GEMEENTERAADSVERSLAG. spMdevs nevddium cMc Ca wan Straten lilli EHBSlie W !l«i. De Zweminrichting. Opening waarschijn lijk half Juni. Zondagsmorgens gesloten. Onderzoek naar de overschrijding van het crediet. Geheim vóór en geheim na. De raad oneer gemeente vergaderde j,l. Maandagmiddag', ter afdoening van Het navolgende eeriige agendapunt: Voorst-el van B, en W. tot va siste Min g van besluiten in verband met de stichting, de exploitatie en het beheer van de Zwem inrichting Soester natuurbad „De Duinen". B. en \V. schrijven omtrent dit agenda punt o.m. aan den raad. Zooais U» bekend is, is bij raadsbesluit van 10 November 1932 besloten om over te gaan tot de stichting van een natuur bad. Reeds spoedig na de goedkeuring door de gedeputeerde staten dezer provin cie van het ten behoeve daarvan door Uwen raad verleende krediet, is met de werkzaamheden een aanvang gemaakt en thans zijn deze zoover gevorderd, dat de voltooiing van het bad binnen zeer kor ten tijd kan worden tegemoet gezien. Voor den bouw en aanleg van het bad, alsmede voor de kosten van het terrein werd bij bovengenoemd besluit een crediet verleend van resp. f50.000.en f 19.674.40 ot af gerond in totaal tot f70.000.De kosten van aanleg en bouw van het zwembad zullen naar thans bekende gegevens een uitgaaf vragen van rond f70.000.zoo dat een verhooging van dit crediet met f20.000 noodig is. De redenen van over schrijding van dezen post zijn omschre ven in een voor U bij de raadsstukken ter inzage nedergelegd rapport dd. 16 Mei 1933 van den technisch ambtenaar van openbare werken. Bij Uw zoo juist ge noemd besluit werd geen krediet beschik baar gesteld voor de inrichting van den inventaris en den aankoop van handdoe ken, badcostuums enz. In zijn rapport van 12 September 1932 raamde de technisch ambtenaar van openbare werken deze uit gaven op onderscheidenlijk f1000.en f500.Het blijkt thans, dat voor de in richting van den inventaris een bedrag van f2800.— zal benoodigd zijn, terwijl de aanschaffing.van handdoeken, badcos tuums enz. een uitgaaf zal vragen van rond f 1000.Wij verzoeken U voor deze uitgaven kredieten van resp. f2800.en f 1000.te verleenen. Het verschil tus- schen deze uitgaven en de aanvankelijk daarvoor aangehouden "ramingen wordt verklaard in hei reeds genoemde rapport van den technisch ambtenaar van open bare werken van 16 Mei j.i Voorts is er bij den oorspronkelijker] opzet van de sticlltingskosten van uitge gaan dat de pachter van het theehuis bij het natuurbad voor eigen rekening vooi aanschaffing der meubelen ten behoeve van dit theehuis zoude zorg dragen. Ten einde echter te voorkomen dat een even- tueele minder goede meubileering van hel theehuis het aanzien van het geheel zal schaden, stellen wij U voor van gemeen- tewege ten behoeve van het theehuis aar» te schaffen de benoodigde tafels, stoelen tn parasols. Bij d-e bepaling der pachtsom tal de pachter er rekening mede houden dat hij niet voor de bovenomschreven meu belen van het theehuis behoeft te zorgen in verband waarmede hij de pachtsom hooger zal stellen. De aaschaffing van be doelde meubelen zal blijkens het voor U ter inzage neergelegde rapport van der- technisch ambtenaar van openbare wer- ken een uitgaaf vragen van_ f3100.Wij stellen U voor ook dit krediet te onze: beschikking te stellen. Wij maken tenslotte van deze gelegen heid nog gebruik U voor te stellen het restant ad f 67.360,37 van het op de be grooting voor den dienst 1932 v.oor de stichting van het natuurbad verleend kre diet ad f70.000.naar den dienst 1933 over te schrijven. Naast de verhooging van het voor de stichting van het natuurbad verkende kre diet, vragen thans ook de aangelegenheden terzake van het beheer en de exploitatie van het bad Uwe aandacht Onvoorziene omstandigheden voorbehou den zal de openstelling van het bad om streeks medio Juni a.s. kunnen plaats heb ben. Het heeft in de (bedoeling ge liegen zoo wel van ons college als van de dtoor Uwen tltad benoemde commissie tot het onder- gmkea van de mogelijkheid van de op-* lïfhting van een zweminnrichtitig 'in deze gemeente om de exploitatie van het eer lang te openen bad van den aanvang af op te dragen aan een speciaal daarvoor in het leven te roepen stichting. Vermits ech ter dc te treffen maatregelen tot oprich ting van zoodanige stichting nog in ee|n stadium van voorbereiding verkeeren, zal althans voor dit seizoen het beheer en de exploitatie van het bad geheel in handen blijven van Uwen raad en ons colffege, onder toezicht van de gedeputeerde staten dezer provincie. Omtrent de hierna vol gende onderwerpen zullen door Uwen raad besluiten moeten worden vastgesteld. TARIEVEN VOOR HET GEBRUIK DER INRICHTING. B. en W. stellen de navolgende tarie ven voor: - A. 1e. Algemeen abonnement voor per sonen van 16 jaar en ouder. a. algemeen abonnement (geldig op de ttren die voor den houder van het abon nement gelden en op de uren waarop de inrichting voor gemengd baden is ge opend) f5-.—; b. het 2e abonnement voor een persoon' uit eenzelfde gezin f4. c. het 3e abonnement voor een persoon uit eenzelfde gezin f3.25; d. het 4e abonnement voor een persoon uit eenzelfde gezin f2.75; e. ieder volgend abonnement voor per sonen uit eenzelfde gezin f2.75; Voor die berekening van het bedrag van een tweede of volgend abonnement voor personen uit eenzelfde gezin tellen de abon nementen, bedoeld onder A 2e en 3e niet mede. 2e. Algemeen abonnement voor perso nen beneden den leeftijd van 16 jaar. (Alleen .geldig op de uren die voor den houder van het abonnement gelden en op de uren dat de inrichting voor gemengd baden is geopend) f 2.50. MIJMHJk&DT's, Zenuw.TabSeüen 75 ct. Lax©©r-Tafe3©t4©iri 00 ct. Hccfdpijn-Tahleiten 60 ot. Bij Apoth. en Drogisten. waarin de principes, cue aan genoemden rooster ten grondslag liggen, worden over genomen.- i B. en W. stellen daarom voor te bepa len: 1. a. dat de zweminrichting Soester Na tuurbad „De Duinen" op werkdagen voor het publiek zal geopend zijn van zes uur voormiddags tot een half uur vóór zons ondergang en op Zondagen van zes uut voormiddags tot negen uur voor middags en van half één namiddags tot een haH uur vóór zonsondergang; b. dat voor personen van beiderlei kun. nen minstens 10 uur en hoogstens 15 uur per week gelegenheid zal bestaan tot het achter te faten. Ieder is verplicht dergi lijken afval (e deponeeren in de daarvoor bestemde bakken, Artikel Verbod xm tenten enz» Het 'medebrengen van stoelen en tenten ©ïi/of het venten met voorwerpen of ver snaperingen óp het terrein der inrichting is verboden, Alleen van ipt het theehuis mag bediening plaats hebben. Artikel 9. Gebruik maken van de bassins. Voor ongeoefenden, zulks ter beoordee- Kng van den badmeester of diens vervan. ger, is het gebruik maken van de diepe 'Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Üw drogist 3e. Abonnementen voor schoolkinderen. (Geldig op de daarvoor vastgestelde uren). a. voor leerlingen van scholen voor uit gebreid lager onderwijs te Soest fl. b. voor leerlingen van scholen voor ge woon lager onderwijs te Soest f0.50; c. voor onvermogende leerlingen van de sub 2a en b genoemde scholen te Soest (na Inlevering van een bewijs van het maatschappelijk hulpbetoon te Soest) kos teloos. 4e. Betaling zonder abonnement. Op werkdagen: a. van het uur der opening tot 's mid dags 12 uur of na 5 uur des namiddag's, per perso-onf 0.15; 'b. van ?s middags 12 uur tot des na middags 5 uur per persoon f0.25; c. voor een dagkaart (alleen geldig op de voor den houder vastgestelde uren lalsmede de uren waarop de inrichting voor gemengde baden is geopend) f 0.50 cl. voor een kaart, houdende 10 toe gangsbewijzen (alleen geldig op de voor den houder vastgestelde alsmede op uren waarop de Inrichting" door gemengde ba den is geopend) fl.50. Op Zondagen: a. van het tijdstip der opening tot des voormiddags 9 uur f 0.15 b. van des namiddags 2.30 uur tot de sluiting f0.35? Kinderen tot den leeftijd van 16 jaar betalen de helft van de hierboven onder I. A sub 4 ver-melde tarieven, met dien verstande dat bij de voor kinderen gelden de tarieven de halve cent naar -boven, wordt afgeroond tot 1 cent. 5e. Zwemlessen: Voor zwemlessen is f 2.50 per deelnemer per seizoen verschuldigd. B. Voor het huren van badgoed zijn de navolgende, tarieven verschludigd: a. voor de huur van een zwemeosfuimi,; per keer f0.15; b. voor de huur van een handdoek, per keer f 0.10. c. voor de huur van een badmuts, per keer f 0.10. C. Voor het drogen en bewaren van 'aan bezoekers toebehoorende zwemcos- tuums en badmutsen is verschuldigd een "bedrag van f 1pier seizoen. D. Voor het gebruik van een ligstoel is tot 's namiddags 2 uur een bedrag van fO.10 verschuldigd en na 's namiddags 2 fuur opnieuw f0.10. E. Voor het tegen afgifte van een bewijs in bewaring geven van goederen of voor werpen is een bedrag van f0.25 verschul digd. Tegen betaling van een tarief van! f0.50 pier keer worden loketten in gebruik gegeven, ter berging van goederen of voor werpen van waarde, welke loketten door den gebruiker kunnen worden afgesloten II. B. en W. te machtigen bij bijzonder* gelegenheden, als zwemwedstrijden en der gelijke, afzonderlijke tarieven voor het ge bruikmaken der inrichting vast te stellen, welke tarieven niet lager dan f0.25 en niet liooger dan f2.50 per persoon per gelegenheid mogen zijn. UREN VAN OPENSTELLING DER INRICHTING De desbetreffende commissie heeft aan ons ooilege overgelegd een nauwkeurigen rooster aangevende de uren waarop die inrichting dagelijks voor het publiek zal zijn geopend voor het nemen van gemeng de, gescheiden, kostelooze en schoolbaden Ons college kan zich met dezen rooster volkomen vereendgen. Het komt ons ech ter niet gewenscht voor dat Uw raad dezen rooster vaststelt, omdat bij in de praktijk noodig gebleken wijziging der uren van openstelling spoedig daartoe moet kun nen worden overgegaan, hetgeen niet mó gelijk Is indien eerst een raadsvergadering moet worden gehouden. Het verdient daar om naar onze meening aanbeveling ddf Uwe vergadering een besluit vaststelt nemen van gescheiden baden; c. dat voor het nemen van baden door in deze gemeente .woonachtige leerlingen; van scholen voor lager en uitgebreid lager onderwijs minstens Vier uur per week in het bijzonder gelegenheid zal worden ge. geven; d. dat op één werkdag per w eek van des namiddags zes uur tot de sluiting der inrichting gelegenheid zal worden gegeven tot het nemen van kostelooze baden aan in deze gemeente woonachtige personen van -beiderlei kunne boven den leeftijd van 16 jaren. II. B. en W. op' te dragen voor zoover noodig met inachtneming van het hïervoren sub I b:epaarde en na het advies der com missie van bijstand voor het beheer der onder I genoemde inrichting te hebben ingewonnen te regelen: a. de data van openstelling en sluiting der onder I genoemde inrichting; b. de uren waarop1 gelegenheid zal wor den gegeven tot het nemen van geschei den. gemengde, 'kostelooze en schoolbaden, REGLEMANT VOOR DE INRICHTING Reglement voor de Zweminrichting Soes ter Natuurbad „De Duinen". Artikel 1. Aigemeene bepalingen. Ieder bezoeker is verplicht zich te ge dragen naar de bepalingen van dit regle ment, naar de nader te geven voorschrif ten en naar de aanwijzingen van het toe zichthoudend personeel. Artikel 2. Ontzegging van hei gebruik der inrichting. Bij overtreding dan het in art. 1 bepaak de kan den betrp4fc»u bezoeker het verder gebruikder inrichting worden ontzegd. Dit verbod kan voor hoogstens 3 dagen worden opgelegd door den hoogst in rang aanwezig zijnde van het personeel en voor langeren tijd door of namens de doof den gemeenteraad benoemde commissie van bijstand voor het beheer der inrichting, hierna de commissie genoemd. Tegen een door het toezicht houdend1 personeel opgelegd gebod of verbod, dat echter steeds moet worden opgevolgd, kan men schriftelijk zijn bezwaren 'bij de com missie inbrengen, welke bezwaren binndn 18 dagen zullen worden behandeld. B. en W. hebben het recht den toegang tot de inrichting voor goed te ontzeggen. Zij maken van dit recht geen gebruik dan nadat de commissie is gehoord. Artikel 3. - Gebruik der wisselcablnes. Een wisselcabine mag slechts door één persoon tegelijkertijd in gebruik worden genomen. Het is verboden zich uit of aan te kleeden anders dan in een gesloten wisselcabine. Kinderen beneden 10 jaar mogen evenwei bij hun vader of moeder in een wisiseïca- bine worden toegelaten. Artikel 4. Badkleeding. Voor allen die van de zwembassins ge' bruik maken is het gebruik van een bad- costuum verplicht, terwijl de dames bo vendien een badmuts moeten dragen. Badgoed kan verkregen worden aan de garderobe tegen een door de 'kassa af te geven bon. Het is ten strengste verboden in badj costuum zich elders te bevinden dan op het terrein voor zwemmen en baden aan gewezen. Overal elders, ook in het theehuis, mo gen de bezoekers alleen verschijnen be hoorlijk gekleed in bovenkleeding. Artikel 5. Zonnebaden. Het gebruik van zonnebaden, dat alleen mag geschieden behoorlijk gekleed of ip bad costuum, is streng gescheiden voor mannelijke en vrouwelijke bezoekers bo ven den leeftijd van 10 jaar. Bezoekers^ die zich zonder noodzaak bevinden op een ander terrein, dan voor elk der seksen is aangewezen, worden onmiddellijk uit d'e Inrichting verwijd erd Artikel 6. Gescheiden baden. Bij gescheiden baden mogen de ouders hun kinderen tot den leeftijd van 10 jaar bij zich heb en. Artikel 7. Gebruik afvalbakken. Het Is verboden papier, doozen, alval', (enz. in de wissel-cabines of op het terrein bassins ten strengste verboden. Diploma's voor geoefendheid in zwem men worden afgegeven door de commis sie na afgelegde proeven van bekwaam heid in tegenwoordigheid van daartoe door de commissie aan te wijzen deskundigen en waarbij moet worden voldaan aan de normale eischen, gesteld door den Neder- Iandschen Zwembond. Artikel 10. Gebruik der douches. De douches zijn kosteloos, terwijl het gebruik daarvan verplicht is voor men gaat baden. Gebruik van zeep of vet in het bad is verboden. Artikel 11. Schade. Schade, toegebracht aan de inrichting of wat daartoe behoort, moet door den veroorzaker worden vergoed, volgens be. rekening door of namens de commissie. Artikel 12. Honden. Honden worden niet toegelaten. Artilkel 13. Klachten. Wenschen of klachten moeten schriftelijk en onderteekend bij de commissie worden ingebracht. Deze kunnen worden gedeponeerd in een in de inrichting daarvoor aanwezige bus. Ongeteekende klachten blijven buiten' be handeling. Artikel 14. Aansprakelijkheid. De gemeente is niet aansprakelijk voor ontvreemding van aan bezoekers toebe hoorende goederen of voorwerpen, tenzij cfeze afzonderlijk tegen betaling in bewa ring zijn gegeven en waarvan de even tu eele inhoud aan dengene, die deze stukken in ontvangst neemt, bekend moet zijn. Voor de inontvangstname wordt een schrif. tBïij'k bewijs afgegeven. Artikel 15. Onvoorziene gevallen. De beslissing over gevallen waarin dit reglement niet voorziet wordt aan de com missie, onder nadere goedkeuring van B, en W. overgelaten. VERPACHTING THEEHUIS Wij stellen U voor het theehuis met inbegrip van de ten behoeve daarvan door -de gemeente aangeschafte meubelen open baar te verpachten onder nader door ons college te stellen voorwaarden. Naar onze meening moet Uw besluit de mogelijkheid openlaten 0151 het theehuis voor den tijd van één dan wel twee badseizoens te verpachten. VERPACHTING RIJWIEL- EN AUTOBEWAARPLAATS. De terreinen gelegen aan weerszijden van den ingang van het natuurbad zullen worden ingericht voor rijwiel- en aufo-be- waarplaatsen. Het heeft zoowel bij de door Uwen raad benoemde hïervoren nader aangeduide commissie, als bij ons college een punt van ernstige overweging uitge maakt hoe deze bewaarplaatsen zullen wor den geëxploiteerd, of in eigen beheer door de gemeente of bij wijze van verpachting door derden. Gaat de gemeente de terrei nen zelve expïoiteeren dan zal' dit tamelijk hooge uitgaven wagens kosten van salan- ëei'ing van personeel tengevolge hebben. Om dit te voorkomen zijn wij met do vorenbedoelde commissie van meening dat het wenschclijk is dat genoemde bewaar, plaatsen of elk afzonderlijk of beide ge zamenlijk openbaar worden verpacht. Uit een oogpunt van controle is dit bovendien eenvoudiger. In de verpachtingsvoorwaar- den zullen de tarieven voor de bewaring van rijwielen enz. moeten worden opge nomen. ONTWERP-BEGROOTING VAN IN KOMSTEN EN UITGAVEN VOOR HET EERSTE EXPLOITATIE-JAAR. De ontwerp-begrooting behoeft naar de meening van ons college weinig toelich ting. Ten aanzien van den ontvangstpost „'huur van ligstoelen" geraamd op f350.— deeten wij U mede, dat het in de bedoe ling ligt deze huur te doen invorderen dooi den persoon, die toezicht houdt op het terrein. De gelden verschuldigd voor de tegen betaling in bewaring gegeven goe deren of voorwerken, alsmede de ver schuldigde bedragen voor huur van af gesloten loketten voor bewaring van goe deren of voorwerpen worden geïnd dooi het bedienend personeel der garderobes. Alle óverige de Men worden geïnd door de loket-bedienden. De rente van Hef kapitaal voor de kos ten van het terrein Is over een vol jaac berekend, omdat liet terrein naar onze op vatting pór 1 Januari 1933 naar den alge- tnieenen dienst der gemeente moet wor den overgeboekt, aangezien op. dien datum met de werkzaamheden voor de stichting van 'het bad reeds een aanvang was ge maakt. De rente over het overig kapitaal Wordt voor 1933 gemiddeld over een tijds duur van 8 maanden berekend. De hooge raming voor telefoonkosten vindt zijn oor., zaak in de omstandigheid dat de inrpchtng 'buiten het door den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie bepaalde gebied van het plaatselijk telefoon^t N gelegen. Wij stellen U voor de bezoldiging v,an het personeel der inrichting te bepalen op de bedragen, die in de ontwerp-be- grooting zijn aangegeven. Het ligt im onze bedoeling op de loonen van de loketbedien den een bedrag van f2.per week in te houden ter verrekening met eventueele na- deelige kasverschillen, welke verrekening na afloop van bet' seizoen zal plaats hebben. Hoewel de vergadering te^en half 3 was uitgeschreven, gingen de deuren eerst te ongeveer 3 uur open. Vanaf 2 uur was de raad is geheime vergadering bijeen ,en het verhandelde in deze vergadering zal wel oorzaak zijn geweest, dat van de behandeling in het openbaar van dit voor de gemeente zoo belangrijke punt niet veel terecht kwam. Alle leden waren aanwezig. Na de ge bruikelijke opening kwam het eenige agen dapunt in behandeling, onderverdeeld in de navolgende besluiten a. 'tot verbooging van het krediet voor aanleg en bouw van het zwembad met f20.000.— De VOORZITTER deelt hierbij mede dat B. en W. dit besluit voorloopig terug nemen. De overschrijding van het cre diet, met genoemd bedrag zal eerst door. de financieele commissie, waaraan die heet Hornsveld als technisch persoon is toege voegd in samenwerking met de commi. voor het Zwembad worden onderzocht. De heer GASÏLLE noemt het een treu rig verschijnsel, dat de aanvankelijke be. grooting thans reeds met f20000.— is overschreden. Spr. noemt dit een groot f mandeel nadeel voor de gemeente. Nu een onderzoek zal wordten ingesteld, zal spr. zijn oordeel opschorten tot het re sultaat van dit onderzoek bekend Is. b. voor de inrichting van den inventa ris bij het natuurbad een krediet te verleu nen van f2800—.; Voorheen De Rond-Vara Vliet Bestelk.: A'dani, Singel 307, Tel. 34522 Soest: HARTWEG No. 5 en Visser's Boekhandel, Telefoon 892 De lieer GROOTEWAL vraagt naar een specificatie van dit bedrag, welke door Weth. VAN DUREN wordt gegeven. In het bedrag van f2800.is een post voor onvoorzien opgenomen van plm. f 120,-. De heer HORSVELD vraagt ook aan schaffing van gummiballen en popipen. De heer BUSCH wijst er op, dat door de comm. nog niet werd opgenomen een post voor palen, netten en ballen voor Polo. Spr. meent echter, dat de "hieraan verbonden kosten wel uit de post onvoor zien kunnen worden bestreden. De heer NOODER verzocht nog aan de rand van het diepe gedeelte een lijn aan te brengen, waaraan de zwemmers zich kunnen vasthouden. Met de hier genoemde wenschen zaj rekening worden gehouden. Het crediet wordt goedgekeurd. c. voor de aanschaffing van handdoe ken, badcostuums enz. een krediet te ver leenen van f1000. Goeggekeurd. d. voor de aanschaffing van meubelen ten behoeve van het theehuis een krediet te verleenen van f3100.—; Bij dit besluit bepleit de heer VAN DEN BERG de leverantie te doen geschie den door gemeehtenaren. De heer BUSCH meent, dat dit op moei lijkheden zal stuiten, daar niet één plaat selijke leverancier op levering van de ge vraagde artikelen is ingericht. Spr. meeni echter, dat wel een weg gevonden kan worden om de gemeentenaren te bevoor- deelen. Het besluit wordt hierna goedgekeurd. e. over te schrijven naar den dienst 1933 het restant ad f67.360.37 van het op de begrooting voor den dienst 1932 verleend krediet ad f70.000.voor de stichting van een natuurbad; Zonder bespreking goedgekeurd. f. vaststelling van een besluit houden de regeling als bedoeld in artikel 122 der gemeentewet ten aanzien van de inning der toegangs- en andere gelden voor het natuurbad; Eveneens goedgekeurd. g. tot vaststelling van de tarieven voor het gebruik der inrichting; De heer GROOTEWAL zegt de door de comm. voorgestelde tarieven niet hoog te noemen. Toch zou spr. gaarne een sp*> ciaal tarief willen bedingen voor de spon?' vereeuigingen. Vervolg raadsverslag pag« 1 bijblad.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2