Gemesnteraadsverslag. Het uitbreidingsplan geheel van de baan. Salaris-vermindering. Onze politie en de kleeding. Van een vlaggestok en een vlag. Gra tis parkeeren? Vragen en ant woorden. Een nieuw college van B. en W. De Raad onzer gemeente kwam Woens dagmiddag te 2 uur bijeen, onder leiding van den Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 29 Maart en 12 April 1933. Goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. I. De door Ged. Staten vastgestelde ge meente-rekening, rekening grondbedrijf, re kening wegenfonds en rekening gasbedrijf, dienst 192S. Voor kennisgeving aangenomen. II. Een besluit van Ged. Staten tot tijde lijke verlaging van de jaarwedden der wethouders over 1933 en 1934. Voor kennisgeving aangenomen. III. Een zestal door Ged. Staten goed gekeurde begrotingswijzigingen. Voor kennisgeving aangenomen. IV. De rekening van de Gezondheids commissie voor Baarn c.a. over 1932 met voorstel van B. en W. om deze goed te keuren. Goedgekeurd. De heer Busch tegen. V. Overzicht van het gasbedrijf over de maand Maart 1933. Voor kennisgeving aangenomen. VI. Een adres van het bestuur der Ver eeniging „Soesterberg's Bloei", verzoeken de een zoodanige plaats voor het woon- noem'de aan zijn afkeuring niet wensch'te te bevorderen. Ook de heer BUSCH meent, dat de ge troffen maatregel niet is goed te praten. De gemeente zal deze dwaling zooveel mo gelijk moeten goedmaken. De heer ENDENDIJK denkt er ook zoo over. Naast een goedkeuring van dit voor stel, wil spr. op verzoeker liet oog houden, wanneer een geschikte plaats open komt. De VOORZITTER komt er tegen op, dat hij unfair zou hebben gehandeld. Spr. kan niet alles zeggen, doch' Is overtuigd zijn handelingen te kunnen verantwoorden. De heer BUSCH zegt, dat door hem en de heer Nooder niet van unfair is ge sproken. Wel wetfscht hij op te merken, dat de handeling niet voor de volle 100 procent menschelijk genoemd kan worden De VOORZITTER merkt op, dat, als men wil medewerken, er voor betrokkene kans bestaat op het volle pensioen. Spr. voelt veel voor de gedachte Endendijk, om hem zoo mogelijk nog een plaats te geven Het voorstel wordt goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot voorloo- pige vaststelling van de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienst jaar 1929. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit dd. 24 Juni 1931, 4e afd. No. 21 /137, houdende wijziging der gemeentebegrootlng dienst 1931 betreffen de credletverleening voor toekenning van bijdragen aan de provincie Utrecht in ver band met de bevaarbaarheid van de Eem. Genoemd besluit heeft nog geen goed keuring verkregen, hetgeen vermoedelijk verband zaï houden met het bekende be zwaar van Ged. Staten inzake de door den raad gestelde voorwaarden ten aan- wagenkamp aan te wijzen, waardoor de zjen ^er van onderhoud der dijken mooie plekken in de gemeente niet worden j en 5eschoeiing. geschonden, met voorstel van B. en W.t Aangezien door de afsluiting van den aan deze vereeniging mede te deelen, dat dienst 1931 g€€n betalingen op den dienst rekening zal worden gehouden met de in tneer jannen plaats hebben, is door de het adres omschreven bezwaren Aangenomen. VII. Verslag van den toestand en de ver richtingen van het agentschap der arbeids bemiddeling over 1932. Voor kennisgeving aangenomen. VIII. Een adres van M. v. d. Broek te Soest, verzoekende ontheffing van de ver bodsbepaling der verordening ex-art. 4 der Hinderwet. Voor prae-advies naar B. en W. IX. Een adres van G. v. d. Hoef en D. C. Stam, verzoekende aanleg van een weg in de omgeving van den Dalweg. Voor prae-advies naar B. en W. X. Een adres van M. Couterier te Soes terberg, verzoekende het parkeerterrein aan de Batenburglaan voor f250.— aan hem af te staan voor gratis parkeeren. Zal bij punt 13 der agenda worden be Kandeld. C^edietaanvrage van B. en W. voor het verrichten van typewerk bij den dienst van openbare werken. De heer BUSCH kan zich hiermede niet vereenigen. De hier gegeven lezing Is on juist. Bedoelde typiste is noodig, omdat de teekenaar moest werken voor het uit breidingsplan. Na een uiteenzetting van den VOOR ZITTER zegt de heer DE BRUIJN, dat Öe comm. geweigerd heeft de gelden toe te staan. B. en W. h'ebben de zaak toch' doorgedreven. De heer OASILLE wijst er op, dat aan vankelijk gelden beschikbaar waren, omdat de secr. meende hiervoor een klein fonds te hebben. Dit bleek echter niet het geval. Evenals in de vorige vergadering wil de heer VAN KLOOSTER ook th'ans over deze uitgave heen stappen. De heer BUSCH wijst er op, dat naast het bedrag van f5000.— voor Van Nes, nog eenige duizenden guldens op dit plan drukken voor extra werk. Spr. meende aan vankelijk, dat we met f5000— van de zaak af waren.. De VOORZITTER zegt toe later een overzicht te zullen verstrekken. Naast het crediet van f 5000.zijn nog andere cre- dieten door den raad toegestaan. De heer GROOTEWAL zegt ook de gedachte te hebben gehad, dat geen on- kosten-rekening meer zou worden inge diend, hoewel spr. moet toegeven, dat f 5000.voor h'et door Van Nes gege ven werk niet veel is. Het gevraagde crediet wordt hierna toe gestaan. 4. Vaststelling van besluiten tot be grotingswijziging 1932 en 1933. De heer BUSCH heeft zeer veel achting voor de A.N.W.B., doch wenscht geen gel den toe te staan voor een feestje. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat het hier geen feestje betreft. Het Is een zaak van algemeen belang. De landelijke comm. kan het plan uitwerken, wanneer de gemeenten fl.— per 1000 Inwoners bijdragen. De wijzigingen worden hierna goedge keurd. 5. Voorstel van B. en W. om aan den eervol ontslagen agent van politie B. Ka- relse voor h'et tijdvak 1 Nov. 1932 t.m. 31 December een toeslag te verleenen van 40 pCt. op het hem toe te kennen pensioen. Het door den heer Kareïse te ontvangen pensioen bedraagt f400.—, zoodat de door f,e gemeente te verleenen toeslag f160.— zou bedragen. B. en W. stellen tevens voor de te ver leenen toeslag telkens opnieuw vast te Stellen jn verband met de gezinsinkomsten. De heer NOODER noemt het ontslag een treurige daald. De doktoren hebben veri zoeker sfeeds goedgekeurd, terwijl eersfge- provinciale griffie van Utrecht verzocht, dat besluit te willen doen Intrekken Aldus besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener verordening, regelende de ran gen, liet aantal, de samenstelling, de elschen van benoembaarheid en de bezol diging der gemeente-politie. De heer DE NIES Is niet overtuigd, dat een korting van f 15.op de Weeding-toe lage noodig is. De heer BUSCH wil de positie van ma joor in de toekomst doen vervallen. Al gemeen kent men bij de politie tegenwoor dig slechts 3 rangen: inspecteur, brigadier en agent. De heer ENDENDIJK meent, dat de rang van majoor in de verordening moet worden genoemd, omdat deze rang thans nog bestaat. Wel zou een dergelijk besluit in de notulen kunnen worden vastgelegd. De heer DE NIES meent, dat door het wegvallen va ndlen rang aan de agenten de promotiekans wordt ontnomen. De heer ENDENDIJK verzoekt redac tie-wijziging van art. 8, waardoor aan de personen zelf de vergoeding zal borden uitbetaald. De heer NOODER brengt hulde aam den heer Orootewal, die veel weric in bet ge organiseerd overleg heeft verriiebt; SpJ*. begrijpt niet, waarom B. en W. thans! komen met een voorstel, dat afwijkt van dit overleg. Tevens merkt spr. op-, diaf door één of meer raadsleden in café Sta lenhoef dit pdunt reed® zeer druk |,g beJ -sproken. Spr, acht dat niet in het belaning van het prestige van den zaak. De heer BUSCH zegt, dat spr. namen: moet noemen. Met deze woorden zon een verdenking op verkeerde personen- kunnen vallen. De heer OROOTEWAL zegt, dat een uniform voor de potifti'e noodijg 1®. Doch waarom koopt de gemeente zelf deze umi foUmen niet aan. Tevens een antwoord gevende zegt spr,, omdat de gemeenltd dan duurder uitkomt. Spa-, kan het daar om niet goedkeuren dat aan het personeel een kleinere toelage wordt betaald. De heer ENDENDIJK weet, dat de po litie met een bedrag van f 110.genons gen neemt, als zij de gelden zelf maar op de zuinigste manier mogen aanwenden. Dat het voorstel van B. en W. afwijkt van het georganiseerd overleg acht spr. niet erg. De raad moet een beslissing nemenn^ Spir. wil nijet toestaan, dat het georgami- seerd overleg over de gelden beschikt* voorstel steunen. Spr. vraagt zich af, of door een lijst aan te leggen van het betaalde overwerk. Spr. ie er van overtuigd, dst dit bedrag hooger zal zijn, dan het to taal der salads-vermtndenlng. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd met de stemmen van de heeren Nooder, Orootewal en De Nies tegen. 9. Voorstel valt B. en W. om voor het tijdvak van 1 Juni 1933 tm. 31 Decem ber 1934 over te gaan tot korting op de salarissen en loonen van het gemeente- personeel. B. en W. h ebben b ij de oo m missie voor georganiseerd overleg aanhangig gemaakt een voorstel oan voor de jaren 1933 en 1934 de salarissen, zonder korting en met uitsluiting van de kindertoelage, van het gemeen tepiersonee! in vasten dienst tijde lijk te verminderen met 2,5 pCt. van de eerste f1000.voor hen, die ongehuwd en van de eerste f2000.voor hen, die gehuwd, weduwnaar of van echt geschei den zijn, alsmede met 5 pCt. van het be drag hetwelk boven f 100.onderschei denlijk f 2000.per jaarwordt genoten. Deze 'korting zou eveneens worden toege past op de loonen van de arbeiders W. van den Bedmm en J. H. Koster, in los sen deinst dezer gemeente, omdat aan deze arbeiders dezelfde, rechten zijn toe gekend als aan arbeiders in vasten dienst. Met uitzondering van de stem van een der vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur werd ihét algemeene stemmen besloten te adviseeren de voorgenomen tij delijke korting voorloopig voor het jaar 1933 op te schorten en tijdig aan de hand van de on-twerp-begrooting voor 1934 over leg te plegen of .voor het jaar 1934 en even tueel volgende jaren gronden aanwezig .«4jfi, die een tijdelijke korting wettigen. Tevens gaf de commissie te kennen, dat bij opvolging van dit advies zij er zich mede 'kan vereenigen, dat een bestuit wordt .vastgesteld, dat. voor: 1933 geen overwerk vergoeding aan hef gemeente^ersoneet zal worden 'betaald. j In afwijking van dit advies doen B. en W. hun voorstel, hetwelk zonder be spreking wordt aangenomen met de stem men van de heeren Grootewal, De Nies en Nooder tegen. 10. Voorstel van B. en W. tot handha ving van de vacantie-toelage der gemeen te-arbeiders voor het jaar 1933. Zooals bekend hebben de gemeentewerk lieden krachtens het werklieden-reglement recht op een vacantie-toelage, welke toe lage gelijk is aan één week loon. Wegens bezuinigingsredenen stelden B. en W. bij de aanbieding der begrootingen voor 1933 voor in afwachting van een in het werk lieden-reglement aan te brengen wijziging de vacantietoelagen voor 1933 voor me morie uit te trekken, hetgeen werd goed gekeurd. B. en W. hebben ten aanzien van dit besluit de commissie voor georganiseerd overieg gehoord. Deze commissie advi seert de gunstige bepaling in de rechtspo sitie der arbeiders te handhaven en niet over te gaan tot tijdelijke terzijdestelling van deze bepaling. Dit advies, alsmede de kennisname van 'de In de vergadering van de oommissie voor georganiseerd overleg gevoerde be sprekingen, zijn voor Ben W. aanleiding 't aanvankelijk ingenomen standpunt te wij zigen. Eenstemmig zijn B. en W. van oor deel, dat de vacantle-toelagen voor het loopende jaar nog toegekend behooren te worden. De hieraan verbonden kosten bedragen f636.46. Aangenomen, 11. Vaststelling van besluiten tot Wet verleenen van de wettelijk voorgeschreven medewerking ten aanzien van aanvragen inzake: a. de aanschaffing van een vlag en vlag gestok en de uitbreiding der rijwielbewaar plaats ten behoeve der Ch'r. U.L.O. school. b. De aanschaffing van leermiddelen en schoolbeh'oeften wegen3 stijging van het aantal leerlingen en de aanschaffing van eenige leermiddelen voor Het gymnastiek onderwijs ten behoeve der Christ. lagere school aan den Drieh'oeksweg. De heer BUSCH zou gaarne zien, dat het schoolbestuur de grootst mogelijke zuinigheid betracht. De hieer DE NIEiS Is wel voor een vlaggestok als de schoof er nog geen heeft, daar deze zoo noodig later ook gebruikt kan worden voor de rooide vlag. De heer ENDENDIJK zegt, dat het s-choolfoestiuur tracht met 80 pCt. der gel „o,.' 1 T sicnooioestïuur tracht met w p<ut. oer gei- voorstel steunen vu sPr- j den rond te komen, zoodat de gemeente Sel vl eM rnï; ?°'r nog een ^afdeel heeft vm 20 p|Ct. od dit ™„t®8°rg' Voor wat de gynrnastiek-toestellen be- op dit punt haai meemno; zou wi ateen. ik. .i- im itru Ar. -a zou wilizigen. De heer DE NIES acht het maar goed dat het overleg bestaat. Het zou er a«i-' ders in verschalende gemeenten slecht uit- zien. Hillegöm' betaalt f300— en f250.»-^ toelage. Wij moeten ons schamen om f 110.te betalen. De laatst aangestelde agent heeft thans nog een schuld vna i 160 op zijn klee. ding. Spr, acht dit een ongezonde toestand. De heer BUSCH heeft hulde voor hief werk van den heer Grootewal, maar laatsh genoemde moet niet boos zijn, als zijn voorstel W(ordt afgewezen. De politie kan niet aantoonen, dat in de laatste jaren gemidideld meer is uitgegeven van fllO p!er jaar. ?n een langdurig betoog wijst spr, er op, dat ook de ambtenaren In deze tijden bereid moeten zijn een offertje te brengen. Spa-, vraagt tevens deze aangelegenheid tt zijde te zien,. Met betrekking tot de kleine verlaging vraagt de heer OROOTEWAL treft bespreekt de heer BUSCH de wen- schefijikheid, dat liet schoolbestuur zlich in verbinding zal stellen met de gymnj vereenigingen, die hnu toestellen ook voor de scholen afstaan. De heer ENDENDIJK meent, dat hier geen dure toestellen worden bedoeld doch slechts kleine benoodig'dheden. De besluiten worden hierna vastgesteld. B. en W. zullen evenwél nog met het bestuur spreken. 1 12. Voorstel vanB. en W. om het bestaande ontwerp-ultbreldingsplan niet vast te stellen en te bepalen dat da vast stelling van een nieuw uitforeidfrngsiplfan wordt voorbereid. Zonder bespreking goedgekeurd. Hierna pauze, welke pauze de Voorzit ter wil benutten voor eenige geheime 'be sprekingen. 'i Na de pauze komt In behaandehng; 13. Voorstel van en W. tot open-: bare verpachting van het parkeerterrein aan die Bafeiiburglaan. Hieraan wordt Joegevoegd het verzoek van den heer Couturier, genoemd onder piunf X der ingekomen stukken. In afwijking van hun voorstel stellen B. en W. thans voor over te gaan tot onderhandsche verkiezing van het parkeer terrein aan den heer v. d. Lifnde voor een bedrag van f300.—, hetwelk zonder be spreking wordt goedgekeurd. 14. Adres van Gebr. Berkhout teAmv sterdam, verzoekende ontheffing van de verordening ex-art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener steenhouwerijs. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. De heer BUSCH weent, dat dit voorstel te ingrijpend is. De heer DE NIES wil de werkgelegen heid bevorderen. De werkplaats staat te vens betrekkelijk ver van de woningen verwijderd, zoodat de hinderen zeer mi- nlem zal zijn. De heer VAN DAM zegt, dat hij In zijn vorige woonplaats jarenlang naast een der gelijke inrichting heeft gewoond, doch nimmer hinder heeft ondervonden» Dit punt wordt 'hierna aangehouden voor nader onderzoek. i 15. Adres van J. Moester, verzoekende ontheffing van artikel 15 der Bouwveror dening. ZJh.st. goedgekeurd. 16. Adres van Joh. Mets verzoekende terugbetaling van een indertijd door hem gestort berdag in de gemeentekas voor trottoir-aanleg en teruggave van teveel overgedragen grond. De heer BUSCH meent, dat de schuld bij de gemeente moet worden gezocht. De rooilijn werd niet goed uitgezet. Spr.1 wil een tegemoetkomende houding aan nemen, wanneer verzoeker nog eens ver anderingen in zijn perceel wenscht aan te brengen. De VOORZITTER zegt dat enkele ma len met den heer Mets over deze zaak is gesproken tot. plotseling dit verzoek inkwam. Mei betrekking hiertoe zal de heer Mets moeten aantoonen, dat een on rechtmatige daad is gepleegd en schade is geleden. B. en W. zullen indien noodig, gaarne de belangen van verzoeker dienen. De heer OASILLE zegt, dat de heer Van Noessel uit de opmetingen heeft moeten concludeeren, dat de rooilijn wer kelijk foutief is uitgezet. De heer HORNSVELD merkt op, dat dat niet juist behoeft te zijn. De teekening van het huis is niet in overeenstemming geweest met de situatie en de beschikbare grond. De bouwer heeft zich volgens de teeke ning aan de maten gehouden, doch deze heeft moeten meten vanuit het pand. Hier door is het huis op één punt niet genoeg naar voren gekomen. Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd, 17. Crediétaanvrage van B, en W^, voor verbouwing van de gymnastiek-lokalen der o.l. scholen Kerkebuurt en Soesterberg, Bedoeld crediet bedraagt f 2100.- De heer GROOTEWAL meent, dat Soesterberg er in deze plannen kaal aif komt. De verbetering is belangtrijk min der dan aanvankelijk bedoeld. Spr. verzoekt alsnog verbetering in het plan» Ook hef lokaal te Soest wordt niet zoo-als het moest, - De VOORZITTER zegt, dat de verbete ring van het lokaal te Soesterberg in de fin. oomm. is bezien. Algemeen was men de meening toegedaan, dat niet te groote kos ten moesten worden gemaakt, omdat dit lokaal niet van blijvende aard zal zijn. De heer BUSCH verzoekt de grond eenige malen te oliën tegen de stof. Het crediet wordt hierna toegestaan. Met het oog op een algeheele verbe tering in de toekomst zal spr. in hét voorstel berusten, doch dringt aan op een goed schoon houden. De VOORZITTER deelt hierna mede, dat -door de raadsleden Oasille, Oroote wal en De Nies aan B. en W. eenige vra gen zijn gericht met betrekking tot le verantie van plantgoed voor het zwembad Spr. zaï de vragen voorlezen en gelijk tijdig hét antwoord van B. en W. op deze vragen geven. Ie Vraag. Hoe heeft de aanschaffing van het plantsoen, benoodigd voor het natuurbad bij Soestduinen, plaats gehad en tot welk bedrag? Antwoord: De aanschaffing van het plantsoen, benoodigd voor het natuurbad bij Soestduinen heeft plaats gehad na ont vangst van een groot aantal offerten van verschillende leveranciers in en buiten de gemeente en nadat de te leveren planten in de kweekerijen door de deskundigen A. Andendijk, voorz. der comm. voor het na tuurbad en J. Kraayenbrink, gemeentelijk adviseur voor plantsoenen, waren beoor deeld. De leveranties vertegenwoordigden een waarde van f 1499.90. 2e. Vraag. Waarom heeft daarvoor geen openbare aanbesteding plaats gehad? Antwoord. De wijze van aankoop, zoo als die heeft plaats gelïad, is voorat ïn de raadscommissie voor h'et natuurbad bespro ken en aldus bepaald. De reden, dat geen openbare aanbesteding is gehouden is deze, dat het plantgoed ter plaatse (in de kwee kerijen) moet worden gekeurd, vooral wan neer de planten moeten aangroeien opeen slechte bodem als waarvan bij h'et natuur bad sprake i«. Een openbare aanbesteding ven planten e« boomen is alleen uitvoer baar wanneer, het een uniform artikel be treft en alzoo grootte, stamdlkte etc. kan opgegeven worden. Je Vraag. Om welke redenen zijn de kweekers uit de gemeente bi'J dezé leve ring uitgesloten^ Antwoord: De Soester kweekers zijn niet uitgesloten geweest Een tweetal heeft planten geleverd respectievelijk tot de be dragen van f170.en f 20.—. Dat niet meerderen uit Soest hebben geleverd is gelegen in de omstandigheid, dat niet geleverd kon worden wat ge- wenscht werd. 4e Vraag. Om welke redenen moesten de kweekers buiten de gemeente, aan wie de leveringen werden opgedragen, 10 pCt. van de koopsom afstaan, ten behoeve van de Soester kweekers, terwijl daardoor toch de prijs van het gekochte plantsoen met die 10 pCt. werd verhoogd, ten nadeele van de gemeente? Antwoord: Aangezien het een algemeen bekend gebruik is, dat kweekers in de prijzen 10 pCt. berekenen voor provisie aan tusschenpersonen (zie catalogusvoor- waarden) is deze 10 pCt. in overleg met de Commissie voor het Natuurbad en de Commissie voor O. W. ter beschikking gesteld van zeven Soester kweekers. Wij ontkennen mitsdien ten stelligste, dat door deze regeling de gemeente zou zijn be nadeeld. De heer GASILLE meent, dat wel de gelijk een aanbesteding mogelijk was. Ook moet men bedenken, dat de comm. geen uitvoerende macht heeft. v. d. Wissel is de eenige, in de gemeente, die een le verantie heeft kunnen doen, de anderen ontvingen elk een bedrag van plm. f18.— voor niets, hetgeen volgens spr. ten koste gaat van de gemeente. De heer ENDENDIJK merkt op, dat de heer Gasille er geheei en ai naast is. Ook begrijpt spr. niet, dat raadsleden derge lijke vragen kunnen stellen. De heer Kraayenbrink en spreker hebben verschil lende kweekerijen bezocht en hun advies uitgebracht aan B. en W., nadat de comm. zich met de zaak vereenigd had. De ge- heele leverantie is later uitgewerkt door het gemeentebestuur. Nu heeft de gemeen te 17000 stuks gekocht voor f1500.het geen neerkomt op 9 ct. per stuk. Doof zoo te handelen heeft de gemeente een groot voordeel behaald, terwijl de 10 pCt aan de kweekers de gebruikelijke korting is. Dat is geen gunst, dat kan worden ge- eischt. Spr. meent, dat de oomm. een woord van dank toekomt. De heer BUSCH merkt scherp op, dat er altijd menschen zijn, die het beter wil len weten dan de vaklieden. Dit is ook gebleken bij de aanschaffing der politie auto. Men moet niet altijd kwaad vermoe den, dat bevordert niet de goede verstand houding in den raad. Spr. brengt hulde aan de commissie. De heer DE NIES meende aanvankelijk, dat voordeeliger koopen mogelijk was. Spr, komt thans tot andere inzichten en brengt eveneens gaarne hulde aan de commissie. Ook de heer GROOTEWAL is van in zicht veranderd. Toch vraagt spr. zich af, of de 10 pICt. niet kon zijn besnaard," als te voren hierover niet was gesproken. De heer ENDENDIJK wijst er hierna nogmaals op, dat bij aanbesteding de Soes ter kweekers niets zouden h'ebben geleverd en verdiend, terwijl de gemeente zeker 40 pCt. duurder zou zijn uitgeweest. Onder dankzegging aan den heer En dendijk worden de discussies betreffende dit punt gesloten- RONDVRAAG. De heer De BRUIJN vraagt, hoe hei staat met de reinigingsdienst, nu een auto Is bezweken. In de volgende vergadering zullen voorstellen komen. Tevens meent spr., dat werk aan de zweminrichting door de arbeiders wordt gesabboteerd. Spr. vraagt een krachtig op treden. De heer DE NIES vraagt vaste aanstel ling van de klerk Mud bij het gasbedrijf. De VOORZITTER zegt, dat deze zaak in behandeling is. De te nemen besluiten zullen van terugwerkende kracht zijn. Te vens vraagt spr. verstrekking van vacantie- bonnen voor de arbeiders aan het natuur bad. Ook informeert hij of de gemeente- woningen reeds zijn ontsmet. De heer NOODER stelt voor een boom plan tdag te houden. Tevens verzoekt spr. een onderzoek in te stellen naar een z.i. ongegronde uitwijzing uit de woningen in „Ons Belang". Dit beteekent verlies voor de gemeente. Mej. FUNKE vraagt aandacht voor op ruiming van faecaliën. De VOORZITTER deelt mede, dat een en ander opnieuw moet worden bezien, daar Ged. Staten de aanschaffing van een faecaliën-auto hebben afgewezen. De heer OROOTEWAL verzoekt aan de vereeniging E.S.V.A.C. de subsidie ten spoedigste uit te keeren. Tevens vraagt spreker verbetering van den Postweg. De heer BUSCH heeft een algemeene klacht. Het werken van B. en W. is niet doortastend. Van dit college gaat niets uit. Van alle door den raad gestelde klach ten komt niets terecht. Spr. verzoekt maat regelen te treffen, dat tot samenstelling van een krachtig college kan worden over gegaan. Krachtige, zich geheel gevende menschen hebben wij noodig voor den op bouw van onze gemeente; dit is momen teel niet h'et geval. De heer OASILLE vraagt hoe het staat met het adres van enkele winkeliers aan de Van Weedestraat inzake trottoir-aan leg. Is in behandeling. Tevens vraagt spr. hoe het staat met de grond-overdracKt door Oeubbels en de Wed. Van Ee. Het besluit is goedgekeurd. De over dracht kan dus plaats hebben. Hierna 9fulting der vergadering.

Soester Courant | 1933 | | pagina 4