DE GEKLEEDE JAPON. EEN KEURIG JAPONNETJE. No. 584 is een keurig Japonnetje van tweestof. Het middelstuk is geheel glad met een V-vormïge halsafwerking, dat met een smal schuin biesje is afgewerkt. IMITATIES. In paarlen zoowel als „diamanten" halskettingen heeft men allerlei soorten van imitaties. Men heeft b.v. de parel ketting van Japansche parels, welke kunstmatig worden gekweekt, maar wer kelijk uit de schelp van een oester ko men en men heeft de parels van gebla zen glas, die natuurlijk niets waard zijn en waarvan men voor weinig geld een lang snoer kan koopen. De schitterende halskettingen ziet men veel van straas, dat is het geslepen berg kristal, terwijl men zeer exotische ket tingen ziet van allerlei stukken steen er aan verwerkt, waarvan sommige ver dacht veel op kiezelsteenen lijken! Na tuurlijk hebben zij even wonderlijke na men, welke bijna niet uit te spreken zijn. En toch zijn er vrouwen, die in staat zijn dergelijke kettingen te dragen zon der dat deze haar ordinair maken. Onze teekemng laat u een parelketting zien met vijf snoeren, die tezamen zijn ge bracht bij het slot. Daaronder zijn een tweetal halskettingen van verschillende soorten steenen en verschillend slijpsel, die echter uitsluitend by lamplicht moe ten worden gedragen en liefst bij een lichte avondjapon. Bovenaan ziet u een tweetal ringen van aardig bewerkt metaal met half- edelsteenen bezet, terwijl in het midden het vliegmachinetje een klip is, dat men b.v. bij de halsopening aan de japon kan vastknijpen. Deze klipjes hebben voor, dat zij geen gaatjes in het goed maken zooals de broches wel doen. Dit klipje is van chroom en voorzien van kleine stukjes bergkristal. Het effect is werkelijk aar dig. Bij de ringen en kettingen heeft men ook bijpassende oorbellen, maar wij moeten er steeds aan denken ons vooral niet met te veel sieraden op te tooien; een enkel' stuk, maar mooi en sierlijk van vorm en goed van kleur, voldoet over het algemeen het meest! geheel gestikt. Echt een hoedje om fe &X8g£fi. IiGOt flë* BB* Van vc&n wordt de ranneergeslagen en van achteren opgeslagen, terwijl de geheele hoed een weinig schuin op ons hoofd komt te staan. De onderste hoed, eveneens van vilt, maar van een stijve kwaliteit, is gefyeel in den vorm van de fabriek gemaakt. Momenteel zijn de lichte vilthoeden nog een aangegeven herst-mode, wat men echter in dien tijd zal dragen, is nog niet bekend. De rand van dezen hoed is rechts zeer diep neergeslagen en ven bergt bijna ons geheele gezicht. Links is de rand ook neergeslagen, doch de lijn van den rand zelf is oploopend. De hoed staat eenigszins schuin op het hoofd. Als garneering is er een serélint om den bol gelegd, van voren versierd met een klip van chroommetaal. HET VIJVERTJE IN ONZEN TUIN. De stadsmenschen, die achter hun huis een miniatuurtuinje hebben, willen daar meestal allerlei experimenten mee uit halen en vaak is het resultaat verras send. En al is het tuintje nog zoo klein, bij voldoende verzorging is er altijd wel iets origineels en aardigs van te maken. Vele mensch'en hebben nu een speciaal zwak voor een vijvertje in den tuin, waarin liefst wat waterplanten groeien en wat goudvischjes rondzwemmen. Het bezwaar van een kleine vijver met vis- schen is meestal, dat de visschen het in de felle zon niet uithouden, het water wordt te warm en de visschen sterven, terwijl aan den anderen kant 's winters het water soms tot op den bodem toe be vroren kan zijn en de visschen dan weer van de koude sterven. Men heeft dus bij een vijvertje met verschillende factoren rekening te hou den. Ten eerste moeten wij een tuintje hebben, dat een beschaduwd hoekje heeft, dat is wel een allereerste vereisch- te. De beide vijvertjes op de teekening zijn voor iets grootere tuinen bedoeld, maar kunnen in een kleinen tuin ook zeer goed worden aangebracht. Het aar digste is zoo'n metselwerkje zelf te doen Misschien zal het u niet dadelijk lukken en zal de bodem niet waterdicht zijn, maar als de vijver, die wij natuurlijk eerst een paar weken controleeren alvo rens er planten en visschen in worden gedaan, leegloopt, dan smeren wij weer een laagje cement op den bodem en pro- beeren het nogmaals. Bij het bovenste prentje zijn de op staande hoeksteenen bedoeld om daar potten met hangplanten op te zetten, ter wijl zooals u ziet in het water een paar lissen en een waterlelie een plaatsje heb ben gekregen. Het vijvertje heeft een opstaanden rand en daaromheen zijn van plavuizen een onregelmatig bordertje ge metseld, waartusschen men rots- en vet- plantjes kan laten groeien. Het onderste heel uit te kunnen rusten is het noodza kelijk, dat wij nachtkleeren hebben, die nergens knellen of door banden of elas tiek onze bloedsomloop belemmeren. U ziet daarom een tweetal nachtjapon netjes afgebeeld, waarvan No. 585 een tamelijk wijd model is. De geheele ruim te is echter van boven verwerkt tusschen de schouderpas,die natuurlijk dubbel wordt genomen om de afwerking in eens te hebben. Een mooi in model geknipt kraagje wordt rondom afgezet met een aardig kantje. De mouw, die eveneens ruim mag zijn, wordt bij den pols met een klein manchetje afgewerkt, waaruit dan weer een strookje komt, afgezet met hetzelfde kantje als langs den kraag is gebruikt. De nachtpon sluit van voren met een viertal knoopjes. De voorbaan zoowel als de achterbaan loopen naar onderen toe wijder uit. Als materiaal kan men van allerlei stoffen gebruiken, vijvertje heeft een aansluiting op de wa terleiding. Met een heel dun straaltje laat men, als men in den tuin zit, dit fon teintje loopen. Natuurlijk zal, omdat de vijver geen afvoer heeft, het water op den duur over den rand heen vloeien en in den tuin loopen. Daarom doen wij goed langs den rand planten te plaatsen, iehaduw en vochtigen grond noodig hebben, dus mooie varens en der gelijke. Hebt u visschen in den vijver, zorg" dan tevens, dat u een flink aquarium hebt en breng dan tegen den tijd, dat het des nachts gaat kunnen vriezen, uw visschen over naar het aquarium, dat binnenshuis een lichte plaats krijgt tot de visschen in het voorjaar weer in het vijvertje kunnen worden overgebracht. PATRONEN. cte maten 4^50 a 58 per postwissel, per giro of per brief met bygesloten gels worden besteld bij de redac- Damesrubriek, Laan van Meerder- 45a, Den Haag. Maat en nummer het gewenschte model s.v.p. duide- vermelden! De gevraagde patronen binnen drie a zes dagen aan do toegezonden. De mouw bestaat uit twee deelen, n.1. een langen aansluitende en een korte iets wijdere mouw, die tot halverwege den elleboog komt. Beide mouwen wor den tegelijk in het armsgat gezet en val len daardoor mooi glad over elkaar heen. Naar de pols toe loopt de mouw nauw sluitend toe en is daar, evenals bij den hals, met een smalle schuine bies afge werkt. De rok bestaat uit een heupstuk, dat alleen aan den voorkant is aangebracht en van den eenen zijnaad vanuit het middel met een schuine lijn naar den onderkant der heup loopt, dan een rech te lijn vormt, waarvan de vier diepe plooien van den rok zyn gezet en ver volgens weer een oploopende schuine lijn vertoont, uitkomende in den zijnaad links bij het middel. De beide voor-zij naden zijn eveneens schuin oploopend geknipt, terwijl de achterkant van den rok evenais van de blouse geheel glad is. De voldoende ruimte van den rok moet dan ook uitsluitend worden aange bracht door de vier diepe plooien en het iets- schuin naar beneden uitloopende van de zijnaden. Een niet te smalle ceintuur wordt om het middel gedragen en sluit met een aardige fantasiegesp. Wil men deze japon op straat dragen zonder mantel, dan is er van zwart zijde fluweel een fraaie sjaal op aangebracht, .of men kan deze maken van zijde in de donkere tint van de tweed-stof. Midden voor heeft de sjaal een punt, evenals midden achter, waarop van de tweedstof der japon een klein motiefje is aange bracht. De slippen van de sjaal worden over den schouder gedragen, terwijl de voorslippen door de opening van de ach terslippen worden gehaald, zooals de tee kening duidelijk te zien geeft. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (L. v. Meerdervoort 45, Den Haag). >s AVONDS ALS WIJ SLAPEN GAAN. Als wij eindelijk onze langs dagtaak achter den rug hebben als huisvrouw en moeder, dan zijn wij blij als wij ons ter ruste kunnen begeven. Om. werkelijk ge- fouelé-zijde in een mooie donkere tint b.v. tabaksbruin, tomaatrood of een an- jdere mooie kleur, die vooral bij onze huidskleur het goed moet doen. Zooals u ziet is deze japon geheel versierd met dezelfde kleur en dezelfde zijde als de japon. Het middel is glad aangesloten én heeft als halsafwerking een schuin ge knipte sjaalkraag, welke kruislings over de buste tot even boven de ceintuur valt en daar met een drietal aardige knoop- jes is versierd. Het V-vormige gedeelte ,yan den hals wordt aangevuld met een. vestje van dezelfde zijde der japon, voorzien van een breeden, opengewerk- ten zoom. De mouw, die boven niet te nauw mag zyn, loopt naar den pols nauwsluitend toe en heeft een zevental knoopjes als toer siering, die op een loos trens je of "knoopsgaatje zijn aangebracht. Alleen de twee onderste knoopjes sluiten werkelijk met knoopsgaten. Het heupstuk is mooi van lijn. Aan de rechterzijde loopt het tot den onderkant !'der heup toe en links, een plooi voor den zijnaad komt de hoogste punt er van. ■Een klein idee van den achterkant geeft •tl de afbeelding er naast, daar ziet u te- jyens, dat de sjaalkraag van achteren puntig toeloopt, en dat op de punt een zelfde knoopje is aangebracht, als die men voor aan het middel aantreft. De rokbanen zijn aan eij rechterzijde geheel glad en de ruimte wordt gevon- den bij de drie diepe stolpplooien, die links by het oploopende heupstuk zit ten. Zooals u op de teekening duidelijk kunt zien, zijn de plooien aan beide kan- I ten voor een gedeelte ingestikt. Een smalle ceintuur wordt om het t middel gedragen en sluit met een aardi ge gesp, geheel in den geest gehouden van de knoopjes, die men gebruikt. U ziet, echt een gekleede japon. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (L. v. Meerdervoort 45, Den Haag>. vanaf gewoon wit katoen tot de mooiste en duurste crêpe de chine of flanel. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (L. v. Meerdervoort 45, Den Haag). Het tweede voorbeeld No. 586 is van twee verschillende stoffen gemaakt, n.1. een bedrukt bovenstuk en een dito inge zet middenstuk, terwijl de rest effen materiaal is. De verschillende stukken worden glad aan elkaar gezet en daarna wordt het model er pas ingeknipt, zoodat het net is of u het patroon uit één lap goed knipt. De mouw is prettig ruim en loopt naar den pols iets nauwer uit, doch niet veel. De V-vormige hals is rondom met een grove zijden draad TÊmhaakt, even als dit het geval is met den onderkant van de mouw. Door de gaatjes van het haakwerk langs den hals wordt een lintje geregen, dat van voren met een klein strikje sluit. De nachtjapon wordt ook hier naar onderen toe wijder geknipt. Japansche crêpe is voor dit soort nachtjaponnen heel aardig; u neemt dan het effen van een bepaalde kleur crêpe en de rest van bedrukte of geborduurde crêpe, dat zeer billijk verkrijgbaar is. Patroon verkrijgbaar a 58 ets. (L. v. Meerdervoort 45, Den Haag). DE HOEDEN. Nu in Augustus de verschillende hoe-. denwinkels „groote opruiming" en „uit verkoop" houden, begint, hoewel wij nog midden in den zomer zitten, de tijd ai weer aan te breken, dat in de etalages de herfsthoeden worden tentoongesteld, en daaraan zien wij dan al weer, dat de zomerdagen spoedig voorbij zullen zijn en de winter weer voor de deur staat. En ach, wat lijkt de zomer kort als wij er zoo aan terugdenken en wat zien wij weer tegen den langen winter op! Maar als deze er eenmaal weer is, dan hebben wij ons ook weer geschikt en vinden ons vermaak weer meer in huis, in- plaats van, zooals des zomers, buiten de deur of in den tuin. Onze teekening geeft u een zomer hoedje te zien gn. twee herfsthoedjes, want nietwaar, m&et altijd een, beetje vooruit laten zien, wat zij van plan is in het volgend seizoen te willen laten dragen. Het bovenste modelletje is van bruin stroo, waarvan de binnenste rand nog maals gevlochten is en de buitenste rand zijn strepen dwars heeft. Als eenige gar neering is er een lintversiering op aan gebracht, het origineele van dezen hoed zit dan ook uitsluitend in de manier, waarop het stroo is gevlochten en ver werkt. Het middelste hoedje is van zacht, soe pel Engelsch vilt, geheel met rolnaadjes gestikt. Zelfs het sierlijke strikje, dat middenvoor tegen den bol wordt gedra gen, is van hetzelfde vilt en eveneens

Soester Courant | 1933 | | pagina 5