Dames! Kunt y Um en vrouw zijn S'« a.s. renteverlaging in Qültschland. da nieuwe „SUGTQR-SUPRA" stafzuiger met diploma Var. v. Huisvrouwen. De UNIVER8AL MOTOR van deze handige zui ger is gsheel in eboniet ge bouwd, waardoor aanraking met den stroom is uitgesloten. Demonstratie zonder verplichting. Vertegenwoordiger 0. KOEK Praamgracht 13 Soestdijk Overspannen RftURIHARDTs ZENUWTABLETTEN 19 iV.cï No. 20 Ontspanning op eocn-misch gebied het doe!. Men wacht op de terugkeer van Dr. Schacht door Dr. A. G. JM.LLEMSEN Adolt Hitier en zijn trawanten hebben onomwonden uitgesproken, dat zij een economische opleving van het land onmo gelijk achten, zonder verlaging van den rentevoet. Alleen dan zal de financiering der bedrijven weer in voldoende mate kunnen geschieden. De dolste „geruchten doen de ronde over de nieuwe koers der Duitsche credietpolitiek. De economische rijkscommississaris Dr. Otto Wagener, heeft de laatste dagen meermalen met des- kundigen uit de bankwereld geconfereerd over 3e wijze waarop en de mate waarin de verlaging zou moeten plaats vinden; de N.S.D.A.P. heeft officieel aangekondigd, dat de te nemen maatregelen nog voor eind Mei zouden worden ingevoerd en men ziet dus, dat het meenens wordt. Er wordt nu alleen nog maar gewacht op de terugkomst van Dr. Schacht, de president der Rijksbank, die in Washington in de gelegenheid is geweest om met de finan- ciëele leiders van Amerika te onderhan delen over de rente der Duitsche schulden. De renteverlaging is n.1. in de eerste plaats afgekondigd met het oog op de Duitsche schulden aan het buitenland. Dr. Schacht zal eerst tegen 20 Mei zijn werkzaamheden te Berlijn kunnen hervat ten, zoodat voor dien tijd nog geen be slissingen over het rentevraagstuk te wach ten zijn. Uit vroegere uitlatingen van Schacht is echter algemeen bekend ge worden, dat hij zich zelfstandige meenin gen heeft gevormd over de wijzigingen der Duitsche credietpolitiek. Hij weet uit ervaring, hoeveel schade de hooge rente standaard en de zware schuldenlast Duitschland hebben berokkend. „Economische saneering door goedkoo- per crediet" en „gelijke rente in Duitsch land en het buitenland" zijn zijn principes en vooral de handeldrijvende middenstand zal er mee gebaat zijn. Aan den anderen kant zal Schacht ongetwijfeld de veilig heid van de Mark en de belangen der spaarders in het oog houden. Dé laatste worden tegenwoordig aan de Berlijnsche Beurs door een speciaal daartoe aangewe zen deskundige waargenomen en de spaar ders zullen door de nieuwe maatregelen «ft zooverre word en ge hof pen, dat hun te-' genover de lagere rente een aanmerkelijk grootere soliditeit wordt aangeboden. De tijd van de groote winsten door specula tie is toch voorbij; waar Het publiek nu naar vraagt, is allereerst soliditeit. Het hoofddoel der nieuwe Duitsche cre- diet-politiek, is de ontspanning van de eco nomische verstarring. Elke ondernemer moet uit zijn angstvallige houding worden opgeschrikt. Dit zal 'des te eerder kunnen gebeuren, naarmate de rente der op te nemen bedragen lager wordt gesteld. PLAATSELIJK NIEUWS SOEST GROEIT De 15000ste inwoner ingeschreven Zaterdagmorgen kwam H. Huisman, een werkman, wonende aan de Staalwijklaan no. 7, zijn negende spruit aangeven. De ambtenaar, die natuurlijk wist, dat de eerst komende de 15000ste inwoner zou aange ven, maakte de akte op van de jonggebo rene, Her mi na, zooals de vader opgaaf, en feliciteerde hem daarbij, nu zijn dochter de 15000ste inwoners van Soest was. Het college van burgemeester en wet houders wa$ ook ten raadhuize aanwezig en Huisman werd verzocht, zich. daar te vervoegen. Bij monde van den burgemees ter werd hij geluk gewenscht en hem voor de kleine een spaarbankboekje, waarop een bedrag van f 100.was gezet, overhan- digd. Over dit bedrag met de rente zal Her- mina op haar 21 sten jaardag kunnen be schikken. - De Soester Harmonie was ook van het heuglijk feit op de hoogte gesteld en het bestuur meende, dat deze gebeurtenis niet alleen binnenskamers moest worden ge vierd. Tegen den avond trad het corps aan en marcheerde met eenige bestuurs leden naar het raadhuis, waar behalve het volledig college van B. en W. ook de raadsleden Oasille, Busch, De Bruin, En dendijk, mof. Funfö# en Pieter v. d. Bree- mer, ambtóaar van dé secretarie, aanwe zig waren. Notaris Dammers, de voorzitter van Het Harmontecorps, trad naar voren en wenscH- te Hét gemeentebestuur geluk: met den ge- stadlgen. vooruitgang dezer gemeente, in 't bijzonder nu de 15000ste Inwoner is ingeschreven. Spreker herinnert zich nog goed, dat we de 10000 bereikten. En geen wonder, dat Soest zoo vooruit gaat. Ge rieflijk gelegen met een prachtvolle om geving, biedt Soest vele voordeden en is liet een aanlokkelijke gemeente, waar men gaarne woont. De bouwnijverheid staat hier dan ook niet stil. In 1032 is er zelfs meer gebouwd dan vele jaren daarvoor. De burgemeester is bijzonder getroffen door deze attentie van ons Harmoniecorps, en dankt den voorztter, het bestuur en de leden hartelijk daarvoor. De gestadige vooruitgang van Soest is een bewijs, dat men hier gaarne woont. Gaat het zoo door en spreker twijfelt daaraan niet dan zal een volgend hoogtepunt, de 20000, ook niet in 'n ver verschiet liggen. Dan zal spreker mogelijk hier niet meer aan het hoofd der gemeente staan, maar ons Harmoniecorps zal er zeker nog zijn en hij hoopt, dat men dan ook even actief zal zijn als thans. Daarna werden eenige stukken gespeeld, o.m. het Wilhelmus, waarna men de ge meente doortrok. Na een flinke wande ling, waardoor heel wat menschen op de been werden gebracht, keerde men einde lijk in hotel „Eemland" terug, waar het corps vanwege de gemeente werd getrac- teerd. Merkwaardig ongeval. Zondagmorgen reed een automobiel in de vroegte op den Amersfoortsche straat weg onder Soesterberg in de richting van Utrecht. Plotseling sprong een ree van achter een boom en kwam pardoes tegen de voorruit van de auto, die in een tame lijk snelle vaart reed. De voorruit, die uit- onsplinterbaar glas bestond, vertoonde een complex barsten, maar brak niet, anders was het voor de inzittenden, die nu met den schrik vrij kwamen, vermoedelijk min der prettig afgeloopen. Het moote jonge dier werd zieltogend langs den weg ge vonden en was na enkele minuten dood. Athietiek-wedstrijden Op den eersten competitiedag van den U.P.A.B., gehouden op de sportterreinen aan de Thorbeckelaan te Utrecht, werden o.m. de volgende uitslagen vastgesteld: 400 M. hardloopeti: 2. J. Grootewal, T.O.V., 1 minuut 2 sec. Discuswerpen: 1. J. Grootewat 33.68 M. Verspringen: 1. J. Grootewal '6.30 M. De wedstrijden, welke j.i. Zondag zou den worderi voortgezet, hébben geen door gang gehad. JUBILEUM Ds. ALKEMA Donderdagavond had in de Wilhelmi- nakerk de herdenking plaats van het 40- jarig jubileum van Ds. Alkema. Zoodra de jubilaris met zijn gezin de kerk .binnen kwam verhieven alle aanwezigen zich van hun zetel en werd op verzoek van den lei der van dezen avond, Ds. Wouters, ge zongen Ps. 75:1. Daarna werd nog ge zongen Psalm 150:1 en gelezen Ps. 133. In zijn openingswoord heette Ds. Wou ters allen hartelijk welkom, inzonderheid Zendeling Blinde, van de Nederlandsche Zendings-Vereeniging, oud-collega van Ds. Alkema; Dr. Zeijlstra, Directeur van de Middelbare Koloniale Landbouwschool te Deventer; Prof. Bezemer van de Indolo- gische Faculteit der Utrechtsche Universi teit, benevens eenige studenten van de in- dol. vereeniging; de heer Sinkler als af gevaardigde van de kerk van Maarssen; de Predikanten Kajan en Datema ajs afge vaardigden van Deputaten voor de Zending in Utrecht en Gelderland; Ds. van der Bor namens de classis Amersfoort; Ds. Meijnen en Ds. Seinen van de kerk van Baarn; Ds. Groeiieveld en de heer .Beek. man namens het bestuur van de scholen met den Bijbel; de heeren Fokkens en Kleijn namens het onderwijzend personeel, de predikanten Ds. Hoek en Van der Meulen als oud-collega's. Spreker zeide dat het doel van samenzijn was om te gedenken den rijken zegen die God ons in Ds. Alkema geschonken heeft, wat mede hieruit blijkt, dat menschen van allerlei richtingen en uit alle levenskringen zich spontaan bereid verklaarden om dezen avond vrij te maken om dit zeldzame jubi leum bij te wonen. Want een unicum is het daar we den jubilaris eeren als Zen deling, Leeraar, Lector en Dominee. Zeer vele waren dan ook de verrassingen die dezen dag binnenkwamen, waaruit zoo heerlijk bleek de liefde en waardeering van allen die met Ds. Alkema in aanraking geweest zijn en nog zijn.. Tallooze tele grammen (o.a. van Dr. Colijn), brieven (o.a. van Staatsraad Idenburg) en bloem stukken, werden aan de Pastorie bezorgd. Ziende op al deze weldaden past ons bo ven aTïes dit eene „Soli Deo Gloria". Ds. Wouters besloot zijn openingswoord met den wensch' dat het voor Ds. Alkema en zijn gezin en voor alle aanwezigen mocht worden een onvergetelijke avond. Als no. 2 op het program werd thans gezongen een lied „Zij mij, o Heer", door de Chr. Zangvereeniging „Crescendo", di recteur, de h'eer van de Rovaart, wat voor treffelijk gezongen werd. Daarna kwam de jubilaris zelf aan 't woord. Ook hij heette allen zeer welkom en zeide, dat er in zijn hart één groote danktoon was, doch' dat hij één bezwaar had, n.1. bij alles wat hij in deze dagen geKoortf en gelezen Had, was hij tof de conclusie gekomen, dat de tneuschenken- nl9 nqg niet groot is, anders zouden ze hem wel anders beoordeeld hebben, want hij is overschat. Nu mag dat soms wel eens aangenaam zijn, vooral wanneer men veel onderschat wordt, maar dit laatste is door genade, nooit zijn deel geweest. Hij meent echter dat God niet zoo gunstig over Kern zal oordeelen als de menschen. In de wereld wordt men zoo spoedig aan gezien voor iemand die wat weet, maar veelal is de waardeschatting te hoog, hoe wel hij de goede bedoeling niet voorbij wenscht te zien. Nerveus, Onrustig en Slapeloos. Gebruik hiertegen de Zenuw- stillende en Zenuwsterkende Buisje 75 ct. Bij Apoth'. en Drogisten. Spreker memoreert eenige episoden uit zijn leven en vertelt o.a. dat hij komt uit een eenvoudig gezin,waar hard gewerkt moest worden voor 't dagelijksch brood, daar er voor 10 menschen verdiend moest worden en 't loon van zijn vader in den winter beneden de zes gulden bleef. Dat hij op 12-jarigen leeftijd de begeerte had om meester (onderwijzer) te worden, maar wie zou dat betalen. Maar hij was niet verlegen en trachtte medewerking te krij gen van Jhr. vam Swinderen te Gaaster- land. 't Gevolg was dat zijn onderwijzer hein 3 maanden „op de proef" stelde met dit resultaat dat 't Ieeren voortgang kon hebben en hij zijn wensch na enkele jaren vervuld zag. Hij vertelt van zijn vrome moeder aan wie hij veel te danken heeft en als jongen wenschte hij te worden als zij was, n.1. een die God vreest. Ook die begeerte is vervult. In Oosterbierum is hét groote moment in zijn leven geko men, n.1. "de wetenschap dat hij 't eigen dom des Heeren was, wien te dienen de lust van zijn hart was. Na dezen ontwaakte de begeerte om zendeling te worden en heeft hij 2,5 jaar doorgebracht in 't Zen dingshuis der Nederl. Zendingsvereeniging voor zijn opleiding. Op 11 Mei 1893 werd hij ingezegend en werd hem als stand plaats aangewezen Bandoeng, waar hij op 24 December d.a.v. zijn eerste toespraak hield voor eenige verwaarloosde christe nen. Hem wachtte daar een drukken arbeid in coloorteeren, evangeliseeren en zieken bezoek. Zijn arbeid is daar niet ongeze gend geweest. In 1903 ging hij met ver. lof, èn omdat zijn krachten minderden èn wegens krankheid van zijn vrouw. In 1905 trok hij weer naar Lidië nu naar Buiten- -zorg,. waar hij metste familie Colijn in aanraking kwam, doordat er was een mi litair tehuis waar Alkema sprak, in Het Soendaneesch', in 't Maleisch en in 't Hol- landsch. De bijbellezingen die daar gehou den werden, werden door de familie Co lijn bijgewoond en zoodoende ontstond er vriendschap. Ook met den heer Idenburg werd kennis gemaakt, daar die toen ad judant van de commandant van Buitenzorg was. Vandaar is de familie Alkema ver trokken naar Meester Cornelis, waar hij o.a. op één Zondag 29 menschen mocht doopen. De gezondheidstoestand van mevrouw eischte echter, dat gerepratieerd werd, en al viel het zwaar, de arbeid die hem lief was, moest hij opgeven. In Nederland teruggekeerd heeft hij veel propaganda gemaakt voor de Ned. Zen dingsvereeniging, later heeft hij zich aan gesloten bij de Geref. Kerken. Onder leiding van den heer v. d. Rovaart zingt daarna het kinderkoor van „Crescen do" de Bede „De Heere zegene en be: hoede U", wat door de kleintjes keurig werd vertolkt. Dr. Zeijlstra, Directeur der Midd. Kol. Landbouwschool spreekt thans mede na mens de collega's den jubilaris toe, en zegt dat, al is hij thans geen leeraar meer, hij toch nog als zoodanig beschouwd wordt, daar hij nog geen afscheid heeft genomen. Toen Alkema, die 20 jaar aan de school werkzaam is geweest, benoemd werd, werd dit niet beschouwd als een aanwinst. Die opinie is echter gewijzigd. Toen U predikant werd te Maarssen, wilden we U niet meer missen, want we hadden U Ieeren kennen en evenmin wil den we U kwijt toen U benoemd werd tot Lector aan de Indologische Faculteit te Utrecht. Spreker brengt hulde aan Ds. Alkema voor de wijze, waarop hij zijn arbeid aan de school verricht heeft en wenscht hem nog een werkzaam leven toe. Het duo Jongsma geeft thans, (viool en piano) een sonate uit Handel, III Lar go, Allegro, Adagio, wat door de aanwe zigen met aandacht wordt beluisterd. Door Dr. Zeijlstra wor'dt thans nog mee gedeeld, dat het H.M. de Koningin be haagd heeft Ds. Alkema te benoemen tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Daverend langdurig applaus. Hieraan is toegevoegd een persoonlijke felicitatie van den Minister van Koloniën. Namens de Nederl. Zendingsvereeniging spreekt zendeling Blinde, oud-collega van Ds. Alkema. Hij memoreert eenige episo den uit hun gemeenschappelijken arbeid, waaruit blijkt de hechte vriendschap, die er tusschen hen bestaat en ook, dat de heer Blinde Ds Alkema en zijn Jetske dankt voor den steun, die hij van hen mocht ondervinden. Spreker noemt hém een strijdbaar beid, die weet te beleven wat hij belijd en wenscht hem toe Gods gunst op zijn verderen levensweg. Van de kerk van Maarssen zijn geko men een afgevaardigde en 16 gemeente leden om van hun belangstelling te doen blijken. Eerstgenoemde feliciteert namens Ds. Van der Veen, die door omstandig heden verhinderd is tegenwoordig te zijn, en namens den Kerkeraad, en brengt in herinnering wat Ds. Alkema voor de ge meente van Maarssen geweest is, niet al leen als Predikant, maar ook voor de school, kiesvereenfging en jeugdactie. Hij overhandigt den jubilaris een Bijbel in luxe uitvoering. Als afgevaardigde van de Zendende kerk te Utrecht spreekt Ds. Kajan. Na gefeli citeerd te hébben, bespreekt hij verschil lende momenten uit vroeger tijd, waar door vaak de lachlust wordt opgewekt. Hij noemt Ds. Alkema een vaardig spre ker, een boeiend verteller, een aangenaam causeur, een joviale kerel; op zendingsge- bied onze professor. Ontbreekt hij op een vergadering dan is de zaak niet compleet. Ds. Van der Meulen, van Schiedam, als oud-collega te Soest, waar hij 4 jaar met Alkema mocht samenwerken, spreekt zijn waardeering uit voor de aangename sa menwerking en staat moer in 't bijzonder stil bij de goedertierenheden des Heeren, die den jubilaris ten deel zijn gevallen. Nogmaals beklimt Ds. Wouters den kan sel en zegt, dat, h'oewel tegen den zin van Ds. Alkema de gemeente van Soest blijk heeft willen geven van hare verknocht heid en besloten heeft een bewijs van waar deering aan te bieden. Spreker noemt de plannen, die geopperd zijn en tevens weer verworpen, en biedt thans den jubilaris een geschenk aan onder couvert. Ds. Alkema zegt, thans niet alles te kunnen vertellen wat hij vandaag gehoord en gekregen heeft, en wat voor hem ge daan is. Hij dankt allen zeer hartelijk en hoopt het in de komende dagen te ver werken. Inzonderheid dankt hij H.M. de Koningin voor de onderscheiding hem ver leend en verzocht allen te zingen: Mijn schild en de betrouwen, enz. Nadat nog door hét duo Jongsma ten geh'oore is gebracht een Aria op de G.- snaar van J. S. Bach', krijgt Ds. Meijnen, van Baarn, het woord tot besluit. Hij richt zich' in 't bijzonder tot Ds. Wouters, de ziel van dezen avond en noemt hem de laatste weken één stuk Alkema-jubileum. Hij zegt hem hartelijk dank voor de bui tengewone zorg voor dezen avond be steed, waardoor ons allen de gelegenheid geopend werd om met elkander te ge denken en dankt voorts allen, die tot het welslagen van dezen avond hébben mee gewerkt. Na samenzang van Ps. 72 11Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen, gaat hij voor in dankgebed. Hierna krijgen alle aanwezigen geleen- héid de familie Alkema de hand te druk ken. 't Was een avond, die in de gemeente van Soest lang in herinnering zal blijven. Gedachtenisrede van Ds. Alkema- Naar aanleiding van zijn 40-jarig jubi leum sprak Ds. Alkema Zondagmorgen in de Julianakerk en Zondagavond in de Wil- hélminakerk een gedachteniswoord. Als tekst voor deze gelegenheid had hij gekozen Psalm 77 vers 12 en 13. „Ik zal de daden des Heeren gedenken". Vóór hij tot verklaring van dit Schrift woord over ging, had hij behoefte vooraf een woord van dank te spreken voor alle liefde in de laatste dagen ondervonden. Zijn hart is voi van verwondering over zooveel warme genegenheid. De plaats, die hij in de harten heeft, is grooter dan hij ooit had durven verwachten, 't Speet spr., dat zijn kinderen in Indië hiervan geen getuigen konden zijn, maar hij beloofde zijn hoorders, hun getrouw verslag 1e zul len doen van al de liefde, hunnen Vader hier betoond. Eer is hem toegebracht van al de terrei nen waar hij werkzaam is geweest en daar is hij zeer dankbaar voor, maar vóór alles is hij Dienaar'des Woords, daarvoor moet al het andere wijken. Men had spr. eens gevraagd of het niet bedenkelijk was, leeraar te zijn aan een Openbare Inrich ting. Dit was echter voor hem geen be zwaar, eerstens omdat er geen Christ. Kol. Landbouwschool was, maar ook behoefde hij hier zijn beginselen niet te verdoezelen. Nooit was het hem te doen om stoffelijk voordeel, want het aanvaarden van het pre dikambt, gaf vermindering van salaris, doch dit laatste begeerde hij, omdat hij het zag als een roeping van Godswege, 't Gaat tenslotte niet, om wat menschen oordee len, maar hoe God oordeelt, want alleen dit laatste is juist. Komende tot de behandeling van zijn herdenkingsrede, zeide spr. te willen stil staan bij „de daden des Heeren", om die ten le. te bedenken, ten 2e te overdenken, ten 3e om er van te spréken. Wanneer hij denkt aan de 40 jaren, die achter hem liggen zou er alle reden toe zijn, om heden te vertellen wat hij gedaan heeft en wat er in zijn leven is voorgeval len, maar dan zou dat worden Ch'risten- prediking en niet Christusprediking; en hoewel hij zich zelve niet geheel kan uit schakelen, wil hij toch spreken over de daden en wonderen des Heeren. Vele wa ren de moeiten en veelvuldig de bestrij ding eer hét zoover was dat hij als Zen deling uitgezonden werd en de vraag kwam op of hét wel een Ooddelijke roeping was, of niet. Maar God, die nooit be schaamd doet staan, en de harten kent, gaf ook hier uitkomst, zoodat hij gaan mocht met zijn vrouw In de zekerheid, dat 'Ood hén riep. Gewerkt fs er met fust cv opgewektheid, maar ook met zorg en ter genheden, vooral toen ziekte de woning binnentrad, en er geen andere weg over bleef, dan hét werk, dat hem zoo lief was, op te geven en terug te trekken naar hel vaderland. Maar dan was ook alle vooruitzicht weg. Want de Nederl. Zendingsvereen., waar door hij was uitgezonden, had geen ander arbeidsterrein dan Indië, d.w.z. in Hol land zou hij dan werkloos en brood-doos zijn. En wat is die vrees beschaamd ge worden. God baande den weg, zoodat hij niet alleen arbeid te over kreeg op allerlei gebied, maar ook, en dit was voor hem hét voornaamste, dat hij het Evangelie mocht brengen. Zoo kwam voor hem ach tereenvolgens zijn benoeming tof te Deventer, zijn beroepmg als Predik nt te Maarssen, zijn benoeming al-s tectrr te Utrecht. En nu is het voor hem „Eben Haëzer", en daarom „Soli Deo Gloria". Geëerd is hij door menschen, ja ook door H.M. de Koningin, waarvoor hij zeer dank baar is, doch al die eere zinkt in het niet bij de eere, een dienaar te mogen zijn van Christus, want dat is de hoogste eer. Ge denken, overdenken en spreken wil hij van de daden des Heeren, die hij in zijn leven zoo bijzonder mocht ondervinden en daar toe wekt hij ook de gemeente op. Hij spreekt de wensch uit nog enkele jaren in het midden van zijn hoorders te mogen arbeiden, om met hen te gedenken hoe vóór dezen, Ons de Heer heeft gunst be wezen, en te gewagen van G^s onve^an- derlijke trouw. Vóór hét verlaten van het Kerkgebouw zong de gemeente haren leeraar toe Ps. 134 vers 3. „Dat 's Heeren zegen op U daal", enz. in hun lof over „Zij"-crême. Zij is in J.r- daad even onmisbaar voor de verzorging van huid en teint der vrouw, als voor den man, die op pijnloos, spiegelglad en onbe rispelijk scheren gesteld is. In prijzen van 20—75 cent. Soesterberg's gemengd koor Zaterdagavond hield Soesterberg's ge mengd koor voor leden, donateurs en ge- noodigden zijn zesde jaarfeest in de con certzaal van 't Zwaantje alhier. Bij de opening heette de voorzitter der zangvereeniging, de heer De Wilde, allen hartelijk welkom op dit feest. Een woord van hartelijken dank richtte hij vervolgens tot den aanwezigen beschermheer, den heer Casteleijn, voor alles wat deze in 't afgeloopen jaar voor de vereeniging heeft gedaan. Het was een moeilijk jaar geweest, vooral ook door de beide uitvoeringen der Schöpfung, waardoor ook de kas op zware proef gesteld werd. Men haa daarom voor deze gelegenheid een loterij georganiseerd, waarvan het duizendtal loten reeds bijna geheel was verkocht. Aan de gevers der prijzen en allen, die hun diensten voor deze loterij hadden beschikbaar gesteld, werd hartelijk dank gebracht. Na allen een prettigen avond te hebben toege- wenscht, gaf hij de verdere leiding over aan den voorzitter der feesteonrrd":e. den heer Baars. Het programma, dat nu volgde, werd vlot en verdienstelijk uitgevoerd. Hei is haast vanzelfsprekend, dat een groot deel hiervan bestond uit zang der koren, waar naar weer met volle aandacht geluisterd werd. Een viertal gevoelige liederen, ge zongen door den heer Koreneef, vooral de beide laatste, maakten veel indruk. Mooi en devoot klonk ook het „Angelus a la Mer", gezongen door een dame en heer; liefelijk het zangspel „De Tuiniertjes" door het kinderkoor, met begeleiding van mevrouw De Vries, piano. Verder gaven het spel „Roodkapje", be nevens enkele voordrachten en het num mer rhytmische dansjes een aangename af wisseling. De heer Herman Polak met zijn band zorgde weer voor gezellige entre-act mu ziek, onder welke vooral de frissché Ex- celsiormarsch', waarvan genoemde heer d« componist is, niet naliet de stemming te verlevendigen. Aan 't slot sprak de voorzitter zijn dank uit aan de feestcommissie, waarna hij eert krachtigen oproep deed voor nieuwe ledeir en donateurs. Met recht kon hij zeggen, dat ieder cler aanwezigen voldaan was. De veiligheid in gevaar gebracht Zondag reed iemand uit Soest met een auto in de Torenstraat. Hij wilde ter hoog te van den winkel van Middelman een andere auto voorbij rijden, daarbij abso luut geen rekening houdende met een drie» tal wielrijders, die daar ook reden en door een noodsprong op het trottoir zich voor een aanrijding vrijwaarden. Deze wielrij ders hebben een klacht ingediend tegen dezen haastigen, niets ontziendert automo bilist. De zaak is nu in ondezo-'-. Dïefsta! Een winkelier, wonende aan dl Soes- terbergschestraat, kwam Zaterdagmiddag aangifte doen, dat hij uit zijn winkel een flesch eau de cologne miste. Daar alleen een zekere F., wonende alhier, in den winkel was geweest, werd deze verdacht. F. had n.1. een kleinigheid gekocht, had wat vreemd gedaan en was verdwenen. Later bleek de vermissing van de flesch" eau de cologne ter waarde van f 1-75. De politie heeft F. gefouilleerd en met zijn toestemming een huiszoeking gedaan, maar niets gevonden. F. ontkent ook per tinent

Soester Courant | 1933 | | pagina 5