«LM IDBEraiM BI TWEEDE BLAD EFFECTEN - COUPONS ALLE BANKZAKEN. VWjDAG 26 JANUARI 1934. PLAATSELIJK NIEUWS GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent navolgende voorwerpen zijn Inlichtingen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld. I Petroleumlantaarn, Beukenlaan la; wol len das, Korenweg 4; kinderhandschoen, politiebureau; rozenkrans, politiebureau; hondje, Birg. Grothestraat 75; dames- parap'uie, Oude Utr. weg 11a; breek met •pyama'asje, Stationsweg 6; nikkelen hee< fenhorloge, v. Lenneplaan 27; bril, Soes- terb.straat 21. ORANJE-VEREENIGING „WILHEL- M1NA", SOESTERBERG. Maandagavond werd door de Oranje- Vereeniging „Wilhelmina" te Soesterberg een propaganda-feestavond gegeven in het Hotel „Huis ten Halve". De lieer Dippel opende dezen feestavond, daar de voorzitter, de heer Neftuns, door een keelaandoening hiertoe niet in staat was. Spr. riep de aanwezigen (de zaal was overvol) een hartelijk welkom toe in 't bijzonder den Burgemeester, Kolo nel Oudendijk en Kapitein Sar, die meck aanwezig waren. Door alle aanwezigen werd het Wilhel mus gezongen, waarna eenige komische films werden gegeven en de heer Rood eenige nummers voor viool op schitterende wijze vertolkte. Door Kolonel - Oudendijk wérd daarna een propaganda-rede gehouden over de Oranjes van vroeger en nu. Spr. had een dankbaar gehoor en oogstte veel bijval. Na de pauze werd door den Burgemees ter nog een korte pittige rede gehouden, welke eveneens applaus oogstte. De jongedame Vlach en de heer Dip pel gaven hierna gezamenlijk eenige num mers op de piano, terwijl de jongedames Koning en Struwe een aardig liedje zon gen, op cle piano begeleid door den heer ÏDippel. De Oranjeflim kwam hierna op 't doek, welke met groote aandacht werd gevolgd. Het was een mooie avond, welke) be sloten werd met het zingen van het Wien Neerlands Bloed. PROPAGANDA-AVOND SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE. Maandagavond gaf de Soester Vrijwillige Reddings Brigade een bijzonder goed ge slaagd propaganda-feest in de, groote zaal ,van hotel Ee-mland. Dokter St.ooband trad als waarnemend voorzitter bij afwezigheid door ongesteld heid van den heer Van Ee, op het podium, om zijn vreugde' uit te spreken over de groote belangstelling en in 't bijzonder welkom te beeten de heer A. J. Meijerink, hoofdoonsul van den Nederl. Bond tot het redden van Drenkelingen. Het speet hem. dat het college van B. en W. niet aan wezig was, maar spr. was verheugd een der raadsleden te kunnen begroeten. Na deze opening kreeg de heer Meije rink het woord, om allereerst de beste wenschen te bieden voor deze voort varende ijverige afdeeling. Verder zegt spreker een gedicht van Cii :ge DoorenbooS, getiteld: Zwem tijd. Een 5-tal brigades hebben den Neder- landschen Bond opgericht. Dat dit noo- dig was, blijkt wel uit een getal van 5578 menschen die verdronken zijn in 7 jaren tijds (19031910), waarvan 576 vrouwen en 5002 jongens en mannen. Was voor heen het te water vallen dikwijls het ge volg van te veel drinken van spiritua liën, nu is 't meermalen het gevolg van het verkeer, vooral dat met auto's. Onze bevolking gaat jaarlijks zoo ongeveer met '100-000 zielen vooruit. Niettegenstaande dat, daalt het aantal drenkelingen, dat nu reeds tot 686 per jaar is teruggebracht, terwijl het doel en streven van den Bond is, dit getal nog meer te doen dalen. We kunnen daartoe allen medewerken, het zij door daadwerkelijk w erkend lid te wor den of de Brigade te steunen. Met een fiksche aansporing daartoe besluit spreker en worden daarna eenige plaatjes op het witte doek gebracht. We zagen verschillende reddingsmidde len als lijnen, haken, stokken, ladders, enz., waarbij ook de middelen voor dren kelingen, die door het ijs waren gezakt, natuurlijk niet ontbraken. Ook bepaalt men zich den laatsten tijd tot het leeren red den van drenkelingen uit auto's, die te water waren geraakt- De Fordfabrieken zullen bij de nieuwe modellen zorgen voor waterdichte, auto's, opdat het gevaar tot ongelukken in het water zooveel kleiner wordt. Daar de heer Geervliet door een sterf geval in de familie afwezig was, gaven een viertal heeren, leden van de afd. Soest, nu onder leiding van den heer Meijerink nog een demonstratie over 't vervoer en afweer grepen bij het redden van dren kelingen. Ten slotte de opvoering van een too- neelstuk in twee bedrijven: „Aan de Eernbocht", regie van mevr. A. Hübner. Dit tooneel werd alleraardigst gespeeld, 't Was een leuk Soester dorpstafreel, waarin ook zeer goed de propaganda voor <de brigade naar voren kwam. Medegedeeld kan nog worden, dat een dergelijke propaganda-avond ook in voor bereiding is voor Soesterberg, welke op een nader te vermelden avond in het be gin van Februari zal worden gehouden. AUTO TEGEN EEN WINKEL. Maandagavond reed een auto, bestuurd door een zekere J- S.t uit Amersfoort, in de richting van deze plaats. Hij reed de Soesterb.straat in, om op het plein bij de Eikenlaan te bemerken, dat hij ver keerd gereden was. Bij het draaien reed hij geheel rechtsvan den weg en on verwacht tegen het winkelpui van den heer v. 't Klooster, welke hierdoor groo- tendeels werd vernield. De voorzijde van de auto werd eveneens totaal vernield. De politie was spoedig ter plaatse en stelde een onderzoek in, waarbij kwam vast te staan, dat de chauffeur onder invloed was van sterken drank. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt- Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. OPENBARE DRONKENSCHAP. Zekere J.' H., van hier, is bekeurd we gens het besturen van een rijwiel in ken- neiijken staat van dronkenschap. DAMN2EUWS O D.G. Woensdag j.1. waren eenige dammers uit Soestduinen te gast bij Ö.D.G. Er werd een vriendschappelijke wed strijd gespeeld met onderstaande resul taten O..D.G. Soesterberg. Th. Bakker—K. J. B'o.n 1—1 W. HeugerA. Gundelach 0—2 P. Ru'zingh—P. Swanink 1 1 K. JansonG. Flcor 20) W. F. Jus—J. Vos 2—O; wel drie, wel... H. had op s'fraat ge voeld, dat spiritualiën nawerken. Hij voel de zijn beenen en wist bij ervaring, dat iemand met zwakke beenen wel eens wordt ingerekend met de nasleep daarbij. Hoe wel de drank was in den man, was nu nog niet de wijsheid in de kan. Want ziet, H. wandelt naar het politiebureau en vraagt daar om onderdak. Hij voelde, zoo zeide hij„zich hoe langer hoe be roerder worden". Wat kon onze politie anders doen dan hem nachtlogies verschaffen Was hij door de politie op straat opgepikt,, dan was hij naar het bureau geleid en was met logies tevens proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Maar dat was nu niet mo gelijk. Hij wilde de last van, de politie niet te veel bezwaren en diende zich eige ner beweging aanen ontliep een ver baal. Uilslag 6—4 A.s. Woensdag 31 Jan. ont/angt O.D.G.' de Utrechtsche Damvereen. R.K.U.D.V. j Deze wedstrijd wordt gespeeld in Hotel „De Viersprong'?, Niemverheek. Aanvang 8 uur Belangstellenden hebben vrijen toe gang. ALGEM. BOEREN- EN TUINDERS- BOND. Voor de afd. Soest trad Maandagavond als spreker in het St. Jozefgebouw op dr. A. van Daalen, rijkslandbouwleeraar in Utrecht, welke lezing mede werd bij gewoond door den landbouwconsulent, den heer J. v. d.. Pol te Amersfoort. Na opening door den Voorzitter, werd medegedeeld, dat evenals vorig jaar we derom hulp wordt verleend bij de men ging van veevoeder. Daarop verkreeg de inleider het woord, die allereerst er op wees, dat de op brengst ruw eiwit in het veevoeder op de zandgronden niet voldoende is. Spreker gaat vervolgens de verhouding na: de analyse van rogge, haver, rogge met wik ken, mais, paarden-, duiven- en; groote boonen, en jong gras. Van al deze voe dergewassen geeft jong gras de beste re sultaten wat het eiwitgehalte betreft, en bij gestadig weder kan het 4 x gemaaid worden. Het laat zich zeer goed inkuilen volgens de Finsche methode met zout zuur. Van de opgenoemde gewassen is nog niet met zekerheid te zeggen, welke het meeste resu't'iat geeft, daar er nog steeds proeven worden genomen, o.a. ook bij P. Kok te Hoogland. Noodig is voor mais, waarbij spr. uitvoeriger stil staat, flinke bemesting, vooral met stalmest. Bij de zaaiïng van rogge met zandwikken moeten de laatsten eerst gezaaid worden, daarna de rogge en vervolgens op het stoppeland de mais. Er zijn 3 soorten mais; de beste is da Virginische. De grond moet vooral niet kalkarm zijn, zij moet dik gezaaid worden op ruim 5 c.M. diep. De -korrels drenkt men vooral in teer met petroleum en daar over heen gestrooid slakken meel, daar anders de vogels veel zaad wegpikken- De zaaitijd is van half Mei tot het einde. Een vroeg 'zaaien geeft de gunstigste resultaten. Het resu'taat van cle spreekbeurt bestempel de den inleider als weinig nieuws te be vatten, daar het alle nog maar proeven zijn, om te geraken tot een gewas, dat veel droge stof maar daarnaast voldoend ruw eiwit bevat, daar anders het ont brekende eiwit moet worden aangevuld door divers krachtvoer. Prof. Broekema uit Vageuingen, besteede er al zijn aan dacht aan en met de gewassen van paar- den., duiven- en groote boonen, gesne den in verschen toestand, worden in het buitenland reeds goede resultaten verkre gen, ook met de maisteelt. Deze laatste en ook van rogge met zandwikken,, zijn de resultaten te zien bij den landbouwer Kok te Hoogland. Het voeren met Stam- mergkool werd eveneens besproken, welk voer gretig wordt gegeten door het vee. Spreker hoopt, dat elk op eigen manier de proef zal nemen met het een of ander gewas en daarvan de eerstvolgende ver gadering in het volgend jaar de resul taten zal mede deelen. Tot slot werd mede gedeeld, dat 5 Februari Dr. Swierstra uit Utrecht komt spreken over tuberculose bij het vee. EERSTE SOESTER ElERVEILING. Kipeieren: Hoogst «prijs f4.10; middel prijs f 3.80f 3,60; laagste prijs, f325. Eendeieren f3.30. Alles per 100 stuks. Aanvoer 12.000 stuks. Handel kalm. DRONKEN IN DE CEL... EN TOCH GEEN PROCES-VERBAAL. Dezer dagen vervoegde ziclï bij de po litie een landlooper, H. genaamd", die ver telde, dat hij door een paar vrienden was getracteerd opspiritus. Spiritus met een tintje, wat foyaler gezegd: een bit tertje. En niet een enkel glaasje, wel twee, GEVESTIGD TE AMSTERDAM KANTOOR, SOEST v. Weedestr. 11 - Tel. 460 VERHUURT LOKETTEN IN HAAR NIEUWE MODERNE UPS KLUISINRICHTING, AANRIJDING. Vrijdagmiddag stond 'n vrachtauto aan den kant van de Van Weedestraat nabij de F. C. Kuijperstraat. Een groote, zes- wieler kwam aangereden, beladen met 22 kalveren. De chauffeur ontwaarde de stil staande auto te laat, remde uit alle macht, maar kon een botsing niet voorkomen. Het gevolg was, dat cle zeswieler zwaar beschadigd werd en tevens werd tegen den chauffeur proces-verbaal opgemaakt. GESLAAGD. Voor het Doctoraal examen in de Die- rengeneeskunde is Zaterdag j.1. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd de heer C. A. Kok, zoon van den bekenden veearts Kok, alhier. BEVORDERING DER BIJENTEELT. EEN GEANIMEERDE ERGADERING. De afdeeling Soest van de Ver. tot be vordering der Bijenteelt hield Woensdag avond haar jaarvergadering. De opkomst der leden was zeer goed. Nadat de voorzitter, de lieer Ten Raa, deze eerste vergadering met een geluk- wensch voor het nieuwe jaar had geopend, las de Secretaris achtereenvolgens notu len, ingekomen stukken en het jaarver slag. Dit laatste was -een lijvig stuk en getuigde ervan, dat deze afdeeling in 1933 weer -zeer actief is geweest- Aan den Secretaris, den heer Van Boven, werd een woord van bijzonderen dank gebracht. Ook de Penningmeester kon een gun stige rekening overleggen. De ontvangsten bedroegen f 245-75J /2, de uitgj. f66..66; latig saldo alzoo f 79.09 '/o Van het Rijk had men nog te goed f 6.zoodat eigenlijk nog in kas was f 85-09Vs een mooi bedrag, als men be denkt, dat nog vele gereedschappenen artikelen voor de afdeeling fen dienste der leden zijn aangeschaft. Deze afdee ling handel bracht in 1933 een winst op van f39.10. Ook aan den Penningmeester werd een woord van dank gebracht voor zijn zui nig en nauwkeurig beheer. Als bestuursleden werden herkozen de Secretaris en de Penningmeester, resp. de heeren C. v.. Boven en A. v. Breukelen. Als afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering werd aangewezen de heer C. van Boven, als secundus de heer Harry Roos. Het plan tot gezamenlijke opzending van bijen tot onderzoek op Mozema-ziekte, werd toegelicht door den heer W. A. v. Elmpt, die zich met deze verzending zal belasten. Daarna volgt een bespreking over de koning-afzet. De Voorzitter deelde mede, dat Woens dag 31 Januari a.s. een konings-reclame- dag zal worden gehoduen te Hilversum. Wie daaraan mee wil doen en aangeslo ten is bij Kat Konings.contröle Staton, kan zich opgeven. Met meerderheid van stemmen werd hiervoor een subsidie van f 15-—- ter be schikking gesteld. Verder besloot men adhaesie te betui gen aan het voorstel-Velp, luidende: „Het Hoofdbestuur stelle zich' in verbinding met de andere imkers.vereemgingen, ten einde er bij de Regeering op aan te dringen op heffing van een invoerrecht op buitenlandsGhe honig tot een bedrag minstens gelijk aan de accijns;' op con- sumptiesuiker."' Als gevolg van Tiet besluit tot aankoop van een honingslinger, werd een goed exemplaar aangebdttéfl. Deze slinger wa$ gekocht en bovendien nog een aantal im- kersbenoodigdheden als korven, kasten, wassmelter, koninginneroosters, Grace- kastjes enz. Voor zoover deze van al» gemeen belang waren voor <Je vereeni ging, werden ze behouden, terwijl de andere artikelen, als korven, koninginne roosters enz., gratis onder de leden wer den verloot. Een zestal leden ontvingen mooie prijzen. Daarna was er gelegenheid voor de be zichtiging van een te Soest gemaakte complexkast met twee broedbakken zonder raampjes. "Deze kast had algemeen be langstelling; in aanmerking genomen de zeer billijke prijs van f5.Er waren reeds verschillende exemplaren besteld. Een aangekondigde demonstratie van het maken van stroomatten kon niet door gaan wegens afwezigheid van den heer Harry Roos. Als commissie tot het nazien van de rekening werden door den Voorzitter aan- gewezen de heeren Couterier en De Haan. Nog werd medegedeeld, dat weer carbolzuur was te verkrijgen bij den-heer Van Elmpt. Over de resultaten van de carbollap liepen de meeningen uiteen- Wegens het late uur werd het gebrui kelijke bijenpraatje uitgesteld tot de vol gende vergadering. IN ARREST GESTELD. Twee Soester mannen, beiden K- ge naamd, maar geen familie, de een 57, de andere 64 jaar, zijn door de, politie ter beschikking van den Officier van Justi tie gesteld, omdat zij ongeh'oorden om gang hadden met een minderjarig meisje. jeugddienst. Zondagavond had in de Emmakerk een Jeugddienst plaats, welke geleid werd door Ds. Groeneveld. Na het zingen van Psl. 105 13 en gebed, betradt Ds. Groeneveld den kansel met tot tekst Luc. 9:59: „Volg Mij." Z. E. schildert de groote moeilijkheden van de geestdriftige, alsmede van de tweede, die in botsing komt met kinderplicht en christelijke roe ping, en eindelijk van de derde soort,, die van de wereld niet kunnen scheiden en toch' willen volgen. Willen wij volgen, aldus spr., dan moeten wij leeren wan delen op den weg, waarop Jezus voorgaat en Hem voor oogen stellen, want Hij gaat ons voor naar het Vaderhuis. Daar om moet elk, die Hem wil volgen, alles loslaten, zich zelf verloochenen en niet letten op de uitkomst. De dienst eindigde met het zingen van Psl. 146 3. BRANDJE- Woensdagmiddag werd aangifte gedaan dat in de garage bij „de Góüden Ploeg" een auto in brand stond. Toen de brandweer verscheen bleek de brand al gebluscht te zijn. E)ë auto be kwam weinig schade. R. K. VROUWENBOND SOESTERBERG. J.1. Zondag had in het „Huis ten Halve" de stichtingsvergadering plaats van de Afd. Soesterberg van den Diocesanen R. K. Vrouwenbond onder Voorzitsterschap van Mevr. SteenbergheEngeringh, Voor zitster der Federatie van R-K. Vrouwen bonden in Nederland. Met den Zeereerwaarden Pastoor H. Mocking waren ruim 50 vrouwen uit alle standen der maatschappij aanwezig. Na uiteenzetting van het doel en de werkwijze van den Bond traden 52 der aanwezige dames als lid van den Bond toe. Na een korte pauze werd tot 't kiezen van het Bestuur overgegaan. Gekozen werden de dames: Van AngerenVan Doorn, Bremer, Van Bergen Henegouwen, Van DamMoolhuyzen, JansenBeelen Pichot en SteenbergheEngeringh. Het gekozen Bestuur zal onderling de func ties verdoelen. Na de mededeeling, dat nog vóór de Vasten een tweede vergadering zal plaats hebben, waarbij een lezing met lichtbeelden over den R.K. Vrouwenbond in binnen- en buitenland zal worden gehouden, werd de goedgeslaagde vergadering met den Christelijken groet gesloten. EVANGELIESATIELOKAAL.. Tot steun van de plannen voor den j bouw van een Evangelisatielokaal (hulp- j kerk) in de buurtschap Hees, is 'n Comité j voor de te houden bazar samengesteld, j bestaande uit: Mevr. G. Groeneveld—Kuipers, Spoor-; straat 46; Mevr. M. M. v. Scha ik—Fr j wer, Kerkstraat 2; mevr. J. Beversen Siemons, K. Brinkweg 3; mevr. C. J. v. d. Spek—Janzen, Beetzlaan 2; mevr. S..G. Landweer—de Visser, Nieuwerk.straat 10; mevr. v. d. BergMichel, Julianaplein 5; ,mevr. J. Frederiks—Maassen v. d. Brink, Schoolstraat 39; mevr. B. Haspersvan Kooten, Middelw.str. 58; mevr. E. J. Bux- torff—Bernhard, Wald. Pyrmonthlaan 12; mevr. A. J. Budding, Kruisweg 4; mevr. C. Beckeringh—v. d. Kaa, Eikenhorst; mevr. Donkervan Galen, Middelwijkstr.; inej. W. Neuman, Waldeck Pyrmontlaan 11; anej. G. Visser, Waldeck Pyrmotlaana 14; anej. A. Kaiser, Nassaulaan 12; mevr. N. Spelt—van Ginkel, Molenstraat 28. DIEFSTAL. Dinsdag is aangifte gedaan van diefstal van twefc konijnen ten nadeele van Mevr. S, MËFSJESCLUPJE „KLEIN MAAR DAPPER." u Dit clubje te Soesterduin gaf vpriap? week twee avonden in het StationskoïC fiehuis van den heer Vau Raaij, ten baté van het „Wijkhuis" alhier, hetgeen to| resultaat had, dat honderd en twee gutl' den kon worden afgedragen. Voorwaa^ een mooi succes, maar het waren oofcj twee zeer geslaagde avonden. Het uitgebreide programma bevatte zeeG leuke komische stukjes, alsmede rythmi* sche dansjes. Er is hartelijk gelachenj Vooral de nummers „Een dienstbode gj' vraagd", „Sergeant en Recruut", „Suiker oompje" en „Loontje komt om zijn boon-; tje" waren nummers, die het zaaltje on bedaarlijk liet lachen. Tevens alle lof voor 't zeer mooi uitgevoerde nummer „Komt er na regen Zonneschijn?" Vooral de regenwolken, die trachtten voor de zon te blijven, deden het uitstekend, maar moes ten toch voor de zonnestralen wijken. Ver melden we tot slot het Tyroler dansje, dat op beide avonden moest worden her haald. Een eeresaltuut voor dit kranige clubje met de altijd achter de schermen verdwij nende leidster. Ook de muzikale nummers, door den heer Uiterwijk op zijn accordeon gegeven, vielen zeer in den smaak. OPENBARE VERGADERING NSB. Woensdagavond had in hotel „EenilinJ"' de aangekondigde openbare vergadering plaats, bp.eker voor dezen avond was de heer Swemmelaar. Reeds voor den aanvang der vergade ring was de zaal geheel bezet en waar door de politie de toegang: werd geslo ten, moesten velen op hun schreden te- rugkeeren. Spr. is verheugd over de groote op komst, hetgeen echter zeer begrijpelijk is, omdat in zoo groote mate tegen het Fascisme wordt geageerd en het leden tal met den dag toeneemt. Zulks is begrij pelijk, omdat men beu is! van het vele praten en niets doen door de politieke partijen. De fascistische beweging is daar om uit het volk gegroeid. Het stelsel van de thans regeerende machten moet' her zien, omdat de verschillende besluiten thans; worden voorgelegd en genomen door per sonen, welke voor het grootste deel niet de materie beheerschen. Geneel anders wordt dit in den fascistische en corpora tieven staat. In deze staat kiest een elk groeps. of beroepsgewijze zijn vertrou- werismenscben in provinciale lichamen, ongeacht tot welke richting men behoort en uit welke lichamen weer! de groofcó raad wordt gekozen. Komende tot de uitingen van het Fas cisme zegt spr., dat b.v. de groet geen navolging is van de Italiaansche of Duit» sche groet, het is de oude Romeinsche groet, de groet van den vrede, de groet met open hand en niet met de vuist,- de vuist van werknemers en werkgevers! tegen elkander, zooals heden ten dage allerwege kan worden gezien. Ook het fascisme in ons land is geen copie van het Italiaansche of Duitsche fascisme; het is een zuiver Hollandsch fascisme, dat zich aanpast aan de toestanden in ons land. Het eenige wat zij met het fascisme in andere landen gemeen heeft is het stel len van den corporatieven staat in de plaats van den verpolitiekten staat, liet laten regeeren door deskundigen, door eco nomen. Spr. is er van overtuigd, dat wij in 1914 geen oorlog zouden hebben ge kregen, wanneer de étaten in fascistischen geest waren geregeerd; dat in 1918 geen geen vrede was gekomen, dat geblexen is, geen vrede te zijn geweest en dat wij ook niet de groote ellende van thans hadden door te maken. Men verwijt ons, aldus spr., dat wij oorlogszuchtig zijn. Spr. bestrijdt de.e meening. Terwijl alle landen bezig zijn de bewapening op te vovcn ei steeds meer gelden uit te trck. cn voor bewa pening, is het fascistisch Italië, die zijn uitgaven op dit punt met vele miliioenen heeft verminderd. Ook opvallend is; het, dat in dit land de werkloosheid het laagst is. Spr. trekt verder ten strijde tegen het groeps. en persoonlijk belang van lieden en stelt daar tegenover het algemeen be lang. De door de tegenstanders zoo hoog aangegeven internationale gedachte is gebleken een mislukking Jet zijn. Een groote ergenis voor velen, die naar werk en ondersteuning snakken, is de meer dan ergerlijke cumulatie van pensioenen en werkzaamheden, waardoor cngeloo.lijke bedragen worden verkregen. Over al deze en nog andere punten houdt spr. een vlot betoog en besluit} zijn rede met een aansporing lid te wor den van den N.S.B. Na een kleine pauze werd gelegenheid gegeven tot debat, waarvan door de hee ren Haver, Ploeg en Apeldoorn werd deelgenomen, 't Door den heer Swemme laar gesprokene werd door genoemde hee ren, van respectievelijk van liberaal, socia listisch en communistisch standpunt, belicht en bestreden, waarna het laatstei woord was aan den spreker onr de door do debaters aangehaalde punten te weerleg gen. De vergadering is rustig verloopen, waaraan de aanwezigheid der politici in de zaal zeker een steentje heeft bijge dragen. Te zeer uiteenloopende m:eni: g n zijn op deze vergaderingen gewoon ijk aanwezig, om de altijd zoo zeer gewensch- te rust te behouden. I"

Soester Courant | 1934 | | pagina 5