uoor OPGELET! TWEEDE BLAD Laat U niet misleiden door schijnprljzan. Maar werkelijk goede SIGAREN verkrijgt U BEUKENLAAN No. 21c SOEST tegen uiterst billijke prijzen. Hst beste adres voor wederverkoopers. Aanbevelend, KLARENBEEK VRIJDAG 2 MAART 1934. GFFiClEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders der ge meente Soest maken bekend, dat het hun gebleken is, dat de ingediende aanvraag formulieren voor plaatsing bij de werk verschaffing en verzoeken om steun in gevolge de steunregeling niet steeds een juist beeld geven van de werkelijke in komsten van het gezin van den aanvrager. Onder gezinsinkomsten wordt verstaan datgene was door de gezinsleden is ver diend of verkregen. Onder inkomsten wordt ook verstaan 13 van het kostgeld van een kostganger. Voorts moet worden opgegeven NIET WAT door de gezinsleden aan het ge zinshoofd IS AFGEDRAGEN, DOCH WAT DOOR HEN VERDIEND EN/OF VERKREGEN IS. Bij de beoordeeling van nieuw in te dienen aanvraagformulieren zoowel voor werkverschaffing, steunverleening als steun in anderen vorm moet een lijst kunnen worden overgelegd, waarin van week tot week nauwkeurig is bijgehouden van alle gezinsleden het (de) ontvangen loon (en) en waar en bij wien dit ver diend is. Bij niet voldoen aan deze regelen 2;al tot geen hulpverleening in welken vdrm ook worden overgegaan. Een onjuist ingevuld formulier sluit eveneens bemiddeling uit, terwijl indien blijkt dat dit kennelijk opzettelijk is ge schied, de aanvrage tevens ter beschikking- van den heer Oifficier van Justitie zal worden gesteld. Wanneer in goede orde is voldaan aan bovengenoemde wenken zal aan de hand van de gegevens nauwkeurig en volledig ingevuld op het aanvraagformulier door het bevoegd orgaan worden beslist of aan vrager voor respectievelijk werkverschaf fing, steunverleening of anderen vorm van steun in aanmerking zomt.. Uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat men aan geen enkelen vorm van hulp eenig recht kan ©ntleenen. Soest, 27 Februari 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. te liotiïïen varkens en Tokzéugen, uit te stellen tot 1 Mei 1934, met dien. verstande, dat deze uitzonderingsbepaling alleen geldt voor diegenen, die aan kunnen toonen, dat zij sedert het tijdstip, waarop hun het cijfer van de toewijzing bekend was, geen varkens meer hebben bijgekocht en geen eigengefokte biggen boven._20 K.G- hebben doorgehouden. DIEFSTAL LAMPEN. Weer is bij de politie aangifte gedaan van "de vermissing van een electrische lamp uit een buitenlicht. Bij y. kippen gestolen. L., wonende aan den Nieuwen- LESRUEN ALS VOLGT: Zaterdagsmorgens jongens van 10 tot 11 uur, meisjes van 11 tot 12 uur, Zaterdagsmiddags jongens van 2 tot 3 uur, meisjes van 3 tot 4 uur, Dinsdagavond volwassenen of gehuwden van ,i meisjes van 8 tot 9 uur, leeftijd 16 jaar en ouder. ,y jongens van 9 tot 10 uur, leeftijd 16 jaar en ouder. Nieuwe leden kunnen ook op genoemde lesuren zich' als liü opgeven. Secretariaat: Plas weg 25. leeftijd tot 12 jaar. leeftijd tot 12 jaar. leeftijd van 12—16 jaar. leeftijd van 1216 jaar. 7 tot 8 uur. weg, zijn een acTittal Barnevelder kippen gestolen. ERNSTIGE AANRIJDING. Zaterdag kwam een auto, bestuurd door den chauffeur B. uit Vinkeveen, met sneile vaart uit de richting Amersfoort de Birk- straat over. Hij hield rechts van den weg, maar wel uiterst rechts, want ter hoogte van de Vosseveldlaan raakte de auto een paar booinen, ter zijde van den weg staande. Even verder ligt „de bocht bij Tensen" en door de snelle vaart en wel licht ook al door de aanraking met de booinen, kon hij dezen bocht niet krijgen en botste tegen een boom, waardoor de auto een keer omdraaide en ten slotte onderste boven sloeg. De bestuurder kwam er vrij goed af. Hij had slechts enkele onbeduidende wondjes. Erger was er een inzittende dame uit Zaandam aan toe. Zij had een diepe hoofdwonde en klaagde over inwendige pijn. Dr. Strooband werd direct gewa ar- schuwd, die de eerste hulp verleende en constateerde, dat ©enige harer ribben wa ren gekneusd. Zij werd ter observatie en wellicht verdere verpleging naar het zie kenhuis „De Lichtenberg" onder Amers foort vervoerd. Tegen den chauffeur zal proces-verbaal worden opgemaakt wegens te snel rijden. PLAATSELIJK NIEUWS LUCHTVAARTFEEST. De plannen voor het Luchtvaartfeest op Soesterberg ten bate van het Pelikaan comité, waarover wij reeds eerder een en ander hebben medegedeeld, beginnen thans vastere vormen aan te nemen. Dit feest is thans definitief vastgesteld op Zaterdag 19 Mei a.s. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f3.middel- prijs f 2.7-0—f 2.90, laagste prijs f2.40, extra groot f3.90. Eindeieren f2.50- Alles per 100 stuks. Aanvoer 15.000 stuks. Han del vlug. ONTVREEMD. Woensdagavond werd bij de politie aangifte gedaan door mej. M. W., dat van haar rijwiel, welke zij geplaatst had op het erf van den winkelier N. aan de Nieuweweg, een electrische lantaarn was ontvreemd. Mej. S. deed aangifte, dat een vloer kleed, dat zij achter haar woning had hangen, ontvreemd was. Mevr. R. deed aangifte, dat uit haar winkel ©enige goederen waren ontvreemd. P EERE-MEDAÏLLE. Te rekenen vanaf 1 Maart a.s. is door den chef van de Generale Staf, aan den sergeant-vliegtuigmaker van de Lifchtv.- afd. te Soesterberg A. Du me ru iet de zil veren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst toegekend. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld: Deurkruk, Korenweg 9; lqndermuts, Pol. Bur.; kinderportemonnaie, L. Bergstr. 29; zilveren vulpotlood, Merwedestraat 6, Amersfoort; portemonnaie met inhoud, Kerkstraat 13; rozenkrans, Pol. Bur.; roode handbal, Julianastraat 65; herders hond, Schoolstraat 38; schroevendraaier, Kerkstraat 3; zegelboekje, Molenstraat 41 W.Z. VEROORDEELD. Tegen K. te Soesterberg, die voor ©enige weken door den Kantonrechter te Amersfoort werd veroordeeld tot f50. boete ©n intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van drie maanden, terzake het opzettelijk trachten mevr. de G. met zijn auto aan te rijden en daarvan in hooger beroep was gekomen, is deze week door de Utrechtsche Rechtbank f50.boete geëischt. VARKENS 33VEN 20 K-G. Het Bestuur der Nederlandsche Varkens Centrale heeft besloten den datum, waar op tegenover de leden der Gewestelijke Varkenscentrale zal worden opgetreden, op grond van overtreding van de bepa lingen van liet maximum aantal gelijktijdig PROPAGANDA-VERGADERING R. K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. Tegen j.1. Dinsdagavond was door de R. K- Middenstands-Ver. in het St. Jo- seph-gebouw, Steenhofstraat, een propa- Iganda.vergadering uitgeschreven, welke ook "toegankelijk was voor niet-leden. De nood der tijden dringt ook de mid denstand tot steeds meer samenwerking en dit gevoel zal het wel geweest zijn, dat zoovelen, leden en niet-leden, aan wezig waren. De voorzitter, de heer H. v. d. Berg, heet in zijn openingswoord allen hartelijk welkom, 'meer' in het bijzóncfér pastoor Voss, advisëur der vereeniging, en den heer J. P. de Brabander te Utrecht, direc teur van het Centraal Hanzebureau, spre ker voor dezen avond. Van den Z.E. heer pastoor Smit en den penningmeester was bericht ingekomen van verhindering; de laatste wegens ziekt; De heer De Brabander het woord ver krijgende ,zegt geen propaganda-rede te zullen houden. Spr. voelt er meer voor iets te zeggen over de laatste gebeurte nissen in het middenstandsleven, alsmede over datgene wat men crisis noemt en wat daartegen te doen. Spr.. wijst er dan op, dat m alle groe- per der bevolking zich in deze tijden de moeilijkheden zich opstapelen, zoo ook en niet het minst in de middenstandsgroep. Wel worden er in dit opzicht optimistische klanken vernomen, maar spr. blijft zelf pessimistisch, wanneer deze klanken wer kelijkheid zouden zijn. Spr. is er n.L van overtuigd, dat wanneer betere tijden zullen aanbreken, de allermoeilijkste tijden voor den middenstand aanstaande zijn Momenteel worden alle standen ge - steund. De arbeiders en boeren direct door de hun toegewezen steun, de fabrikan ten door contigefnteering enz. Alleen de mifldenstaand is het, die nog in geen enkel opzicht steun ontvangt. Betere tijden moeten komen uit hoo- gere prijzen voor alle mogelijke artikelen. Wanneer hierdoor de tijden beter wor den, zullen eerst de thans toegewezen steun, contigenteering enz. komen te ver vallen; de loonen zullen zich eerst lang zaam aanpassen en omhoog gaan. Dit wil dus zeggen, dat waar aan de eene zijde de prijzen zullen stijgen en de midden standers dus duurder zullen moeten ïn- koopen, het aan de andere zijde nog lang zal duren voor de koopkracht op dezelfde plaats is aangeland. Juist in dit overgangstijdperk zal het voor den middenstand 't moeilijkst zijn. Verder wijst spr. er op, hoe vooral in deze tijden kapitaalsvorming tegen den middenstand heeft plaats gehad. Het warenhuissysteem wint steeds meer veld, het filialenstelsel treedt eveneens meer op den voorgrond, terwijl ook de verbruiks-coöperatie's het voor den mid denstand. steeds moeilijker maken. Daarbij komt nog, dat vooral m deze tijden steeds personen, werkloozen en zij, die in deze samenleving geen plaats kun nen vinden, zich op handel en bedrijf gaan toeleggen, daardoor liet leger van mid denstanders niet weinig vergrootend en de tijden voor den middenstand steeds moeilijker makend. Dit alles zijn invloeden van buiten. Maar ook van buiten uit is de midden stand bezig het leven steeds ondraaglijker te maken. De onderlinge concurrentie en naijver zijn vaak oorzaak, dat zaken, waar in ook thans nog behoorlijke winsten zou den zijn te maken, met verlies werken. Het troebele water, waarin, mede als gevolg van dit alles, de middenstand in deze tijden zwemt, zijn dan ook zeer ge wilde plaatsen voor diverse politieke rich tingen om te visschen en het aas uit te werpen. Het is niet alleen de N. S. B-, die het oog gericht houdt op den mid denstanders; ook bij de S.D.A.P. roept men thans reeds „Leve de middenstand". Wat dit alles beteekent, aldus spreker, weten wij allen. Het zijn beloften en nog eens beloften. Ook in Duitschland heeft met den middenstand gouden bergen toegezegd en spr. waagt; Wat is er van terecht gekomen? Van de toegezegde slui ting van warenhuizen en coöperatie's is niets gebleken. Men mag tegen deze in stellingen geen actie meer. ondernemen, met als gevolg, dat deze zaken beter bloeien dan in ons land. Het is dan ook begrijpelijk, dat de Middenstandsbonden het oog gericht hou den op de belangen van den middenstand en voor deze belangen vechten. In verbancf hiermede wijst spr. op. de gres in Den Haag. Van daar uit hebben wij een regeering, die voor den middenstand blijkbaar geen open oog heeft, onze wenschen opgelegd en geëischt, dat oo«c voor den midden stand datgene zal worden gedaan, wat dringend noodig is. Meer dan 4000 Katfi. middenstanders hebben daar geëischt satteering en orde ning in het midden0- andfwezen, als: ver bod inzake het ca de; u stelsel; regeling uit verkoopwezen; wijziging winkelsluitings wet; regeling van het korting- en rabat- stelsel;- maatregelen tegen oneerlijke con currentie; Steun aan gezonde midden standszaken, welke door de crisis wor den bedreigd; regeling van het warenhuis- systeem, waarin tegenwoordig zelfs reeds postkantoren zijn gevestigd; maatregelen tegen bevoorrechting van naaml. vennoot schappen; tijdelijk verbod van vestiging als middenstanders enz. enz. "Waar de middenstanders dit alles van de regeering zullen moeten afdwingen is organisatie een eerste eisch. Ook ons eigen voordeel, aldus spr., eischt, dat wij vereenigd zijn. Door het lidmaatschap van den R. K. bond zijn groote voordeeïen te behalen op het gebied van brand-, auto-, glas- en ziekte-verzekering, voor deeïen, welke somtijds vele malen groo- ter zijn, dan de te betalen jaarlijksche con tributie der vereeniging. Ook wijst spr. op het Santosfonds tegen bestrijding der T.B.C., welk fonds tot heden zeer veel hulp heeft verleend en leed heeft verzacht. Terugkomende op het warenhuissysteem en het filialenstelsel Wijst spr. er op, dat de middenstand voor deze instellingen geen vrees behoeft te koesteren, wanneer men slechts handelend weet op te treden. In verschillende vakgroepen zijn n.l. reeds lang werkzaam goed functioneerende in koopcombinaties en het is bewezen, dat de leden daardoor minstens even voor- deelig ,ja vaak voordeeliger inkoopen, dan de warenhuizen. Daarbij moet men be denken, dat de bedrijfsonkosten van den middenstand aanmerkelijk lager zijn dan voor het grootwinkelbedrijf. Verder wijst spr. nog op het groote nut van pakkende étalages en goed ge- voerde reclame, waarvoor spr. als eerste eisch noemt het regelmatig en op pakkende wijze adverteeren. Van het groote nut hiervan zijn zeer velen niet doordrongen. Een goed gevoerde advertentie-opzet doet soms wonderen. Aan het einde van zijn rede doet spr. een beroep op niet-georgaiiiseerde mid denstanders zich te vereenigen en als "één man te strijden voor de opvoering van het middenstandswezen. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen aangaande de hier weergegeven rede en middenstands-aangelegenheden, werd door eenige aanwezigen gebruik ge maakt. Na dank te hebben gebracht aan den spreker voor zijn populaire verhandeling en voor zijn vooral voor deze tijden zoo nuttige raadgevingen, werd de nog restee- renden tijd gevuld met bespreking van verschillende middenstands-aangelegenhe den. Het was een leerzame avond. Juffrouw vraagt ZIT-SLAAP- KAMERTJE met of zonder pen sion bij eenv. deg. menschen op leeft. z. k. Br. lett. H 750 Vis- ser's Boekh'., Kerkstraat 20a. DAMNIEUWS.' Onze plaatselijke vereeniging O.D.G. is voornemens op Woensdag 7 Maart a.s. een Simultaan-seance te geven in de kleine zaal van Hotel „De Gouden Ploeg". Met deze seance wordt tevens 't nieuwe speel lokaal voor het eerst in gebruik genomen, dat dus voortaan 111 genoemd hotel zal zijn. Daar het oude clublokaal met ineer beschikbaar was en O.D.G. dus moest verhuizen, leek haar een verplaatsing meer naar het centrum van Soest thans een geschikte gelegenheid. Met deze verplaat sing hoopt O.D.G. nog vele nieuwe leden te winnen. De simultaan.speler voor dezen avond is de heer E. v. Rees uit Utrecht, een der sterkste spelers uit den Utr. Prov. Dambond. Zijn speelwijze is onregelma tig, teneinde combinaties in den stand te vlechten, zoodat zeer zeker levendige par tijen gespeeld zullen worden. Wij wekken gaarne de damliefhebbers op, aan deze seance deel te nemen, welke deelname geheel vrij is. Verzocht wordt bord en schijven te willen medebrengen. Aanvang pl.m. 8 uur. Belanghebbenden hebben vrijen toegang. SOESTER SCHAAKCLUB. Zooals in voorgaande berichten ge meld, speelde genoemde club Maandag 26 Februari haar laatste competitie-wedstrijd tegen „Pion 1" uit Hilversum. Dat dit een spannende wedstrijd zou worden, daarvan was men overtuigd. Ook van de zijde der Hilversumsche spelers werd de ernst van dezen wed strijd 'ingezien. Dit bleek zeer duidelijk uit de woorden van den voorzitter, toen hij er op wees, dat Soest moest winnen, om den kampioens-titel te behalen. Zelfs remise zou niet voldoende zijn. Wat de uitslag betreft kan Soest te vreden zijn: 31/231/2 met 3 afgebr-oken partijen, waarvan er 2 zeer gunstig vopr Soest staan en wel voor gewonnen zul len worden verklaard. We zullen de uitslag van de arbiters afwachten. BRAND. Blijkbaar door het wegvallen van eöif pijp van ©en fornuis is gisferenmor.giéft morgen brand uitgebroken in een percéll aan het Kerkpad, hetwelk door twee ge zinnen werd bewoond. De woning van Van Rossiun, waarin de brand is ontstaan, is geheel uitgebrand» terwijl de geheele inboedel verloren ging! Door het tijdig ontruimen der aangreni zeilde woning, bewoond door Groenesteity gingen aldaar alleen eitkel ebedden vei* loren, terwijl veel waterschade aan goe deren werd toegebracht. De brandweer wist met veel materieel de brand spoedig te blusschen. Aan het perceel, dat verzekerd is, werd groote schade toegebracht. De inboedel van beide huurders wa$ niet verzekerd. VERANDERING ZAKEN. De fa. Manders—Millecam heeft haar Wijnhandel dezer dagen verplaatst van de Torenstraat naar het nieuwe blok van 4 winkelhuizen aan de Soesterbergsche- straat. Ongeveer gelijktijdig werd door het mode-magazijn „Het Kluwen" en den heer Van Munster, slagerij, eveneens een der nieuwe panden betrokken. De zaken dezer firma's zien er allen goed ingericht en wel verzorgd uit, zoo dat een wandeling naar deze nieuwe zaken wel de moeite loont. Den ondernemers veel succes. DATUMS OM AAN TE DENKEN. 3 Maart: Leerlingenavond van Mej. J. ft d. Es, 111 hotel „Eemlaiid". 6 Maart: Mandoline-uitvoering in .-Re ligie en Kunst". Maart: Neutraal Toonee! m land". Maart: Avond van Zotternij m land". Maart: Concert Oude Hen/. Kwk. Maart: Vrouwen. Vredebond 1x1 „RöÖ. gie en Kunst". k LEZING NAT. SOC. De Majoor-aalmoezenier, WelEw. Heer Van Straalen heeft voor de R.K. onder officieren in het gebouw der R.K- Mili- officieren in 't gebouw det' R-K- Militairen ver. te Soesterberg een lezing gehouden door de vele aanwezigen met groote aan dacht werd gevolgd. MISSIEFILM. A.s. Zondagavond zal in hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg vertoond wor den de nieuwe missiefilm „Amor-Ira". Des middags zal voor de kinderen een voorstelling worden gegeven. De toegang is voor ieder vrij. Onder beide voorstellingen zal een collecte wor den gehouden. A.G.A.V.S. Vorige week "had de plaats der Gymnastiek-Ver. „A.O.AV.S».0' te Soesterberg. Bij de opening gaf de voorzitter, de hee« Grootewal, een overzicht van het afge- loopen vereenigingsjaar, waarin de voor naamste aangelegenheden en successen werden gememoreerd. Bij de bestuursverkiezing werden mej» Störker en de heeren Grootewal, Smits, v. Werkhoven, Dunierniet herkozen, terwijl mej. v. d. Poel werd gekozen in de vaca ture Sijtsma. Het financiëel overzicht toonde ©en ba- tig saldo. Op voorstel der kas-commissie werd de functie van administrateur opge heven en de aan deze functie verbonden werkzaamheden aan het bestuur opgedra gen. Het door den Voorz Per uLvoerig toe gelichte bestuursvoorstel, 0111 als proef lid toe te treden tot den Stichtschen Turn kring van het Kon. Ned. Gymn. Verbond, werd met algemeene stemmen aangeno men. Ook werd besloten ojd 21 April a.s. de jaarlijksche uitvoering te geven in hotel „Huis ten Halve". Een acht-tal bekwame Amsterdamsche turners zullen aan deze uitvoering hun medewerking verkenen. Verder maakte de viering van het eer ste lustrum, dat zal moeten plaats vin den aan het einde van het jaar, een punt van bespreking uit. Het bestuur zal plannen beramen voor een waardige viering. Ter verkrijging van de hiervoor benoodigde gelden wordt ge dacht aan een fancy.fair. DE VEREENIGING HET 2y2-CENT, FONDS. Om onze vrienden en begunstigers weder iets te laten zien van ons werk in het afgeloopen jaar, laten wij hieronder de rekening volgen van de ontvangen gelden en van hetgeen hiervoor aan verschillende! gezinnen is verstrekt. Aan contributie ontvingen we in 1933 f314.02 Saldo van 1932 - 19.19 STILLE OMGANG. De groep Soesterberg zal dit jaar aan den Stillen Omgang deelnemen in den nacht van 1011 Maart a.s. De deelnemers zullen te ongeveer 11 uur vertrekken van station Amersfoort. CORRESPONDENTIE. Door late inzending der copie door onzen correspondent kunnen een verslag van de schietwedstrijden der Bijz. Vrijw. Landstorm afd. Motordienst en een ver gadering der S.D.A.P. heden niet wor den geplaatst. CHR. VER. VOOR LICH. OPVOEDING. Het bestuur van bovengenoemde ver eeniging heeft besloten ook voor volwas sen. en gehuwde personen lessen te ope nen en wel op Dinsdagavond van 7—8 uur in de Chr .School aan de Spoorstraat. Het secretariaat is gevestigd Pias- weg 25. Men zie de adv. in dit nummer. Totaal oTitvangsten Hiervan werd verstrekt: 1956 Liter melk, 23 flesscheu karnemelk, 23 flesschen room- karnemelk van Oud-Bussutn, voor. totaal Met Kerstmis aan kleeding- stukken en levensmiddelen, voor totaal f333.21 f 204.85 .119.20 f 324 05 Te samen AIzoo per 1 Januari '34 een saldo van f 9.16. Wij danken allen zeer voor hun steun en hopen, dat wij ook dit jaar op aller medewerking mogen rekenen. Voor nieuwe leden merken wij nog op, dat de minimum contributie bedraagt 2i/j' cent per week, 15 cent per maand ot f 1.50 per jaar. Gij, die nog geen lid zijt, geeft U nog lieden op aan de onderstaande adressen. U steunt hierdoor vele behoeftigen van alle gezindten. De versterkende middelen worden alleen verstrekt op advies van H.H. Doctoren. Tr. de Boer, Wijkzuster, Wijkhuis. H. Sjoerds, M. M. C. Stam, Burg. Grothe- straat 71, Penn.-Secr.esse.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5