Gemesntaraadsverslag. WIERSEMA Donderdagmiddag, te laat om in ons vorig nummer hierover een verslag op te nemen, vergaderde de raad onzer gemeente. Het menu werd gevormd door slechts een 6-tal punten, welke door de leden blijkbaar belangrijk genoeg werden geacht, om een 3-tal uren daarover vol te praten. Na de gebruikelijke opening komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 22 September en 25 Oc- tober 1933. Reeds bij dit eerste punt kwam de slech te verhouding, welke er in de laatste tijd bestaat tusschen de heeren Oaslle en 0,'^ch, weer tot uiting. I de heer NOODER aandringt op be- deling van het adres van A. Freriks, betreffende een uitlating van den beer iJusch, inzake de plaatsing van fooien-bus- s.n op het natuurbaden de heer BUSCH verzoekt de vaststelling der notulen, waarin Üeze uitlating voorkomt, uit te stellen tot Üe volgende vergadering, kan dit niet de instemming oogsten van den heer GASIL- LE, daar bedoelde notulen met het adres niets uitstaande heeft. De heer BUSCH windt zich hierdoor op, en verwijt den heer Oasille, dat hij zich met eigen zaken moet bemoeien. Generaal Gasille heeft te bedenken, dat hij hier In den raad, aldus spr. ook maar gewoon soldaat is en geen commando's heeft te geven. De heer GASILLE bestrijdt deze woor den en beide sprekers bekommeren zich niet om het gehamer van den voorzitter. Het voorstel om de vaststelling der no tulen uit te stellen, wordt daarna aange nomen met de stemmen van de h'eeren Lodeesen, v. d. Breemer en Gasille tegen. 2- Mededeeling van ingekomen stukken, i- aar ver slag over 1932 van den Pro vincialen Utrechtschen Bond voor Vreem delingenverkeer. Voor kennisgeving aangenomen. II- Rekening van ontvangsten en uit gaven der Harmonie „Patiëntia Vindt Om- ïiia" te Soest over het jaar 1932- Voor kennisgeving aangenomen. III. De door Gedeputeerde Staten bjj besluiten van 31 October 1933, 3e afdeeling no. 3176-2482 vastgestelde rekeningen der gemeente, van hel grord'-edrijf. het gas bedrijf en het wegenfonds over het dienst jaar 1930- Voor kennisgeving aangenomen. IV. Verzoek van de Vereeniging „het Melkcontrole Station Utrecht" om een sub sidie ut de gemèente.kas te mogen ont vangen voor het dienstjaar 1934, met voor stel van B- en W. om dit adres te behan delen bij de begrooting voor 1934- Aldus besloten. V. Overzicht van het gasbedrijf over de maand October 1933- Voor kennisgeving aangenomen. VI Een adres van bewoners en grond bezitters aan de Willem de Zwijgerlaan, verzoekende verbetering der straatverlich ting langs die lar.n, welk adres reeds om advies is gezonden aan den Technisch Ambtenaar van Openbare Werken- Gesteld in handen van B- en W. voor prae.advies. VII- Een adres van bewoners van de Schoolstraat en de Den Blieklaan, verzoe kende deze wegen geheel te vernieuwen, tegelijkertijd den rijweg te verbroeden en tevens een behoorlijk fietspad aan te bren gen, met voorstel B. en W. te mach tigen aan adressanten mede te deelen, dat de beide om verbetering gevraagde wegen Op het algemeen wegen-verbeteringsplan voorkomen en te gelegener tijd voor ver nieuwing in aanmerking zullen worden ge bracht. Aldus besloten. VIII. Een adres van J. G. Redeman, waarbij in koop wordt aangeboden een perceel grond- Gesteld in handen van B. en W. voor yrae-advies. IX. Een rapport van den Technisch' Ambtenaar belast met de leiding van Open bare Werken inhoudende een plan met coorloopige raming van kosten inzake we genverbetering, welk rapport zal dienen als vasis voor verdere wegenverbetering. Voor kennisgeving aangenomen. X. Een adres van A. Brugman Jr., ver doekende wijziging der Bouwverordening, Inet mededeeling van B. en W., dat dit schrijven in de volgende vergadering zal worden behandeld. Aldus besloten. 4 XI. Een schrijven van C. J. Knop, ver zoekende eervol ontslag als onderwijzer ttan de openbare U.L.O. School, met me dedeeling van B. en W. dat dit schrijven (n de volgende vergadering zal worden behandeld. Aldus besloten. XII' Een adres van W. v. Breukelen, verzoekende met intrekking van zijn vorige le dezer zake ingezonden adressen eene ontheffing van art. 15 der Bouwverorde ning en aankoop van grond, welk adres reeds om advies is gezonden aan den Technisch Ambtenaar van Bouw- en Wo ningtoezicht- Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. XIII. Een adres van het bestuur der »fd. Soest van de Vereeniging tot bevor dering der Bijenteelt in Nederland, verzoe kende bij aanplanting van laanboomen zoo veel mogelijk daarvoor linden, acasia's en eschdoorn te kiezen, welke boomen veel nectar geven, met mededeeling van B- en <W' dat door hun College reeds besloten Is gooveel mogelijk aan dit verzoek té vol- Boen. Aldus besloten. XIV. Ben voorstel van het raadslid J, Nooder om over te gaan tot de aanschaf fing van een nieuwe motorspuit voor Soes terberg- Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. XV. Verzoeken van het raadslid A. de Nies en van de R-K. Werklieden vereeni ging te Soest om ook in 1933 een kerstuit- keering aan daarvoor in aanmerking ko mende personen, te verstrekken- Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. 3. Aanbieding van een ontwerpveror dening op de heffing en invordering van een aanlegbelasting alsmede van eendaar- mede verbandhoudende verordening tot wij ziging der verordening regelende de hef fing der straatbelasting. De heer GASILLE kan zich met het voorstel niet geheel vereenigen, omdat op den duur alle gemeentenaren in deze belas ting zullen zijn aangeslagen, als gevolg van het feit, dat ook belasting kan worden ge heven bij vernieuwing van wegen. Een aan legbelasting en een straatbelasting acht spr niet juist, omdat beiden steunen op de zelfde gronden. De heer NOODER is ook deze mee ning toegedaan. De heer BUSCH juidit de voorstellen toe, daar hierdoor veel verbetering zal wor den verkregen. Nooit zal een regeling 'kun nen worden gevonden, welke voor de volle 100 pCt. bevrediging geeft. De woorden van den heer Gasille besprekende, zegt spr., dat deze meening niet geheel juist is, omdat de raad zelf beslist in hoeverre belasting moet worden opgelegd. De heer GROOTEWAL kan zich met de voorstellen vereenigen, doch meent, dat) de straatbelasting dan noodig moet worden herzien. De VOORZITTER zegt, dat het in de bedoeling ligt, het wegenfonds langzaam te likwideeren. Men moet de zaken niet verwarren en begrijpen, dat B. en W. het oog Hebben op drie aangelegenheden aan leg en onderhoud, rioleering en verlichting. Voor al deze zaken kan een afzonderlijke verordening gelden. De straatbelasting kan onverwijld de langste zijde van Het perceel vol en de kortste zijde half te belasten, welke gedachte wordt ondersteund door den heer ENDENDIJK. De heer BUSCH acht deze bepaling van weinig belang, omdat de raad altijd zelf nog kan beslissen, tegen welke beslissing door den raad de VOORZITTER in het geweer komt. De heer HORNSVELD wil die zijde van het perceel vol belasten, waarin de uit weg is gelegen. De heer GASILLE doet hierna het voor stel om de langste zijde vol en de andere zijde voor 25 procent te belasten, welk voorstel met 87 stemmen wordt ver worpen. De verordeningen op aanlegbelasting en op de invordering worden hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 4- Voorstel van B. en W. inzake we genverbetering. B. en W. stellen voor te besluiten a. tot algeheele vernieuwing met ver breeding en rioleering van den Ossendain- weg niet toepa sing ©ener gefundeerde klin kerconstructie, en trottoirverharding met teerslakken op fundeering, benevens tot het aanbrengen van een riool in den Verleng de Kolonieweg, Eikenlaan en een gedeelte van de Ferdinand Huycklaan voor den afvoer van het hemelwater van den Ossen- damweg, en daarvoor een crediet toe te staan van f29.153.14. b. tot het aanbrengen van een paklaag met trottoirs op den Verlengde Postweg en het leggen van rioleeringsaansluitlngen met trottoirkolken in dien weg, en daar voor een crediet toe te staan van f 12-312. c. tot het aanbrengen van een paklaag met trottoirs op het gedeelte van den Braamweg, gelegen tusschen Heideweg en Oude Utrechtscheweg en het leggen van rioleeringsaansluitlngen met trottoirkolken in dit weggedeelte, en daarvoor een cre diet toe te staan van f 5-322.80. d. tot het aanbrengen van een paklaag met trottoirs op het gedeelte van den Braamweg gelegen tusschen Ossendamweg en Oude Utrechtscheweg en het leggen van rioleeringsaansluitingen met trottoir- Praciisohe St. Nicelaas-Cadesux Wollen en Zijden Shawls van 60 ct. tot 3.90 Damesmutsjes, nieuwste modellen. Wollen Kousen 120—150—175—225 Zijden Kousen 75110—160—195 Handschoenen 4595—130—175—225 enz. Heeren Dassen Overhemden Mouw en Sokkenhouders Zakdoeken Slob- kousen. JUIST ONTVANGEN: NIEUWE CEINTUURS. NIEUWE JAPONSTOFFEN- NIEUWE^ KRApEN. Soesterbergschestiraat 8a geheel intact blijven voor aanleg, onder houd, rioleering en verlichting der bestaan de wegen. De aanlegbelasting voor aanleg nieuwe wegen en het aanbrengen van nieu we wegdekken op oude wegen. Het totaal bedrag dezer belasting zal niet meer mogen bedragen dan 75 pCt., doch wordt voor elk object afzonderlijk vastgesteld. De inzichten in deze heide zaken zijn voor enkele leden niet duidelijk. De hee ren NOODER, DE BRUYN en GASILLE laten verschillende meeningen hooren, waarom de VOORZITTER een en ander met een voorbeeld tracht te verduidelijken, hetgeen voor den heer GASILLE aanlei ding is, zijn standpunt nog eens uiteen te zetten. Vernieuwing van het wegdek is volgens spr. onderhoud en valt daarom on der de straatbelasting. De heer BUSCH verdedigt nogmaals de ontwerp.verordening. Nimmer zal men voor de volle 100 procent bevredigd zijn. Boven dien kan altijd nog geheel of gedeeltelijk ontheffing worden verleend. De heer ENDENDIJK meent, dat ver nieuwing van een wegdek, wel degelijk onder de aanlegbelasting zal moeten val len. Zie maar .eens, aldus spr., naar Nieu- weweg en Beukenlaan. De groote verbete ring aan deze wegen wettigt zeer zeker de gedachte, dat de eigenaren van perceelen aan deze wegen in de groote kosten bij dragen. De VOORZITTER zegt, dat de gedachte van den veer Gasille ieen beginsel-vraagstuk is. In deze gedachte zit zooveel waarheid, dat het onbillijk zou zijn de eigenaren aan Nieuweweg en Beukenlaan na 20 jaar weer te belasten. De groote verbeteringen, welke echter aan veel wegen noodig zijn, kun nen nimmer uit de straatbelasting worden den bestreden. De heer GASILLE doet hierna het voor stel de kosten van vernieuwing wel uit de straatbelasting te bestrijden en de eigena ren aan de vernieuwde wegen dan hooger aan te slaan. Spr. wil in dien geest de ver ordening omwerken, welk voorstel echter wordt verworpen met de stemmen van de h'eeren Lodeesen en Gasille voor. Vervolgens meent de heer GASILLE, dat achterliggende perceelen slechts dan kun nen worden belast, wanneer deze perceelen een uitweg hebben. De VOORZITTER bestrijdt deze mee ning. De heer v, d. BERG zegt de meening te zijn toegedaan, dat de verordening in 1934 zou ingaan. De VOORZITTER wijst er op, dat de perceelen aan Beukenlaan en Nieuweweg dan niet zouden kunnen worden belast. Mej. FUNKE verzoekt een meer gunstige regeling voor hoekperceelen. De heer GASILLE noemt het onbillijk kolken in dit weggedeelte, en daarvoor een crediet toe te staan van f 3-023.54. e. tot het aanbrengen van een paklaag met trottoirs op den Duinweg en het leg gen van rioleeringsaansluitingen met trot toirkolken in dien weg, en daarvoor een crediet toe te staan van f 5-187.80. De heer DE NIES verzoekt gelijktijdig verbetering van den Klaarwaterweg, terwijl mej. FUNKE een lans breekt voor den Kolonieweg. De VOORZITTER merkt op, dat niet alle wegen gelijktijdig kunnen worden ver beterd. Na dit object komen B. en W. met plannen voor Banningstraat, Laan straat en Beckeringstraat. De heer NOODER verzoekt thans goed uit te zien en maatregelen te treffen, dat de arbeiders van het ontvangen van hun loon verzekerd zijn. Waar volgens den heer VAN KLOOS TER deze woorden slaan op den aanleg op het Hart, geeft spr. in overweging eerst inlichtingen in te winnen bij de des betreffende commissie, alvorens een der gelijk oordeel te vellen. De heer BUSCH meent, dat aan deze zaak een politiek tintje wordt gegeven, waarom spr. deze aangelegenheid gaarne in geheime vergadering zou willen be spreken. De heer GASILLE wijst er op, dat van de reserve, welke voor wegverbetering was be doeld, f 28.000.is gebruikt, om de be grooting 1934 kloppend te maken. Spr. vraagt hoe de gelden nu bijeen moeten komen. De VOORZITTER zegt, dat dit moge; lijk is door een leening en ten deele uit het Wegenfonds. De heer v. d. BREEMER dringt aan op verbetering van de Banningstraat. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. betreffende uitvoering van diverse werken in werk verschaffing met crediet-aanvrage- Voor uitvoering in werkverschaffing met rijkssubsidie komen volgens B- en W. de volgende werken in aanmerking a. verbetering van bestaande landwegen, bermen en afwateringen- De kosten van deze werken worden geraamd op 7-386.70, welke gelden kunnen bestreden worden tüt den gewonen dienstpost „Werkver schaffing aan werkloozen"- b. omlegging van een zandweg langs de aan de Utrechtsche Waterleiding Maat schappij verkochte terreinen. De kosten, geraamd op f884.37, kunnen bestreden worden uit den gewonen dienst post „Werkverschaffing aan werkloozen" c. Ontginning van woeste gronden voor boschaanleg. B- en W. noemen voor deze werkzaam heden twee objecten ten eerste een per ceel grond groot 9 H-A. aan de Ban ningstraat en verder een perceel aan de Bosstraat, groot 8 H-A. De kosten dezer werken worden ge raamd o;j f21.300.— Aan beide ontgin ningen kunnen op ieder complex 50 ar beiders te werk worden gesteld. d. uitbreiding van werkzaamheden als bedoeld in het z.g. Boschplan. Deze werken omvattten het spitten van brandstrooken en het brandvrij maken van wegen in de bosschen, alsmede het spitten van wegen in het boschgedeelte op het Hoogt. Deze werkzaamheden vorderen een bedrag van f5500.—, welke gelden nog beschikbaar zijn. e. afgraven en egaliseeren van terreinen met gelijktijdigen aanleg van plantsoenen. Deze werkzaamheden omvatten: le. het afgraven van te hooge gronden en het ophoogen van andere gronden op bet Hart (kosten f 700.—); 2e. het maken var. ten plantsoentje op den h-oek Schriks- laan— B--d.!aar (kosten f571.50); 3e. het vergrooten van het plantsoen aan den Torerstraat (kosten f475.Totale kos ten f1746.—). De heer NOODER acht het beter hét Natuurbad te verbeteren en te wijzigen, mede in verband met de concurrentie van dergelijke instellingen in den omtrek, welke gedachte "wordt gesteund door Mej. Funke. De VOORZITTER zegt, dat voor het Naïuurbad nog voorbereidingen gaande zijn. Men moet echter bedenken, dat de nu genoemde werken kunnen worden uit gevoerd met rijkssteun. Bovendien acht spr. een groote uitbreiding zeer problematisch, vooral als nog vele gelden aan het Natuur bad worden ten kocte gelegd. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 6. Benoeming van een Wethouder iri verband met de ontslagneming als zoo danig door den heer Van Duren- De heer NOODER is de eenige, die een beschouwing wenscht te houden. Hij gaat hiervoor terug naar 1931, naar den tijd van het regime Van Klooster-Enden dijk, aldus spr., en wijst er op, dat er s toen in de R.K. partij geen homogeniteit was over het feit, wie no. 1 van de lijst zou worden. Uit de vele uitgebrachte voor keurstemmen bleek ook later zeer duidelijk, dat er geen algemeene instemming was met no. 1 van de lijst. Men ging nog verder. Niet no. 1 van de lijst, doch de heer Van Duren werd unaniem voor wethouder arn- gewezen, onder beding, dat hij het wet houderschap zou aanvaarden. Spr. acht het juist, dat op de eerste plaats de grootste partijen voor de benoeming van een wet houder in aanmerking komen, doch' meent, dat de weg, welke men thans wenscht in te slaan, niet de juiste is. Spr. geeft in overweging zoo te stemmen, dat de meest geschikte persoon wordt gekozen. De heer DE NIES Informeert bij den heer Van Duren of de kans niet bestaat, dat hij op zijn besluit terug komt. De heer VAN DUREN zegt hiertoe niet bereid te zijn. Spr. moet ook rekening Wouden met zijn eigen zaken en zijn ge zondheid. Wil men een goed wethouder zijn, dan eischt dit een geh'eele persoon lijkheid. De heer ENDENDIJK protesteert tegen de uitlating van den heer Nooder. Spr. zal er nu niet verder op ingaan, doch' be houdt zich het recht voor hier op terug te komen. Spr. zal den h'eer Nooder dan een anderen kijk op dat regieme geven. Bij de hierna plaats hebbende stemming verkrijgt de heer Van Klooster 8 stemmen, de heer Gasille 4 stemmen en de heer De Nies 1 stem. 2 stemmen waren blanco, uitgebracht. De heer Van Klooster is dus bij meerderheid van stemmen gekozen. Op een vraag van den VOORZITTER deelt de heer VAN KLOOSTER mede, dat hij zijn benoeming aanneemt, hoewel hij dat doet met zeer gemengde gevoelens. Spr. had verwacht, dat de oude zaak, welke in geen opzicht waarheid bevat, zou hebben afgedaan. Ook wijst spr. er op, dat er geen enkele grond is voor het praatje, dat spr. door een bijzondere omstandig heid de burgemeester naar zijn hand zou kunnen zetten en spreekt de verwachting uit, dat het gezonde verstand eindelijk zal gaan zegevieren. Spr. zal zijn beste krach ten voor de gemeente geven. De VOORZITTER wijdt hierna eenige woorden aan den heer Van Duren. Mocht men een zeker plaatselijk blad gelooven, nomen. Ook de h'eer BUSCH zegt den niemv«« wethouder zijn steun toe. De heer VAN DUREN dankt hierna dt verschillende sprekers en roemt de steua steeds van de leden ondervonden. Spr. van een prettige samenwerking in de toe komst ook overtuigd.. Als de VOORZITTER voorstelt de rond. vraag uit te stellen tot de vergadering, wel ke Woensdag 29 Nov. is gehouden, dringt de heer BUSCH aan op een be. spreking in geheime vergadering van de# wegaanleg op het Hart. Als dit voorstel wordt gesteund door den heer VAN KLOOSTER, wordt hierto* besloten en gaat de raad over in geirem* zitüng. PLAATSELIJK NIEUWS dan zouden Van Duren en spr. slechts schijnheilige comedianten zijn. De heer Van Duren is geen comëdiant, evenmin als spr Spr. wil nogmaals getuigen, dat de verhou ding niet alleen ambtelijk, doch steeds zeer vriendschappelijk was. Spr. zal iemand mis sen, waarvan hij steeds groote medewer king heeft ondervonden. Hiervoor en voor het vele door hem verricht tijdens zijn ziekte in de dagen van de opening van het natuurbad, zegt spr. hem hartelijk dank. Tot den h'eer Van Klooster sprekende, zegt spr., overtuigd te zijn ook van deze zijde de volle medewerking te zullen ge nieten. Spr. wijst daarbij op de zeer moei lijke tijden. Ook Weth. LODEESEN brengt dank aan den heer Van Duren voor de medewerking ■en steun. Spr. betreurt dit vertrek tert zeerste. De heer GROOTEWAL is overtuigd, dat de heer Van Duren steeds zijn allerbeste krachten voor de gemeente heeft gegeven. Spr. verwacht dit ook van den heer Van Klooster en hoopt, dat de rust in de ge meente niet zal worden verstoord. Spr. zal achter de wethouder staan. De heer ENDENDIJK ondersteunt deze woorden en vindt het aangenaam, dat de aanlegbelasting nog onder het wethouder schap van den heer Van Duren is aange- UIT DE DAMCOMPETITIE Zooals wij verwachtte, was die strijd tegen A.D-V. heel wat moeilijker dan tegen Vinkeveen; zelfs zullen de Soester® dezen wedstrijd wel verliezen. De voor- loopige uitslag is n.1. 9—5 voor de Amers- foorters, terwijl O.D.G. uit de drie afge broken partijen vermoedelijk niet meer dart 4 punten behaalde, n.L bonk! 8 twee puntert en beide andere remise. Overigens speelde O.D.G. geen slecht® wedstrijd, zelfs scheen het, dat de Soesterat gingen winnen, doch in het laatste half uur gingen de goed staande borden 1 en 9 door blunders verloren. De gedetailleerde uitslag luidt als volgfcf O.D.G. A.D.V. t 1. H. Bakker Jr.—A. de Wit 0—2 2. N. N.—C. B. v. d. Bent 1—li 3. Chr. Bakker—A. P. Beij 2—0 4. P. Floor—A. v. Drie afgebr. 5. D. Waal—C. v. Colmjou 0-4 6. Th. Bakker—G. J. Stuppershoef afgebff. 7. w. Heng erW. Huiksloot 2—0 8. P. ReeringhA. den Baas afgebr. 9. 1^. Janson—F. Krorner 0—0 10. W. F. Jas—D. Blaggeman 0—2 Voorl. uitslag 5—0 Woensdag 6 Dec. ontvangt O.D.G. d® Utrechtsche Damvereeniging O.G. II. Aanvang 8.15 n.m. in Hotel „de Vier- sprong'", Nieuwerhoek. Belanghebbenden hebben vrijen toegangu HULDIGING VRIJWILLIGE BRANDWEER Het comité voor huldiging der Soes- terbergsche vrijwillige brandweer zal voof dat doel een huldigingsavond órganiseerert op 13 December a.s. Muzikale medewer king wordt verleend door den heer G* Roe da, viooll eeraar te Soesterberg, als mede door de/heeren Polak,, terwijl boven dien een brandweer-revue zal worden op* gevoerd. In verband hiermee heeft het uit voerend comité zich met een circulaire gericht tot allen, die voor dat doel een bijdrage hebben verleend, teneinde hen in de gelegenheid te stellen, zich van koste- looze toegangsbewijzen te voorzien vóór 1 December a.s. Belanghebbenden worden! er aan herinnerd, dat de termijn voor het aanvragen van kaarten bijna verstreken zoodat spoedige aanvraag gewenscht is. MARIA-VEREENIGING „SOETERBERG" Dor. de leden der Maria-vereenlgingl te Soesterberg werd een uitvoering ge geven. Gegeven werden „Madeleine" ert „De ziekte van mevrouw". Beide stukjes werden door de dames zeer goed gespeeld en een woord van hulde mag zeker niet onthouden worden aan mej. C. van Ber genHenegouwen, de onvermoeide voor zitster en leidster. De zaal was goed bezet-; het was een mouie avond. „ONS GENOEGEN" Maandagavond werd door de mandoline club „Ons Genoegen" te Huis ter Heid® een uitvoering gegeven in het Hotel „Huis ten Halve" te Soes terberg, met medewerking van den; heer Trotsenburg. De zaal was goed be zet en de mandoline-club speelde uitste kend. Het was iets wat wij niet alle dagen te hooren krijgen. BENOEMD Mej. M. Lut te Soesterberg, Is fegent 1 Jan. a-s. benoemd als onderwijzeres aaitf het Juliana-Paviljoen te Huls ter Heide, JUBSLEUM-CONCERT „crescendo* Donderdagavond gaf de Chr. Gem. zang- vereen. „Crescendo", ter gelegenheid va® haar zilveren jubileum een feestconcert irt de Wilhelmina-kerk. De eere.voovzitter, dsr B. Alkema, opende den avond met een korte toespraak. Vervolgens traden op. het kinderkoor en het gemengde koor onder leiding van den heer Jan v. d. Roovaali, t* Utrecht, benevens de solisten mej. J. vt Woudenberg, sopraan, de h'eer Ab. Inder- rnauer, tenor, en J. W. van Doorne, piano, te Utrecht, mevr. J Kesseler—v. d.. Rock vaart, alt en den h'eer P. v. d. Roovaart, bas, Amsterdam. Er werd met veel toewijd ding gezongen. Onder de aanwezigen bevonden zich ooit eenige leden van het gem. koor „Excelsior'* te 's-Hertogenbosch' en de componist P. v. d. Roovaart, te Amsterdam. ONTUCHT MET JKINDEREN Door de politie alhier is aangehouden de minderjarige M., een jongen van 1# jaar, als verdacht van het plegen van oo- jtocht met kinderen. Hij 'is ter beschikking] van den Officier van Justitie gesteld.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2