De Opening van het Natuurbad. WIERSEMA HOE GROOT! fteclame-costuums van f37.50 tot f43.50 iode-artlkelen Tricotages Badcestuums .,7ri]',CRÊMfof»7'j<OUE Overgroots belangstelling. De opmarsch' en het défilé van den S.B.L.O. heeft geen doorgang. Aigemeene afkeuring over de artikelen in „De Soester". Peter in 't bad. Als gevolg van liet heerlijke zomerweer gedurende de geheele week voorafgaande aan het tijdstip der opening van het Na tuurbad op Zaterdagmiddag, kon niet wor den vermoed, dat juist tijdens de laatste uren, die de opening vooraf gingen, een aanhoudende regen oorzaak zou worden, dat de feestelijke opening niet dat ver loop zou hebben, zooals algemeen verwacht werd. Zooals uit ons vorig nummer bekend werd zou de inzet plaats h'ebben door den Soester Brond voor Lichamelijke Op voeding met een opmarsch' van pltn. 1000 Soester sportbeoefenaars naar liet Natuur bad, alwaar een grootsch' opgezet défilé het tijdstip der opening zou aangeven Als gevolg van de hevige regens op Zaterdagmorgen werd ongeveer één uur voor de afmarsch' het geheel door den hoofdleider afgelast, hetgeen voor de deel. nemende vereenigingen, welke allen zeer sterk waren opgekomen, een groote te leurstelling was. Een niet mindere teleurstelling was het voor de velen, die zoowel te Soest als te Soesterberg zich naar de plaats van af marsch hadden begeven, om getuige te zijn van dit belangrijk gebeuren op sportgebied. Hoewel wij een en ander betreuren, daar vooral dit optreden niet weinig luister aan het geheel zou hebben bijgezet, kan toch worden gemeld, dat een dergelijk sporteve nement zeer waarschijnlijk binnen korten tijd nog doorgang zal hebben. Was de belangstelling van buiten niet zoo groot als men had kunnen verwachten bij een blijden ochtend, uit Soest liet men zich niet onbetuigd. Naar schatting zijn ruim 2000 personen opgekomen om dit voor onze gemeente belangrijk gebeuren gade te slaan, waar onder plm. 1600 betalende bezoekers moe ten worden gerekend. Te ruim drie uur speelde de muziek h'et Wilhelmus en daarop verzocht het raads lid, de heer BUSCH aandacht voor den heer A. ENDENDIJK, voorzitter van de Zwemcommissie, die zijn blijdschap uit sprak dat het oogenblik was aangebroken, waarop de zoolang begeerde zweminrich ting stond geopend te worden. Spreker dankt het College van B. en W. en den Raad voor het grpote vertrouwen en de medewerking, die de commissie tij dens haar veel omvattend en moeilijk werk heeft genoten. Met den wensch, dat de ontwikkeling en bloei der zweminrichting in het belang der gemeente moge zijn, draagt hij namens de commissie de verdere zorg over aan het college van B. en W. (Applaus). Het muziekcorps speelde het Wien Neerl. Bloed, waarna wethouder VAN DUREN als waarnemend Burgemeester voor de mi crofoon komt om zijn rede uit te spreken, Het is begrijpelijk, aldus de heer VAN DUREN, dat, waar wij hier staan voor een belangrijke gebeurtenis als deze, ge dachten van velerlei aard in mij opkomen en gevoelens van diverse schakeerinegn zich aan mij opdringen. Zoo ook een gevoel van bijna niet on. der woorden te brengen bewondering voor de schoonheid, die de natuur aan het ge heel heeft gegeven. Dit ongetwijfeld groot- cche werk zou in een minder grootsch'e natuur als deze zeer zeker niet tot zijn recht komen. Deze specifiek Soester na tuur zult u elders tevergeefs zoeken. Mij ontbreken, aldus de spreker, de ta lenten, om dat machtige schoone, dat een dichterlijke beschrijving waard is, onder die bewoordingen te brengen, die h'et alle recht zouden doen wedervaren. Jammer, dat de burgemeester, die in de hem eigen bloemrijke stijl de gevoelens van bewondering voor het schoone, dat gij rondom u ziet, in gloedvolle en poëti sche schildering zou hebben tot uiting ge bracht, door plotselinge ongesteldheid, die operatief ingrijpen noodzakelijk maakte, hier niet aanwezig kan zijn. Wij hopen hartelijk, dat hij spoedig ge- heel hersteld zal moge zijn en zijn volle werkkracht, als voorheen, aan zijn gemeen te zal kunnen geven. Spreker stelt voor een telegram aan den burgemeester te zenden van den volgen den inhoud: ï»Mr. G. Deketh, Diaconessenhuis, Utrecht. Uwe ingezetenen In groote getale samen gekomen ter feestelijke opening van het Soester Natuurbad, spreken hun leedwe zen uit voor Uwe gedwongen afwezigheid, "doch hopen en vertrouwen op spoedig en volledig herstel uwer gezondheid. Zijn allen dankbaar voor de grootsch'e inrichting, welke de gemeente Soest rijker is geworden." Met applaus werd dit voorstel begroet. Vervolgens wees de heer Van Duren Op andere gevoelens, meer van practischen fcin. Het is de eeuw voor de jeugd, de zorg voor de lichamelijke en geestelijke ontwikkeling van h'et kind komt vrijwel overal tot uiting. En hieronder behoort niet in de laatste plaats de sport in 't al gemeen en in Het bijzonder de zwemsport. Na gewezen te h'ebben op de gevaarlijke 'Bern, zeide spr., dat de ouders thans ge- Wast kunnen zijn. Maar niet alleen wat h'et lichaam betreft, ook Hetft het gemeente bestuur de zeer grootq verantwoordelijk heid gevoeld, dat hie# worden samenge bracht jongens en meisjes, van kinderen tot haast volwassenen, waar uiteraard ge vaar voor zedelijk welzijn dreigt. Dit gevaar voor de jeugd heeft er hef gemeentebestuur toe gebracht, het gemeng de samenzijn toe te laten voor zoover hel de sportuitoefenfng betreft, h'et zwemmen, doch niet toe te laten daar- waar de eigen lijke sport ophoudt en plaats maakt voot gezelligheid, rn.a.w. het waterbad pilaats maakt voor het zonnebad. Dit cachet door het gemeentebestuui ons zwembad gegeven, zal dit slechts kunnen sieren. De stichting van dit natuurbad h'eeft de belangstelling van het geheele land gehad. Het verheugt spreker, dat in de persorga nen van verschillende richtingen, de lof over ons bad algemeen was. Spreker dankt de pers voor hun vriende lijkheid en is overtuigd, dat- wanneer ons bad zijn eerste proefjaar heeft doorstaan dezelfde pers onverdeelde lof over de re sultaten door het geheele land zal verkon digen. Het snijt spreker aan ook te moeten con- stateeren, dat het juist een plaatselijk or- gaan is geweest T(„De Soester"), dat ge meend heeft zich te moeten opwerpen tot critiek, die op zijn minst voorbarig ïs te noemen en daarmee bereids een aan vang maakte met pogingen tot afbraak van wat nauwelijks was opgebouwd. Dan komt spreker tot de geschiedenis van de tot stand koming van dit natuurbad Na verschillende pogingen van particuliere ^ijde, soms gesteund door de gemeente, is bij raadsbesluit een commissie benoemd bestaande uit Mej. Funke, de heeren Biee- ker, (later Nooder), v. d. Breemer, Busch, van Dam, Endendijk on Hornsveld. Hiervan wil spreker speciaal naar voren brengen de heeren A. Endendijk en Busch, resp. voorzitter en secretaris dier commissie, wel ke beide personen veel werk hebben ver richt. Verder noemt spr. den Direcetur van de Utr. Waterleiding en zijn medehelper, den heer Sevenhuijsen, den heer Meurs, hoofd openb. werken en ontwerper van Het bad, de firma Storck, de fa. Stein en Takken, den heer Kraaijen'brink, die. met den heer Endendijk gezorgd heeft voor de schoone omlijsting in groen en bloemen, de gemeente-secretaris en enkele ambte naren als de heeren Hospers en Rechter, die veel administratief werk hebben ver richt. SOESTERBERGSCHESTR. 9a SOEST Dames- en Heerenkleeding naar maat. Spreker Is dankbaar, dat de zwemsport nu hier in alle opzichten kan worden be oefend en hoopt, dat het ons moge geluk ken daarmede Soest tot groote re bloei te brengen. De heer Van Duren dankt allen, die hier aanwezig zijn en van hun belangstel ling doen blijken en noemt in 't bijzonder den Commissaris der Koningin, Mr. Dr. s'Jacob met Mevrouw; den Intendant van het paleis van H.M. de Koningin Moeder met Mevrouw; den Directeur van het vliegkamp, den heer Oudendijk; den Bur gemeester en secretaris van Amersfoort; de Burg. en beide wethouders van De Bilt; den Burg. en weth. Jhr. Sandberg van Baarn; den Directeur v. d. Utrechtsche Waterleiding; den voorz. van de Gezond heidscommissie, den heer ETr. Heijbroek; den Hoofd-inspecteur-van de Volksgezond heid, den heer De Fouw; de echtgenoote van onzen Burgemeester, mevr. Deketh' met haar oudsten zoon als vertegenwoordi ger van den Burgemeester. Dames en Heeren, zoo zeide de Heer Van Duren aas Het slot r&r, rij* K&te, wij zijn thans gekomen aan h'et moment, waarnaar alle rechtgeaarde Soesters met verlangen hebben uitgezien. Na deze rede van den loco-burgemees ter. kreeg de heer Veenstra, voorzitter van de V.V.V. „Soest Vooruit" het woord', die zeer erkentelijk is voor de gelegenheid, die hem' hier geboden wordt namens „Soest Vooruit" de ge luk wensch en en de beste wenschen voor den verderen gang van zaken met het Natuurbad aan te bieden,. Spr. vertelt, hoe 12 jaar geleden de V.V.V. Soest Vooruit plannen heeft doen uitwer- ken voor een bad- en zweminrichting aan de Eem. Hoe alles daartoe in gereedhiei,d was, zelfs was de grond vrijwef gekocht toen toen het Eem college een sp aak in Het wiel stak en de uitvoering onmo gelijk maakte. Daarom verheugt het ons, dat thans van gemeentewege dit groot sche werk tot stand is gekomen, trots alle kritiek, die het gemeentebestuur met zijn helpers in den laatsten tijd niet zijn onthouden. Spr, spreekt hierbij zijn groote afkeuring uit over In eén der plaatselijke' bladen (De Soester, Red.) opgenomen ar tikelen. Gezonde kritiek, aldus spr., mag gevoerd worden, als die maar ten doel heeft mede op te bouwen. Maar wat h'eeft het voor zin, zoo vraagt de heer V. omi af te breken, wat heeft het voor zin, om! edelachtbare personen in onze gemeente ten toon te stellen op belachelijke wijze? Ik hoop, dat u allen boven dergelijke kri tiek staat. Zij, die zich daaraan schuldig maken, blameeren zich zelf. Met de wen schen voor de toekomst eindigt spr. zijn rede, die door dayerend applaaus wordt gevolgd. Daarna sprak de iheer NQODER, voorzit ter van V.V.V. „Soesterberg's Bloei" tevens raadslid. Na eerst even die geschiedenis van de totstandkoming van dit bad in en kele korte trekken naar voren te h'ebben gedachte voor dit bad uit de V.V.V. gedachte voor dit blad uit de V.WV.< „Soesterberg's Bloei" was voortgekomen waarbij hij in 't bijzonder noemde de heer Sevenhuyzen, hoofd van het waterleidin bedrijf alhier en lid der V.V.V., hekel ook deze spreker de onzinnige praatjes, waarvoor in meergenoemd blad een plaats was ingeruimd. Hij dankte in 't bijzonder den heer Meurs voor hetgeen hij hier tot stand heeft gebracht, daar alles tot zijn roem is slaagd. Maar toch' zijn. we niet in alles gelukkig geweest. En een ongeluk, zegt een spreek woord, komt nooit alleen. Zoo ook nu weer 3 tegelijk. Allereerst de plotselinge ongesteldheid van den Burgemeester, zoodat hij persoon, lijk niet het bad kon openen. Dan de weer. gesteldheid van hedenmorgen en ten derde de verplaatsing van h'et woonwagenkamp van dit terrein naarh'et mooiste puntje van de gemeente, naarden Berg. Maar die ongelukken zullen we te boven komen. Immers de bloemen bestemd voor het Natuurbad heeft de V.V.V. „Soester berg's Bloei" gezonden naar den Burge meester, wiens toestand naar omstandig heden goed is. Het weer is opgeklaard en we hebben wat we wenschen. En V.V.V. heeft een adres gezonden naar den Raad omtrenthetwoonwagenkamp, dat daar zeker niet zal blijven. Waar Soest met Soesterberg is een sei zoenplaats, heeft spr. groote, ook finan- ciëele verwachtingen van dit schitterend geslaagde natuurbad. Zoo ja, aldus spr., dan hebben we een eereschuld te voldoen aan de personen, die in werkverschaffing dit bad hebben helpen tot stand brengen. Met de hoop, dat dit bad tot glorie van Soest zal worden gebruikt, besluit spreker zijn geestige rede. Daarna volgde de heer KERKKAMP, voorzitter van de V.V.V. „Soest Zuid", die bet in 'de allereW^te pilaats een behoefte was den Burgemeester, die hier helaas niet kon zijn. namens de Vereeniging beter schap" toe te wenschen. Trots de vele kri tiek, is het een groote voldoening, dat onze gemeente thans een hygiënische en economische bad- en zwemgelegenheid heeft als eenig in den lande. Met de aanbieding van de beste wenschen en een prachtig bloemstuk voor het gemeentebestuur, meent spreker niet te mogen volstaan, wijl Soest £uid ook zijn groote waardeering voor den ontwerper van h'et bad, den heer Meurs, wil uitspreken en hem daarom eveneens een bloemstuk wil offreeren. Met dank aan den gemeenteraad en de wensch, dat men nog lange jaren met blijdschap op dezen dag mag terugzien, besluit spreker zijn speech. De navolgende spreker was Dr. HEIJ BROEK te Baarn, die, sprekende als voor zitter der gezondheidscommissie, de ge meente feliciteerde met deze voor 'die volksgezondheid zoo noodige, fraaie en aan alle eischen voldoende inrichting. Als volgende spreker komt hierna naar voren de heer GROOTEWAL, voorzitter van den Soester Bond voor Lichamelijke Opvoeding, 'tevens lid van den gemeente raad. Het spijt spreker, dat de weersge steldheid van hedenmorgen oorzaak is ge weest. dat het voorgenomen défilé van de Soester sportvereenigingen is afgelast Toch wil spreker zeggen, dat heel sport- Iiev-end Soest dankbaar is, dat dit grootsche Natuurbad is tot stand gekomen. Onder aanbieding van een fraai bloem stuk biedt spr. namens den S.B.L.O. en de daarin opgenomen vereenigingen de beste wenschen aan met deze voor de gemeente Soest zoo fraaie inrichting. Spr. hoopt, dat ook op dit terrein van de sport spoedig een vereeniging zal ontstaan. Verder heeft nog gesproken de heer Wesselo namens den Ned. Zwembond, die hoopte, dat nu Soest een ideale zwemge legenheid beeft gekregen, ook spoedig een zwemvereeniging zal worden opgericht, die zich bij den liandëMjken bond zal aansluiten. Met de beste wenschen voor den blfoej van dit bad tot h'eii. der volksgezondheid besloot ook deze spreker zijn rede. Als laatste spreker moet worden ge noemd, de heer GROART, commandant van de Vrijw. Brandweer. Spr. herinner- de aan de steeds goede samen werking fusschen het gemeentebestuur en de Brand weer, waarvoor spr. zeer dankbaar is. Spr. biedt 't gemeentebestuur hierbij aan een vlag ïn 'de Soester kleuren (groen-wit) als een blijvend bewijs van medeleven met de inrichting. Als de heer VAN DUREN Hierna nog een kort woord spreekt, dankt lïij de spre kers voor de geboden gelukwensch'en en het medeleven der burgerij met deze voor de ^gemeente joo belangrijke aangelegen- Met hef TiijscKeif van "de zoo juist door de Brandweer aangeboden vlag verklaart spr. hierna het Soester Natuurbad voor geopend. Middelerwijl was nog een gelukstele gram binnen gekomen van notaris Dam mers en een dank. en h'uldetelegram van onzen Burgemeester. Met het Wilhelmus werd deze officleele plechtigheid besloten. Hierna werd aan de genoodigden in het restaurant een thee aangeboden, waarna genoodigden en belangstellenden nabij de watervallen de zwemdemonstraties hebben gade geslagen van eenige bekende dames- en heerenleden van den Ned. Zwembond. Aan deze demonstraties werd o.a. deel genomen door Mej. Kasteijn; mejuffr. C. Ladé, lid 'der Olympische ploeg te Los Angelos; Mej. Van Oostrom Soede, welke dame den volgenden dag uitkwam in het Ned. Polo-zevental tegen Duitschland Mej. Helms; Mej. Spanjert; Mej. Marten en de bekende sprintster mej. Hesterman. Naast nog verschillende andere dames en heeren was mede aanwezig de heer Ha zenberg, die o.a. verschillende komische sprongen liet aanschouwen. Vóór hei zonnebad eerst de huid inwrijven met <(Zij"-crême of „Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens^ prachtig gebruind. In prijzen van 20-75 ct. Het door deze groep gebodene was in alle opzichten af. Op zeer overzichtelijke wijze werden onder leiding van den heer Wesselo de verschillende nuances in het zwemmen gedemonstreerd. Om ongeveer 5 uur waren deze demon straties afgeloopen en werd de gelegen heid voor het publiek opengesteld. Velen hebben daarvan een dankbaar gebruik ge maakt en roemden, hetgeen vooral bij het minder gunstige zwemweer van Zaterdag middag tot uiting kwam, de temperatuur van het water. Als bijzonderheid kan verder nog wor den medegedeeld, dat de nestor van onzen raad, den heer Peter van de Brerner, één der eersten was, welke in de groote plas een plaatsje zocht. Het geheele complex van het Natuurbad is ruim 8 H.A. groot; het bassin 11000 M2. De diepte varieert van 0.60 tot 3.80 M. en is goedgekeurd door het bestuur der N.Z.B., daar het bassin gebruikt kan wor den voor internationale wedstrijden. Het benoodigde water wordt geleverd door de Utr. Waterl. Mij., op eén temperatuur van van 23 gr. Celsius en wordt, voor het in hét bad komt, gefilterd, terwijl nog een biologische reiniging plaats heeft van het tusschenwater. Het water stroomt over een tweetal watervallen, wat een aardig gezicht oplevert. Voor men gaat zwemmen is een douche verplichtend, terwijl het zand, dat nog aan de voeten wordt medegenomen, wordt af gespoeld in het z.g. natte perron. Tevens zijn in het diepe bassin aange bracht speelvlotten en aan het eind een springtoren van 3 M. hoogte. Het bad water staat onder voortdurende controle van de volksgezondheid. Voor men het terrein opkomt, is rechts de fietsenbergplaats en links het parkeer terrein voor auto's. Aan hét eind der laan bevindt zich' het theehuis, rechts en links de doelmatige ca. bines, gescheiden voor dames en heeren. Een deel van het strand nabij het res taurant is beschikbaar gesteld voor ge mengd verkeer. Het geheel biedt een fraai bosch- en heide-panorama en zal voorzeker veel "be langstelling trekken, vooral in den a.s. va- cantietijd. waren Uw rekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1932? Hoeveei zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch' beter tegen deze kosten verzekeren, dan ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectus of inlich tingen aan „HET EERSTE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS - ZIEKENFONDS" De grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzekering. Vertegenwoordiger G. KOEK, PRAAM GRACHT 13, SOESTDIJK. Gemeenteraadsvergadering De Raad der gemeente Soest is In open bare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag, 28 Juni 1933, des namiddags ten 2 ure, ter behandeling van de volgende agenda 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering dd. 3 en 22 Mei 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeente-, grondbedrijfs-, gas- bedrijfs- en wegenfonds-begrooting 1932 en 1933. 4. Voorstel van B. en W. tpt verlee ning eener vaste aanstelling aan P. A. Mud als klerk-typist bij h'et gasbedrijf. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling yan de vergoeding bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1o0r) over ÏÏet 1928. 6. Voorstel van B. en W Lot beschik baarstelling van gelden voor den bouw eener nieuwe Engendaalschool. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling eener vergoeding te betalen door het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg voor het gebruik van het gemeentelijk gymnastiek lokaal aldaar, en tot toekenning eener ver goeding aan h'et bestuur der Mariaschooi voor de beschikbaarstelling van het gym nastieklokaal dier school ten behoeve van de O.L. school aan Üe Beetzlaan. Voorstel van B. en W. inzake aan besteding ophaling asch en vuilnis. 9. Behandeling van de verzoeken van den Bond van Loodgieters- en Fitterspa- troons e.a. tot wijziging van de overeen komst met gas-installateurs, met voorstel van B. en W. 10. Opnieuw behandeling van een adres van Gebr. Berkhout te Amsterdam, verzoe kende ontheffing van de verordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener steenhouwerij. 11. Adres van M. v. d. Broek te Soest, verzoekende ontheffing van de verbodsbe paling der verordening ex art. 4 der Hin derwet. 12. Behandeling van een viertal adres sen, verzoekende ontheffing van art. 15 der Bouwverordening. 13. Voorstel van B. en W. tot benoe- ming van twee leden van Maatschappelijk Hulpbetoon. 14. Adres van de Vereeniging „Soes terberg's Bloei", inhoudende een protest tegen verplaatsing van het woonwagen kamp naar het Hoogt. 15. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, t.w.: a. grondaankoop van J. Galama; b. grondaankoop van S. D. Idzerda en R. C. van Suijdam; c. grondverkoop aan L. J. Ra9ch; d. grondverkoop aan Dijkstra; e. grondverkoop aan L. Langeveld; f. bepaling koopprijs van grond verzoek W. van Breukelen; g. bepaling koopprijs van grond verzoek' L. J. Rasch; h. wijziging erfpachtscanon P.U.E.M.; toekenning vergoeding voor afstand erfpachtsrecht door Wed. H. C. Pohlman; j. grondruiling met P. B. Rademaker; k. grondverhuur aan J. J. Brouwer; 1. grondverhuur aan A. Hilhorst; m. bepaling huurprijs van grond verzoek W. van Dorrestein; n. machtiging tot verhuur van het per ceel Steenhoftsraat 6; o. in schenking aanvaarden van grond van H. J. Jannes; p. in schenking aanvaarden van grond van G. Th. Zeijderveld. q. in schenking aanvaarden van grond van P. W. Duin; r. bepaling wegbreedte Korte Hartweg en wijziging in verband daarmede van een ontwerp-besluit tot grondverkoop. 16. Vaststelling van: a. h'et voljaarskohier der straatbelasting 1933; b. een aanvullingskohier der straatbelas ting 1932. 17. Behandeling van belastingreclames. Aanbestedingsnieuws Bij de door de Genie gehouden aanbe steding voor het te Amersfoort bouwen van een steenen rij loods, waarvan de ra ming was f39.900.en voor welk werk door niet minder dan 66 firma's werd in geschreven, was Alulder's Handelsmaatsch. te Soesterberg laagste inschrijver voor f33.240.—. De heer De Goede, eveneens te Soester berg, was met de som van f34.993.op 2 na de laagste inschrijver. Eereteeken Door den chef van de Generale Staf ist te rekenen met ingang van 14 Juni, het on dersch e i dingst e ek e n voor 24-jarige trou we dienst, bestaande uit een zilveren me- >daillev toegekend aan dien Sergeant-vlieg- tuig'maker P. Lastdrager van de Lucihtw afdeeTing alhier. Parkeerverbod Door de politie te Soesterberg is tegen een aantal personen procesverbaal opgei- maakt terzake het parkeeren in de omge ving van het vliegkamp en theehuis Soes- terdaï. Zooals bekend, geldt thans voor de Baf tenburglaan een park eer-verbood, waar aan door de politie streng de hand wordt gehouden. Adres aan den Raad Door de Vereeniging „Soesterberg'^ Bloei" is aan het gemeentebestuur van Soest het navolgende adres gezonden: Edelachtbare Heeren. In verband dat de beslissing omtrent het verplaatsen van het woonwagenkamp door uwen Raad tot nader order is uil- gesteld en mede in verband met het ant woord op ons schrijven van 20 Maart j.t, moet onze vereeniging ernstig protesteeren tegen het uitvoeren van een besluit, het welk niet door den Raad is goedgekeurd. Indien aan deze onwettige handeling geen einde wordt gemaakt of uitvoering daar van wordt voorkomen, zal onze vereent- ging zich wenden tot Gedeputeerde Staten der Provincie Als krachtbijzetting van ons protest, gaan hierbij de bijlagen, zijnde een peti tionnement, waarop de namen voorkomen van zoo goed als alle jmeerder-jarige in woners van Soestetberg. Hetwelk doende. Het Bestuur van Soesterberga Bjlf&ei Soesterberg^ 14 Juni 1933,

Soester Courant | 1933 | | pagina 2