TWEEDE BLAD. HOE GROOT! Vreest geen Examen „Zij"-crê!ne VRIJDAG 9 JUNI 1933 No. 23 PLAATSELIJK NIEUWS Uitstel Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraadsvergadering, welke ƒ.1. Woensdag zou worden gehouden, is, in verband met door de financieele comrrtis- sie geopperde bezwaren inzake den kor ten tijd van voorbereiding, uitgesteld tot a.s. Woensdag 14 Juni, des namiddags 2 uur. In verband met eenige aanvullingen en de toelichtingen der agendapunten, drukken wij hieronder duidelijkheidshalve de raads- agenda nogmaals af. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 3 Mei 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. I. De door Ged. Staten goedgekeur de verordening op de geldschietbanken. II. Begrooting van de gezondheidscom missie voor Baarn e.a, voor het jaar 1934, III. Goedgekeurde begrootingswijzi- gtog. IV. Procesverbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger dd. 18 Mei 1933. V. Overzicht van het Gasbedrijf over de maand April 1933. VI. Een schrijven van het Algemeen Gomité van verweer tegen Terreur en Ver volging in Duitschland te Amsterdam, ver doekende te besluiten, dat zoolang de ver wildering der politieke en maatschappelijke zeden in Duitschland heerscht, de gemeente gal trachten haar behoefte buiten Duitsch tand te dekken. VII. Verslag volkshuisvesting over '32. VIII. Een adres van het bestuur der R.K, school te Soesterberg verzoekende ingevolge art. 72 der l.o. wet 1920 de wet telijke medewerking te verleenen voor aanschaffing van leermiddelen. IX. Een adres van J. C. van Zij 11 te Soest, verzoekende ontheffing van art. 15 der Bouwverordening, hetgeen bereids om advies is gezonden naar Bouw- en Wo ningtoezicht. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeente- en gasbedrijfsbegroo- ting 1932 en 1933. 4. Voorstel van B. en W. tot verlee ning eener vaste aanstelling aan F. A. Mud als klerk-typist bij het gasbedrijf. en W. stellen voor voornoemden F. A. Mud ingaande 1 April 1933 in vasten dienst aan te stellen op een salaris van f900.met drie één-jaarlijksche en drie twee.jaarlijkscbe verhoogingen tot f 1500.— per jaar. 5. Voorstel van B. eu W. tot vaststel ling van de vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1020 over het 1928. B. en Wsteken voor bedoelde vergoe ding vast te stellen op f 11.90 per leerling voor de bijzondere schoten voor gewoon lager onderwijs en op f22.03 per leerling voor de bijzondere U.L.O.-scholen. Voorstel van B. en W- tot beschik baarstelling van gelden voor den bouw eener nieuwe Engendaalschool. Zooals bekend, deden B. en W. 'biij schrij ven van 18 November 1932 het voorstel voor den bouw van een nieuwe Engen daalschool (betonbouw), waarvan de stich- tingskosten op f71.334,50 werden geraamd, de benoodigde gelden beschikbaar te stel ten. De Raad besloot evenwel in de ver gadering van 30 November j.I., deze aan gelegenheid aan te houden met opdracht aan B. en W. om naar een betere oplossing uit te zien. Naar het B. en W. voorkomt, zijn de daartoe aangewende pogingen wel geslaagd. Het schoolbestuur is n.lL bereid gevonden een ander bouwplan in te dienen dat minder kostbaar is, terwijl voorts hei oordeel zal worden verkregen, dat in stede van den minder gevvenschten betonbouw een gewoon schoolgebouw zal worden ge sticht, dat beter dan het gebouw in hef vorige plan in de omgeving zal passen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor de voor den schoolbouw benoodigde gelden, welke volgens de hier bij gevoegde bijlage op f68.194,44 kunnen worden geraamd, beschikbaar te stellen. B. en W. vestigen er hierbij uitdrukkelijk de aandacht op, dat een oplossing dooi overneming van en aanbouw aan het ge- bouw der Nijverheidsschool niet .moge lijk is gebleken. 7. \/oorstel van B. en W. tot vaststel ling eener vergoeding te betalen door het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg voor het gebruik van het gemeentelijk gymnastiek lokaal aldaar, en tot toekenning eener ver goeding aan het bestuur der Mariaschool voor de beschikbaarstelling van het gym nastieklokaal dier school ten behoeve van de O.L. schooi aan de Beetzlaan. Zooals bekend is, wordt het onderwijs in de gymnastiek voor de leerlingen van de R.K. school te Soesterberg gegeven in het gemeentelijk gymnastieklokaal al daar. Door Ged, Staten van Utrecht wordt erop' aangedrongen dat voor bedoeld ge bruik in den vervolge door het schoolbe stuur een redelijke vergoeding zal worden gegeven voor verwarming, verlichting, schoonhouden enz. Rekening houdende met het bedrag del ger aamde kosten, ware deze vergoeding voor het gebruik gedurende 3.15 uur per week te bepalen op f25.— per jaar. B. en W. verzoeken den Raad dit bedrag. Waarmede het schoolbestuur zich heelt vereenigd, wel te willen vaststellen. In verband met het vorenstaande bren gen B. en W. onder den aandacht,, dat voor toet gymnastiekonderwijs aan de opeaj- bare school aan de Beetzlaan door het bestuur der Mariaschool toet gymnastiek lokaal thans ook een vergoeding wordt gegeven. Aangezien laatstbedoeld lokaal gedurende 5.45 uur per week door hef schoolbestuur voor het openbaar onder wijs wordt beschikbaar gesteld, ware de vergoeding evenredig te bepalen op f44.23 of rond f45, B. en W. verzoeken ook daartoe te be sluiten eu bovengenoemde regelingen of 1 Juni 1933 te doen ingaan. houdt Uw huid jeugdig en soepel, Uw teint frisch en fraai. In prijzen van 20—75 cent. 8. Voorstel van B. en W. inzake aan besteding ophaling asch en vuilnis. Ged. Staten hebben bezwaren gemaakt tegen goedkeuring van het raadsbeslui' dd. 27 October 1932, ttot wijziging van de gemeentebegrooting voor dat jaar in ver band met de aanschaffing van een faecali ënauto, alsmede tegen het besluit van dien- zelfden datum voorzoover betreft de on derhandsche aanbesteding van de levering van een faecaÜënauto. Tegen aanschaffing van een vuilnisauto bestaan bij Ged. St in beginsel geen bezwaren. Blijkens'schrij ven djd. 3 Maart j.I. voorziet het College van Ged. Staten bij uitvoering van de plannen inzake de lediging van beerput ten en het ophalen van asch en vuilnis van gemeentewege in eigen beheer be langrijke tekorten, terwijl de algemeene dienst deze verzwaring van lasten niet ol zeer moeilijk za! kunnen dragen. Ged. Sta ten meenen dal de gemeente door de le diging van beerputten en het ophalen van asch en vuilnis in eigen beheer belangrijke risico's op zich zou nemen, hetgeen dtii college niet gewenscht voorkomt, daar id dezen tijd de overheidslichamen eer ge noodzaakt zijn naar beperking dan naai uitbreiding van hunne taak te streven Naar aaanleiding van het bovenstaande deelen B. en W. mede, dat zij in overleg met de commissie Openbare Werken naar andere middelen zullen uitzien om een le diging vati beerputten in deze gemeente te verkrijgen, zoodat zij hopen dat zij den raad eerlang andere voorstellen of mededeelingen dieaangaande kunnen doen. Voorts deelen zij mede, dat in afwachting van het standpunt dat Ged. Staten zouden innemen omtrent het voornemen oim de YuilnisophaÜng van gemeentewege in eigen beheer te doen geschieden, tot heden voor 1933 geen openbare aanbesteding voor be doelde ophaling werd gehouden, doch dal met de aannemers van het vorige jaar overeen werd gekomen deze ophaling on der dezelfde voorwaarden te doen geschie den als voor de jaren 1931 en 1932 en on- der de bepaling, dat de overeenkomst van maand tot maand zou gelden met een op zeggingstermijn van 14 dagen. Aangezien het B. en W. echter niet wenschelijk voorkomt, dat de gemeente tot aanschaffing eener vuilnisauto overgaat met het doel deze dan ter beschikking te stelen van een aannemer, meenen B. en W., dat het aanbeveling verdient de ophaling vai? asch, vuilnis en afval wederom in het openbaar aan te besteden en wel voor hef tijdvak van 1 Juli 1933 tot ultimo Decembei 1935, Volgens de voorwaarden zal de aan nemer voor eigen rekening moeten zorg dragen voor autotra ctie en gereedschap pen, welke voor de ophaling en de verdere uitvoering der werkzaamheden benoodigd zullen zijn een en ander ten genoege van B. en W., terwijl voorts de opgehaalde asch, vuilnis en afval van de aangesloten ingezetenen, woonachtig zoowel te Soest als te Soesterberg geborgen zal moeten worden op een daartoe dooi' den aannemei beschikbaar te stellen terrein, hetwelk ten genoege van B. en W. moet zijn. 9. Behandeling .van dë verzoeken van den Bond van Loodgieters- en Fitterspa- troons e.a. tot wijziging van de overeen komst met gas-installateurs, met voorstel van B. en W. Door den raad werden om prae-advies in handen van B. en W. gesteld: le. een schrijven van den bond van Loodgieters- en Fitterspatroons te 's Gra- venhage dd. 23 September 1932, inhou dende bezwaren tegen de „Overeenkomst betreffende de levering van gasverbruiks- toestoestellen in de gemeente Soest tus- schen het gemeente-gasbedrijf en de In stallateurs van gasverbruikstoestellen te. Soest"; 2e. een schrijven van de erkende Gasin- stallateurs te Soest dd. 18 October 1932, verzoekende niet in te gaan op 'de bezwa ren van bovengenoemden bond; 3e. een adres van het Dagelijksch Be stuur der Centrale Winkeliers-vereeniging alhier dd. 25 November 1932, verzoekende afschaffing van den verkoop van gasarti- kelen door de gemeente. Omtrent deze adressen hebben B. en W. het advies ingewonnen van de Gas- commissie. Dit advies en eén te dezer zake uitgebracht rapport door den Tech nisch Ambtenaar bij het Gasbedrijf bieden B. en W. den raad ter inzage aan. Met de Gascommissie en genoemden Technisch Ambtenaar zijn B. en W. van oordeel, dat de bovenbedoelde overeen komst, welke met de installateurs is aan gegaan tot 31 December 1933 en niet tus- schentijds buiten werking kan worden ge steld, goed voldoet en dat het niet aan gaat de 6 tevreden installateurs de dupe te laten worden van 3 installateurs, die tot lieden niet zijn aangesloten en zonder meer de regeling ingetrokken wenschen te zien. Zooals echter uit het advies der Gascommissie moge blijken, is bij de be handeling van deze aangelegenheid geble ken, dat binnen zeer korten tijd een lan delijke regeling dezer materie is te ver wachten, welke regeling samengesteld za! worden door de Vereeniging van Gasfa- b rik anten. Mede in afwachting van deze regeling stellen B. en W, voor afwijzend te be schikken. 10. Opnieuw behandeling van een adres van Gebr. Berkhout te Amsterdam, verzoe kende ontheffing van de verordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener steenhouwerij. In de vergadering van 3 Mei j.I. werd voor nader onderzoek in handen van B. en W. gesteld het adres van de Gebr. Berkhout, wonende Bilderdijkkade 591 te Amsterdam (W.), houdende het verzoek* om ontheffing van de verbodsbepaling der Hinderwet, in verband met de voorgeno men oprichting eener .steenhouwerij, op een terrein aan de Kerkstraat. Omtrent deze aangelegenheid zijn na dere inlichtingen gevraagd bij de Hinder- wetvereeniging, te Amsterdam. Daaruit moge o.a. blijken, dat inderdaad bezwaren bestaan tegen het hebben van een steenhouwerij in een dichtbebouwde omgeving. Op grond van de verstrekte inlichtingen van de Hinderwetvereeniging te Amster dam en in verband niet het nader door den technisch ambtenaar uitgebracht ad vies, handhaven, B. en W. hun voorstel de gevraagde ontheffing niet te verleenen. 11. Adres van M. v. d. Broek te Soest, verzoekende ontheffing van de verbodsbe paling der verordening ex art. 4 der Hin derwet. B. en W. stellen voor goedgunstig te beschikken. Het' verzoek beoogt de plaatsing van twee ondergrondsche tanken, groot resp. 30000 en 20000 L. voor benzine en petro leum op het. terrein Beckeringhstr. 34. waren Uw rekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1932? Hoeveei zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren, dan ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectus of inlich tingen aan „HET EERSTE NEDERLANDSCKE MIDDENSTANDS - ZIEKENFONDS" De grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzekering. Vertegenwoordiger G. KOEK, PRAAM GRACHT 13, SOESTDIJK. 12. Behandeling van een tweetal adres sen, verzoekende i^ctfing wan art. 15 der Bouwverordening. Bedoelde adressen betreffen verzoek van W. van Breukelen voor plaatsing van 3 blokken van 4, 1 blok van 5 en 1 tolottf! van 3 woningen, op een terrein aan den Hart weg en Korte Hartweg. B. en' W. stellen voor goedgunstig te beschikken. 13. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w. a. grondaankoop van J. Galama; (Perceel grond aan de Schrikslaan, grooj 1927 M2. Kosten f 2800.plus kosten van overdracht). b. grondaankoop van S. D. Idzerda en R. C. van Suijdam; (Twee perceelen aan den Klaar water weg, waarop volgens 't Uitbreidingsplan een weg is geprojecteerd). c. grondverkoop aan L. J. Rasch f Perceel grond aan den Korte Hartweg ter grootte van 1885 M2 k f 1.75 per M2) d. grondverkoop aan S. Dijkstra; (Perceel grond aan den Korte Hartweg a fl.75 per M2). e. grondverkoop aan L. Langeveld; (Perceel grond aan den Nieuwe weg ter grootte van 30 M2 a fl—per M2). f. bepaling koopprijs van grond verzoek J. G. Wijnands; '(Betreft perceel grond aan deri Gallenk. Pelsweg. B. en W. stellen voor een prijs van f2.50 per M2.) g. bepaling koopprijs van grond verzoek P. Beekman; (Betreft perceel grond aan den Vaji Lijndenlaan ter grootte van 1980 M2. B, en W. stellen voor een prijs van f2.pei M2.) h: wijziging erfpachtscanon P.U.E.M.; (Op verzoek van de P.U.E.fM. wordt voorgesteld de canon nader vast te stellen op f 15.—.) i. grondverhuur aan J. J. Brouwer; (Betreft perceel grond aan den Lange Brinkweg. groot 1 H.A. en 90 c.A. voor een huurprijs van f150.—.) j. grondverhuur aan A. Hilhorst; (Betreft perceel grond ter grootte van 1380 M2. voor een huurprijs van f 10. k. in schenking aanvaarden van grond van H. J. Jannes; (Betreft afstand van grond aan de Schrikslaan, ter grootte van 154 M2., zulks ter verbreeding van genoemde laan.) 1. in schenking aanvaarden van grond van G. Th. Zeijderveld. (Betreft afstand van grond aan de Ko- ninginmelaan, ter grootte van 60 M2., zulks, ter verbreeding van genoemd(e laan). 14. Vaststelling van: a. het voljaarskohier der straatbelasting 1933; b. een aanvullingskohier der straatbelas ting 1932, 15. Behandeling van belastingreclames. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnh'ardt's Zenuwtabletten behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in. kokers van 75 ct. bi} Apoth'. en Drog. Begrafenis L. W. Epskamp f Onder zeer veel belangstelling werd Za terdagmorgen het stoffelijk overschot van genoemden jongeman, die op noodlottige wijze den 31 sten Mei in de Eem is ver* dronken, de ouderlijke woning aan de Birktstraat uitgedragen naar zijn laa-ste rustplaats. Was reeds in de omgeving veel belangstelling, grooter was deze in de St. Petrus en Pauluskerk, waar de plechtige uitvaart plaats haa door Pastoor Voss. Na deze plechtigheid ging men grafwaarts en werd de kist gedekt door een 4-tal bloem stukken waarom-der een van de V.V. Soest, waarvan de overledene een actief lid was en een als laatste sportgroet van de V.V. Esvac. Toen de kist in de groeve was neergelegd, verrichtte pastoor Voss de be- aarding, waarmede de droeve plechtigheid werd beëindigd. Onder de vele belangstel lenden bemerkten wij o.a. het gemeen.; teraadslid H. van Klooster, het hoofd der R.K. Jongensschool, de besturen van de V.V. „Soest" en „Esvac" e.a. Zeer onder den indruk verliet men den dood en akker. Diefstal De bakker G. alhier heeft bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een portemounaie, inhoudende ongeveer f28.—. De politie stelt een onderzoek in. 1898-1933 A.s. Zondag zal door de fam. Verkerk het 35-jarig bestaan worden herdacht van het door genoemde familie gedreven en bij Station Soestdijk gelegen café „Cen traal". Huiselijke twist In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd de Verl. Postweg te Soesterberg weer eens in rep en roer gebracht door de al daar wonende A. G. en diens huishoudster D. B. De drank bleek aan dit voorval niet vreemd te zijn, beiden waren n.k niet weinig onder invloed van sterken drank. Waar de buren van het rumoer nogal hun deel kregen, achtte de politie het ge raden handelend op te treden. Wegens het maken van burengerucht werd dan ook procesverbaal opgemaakt. Een en ander zal zeker oorzaak zijn, dat de rust weer voor eenige tijd verzekerd is. Bedankt Het Bondsbestuur van het Anti-commu nistisch Verbond, bestaande uit de hee- ren Mr. K. P. van Westen, Mr. T. C. Terlingen, J. H. Sukkel en C. N. v. d. Flier hebben entoloc als bestuurslid van het Ver bond bedankt. Naar men ons mededeelt zou een en an der verband houden met het bedanken van den heer Nieveen van Dijlaim' als Se cretaris-Generaal van den bond. De plaatselijke afdeeling alhier houdt zich thans met deze aangelegenheid bezig. Zeer waarschijnlijk zal binnenkort een le denvergadering worden gehouden en een nieuw bondsbestuur worden gekozen. Inwijding van de nieuwe kegelbaan In de ruime kegelzaal van ,,'t Zwaan tje" had Vrijdagavond de feestelijke in wijding plaats van de nieuwe kegelbaan. De zaai met haar mooie bloemstukken bood een feestelijk en gezellig aanzien. Onder de aanwezigen bevonden zich de leden van de Eerste Soesterbergsche Ke gelclub,' die hier geregeld oefent, benevens enkele oud-kegelaars, alsmede leden van Amersfoortsche clubs en „Nooit Gedacht" uit Utrecht. Toen alles was bewonderd, nam de voorzitter der club, de lieer Groo- tewal, het woord, om alïen hartelijk wel kom te heeten en hierbij te herinneren aan enkele feiten sinds de oprichting der club, nu zeven jaar geleden, om d irna te wijzen op de belangrijke verbeteringen van baan en entourage, dank zij het initia tief van den nieuwen eigenaar, die kos ten noch moeite heeft gespaard. Aan den voorzitter van den Amersfoortschen Ke gelbond, den heer Nefkens, bij welken bond de Soesterbergsche club is aangesloten, werd nu verzocht het lint door te knip pen, alvorens de baan in gebruik te stel len. Onder het uitspreken van de beste wenschen voor de club, werd door den Bondsvoorzitter die handeling daarop ver richt. Vervolgens sprak de heer A. de jong, secretaris van „Nooit Gedacht". Hij bracht de genoten gastvrijheid in herinnering en wenschte de Soesterbergsche club veel suc ces toe. De heer in 't Hout dankte de Amersf. K. B. voor zijn deskundig advies, waarna de beer Grootewaal zijn erkentelijkheid uitsprak voor de bloemgeschenken. Tenslotte beval de hotelhouder, de heer Mennicken, zijn banen aan,in de teedere zorgen der kegelaars. Na afloop hiervan werd een gezellig partijtje gekegeld, waarvoor o.m. een hoofdprijs door het bestuur beschikbaar werd gesteld en een dito door den heer Mennicken voor hem, die nu of later het eerst „een acht om de lange" gooien zal. Aan het spel werd ook deelgenomen door de gasten en o.m. ging één hunner, de kranige 73-jarige heer Donker, nog met een prijs schuiven. De heer in 't Hout werd door den heer Strietman een souvenir aangeboden voor de wijze waarop hij het werk aan de nieu we banen had geleid. Met deze perfecte kegelbaan is Soes terberg een inrichting rijker geworden. Botsing Eerste Pinksterdag, ongeveer 4 uur, reed een motor in de Kerkstraat. De be stuurder gaf met zijn hand een sein, dat hij den weg wilde oversteken van rechts naar links. Ee bestuurder van een achter hem rijdende auto zag dit teeken niet, waardoor een kleine botsing ontstond. Ge lukkig hadden geen persoonlijke ongeluk ken plaats, alleen een kleine materiëele schade. Twee vliegtuigen vernield Vrijdagmiddag heeft op het vliegveld te Soesterberg een ongeluk met twee vliegtuigen plaats gehad. Op het terrein stond stil een vliegtuig, bemand met den sergeant-vlieger Smit, met een luitenant als waarnemer, toen een ander vliegtuig, met ais bestuurder luitenant Vanderzijde, wilde opstijgen. Laatstgenoemde piloot heeft blijkbaar het voor hem staande toe stel niet gezien, waardoor zijn machine bij den start in aanraking kwam met het stilstaande vliegtuig, hetgeen tot gevolg had, dat beide toestellen totaal werden ver nield. Vanderzijde werd licht gewond. Hij moest zich in het hospitaal laten verbin den. De beide andere vliegers bleven on gedeerd. Bond van techn. personeel bij de Lucht- vaart-afdeeling Dank zij de wilwillende medewerking van den Commandant der Luchtvaartafd. en den Directeur van het Luchtvaartbe drijf, besloot de Bond van Technisch Per soneel bij de Luchtvaart-afd. op waardige wijze de viering van haar 15-jarig bestaan met een excursie naar Rotterdam op Za terdag 27 Mei j.1. Reeds te 7 uur verarm, werden de leden door den Directeur van het Luchtvaaarfbe- drijf, de Kol. b. d. IC E. Oudendijk, in d^i tuJin van zijn woning te Huis ter Heide ontvangen, waarbij ook mevrouw en dochter aanwezig waren. De .Directeur hield een korte toespraak, waarin hij vooral de goede geest kt tle organisatie roemde en gewaagde van de prettige samenwerking tusschen de leiding van het bedrijf en het Bestuur. Verder had het hem zeer aangenaam getroffen, dat de leden hem in staat stek den hen persoonlijk een goede reis en een prettigen dag toe te wenschen. De Voorzitter beantwoordde den spre ker en na een driewerf hoera voor den Directeur en zijn gezin werd met 3 mooie touring-cars van Tensen's autobusbetirijf welgemoed de tocht naar Rotterdam aan gevangen. Hier werd allereerst bezoek gebracht aan 't Ethnologisch Museum,, waar zeer veel schoons te genieten viel. Na de lunet» werd het motorschip Baloeran van den Rotte.rdamschen Lloyd bezichtigd. Onder deskundige leiding werd het ge- heek schip van machinekamer tot com mandobrug doorkruist. Men staat versteld over de geweldige luxe en. comfort, welke zoo'n zeekasteel biedt. Een machtig imposanten aanblik geno ten de bezoekers vanaf de commandobrug over het geheele schip en over de rivier. Vervolgens maakte het gezelschap met ^en speciale Spido-boot een tocht door Rotterdam's havens. Schitterend was de aanblik van de groote scheepswerven en dokken. Als beeld van de heerschende ma laise zag men verscheidene schepen op- gelegd liggen. De excursie werd besloten met een ge zamenlijk diner in een der prachtige za len van Hotel Coomans. Het strijkje hield op voortreffelijke wijze de stemming et in,, terwijl de tafel een weiverzorgden aan blik bood. Tijdens den maaltijd stelde de Voorzitter onder applaus een heildronk in op het echtpaar Oudendijk, terwijl een telegram van hulde aan hen werd verzon den. Verschillende sprekers voerden tij dens dit zeer geanimeerde diner het woord, waarbij meermalen den wensch werd uit gesproken elk jaar 'n excursie te houden. Als een bijzondere attentie had de Di recteur van het Luchtvaartbedrijf voor 'u geurige after-dinner gezorgd. Na afloop van het diner werd gezante- lijk wederom de terugtocht aanvaard. Alles bijeen genomen een zeer leerzame en prettige dag, waarvan de leden nog lang met genoegen zullen terugdenken. Werkeloozen en Nieuwe Hollandsere Maatjesharing Ten einde de werkeloozen in de Gem. Soest (Soestdijk, Soestduinen en Soester berg) de lekkernij van ons Hollandsch' zeebanket niet te laten ontgaan, stelt de firma J. W. Quelle, Torenstraat 1c, Soest aan iederen werkelooze en zijn gezinsleden A.s. Dinsdag en volgende Dinsdag een nieuwe Hollandsche maatjesharing, extra kwaliteit, beschikbaar tegen een geredu ceerde rpijs van 2.5 ct. per stuk (schoon gemaakt en ontgraat 1 ct. extra, echter niet verplicht). Deze moeten echter 's Maandags be steld worden onder overlegging van wer- keloozenkaart. Er worden hoogstens zoo veel haringen beschikbaar gesteld, als hel gezin leden telt. Gemeente- en Vakver- eenigingsbestuurders zijn bevoegd te con troleeren, dat deze menschen dezelfde kwaliteit haring ontvangen als in den win kel cliëntèle wordt aangeboden tegen den vastgesteldeu winkelprijs. Een voorbeeld ter navolging.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5