TWEEDE BLAD Kleeding naar maat. Bewerking en pasvorm voldoen aan hooge eischen Vraagt stalen K. WIERSEEftA Soesterbergschestrsat No. 9a tegenvaller. VRIJDAG 27 APRIL 1934. OFF C1EELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester van Soest; Lettende op artikel 5, le lid der Bosch'- wet 1922; brengt ter openbare kennis, Wat het verboden is tusschen 15 Mei en- 1 Augustus geveld naaldhout te laten lig gen of opgestapeld te houden. De Minister van Economische Zaken en Landbouw is bevoegd van dit verbod ge heel ot gedeeltelijk en al dan niet voor waardelijk ontheffing te yerleenen. Dit verbod is niet van toepassing op geheel ontschorst hout, geïmpregneerd hout, takkebosschen, boonenstaken, hout ld at in water ligt en hout, aanwezig op Ide plaatsen van gebruik. Overtreding van dit verbod zal worden gestraft met hechtenis van ten hoogste 1 maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Soest, 21 April 1934. De Burgemeeester voornoemd, G. DEKETH. PLAATSELIJK NIEUWS. ALS RAADSLID BEDANKT. Er is in de laatste tijden wel de noodige wisseling in de samenstelling van onzen raad. Na de heer Busch, is het thans Mej. Funke, die voor het lidmaatschap van den Soester raad heeft bedankt, zulks wegens vertrek naar Hilversum. Door dit bedanken is het eenigste üameslid uit onzen raad verdwenen en daarmede ook de Vrijz. Dem. Partij. Als gevolg van de wijziging in de Kies wet is het thans weer de heer Busch„ die naar voren komt. Hij is het n.1., die als no. 1 voorkomt onder de personen, welke thans geen zitting hebben, voor komende op de lijst van„Algemeen Be lang". Na den heer Busch volgt de heer Mul der van Soesterberg en als no. 3 de heer Haver. Kennende de gevoelens van den heer Busch, kunnen wij mededeelen, dat de mogelijkheid niet is buitengesloten, dat hij wederom als lid van den raad zal zitting inemen. HERNIEUWDE ZAAK. Na eenige weken, welke voor de ver andering noodig waren, is het Sigaren magazijn van den heer Lenssen aan de Van Weedestraat j.1. Zaterdag heropend. Een derde winkelpui werd aangebracht in de zijgevel, stofvrije kasten werden aan gebracht en het geheele interieur nog meer gebracht in overeenstemming met de he- dendaagsche wenschen. De toegepaste veranderingen zijn ten volle geslaagd. Het interieur heeft een rustig karakter gekregen, terwijl 't schil derwerk aangenaam aandoet. Een schat van bloemen gaven Zaterdag bovendien nog een bijzonder cachet aan bet geheel. Wij wenschen den heer Lenssen veel iBUcces in deze voor hem nieuwe pirode. EERSTE SOESTER E'ERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f2.30, middel- prijs f 2.10—f 2.20, laagste prijs ¥2.— extra groot f3.95. Eendeieren f2.05. Al les per 100 stuks. Aanvoer 26-500 stuks. Handel vlug. NEDCRLANDSCHE MjDDEN- STANDSBANK. H o o g e re winst. Uit het jaarverslag van den Nederl. Middenstands-Bank Netto winst f 14.800.na afschrijving van f 110.600.— (v. j. f6900.— na af schrijving van f98.800. In het verslagjaar werden verleend cre- dieten tot een bedrag van f 2.481.331, tegen in 1932 f2.193.998. De intrestbaten waren ca. f 56.000 lager dan in 1932. Het is echter een verblijdend verschijn sel, dat de provisiebaten met meer dan dit bedrag, n.1. met bijna f75.000, ste gen, als gevolg van verdere uitbreiding onzer effecten- en andere cliëntèie en van onze verhoogde activiteit en emissiege- bied. Het totaal der baten bedroeg f 1.083.186 (v. j. f 1-066.478), onkosten en salarissen f 961.281 (v. j. f 973.844), brutowinst f 121.904 (v. j. f 92.634), saldo A- P. f 3.604.72. Na afschrijving en reserveering resteert een netto winstsaldo van f 14.865.89. Voor. gesteld wordt hiervan f3.000 te bestem men voor de uitkeering van 5 <y0 dividend aan de houders van preferente aandee- len. E. H. B. O. Te Rotterdam werd j.1. Zaterdagmid dag een wedstrijd gehouden door verschil lende plaatselijke vereenigingen der Ne- iderlandsche vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken." Deze wedstrijd was uitgeschreven door Ide afdeeling „Linker Maasoever" aldaar. Voor dezen wedstrijd hadden zich ruim 100 groepen uit ons land aangemeld. Van de afdeeling Soest trokken 5 per- Bonen tot deelname aan dezen \^edstrijd Baar Rotterdam. Om circa 5.30 uur toog Ide afdeeling aan 't werk en wist met T1T punten "(hoogsTe""aantal" 124) "dén prijs te bemachtigen. De volgende personen wisten het keu rige succes te behalen: mej. K- v. d. Plas en de heeren J. Zwiep, D. Kroon, G. van Klooster en W. Hilhorst. TOEDIENING H. VORMSEL. Naar wij vernemen zal op Woensdag 13 Juni a.s. door Z. D. H. den Aarts bisschop in de kerk van de parochie Soest het H. Vormsel worden toegediend aan de hiervoor in aanmerking komende per sonen uit beide parochies. VLIEGONGEVAL. Vorige week is het Fokker vliegtuig D 16, bestuurd door Luit. v. d. Giesen van -de Luchtv. afd. alhier, op Waalhaven in aanraking gekomen met een paal. De be stuurder trachtte het vliegtuig nog op te trekken, wat hem niet gelukte. Het toe stel werd totaal vernield. Luitenant v. d. Giesen bleef ongedeerd. c. H. 37.50 42.50 45— 50- 55— 60.. 65— 70— 72.50 75— 7.50 10— 11.75 13.50 15.25 16.50 17.25 19.- ORANJE-VEREENIGINQ SOESTERBERG. Dinsdag 1 Mei, des middags te 3 uur, zal door de Oranje.vereeniging te Soes terberg een film worden vertoond voor de schoolkinderen in de zaal van hotel ,/t Zwaantje" aldaar. Des avonds zal genoemde vereeniging in dezelfde zaal een vergadering houden, waarin de flim voor de leden zal loopen. OPENBARE VERKOOPING. Dinsdagmorgen werd in hotel „De Gou den Ploeg" door notaris A. O. Dammers publiek verkocht: De helft van een dubbele villa aan den Heideweg 32, aan den heer C. v. Vee- ren q.q. voor f3850- De helft van een dubbele villa aan den Heideweg 34, aan den heer C. Hofman alhier, voor f3900. Een strook grond aan den Heideweg, aan den heer C. Hofman alhier, voor f205. Een gebouw, ingericht tot Rusthuis, aan den Heideweg No. 44, aan den heer C. Hofman alhier, voor f8000. Een perceel grond aan den Heideweg, aan den heer C. Hofman alhier, voor f1009. Een burgerwoonhuis aan de Burgem. Grothestraat No. 13, aan den heer K. Wie. Ier alhier, voor f4450. Een woonhuis aan de Nieuwstraat No. 32, aan den heer M. Hilhorst alhier, voor f 3550. Een perceel grond aan de Nieuwstraat aan den heer H. v. d. Broek alhier, voor f 1652. Een vrijstaande villa gan de Molenstraat O.Z. No. 11, aan den heer D. ..vanZoe. leti, Muiden, voor f14.600. Een huis aan het Kerkpad Z.Z. No. 46, aan den heer C. v. Veeren q.q. voot f5000. GEMEENTELIJKE KEURINGS DIENST. Overzicht over de maand Maart 1934. Geslacht op de N. V. Centrale Slacht plaats: 50 runderen, 5 paarden, 1 pink, 11 vette kalveren, 10 nuchtere kalveren en 103 varkens. Huisslachtingen: 1 pink, 3 vette kalve ren, 1 geit en 20 varkens. Goedekeurd onder voorwaarde van ver koop in 't klein onder toezicht: 1 rund. Tuberculose kwam voor bij; 6 runde ren en 7 varkens. Uit nood gedood werden 2 runderen en gestorven 6 nuchtere kalveren, 1 var ken en 2 schapen. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund, 6 nuchtere kalveren, 2 varkens en 2 scha pen. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 8 longen, 1 hart, 19 levers, 3 nieren, 1 uier en 6 lymphklieren. Van Varkens: 12 longen, 1 hart, 1 lever, 2 nieren, 7 lymphklieren en 11 kilogram ongesmolten vet. Van Paarden: 2 longen, 1 hart en 2 nieren. Tegen een viertal personen werd pro- ces.yerbaal opgemaakt wegens overtreding van den Vleeschkeuringswet. „UTILE DULCI." De R. K. Zangvereeniging „Utile Dui- ci" gaf Zondagavond in het gebouw „St. Ludgardis" een uitvoering onder leiding met dames, en kinderkoor, welke zeer druk bezocht was, o. a. door den advi seur Pastoor A. G. Smit. Zoowel het kin derkoor als dameskoor hebben zich ge heel gegeven; er is gezongen, beschaafd, zuiver en met gevoel, zoodat volop noten is. De leuke kinderliedjes waren als geknipt; o. a. Dansje, Meiregen e. a. De teere stemmetjes kwamen zeer goed tot hun recht, zij deden hun uiterste best. Van het dameskoor beviel ons 't meest „Ma- rialiedje", terwijl „lm Frühling»'' een bij uitstek geschikt slotnummer was. Een ex tra compliment aan mej. J. Kouvvenburg voor de gevoelvolle vertolking. Pastoor Smit maakte zich tot tolk der aanwezi gen door koot en tetdet hartelijk geluk te wenschen met het succes. „U. D." heeft na haar reorganisatie aan inner lijke kracht gewonnen. Het ligt in het voornemen in het a.s. seizoen een „Ma- ria.spel" op te voeren met koor en spreek koor. Spr. hoopt, dat velen zich zullen aansluiten om hun stem in het koor te paren. Na de pauze werd door de dames ten tooneele gevoerd „Mevrouw Kwikstaart", een leuk spel met zang, waarvoor de beide zuster, de jongste „naaister" en doove Jans een extra compliment verdienen. Er is veel genoten en veel geklapt. „U. D." kan met genoegen op dezen avond terug zien. n ]r. TQifüTrecïïlTTiénrEen len arutiT afgcwisseTd inet muziek' \AI- iiaAIiaA An 1 r-«- Uai T# - M SCHENNIS EERBAARHEID. Door de rijkspolitie alhier werd terzake het plegen van openbare schennis der eer baarheid aangehouden J. A. v. V., wo nende te Amersfoort. Na het noodzake lijke politie.onderzoek is hij weder heen gezonden. IN ARREST. Zekere P. 'V., zwerver, werd op den en zang van het ensemble „The Blue Follies". Mede ter gelegenheid van de sluiting van den cursus werden dien avond aan de geslaagde cursisten de diploma's uit gereikt door den voorzitter der afdeeling. Een uitvoerig verslag zullen wij in ons volgend nummer opnemen. HEIDEBRAND. Zaterdagmiddag te omstreeks 1 uur werd brand gemeld en bleek, dat een heidebrandje aan de Foeckenlaan was uit gebroken. Door de brandweer werd dit brandje spoedig gebluscht. DIERENMISHANDELING. Door de politie werd proces.verbaal op gemaakt tegen een inwoner dezer gemeen te, den landbouwer J. R. K-, die zich' had schuldig gemaakt aan ergerlijke die renmishandeling. Door hem was een koe, die tijdens het transport van de eene naar de andere weide niet meer voort kon van vermoeidheid, zoodanig met een stok be werkt, dat het dier eenigie wonden aan het achterlijf bekwam. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE. Voor het op 22 April j.1 in de Bad. en Zweminrichting O.Z.E.B-I. te Utrecht gehouden examen van den Nederlandschen Bond tot het redden van Drenkelingen hadden zich vijf leden van de Soester Vrij willige Reddingsbrigade opgegeven voor het technische gedeelte van diploma A. Van deze vijf candidaten slaagden: Mejuffr. H. I. Hübner, J. Eichelsheim, L. H. Fugers en N. Klarenbeek. Het examen omvatte de volgende opga ven: Theorie. 20 M. zwemmen, pop op halen en deze 20 M. vervoeren gekleed), openbaren weg aangetroffen toen hij in Afweergrepen in het water (gekleed) voor staat van dronkenschap zijn rijwiel be-geval de drenkeling zich aan den red- reed, hetgeen voor de politie aanleiding ^er vastklemt. Vervoergrepen in het wa ter (gekleed). 10 M. onder water zwem men. 100 M. borstzwemmen en 50 M. rugzwemmen binnen 5 minuten. Gezien den korten tijd van oefening mag dit een mooi succes worden genoemd, dat voornamelijk te danken is aan de krach tige opleiding van de technische leiders der brigade, de heeren Geervliet en Van der Es. was hem in arrest te stellen. JEUGDDIENST. Zondagavond sprak tijdens den Jeugd dienst in de Emmakerk de J'ava.zende- ling C. W. Nortier over Joh. 20 24 29; de geschiedenis van den ongeloovigen Thomas, door spr. afgeschilderd als een aantrekkelijke figuur in zijn geloof. Veel spreekt hij niet, slechts een paar voor vallen zij„ opgeteekend. Hij is een man, die onder is gegaan, nu zijn Heer is ge- kruisd en begraven. Wat men hem ver telt neemt hij niet aan, hij is critisch, hij moet de zinrijke waarheid beleven. Hij is de type van eeil achterdochtig, scherp zinnig mensch, een eerlijke twijfelaar, een houding die bewordering afdwingt. Ach ter de twijfel hoort men de schreeuw der ziel om te begrijpen. Maar zijn twijfel wordt beloond én wisselt door geloof; hij leert aanbidden. Mochten allen, aldus sprekerv hem navolgen en in Jezus zien hun Heiland en Heer. De vraag moet ge hoord wofden, wat wil God in dezen tijd van mij? Deze prediking werd afgewisseld door het zingen van gezangen en besloten met het Zondagmiddag werd de politie medege deeld, dat op de Vredehofstraat een man van zijn rijwiel was gevallen en deswege niet meer in staat was zijn weg naar Am sterdam te vervolgen. Spoedig bleek, dat het deze persoon te doen was om door de politie per auto thuis gebracht te wor den, welk plan echter in duigen viel, zoo dat hij genoodzaakt werd op eigen ge legenheid naar zijn woonplaats te gaan. JAARFEEST V. EN A. V. SOESTERBERG. De V. £n A. V. Soesterberg hoopt op Woensdag 2 Mei a.s. in de groote zaal van Hotel „Huis ten Halve" haar 12de jaarfeest te houden. Deze avond zal worden gehouden in hoofdzaak voorleden, donateurs en genoodigden. Waar de V. en A. V. Soesterberg op het gebied van jaarfeesten een goede re putatie geniet en gezien het programma, belooft dezen avond ook weer uitnemend te zullen slagen. Als bijzondere attractie verschijnen dien avond de acht Siësta's. Wat dit is, kunt u zelf gaan vernemen. GEWESTELIJKE RUNDVEE CENTRALE „UTRECHT". Men verzoekt ons er op te wijzen, dat voor het bekomen van bewijzen voor het schetsen van ongeregistreerde stier- en vaars kalveren voor de leden van genoemde centrale zitting: wordt gehouden Donder dags van 3—7 uur ten huize van den heer K. Lam, Birktstraat 63. DRONKENSCHAP. Zekere H. W., wonende alhier, werd door de politie in arrest gesteld terzake openbare dronkenschap, terwijl eenige uren later C .v. S., eveneens wonende alhier, eenzelfde behandeling ondervond. FEESTAVOND E.H.B.O. Gisterenavond gaf de afd. Soest van de E.H.B.O. haar jaarlijksche feestavond in hotel „Eemland". Opgevoerd werd het blij spel in 3 bedrijven „Jan Ongeluk" door leden der E.H.B.O. en een tableau be trekking hebbende op hulp bij ongeluk- SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdagavond speelde bovengenoemde club in „Religie en Kunst" de nog restee- rende partijen van den winterwedstrijd; bij afwezigheid van een der spelers werd door den wedstrijdlieder een beslissing genomen. In groep I werd de partij tusschen Timmer Jr. en Hilhorst in het voordeel van eerstgenoemde beslist en de partij Timmer Jr. en Wickel remise verklaard. In groep II gingen de hangpartijen Van MeelHoek en ThomaszeVan Meel bei den voor Van Meel verloren, terwijl de partijen Drost—Van Meel en Van Meel— Helmens beiden door den wedstrijdleider remise verklaard. In groep III won Olie van Verzaal en werd de partij Verzaal—Zonneveld remise. Dr. Velthuyzen van Zanten won van Zon neveld. Roorda verloor tegen Olie en werd de partij Zonneveld—Plemper van Balen in het voordeel van Zonneveld beslist, terwijl aan de partij Plemper van Balen Roorda remise werd toegekend. De Promotie.Degradade wedstrijd volgt nu met in Groep I—II de navolgende per sonen, welke a.s. Dinsdag tegen elkan der moeten uitkomen: Timmer Jr.—C. de Jong. GorterAmelunxen. De ZoeteThomasze. Hilhorst—Hoek. Groep IIIII. Van Meel—Olie. Helmens—G. J. de Vries. Luypen—Blom. Drost—A. de Vries. Groep III. VerzaalZonneveld. Dr. Velthuyzen van Zanten—Roorda. Plemper van Balen—Post. De eerstgenoemden spelen met wit. Groep I is nog niet gevormd, daar men wil trachten ook hierin de andere sterke spelers mede te laten spelen, voor het vormen der ranglijst. Voor den Schaakdag op Hemelvaartsdag kan men zich bij den Secretaris voor 3 Mei opgeven. Dit belooft een schitterende schaakdag te worden. Nieuwe leden, die zich nu nog aanslui ten, kunnen hiervan gebruik maken. RAADSVERGADERING De Raad onzer gemeente is in open bare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 30 April 1934, te 14 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling der notulen van de ver gadering dd. 11 April 1934. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling van besluiten tot be- grootings wij ziging a. algemeene wijziging, dienst 1933, met bijbehoorende wijziging, gasbedrijfbiegroo- ting, dienst 1933; b. algemeene wijziging, dienst 1934; c. wijziging in verband met de dek king van de stichtingskosten van het na tuurbad, dienst 1933; d. wijziging ïn verband met de dek king van gemaakte kosten voor de stich ting van een nieuw schoolgebouw ten be hoeve der Engendaalschool, dienst 1934. 4. Vaststelling van een besluit tot wij- ziging der begrooting 1933, alsmede van de daarbij behoorende begrooting van in komsten en uitgaven van het natuurbad voor het jaar 1933. B. en W. bieden ter vaststelling aan een ontwerp.Ixisluit tot wijziging der ge-I meente.begrooting voor het dienstjaar 1933, alsmede de daarbij behoorende ontwerp begroting van inkomsten en uitgaven vait het Soester Natuurbad voor het jaar 1933. Zooals uit laatstgenoemd stuk blijkt, wordt het batig saldo over 1933 geraamd on f 1794.54. B. en W. stellen voor dit saldo naac den kapitaaldienst der gemeente-begroo ting over te brengen ter reserveering voot eventueele nadeelige exploitatie.uitkoms'en van het Soester Natuurbad in volgende jaren. 5. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der bij raadsbesluit van 30 Sept. 1929 vastgestelde regeling ter verkrijging van de tusschenkomst der gemeente voor het totstandkomen van een uitbreiding van het aanvangsbuizennet der waterleiding. Genoemd voorstel beoogt terugstorting van garantiebedragen binnen den tijd van 5 jaar, wanneer het binnen dit tijdvak de wateropbrengst het door de gemeente overgenomen risico geheel dekt. 6. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijk voorgeschreven medewerking ten aanzien van de aanvrage van het bestuur der Vereeniging voor Chr. L. en U.L.O. te Soesterberg, om gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van leermiddelen wegens stijging van het aantal leerlingen. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verleenen. 7. Vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijs wet 1920 over 1930, met bijbehoorende driejaarlijksche verrekening over 1928 t/m 1930. B. en W. stellen de uavoig-jiiuj ver goedingen voor: gewoon lager onderwijs f 20.38; uitgebreid lager onderwijs f 33.09 per leerling. Voorstel van B. en W. met betrek king tot den aankoop van een motorspuit voor Soesterberg met credietaanvrage. In de vergadering van 29 November 1339 werd door den Raad een crediet vaiï f5000.— toegestaan ten behoeve van den aankoop van een nieuwe motorbrandspuit voor Soesterberg. Als gevolg van de adviezen der Raads commissie en der Tech. Commissie uit den Utr. Prov. Brandweerbond stellen B. en W. thans^yoor l.i:- aankoopi van: a. een tweewielige niotor.orandspuit; b. een Chevrolettruck, en carrosserie met cabine, dienende als manschappenwa- gen. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen B. en W. voor te besluiten tot: a. intrekking van het besluit dd. 29 Nov. 1933; b. het verleenen van een crediet van f3857.40 voor bedoelden aankoop en van f242.60 voor bijkomende kosten. 9. Adres van het Bestuur van „Soester- berg's Bloei", verzoekende verbeteringen met betrekking tot den vuilnisophaaldienst, met voorstel van B. eti W. 10. Adres van het bestuur van „Soes- terberg's Bloei" betreffende de ontginning in de omgeving van het natuurbad, met voorstel van B. en W. Bedoeld adres beoogt niet verder te gaan met de aldaar toegepaste ontginning en de heide verder ongerept te laten. De directeur van het Staatsboschbeheer wijst er in zijn rapport op, dat genoemde vereeniging zich een verkeerde voorstelling maakt van de bebossching aldaar, waar om B. en W. voorstellen dit oordeel aan genoemde vereeniging mede te deelen. 11. Vaststelling van een besluit om den Noorderweg in één richting voor het be rijden met alle motorrijtuigen gesloten te verklaren. B. en W. stellen voor genoemden weg gesloten te verklaren vanaf de Stadhou derslaan. 12. Adres van J. Olyslager te Soest betreffende huisnummering en afbouw van zijn perceel. 13. Verzoeken om ontheffing van art 15 der Bouwverordening. Dit punt betreft o. m. een verzoek van den heer v. d. Lichte, voor den bouw van 4 woningen onder één kap aan de Stadhouderslaan. B- en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Een ander verzoek door den heer Ree- ders te Hilversum, voor den bouw van 4 woningen onder één kap aan de Steen hofstraat, wenschen B. en W. toe te staan. 14. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van het R. K. Kerkbestuur te Soestdijk, met credietaanvrage voor wegenverbetering. Betreft afstand van grond door het R. K. Kerk. en Armbestuur der parochie Soestdijk in de omgeving der begraaf plaats aan den Kostverlorenweg. Voor verbetering van genoemden weg vragen B. en W. een crediet van f3750. 15. Credietaanvrage voor uitbreiding der rioleering langs den Kostverlorenweg in aansluiting aan de rioleeringen in het wegencomplex 't Hart. B. en "W. vragen hiervoor een crédiet van f1094. 16. Vaststelling van liet voljaarskohier der Hondenbelasting 1934. 1

Soester Courant | 1934 | | pagina 5