'AME!) RUBRIEK I )1 mm @$1Mm ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Patronen (in de maten 4250 58 ets.) kunnen per giro (125025), per postwissel of per brief (met bijgesloten postzegels) wor den besteld bij de Redactrice Damesru briek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. Maat en nummer van het gewensch- te model s.v.p. duidelijk vermelden! De gevraagde patronen worden binnen drie k zee dagen aan de aan vraagsters toegezon den. DE BLOUSE. Een zeer eenvoudige blouse, doch van een uitstekend model is wel Ho. 413. Het is een blouse van dunne zuivere wollen stof van een lichte kleur of van een wasch- zijde gemaakt en geborduurd met een vlug motief in een tegengestelde kleur. Niet al leen op het voorpand, doch ook op de mou wen en wel van den pols tot de ellebogen is eenzelfde versiering geborduurd, wat aan de blouse iets zeer verzorgds geeft. Denkt u er vooral om, dat u kleurechte bor- duurzijde neemt, want anders loopt bij het wasschen de kleur van de zijde door het goed van uw blouse heen en dit is bijna nooit meer in orde te brengen. Rug en voorpand van deze blouse be staan uit één stuk ieder, terwijl de overtol lige ruimte in den middelband wordt weg gewerkt. Het klein rondgeknipt liggend kraagje valt mooi tegen den hals aan. De mouw is tamelijk wijd en evenals bij het middel wordt hier bij den pols de over tollige ruimte weggewerkt in een smalle manchet. De blouse kan zoowel boven als in den rok worden gedragen. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN PLOOIROK. No. 414 is een rok, die rondom geplooid is, doch met een modern plooisel, dus en kele kleine plooitjes en dan een breedere, waardoor men een aardige teekening in den rok krijgt. Er gaat alleen veel goed inzitten, men mag wel haast tweemaal den omtrek nemen, want plooien verslinden de ruimte. Een plooirok is altijd wel vlug, om dat bij het loopen de plooien in beweging komen en dan iets sierlijks aan de draag ster geven. De bovenkant is afgewerkt met een vaste ceintuur, sluitende met een kleine gesp. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN GEBREID MANTELPAKJE. Voor dames, die over zeer veel vrijen tijd beschikken en handig zijn met breien is het een zeer dankbaar werk om een man telpakje te breien. Het is alleen een heel werk en eischt wel veel volharding om het tot het eind toe door te zetten. Hebt u voor een -dergelijk werk geen tijd en vindt u zoo'n mantelpakje een prettige dracht, dan zijn er in den handel wollen stoffen, die den indruk geven gebreid te zijn en die n er ook zeer goed voor kunt gebrui ken. No. 415 is een gebreid mantelpakje, zeer geschikt voor de mooie dagen van het voor jaar, doch dan mag u er nu wel reeds aan beginnen om het op tijd klaar te hebben. Zooals ik u reeds meermalen zeide, is het de manier eerst een klein stukje heen en weer te breien om uit te rekenen hoe veel steken men per centimeter breit. Dit is voor iedere vrouw anders, want de eene breit los en de andere vast. Hebt u dus een patroon van het pakje, en u weet hoeveel steken u per centimeter breit, dan is het breien van een patroon zeer eenvoudig, want door minderen of meerderen kunt u juist denzelfden vorm krijgen als het pa pieren patroon heeft. Het manteltje bestaat uit twee voorpan den, die over het middel over elkaar val len en met drie kleine knoopj.es gesloten kunnen worden. De rug is geheel glad. De mantel heeft geen kraag of revers doch een rechten band in een ander steekje gebreid, dat van den zoom rechts langs den hals doorloopt tot den zoom van het linkervoor pand. Deze band dient tevens om het brei werk in zijn model te houden De mouw is tamelijk wijd en moet vooral gemakkelijk zitten en Lang genoeg zijn. Een aparte manchet kan men maken of een rand als garneering er opbrengen. Een paar flinke zakken worden op de zij voorpanden gezet en de bovenkanten wor den eveneens met een stevigen rand afge werkt, zoodat ook de zak in zijn model blijft. De rok is geheel glad en bestaat uit EEN NETTE OCHTENDJAPON. No. 412 laat u een ochtendjapon zien van lichtgekleurd gebloemd flanel, dat gemak- ikelijk gewasschen kan worden, zoodat ook bij het doen van het huishouden 's morgens de huisvrouw er altijd frisch en netjes uit giet. De japon heeft eenigszins een reform- model. Het korte lijfje heeft naar voren toe oploopende panden, die bijna samen vallen bij den punt van den kraag. Daar aan is geheel glad en over de heup goed aansluitend de rok gezet, die naar onde ren toe klokkend uitloopt, doch niet al te wijd behoeft te zijn, doch wel zoo, dat wij er gemakkelijk ons in kunnen bewegen en niet belemmerd worden bij het uitoefenen van de huishoudelijke werkzaamheden. De halsgarneering is een aansluitende rondge- knipte kraag, rondom met een aardige steek of een gehaakt randje afgewerkt en eindigende in een strik bestaande uit een knoop met twee slippen. De mouw is glad aansluitend en wordt eenvoudig afgewerkt met eenzelfde steek of gehaakt randje als de kraag te zien geeft. Dit is een model dat zeer goed ook door gezettere vrouwen kan worden gedragen, omdat het aansluitende heupstuk haar lan ger zal doen schijnen, dan zij in werkelijk heid is. Patroon verkrijgbaar 0.59 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). banen, die van het middel af naar onde ren toe wijder worden gebreid met een averechte ribbel op zekere afstanden, om dat overecht steken de neiging vertoo rnen naar binnen te trekken. Daardoor hangt dus de rok niet wijduit, doch trekt op bepaalde afstanden weer naar binnen toe, waardoor den indruk wordt gewekt, dat u een plooirok draagt. De zoom van den rok wordt met den band afgewerkt als bij het manteltje is gebruikt. Patroon verkrijgbaar a 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). MODERNE MEUBELEN. Wat wij tegenwoordig in de verschillen de meubelzaken zien is wel heel anders dan wat wij kennen uit ons ouderlijk huis. Wat ons nog wel het dichtst bij den geest zal staan zijn de ongemakkelijke notenhouten salonmeubelen, die even voor den oorlog in bijna geen huisgezin ontbraken. De met beeldhouwwerk of machinaal uitgebeitelde randen, die boven de rugleuning en bij de armleuningen waren aangebracht deden be slist pijn als men eeriigen tijd op een arm stoel moest blijven zitten, terwijl de zit tingen van de stoelen ook meestal niet van den gemakkelijken kant waren. De salon wa-s dan ook meestal het oord van ver schrikking en men was dan toch maar lie ver in de gezellige huiskamer met zijn pluche meubelen, maar dat waren stoelen, die tenminste gemakkelijk zaten. Langzamerhand werden de leuningstoe len grooter en gemakkelijker. Eerst wer den zij overtrokken met namaak gobelin daarna langzamerhand met rundleer. Een heele groote verandering in de meu belen werd eenige jaren geleden teweeg gebracht, toen de eerste stalen meubels op de markt kwamen. Zij kregen geen al te goed onthaal, want de meeste vrouwen vonden de meubelen koud en ongezellig, maar het moet worden gezegd, zij zaten buitengewoon gemakkelijk. Dat zij zich hebben weten in te burgeren kan men nu niet direct zeggen, doch zij hebben zich ge handhaafd voor kantoren, spreekkamers en dergelijke, Avaar een hygiënische steel een eerste vereischte is. Doch er komen ook allerlei andere meu- beien op de markt en sinds werkelijke ar chitecten en sierkunstenaars zich gaan bezig houden met interieur-inrichtingen zien wij zeer bijzondere meubelen, glas- en aardewerk ontstaan. Natuurlijk kan men bij een. ouderwetsche inrichting niet plotseling een zeer moderne tafel plaatsen, maar vooral zij, die door hun huwelijk of door het opnieuw inrich ten van een huishouding in staat zijn, zich mooie meubelen aan te schaffen, doen goed den raad van een deskundige in te winnen. Onze teekening laat u zien een moderne en tevens gezellige sofa overtrokken met twee verschillende kleursehakeeringen vau hetzelfde materiaal. Daarvoor is een van die allermodernste tafeltjes geplaatst. In de ruimte vlak onder het blad zijn drie openingen aangebracht, waarin men boe ken kan zetten, zooals de teekening laat zien, doch een of ander mooi klein kunst voorwerp, een mooie schaal, een beeldje kan hier ook zeer goed tot zijn recht ko men. Bij eeen dergelijk tafeltje hoort een hoogst modern lampje. Het voordeel van de tegenwoordige binnenhuizen is, dat er betrekkelijk weinig meubelen in een ka mer staan en er dus voldoende ruimte over blijft om te loopen. In de meest kamers zult u ook tevergeefs naar een groote tafel zoeken, meestal zijn hier en daar kleine tafeltjes geplaatst, terwijl in de eetkamer een groote tafel zijn plichten vervult. Maar bij een dergelijke inrichting moet alles in stijl zijn, de gordijnen, de grondbedekking, het theeservies, de schoorsteenversierin- gen, ja zelfs de schilderijen. De breedo gouden lijsten, die in het begin van deze eeuw zoo buitengewoon mooi werden ge vonden en in de omgeving van toen, ook waren, worden meer en meer vervangen door smalle zilveren of houten lijsten, vaak gebeitst. De echte mooie etsen, die tegen woordig in den handel zijn, worden zoo bil lijk verkocht, dat de leelijke gedrukte pla ten, die vroeger in vele kamers hingen ge voegelijk vervangen zijn door betere voor stellingen en uitvoeringen. Ook het be hang spreekt een groot woord mee en meer en meer ziet men de groote bloemenpatro- raen, uitgevoerd in vele en drukke kleuren plaats maken voor de effen beige, licht groene of andere kleuren behang, waarop alles wat men aan den muur hangt, tot zijn volle recht komt. Hoewel het dikwijls hoofdbrekens kost verdient het vooral aanbeveling bij het ia- richten van uw woning er op te letten, dat niets uw bijzondere aandacht vraagt, dooh alles in overeenstemming en rustig gekozen is, zoodat u zich in huis vooral zeer beha- gelijk voelt. EEN JONGENSJASJE. No. 146 geeft een jongensjasje te zien voor onzen zoon van zes tot acht jaar. Als materiaal is gebruikt ratiné van een gedek te kleur. Zooals u. uit de teekening kunt zien is de jas eenigszins sluitend en slaan de voorpanden flink over elkander heen. De sluiting wordt gevormd door twee knoo- pen, terwijl links twee knoopen zitten voor versiering. De tamelijk breede revers heb- 'Het staat dan zeer gekleed als d® crêpe de Ohine in dezelfde kleur is uit gevoerd. Voor het ophangen van den mantel maakt men in de armsgaten ieder een lusje en geen lusje bij den kraag omdat deze, als de mantel aan het halslusje zou worden opgehangen, gauw uit zijn model zou zijn en de slippen dan niet mooi meer hangen. De japon ziet er zeer bewerkelijk uil, doch is heel eenvoudig, maar dat komt, om dat het goed verschillend is bedrukt. Het middelstuk heeft wel iets van een vestmo- del omdat de rechterzijde ver over den lin- kervoorkant sluit. Het heupstuk loopt pun tig neer waaraan dan de rok is bevestigd, die uit plooien bestaat, welke tot even bo ven de knie vastgestikt zijn. Het andere model No. 418 is een mantel pak, waarbij de blouse een groote rol eelt, want de heele aandacht bepaalt zich hier op de breede revers van de blouse, die bo ven de revers van het manteltje worden ge- ben ieder een knoopsgaatje, terwijl de kraag, die iets smaller is als de revers, mooi aangesloten moet zitten achter tegen den hal» aan. De mouw is flink ruim, wordt naar binnengeslagen afgewerkt en heeft als versiering eenzelfde knoop als waar mede de jas wordt gesloten. Als voering gebruikt men een gedekte kleur heerenvoering, in dezelfde maat ge knipt als de jas en rondom vastgezet- Langs de mouwen zet men deze eveneens vast en hecht er dan de voeringmouw over heen, zoodat de afwerking niets te wen- schen over laat. Een paar kleine steekzakken met een rechtopstaand randje afgewerkt, zorgen er voor- dat de jongen geen al te houde han den krijgt. Patroon verkrijgbaar k 0.58 (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). VOORJAARSKLEEDING. Eigenlijk is het wel merkwaardig, dat nu wij nog niet eens in het midden van den winter zitten, de verschillende zaken, nu de balansopruiming bijna weer tot het ver leden behoort, dadelijk hun nieuwe lentemodellen ten toonstellen. En, er zijn er bij, die er wezen mogen. Zoo ziet u b.v. No. 417 een geheel, doch waarvan de geheele japon uit een andere stof bestaat als de mantel. Meestal bij een ge heel zijn japon en mantel eender, doch de nieuwe mode vond zeker, dat er wat meer verscheidenheid moest komen. Waar wel op gelet is: dat de grondtoon van de japon precies een der is als de kleur van de mantel. De mantel sluit zeer glad om het middel en wordt bij zoel weer opengedragen. Is het wat killer dan kun nen de voorpanden over elkaar 'heen sluiten, doch de overslag is niet zoo groot als bij een winterjas. Wanneer men loopt komt dus altijd iets van de japon te zien. Het rugpand is ge heel glad, de beide voor panden eveneens doch heb ben alleen een enkele buste naad. De smalle revers wor den steeds opengeslagen ge dragen. De kraag, die even eens smal is loopt in een paar lange, naar onderen toe breeder wordende slip pen uit, die desgewenscht om den hals kunnen worden geslagen bij wijze van sjaal. Een breede ceintuur met een bewerkelijke gesp houdt de mantel bij elkaar wan neer deze open wordt ge dragen. De mouw, die mooi glad moet zitten, heeft een pun tig toe en oploopende man chet, waarop een kleine knoop is bevestigd. De man tel wordt met mooie zijde gevoerd, zooveel mogelijk in de kleur van de mantel zelf, omdat bij het loopen allicht de slippen zullen omslaan en dan de .voering zichtbaar yordt. Het mantelpakje zelf is van donkerbruin, laken. Het manteltje bestaat uit twee eenigszins nauwsluitende voorpanden en een dit rugpand. De voorpanden sluiten iers over elkander, hoewel dit maar heel weinig is en als de mantel gesloten is, valt hij mooi glad over de heup heen. Het manteltje heeft kleine revers en eveneens een kraag je, dat in een paar lange sbppen eindigt. De mouw is zeer bijzonder. Van den elle boog af loopt hij naar den pols wijder toe. Aan de voeringmouw is de manchet ge maakt, die betrekkelijk hoog is en nauw sluitend, versierd met een rij aardige knoopjes. De mouw geeft dus den indruk uit twee aparte deelen te bestaan. Om ech ter den inkijk netjes te doen zijn is het wijde gedeelte gevoerd met hetzelfde goed als het mantelje en deze voering weer vast gehecht aan de voeringmouw. De rok bestaat uit een zeer breed heup- tuk, dat even lang is als het mantelje. Daaraan zijn de rokpanden gezet. Het voor pand is eveneens geheel recht, doch de zij panden, die tot over de knie glad zijn aan gezet springen dan uit in een viertal met te diepe plooien. Deze rien zijn zoowel aan voor- als achterzi aangebracht en daardoor is er voldoende ruimte cm te kun nen loopen. De blouse is gemaakt van tabakskleurige zijde, bedrukt met een bloemmotief in de-% zelfde donkerbruine tint als waarvan het mantelpak is gemaakt. De blouse bestaai uit twee voorpanden, die schuin over el kaar geslagen sluiten, en uitloopen in zeer breede, eenigszins schuin geknipte revers, die daardoor met kleine klokken neerhan gen en langs den hals uitloopen in een kleinen opstaanden kraag. De rug is glad, hoewel tamelijk wijd. De blouse wordt bo ven den rok gedragen en daardoor wordt de ruimte verwerkt in den middelband, die tevens dienst doet als ceintuur en met een aardig gespje opzij links sluit. De mouw is geheel glad en met een schui ne bies langs dpii nnjs ■afg-pyyprlct. Pp. moet glad zitten omdat anders de bewer kelijke mouw van den mantel met de aan sluitende manchet nooit mooi kan vallen. Een stukje tulle, van boven afgehecht door een kralen ketting dient als vestje. Deze manier van garneering zullen wij in het aanstaande seizoen waarschijnlijk wel meer zien toegepast en is heelemaal niet onaardig. Dit model heeft bijvoorbeeld een paarlenketting van tabakskleurige parelen waaraan het zacht geel stukje tulle is be vestigd. Doordat de ketting om den hals past en de tulle op maat is gemaakt, blijft dit tegelijk keurig op zijn plaats zitten. Patroon verkrijgbaar (ook ieder afzon derlijk- a 0.58 per stuk (Laan van Meer dervoort 45a., Den Haag). 1 NO. 418

Soester Courant | 1933 | | pagina 6