TWEEDE BLAD. C. van Straten Dagel. Expeditie op Amsterdam GESLOTEN. Heeretimode-magazijn George de Haan PU ROL POEDER Dinsdag en Woensdag 25 en 26 Juli a.s., is onze zaak wegens Huwelijk Laat U FOTO'S D. F. VOIGT VRIJDAG 21 JULI 1933 No. 29 Na dan wereldoorlog is de wereld aan tfet confereeren geslagen. Wij zullen u hier Biet vervelen met de tallooze conferenties, öe er na 1918 ter herstel van de wereld welvaart zijn gehouden in wereldsteden en mooie badplaatsen en waarvan er ook in Nederland enkele zijn gehouden. De bedoeling van al deze conferenties was tot internationale samenwerking te geraken, was de volkeren nader tot el kaar te brengen tot heil van de geheele wereld. Hiertoe werd ook de Volkenbond In het leven geroepen, doch het land, dat üe gedachte opperde hield zich 'van dit Instituut afzijdig. In Qenève, den zetel van den Volkenbond, zijn wel de meeste conferesties gehouden en mislukt. Over de waarlijke poppenkast van de ontwape. nings-conferentie behoeven wij niet al 'te breedvoerig uit te weiden. Het mag vrijwel algemeen bekend worden verondersteld, dat de resultaten, die in Qenève op dit be langrijke punt bereikt zijn, volkomen nega tief zijn. Wij kunnen zelfs zeggen, hoe paradoxaal dit ook moge klinken, dat al de ontwapeningsconferenties tot op den ïuidigen dag er toe Hebben bijgedragen, dat de bewapening overal verhoogd of ver beterd werd. Wij laten ons niet in slaap sussen door mededeelingen, dat een of ander kaliber verboden wordt, dat lucht bombardementen in enkele streken niet meer mogen voorkomen, dat de tonnages ran de oorlogsvloten beperkt worden enz. Besluiten, die op conferenties worden genomen, blijken echter in de meeste ge vallen in 't geheel geen besluiten te zijn ten, niet confereeren, maar doen. Confe renties hebben we meer dan genoeg gehad. We wachten op daden, flinke daden, door tastendheid en durf, langs en over de hoofden van de confereerende Keeten heen. Dan kan er nog iets van de wereld terecht komen. bijzonder verzachtend, opdrogend en reuk- wegnemend. werkt bij transpireerende oksels en voeten. Strooibussen 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten. PLAATSELIJK NIEUWS OPENBARE VERKOOPING Door Notaris A. O. Dammers te Soest werd Dinsdagmorgen te 11 uur in het Stationskoffiehuis aan de Torenstraat te Soest publiek verkocht: een dubbele villa, met schuur en tuinen aan de Vosseveld- laan no. 3234, groot 11.55 Aren. Opge houden voor f7000. 3e ZOMERCONCER1 Vrijdagavond 'gaf de Soester Harmonie P. V. O. haar 3e Zomerconcert, onder lei ding van den heer H. Kok, in de muziek tent aan de Torenstraat. (Bij informatie bleek, dat de tent om de onkosten daar aan verbonden, niet meer verplaatst wordt, zoodat dus de omgeving Koninginnelaan en Nieuweweg gespeend blijven van de uitvoeringen). Het was ditmaal niet zoo druk als ge woonlijk; het verkeer was wederom om- Want dikwijls gaan de afgevaardigden, gelegd, zoodat geen hinder werd onder- hun boekje te buiten en weigeren de re geeringen, die hen afgevaardigden, deze besluiten te ratificeeren of stellen deze ratificatie zoo lang uit, dat deze beslui ten reeds lang door andere dingen zijn achterhaald. vonden. Het populaire concert sloeg in; meermalen steeg een welverdiend applaus op. Onder de belangstellenden waren ook velen der hier in die dagen ingekwartier de militairen. Voorheen De Rond-Van Vliet Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: HARTWEG No. 5 en Visser's Boekhandel Telefoon 892 In Ket begin zijn verschillende confe renties met goed gevolg uit elkaar gegaan, maar na eenige jaren werden dikwijls de voor tientallen jaren vastgelegde besluiten weer teniet gedaan en door nieuwe ver vangen. Hoe vaak is de regeling over de oorlogsschulden niet gewijzigd? En wat is er op bet oogenblik van de plechtig beloofde terugbetalingen overgebleven Slechts een heel enkel land komt nog ten volle zijn verplichtingen na, vele landen betalen niets of slechts een heel klein gedeelte. Niet slechts omdat ze niet kun nen, maar dikwijls omdat ze niet willen betalen. Op het oogenblik beleven we de groote economische wereldconferentie te Londen. Met honderdtallen van optimisme en blijde verwachting getuigende artikelen in de kranten van alle landen ter wereld is deze conferentie begroet. Men schreef Haar een wonderbaarlijke macht toe. Zij zou de we reld van den chaos bevrijden, Het gedes organiseerde handelsverkeer weer in nor male banen leiden, zij zou eenheid brengen in de valuta's, zij alle economische moei lijkheden onder het oog brengen en op lossen. De voorbereiding van deze confe rentie, waaraan vrijwel alle landen ter /ereld hebben deelgenomen, heeft maan den geduurd. Verschillende malen werd deze conferentie uitgesteld, soms twijfelde men er aan of ze voortgang zou vinden, maar eindelijk en ten leste is men er toch nog toe kunnen komen deze conferentie onder veel ceremonieel te Londen door den Engelschen Koning te laten openen. Wij zijn nu de noodige weken verder. Van practische samenwerking op deze con ferentie is niets gebleken, de geschillen, die er voorkwamen waren er vele en op het oogenblik, dat wij deze weinig vrien delijke beschouwing over de conferenties schrijven, zijn we het allen eens, dat de economische wereldconferentie een fiasco is geworden, omdat men het niet eens kon worden over de al dan niet handhaving van den gouden standaard. Het schijnt wel of de wereld in een ziekelijken toestand van redeloosheid is vervallen, dat niets haar meer tot het ver stand kan terugbrengen. Men praat en praat, maar langs elkaar heen, vinden doet men elkaar niet. De wereld is moegeconfereerd. En het eerste verstandige zou zijn, dat men dit zeer spoedig zou inzien. Al de conferen ties van de laatste jaren hebben ons geen stap nader gebracht tot de consolideering van den wereldvrede. Bewijs? Nog nim mer tevoren werd het oorlogsgevaar zoo dchtbij geacht als tegenwoordig. In som; mige landen wordt het als een misdaad beschouwd als men den vrede propageert, als men over een werkelijke internatio nale samenwerking spreekt. Het is wel eens schuchter gezegd, dat de wereld door oude, aftandsche heeren geregeerd wordt, die het tempo van den modernen tijd niet meer begrijpen. Wij nemen deze schuchtere bewering gaarne voor onze rekening. De wereld heeft be hoefte aan jonge menschen die .niet pra- DE STRIJD TEGEN DB BOSCHBRANDEN Op het landgoed van den heer Insinger, gelegen aan den weg Bilthoven—Soest dijk, hebben wij Zaterdag den uitzichttoren bezichtigd, welke aldaar tot het vroegtijdig constateeren van bosch- en heidebranden door de Kon- goedgekeurde Utrechtsche Bosch'brandweervereeniging is neergezet De hooge Oosthelft van onze provincie is door deze vereeniging in een drietal strooken verdeeld, n.l. een strook ten N, van de spoorlijn Amersfoort—Hilversum, waarvan de heer Insinger strook -comman dant is, een strook ten Zuiden van die Lijm, waarvan de heer W. H. de Beaufort strook- commandant is en nog een derde strook, waarvan iir. A. Tenge strookcommandant is. Deze strooken zijn weer onderverdeeld in vakken en groepen met vak- en groepsbouw mandanten. Alle eigendommen vau grond bezitters zijn lm deze drie strooken opge nomen en als contributie wordt van dit eigenaren 10 cent per H.A. gevraagd. Grootgrondbezitters in 't bezit van meet dan 500 H.A. betalen 5 cent per .HA. Vrij wel alle grondbezitters in dit deet van do provincie Utrecht hebben dit streven tot beveiliging van hun landgoederen gesteund maar van de verschillende gemeenten waarvan 1 cent per inwoner en 10 cent per H.A. voor eigen 'boschbezit wordt gevraagd zijn tot mu toe weinig toezeggingen bim nenge'komen. Vele gemeenten blijken zich op het standpunt te stellen, dat zij eërst eens werk van deze nieuwe vereeniging willen zien. De bedoeling nu is dit ooste lijk deei van onize» provincie vanaf drie uit kijktorens te doen 'bewaken, n.l. vanaf de Pyramidje, den uitzichttoren op het land goed Pijnenburg en mog een derden toren, welke men bij Amerongen wil doen bou wen, maar waarvoor.het geld nog ont breekt. Op deze torens komen richting aanwijzers, om bij eventueeien brand direct de plaats te kunnen melden, waar de brand is uitgebroken. De toren op het landgoed Pijnenburg staat op den z.g. Vin'kenhof. Het punt waarop den toren staat, ligt 19 boven A.P., terwijl de toren zelf 21 M. hoog is. Men overziet dus de omgievintg vanaf een hoogte van 40 M. boven A.P. Door telefonische aansluiting, zal directe melding van brand mogelijk worden ge maakt. Bovendien is het benedengedeelte van den toren ingericht tot gereedschap pen-depot. Hoewe' bij het uitbreken van een boschbrand gerekend wordt op de hulp van de brandweervereenigingen, zoo is het de bedoeling, dat hulp in de eerste plaats wordt verleend door personeel van het landgoed waarop de brand is ontstaan èn door personeel van de omliggende buiten plaatsen. Verder ligt het, naar we verne men, nog in de bedoeling.,, deze beveiirgiiuig bij die van de Veluwe te doen aansluiten!, Vanaf den toren, die geheel van fjzercom- structk is en rust op een 2 M. diepe be tonnen fundeering, heeft men een prachtig uitzicht over het Utrechtsche bosch- en hei delandschap. Alle omliggende plaatsen zijm duidelijk waar te nemen. De Pyramide van Austerlitz is goed zichtbaar en bij helder weer zijn zelfs me* 't bloote oog de sche pen op de Zuiderzee waar te nemen. Op Op deze toren nu wil men ter beoordeeling van den strookcommandant, op brandge^ vaarlijke dagen een permanente wacht in stellen. Terwijl men thans veel meer naar bui ten gaat dan vroeger en de ineestel "land eigenaren hun landgoederen vrijwel onbe perkt voor bezoek hebben opengesteld, wil het ons voorkomen, dat dit werk van de Utr. Boschbrandweervereeniging, die ver nieling van natuurschoon tracht tegen te gaau en deze althans tot «en! zoo klein mo gelijken omvang wil trachten te beper ken; warme waardeering behoort te vindetK Het is daarom te hopen, dat vele gemeente besturen weldra het groote nut van dit in stituut zullen inzien en tot steunverleenlng zullen overgaan. Het voorloopig bestuur is als volgt sa mengesteld: E. Th. Everwijn Lange, burge meester van Maarn, voorzitter en de hoe renW. H. de Beaufort, v. d.. Boom, jhr, P. Bosch van Drakesteijn; jhr. v. d. Bosch, Filipse, W. van Hazelen,, E. H. D. Insinger, jhr. de Jonge van Zwijn ^bergen, J. de Lange, A. W. Leeflanig (secretaris), Lr. Overdijking en P. van Zadelhof. KONINKLIJK BEZOEK Voor een bezoek aan H. M. de Konifugin Moeder ten Pa'eize, arriveerde Maartdag alhier H. K. H. Prinses Jutiana. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN De jaarlijksche Athletiek-wedstrijden van de Stichtsche Turnkring, welke ook nu weer zijn gehouden op het sportterrein „.Biitk hoven" le Amersfoort, zijn ook dit maal weer een groot succes geworden. Door een groot aantal vereenigingen uit verschillende plaatsen, welke deel uitma ken van den Stichtschen Turnkring, werd aan de wedstrijden deel genomen, waaron der ook „De Soester Turnciub". Waar bedoelde vereeniging nog slechts kort van genoemden Bond deei uitmaakt, kwam' zij ditmaal voor het eerst uit. Een onverwacht succes is daarbij haar deel geworden. In alle pnderdeelen, waar „De Soester Turnciub" uitkwam, werden goede punten gemaakt, waardoor niet min. der dan 9 prijzen werden gewonnen. De navolgende prijzenwerden behaald Hoogspringen adsp. dames. 2e prijs: W. v. d. Vlies. Balwerpen adsp. dames; 2e prijs: W. v. d. Vlies.- 3e prijs: R. Kok. 5e prijs: G. Kok. Discuswerpen Heeren: le prijs: P. Huizinga. Speerwerpen Heeren. le prijs: P. Huizinga. Hoogspringen Heeren. le prijs: J. Wiegmiak. 3e prijs: J. Geijtenbeek. Verspringen Heeren 2e prijs: P Huizinga. kranige redster, jongste Hd (15 jaar! der J slapt, ofschoon Ket hoog noodig is daar J alles aan ten koste te leggen, om in geval van nood have en goed te beschermen, waardoor anders meer kapitaal ineens Reddingsbrigade. Een mooi resultaat na de eerste oefe- tilngsavond van de ,ySoester Vrijwillige Redd Ings'brlgade". Verder vernemen wij nog, dat Woens dagmorgen zich wederom een ongeval heeft voorgedaan, dat voor de betrokkene gelukkig goed is af geloop en. Mej. W., die sinds eenige weken bezig1 is de zwem kunst te beoefenen, gevoelde zich op zeken moment niet meel' in staat zich drjjveilde te houden^ waarom zij gillende de hulp der aanwezigen inriep. De heer G., het geval ziende, dook te water en mocht het geluk smaken de drenkelinge te bemach-. tigen. G. werd door Mej. W. echter zooi- danig vastgegrepen, dat beiden zouden zijn verdronken, wanneer niet de assistent- badmeester, die [uist arriveerde, te hulp was geschoten. Nu was het nog juist mo gelijk beide personen op het droge te brengen. i We vermeêren deze feiten om er de aandacht op te vestigen, dat het toezicht en de maatregelen ter voorkoming van, dergelijke gevallen, tioodig verandering behoeven. We twijfelen er niet aan, of het gemeentebestuur zal deze maatregelen spoedig weten te treffen. N.S.B. IN NEDERLAND De afd. Soest van den N.S.B. hield on der leiding vat? den heer P. D. Ouwerkerk Dinsdagavond in Hotel „Ockhuysen" een vergadering welke goed bezocht was. Na opening werd het woord verleend aan den heer Th. J. B. Kessler, welke er op wijst> dat de N.S.B. geen vechtende bende of horde is, maar er naar streeft rust, orde en tucht in Nederland te brengen. Spr,. wijst er op, dat niet het parlement regeert,, maar de persoon, cfie door de financier» er in zijn gebracht. Voor de NiS.B.- lis alles vóór en niets tegen te zeggen. Elke gods dienst is er absoluut vrij. Wordt er tegen den Staat getuigd, dan wordt de persoon aangevallen, niet de godsdienst. Spr. komt op tegen de terreur in Amsterdam, waar wel de S.D.A.P. met haar insigne mag loopen, niet de N.S.B. De weigering der Amsterdamsche politie cm de korting op haar salaris te aanvaarden, acht spreker absurd. Spr. komt er tegen op, dat de Vara de Internationale en niet het Wilhel mus doorgaf na de rede van den Gouver neur-Generaal. De N.S.B- kent geen dicta tuur wel een leider. Hij heeft ons, wij Van Weedestraat i* Telefoon 480 Hoe wei oe prestaties van Mej. v. d. Vlies gezien de groote deelname, schit terend zijn te noemen, ging een nog hoo- gere prijs aan haar voorbijOok ingeschre ven voor het onderdeel hardtoopen 50 M. voor adsp. dames, had zij bij de finale een voorsprong van ongeveer 5 M. Pl'm. twee meter voor de eindstreep kwam zij echter te vallen, waardoor niet alleen de eerste, doch alle prijzen in dit onderdeel voor haar verloren gingen. De prijzen vielen nu in handen van leden van de drie groote vereenigingen „Bato", ^Hvgiëa" en Kracht en Vlugheid. Bij de prijsuitreiking mocht Willy voor haar prestaties in dit nummer echter een extra felicitatie in ontvangst nemen. De Soester Turnciub heeft door deze prestaties haar roem op schitterende wijze gehandhaafd, met welk succes wij de ver- j eeniglng van harte gelukwenschen. DAMMEN Dinsdag j.1. speelde de Damvereewiging Damlust" uit' Utrecht ini het clublokaal van de Soester Dam- en Schaakclub een vrjiendschappelijken wedstrijd tegen Soest Zooals fe verwachten was, bleek Soest 9teiker te zijn dan „Damlust". Met 9—15. moesten de Stichtenaren het onderspit del ven. Toch mag dit resultaat voor „Dam lust" fraai genoemd worden, daar deze vereeniging in de 2e klasse van den Utn. Prov. Dambond speelt, terwijl Soest in de le afdeeling uitkomt. De gedetailleerde uitslag luidt: Soest I—Damlust I. H. Bakker—J. Smit 2—0 Ghr. Bakker—J. v. d. Voort 2—0 J. de Boer—F. Smit 0—2 D. Waal—C. Rombout 1—1 P. FLoorH. van Doorn 11 M. Bakker—M. Dekker 1—1 S. de Zoete—J. M. de Munek 20 W. Henger—D. v. d., Voorst 11 P. ReeringhA. v. d. Voorst 11 H. Schreuder—F. C. v- d. Berg 0—2 K. de Boer—A. van Doorn 2—0 G. Klein—G. Sprong 2—0 15—9 KRANIGE REDDING Mej. B. Lodeweges te Soesterberg, adsp.: lid van de pas-opgerichte Soester Vrijwil lige Reddingsbrigade, redde een jongetje,t daj nog niet voldoende kon zwemmen uit hettwee meter diepe gedeelte van het Soester Natuurbad. Hij had niet gelet op, het bord, dat de diepte ter plaatse aan-; geeft. Circa 10 Meter van het trapje verwij derd, wilde hij gaan staan, dóch zonk in de diepte weg. Mej. Lodeweges, die dit bemerkte, sprong in het water, dook, naar den drenkeling en bracht hem in den juisten greep op liet droge. Huilde aan die hem noodig. Na het stellen en beantwoor den van enkele vragen, ging de vergade ring over in een huishoudelijke. De vergadering had een rustig verloop. HOFN1EUWS Donderdag 27 Juli zaf H.M. de Konin gin haar jaarïijksch bezoek brengen aan H.M. de Koningin Moeder te Soestdijk. H.M. zal met Koningin Moeders verjaar dag ten paleize Soestdijk blijven. GEVONDEN VOORWERPEN Touw met ijzeren haak, blauwe kepi, krik, hamer, portemonnaie, 5 borstels, maiih tel, 2 kinderschortjes, bruin kinderschoen tje. Aangeloopen een groote en een kleine hond. Aangevlogen een duif. Inlichtingen bij de politie. GESLAAGD De heer B. S. Fokkens, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen akte L.O. CONCERT „BRAVO" Maandag 24 Juli a.s. zaï de Mondaccor- deonclub „Bravo", dirigent de heer C. Móoy uit Baarn, in de muziektent aan de Torenstraat eén concert geven. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd: Wien Bleibt Wien Schrammel Excelsior, Marsch Erkrath" Am-Bach Erkrath The Officier ot the day R. B. Halle The Graham Paicy Arthur Prior Heinzelmanchen Wachtparade. Kurt Noach Pauze. L'Entrée Foyeuse Ant. v. Leest Uber de Wellen Oscar Hillmann Au pas joyeux Mergdorf Miliana V. J. Benoodt Parel van de Veluwe J. H. v. Rosmalen Abschied der Gladiatoren Blankenburg Finale. N.B. Met de nummers 7, 10 en 11 behaal de het corps een eerste prijs op Ket groot Nationaal 'Concours te Rhenen. Met het oog op de zachte muziek wordt de grootste stilte verzocht. UTRECHTSCHE PROVINCIALE BRANDWEERBOND Woensdagmorgen om 10 uur hield ge noemde bond haar 11e jaarvergadering in hotel Ockhuijsen, onder praesidiutn van den heer D. J. J. de Leur te Groenekan De voorzitter roept allen het welkom toe, o.a. de vertegenwoordiger van de K.N.B.V. en den gemeente-secretaris van Soest. Spr. herdenkt met vreugde Ket ge slaagde 10-jarig bestaan en de vele blij ken van medeleven toen ontvangen. Ook de brandweerschouw passeert de revue, waaruit de goede vooruitgang bleek op het gebied van blusch'materiaal. Door de economische druk is dit een weinig ver wordt verwoest. De ingestelde boschbrand weervereeniging heeft reeds veel goed werk verricht. Haar statuten zijn Koninklijk goedgekeurd. Na applaus deelt de secretaris O. baron van Wassenaar te Utrecht mede, dat aan wezig zijn 12 plaatsen met 59 afgevaardig den, o.m. de N.B.B.B., afgevaardigden Ge zelschap U.B.W.; de heer W. de Rijk ver tegenwoordiger Oem. Utrecht e.a. Besloten wordt onder applaus een tele gram te zenden aaii den beschermheer Dr. H. Th. 's Jacob, commissaris der Koningin in deze provincie. Vervolgens las de secretaris de notulen der vorige vergadering, gehouden 27 Juni te Doorn, welke werden goedgekeurd. Het keurig uitgebreid jaarverslag gaf aan, dat van de 71 gemeenten er 55 zijn aangeslo ten; in 1932 de gemeente Tuil en 't Waal. Uitgegeven werd een maandblad. Uit het verslag van den penningmeester, den heer H. P. A. de Vink te Utrecht bleek, dat de ontvangsten bedroegen de som van f 1413.63; de uitgaven f 1219.15, zoodat er een voordeelig saldo is van 1194.48. Opbrengst speldjes f231.80; ont vangsten 10-jarig bestaan f 1000.39; uitga ven f631.80; voordeelig saldo f368.59, dat als reserve wordt geboekt. De begrooting wordt vastgesteld op, f 1524.48. De voorzitter dankt spr. voor zijn gehou den beheer en stelt voor hem te dechar- geeren. De H.H. Jhr. Roëll, Breukelen en W. Groart, Soest, zullen het beheer der kas controleeren. De 3 aftredende bestuursleden werden met groote meerderheid herkozen. Daarop komt de agenda der K.N.B.V. aan de orde, die hier en daar wordt aan gevallen. Als afgevaardigden naar de jaarverga dering te Deventer op 13 en 14 Sept. a.s. worden benoemd de H.H. F. Kroon, te Utrecht, W. Geleedt, Vreeswijk, Mr. H. J. M. Hamers, Jutfaas en als ambtelijk lid de secretaris Baron O. v. Wassenaar; als plaatsvervangers de H.H. Rutgers en Ekema. De voorzitter wekt alle leden op de bet- langrijke vergadering mede te maken. AaU| 'het°slot dankte de praeses der U.P.B.Rh voor de keurige ontvangst en dagverde^ ling door de V.B.W. alhier. Daarop weaxj medegedeeld dat die afd. die; Bilt en Soest der E.H.B.O. hedenmiddag zullen kam* pen. Als jury 'reedt op de doctoren L)e Heux Doorn, Dr. Lette de Bilt en DrJ Rupert alhier. Daarop werd zeer smakew lijke koffie gedronken; de tafel werd alle eer aangedaan. Daarop vertrok het gezel schap naar het Natuurbad, waar de Buir* gemeester de deelnemers ontving. De BwrW gemeester roept ai ton het welkom' toe ein verbindt aan zijne toespraak dat de U.PJ B.B. het water gebruikt om vuur te bew! strijden hooi om 'hel vuur aan te w?Mcerem Als men gezwommen heeft, zijn atle aardP sche zorgen vergeten. Spr. wenscht| del deelnemers een prettigen dag. De! praese^ wenscht den Burgemeester een voortduw rend herstel en dankt voor de vriendelijke! woerden; hij hoopt dat geheel' Soestspoe^ dig dat mooie water zal gebruiken. Nadat verfrisschingcn waren aangeboden, begomi de wedstrijd E.H.B.O. volgens verstrekbe| uitgave. Soest behaalde den 1 m prijs met 187 punten, zijnde een zilveren wisselbeW ker; de Bilt behaalde 181 punten. De jury, was geheel content met de prestaties. Die praeses der U.P.B.B. dankt de onpartijdige jury en hoopt, dat de animo het volgend jaar grooter zai zijn. De prestaties van den heer Van 't Riet uit Soest werd allerwege geroemd. Om 6 uur volgde een gemeenschappelijk! diner in Soesterdal, dat zeer goed ver zorgd was. Na afloop gaf de R.K. Muziekw vereeniging „St. Jozef" een concert. J De U.P.B.B. Ikan op een geslaagde jaar-, vergadering terugzien. 1 ontwikkelen en afdrukken bij Burgem. Grothestraat 30 Oudste en beste adres van Soest. OVERTREDINGEN VAN DE CRiSIS-VARKENSWET Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Het Regeeringsbureau Crisis-Varkenswet 1932 acht het noodig bekend te maken, dat het optreden tegen het valschelijk aan brengen van de volgens het Crisis-Var kensbesluit 1932 vereischte oormerken er reeds toe heeft geleid, dat door de Ar- rondissements-Rechtbank te Utrecht een aanbrenger van valsche merken werd ver oordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf, terwijl medeplichtige boeren werden ver oordeeld tot f200.— boete. Meer derge lijke vonnissen zijn te verwachten, daar ook op andere plaatsen personen op grond van het aanbrengen van valsche merken in verzekering zijn gesteld. Aan alle varkenshouders wordt daarom in hun eigen belang aangeraden zich' stipt te houden aan de ten aanzien van fiet dpen merken van hun varkens gegeven voorschriften en mitsdien nimmer op eeni- gerlet wijze aan hét valsch merken van biggen mede te werken.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5