la als niet liiëeea Se Pla MUM Hl illel de arbeiders Eer 5F Zonnebrand PUROL Eerst fü|pB Zomer- sproeten SPRUTOL mi Op i Zondag 11 Juni gelegenlfeid bestaat tot bezichtiging van de kinderkleeding voor de in noodverkeerende missie van Pater C. Bolliger in Afrika. De parochianen van Soest «n Soestdijk worden beleefd uitgenoodigd deze collec tie te komen bezichtigen, waartoe gelegen heid bestaat in de Philomena-Stichting na de Hoogmis tot één uur. 's Middags van 4—6 uur -en na *t lof tot 7 uur. Eerste Soester Eterveiling Kipeieren: hoogste prijs f2.15; diddel- prijs f 1.75—f 1.80; laagste prijs f 1,40; al les per 100 9tuks. Aanvoer 14000 stuks, handel kalm. Mondaccordeonclub „Bravo" Deze jonge vereenlging behaalde Zater dag op het groot Nationaal cancours te Loosdrecht een le prijs in den concert en een le prijs in den eere-wedstrijd. Op den 2en Pinksterdag d.a.v. behaal de het corps-op het Groot Nationaal Con cours te Rhenen een le prijs in den marschwedstrijd en een le prijs in den concertwedstrijd, beide keeren in de 1ste afdeeling. Voor den dirigent, den heer Ctir. Mooy uit Baarn, een prachtig succes; dirigent en elèves een welgemeende felicitatie. Opening van het Soester Natuurbad Naar wij thans kunnen mededeekn, zat bovengenoemde inrichting Zaterdag' 17 Juni a.s., des namiddags om 3 uur feestelijk in februik worden genomen. Voor alle lief- eb bers van de zwem sport zeker een ver- heugende mededeeling, te meer waar de katste d%gen het echte zomerweer uit lokte tot baden en zwemmen. Over wat wij omtrent de inrichting za- fen en hoorden is er slechts één roep n ook volgens het oordeel van deskun digen, is deze inrichting een unïcunt ïn ons knd. Wij willen thans geen beschrijving daarvan geven, maar noemen alleen ^de wateroppervlakte van 11Q0Q M2, de beide watervallen, de verschillende gebouwen, '1 groote theehuis en dat alles te midden van «en zeldzaam schoone omgeving. Dit kan werkelijk een grootsch' geheel" worden ge noemd waarvan velen kunnen profiteeren. Zooals bekend is, zijn de tarieven zeer laag gehouden en is zooveel mogelijk re kening gehouden met de belangen van Iédere groep der bevolking. Nu reeds kun nen aanvragen voor abonnementskaarten ten gemeentehuize worden ingediend en daartoe wordt een ruime gelegenheid ge geven, zelfs in de middag- en avonduren. De prijs van de abonnementen voor hef j geheele badseizoen bedraagt van f5.tot 12.50, terwijl scholieren voor ft.— en zelfs voor 50 cent een abonnement kunnen verkrijgen. Omtrent het programma voor de cpe-v ning ulianen wij het volgende tnededeelen, He? terrein is tegen betaling van een en-! tré-prijs voor een ieder toegankelijk. Door den Bond voor lichamelijke opvoeding in aangeboden om dien dag voor het gemeen- te-bestuur en genoodigden te defileeren en 1 van dat aanbod is dankbaar gebruik ge- j Bekroond maakt, terwijl het op prijs gesteld zalBij het op den 2den Pinksterdag gebou worden wanneer ook andere vereenigingen; den Nationaal Zang- en Muziekconcours daaraan willen deelnemen. Daarna zal door:te Reukum, uitgeschreven door V.V.V. en den Burgemeester een openingsrede wor- j Renkum's Christ. Mannenkoor, behaalde den gehouden,, waarna een demonstratiede R.K. gemengde Zangvereeniging „Sanc- zal worden gegeven door de bloem van de j fa Caeciïia" te Soesterberg, dir. de Heer Ned. zwemsport, waartoe zwemsters en IA. E. Wegman, een 2de prijs in de 2de zwemmers zich belangeloos bereid ver- 1 afdeeling der gemengde kooren. klaarden. Dat verschillende muziekcorpsen Vriiw. Bran(fwetr Soesterberg hun medewerking zullen verleenea behoeft j i ,v, nauwelijks vermeld. Na afloop van de of. D°or B. en \V. dezer gemeente Is in- ficieele plechtigheden zal gebruik gemaakt pHats van den heer Koudijs, die als zoo- kunnen worden van het bad door hen, die' danig had bedankt, niet ingang van 1 Juni hun medewerking hebben verleend, terwijl;1^ benoemd tot brandmeester der Vrij- op een nader vast te stellen uur de open- i willige Brandweer te Soesterberg, de lieer stelling van het bad voor het publiek! f Smits, aldaar. zal plaats hebben. Wij raden hen, die ge-i Tevens kan worden gemeid, dat door brink willen maken van de gelegenheidj genoemde vereeniging m de plaats van om na de demonstratie te gaan zwemcitenjden heer b. Smits, tot commandeur is ge- aan om hun eigen badgoed mede te bremkozen de heer J. Nooder. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. GOOISCHE SC iRSz Een aantal Gooisch'e schilders ex- poseeren op het plein te Den Haag hun schilderijen op straat. In Den Haag, de Residentie, Van het zoo bekende plein, Maakten onze Gooische schilders Eententoonstellingsterrein, Houden ze een expositie Van hun allernieuwste werk, Bieden ze hun schilderijen Aan, als een Sigarenmerk. £n cfe groote, groote massa Staart zich blind enloopt dan door, •Want een schilderij te koopen, Is je reinste waanzin, hoor. Och, je wilt daar wel 'es kijken, Wat zoo'n kerel nou praesteert, Die in heele and'r- kringen Dan de doorsnee-mensch verkeert, Och, je wilt daar wel 'es neuzen 't Is per slot een soortvermaak, En je hoeft niet ééns te koopen Dat is 't fijnste van de zaak. Daarbij komt nog, dat liét misschien Zelfs wel „artistiekig" staat, Alhoewel,'t is toch wel raar, hoor, Zoo maar, midden op de straat En ze gichelen en lachen Om het gekke van 't geval, Doch' geen ménsch voelt één momentje De tragedie van. dat al. Zóóver is 't dus al gekomen Met de Kunst in Nederland, Strakjes loopen onze schilders Met hunde i langs het strand.,. Strakjes loopen Rembrandt's zonen Langs de deuren, huis aan huis, Zij ook als „gewone" menscben Hebben vrouw en kind'ren ffitns. En die allen -moeten leven. Net als héél die groote hoop Daarvoor bieden zij" hun werken Enhun schilderseer te koop. (Nadruk verboden). Bioenipiesdag De j.I. Zaterdag gehouden bloempjes- dag ten bate van Volksonderwijs, heeft opgebracht f 148.06. Nederlandsche Middenstend&bank gen, want bij een dergelijke massa-aan-; vragen zal mogelijk niet aan alle kunnen voldaan worden. Dat dien dag op mooi weer wordt gehoopt is te begrijpen en dat velen door het uitsteken van de vlag nifïng zullen geven aan' hun blijdschap over de vervulling van hun wensch, is wel te Netto winst f6.000,— na afschrijving venvachten. van f 98.800,(v. j. f5 600,na afschrij- Wij hopen dat deze zweminrichting zalj v;ng. van f84.000.—). voorzien in e€n lang gevoelde behoefte enj \vïj ontleenen het volgende aan het jaar- vcldoen aan alle redelijk te stelten eischeoij versjag ov£r f,e{ 5de boekjaar. Receptie Vrijwillige Brandweer I Het jaar 1932 kenmerkte zich door ver-j Men verzoekt ons melding te maken van het navolgende komen: Motorhandschoen, F. Huycklaan 8; bankbiljet, Van Lenneplaan hoek Hartman- laan; zilveren broche, Korte Melmweg 11: Engelsche sleutel, Steenhofstraat 78; porte feuille met inhoud, Politiebureau; tienrit- tenboekje Utrecht—Rijthoven, B. Grothe- straat 8; paar beenbeschermers, Klaarwa- terweg 19; rentekaart, Pol.bureau; Schild pad, Gallenk. Pelsweg 11; windhond, asyl F. Huycklaan 14. UIT DEN OMTREK BAARN Waarschuwing De Commissaris van Politie te Middel burg waarschuwt tegen een man en een vrouw, die bij herhaling door blijven gaan oplichting te plegen, door bij verkoop van flanel te beloven, andere goederen den volgenden dag te zullen brengen, welke belofte echter nimmer in vervulling komt. Jubileum Pastoor Van Oppenraay Alhier heeft zich een comité gevormd, om gelden in te zamelen voor een jubi- leumgave, aan te bieden aan den Z.Eerw. Heer Pastoor Van Oppenraay, Mf gelegen, heid van zijn 12.5-jarig jubileum nh Pu toor te Baarn op 17 Sept. a.o Op wensch van den jubilaris de feestgave bestemd worden voor de po- ivchomeering der kerk. Het comité denkt door wekelijksch' ophalen van bijdragen de katholieken in staat te stellen ook met geringe offers aandeel te hebben aan deze feestgave. Het comité vermeld de namen van vele vooraanstaande R.K'. ingezetenen. Aanrijding Op het kruispunt Torenlaan-Vondellaan- Eikenboschweg, had een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder, door dat laatstgenoemde de auto te laat be merkte. Stukloopen ven Huid en Voeten en Doorzitten bij Wlelrljden verzacht en geneest O00» 30-60. Tube 60 ct. Bij Apott>. ca Dfogfabea door LEO TROTZKY. Het was ongetwijfeld een journalistiek in andere landen het niet steunen, ook Het Bestuiir der Vereeniging „Vrijwil lige Brandweer van Soest" brengt ter al- gemeene kennis, dat het ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging receptie zal houden in de Raadszaal van het Gemeentehuis te Soest op Dinsdag 13 Juni 1933, des namiddags van 3.30 Jot 5 uur. 10-Jarig bestaan Vrijwillige Brandweer van Soest Regefing van de feestelijkheden bij bet 10-jarig bestaan De feestelijkheden t. gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Vrijw. Brand weer te Soest zullen plaats vinden op Maandagavond en Dinsdag 13 Juni '33. Op Maandagavond 12 Juni zal een brandweeroefening plaats hebben op en nabij den Gemeentetoren aan de Kerk straat-Torenstraat. De uit de burgerij gevormde Feest commissie heeft de Soester Harmonie „Pa- tiëntia Vincit Omnïa" bereid gevonden deze oefening muzikaal op te klisteren, waartoe dit muziekgezelschap zal plaats nemen in de daar aanwezige muziektent. Dinsdagsmiddags te 2 uur wordt de ge heele brandweer (in uniform) door het Gemeentebestuur van Soest officieel ont vangen in cfe Raadszaal op het Gemeente huis Daarna vindt te 3.30 uur in de Raads zaal op het Gemeentehuis de receptie plaats, uitgaande van de Vereeniging. Des avonds te 6 uur zal een gemeen schappelijke brandweermaaltijd worden ge houden in Hotel „Eemland" aan de Van Weedestraat. Na afloop van dezen Brandweermaaltijd 2aI fe ongeveer 9 uur een feestavond plaats vinden in Hotel „Eemland", aan de Ver eeniging aangeboden door het vit de bur gerij gevormde Comité. Missiewerk De Missienaaikrans „Ora et Labora" vierde Zondag 28 Mei haar le lustrum. In de kerk van de H.H. Petrus en Pau- Ius werd de Hoogmis opgedragen voor de leden en weldoeners der naaikrans. Dinsdagavond d.a.v. werd de jaarverga dering gehouden. Mede aanwezig was de Geestelijk Adviseur, de ZeerEerw. Heer Pastoor W. M. Voss. Op zeer prettige en Intieme wijze is dien avond hef Isfe lus trum herdacht. Verder ten worden bericht, dat a.s. d,ere uitbreiding en toeneming in hevïg- j heid van de economische wereldcrisis waarvan de gevolgen zich ock in steeds! meerdere mate deden gevoelen in de krin- j gen van den handeldrijvènéen en idustri- i celen middenstand. Het bedrag der ons door derden toever. trouwde gelden vertoont per balansdatum vrijwel geen verschil met dat per 31 Dec. cember 1931 Crediteuren. Deposito's en Spaargelden 1931 f 13.924.239.—, in 1932 f 13.941.871 Ook de actieve zijde van ons eigen be. drijf bleef vrijwel stationair De credie- ten, welke aan zelfstandige banken wa ren verleend, hoofdzakelijk in verband met de opvragingen van creditsaïdi, in het 4de kwartaal 1931 en waarvan het totaalbe. drag dan ook aan het einde van het jaai 1931 belangrijk was gestegen, liepen in den loop van het verslagjaar terug, zoodat het balariscijfer circa 1,5 milHoen gulden la ger is dan het vorig jaar. Uitstaand crediet aan cliënten 31 Dec. 1931 f14.391.100,Uitstaand crediet aan Middenstandsbanken 31 December 1931 f5.658.450.Uitstaand crediet aan cliën ten 31 Dec. 1932 f 14.425.400—Uitstaand crediet aan Middenstandsbanken 31 Dee. Samen f20.049.550— Samen f 18.506.200— te bet verslagjaaar werden verleend cre- dieten tot een bedrag van f 2.193.998,, tegen in 1931 12.893.405,—. De credietuitzefting was dus circa 7 ton lager dan in 1931, in welk jaar wij reeds ruim -en rrtiPtem minder urfzeften dan in 1930. Moet de teruggang in de cijfers van het nieuw geopende crediet in de eerst plaats worden toegeschreven aan de verminderde credietvraag als gevolg van de crisis, daar- naast was ongetwijfeld ook de door ons nog strenger toegepaste selectie op de 'aanvragen van grooten invloed. Het toezicht en de controle op de uit staande credieten-portefeuiïïe eischte van zelfsprekend bijzondere zorg. Wij stelden ons,, in nog meerdere mate dan in vorige jaren, geregeld door boekenonderzoek op de hoogte van den gang van zaken bij onze crediefnemers en namen, waar nopdig. maatregelen tot verlaging van het crediet- bedrag of verbetering der zekerheden. Moesten wij hier en daar wel eens tot ge dwongen afwikkeling overgaan, voor groo te verliezen bleven wij ook thans weder gespaard. Wij beseffen volkomen, dat in deze ab normale tijdsomstandigheden de midden stand in zijn verschillende geledingen groo te behoefte heeft aan crisishulp. Het is evenwel duidelijk, dat onze middenstands- credietinstelling onmogelijk de meer dan normale risico's kan Aanvaarden, welke daaraan verbonden zijn. Deze hulp is even wel noodzakelijk, wil men voorkomen, dat zeer vele levensvatbare middenstandszaken ten gronde gaan. Zij zoude echter slechts kunnen worden verleend met medewerking van de overheidsorganen. Het spreekt wél van zelf, dat de resul taten onder den invloed der tijdsomstandig heden en den daarmede gepaard gaanden lagen rentestand, vergeleken bij het vorig boekjaar, geen verbetering konden vertoo rnen. De reutewinst Ifon terug van f650.373.S7 tot f 642.577.65 in W32. Daarentegen wa ren de provisiebaten niet onbevredigend met een totaal van f422.373.13 tegen f419.849.82 in 1931, als gevolg van ver dere uitbreiding onzer relaties. Onze Winst- en Verliesrekening wijst, na afschrijving van f52.789.(vorig jaar f43.205.—) op Inventaris en safe-inrichtin gen, benevens van f 11.000.(v. j. idem) op Oprichtingskosten en eene reserveering van f 35.000.(v. j. f30.000.tegen be drijfsrisico's, een winstsaldo aan van f6.876.—. De winst- en verliesrekening geeft aan: Debet. Onkosten en Salarissen f973.844. (f 982.878.—). Afschrijvingen f 63.789.— (f54.205.Reserveering tegen Bedrijfs risico's f35.000— (f30.000—Winstsaldo f6.876— (f5.637—). Credit. Saldo A. P. f13.030—, Intrest f642.578 (f650.374—), Provisie f422.373 (f419.850), Diversen f 1.528— (f2.497—). Mishandeling Tegen zekere V. alhier is procesverbaal opgemaakt terzake mishandeling van hef zoontje van L. alhier. De jongen had on- eenigheid gehad met het zoontje van V., over welk gevai' papa bhjkbaar niet erg was gestemd. Procesverbaal Terzake apenbare dronkenschap en we. derspanningheid, had zekere van 't K. al hier dezer dagen twee processenverbaal te accepteeren. In strijd met de Wapenwet Tegen een 6-tal personen, die Zaterdag onze gemeente passeerden en in bezit b!e ken van z.g. dolkmessen, is door de po litie procesverbaal opgemaakt. Zooafs be kend, is het dragen van deze voorwerpen kals gevolg der Wapenwet, verboden. Brand Zaterdag moest de Brandweer ïn actie komen voor een klein brandje langs de spoorlijn nabij de halte Nieuwe weg. Eem- ge vonken uit een passeerende trein waren de vuurtje-stokers. Aanrijding Toen Zaterdag Mej. v. W., in Baarn woonachtig, per rijwiel de Nieuwerhoek- straat kwam uitrijden om haar weg via de Vredehofstraat naar Baarn te vervolgen, werd zij aldaar aangereden door zekere v. d. V., wonende te Velp, welke persoon geheel links van den weg reed. Hoewel de dame er zelf goed af kwam, werd haar rijwiel zeer ernstig beschadigd. Procesver baal werd tegen v. d. V. opgemaakt. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen, zijn aai} de adressen achter de voorwerpen genoemd, inlichtingen te be- buitenkansje, dat ik drie weken kon door brengen bij Leo Davldowitsj Trotzky. Ik had er gaarne de lange reis naar Con- stantinopel voor over en stapte daar over op een stoombootje in den Gouden Hoorn, dat de verbinding onderhield met het eiland Roejoek Ada of Piraküpo in de Zee van Marmora. Daar zag ik al dadelijk vlak aan de kust het huis van Trotzky liggen, omringd door een hoogen muur. Bij het hek werd ik aangehouden door een Turksch officier. Dat deed mij dade lijk den ware toestand beseffen. -Men kan Trotzky geen banneling noemen; hij is In minstens even sterke mate een gevan gene. Hef is waar, dat hij mag rondwan delen en zelfs in een bootje mag gaan visschen, maar dan zijn er altijd bewa kers bij hem. Het huis van twee verdiepingen, dat hij zelf gehuurd heeft, is aardig en ruiim. Beneden huizen zijn vrienden en een op gewekte Duitsche vrouw, die voor hem kookt. Boven liggen de kamers van zijn familie, w.o. zijn vrouw en zijn klein zoon, benevens zijn kantoor, bibliotheekïganisatie der massa ten gevolge moet al is de inwendige kracht van Rusland nog versterkt door het vijfjarenplan". Toen ik eens het gesprek op Amerika bracht, zei hij: „Amerika is de groote reserve van het wereldkapitatisme. De Ver. eenigde Staten vormen de volkomen an tithese van de Sovjetunie en vroeg of laaf moeten deze .beide titanen komen tot een oorlog op leven en dood. Met dat al gaan zij op het oogenblik nog in menig, opzicht samen, bijv. in hun vijandige hou ding ten opzichte van Japan's avontuur in Mandsjoerije, in hun afzijdigheid ten op zichte van den Volkenbond e*r tof op ze kere hoogte in hun wederzijdsche handels relaties en hun opvattingen over de be- teekenis der moderne techniek. „Amerika heeft echter niet alleen te strijden tegen Rusland, maar evengoed te gen het Brifsche wereldrijk en tegen cfe pogingen om Vereenigde Staten van Euro pa te doen ontstaan als tegenwicht tegen Amerika-'s machtspositie. Bovendien zul len ju Amerika de klassen scherper van' elkaar worden onderscheiden, wat een of» heb- en studeerkamer. In laatstgenoemd ver trek werd ik toegelaten. Trotzky zat Cf te wérken aan tiet tweede deel van zijn* „Geschiedenis der Russische revolutie". Ik zag een krachtig gebouwde, middel matig groote vijftiger voor mij. De balling schap schijnt hem niet verzwakt te heb ben, hoewel hij op Prinkipo malaria heeft gekregen, waarvan hij vooral op warme dagen veel last heeft en hoewel hij i<n verband met een maagkwaal dieet moet honden. Zijn karakteristieke dikke haar ip niet meer gitzwart; er loopt al vrij veel grijs fusschendoor. Maar zijn oogen zijn nog even levendig achter de dikke brti- legfazen en zijn krachtige gelaatstrekken zijn nog even adressief. De sterke, goed gevormde handen, de breede rug, de goe de houding, de gezonde, gebruinde huid, de oplichtende glimlach, alles getuigt van levendige energie, van humor en sarcas- ben. Of deze partij iets dergelijks zal wor den als de Engelsche Labourpartij, of dat er een verrassende groei van de sociatistR sche of de communistische partij zal plaats vinden, kan ik jiu nog moeilijk zeggen, maar als de crisis haar hoogtepunt heeft bereikt of als er wellicht een opstand ifiib breekt, zal er een dergelijke groote klasse- partij ontstaan. „Nergens vindt men een meer corrupte socialistische partij dan in Amerika", gmg Trotzky voort, „nergens een zoo onbehol pen georganiseerde communistische par tij en nergens een communistische „rech tervleugel" die zoo grof apportunistisch is. Maar de tegenwoordige leiders zullen opzij geschoven werden door de krachtige ar beidersbeweging, die onvermijdelijk moet komen. Wanneer die beweging niet com munistisch zou zijn, dan is de taak der communisten om er critiek op uit te oefe- me, van zelfbeheerschïng en onverzette- nen en de beperktheid ervan aan te too- lijke wilskracht. Hij spreekt langzaam en beslist, precies zooals hij schrijft, een overvloed van ge dachten in compacfen vorm uitdrukkend, telkens treffend door een ongewone zegs wijze. Zelden zag ik zulk een goed voor- Men ziet dus, dat er in de jaren van zijn bellingschap aan Trotzky's ideeën weinig veranderd is. Ook zijn werkkracht is mef verminderd. Ik heb hem van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan het werk ge- beeld van eenheid, die er tusschen stijl? zien. Ik ben weieens om drie uur 's mor en persoonlijkheid bestaat. Zijn aïgemee- gens met hem uit visschen gegaan, ter ne ontwikkeling is wonderbaarlijk. Over wijl hij dienzelfden dag eerst om twaalf de meest verschillende onderwerpen weet hij te spreken met een zeldzaam breed en cfi-ep inzicht en hij kent allerlei persoon lijke trekjes van de vooraanstaande Euro- peesche politici. ^Duitschland in de sleutel tot de inter nationale toestand", zei hij eens. „Japan zal Rusland zoo spoedig niet aanvallen. In Azië verloop en de dingen langzamer. Voorloopig heeft Japan zijn handen vol met zijn buren. Mandsjourije kon voor Japan weieens worden, wat Marokko is geweest voor de Spaansche dynastie. Bo vendien heeft Japan veel fe veel respect voor het Roode Leger, zooals het thans is, dat het aan een oorlog zou beginneny zonder den ge garandeerden steun van een groote Wesfersche mogendheid". ,yOin op Duitschland terug te komen: zal het communisme de wereld overwinnen, dan zal dit een gevolg moeten zijn van de tegenstellingen in West-Europa. En de sleu tel daarvoor is Duitschland. Wanneer wij dit goed inzien, kunnen wij niet anders dan ons verontrusten over het feit, dat de communistische partij in Duitschland on derworpen is aan de macht der nazi's. Hitier beteekent de vernietiging van het Duitsche communisme en de Duitsche vak- vereenig iagen Dergelijke gebeurtenissen slaan bovendien ongunstig terug op de communistische partijen in andere landen Zij nemen het voornaamste bezwaar weg, dat er bestaat tegen een anti-Russischen wereldoorlog, n.1. het internationale ge organiseerde verzet, dat de arbeiders daar tegen zouden uitoefenen. En bovendien kan Rusland niet voor bepaalden tijd com munistisch blijven, wanneer de atfceiders uur naar bed ging. Visschen is nu zijtï voornaamste liefhebberij geworden. Han dig zoekt hij een*geschikt plekje uit, sluipt er heeu en zet met vakkennis de netten uit. Vooraf heeft hij in zijn bootje steenen verzameld; deze werpt hij dan in het wa ter om de visschen in de netten te jagen. Wanneer hij veel mooie visschen vangt, schitteren zijn oogen en blijft hij den geheelen dag enthousiast. Het gebeurt echter ook wel eens, dat de vangst slecht is; dan blijft hij tot in den laten namid dag visschen en het is hem aan te zien, dat hij de tegenslag slecht kan verdragen. Hij gaat bij alle mogelijke weersgesteld heden uit visschen, zeer ten ongerieve van politie-agenten, die hem moeten bewa ken. Eens is hij zelf uitgegaan toen et een storm opstal: eva de Zee van Mar mora, Trotzky strandde toen met zijn roeibootje op de rotsen en moest daatf den geheelen nacht doornat blijven wach ten. Vroeger was jagen zijn liejste be zigheid maar sinds hij verbannen is, heeft hij dat moeten opgeven en is hij gaan vis schen. Hij kan uitstekend schieten; ik heb hem eens met bewondering met een pistool een wilden eend zien schjieten, die ver weg op de golven dobberde. Zijn schietkunst kan hem nog wel eens te pas komen, want hij heeft vele vijanden, onder de Sovjet- en onder de Wit-Russen en de strenge bewaking heeft niet zoozeer; ten doel. hem het ontsnappen te belet ten, alswel om te voorkomen, dat er een aanslag op hem wordt gepleegd. En on danks de scherpe bewaking is het verre van buiten gesloten, dat Trotzky op die wijze zijn leven eindigt. N! gevraagd, plm. 18 j Grothest: TE Huis me week, on bureau v Alle voo aien, r plex enz penh'okk< Prijzen 1 AGEN rsparei Des ii! Inzende zenden. 1-2 u Opga Van

Soester Courant | 1933 | | pagina 2