TWEEDE BLAD PROTEST. VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934. Het navolgende protest werd ons te laat toegezonden, om nog in ons vorig nummer te worden opgenomen. Op verzoek ruimen wij voor dit protest alsnog een plaats in. In „De Soester" van Woensdag 24 Januari 1934 staat onder Meteoortjes ver' tneld een citaat van Max Jacob. De schrijver van Meteoortjes knoopt daaraan vast eeu opmerking, die zoo spottend en laag bij den grond is, dat wij als geestelijke leiders ons gedrongen gevoelen, daartegen met klem te pro testeeren. Dergelijk schrijven is zoo kwetsend voor de overtuiging van velen, dat ,een blad als „De Soester" zicli schamen moet, zooiets op te nemen. Ds. B. ALKEMA. Ds. E. OROENEVELD. Ds. J. I. VAN SCHAICK. Pastoor A. O. SMIT. Pastoor W. M. VOSS. Ds. S. WOUTERS. PLAATSELIJK NIEUWS EXTRA HULP AAN STEUNTREK- L KENDEN IN DEN vORM VAN KLEEDING EN DEKKING- De Raad der gemeente Soest heeft in zijn vergadering van 31 Januari 1.1. be sloten in samenwerking met het Na tionaal Crisis-Comité ook dit jaar we derom een beperkt bedrag beschikbaar te Stellen voor bovengenoemd doel. De daarvoor aangewezen plaatselijke pommissie wijst belanghebbenden er op, dat, ter bespoediging der behandeling de „GEORGANISEERDE arbeiders", al naar den Bond, waarbij zij zijn aangesloten, hun steunaanvragen hebben in te dienen bij de in bedoelde commissie zitting heb- ende vertegenwoordigers der Centrale ondsbesturen, n.1.: Aangeslotenen bij een der Alg. Bonden bij den heer W. van Eek, Beetzlaan 96; bij een der R. K. Bonden bij den heer J. H. Hom, Talmalaan 1; bij een der Chr. Bonden bij den heer G. Muts, Talmalaan 33. ONGEORGANISEERDE arbeiders moe. ten hunne aanvragen richten tot den Se cretaris van het Crisis-Comité, adres: jg,aadhuis alhier. Namens de plaatselijke commissie. De Voorzitter, W. H. C Doorman. H De Secretaris, Th. J. Regter. LUSTRUM-VIERING DOOR DE SOESTER TURNCLUB. Bedoelde lustrum-viering in November cp zoo waardige wijze ingezet met recep tie, gymriastiek-wedstrijden, feestmiddag en .avond enz. zal zeer waarschijnlijk wor den voortgezet en besloten met een zeer bijzonder gebeuren op gymnastiekgebied. Het ligt n.1. in de bedoeling van ge noemde vereeniging op Hemelvaartsdag (10 Mei a.s.) alhier een groote Kringdag te organiseeren, aan welk belangrijk gebeu ren zullen deelnemen de vereenigingen, aangesloten aan den Stichtschen Turnkring van het Koninklijk Ned. Gymn. Verbond. Wanneer deze plannen slagen zal He melvaartsdag voor Soest dit jaar een zeer bij zonderen dag worden. Naar schatting zullen een 2000-tal turn sters en turners medewerking verleenen. Naast nog andere onderdeden zal het programma zeker vermelden vereenigings- vvedstrijden, groote demonstratief, marseh, enz. Naar wij vernemen is het bestuur thans bezig de plannen op grootsche wijze uit te- werken en waar het geheel in handen is van De Soester Turnclub, twijfelen wij piet aan het welslagen. Vooral dergelijke evenementen heeft ipnze gemeente noodig. Wij maken De feoester Trnclub dan ook ons compliment [>-oor haar initiatief en durf j CONCERT-AVOND. Belangstellenden herinneren wij aan dep concert-avond ten bate van het Orgelfonds der Geref. Kerk, welke aavond wordt ge houden op Donderdag a.s .in de Geref. Kerk, Soesterbergschestraat Medewerking verleenen de heer Joh. Blok, viool; Mej. Ida Jongsma, piano; Mej. Tol, sopraan; Crescendo's Gemengd en Kinderkoor en een Baartisch' Mannen koor. BOND VAN OUD-ONDER. OFFICIEREN. Maandagavond hield de afd .Soest in „De Gouden Ploeg" een feestavond, welke goed bezocht was. Te 8 uur opende de praeses, de heer J. B. v. d. Made, den feestavond met een hartelijk woord van welkom, 111 het bij zonder aan Mevr. Brockhuyzen, die we derom in Soest haar intrek heeft geno men. Verder riep spr. het welkom toe aan den afgevaardigde uit Apeldoorn, den heer Hoogdiep, en aan de pers.. Ook deelde hij mede, dat 31 Mei a.s. de afd. haar 2e lustrum hoopt te herdenken. Zij. die liet bestuur in deze aangelegenheid willen bijstaan, worden beleefd verzocht zich aan te melden. Daarop liep de film: „Wie is de Vader?", een aangrijpende levensgeschie denis, door het filmbureau v. d. Wijngaard geprojecteerd. Er werd" genoten eii geklapt. De heer J. de Boer Jr. verzorgde het muzikale gedeelte. De club heeft leuk gefuifd OP WACHTGELD. Naar wij vernemen zal de lieer Horvers, onderwijzer aan de R. K. Jongensschool, Steenhofstraat, met ingang van 1 April a.s. op wachtgeld gaan. Dit uittreden houdt verband met de be zuinigingen bij het onderwijs en het daar» door overtollig zijn van één leerkracht. „SOEST VOORUIT." Onder presidium van den heer Veen- stra vergaderde deze vereeniging, om in de allereerst eplaats het voorstel, in een vorige vergadering geuit, n.1: tot uitbrei ding van het bestuur met 2 leden, te behandelen. Met de gedachte, om een tweetal pen sionhouders te verkiezen, kon zich het be stuur niet vereenigen. Allicht zou er na ijver komen bij de belanghebbenden. Op een vraag uit de vergadering, hoe het bestuur dacht over de uitbreiding van 9 tot 11 leden, deelde de Voorzitter mede/ dat het bestuur die uitbreiding zeer ge- wenscht achtte. Vooral de ijsbaan vorder de in tijden van vorst veel werk en werk- .verdeeling was dan zeer gevvenscht. Voor deze verkiezing beval het bestuur aan: 1. L. J. Rasch', 2. H. Th. Horvers, 1. A. O. Oldigs, 2. W. Nagtegaal. Nadat de Voorzitter een en ander over de candidaten had medegedeeld: de heer Rasch een middenstander, de heer Oldigs de consul van den A.N.W.B., volgde de stemming en werden de heeren Rasch en Oldigs met op één na algemeene stemmen benoemd. Bij het punt „Mededee'iingen" zeide de Voorzitter, dat onze beschermheer, de Burgemeester, afwezig was, omdat hij van daag zijn verajardag viert. Hij stelde voor den burgemeester telefonisch namens de vereeniging geluk te wenschen. Dit voorstel werd met applaus begroet. De algemeene Vereeniging voor Vreem delingenverkeer herdenkt dit jaar haar 30-jarig bestaan. De gedachte was geuit om de Alg. Verg. uit te noodigen haar jaarvergadering te Soest te houden. Bij informatie was echter gebleken, dat met deze ontvangst groote kosten gepaard gaan en daarvoor een grootere zaal noodig is, dan waarover Soest beschikt. Vandaar dat men deze gedachte weer heeft laten varen. De heer Batenburg, gemeente-secretaris, uitte evenwel een ander plan, hem door den burgemeester voorgesteld, n.I. om dit jaar een Oranjefeest te houden ter eere van den 25sten verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana. De Voorzitter juichte deze gedachte toe. De tijd van voorbereiding om dit feest reeds op den verajardag van de Prinses te houden 30 April vond men te kort. Algemeen gevoelde men voor een datum in de eerste week van Augustus. Dan toch was het Koninklijk gezin in den regel op „Soesstdijk", om den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder te vieren, In beginsel werd dan ook met alge meene stemmen besloten dit jaar in Augus tus een Oranjefeest 'te vieren. De heer Ten Raa hoopte, dat het mo gelijk zou zijn dit feest zoo te organisee ren, dat ieder er aafi kon deelnemen en dat er liefst geen kermisvermakelijkheden aan verbonden worden. TOEWIJZING AANTAL VARKENS BOVEN 20 K.G. De Gewestelijke Varkenscentrale ver zoekt ons plaatsing van het volgende: Naar wij vernemen gebeurt het een enkele maal, dat iemand, die meerdere varkens in voorraad heeft, dan hem zijn toegewezen, zich er op beroept, dat hij een deel der varkens voor een ander mest. Wij wijzen er op, dat zulk een han delwijze niet geoorloofd is. Ingevolge ar tikel 3 van het Crisis Varkensbesluit wordt het in voorraad hebben van varkens ge regeld en hierbij maakt het geen onder scheid of iemand zijn eigen varkens in voorraad heeft of de varkens van een ander. EERSTE SOESTER ElERVEILlNG. Kipeieren: hoogste prijs f3.20; middel- prijs f 2.90—f 2.80; laagste prijs f2.40. Alles per 100 stuks. Aanvoer 12.000 st. Handel stug. VIERING DERDE LUSTRUM R.K. MIDDENSTAND. Zondag j.1. vierde de R. K. Midden- stands-Vereeniging alhier haar derde lus- .trum. Des morgens had ter gelegenheid van dit feit in de kerk van „St. Petrus en Paulus" een H. AAis met algemeene H. Communie plaats, waaraan door een over groot aantal leden werd deelgenomen. Na deze plechtigheid vereenigden de leden zich' in het St. Joseph-gebouw aan een gemeenschappelijk ontbijt. De zaal was met bloemen en planten opgesierd, de tafel welvoorzien. Des middags werd voor de kinderen der leden een feestmiddag georganiseerd. Eenige aardige filmen en leuke spelletjes om prijzen hielden de kleuters eenige uren gezillig bijeen. De stemming was uitmun tend en de geboden tractatie's werden wel gewaardeerd. Des avonds kwamen de leden met hun frames" Bijeen. Mefre waren aaïïwëzfg Pas toor Voss, geestelijk adviseur der veree- niging, Pastoor Smit en Kapelaan Oost veen. Naast een openings- en herdenkings woord van den oorzitter, waarin deze de groote vooruitgang iir ledental liet uitko men, werd, mede onder aanbieding van gelukwenschen, een pittig woordje gespro ken door beide heeren pastoors. Het programma werd dezen avond op verzoek der leden door een aantal leden der vereeniging zelf verzorgd en het moet gezegd op een uitnemende wijze. Zij heb ben de tot in de hoeken gevulde zaal doen schateren. De lach was niet van de lucht. Mede hierdoor was de stemming su bliem en was 't reeds laat toen men naar huis toog. Op waardige wijze is dit lustrum her dacht. EEN R1JWIELDIEF AANGE HOUDEN. Eenige weken geleden liet de heer Van Sitter zijn rijwiel voor zijn winkelraam staan. Toen hij kort daarop het rijwiel weer wilde gebruiken, was 't verdwenen en van den dader was geen spoor te vinden. Thans is de dader, een zekere G. v. d. K., wonende te Nijkerk, door de politie te Barneveld aangehouden. Door een verder ingesteld onderzoek is het de politie te Soest gebleken, dat v. d. K. het rijwiel op de markt te Amsterdam heeft verkwanseld, zoodat S. wel nooit meer in het bezit van zijn fiets zal ge raken. benoemd. Tot klerk bij de politie alhier is door den burgemeester benoemd de heer E. J. van den Essenburg, wonende te Zeist, thans volontair op 't politiebureau alhier. WINTERLEZING. Vrijdagavond werd in Religie en Kunst'" de laatste winterlezing, uitgaande van het Chr. Comité voor Winterlezingen en den Chr. Vrouwenbond, gehouden. De zaal was goed bezet toen het comité met Ds. R. E. van Arkel uit Utrecht de zaal binnenkwam. De heer A. Endendijk, voorzitter, opende deze vergadering, la-s voor hoofdstuk 33 uit Jeremia, ging voor in gebed en deelde mede, dat Ds Van Arkel op dezen laat- sten avond zou spreken over „De Recha- bieten" Tevens bracht hij de aanwezigen in her innering, dat op 2 Febr. 1913, dus juist 21 jaar geleden, Ds. Van Arkel zijn in trede deed in Soest en hier 81/2 jaar als dienaar des Woords heeft vertoefd Daarna gaf hij het woord aan den be gaafden spreker, wel^e vooraf een enkel woord sprak over de geschiedenis der Rechabieten, afstanjme ingen van hun door- vader Rachab, uit het- geslacht der Ke- nieten. Wij moeten in de bijbelsche geschiede nis terugblikken naar - Mozes, die uit Egypte moest vluchten en 40 jaar door bracht in het land der Midianieten of der Kenieten en aldaar huwde met Zippora, dochter van den Midianitischen priester Jethro Die Rechabieten, hoewel niet van Israëlietischen bloede, zijn met de Isra ëlieten meegetrokken naar Kanaan, alwaar zij een nomadische leefwijze volgden. Zij woonden niet in vaste huizen, maar in tenten, hadden geen eigen grondbezit eii beoefenden den landbouw niet, maar trok ken als herders met hunne kudden rond van de eene plaats naar de andere Spe ciaal waren zij ook afkeerig van het ge bruik van wijn op uitdrukkelijk gebod van hun voorvader Jonadab. Even releveerde de spreker nogdat deze Jonadab, bekend uit 2 Kon. IQ 15, 16, een vriend was van Jehu, de ijveraar Gods, en een vij and van den goddeloozen koning Achab. Tengevolge van den inval der Chaldee- sche troepen in het Judeesch grondgebied hadden de Rechabieten de wijk genomen naar Jeruzalem, maar ook daar sloegen zij hunne tenten op en leefden zooals zij gewoon waren. Het is nu daar te Jeru zalem, dat Jeremia, in opdracht van zijn Zender, in een der bijvertrekken van den tempel, kannen en bekers moest gereed zetten gevuld met wijn en de Rechabie ten uitnoodigen om daarvan te drinken. Deze echter, getrouw aan het gebod van hun voorvader, weigerden te drinken en nu werd deze trouw der Rechabieten aan een menschelijk gebod tot een stof eener zeer beschamende prediking over de 01/ trouw van Juda tegenover de geboden des Heeren hunnen God. God de Heere zal nu over Juda en alle inwoners van Jeru zalem al het kwaad brengen, dat de Heere tegen hen gesproken heeft, maar tot het huis der Rechabieten zeide Jeremia: Zoo zegt de Heere der Heirscharen, de God Israëls: Omdat gijlieden het gebod van uwen vader Jonadab gehoorzaam ge weest zijt, daarom zal van Jonadab de zoon van Rechab, niet worden afgesne den een man, die voor mijn aangezicht sta al de dagen. Ook Bileam profeteerde voor Balak, koning der MoabietenToen hij de Kenieten zag, zoo hief hij zijne spreuk op en zeide: Uwe woning is vast, en gij hebt uw nest in een steenrots ge- legd. Daarna behandelde de spreker achter eenvolgens de afkomst, de opkomst en na de pauze de toekomst van de Rechabie ten, die mede gingen in ballingschap, maar er ook weer uitkwamen en medehiel- i>en aan den tempelbouw en staande se- bleven zijn. Ja zelfs tof op fren fïuffrïgen dag leven de Rechabieten nog in de Ara bische woestijn in tenten en zijn daar met vele duizenden bijeen. De spreker eindigde met een toeapsse- lijk woord op de kinderen Gods, de waar achtige christenen, die door de wereld heen moeten, en zich een eigen milieu moeten vormen, zich een eigen pad af bakenen, en niet aan de wereld gelijkvor mig worden. Het staat niet alles precies in oGds Woord voorgeschreven hoe zij zich te gedragen hebben, maar reeds de voorvaderen voelden het aan hun consciën tie, dat bijv. het kaartspel, het tooneej en het dansen voor christenen verboden zijn, omdat zij daardoor als het ware on merkbaar met de wereld één worden. Eeuwen temidden der Israëlieten wonen de, bleven de Rechabieten toch een af zonderlijk volk, en zoo ook behoort het christenvolk te midden van de wereld steeds een afzonderlijk volk te blijven. Zij zijn daar sterk genoeg voor, want zij hebben niet een menschelijk gebod als de Rechabieten, maar God zelf staat aan hunne zijde en zij zijn ingeplant in Jezus Christus, hun overste leidsman. Met stille aandacht werd deze schoone rede gevolgd en na dankzegging ging de vergadering uiteen zeer onder den indruk van het gehoorde. H. A. S. ERGERLIJKE DIERENMISHAN DELING. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een zekere M., wonende aan den Brinkweg alhier, wegens erger lijke dierenmishandeling. De verdachte zag in zijn tuin een hondje. Volgens de ver klaring van M. blafte het diertje tegen M. Dit was voor M. aanleiding een stuk hout te grijpen en het diertje, dat meer speelsch dan kwaad was, zoo ongenadig te slaan, dat de onderkaak op twee plaatsen stuk geslagen was. Een veearts uit Baarn oor deelde, dat het diertje moest worden af gemaakt. DATUMS OM AAN TE DENKEN. 8 Februari. Mannenzang-ver. „Apollo", 8 uur, in „Religie en Kunst". 9 Februari. Theosophische Vereen., 8 uur, in „Religie en Kunst". DAMMEN. Woensdag j.1. ontving O.D.G. de dam club R.K. U.D.V uit Utrecht voor het spe len van hun laatste competitiewedstrijd. Nu de groote nederlaag tegen Baarn is het onze plaatsgenooten mogen geluk ken een klinkende overwinning te behalen. Deze avond was wel bijzonder voordeelig voor O.D.G., daar er tevens bericht was, dat de aanvankelijk verloren gewaanden wedstrijd tegenA.D.V., na arbitrage der afgebroken partijen, in een gelijk spel is omgezet. Zoodoende was O.D.O. aan het einde van den wedstrijd 3 punten rijker, waar door er nog een kleine kans op den 2en prijs bestaat. De gedetailleerde uitslag luidt: O.D.G. R.K. U.D.V. N. N.P. G. v. d. Harg 2—0 Chr. BakkerA. L. Smulders 20 J. C. de Boer—J. H. C. Serriè 2—0 D. Waal—C. J. de Groot afgebr. Th'. BakkerG. Versteeg afgebr. S- de Zoete—A. J. Kuver afgebr. W. HengerA. Wetermaii 11 K. JansonP. v. d. Nieuwenh'of 20 P. ReesinghD. P. Zwanink afgebr. W. F. JasA. Sehooleman 20 Voorl. uitslag 111 De vermoedelijke uitslag is 182, daar de borden 4—5 -6 vrij zeker gewonnen worden en bord 9 minstens remise geeft. Men deelt ons verder mede, dat bo vengenoemde club Woensdag a.s. haar on- derlirge wedstrijden hervat- Aan damlief hebbers, die gaarne aan deze wedstrijden willen deelnemen, raden wij aan, zich' eens op een der clubavonden aan te melden- C'ubavond iederen Woensdag, Hotel „De Viersprong", Ni.u weihoek- Aanvang 8 uur. Ds. B. OOSTHOEK, f Te Kampen is in den ouderdom van 38 jaar overleden Ds. B. Oosthoek, pre dikant bij de Chr. Geref. gemeente al daar. Ds. Bastiaan Oosthoek werd 21 Sept. 1835 te Ridderkerk geboren en studeerde aan de Teologische School der Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn. In 1926 car.didaat geworden, aanvaard de hij 24 Oct. van dat jaar het predi kantsambt bij de Chr. Geref. gemeente alhier. In 1928 nam Ds. Oosthoek het beroep aan naar Dokkum, om zich' 5 Febr. 1931 aan de gemeente van Kampen te verbin den, als opvolger van Ds. K. G. van Smeden, thans te Enschede. Ds. Oosthoek was een bekend voor stander van de St. Oeref. Partij, maakte deel uit van haar hoofdbestuur en was voorzitter der afdeeling Kampen. UITVOERING A.D.O Voor eeu stampvolle zaal gaf de Gym nastiekvereniging A.D.O Dinsdagavond in hotel Eemland haar jaarlijksche uitvoering. De voorzitter, de heer E. van Eeden, opende op de gebruikelijke wijze en brachl eerstens dank aan Mevrouw De Graaf, die evenals vorige iaren voor de muzkaile begcUi 'ing bij de verscffllerde nummers zcrfede en bood haar namens het Bestuur een souvenir aan. Voorts bracht spreken op verzoek van alle leden hulde aan den Directeur, den lieer D. C. van Kerkhoven, voor zijne eminente leiding en overhan digde hem namens allen een sierlijk ge- teekende ode in lijst, en bood hem tevens een prachtige rookfauteuil en een kistje sigaren aan als blijk van waardeering. Onmiddellijk na de opmarsch en den vaandelgroet werd begonnen met de vrije en orde-oefeningen der verschillende kiu- derklassen, die algemeen bijval oogsten. De groepen.gvmnastiek der dames en standen vielen buitengewoon in den smaak. Na de pauze kregen we kuotsoefenin- gen dames, brugoefeningen dames en ad- spiranten, zoowel jongens als meisjes, lenigheidsoefeningen en rythmische gym nastiek te zien, benevens vrije oefeningen heeren, al welke oefeningen zeer in de« smaak vielen. Tot slot gaven de heeren eenige keurige nummers aan den hoogeit brug te zien; dit werk stond op zeer goed peil en toonde een groote vooruitgang. Het tremplin.paard-bok.numnier, als laat ste 'door de heeren.afdeeling uitgevoerd, was buitengewoon spannend. Dat er door A.D.O. hard gewerkt wordt heeft deze uitvoering bewezen en de lei der kan met succes op zijn werk terug zien. 9 Na afloop vond de trekking plaats vaif een schitterende tombola, waarvoor niet minder den 93 prijzen beschikbaar wareiL gesteld. .'i A.D.O# heeft zich op zijn best Iatci^ zien. Bravo! PROCES-VERBAAL. Donderdag werd tegen een autobestuur der proces-verbaal opgemaakt daar de rem men van zijn auto niet deugden. Na gerepareerd te zijn kon hij zijn weg vervolgen. DOOR DE GLADHEID. Zaterdagavond sloeg bij Sanatorium „Zonnegloren" een auto om, tengevolge van de gladheid van den weg. De om gekantelde wagen versperde 'n gedeelte van den weg. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ASSISTENTIE. Zaterdag werd door mej. v .L. politie assistente gevraagd, doordat in haar café twee personen aan het vechten waren ge raakt. Tegen beide personen is proces verbaal opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld: Spatscherm (rijwiel), Beetzlaan 17; wol len handschoen, Bakkersweg 8; glacé handschoen, Pol. Bur.; zak, Pol. Bua\; heeren handschoen (glacé), Beckeringstraat 10; remkabel van auto, Pol. Bur.; polshor loge, Soesterb.straat 23; zwartlederen da mes handschoen, Pol. Bur.; huissleutel. Pol. Bur.; jonge hond (geel), Pol.Buf.; klein zwart hondje, Beukenlaan IS; klein poesjeOssendamweg 59. benoeming. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs is Dr. J. Jongbloed toegelaten als privaat-docent in de faculteit der ge neeskunde aan de Rijks-Universiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de aëro- phymologie 'J KATH. KRING SOESTERBERG^ A.s. Zondag geeft de Kath. Kring td Soesterberg een intieme avond voor leden en donateurs. Eenige leden zullen een hu moristisch stukje voor het voetlicht bren gen, de heer Ben Polak zal eveneens een gedeelte van den avond vullen met zijn steeds gewild reportoir, terwijl de heer Rooda enkele vioolsoli's ten gehoore zal brengen. Ook het muziek.ensemble Polak zal me dewerking verleenen. I 1 AANRIJDING. Donderdagmiddag had in de Torenstraaf een aanrijding plaats tusschen een boe renwagen en een vrachtauto met aanhang wagen. De vrachtwagen zoowel als de boerenwagen bekwamen lichte schade. NOODLANDINGEN ENGE03. Door de plotselinge verandering def weersgesteldheid moesten 6 van de 7, vliegtuigen, welke Zaterdagmorgen te Soesterberg waren opgestegen, een. nood landing maken. Door de plotselinge overgang van regen op vorst ontstaat ijsvorming op vleugels en propellers. Alle machines werden meer of minde* beschadigd. Het minst hadden geleden do twee machines, die te Loosdrecht nog een behoorlijke gelegenheid tot dalen vonden en na kleine reparaties laten naar Soester berg konden terugkeeren. Het meest be schadigd werd wel de machine, welke een plaats zocht in het bosch bij Kievitsdal onder Hilversum. Deze en de 3 andere machines moesten, na gedemonteerd to zijn, naar. Soesterberg worden overge bracht.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5