a GOEDKOOPE AANBIEDING Firma Van de Wijngaart HOE GROOT! 0RIGINEELE VLA-POEDER Esperanto Varia. Wales-Anthraciet afm. V fl.— per H.L. BRANDSTOFFEN-CENTRALE INGEZONDEN STUKKEN puiten verantwoordelijkheid der Redactie. OUDE RIJWIELPLAATJES EN j T.B.C. BESTRIJDING In Augustus moeten de otlde rijwiel- plaatjes weer door nieuwe worden var- vangen. Waar blijven de oude? Die hebben geen waardie meer, denkt ge misschien; we werpen ze dus weg. Doe dat niet, maar neemt de moeite ze pf te geven aan 't adres van ondergietee- kende: djin zullen ze meehelpen, om ae belangen'der T.B.C.-petiënten In Neder land te bevorderen. Drie millioen belastingplaatsjes zijn 't 'vorige jaar uitgereikt. Werden die nu alle opgezonden aan de Vereeniging tot Be vordering der Belangen van T.B.C.-pati ënten, dan zouden ze een belangrijk be drag opbrengen, waardoor een aantal pa tiënten, dl: Nazorg-behandeling behoeven, konden worden geholpen. Ook andere metalen voorwerpen kunnen worden afgegeven aan onderstaand adres; de opbrengst wordt besteed voor hetzelfde doel. J. E. BLOEMEN. Waldeck Pyrmontlaan 60. FRANKRIJK. Het Fransche parlements ÏSd M. Rolland, afgevaardigde voor het departement Rhöne, heeft een esperanto vereeniging van Fransche parlementsleden opgericht met aanvankelijk 41 leden uit 'file partijen. (Br. Esp.}; U.S.S.R. In „Bulteno", uitgave van S.E. U. (Unie van esperantisten in de Sovjet republiek) verschijnt thans een rubriek voor artsen-esperantisten. Volgens een daarin genoemde opgave telt deze vereeniging 110 leden. In deze rubriek zullen worden opgenomen de adressen van buitenland- Ische artsen en instituten, die voor hun corresondentie van Esperanto gebruik ma ken. Tevens verscheen hierin een oproep ora voorstellen in te dienen bij het bacteriolo gisch wereldcongres, dat plaats vindit in 1934 voor toepassing van Esperanto als congrestaai. JAPAN. Jükio Ozaki, ex-minister van Japan, die thans in Londen verblijft, schreef )n 't soc. dem. blad „Kaizo" een artikel, waarin de huidige problemen van Japan worden becriticeerd. In dit artikel ves tigt hij o.m. de aandacht op Esperanto en in een krachtig pleidooi dringt h'jji aan op toepassing van Esperanto als inter nationale taai. (E- K.) TSJECHO SLOWAKIJE. Op 16 Decem ber 1932 hield de heer Kilian een lezing |n het Esperanto voor de radio. Het ra diostation ontving uit 20 verschillende lam. den, waaronder uil Centraal Azië, brie ven en mededeelingen omtrent de ont vangst. In het orgaan ,,Radio-Journaiy verscheen hierover een artikel met portret van spreker en een geografische kaart met Jiet ontvangstgebied. Tevens verscheen hierin, vertaald in de tsjechische taal, eeni- gc der ontvangen brieven. (E. K.) sterdam cn een vrachtauto van Wi B. van hier. Laatstbedoelde auto stond aan de rechterzijde van den weg In de richting Soestdijk, toen, komende uit de richting Amersfoort, de luxe auto met ©en flink©! snelheid de vrachtauto wilde passeeretu De bestuurder had blijkbaar niet gezien, dat van de andere richting eveneens aeni luxe auto kwam, waardoor de auto uit de richting Amersfoort in de knel raakte en in hotsing kwam met de vrachtauto. Het portier der vrachtauto werdl hierdoor vernield. Procesverbaal werd opgemaakt* ONVOORZICHTIG Dinsdagavond vervoegde zich bij de po litie alhier de te Utrecht In betrekking zijn de minderjarige dienstbode J. G. Met een onbekende jongeman was zij op haar eigen rijwiel medegereden naar Soest, alwaar bedoelde jongeman oneetbare handelingen met het meisje wilde plegen, waarvan laatstgenoemde echter niet wilde weten Met medeneming van het rijwiel is het individu toen verdwenen, waarom het meisje zich verplicht zag de hulp der pol tle in te roepen. Het meisje is later op transport gesteld naar Utrecht. PARKEERVERBOD Ondanks duidelijke aangifte van het par keerverbod op de Torenstraat, de Banning straat bij het Natuurbad en de Batenburg laan bij het Vliegkamp, worden terzake overtreding van dit verbod vele proces- senverbaal opgemaakt. Men zij dus gewaarschuwd, AANRIJDING Zondagavor.fi werd de wielrijder D. van hier aangereden door een auto, bestuurd door J. A. uit Hilversum. Door ihet ven blindend licht van een tegemoet rijdende auto, had de bestuurder de wielrijder niet opgemerkt. De kleeding van D. werd deen- lijk" gehavend. Deze aangelegenheid wordt onderling geregeld. WINDHOOS BOVEN SOESTERBERG Maandagmiddag tegen één uur werd Soesterberg door een zware windhoos ge troffen, die voornamelijk op het vliegveld zware schade heeft aangericht. Het toestel 266, dat bij één der hangars stond, werd opgenomen en tegen één der loodsen aan- gesmakt, waardoor het zeer ernstig be schadigd werd. Een ander toestel werd onderstboven gekeerd, waardoor vooral de bovenvleugel ernstig beschadigd werd. Verder werd nog het dak van één der hangars afgerukt en ging het starthuisje de lucht in om een eind verder zwaar be schadigd op den grond terecht te komen. De vrijwillige brandweer van Soester berg werd gealarmeerd om assi^jgjjtie te verleenen. Ooggetuigen melden, dat zij omstreeks één uur uit westelijke richting een zware onweersbui zagen naderen. Ook begon het fel te regenen. Op dat oogenblik nam men waar, hoe een bijna zwart gekleurde lucht- kolom snei draaiend zich van de bui los maakte en met razende snelheid zich' voort bewoog in de richting van het vliegkamp. Eerst dacht men, dat de Hoos recht op het casino afkwam, waar dan ook in aller ijl alles wat maar sluitbaar was, gesloten werd Blijkbaar is de windhoos even van 1 I 1--J LUnf tuig 'Atïanta van 'de Leeuwarder Zweefclub', die hier voor enkele dagen aan 't kampee- ren is, nam de voorzitter der zweefclub Soesterberg, de heer A'. E. van Ooor den Oosterlingh het woord, om allen namens het bestuur en de leden dezer jonge club Hartelijk welkom te h'eeten en zijn dank uit te spreken voor de groote belangstel ling. In 't bizonder tot kolonel Wallaardt Sacré, voorzitter van de Koninkl. Nederl. Vereen, voor Luchtvaart, tevens secretaris van de onder genoemde vereeniging res- sorteerende vakafdeeling voor het zweef vliegen. Evenzoo tot de vertegenwoordi gers van dén commandant der militaire Luchtvaartafdeeling voor de ondervonden en nog te verleenen hulp uit alle rangen dezerinstelling. Ook hartelijk dank aan den directeur van het Luchtvaartbedrijf, voor de technische hulp bij reparaties als anderszins door dat bedrijf bewezen. Even zoo werd Iiulde gebracht aan den directeur van den Luchtvaartdienst voor diens steun en leiding bij de inrichting dezer club. Vervolgens richtte spreker nog zijn bizon deren dank tot de volgende aanwezigen: Dr. Van der Maas, directeur der Rijksstu die voor Luchtvaart, de heer Baumhauer, een der oudste zweefvliegers; dr. Blee* ker, den adviseur der vakafdeeling, den heer Batenburg, gemeentesecretaris van Soest, als vertegenwoordiger van den Bur gemeester en den burgemeester van Amers foort. In de dagbladen, aldus gaat spr. voort, heeft men van het streven dezer club kun nen lezen, ook over de voordeelen welke dit terrein biedt. Het is vooral gunstig voor leerlingen en hiertoe zullen we ons voorloopig moeten bepalen. Er is intus- schen veel animo. Uit alle klassen der be volking komen ér deelnemers. Niet alleen H.B.S.-ers en andere scholieren, maar ook ouderen, als een oud-burgemeester, advo caten, ingenieurs enz. Door de stichting hier op deze plaats van een natuurbad is de attractie om hier te gaan kampeeren KERKPAD 17a N.Z. TELEFOON 873 gende Begunstigd door heerlijk zonnig zomer weer, maakten de leerlingen der Christ. school aan de Spoorstraat j.I. Vrijdag een schoolreisje naar Alkmaar ©n Belgen aan Zee. Reeds om 7 uur waren de jongens ens meisjes van klas 6 en 7 present, verlan gend naar de dingen die komen gingen. Kwart na zeven reden de prachtige bussen van den heer Tensen voor. Nadat omf >s Heeren geleide gebeden was, werden de plaateen in de bussen ingenomen en werd onder vroolijk gezang weggereden. Na een heerlijke tocht door de zonnige landen werd om ongeveer 10 uur Alkmaar bereikt. Het eerste wat bezichtigd werd, was natuurlijk de kaasmarkt. Een niet te vergeten schouwspel voor onze kinderen. De kaasdragers In hun helder witte klee- ding en met hun kleurige hoeden trokken alto belangstelling. Om elf uur werd verzameld om de be kend© ruitertjes te zi-en onder de Mok 'boven de waag. Daarna een wandeltochtje door Alkmaar, waar verschillende herin neringen uit oude tijden werden bewon derd. Ook het monument, ter nagedach tenis van Alfcmaar's victorie werd in oogen- schouw genomen. Na een maaltijd, die zich goed liet smaken, werd naar Bergen aan Zee gereden. En daar was het de zee, die de ttfjd deed voorbijvliegen. Om vier uur werden de bussen weer „(bestegen" voor de terugtocht. Over Castricum, Haar tem, enz ging het weer huiswaarts. T© oe attractie om nier te geteut n-aunjv-wx,.» ncm, enz. guig u»-i wivi uu.ov.au.w. nog »rooter geworden. Daaraan heeft def-falfweg" werd voor de laatste maal ge- 1 I-~o -.jJ. u:n. liak aan rrfl7Jil]lfrP Cr POLEN. Een.reeks van esperanto-lezin- weru. oiijtvuaai uv »v««u..vUU -~- gen vindt plaats, die over het geheete richting veranderd, want het casino bleef liMistergebied steeds meer interesse ont-j geheel verschoond. Even verderop raakte bioet. De 2 laatste lezingen vinden plaats de hoos den grond. Een ontzettend gekraak liet zich hooren en stukken hout vlogen op 27-7 en 9S a.s. Resp. zuilen spreken Dr. Biywid en de blinde esperantist Z. Sobolta. (E- K.) NEDERLAND. De bekende Nederland- sche esperantist J. D. v. d. Eynde uit Santpoort, heeft aan de Federatie van Arbeiders-Esperantisten zijn esp. woorden boek in kaartsysteem, in totaal omvattende meer dan 200.000 woorden, geschonken. In 1911 begon hij aan dit omvangrijke meters ver in het rond. Onmiddellijk stelde men een onderzoek in naar de aangerichte schade, waarbij men tot de ontdekking kwam, dat vooral twee vliegtuigen en een hangar het hadden moe ten ontgelden. Eén toestel was door de kracht van den wind tegen den hangar gesmakt en van dezen keurigen jager bleek in ivn D-egon nij aan uri oiiivajiguj-vc niet meer over te zijn dan een vormlooze werk. Het ligt in de bedoeling, dat dit ruïne, waarin letterlijk niets meer heel ge- werk in haar oorspronkelijke vorm zal noemd kon worden. Het andere was niet blijven er. regelmatig bijgewerkt wordit I zoo zwaar beschadigd, de wind had het Het geheel is ter beschikking van de leden j opgetild en netjes met de wielen omhoog en belanghebbenden, die hieruit materiaal weer neergezet; de averij van dit toestel zullen kunnen putten voor verschillende 1 doeleinden. (Corr.), DUITSCHLAND. Het groote adresboek van Neurnberg, bekend bij handel en in dustrie, heeft in haar rubriek" 6 verschil lende talen, waaronder Esperanto. (La PR.) PLAATSELIJK NIEUWS POSTDUIVEN-VEREENIGING „DE ZWALUW" Uitstag wedvlucht vanaf Limoges, 763 K.M., Z.W, tot .NW, wind. J. Pot 1. A. v. Dorrestein 2. j 'B. Groene veld 3. W. C- Priem 4—5. Het hok -kampioenschap oude duiven werd gewonnen door J. Pot met 386 pun ten. Duifkampioenschap werd gewonnen door A. v. Dorresteijn met 242 punten, ringnummer ster 3'.29 b 5282. AANRIJDING Woensdagavond te ongeveer half 10 had een aanrijding plaats tusschen de wielrijder T. de R. uit Baarn en een auto, waarvan, de bestuurder onbekend is gebleven, door dat deze zich van het ongeval niets aan trok en doorreed. De R. bekwam hi-eiv bij eenige schaafwonden aan handen en iarmen, terwijl ook aan zijn klee ding dei noodige schade werd toegebracht. Waan de eigenaar van de autoi reeds bekend is, zal het niet moeilijk zijn tegen de schul dige procesverbaal op te maken. NOG EEN AANRIJDING Woensdagmorgen had op de Steenhof- •traat een aanrijding plaats tusschen een luxe au v '-lectuurd door H. T. uit Am'-f viel nogal mee, de omstandigheden in aan merking genomen. Een hangar bleek het voorts zwaar te verantwoorden te hebben gehad. De helft van het dak was door den wind opgeno men en aan den anderen kant van het ge bouwtje neergesmakt, totaal verwrongen en misvormd. In de hangar waren toe stellen geborgen, die echter geen schade opliepen. Persoonlijke ongevallen hebben zich bij een en ander niet voorgedaan. Op het mo ment, waarop de hoos het vliegveld raak te, bevond zich niet één toestel 'in de Tucht. Om voor half twee begon men al met het opruimingswerk, dat met groote snelheid en voortvarendheid werd aange pakt. Spoedig was dan ook weinig meer van de aangerichte schade te zien. HET ZWEEFTERREIN TE SOESTERBERG Er was Zaterdag veel belangstelling voor de officiëele opening van het oefenterrein der Zweefclub Soesterberg, voor welk doel men, dank zij de welwillende houding van het Departement van Defensie, de beschikking verkregen heeft over het nood- landingsterrein der militaire Luchtvaartaf deeling. Aan de in ruimen kring verzon den uitnoodigingen was door velen gevolg gegeven, terwijl een nog grooter aantal bezoekers tegen betaling van 25 cent en- trée aanwezig was. Het weer, dat 's mor gens niet veel moois voorspelde, klaarde een paar uur later geheel op. Nadat het meerendeel der aanwezigen zich had verzameld bij de vliegtuigtent, waar eerst nog het nieuwe toestel bekeken werd, alsmede het gedemonteerde vlieg club van Leeuwarden nu reeds gehoor ge geven, terwijl die van Amsterdam toezeg ging heeft gedaan, om op 12 Augustus met 2 vliegtuigen, waaronder een presta tie-toestel, hier te komen oefenen. Overi gens zal men hier nog geen echte zweef vliegtuigen te zien krijgen, doch wel Ies- toestellen, die alleen voor glij-oefeningen kunnen dienen. Zoo'n leskist echter, die elk oogenblik in reparatie moet, is een voudig en goedkoop. Het zweven verliezen we intitsschen niet uit 't oog, doch wordt een zaak van de toekomst, aldus besloot spreker. Dan verkreeg kolonel Wallaardt Sacré in zijn kwaliteit als voorzitter vaiiSfcMC N. V. v. L. êi secretaris der Vakafdeeling voor het ZvJefvliegen het woord. Het is mij een gr<«f genoegen, aldus spreker, om bij de opening van dit terrein enkele woorden te mogen spreken. Dezeclub werd onder een gelukkig gesternte gebo ren. Want zij beschikt over een 'terrein, dat gelegen "is in een gemeente, welke in de laatste twintig'jaar sterk is vooruit ge gaan. Bovendien ligt hier de bakermat der prestaties van de Nederlandsche Lucht vaart, terwijl men in technisch', materieel en intellectueel opzicht van de hulp der militaire Luch'tvaart-afdeeling verzekerd is. Daarbij bezit deze club een voorzitter, die vol enthousiasme is en ook over tijd en gelegenheid beschikt, om zich aan zijn club te kunnen geven. Onder dergelijke auspi ciën moet het goed gaan. Men bevindt zich hier op zweefhistorischen bodem. In 1911 reeds ging Van Hemert op de Vlasakkers zweven en kwam in Juni 1918 Schöcking met zijn eigen gebouwd toestel, hierin bij gestaan door Wallaardt Sacré. Er heerscht hier een luchtzweefgeest. Moge deze ook varen in alle leden der club en haar op voeren tot dezelfde hoogte als de L. V. A. Na t>eide toespraken klonk er een krach tig applaus. De voorzitter bracht den heer Wallaardt Sacré dank voor diens vrien delijke woorden, waarna hij vervolgens 't verzoek richtte tot mevrouw Van den Abee- len om het lint te willen wegnemen, dat den naam van het jonge vliegtoestel als nog verborgen hield. Nadat deze doop plechtigheid voltrokken was, wisten alle aanwezigen, dat de zuigeling „Krakeling" heet. Niet om gekraakt te worden is die naam gegeven, zoo lichtte de voorzitter toe, maar wel, omdat men zich er niet over verbazen moet, wanneer een lestoestel nu en dan een kraakje oploopt. Na afloop van dit officiëele gedeelte werd een drietal starts met de Krakeling uitgevoerd, waarbij achtereenvolgens de gummikabelstartmeithode, de trommel- en lierstart met behulp van een auto werden toegepast. Alle drie glijvluchten, respectievelijk uit gevoerd door de heeren: Van poor> Jhr. Sandberg en Dr. Van der Maas kwa men prachtig tot haar recht. Zoodra het toestel los kwam, even boven den heuvel, kwam het als van de lucht afgegleden m snelle vaart, recht op de menigte toe, om echter, zoodra de rand van hét vliegveld genaderd was, in een sierlijke bocht te zwenken en vervolgens te dalen. Uit de toeschouwers steeg telkens een luid hoera op. Men kreeg in 't algemeen een goeden indruk van de sterke sportiviteit van dezen tak van vliegkunst, waarbij alles in hoofd zaak op den bestuurder neerkomt. Intus- schen bleek ook de Krakeling goed te vol doen en zoo werd deze opening der Zweef- cTub Soesterberg, waarbij zicli o.m. ook velen uit alle kringen der L.V.A'. bevon den, een waar succes. SCHOOLREISJE Men verzoekt ,on$ plaatsing van Het Vol stopt. Hier was het een gezellige speel tuin, waar de stramme léden weer in» be weging kwamen en waar de jeugd zich naar hartelust vermaakte. Doch ook aan deze vreugde moest een einde worden ge maakt, wilden we op de afgesproken tijd weer aankomen. Vrool'ijk zingend reden we Soest binnen. Voor de school hadden zich verscheidene ouders opgesteld om hun kinderen weer in ontvangst te kunnen ne men. Na een danklied gezongen te hebben en na een dankgebed voor behouden te rugkomst en heerlijk genot, gingen allen weer naar huis, bfij en dankbaar voo© die heerlijke onvergetelijke dag. waren Uw rekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. in 1932? Hoeveei zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch beter tegen deze kosten verzekeren, dan ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectus of inlich tingen aan „HET EERSTE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS - ZIEKENFONDS" De grootste en meest coulante instelling op het gebied van ziekte-verzekering. Vertegenwoordiger G. KOEK. PRAAM GRACHT 13, SOESTDIJK. 1STE SOESTER EIERVE1LING Kipeieren: Hoogste prijs f2.50; middel- prijs f2.20—f2.30; laagste prijs f2.—J eendeieren f 1.40; alles per 100 stuks. Aanvoer 8000 stuks, handel vlug, DENK OM DE KONIJNEN Ten nadeete van J. de- B., wonende; aan de Wiekslioot, is dezer dagen weer een groot zwart konijn gestolen. ZICH LEEL1JK BEZEERD Vrijdagmiddag had de woonwagenbe woner J. H. A., gedomiliceerd te Zaan dam, het ongeluk bij het repareercu van de band van zijn auto, met zijn hand te slaan tegen het beschadigde spatbord, waardoor hij een groote snijwonde opliep aan zijn hand. Dr. Vos heeft de wonde gehecht en verbonden, waarna A, In de richting Arnhem is vertrokken. DE BALDADIGE JEUGD Door den lieer K. wierd bij de politie aan gifte gedaan, dat door de baldadige jeugd appels uit zijn tuin zijn ontvreemld. De notitie houdt streng toezicht. DE NIJVERHEIDSTENTOONSTELLING We hebben reeds gemeld, dat de winke- liersvereeniiging hier druk in de weer ïo om een tentoonstelling te orgamseereni We vernamen thans, dat deze zal worden gehouden in de eerste week van September in Hotel „Eemland" en in den tuin va» dat hotel. 1 lu-Uill FRIEZENDAG ,1$ Men schrijft ons: De „Fryske Selskippen uit Amersfoort, Hilversum, Soesf, Utrecht en Zeist hiel den Zondag z.g. „lytse Friezendei". Had de commissie van voorbereiding Hiervoor, kunnen vermoeden, dat het in de morgenuren zulk slecht weer zou zijn, dan was het allicht uitgesteld. Waar immers de diverse Selskippen ge zamenlijke fietstocht naar Soest op het programma hadden, werkte deze regen achtige morgen wel funest. De dag zelf 'kan verder als zeer, geslaagd worden beschouwd. Nadat de voorzitter, de Keety J. Boersma uit Utrecht, een openingswoord had ge sproken, en het Friesche volkslied had geklonken, begaf men zich' in hotel 'Bosch' en Duin" aan een gemeenschappelijke kol. fietafel. Nadat de inwendige mensch was ver sterkt, werd een aanvang gemaakt met eétt reciteerwedstrija. De prijs In de afdeelïng ernst viel aan den lieer J. Boersma, Utrecht ten deel, de prijs in afdeeifng fuïm aaH den Heer C. Burgij te Hilversum. Hierna werd een kaatspartij ffleh"oudenf en konden wij weer eens opmerkten, fidj onverwoestbaar of dit typische Br-Iesch"a spel is Ingeworteld. Hoe kan Het anders, dat een van Friesch'e ouders docH gebo ren en getogen Utrechtenaar een zoo groot deel in de overwinning van zijn p.aftuur had? Het winnende partuur bestond Bit de heeren P. Steensma, Hilversum, Bersma, Utrecht en Bos te Soest. Tot slot had een wedstrijd pk Spreken over een door een commts te geven onderwerp. Ieder kreeg 3 min. spreektijd. Doot! sommige werd Keef aardig 'de tijd volge praat, doch' voor anderen vief de tijd ooK eeuwig lang en zij maakten er soms niet veel van, hetgeen voor het publiek somfi ook al weer bekoring scheen te Hebben, Hartelijk is er gelachen om voor enkel© soms onmogelijke onderwerpen. De l§ta en 2de en 3de prijs waren respectievelijk voor de heeren J. Jolmers, Utrecht, met een gemiddelde van 71/6 punt, w. j, Vaartstra 7 punten en Speerstra met 6 3/4 punt. Na de prijsuitdeeling werd nog even de „Skotse trye" ten beste gegeven, waai;, na ieder zoetjes aan weer zijn efgen KuiS trachtte te bereiken. Het bondsbestuur was vertegenwoordig! door den heer en mevr. Winkelman vaJt Amsterdam. Alles bij elkaar een zéér ge slaagde dag, welke er zeer zeker Heeft toS bijgedragen om Het' Selskip-verband h'oog te houden. AANGEREDEN Zondagavond wilde de petroieumvenféï, Dokter zich per rijwiel naar huis begeven!. Hij reed daartoe op de M iddelwijkstraa 1, waar hij werd aangereden door een aufo^ bestuurd door J. J. A. uil Hilversimw Zijn rijwiel werd deerlijk beschadigd. Even eens zijn kleeding. DIEFSTAL TE SOEST In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich, vermoedelijk door lusl'iiï} ping, toegang verschaft tot de woning} van H., wonende in de Blikt alhier. Ont vreemd weraen een portemonnaie met ping 10 gulden, een horloge met zwarte koorifi ketting, waartusschen een gouden schakel, kettinkje, verder een streng bloedkoralen met gouden 9lot, een breede en een smalle gouden ring en ten slotte eetï zoogenaamd kruis met boot, bestaande uit 3 gouden fijne schakelkettinkjes ter lengte van 40, c.M., waaraan de z.g, boot of broche. Aan. deze broche was met een 5-tal kettinkjes bevestigd een gouden kruis. De politie stelt een onderzo ek In. GROOTSCHE BOUWPLANNEN Naar wij vernemen is h'et weiland lang! de Nieuwe Steeg, behoorende aan ef gelegen achter de boerderij van den heejl Kuiper, dus vanuit Soest rechts, door eed bouwcombinatie aangekocht. Hierop zullen dus zeker binnen niet te tangen tijd; vilia'i verrijzen. m IN DE SLOOT. Zondagmorgen reed de chauffeur J. d. B-, die zijn broer wilde leerew autorijden, op den Wieksloterweg". Hij gaf het stuur, over aan den leerling, die gas gaf en metf» een het stuur zoodanig draaide, dat de auto in de langs den weg gelegen sloof terecht kwam. Hoewel de auto kanfeldel kwamen geen persoonlijke ongelukken voor, HET HOOGTERECORD VAN LUIT. ASCH VAN WIJCK Gemeld wordt, dat de door den reservé Ie luitenant-vlieger Jhr. H. J. M. v. Ascft v. Wijck, tijdens zijn vlucht op 8 Juuü j.J. bereikte hoogte van 9587 M. door d« Commissie voor Sortzaken van de Koiï, Ned. Vereeniging voor Luchtvaart in haaf] op 10 Juli j.I. gehouden vergadering ge homologeerd 19 als officieel Nederiandsehi hoogterecord,

Soester Courant | 1933 | | pagina 2