)é^lonnebnnd Laat van „Uw Kinderen" TWEE-DE BLAD. HOE GROOT! minstens éénmaal per jaar een GOED PORTRET maken Banketbakkerij G.J. VAN DER LOO Bsn^giiteraadsverslag. ,MT eerste nederlahdsche MIDDENSTANDS - ZIEKENFONDS" FOTOGRAAF DROST STEENKQFSTRAAT 50 - TELEFOON 486 5,10,19 en 25 et. p®r porti® In wafefMers of pac-sups verpakt Ook per liter verkrijgbaar Elke dag 2 soorten voorradig Stoomwaschsrij sn Veiwij KALDEWAY Drogisterij D. F. VOIGT Gratis onderzoek Uwer oogen door Specialist. VRIJDAG 26 MEI 1932 No. 21 Vervolg. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat bij de commissie steecis de gedachte heeft voorgezeten de tarieven zoo laag mo gelijk te houden. Spr. voelt veel voor de gedachte van den heer Grootewal., doch waar de exploitatie nog niet kan worden overzien, zou hij met het doen van der gelijke voorstelden het eerste exploitatie jaar willen afwachten. Ook de heer DE NIES voelt veel voor het voorstel Grootewal, Spr. geeft toe, dat de tarieven niet hoog zijn, doch 'meent, dat ook deze tarieven nog te hoog ziijn voor verschillende arbeiders-gezinnen. De heer GROOTEWAL noemt de zwem- sport de meest populaire sport. Spr. meent, dat veel leden van diverse sportvereenii- gingen aangesloten bij den Soester Bond voor Lichamelijke Opvoeding van de zweminrichting gebruik zullen maken. Spr vraag-t of het niet op den weg van de ge meente ligt, bij den S.B.L.O. te informee- ren, of een zeker aantal abonnementen kunnen worden gegarandeerd, welke abon nementen, dan met een behoorlijke reductie zouden moeten worden afgegeven. De heer BUSCH zou deze gedachte kun nen steunen, doch Is 't met den heer En. dendijk eens, dat de exploitatie eerst eens een jaar moet worden aangezien. Het besluit wordt hierna vastgesteld met de stem van den heer Grootewaft tegen. n'. tot vaststelling van een besluit tot openstelling der inrichting; De heer NOODER noemt het zeer on economisch om de inrichting des Zondags van 9 tot 12.30 uur te sluiten. Waar voor al des Zondagsmorgens veel personen gaan zwemmen, acht spr. een dergelijk besluit niet in het belang van de expHoi- tatxie. De heer GROOTEWAL acht het niet alleen oneconomisch, doch noemt eender, gelijk besluit onrechtvaardig. Toen op 10 Nov. een besluit werd genomen om tolt stichting van het zwembad over te gaan, is besoten, dat de te stichten inrichting op Zendag open zou zijn. Met 4 stem men tegen is dit besluit genomen en het gaat thans niet aan om dit besluit maar te negeeren en 'n gedeelte van den dag te sluiten. Spr. voelt zeer goed van welke zijde in de comm. daartoe de noodige drang is uitgegaan, doch spr. houdt zich aan het besluit vart 10 Nov. Mej. FUNKE geeft de heer Grootewa' tot op zékere hoogte gelijk, doch kan zich indenken, dat de ideëele gevoelens ook - -acht - groot belang, dat alle groepen der bevol king bevredigd "worden én kan zich daaar- om met dit voorstel wel vereenigen. De heer BUSCH zegt, dat dit voorstel ook hem niet de volle 100 procent bevre diging geeft. De harmonische samenwer king en het verlangen der commissie om *n ieaer tevreden te stellen, heeft de com missie tot dit voorstel gebracht. Waar menschen als de heer Endendijk zooveel mogelijk de wenschen van andersdenken den heeft nagestreefd meent spr., dat van de andere zijde ook moet worden gezien naar de wenschen van anderen. De heer ENDENDIJK onderschrijft de woorden van aen heer Busch. Zooats uit de stemming op 10 Nov. bleek, is spr, tegen openstelling op Zondag. Spr. werd echter in de comm. gekozen en vraagt zich af, wat hij in dit geval moest doen. Bedanken of medewerken om van het plan een zoo goed mogelijk geheel te maken. Dat het besluit om de inrichting qp Ztondag open te houden, door dit voorstel wordt te niet gedaan, bestrijdt spr. Met de wenschen is zooveel mo gelijk rekening gehouden. Volgens het voorstel is slechts op één middag gele genheid tot gescheiden baden. De andere tijden voor gescheiden baden zijn steeds verschoven naar de morgenuren. Een iedet zal moeten toegeven, dat in de hier gedane voorstellen zeer vee! ideëels is gelegen. Spr. meent dan ook op waardeering van gevoelens van anderen te mogen rekenen. De heer VAN KLOOSTER betuigt zijn sympathie met de woorden van de heeren Busch en Endendijk, Spr. is voor sluiting op de uren, dat des Zondagsmorgens de kerkdiensten plaats hebben. De heer DE NIES zou voor sluiting kun nen gevoelen, omdat het personeel dan ook nog eenige uren vrij heeft. De heer GASILLE acht een sluiting op Zondagmorgen een groot verlies voor dé exploitatie. Wanneer het personeel gele. genheid moet hebben, om naar de kerk te gaan, dan kan dit wel worden gevon den door een regeling, waarbij de men schen elkander vervangen. De heer GROOTEWAL eerbiedigt do gevoelens van anderen, doch noemt de uren, dat men thans wenscht te sluiten, de mooiste uren voor velen. Het voorstel Orootewal om' de inrichting des Zondags den geheekn dag geopend te doen zijn wordt hierna verworpen met de stemmen van de heeren Grootewal, Gasiïle, Nocder en De Nies voor. De heer BUSCH zegt, dat hij niet tegen het voorstel Grootewal is, doch tegen stemt om afle groepen bevrediging te schenken. i. tot vaststelling van een reglement voor de inrichting; De heer GROOTEWAL informeert bij dit putfv, noe de exploitatie het eerste jaar zal moeten zijn, nu van een stichting] nog geen sprake Is. Het geheel staat onder B, en W. doch het wil hem voorkomen, dat toch steeds? teen l>ersO|On op de inrichting aanwezijg moet zijn, die met de centrale leiding! belast is. De heer VAN DUREN zegt, dat op andere plaatsen de leiding berust bij den badmeester. Ook voor hier is dit de be doeling. Tevens hebben de heeren Etif dendijk en Busch toegezegd in de eerste tijden te zullen toezien of veranderingen hierin noodig zijn. De VOORZITTER deelt hierop mede, dat van Ged. Staten intussehen bericht is in gék omen dat zij tegen den sticht tingsvorm geen bezwaren hebben, wan neer enkele wijzigingen in de statuten worden aangebracht. Ais gevolg van deze mededeeling stelt de heer GROOTEWAL voor de geheete zaak zoo vlug mogelijk in een stichtings vorm te gieten en op den openingsdag het geheel aan de stichting over te dra gen. De plannen hiervoor hadden reeds klaar moeten liggen. Ook thans blijkt weer overduidelijk, dat voor deze zaak dezelfde laksche weg gevolgd wordt ah voor alle andere zaken. De VOORZITTER: Dank U. Doorgaande bespreekt de heer GROO TEWAL de wenschelijkheid om de stich^ tingsvorm zoo vlug mogelijk te bezien, opdat voor 15 Juni alles gereed is. De Kon. goedkeuring kan zoo noodig in 24 uren worden verkregen. De heer BUSCH wil de zaak eerst laten draaien, om daarna als alles goed looptj het geheel over te dragen. Het reglement wordt hierna vastgesteld j. tot vaststelling van een besluit, waar bij ons college wordt gemachtigd over te gaan tot openbare verpachting van het theehuis; Goedgekeurd. k. tot vaststelling van een besluit, waar bij ons college wordt gemachtigd over te gaan tot openbare verpachting van de rij wiel- en autobewaarplaatsen; Eveneens zonder bespreking goedge keurd. I. tot vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven voor het eerste ex ploitatiejaar der inrichting; m. tot vaststelling van het voor Uwe leden bij de raadsstukken ter inzage ne- dergelegde ontwerp.besluit tot wijziging der gemeente-begrooting voor den dienst 1933. Deze punten warden beiden aangehou den, in verband met de aanhouding valfï punt a, waarmede deze punten verband houden.. De loonen voor het personeel worden hierna, nog vastgesteld als volgt: badmees- ter JL35,Ass^stent-b me ester f 18. personen voor de IcassaT~T2ll.—VTameg voor de garderobe f 15. De openbare vergadering is hiermede ten einde. De raad gaat over in geheim'. met de politie en justitie in aanraking wil komen, loope niet door het koren op.'den Ëng en het gras in de weilanden. Kampeerteist gestolen Mej. K-, wonende aan de Gallenkamp Pelsweg, heeft zich' bij de politie beklaagd, dat een kampeertent, die zij achter haar woning had neergelegd, daar Is wegge haald. Een onderzoek naar den dader is ingesteld. Doos 30 en 60ct, waren Uw rekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1932? Hoevee» zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren, dan ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectus of inlich tingen aan De grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzekering, i Vertegenwoordiger G. KOEK, PRAAM GRACHT 13, SÖESTDSJK. Teeltbep ig De Gewestelijke Varkenscentrale ver zoekt ons het navolgende te melden: Wij herinneren de leden-varkensfokkers er aan, dat zij met hun fokkerij zich naar het aantal aan hen toegewezen biggenmer- ken dienen te richten en derhalve met het aantal te dekken zeugen hiermee rekening dienen te houden. De thans loopende pe riode (2de periode) duurt tot 31 Decem ber a.s. en de biggenmerken van de vol gende (3de periode) worden niet eerder aangebracht dan 5 Februari 1934, zoódat dus pas met 5 Februari 1934 over de merken van de 3de periode kan worden beschikt, hetgeen dus beteekent, dat de fokkers 5 weken langer met h'un merken van de 2e periode moeten rondkomen. In deze periode (2de periode) kunnen geen merken van de volgende (3de periode) worden gebruikt. j Zij, die dus meer'biggen zouden wil len houden dan met hun toewijzing over eenkomt, dienen te bedenken, dat hétmerk- legenh'eld, tegen een zeer gereduceerd ta rief, een vlucht per K.L.M.-vliegtuig te maken, niet een klein rondvluchtje boven het terrein, maar een langere vlucht boven de omgeving. Alleen op 27 Mei kan te Soesterberg gebruik gemaakt worden van deze bijzondere gelegenheid, om op spe ciale condities den luchtdoop te ondergaan. Alle deelnemers, die zich' hiervoor la ten inschrijven, ontvangen een insigne, in den vorm van een vliegtuig-schroef, dat hun tegelijk met het vliegbewijs, met het motto„De tijd vliegt. Vliegt met Uw tijd" wordt toegezonden en na afloop van de vlucht een door de K.L.M. uitgereikt en op naam gezet vlieg-diploma, een aardig souvenir voor Hen, die hun eersten vlieg tocht maakten. Aanmelding kan geschieden bij het Bu reau voor Luch'ttoerisme K.N.V. v. L.— A.N.W.B., Keizersgracht 588—590 Amster dam, tel. no. 35590, waar desgewenscht nadere inlichtingen worden gegeven. De plaatsen in het vliegtuig, dat 's mor gens tot het houden van deze passagiers- vluchten van Schiphol naar Soesterberg vertrekt en na afloop weer naar Schip hol terugkeert, zijn reeds alle besproken, Openbare verkooping' Dinsdagmorgen te 11 uur werd iin hotel „De Gouden Ploeg" publiek verkocht dooi Notaris A. O. Dammers alhier: I. Een dubbel woonhuis met erf en grond aan de Kerkstraat No. 1 -la, grool 4.40 A. Kooper de heer M. Hornsveld al hier, voor de 2 perc. f7870. II. Een winkel-woonhuis met erf en tuin aan dé Steenhofstraat no. 58, groot 4.71 A. Kooper de heer J. Flapper alhier voor f6500.—. Uitbreiding* zuivelfabriek Naar ons wordt medegedeeld zal in de onder leiding van den architect A. Brou wer verbouwde en daardoor zeer veel ver- VANILLE MOCCA FRAMBOZEN SINAASAPPEL CHOCOLADE Bstaefd aanbtsveiend, Sa®s4®8"b®rgschesSr£aS 2F "''©IsSsots B33 Vraagt onr® lag® jjriSzsa voor hot Stoomess van dsfsems ®n vorder® voorkomende goederen Rombrandtlaan Ne. f2 - SoeatdSJk BURGEM. GROTHESTR. 28, SOESTDIJK TELEFOON No. 363. GIRO No. 1799966 PLAATSELIJK NIEUWS Chr. Boeren- en Tuindersbond Op Woensdag 17 Mei werd in de Chr. School op Hees door de Chr, Boeren- en Tuindersbond een vergadering belegd. De leiding beruste bij den heer Zijlstra uit Amersfoort, die de vergadering, welke door 24 personen was bezocht, opende met gebed. Spreker heette allen hartelijk welkom, en sprak de wensch uit, dat er ook dien avond te Soest een afdeeling van C. B. T. zou worden opgericht. Als spreker voor dezen avond was uit- genoodigd de Weled. Heer Chr. van de Heuvel, lid van de Tweede Kamer, wien het woord werd gegeven voor zijn on derwerp „Crisis, Overheid, Organisatie". Op duidelijke wijze zette spreker zijn onderwerp uiteen. Enkele vragen werden hierna gesteld en tot genoegen der vragers beantwoord. Spr. besloot met de aanwezigen aan te sporen een afdeeling op te richten te Soest en hoopte, dat allen lid zouden worden. De voorzitter bracht spr. dank voor de keurige uiteenzetting van het onderwerp. 14 Aanwezigen gaven zich' direct als lid op, welk getal later nog mét enkelen is vermeerderd. Het daarna gekozen be stuur bestaat uit de heeren T. Dorresteijn, voorz., C. Lam, secretaris en H. van de Bor, penningmeester. Streng toezicht Zooals ieder jaar ontzien velen Het ko ren en het gras niet en loopen daardoor, alsof het een pad ware voor ieder open gesteld. Klachten daarover zijn bij de po litie ingekomen. Een streng toezicht is het gevolg van deze klachten. Wie dus niet geld voor iedere big boven de toewijzing f5.bedraagt en hieraan, ingevolge de wet, door ons streng de Hand moet wor den gehouden. Ruiten vernield Bij een caféhouder is in den nacht een groote ruit vernield. Eveneens bij een perceel op den hoek van de Van Lennep- laan. De politie doet onderzoek naar den dader of de daders. Barak in het vliegkamp Soesterberg afgebrand Maandagmorgen is brand ontstaan In een Ieege Houten barak, belïoorende tot de afdeeling luchtdoelartillerie van het vliegkamp Soesterberg. De barak, gelegen aan het einde van den Kampweg, is tot den grond toe afgebrand. De brand 'is vermoedelijk ontstaan door hét afbranden van verf door schilders, die daar werk zaamheden verrichtten. Onverantwoordelijk Het schijnt voor sommigen heel moei lijk te leeren, hoe gevaarlijk het is den weg over te steken, zonder zich' vooraf overtuigd te Hebben van de veiligheid van den weg. Zoo ook de wielrijder J. H., die op de Van Weedestraat den weg over stak, terwijl een auto naderde. Hij werd gegrepen en eenige nieters meegesleurd. Verwond is hij per auto naar zijn woning te Veenendaal vervoerd. De automobilist was J. H. uit Oroningen. Vliegdag te Soesterberg De derde van de reeks goedkoope vlieg dagen, die Het Bureau voor Luchttoeris- rne K.N.V. v. L. A.N.W.B. heeft ge organiseerd, zal op Zaterdag 27 Mei a.s. worden gehouden op het vliegveld te Soesterberg. Zooals men weet, bestaat op dien dag voor de leden der beide vereenigingen ge- fraaide Coöp. Zuivelfabriek aan de Miid- delwijkstraat' een afdeeling worden inge richt voor de samenstelling van roomijs, Aanti-communistisch' Verbond De afd. Soest hield onder leiding van den heer J. A. Smedes een propaganda^ avond in Hotel „Eemland", wélke doior hem' met een kort woord werd geopend en waarbij spreker allen opwekte krachtig mede te strijden tegen de roode terreur. Daarop werd het woord verleend aan den heer J. Kalmijn uit Utrecht, welike een historisch overzicht gaf van het leven van den Prins van Oranje, maar daarbij hel uitkomen dat dloor zijn geheele leven de stuwkracht wordt gemerkt van zijn vroi- me moeder, Juliana v. Stolberg. Vervol gens wees de heer H. A. Stork, secretaris der afd. er op, hoe het Duitsche rv^oflJfc m'et één 'krachtigê slag het communisme van zich heeft geslingerd om' zich zelf te zijn. Hel Ned. volk, een Christen natie, moest zich als één man scharen rondom het AC.V. daar dan de kracht van het com^ munisme gebroken zou zijn. Vervolgens werd het woord .gevoerd door den heer H. Kramer, secretaris der afd. Hameien, welke sprak over het communisme in Ne derland, Spr. stelt op den voorgrond dat het bolsjewisme allereerst is athéisme, hef alle godsdienst negeert en met voeten treedt. Hier te lande is het reeds Ver ge vorderd, de communistische partij Hol land is een sectie van de 3e Internationale uit Rusland. Daartegenover moet ge plaatst worden het positieve Christendom, bidt daarom voor de verdwaasden. Dé secretaris-Generaal gaf als zijn mtoetinng te kennen, dat het A.C.V. een Christelijke broederschap is en het opkomt voor een maatschappij, waarin met God wordt ge rekend. De heer Joh. Tak wees op d'en moeilijken arbeid van den Secretaris-Ge neraal en hoopte, dat allen de kracht des geloofs mochten uitleven, als David een# deed. In de pauze gaven zich 2 fascisten ats lid op. De avond werd aangevuld door het zingen van Vaderlandsche Le deren. Opleiding tot vlieger Door den chef van den generalen stal is bepaald dat met ingang van 22 Mei a.s. voor onbepaaiden tijd bij de luchtvaart}, afdeeling tot het volgen van de opHeidbig voor vlieger zullen worden gedetacheerd1: de 2e luitenants M. C. Palm', G. Opjpen- huizen, K. W. M. Brantjes, de sergeanten A. G. C. M. Eickhorn, J. de Boer, de wachtmeester Jongepier, de dienstplichti. ge sergeanten P. J. Visser, A. Voorden- hout, E. A. Ch. Weber en A. van der PoestClement, de dienstplichtig soldaat H. H. Lubberman en de burger J. van Mei- ntiger. Met groot verlof De dienstplichtigen der lichting 1933. van de 2e ploeg, ingedeeld bij de Luchtvaart- afdeeling te Soesterberg, zullen op 31 Mei a.s. in het genot van groot verlof worden gesteld. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn iinlichtngen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen genoemd Zakboekje, Politieureau. Belastingmcrk, Pol.bureau. Dameshandschoen, Polbureau. Zwart vulpotlood. Beetzlaan 10. Br 'ede len portemonnaie m. inhoud, Beet?! 5. Bekstingmerk, B. Grothesfr. 4. Herders hond, Pol.bureau. Huissleutel, Politiebu reau. Bekroning Op den vorigen week gehouden Bakke rij-tentoonstelling in Hotel „Boschlust" te Zeist, behaalde dé heer H. Tammer te Soesterberg den 2en prijs voor brood in de afdeelng voor bakkerspatroons, terwijl een bediende van den heer Tammer een 3e prijs behaalde voor taarten, in de afd, cursisten. Heidebrand Dinsdagnamiddag werd die brand weet tot twee maal toe per sirene opgeroepen voor een heidebrand te Soestdolnen, na bij de grens van Amersfoort, tegenover het Monnikenbosch. De brandweer-af deelingen van Soest et» Soesterberg waren spoedig ter plaatse en mét vereende krachten mocht "het gelukken de brand spoedig- te btusschen. Vonken afkomstig van een passeerendt trein dragen zeer waarschijn tijk de schuld, Uitloting De trekking van de ten bate van dé Voetbal- en Athictiek-Ver. „Soesterberg" uitgeschreven verloting zal plaats hebben a.s. Dinsdagavond te 7.30 uur- Katholieke Kring Genoemde kring heeft de jaarvergade. ring uitgeschreven tegen Maandag 29 Me# a.s. in het Parochiehuis, Soestdijk. Wegens bedanken van Mr. F. C. Ter- lingen als voorzitter, wordt als zoodanig door het bestuur voorgesteld Dr. J. H. A. Rupert. Aftredende bestuursleden zijn de heeren Van Noessel en H. J. van Hal In plaats van den heer Van Noessel, weïké zich niet herkiesbaar stelt, wordt door hei bestuur aanbevolen de heer J. L. Alders. Burgerwacht Donderdag hield de Vrijwillige Burger wacht in onze gemeente, welk lichaam door de laatste actie wedenom nieuw leven werd ingeblazen, haar eerste oefening op het terrein der R.K. U.L-O.-school, Steen hofstraat, Niet minder dan een 50-tal leden waren opgekomen, wefke personen dooi den commandant, den heer H. Broekhuis, gep. majoor van het N.I. leger, werden toegesproken. Dé leden, welike dien avond weiden in gedeeld in een gewapend- en ongewapend gedeelte, zullen steeds Donderdagsav-otnds oefenen van 8—10 uur onder leiding van den instructeur, Sergeant Snijders uit Amersfoort. Valsche naam Zekere D. van hier, welke Zondagavond te Laren zonder licht had gereden, moest daarvoor van de Larensche politie een proces-verbaal accepteeren. Daar een sterk vermoeden rees, dat een verkeerde naam werd opgegeven, werd hij ingesloten, om den volgenden morgen te worden geleid voor de politie alhier, alwaar spoedig de juiste naaln naar voren kwam. Met 2 pro cessen verbaal en een nacht logies 'is deze aangelegenheid wel behoor, lijk betaald. Atrtomatiseerïng telefoon Soesterberg Naar wij vernemen zal ook met de automatiseeiring van de telefoon te Soester berg spoedig een begin worden gemaakt. Zeer waarschijnlijk zal begin van het rol- gend jaar ook dit werk gereed sljn. Athïetiek De heer J. Grootewal Jr. te Socsten- berg, lid van T.O.V. te Zeist, uitkomende op de Athletiek-wedstrijden van den Utr, Prov. Athl. Bond, werd no. 1 in DiscusJ- werpen met een worp van 33.85 M., als ook no. 1 in 100 M. hardloopen met een tijd van 12.2 sec-

Soester Courant | 1933 | | pagina 5