m m m m m m n n m s MÏ M H J§ „Soldaat, die morgen sterven moet..." j' Tusschen Chineesche en Ja- pansche militairen. Over de rails van het ellendige station netje van Woe Ping, ten Zuiden van den 5,grooten witten muur", rollen de einde- looze lange treinen met Chineesche sol daten, getrokken door puffende en kraken de locomotieven. Als de eene trein voorbij is, komt op korten afstand daarachter de volgende aan. In de wachtkamer herhaalt een kleine Chineesche generaal telkens met trots: „Onze soldaten, Chineesche soldaten Hij draagt een Amerikaan- sche uniformjas, die veel te groot voor hem is en trekt zenuwachtig aan zijn groo- te, weemoedig neerhangende snor. Want hij, Wan Foe Lin, lid van de generale staf, staat voor de vertegenwoordigers der wereldpers. Hoe is dit bijziende mannetje generaal geworden? Zou het waar zijn, dat hij rooverhoofdman is geweest? Dat weet niemand, in een nog vroeger tijd perk van zijn leven is hij misschien wel mijnkoelie geweest. Maar hij is een rede naar, die zijn hoorders weet te boeien en zijn persoonlijk enthousiasme aan hen weet mede te deelen. Hij is de eenige werkelijk goede redenaar onder de Chineesche ge neraals. Daarom staat hij nu hier, zijn knipperende, maar toch fel kijkende oogen gericht op de glimmende brilleglazen van een Hearst-correspondent. Want wat de groote persmagnaat Hearst publiceert, is van het grootste gewicht voor China's naaste toekop- „Wij kunnen sterven Daarbuiten zien wij de Chineesche sol daten, ineengedoken in de open spoorrij tuigen, kouwelijk, gelaten, in vuile unifor men, die misschien 's zomers dienst kun nen doen, maar niet op een veldtocht in den winter. Langzaam rijden zij voorbij eindeloos langzaam, om te verdwijnen in het grijze niets van den somberen, guren dag, op weg naar een beangstigend don kere toekomst. En generaal Wan Foe Lin vertelt in goed Engelsch, bijna zonder ac cent, doch elke r vervangend door een I, van den moed en de gehoorzaamheid der Chineesche soldaten. Hij wordt enthousiast. „Wij zijn geen geboren strijders", erkent hij. „Wij kennen niet de roes van den aanval. Doch in de verdediging is de Chi nees misschien de beste soldaat ter we reld. Zoo weinig veeleischend en met een uithoudingsvermogen, dat nergens wordt geëvenaard". En hij is werkelijk een groot redenaar, als hij volkomen overtuigd van de juistheid zijner woorden uit roept: „Wij hebben geen wapens, maar wij kunnen sterven. En daarom zal China leven". Papier is geduldig. De transporttreinen rollen nog steeds voort. De soldaten zingen met heesche stemmen, zonder geestdrift, een nieuw lied: „Soldaat, die morgen sterven moet". In het stationsgebouw turen de journalis ten op de kaarten, die worden uitgespreid Idoor een Europeaan. Hij ziet er goed uit. groot, slank, bruin verbrand, een intelligent 'gezicht met lichte oogen. En hij heeft stalen zenuwen. Waar komt hij vandaan? Wat is hij: officier bij de generale staf, organisator of spion? „Wij kunnen 1.8 millioen man op de been brengen", be weert hij. „Wij?" vraagt met ijzige hoon de jour- nalist van het Hearst-concern. De avonturier kijkt hem aan met een neerbuigend glimlachje. „Wij", herhaalt hij. En dan gaat hij specificeeren„Dat zijn 114 divisies, 29 brigades, 13 regimenten infanterie 8 devisies, 4 brigades en 2 regimenten cavalerie 13 regimenten ar tillerie. Het zal ons niet moeilijk vallen uit dit volk van 400 millioen een nog groo- ter strijdbaar leger te recruteeren". De hoonende stem van Hearst's corres pondent klinkt weer op: „1.8 millioen op papier. Papier is geduldig". In het verbrande gezicht van den avon tuner vertrekt geen spier. Hij gaat naar Ihet raam en zet de beide vleugels daarvan open, wat een afschuwelijk geknars ver oorzaakt. Nog duidelijker hooren wij het voorbijrollen der treinen, het zingen der Chineezen: „Soldaat, die morgen sterven moetWan Foe Lin zuigt zenuwach tig op zijn sigaret en kijkt bijna smeekend naar zijn adviseur, die voor het raam in de koude tocht staat op een manier, alsof de heele zaak hem niets aangaat. Einde lijk zegt hij weer met ijzige kalmte: „U beeft volkomen gelijk. Papier is geduldig. Wij weten evengoed als U, hoe de ware toestand is. Artillerie zonder kanonnen fcavalerie zonder paarden. Infanterie zon der officieren, 1.8 millioen man, waarvan de helft niet present is. En van de rest is de helft slechts met zeisen en speren be wapend". Plotseling wordt hij voorrood en blaft den kleinen generaal aan: „Laten wij onszelf toch geen zand in de oogen strooien". En dan richt hij zich weer tot den Amerikaan: „Denkt U eens in: een volk van 400 millioen. Voelt U niet, welke onmetelijke krachten in deze massa schui len? Een slapende reus, die de wereld in splinters zal slaan, als hij ontwaakt". Hij glimlacht' alweer, rustig en beheerscht. „Dat zal zeker eens gebeuren. Als ik daar aan niet overtuigd was, zou ik hier niet ^an'V Het Pruisen van den Oriënt. Ten Westen van Moekden bevindt zich fe Fa Koe Meun een reusachtig leger kamp. Ook hief rollen transporttreinen voort, doch in Westelijke richting. Ook hier zingen de soldaten en denken aan hun dood. Ook hier wordt gebeden om de overwinning, al is het in een andere taal en tot andere goden. Maar overigens welk een verschil. Bij de Chineezen is alles vaag en onzeker. Hier heerscht een bijna Pruisische geest. De treinen ko men precies op tijd aan. Op de stations wordt ruimschoots voldoende proviand ver strekt, benevens warme soep. De moder ne, ruime, weinig schokkende spoorwagens maken een geheel anderen indruk dan het Chineesche materiaal. Daar versperren wa gens met gebroken assen en locomotieven, die niet meer voort kunnen, menig baan vak, daar is menig wissel ónwrichtbaar verroest. De Japansche soldaten dragen spitse bontmutsen en lange handschoenen; zij zijn goed uitgerust en goéd gediscipli neerd. De officieren zijn energiek in lïun bewegingen, ontwikkeld, beslist in hun op treden. Een majoor, die er uitziet als een pro fessor In uniform, licht ons in. Rechts op zijn tafel zien wij een telefoon, links een glimmend-nieuwe actentasch', voor hem nette stapeltjes stukken eneen glas wa ter. Hier krijgen wij ook geen vage mil- lioenertcijfers, maar eenheden op: „15.860 officieren, 214.722 manschappen, 1992 be ambten. De oorlogsbegrooting voor 1931- 1932 bedroeg 457 millioen yen, waarvan 188 voor het leger en 269 voor de vloot. Er zijn 17 divisies infanterie, 4 brigades cavalerie, 15 regimenten veldartillerie, 4 brigades zware artillerie, een luchtmacht Van 8 regimenten, 4 arsenalen en 7 muni tiefabrieken Een vierde deel der menschheid. Ondanks dat, zal China niet ondergaan. Ik moet onwillekeurig denken aan een pier, die ik eens gezien heb aan de heerlijke kust van Florida. Het was een technisch kunstwerk, breed, ver in zee uitstekend, als voor de eeuwigheid gebouwd. De kust wachter aan haar voet was niet weinig trotsch, toen hij me vertelde hoe de mensch hier over de elementen had gezegevierd. Een etmaal later was de pier echter ver anderd in een puinhoop. De elementen hadden zich' verzet tegen hun boeien en in minder dan drie uur had de zee het graniet uiteen geslagen. Moekden en To kio dat is zekerheid, nauwkeurigheid tot op een millimeter. China is als de zee: groot, onberekenbaar in zijn uitingen. Ja pan heeft machines, duimstokken, passers rekenlinialen. In China is alles nog in wording, steeds wisselend, onmetelijk groot, beangstigend. Nog is Nippon het land van de rijzende zon. Doch wat zal er gebeuren, wanneer die groote massa van 400 millioen in beroering komt, een vierde deel der menschheid? Toekomstmuziek natuurlijk.. Verretoe. komst. In de naaste .toekomst zullen wij eerst nog den grooten muur zien vallen Tienduizenden zullen er sterven. Japan zal overwinnen, de pier wordt gebouwd. Maar vroeg of laat wanneer doet er niet toe zullen de elementen zich' verzetten tegen hun boeien en ze in stukken slaan. Tenslotte staan er 400 tegen 69 millioen. Als het eenmaal komt tot de groote. or kaan, dan staat het einde van tevoren vast, ondanks alles wat Japan op China vóór heeft. De Chineesche koelies, die in de eindelooze voorttrekkende treinen zin gen: „Soldaat, die morgen sterven moet", weten in de verste verte niet, waarvoor zij sterven. Doch hun kleinkinderen, mis schien zelfs hun achterkleinkinderen zul len het weten. PLAATSELIJK NIEUWS Contact met jeugdige werkloozen In aansluiting aan het gehouden con gres in Den Haag op 30 Januari 1933', heeft zich ook hier ter plaatse een comité geformeerd uit verschillende groepen, on der praesidiium van dien heer Burgemeester, om te trachten contact te krijgen met de werkloc-ze jongelui, om door samenwer king met alle groepen der bevolking, hen voor geheele, zedelijke en maatschappe lijke ordergang te behoeden. Daartoe was door het comité een oproep geplaatst in de Soester bladen en had Dinsdagavond te 8 uur in het gebouw der Si Jozef Jon gel. Vereenigiqg, de eerste samenkomst plaats. De opkomst der jongelui was tamelijk bevredigend. Onder de belangstellenden za gen wij o.m. wethouder Van Duren, de Gemeente-secretaris, de Gemeente-ontvan ger, die Raadsleden Van de Breemer en Buseh, Pastoor Voss, de doctoren Donker en Rupert, hoofden van scholen, bestuur ders van diverse corporaties, etc. De Burgemeester, de vergadering voor geopend verklarend, acht het zich een groot voorrecht dit te mogen doen, daar overal het S.O.S. „redt onze ziel" wordt gehoord door de jeugd. Door de heer- 9chen-de werkloosheid <iis er momenteel voor vele jongens en meisjes geen arbei'd en gaan op 't oogenfolik de oudere personen voor. Dit is zeer te betreuren, daar elke arbeid, hoe gering ook, de persoon die haar verricht, adell Door het comité wordt nu uitgezien hoe de jongelui de helpende hand toe te steken. Daarop zet de heer A. Endendijk uiteen het verloop van het Haagsche congres. Overal is gevoeld, dat de werkeloosheid onder de jeugd enorm is en reeds direct na de afgeloopen schooltijd voor velen intreedt. Deze druk zal ook later nog ge voeld worden, als de crisis eindelijk is afgeloopen. Nu is de zorg voor de jeugd wel Overheidszorg, maar de Overheid vraagt ook hulfRdih dé particulieren en aan de jongeluir'zclf of zij mede willen helpen. De ouoe generatie lijdt, omdat de jeugd lijdt. Het comité heeft niet da delijk arbeid, die loonend is, maar tracht op alle manieren de jongelui aangenaam bezig te houden, daar ledigheid leidt tot allerlei daden. De jonge krachten moeten zuiver gehouden worden voor de komende perioden. Er mo-et getracht worden dat, wat zij mede kregen, te behouden. En daarom roept spr. op elkeen, die wil en iets voelt voor dat werk, mede te helpen, daar de demoralisatie zeer groot is. Ge tracht moet worden de jongelui voor ver der afdrijven te behoeden. In de groote plaatsen, waar het, veel gemakkelijker gaat, wordt reeds in die richting' gearbeid, maar ook het platteland moet mee doen, daar anders de massa op den duur ten onder gaat. Met voorbeelden maakt spr. dit dui delijk. Er moeten nu personen gevonden worden, die door -dit ideaal zijn gegrepen, maar de jongelui zelf moeten mede helpen. Om aan de ledigheid teg-enjoet te komen, heeft het comité het plan opgevat de jon gelui te doen tuinen, hetgeen een prettig werk is en waarvoor de leiders moeten komen uit de werkeloozen. De produc ten van den tuin komen dan ten goede aan de huisgenooten of aan den tuinder, daar hij de opbrpigst mag verkoop-en. De gemeente zorgt Woor den akker, mest, plant- en pootgoed. Zij, die daarvoor iets gevoelen, kunnen-zich melden bij den Bur gemeester. De heer Van «Klooster het woord ver krijgende, zegt zeer veel personen over deze zaak te hebben gesproken, die er direct al sympathiek tegenover stonden. Pastoor Voss stond dadelijk deze zaal gratis af. Spr4 ziet in de toekomst wel licht iin de zaak. De heer Veenstra zegt ,dat de heer Van Klooster in het comité op zijn plaats is. Hij hoopt, dat de jongelui doordrongen zijn van de waarheid, dat nietsdoen de- moraliseerend werkt en daarvan later de nadeelen zullen ondervinden. De door den heer Endendijk voorgestelde arbeid is geen honende arbeid, maar te weten een deel van den dag te kunnen arbeiden-, Is reeds een voordeel. Spr zou het Nijverheidson derwijs willen uitbreiden voor de jeug dige werkloozen en hun 's avonds alge- nieene ontwikkeling willen bijbrengen. De iheer De Nies staat sympathiek tegen over het plan en zegt tegen de jongelui, dat zij moeten trachten wat meer te wor den. Hij geeft in overweging cultureel-e films te projecfeeren en het herhalings- onderwijs te volgen. Want de jeugd is de toekomst, zij heeft Overheidsbemoeiing noodig. Spr. hoopt op steun. De Burge meester dankt de sprekers en hoopt, dat de beraadslagingen vrucht zullen afwer pen. Hij stelt -4 schikbaar aufMÉp*? den voor den arbeid als door dén heer Enden-dijk bedoeld. Hij vraagt aller me dewerking, vooral van de jeugd. Het co mité meent hel goed. Ook wordt nog in overweging gegeven een Openbare Lees zaal daar te stellen of een Hoenderpark door de jongelui te doen exploiteer en. Deze geanimeerde 'bijeenkomst werd te ongeveer 10 uur gesleten. Stille Omgang Vanuit Soesterberg zullen a.s. Zondag nacht 33 personen deelnemen aan den Stillen Omgang te Amsterdam. Vertrek per tram Zaterdagavond '10 uur naar Amersfoort. 'Samuel Men verzoekt ons plaatsing van hét volgende Op Maandag 13 Maart a.s. hoopt de Christelijke Jongemannen-vereen. „Samuel" een propaganda-avond te houden in „Re ligie en Kunst", des avonds te kwart voor acht. Het programma van dezen avond zal, in afwijking met die van' andere jaren, o.a. vertoonen de film van het Heilige Land. Velen hebben door lezingen hierover reeds gehoord. Thans wordt u in de ge legenheid gesteld, door middel van deze film, welke geheel in Palestina is opge nomen, een juist beeld te vormen van de oude steden en de prachtige natuurtafe- reelen, welke dit land, zooals overbekend is, in groote verscheidenheid bezit. Wij vertrouwen, dat velen aan deze uit- noodiging gehoor zullen geven en hunne belangstelling toonen in onzen arbeid naar buiten, door ons mêt een bezoek te ver blijden. De toegangsprijs is zoo laag mogelijk gesteld, slechts 20 cent. Programma's zijn verkrijgbaar aan het secretariaat Rembrandtlaan 15 en 's avonds aan de zaal. Begrafenis van Jan van der Flier Onder klokgelui der Ned. Herv. Kerk werd op hare begraafplaats het stoffelijk overschot van wijlen den Heer Jan van der Flier ter aarde besteld. Er was een groote belangstelling bij deze droeve plechtigheid. In leven was hij hoofdvertegenwoordiger der Sickesz-fabrieken en had een voor aanstaande plaats in onderscheidene chris telijke vereenigingen. Op de begraafplaats waren aanwezig o.a. de burgemeester, de directeur der Sickesz- fabrieken, collega's, de beide predikanten der Geref. Kerk, bestuursleden der scho len men den bijbel, van de Chr. Oranje- vereeniging „Juliana van Stolberg", van Patrimonium, van de anti-rev. kiesvereen. „Ned. en Oranje", yan de Chr. Midden- stan'dsvereen. In allen waarvan 'de over ledene één of ondere functie bekleed had. Wij merkten ook op, de hoofden der chr. scholen met hun personeel; voorts de heer Veldhuizen, oud-voorzitter der A.R. kiesvereen. te Utrecht, terwijl Keel wat leerlingen van de Scholen met den Bijbel, die om 11 uur vrij kregen, aanwezig waren. Toen de kist hoven het familiegraf was geplaatst, nam Ds. Alkema als wijkpredi- kant het woord en sprak naar aanleiding van Rom. 8:9 en 10. Deze tekst, aldus spr., Is ten volle van toepassing op den overledene, daar er mét hem In en tijdens zijn ziekte veel is gespro ken door spreker en de vrienden, hoe hij er voor stond als de poort des doods zich zou ontsluiten. En dan was het antwoord steeds, dat hij geborgen was in hem; en hij in alles was meer dan overwinnaar door Hem, die graf en dood overwon. Dit is de hoogste lof des Ch'ristens, en daarvoor dankt spreker, want dit is de heerlijkheid des geloofs. Want Hij is in Christus ontslapen, de dood grijnsde hem niet aan, het was slechts een overgang naar het eeuwige leven. Moge ook voor ons het sterven alzoo zijn, was 't verlan gen van den overledene. Laat daarom een iegelijk zichzelf onderzoeken, want de dood vraagt niet naar ons oordeel, maar naar Gods woord. Daarom gaat er van dit open graf een heerlijke prediking uit, dat de dood niet het laatste is, maar de doorgang naar het leven. Het graf verheerlijkt Hem, die de dood zijn macht heeft ontnomen. Ds. Wouters sprak daarna namens de firma Sickesz, waar de overledene 38 jaar lang zijn beste krachten aan gegeven had, en voorts namens al de corporaties, waar in hij een werkzaam aandeel had, niet het minst de Scholen met den Bijbel, die de volle liefde van zijn hart hadden. De overledene kende het echte optimisme, als christen heeft hij zijn plicht gedaan, er ging een stille drijfkracht van hem uit; in vele zwakheden vond hij kracht in Hem. De God, dan des vredes zij met hen, die achter blijven, Soli Deo Gloria. Eén der zonen, de heer C. N. van d. Flier, hoofd der christ. lagere school alhier, bedankte namens de familie en sprak o.a.: Bij al de .droefheid hebben wij toch' reden om te danken. Wij danken God voor hetgeen Hij ons in den overle dene heeft geschonken. Namens mijn moe der, die in hem een zeer liefhebbend echt genoot heeft gehad, namens mijn zusters en broer, die zulk een trouwe vader ten grave moesten brengen. Ook danken wij u allen hier tegenwoordig, voor uw zeer groote belangstelling. Ook dit zal ons ver driet niet wegnemen, maar wij zullen er toch door vertroost worden. Nadat nog gemeenschappelijk werd ge zongen Psalm 103:9, eindigde Ds. Al- weekuur gaarne !i?- kema deze droeve plechtigheid met dank Vrijwillige Brandweer Soesterberg Dinsdag 14 Maart a.s., 's avonds 8 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soes terberg een oefening worden gehouden. Comité van winterlezingen Voor de 4e of laatste lezing trad door' ongesteldheid van Dr. C. L. Callenbach alls spreker op Dr. Smeelïk te Rotterdam met het onderwerp: Geert Gossart als dii'Chter. Vooraf las oe secretaris Luc. 15 vers 1124 en ging voor in 't ge-becL Spr. herinnerde -er aan, dat de lezingen goed bezocht zijn geweest, reden waarom deze in het najaar zullen herhaald worden. De inleider stelt den dichter voor, dat z'n gedichten niet allen gaaf zijn- Zij gaan in tegen de 80-tiger beweging, den tijd der moderne litteratuur, waartegen talloozen te velde zijn getrokken. In die jaren werid de dichtkunst hoofdzakelijk beoefend dioo-r de predikanten en daar zat iets fijns in, de poëzie ontleende zich hoofdzakelijk aan de beeldspraak. De actie ging tegen den artistieken en religieuzen nood, maar ook is er veel verguisd, wat waarde had. De zienswijze van de verfijnde woordkeus werd hoog gehouden door Herman Gorter, ofschoon er in den toon van „Mei" onbe grijpelijke fragmenten zijn en voor een gewoon mensclï geen oontact geven. Gos>- sart voelde zich onbevredigd in de woordk keus der 80-tiger jaren, hij leeft in de een zaamheid in hoogheid tegenover het schepsel, in nederigheid tegenover den Schepper. Om zijn 25e jaar schreef haj zijn bundel „Experimenten" en zijn poëziie legt een ontzaglijken drang naar teeder- heid, iets wat niet past in den vorm van zijn leven. Hij hoort niet in het burgerlijk millieu, hij wil 't onbereikbare, zijn dwaas heid ijs geniaal, het is de sfeer die zich overal in weerspiegelt, zijn ziel is in voort durend gevechr met God. Zijn gespleten leven drukt hij uit in de taal; er is be wogen vastheid in zijn werk, hij zoekt vre de, zijn poëzie 'komt voort uit het rythme, hij, de hartstochtelijke verdediger van Bit- derdijk. Zijd gedichten zijn beeldhouw werken en de sleutel van zijn poëzie ligt in zijn oei'-HolIander zijin. Hij wil uit de natuur aantoonen -de Gods-openbaring; dit heeft hij gedaan in wanhoop, weemoed, gebed en overgave. Dit gesprokene werd verduidelijkt door enkele strophen uit zijn dichtwerken. Na afloop ging de inleider voor in nagebed. De bijeenkomst was zeer matig bezocht. „SoH Deo Gloria" Donderdagavond gaf genoerhd<e zan-gver- eemiging in de Ned. Herv. Kerk een uit voering met medewerking van mevrouw A. E. Aleva Greidanus, Amsterdam1, mezzo sopraan en de H.H. Jos. Overtoom, Baarn, viool en Fred. Breekveld, Baarn, dirigent. Öm 8 tuur opende Ds, J. I. van Scha lek de samenkomst met het vragen van eejj zegen voor deze samenkomst. Spr. steïj voorop, dat in zijn ambt ook wel avonden Voorkomen als déze en het voor herri een genoegen is deze te openen, omdat het vooir den mensch heerlijk is schoon e zang te beluisteren, waarom spr, het koor dankt en bok de medewerkenden, roept daarop het welkom toe aan de aanwezigen hocipt dat allen een prettigen avond zui< Ten medemaken en bij het verlaten der kerk de collecte zullen gedenken. Daarop zong de gemeente allereerst Gez4 194lt waarna het koor het programmai opende. De verschillende nummers deden het best, extra vermelding verdiendei „Waak op gij Geest" en „Psalm133", voor* al de soli der dames Stam' en Hut werden! zuiver en gaaf verklankt. De mezizo-so* praan bekoorde niet geheel; wellicht had zij last van een keelaandoening. De violist daarentegen was buitengewoon goed, vooral in het „Largo" van Correli-i. Daarin gaf hij zich geheel. De begeleiding in han* den van den dirigent, was af. „Salve Re* gina" hoorden wij wel beter; de sopranen gaven zich te veel waardoor de bariton,* solo niet tot zijn recht kwam. Wij hebben dit nummer meermalen gevoelvoller hoo* ren verklanken in dé R.K. kerk- Na afloop ging Ds. J. I. van Schaick in gebed voor,- nadat nog gezongen was Gez. 43 6. De belangstelling Het veel té wensehen over. De dirigent van het k'ooii leidde muzikaal. Vliegtuig over den kop jDiinsdagmorgeii is het jachtvliegtuig Dj 285, bemand met den vlieger Van Asch vajij Wijck, door het onklaar raken van he| landingsgestel, bij het landen over den| kop geslagen. De vlieger bleef ongedeerd Het toestel werd ernstig beschadigd. Overspannen Door de politie werd Zaterdagnacht een vrouw aangehouden, welke in H'ooge mate overspannen was. Door tusschenkomst van de politie is zij den volgenden morgen naar haar woning teruggebracht. Gevonden voorwerpen De navolgende gevonden voorwerpen' zijn terug te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld: Spanzaag, Den Blieklaan 15. Dameshand schoen, Polbiebureaii. Twee vermoedelijk) gouden brillen in etui, Gal!. Pelsweg lb-j Kindertaschje met inhoud, Politiebureau Portem-onnaietje, Elzenaar, TorenstraaL Bril led oo s, Janson, Bakkers weg. Belasting- merk, Molenstraat 35. Gouden Verl-ovings- ring, A. Paulownalaan 12. Rijwiel, drie wieler, Torenstraat la. Claxon, Lange) Brink weg 41. i Aanrijding Woensdagmiddag heeft r«n- ,rln steeg een ernstige aanrijding plaats gehad. Een houtwagen van Dels, bestuurd door, H. uit Soest, kwam vanaf een in aanbouw, zijnd huis de Nieuwesteeg oprijden. Van-, af Soest kwam een vrachtauto van de ko- lenhandelaar Tak, bestuurd door S. uit Soest. Deze bemerkte de h-outwagen waar schijnlijk te laat, althans het uitwijken naar links was -niet voldoende, waardoor, een botsing ontstond. De h-outwagen be kwam weinig schade. Anders ging hel, met den kolenwagen. Uit de richting Baarn kwam de wielrijder v. d. B., die werd, aangereaen, waardoor de fiets totaal ver-' nield en v. d. B. eenige blessuren bekwam/ De auto reed tenslotte tegen een boom en bekwam belangrijke schade. De schade wordt door verzekering gedekt. Procesverbaal is tegen S. opgemaakt. Kleine aanrijding Donderdagmiddag heeft een kleine aan* rijding plaats gehad op de Birktstra^t. Een vrachtauto, bestuurd door N. S. uit Soest, reed in de richting Amersofort, Daarachter reed H. v. R. uit Utrecht, met een luxe wagen. Daar S. voor een paar wielrijders plotseling moest stoppen, reed H. v. R. tegen den eersten wagen aan* met het gevolg, "dat een kleine materialé schade ontstond, die onderling werd ge regeld. VOOR ONZE SCHAKERS PROBLEEM No. 13130al van F. NIETZL Zwart: 6 abcd e f g h Wit: 5 De diagramstand in cijfers luidt ais volgt: Zwart K f8, T f4, L d3, Pionnen Op, a4, b7 en f7. Wit: K c5, iT g7, P. g4, pionnen op d5 en e6. - Wit begint en wint.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2