Joh. v. Schalkwijk Jr. O. F. VOIGT Uoemen Welstandscommissie. In stemming gebracht worden de voor stellen van B. en V. aangenomen. 14. Vaststelling van een besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van het R. K. Kerkbestuur te Soestdijk, met crediet-aanvrage voor wegenverbetering. Betreft afstand van grond door het R. K. Kerk. en Armbestuur der parochie Soestdijk in de omgeving der begraaf plaats aan den Kostverlovenweg. Voor verbetering van genoemden weg vragen B. en W. een crediet van f3750.—. 1 De heer NOODER wil dit punt aan houden omo deze aangelegenheid ter plaat se te bezien. Spr. meen^ dat de kosten minder zullen worden, wanneer de ingang tot de begraafplaats wordt verlegd, i De heer GASILLE meent, dat de ge meente hier meer aanbiedt dan gevraagd wordt. Een verbetering als hier bedoeld acht spr. onnoodig, omdat aldaar niet wordt gebouwd.. Spr- wil ook de riolee ring doen vervallen en het groote riolee- ringsplan afwachten. Spr. dringt aan op aanhouding. I De heer ENDENDIJK zegt ter plaatse goed bek J te zijn. De toegang tot de aldaar gelegen- woningen is daar zeer slecht. De rioleering zal ook blijken noo dig te zijn. Deze rioleering zal aan het plan geen kwaad doen, als gevolg der natuurlijke ligging. De heer GROOTEWAL is voor een goede omgeving van een kerkhof en zou deze aangelegenheid nog gaarne eens in de commissie bezien. De heer DE BRU1JN steunt den heer Endendijk. De heer DE NIES is voor verbetering ider genoemde wegen. De mogelijkheid tot rondrijden wordt daardoor tevens verkre gen. Weth. VAN KLOOSTER zegt, dat hij op advies van den heer Meurs tot dit voorstel is gekoomen. Ook meent hij nu een goede verbetering te moeten aanbren gen, om later geen verwijten te krijgen. De heer VAN DUREN informeert of genoemden weg wel het eigendom is van de gemeente, waarop wordt medegedeeld, dat de verbeteringen allen op gemeente grond plaats hebben. Ook het uitbreidings plan is geen beletsel. Het voorstel wordt hierna aangehouden. 15. Crediet-aanvrage voor uitbreiding ider rioleering langs den Kostverlorenweg in aansluiting aan de rioleermgen in het wegencomplex 't Hart. i B. en W. vragen hiervoor een crediet van f1094.—. In verband met voorgaand punt eveneens aangehouden. 16. Vaststelling van het vol jaarskohier Üer Hondenbelasting 1934. i Behandeling in geheime vergadering. Hierna komt de aanvul 1 ings-agenda in behandeling. 1. Voorstel van B. en W- om aan "de Prov. Staten een subsidie te vragen in de kosten van vernieuwing van het weg dek der Banningstraat. De heer OASILLE wil in het plan van wegdekvernieuwing het geheel of gedeel telijk afgraven der Bult betrekken. Het werk zou in werkverschaffing kunnen ge schieden. De heer STRO BAND steunt den heer Gasille. De heer GROOTEWAL meent, dat de Bult alleen voor wielrijders nog eenig be zwaar kan zijn. En ook dat betwijfelt spr. Veel personen werkzaam op het Vliegkamp fietsen liever 4 maal per dag over de Bult dan in Soesterberg te wonen. Be rekeningen hebben uitgemaakt, dat de kos ten zeer hoog zijn. Een vermindering van Üe Bult met 7 M. kost f 190.000—, 4 M. f160.000—, 2 M- f120.000—Het zou ongemotiveerd zijn deze gelden uit te trek ken. Spr. wil de verbetering niet ophouden; ook niet omdat de belastingbetalers de dupe zullen zijn. De heer NOODER meent, dat de zaak is opgelost, wanneer een lager gelegen rijwielpad wordt verkregen. Spr .meent, idat dit mogelijk is over de gronden van Posthumus Meijes. De heer v. d. BR-EMER is blij, dat niet alleen de dames, zooals hij in de krant heeft gelezen, maar ook de heeren Ga sille en Stro(oi)band hem willen helpen. De heer VAN DUREN meent, dat in de door den heer Grootewal genoemde bedragen de verharding is begrepen, het geen juist genoemd wordt. De heer ENDENDIJK merkt op, dat over afgraving reeds lang geleden met de Spoorwegen is gesproken. Dit lichaam heeft de kosten geraamd op f275.000. Zoowel de spoorwegen als de gemeente hebben toen de zaak laten varen. De lieer VAN KLOOSTER zegt, dat de Spoorwegen 9 maanden noodig "zouden hebben om, dag en nacht doorwerkende, met 2 treinen het zand naar Utrecht te vervoeren. Ook op Me stagnatie in het ver keer moet worden gelet. Spr. deelt mede, dat Ged. Staten verbetering van den weg urgent achten, doch betwijfelt het of voor afgraving wel ooit toestemming zal wor- den gegeven. Het voorstel tot afgraving wordt hier na verworpen en het v oorstel van B- en aangenomen. De kosten zijn geraamd op f94.153.75- 2. Verzoek van P. Zee om oofóe&Hf van art. 15 der Bouwverordening. Van de agenda afgevoerd- 3. Voorstel van B. en W- inaake <te beoordeeling van bouwaa* vragen met cre diet-aanvrage. B. en W. stelten voor de met den Keer London genomen prcef ft beoordeelenv an bouwaanvragen) ie bestendigen, ÖocH de beslissing te leggen in handen van 2 archi tecten, en aan genoeemde heeren toe te voegen de heeren De Bruijn en Groote wal, uitsluitend voor het beoordeelen der vvelstandseischen Het gevraagde crediet be draagt f800. De heer ENDENDIJK juicht de uitbrei ding met 1 architect en 2 raadsleden toe. Het presentiegeld komt spr. zeer hoog voor. Bovendien acht spr. één zitting per 14 dagen voldoende. Spr. dringt aan op voorzichtigheid. Ook de heer GROOTEWAL doet dit.. Spr. vvenscht geen belaghebbenden in de commissie en dringt aan op een bespre king met den Soestér Bouwkring. Als schakel tusschen bouwers en raad zou de heer GASILLE gaarne den heer Hornsveld in de coinm. opgenomen zien. De heer ENDENDIJK acht dit niet ge- wenscht. De heer Hornsveld zal steeds in moeilijkheden komen. De heer HORNSVELD acht een beoor deeling door één persoon onjuist. Als men hem in die commissie vvenscht, zal hij zit ting nemen. De heeren DE BRUIJN en GROOTE WAL worden hierna in de commissie ge kozen en liet crediet toegestaan. 4- Voorstel van B. en W- tot vast stelling van een besluit als bedoeld in art. 36 lid 4 der Woningwet. Vastgesteld. 5- Voorstel van B. en W- tot aanwij zing van perceel 'Steenhofstraat 6 (gedeel telijk) tot ambtswoning voor den ge meentebode. De heer GASILLE acht de verhuiskos ten ad f50.te laag. Ook zou spr- aan de achterzijde een raam wiilen aanbren gen, opdat de zon ook in deze woning kan toetreden. Het bedrag zal zoo noodig worden ver hoogd en 't raam zoo mogelijk worden aangebracht- 6. Voorstellen van B. en W- inzake gemeente-eigendommen, t. w. a. verlenging van de verhuur van grond aan J. L. van Noord; b. ruiling van grond met Gebrs. de Lange. Goedgekeurd. Verder wordt nog besloten de muziek tent wederom achterin in het rosarium te plaatsen. De kosten bedragen f400. Verder doet de VOORZITTER nog me- dedeeling van een aanschrijving van een advokaat, waarin door den heer Coutu rier bezwaar wordt gemaakt tegen plaat sing van een kiosk door Van Beesd bij het vliegveld. Waar het bezwaar door de gemeente moet worden geaccepeerd, wordt het des betreffende raadsbesluit ingetrokken. Op een vraag van weth. VAN KLOOS TER wordt verder besloten het voorbe reidend werk tot het verbeteren van de Laanstraat te doen verrichten. Als hierna de motie van den heer Van den Berg ter tafel komt, wijst de VOOR ZITTER er op, dat deze motie slechts door één persoon geteekend is, waard or deze thans niet in behandeling kan ko men. Zal in de volgende vergadering wor den behandeld. De VOORZITTER richt hierna een af scheidswoord tot mej. Funke, waarna mej. FUNKE den Voorzitter dankt voor zijn hartelijke woorden. In de rondvraag kwamen ditmaal geen belangrijke zaken voor, waarom wij wegens de weinige plaatsruimte, ditmaal daarvan geen verslag zullen geven. V»rt»geKwoordigtfig van Electrolux en Volta STOFZUI6ERS Staenhofstr, 56 - Tel, 906 Reparatie-inrichting aan alle merken. OFF.C1EELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest vestigen er de aandacht op, dat hun is gebleken, dat de beplantingen in de wan- Helbosschen aan de" Soesterbergschestraat veel te lijden hebben van beschadigingen aangericht door baldadige jeugd. In verband daarmede wordt het publiek in overweging gegeven mede zorg te dra gen, dat beschadiging niet meer plaats zal vinden, aangezien bij voortgezette ver nieling der beplantingen het gemeente bestuur zich' genoodzaakt zal zien er toe over te gaan om de wandelbossehen voor het publiek te sluiten. Soest, 24 April 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. 1 De Secretaris, J. BATENBURG. Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt op grond van artikel 36 lid 4 der Woningwet hierbij ter openbare kennis, dat bij be-sluit van den gemeente, raad dd. 30 April 1934, le afd- no. 2990 ie bepaald, dat de vaststelling van een nieuw plan van uitbreiding wordt voor bereid voor dte gedeelten der gemeente, wellke op een bijbehoorende teekening in geel met roode omlijning aangegeven, ioeet, §0 April 1934. Het Hoofd vw bet Gemeente- JU beetuur voornoemd, O. DEKEfH._, 't Vertrouwdste adres voor bet maken van Uw BRIL ook volgens recept van H. H, Oogartsen Is bij Gediplomeerd Opticien - Drogis. Burgem. Groihetraat 30 - Tel. 363 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerarda Christina Sara, d. v. Th. J- v. Luijtelaar en C. A. v. Klooster, Braamweg 17; Annetje Elisabeth, d. v. H. Ruizendaal en A. E. Pelk, Wald- Pyrmoth- laan 61. ONDERTROUWD: G. Bieshaar en H. van Asch; W. B. Brielsman en M- D. Broerze; J- Bosboom en H. de Beer. GEHUWD: N. H. van Dijk en G- H. Keijzer. GEVESTIGD: W. G. Koot en W- Dijkstra.Weistra, Eem- str 7; J. Hogervorst, Kerstr. 48; E. Hoog land, De Zoom 11; A. Goetzke, Praamgr. 1; J. Boelhouwer en J. v- Bonzei, Beetz- laan 47 D; E- R. v- Tellingen, Emmal. 6; E. Holthof, Braamweg 94; D. v« Tuinen m. g., Wilhelminalaan 21T« Ebes m. vr., K. Brinkweg 22c; G- Hellinga m. vr., Stadhouderslaan 48; J. v. Amerongen m- g. en E. Preuss, Hartweg 38; A. P. J. de Groot m. g., Heuvelweg 40; H- J. Wolf, Steenhofstraat 12; J. M. F- Wilderbeek, Kerpad Z.Z. 40; W- T. H. Broeckhuijsen m. vr., Beetzlaan 30; J- J. Abbel, Schouten- kampweg 32; Wed. J. A- W. Dahmen, De Beaufortlaan 6; E. M. Smit, Talma- laan 3; G. Alberts, Heideweg 58; J. v. d. Berg, Amersf.straat 90$ C- M. A. Hou- baer, Rademakerstraat 33; C. v. d- Broek m. g., Kerkdwarsstraat 4; J. Wille m. g-, Amersf.straat 23; H. H- Velleman, Hil- debrandtlaan 15; C. Kossen m. g-, Eigen domweg 110; A. Lugtigheid, Kerkdwars straat 8; A. Hogeboom, Klaarwaterweg 6. VERTROKKEN: P. Smeeing van Nieu- weweg 17 naar Amersfoort, Schimmelp.str. 36; W. Renooij—Wallenburg m. g. van Soesterb.straat 36 naar Maartensdijk, W. de Zwijgerlaan 13; E. J. A. v. d. Ven m. g. van Heideweg 45 naar Den Haag, Batjan straat 37; P. J. Horst m- vr van Vinken- weg 20 naar Baarn, Bremstr. 18; M. C- v. d. Hoorn van Postweg 52 naar Texel, Hoorn 100; A. S. v- Tuil van Spoorstr. 34 naar Renkum, Hartenl. 34; B. H- G. v- d. Meer van v. Lijndenl. 7 naar Bussum, Neptunusstr. 1N. v. d. Meer van v. Lijn denl. 7 naar Meppel, Zuideinde 65; J. C- v. d. Poll van Staalwijkl- 4 naar Neder- horst d. Berg, Horsternaerpolder C 214; H. Poot van Nieuwstr. 35 B naar Scher- penzeel, A 186; J. C. Hoek van F- Huijckl. 19 naar Den Haag, Oranjeplein 19; C- A. J. v- Schoot van Kolonieweg 8 naar Den Haag, de Perponekerstr. 105; H. S- Beekman van v. Lennepl. 70 naar Arnhem, Hertogstr. IS; G. H- Sevink van Beetz laan 56a naar Apeldoorn, Graanweg 35; H. v. d. Brink van 2e Heeserl. 10 naar Apeldoorn, Veen weg 79; D. J. C- Harm- sen van Birkstr. 34 naar Haarlem, Ha- zepaterl. 24; J. J. v. Baaren m- vr. van Postweg 65 naar Utrecht, Albatrosstr. 32; M. v. d- Loo en E .J- Maaskant van Heuvelweg 32 naar Ermelo, Veldweg; B. v. Vangerow van Praamgr- 1 naar Ludwigslust Dtl.; T. Eshuis m- vr. van Emmalaan 1 naar Putten, Stationsweg; M. Drent van F. C- Kuijperstr. 11 naar Utrecht, L. Nieuwstraat 15. VERHUISD: R. Groenestein m. g. van Kerkpad Z.Z. 6 naar L- Brinkweg 39; J. Visser m. g. van Kb Engend.weg 3 naar Kerkstr. '20; Wed. H. v. d. Lugt van Vredehof str. 14 naar Beetzlaan 95; H. J« Sliep en M. Beker van Laanstr. 52 naar Julianastr. 62; A. v- d. Ham m. g. van v. Lennepl. 5 naar v- Lennepl. 78; W. C.1 v. d. Ancker m- g. en P. E. Zeegel van WieksLw. W Z. 37d naar Braaamweg 13; A. H. Klop m- v. van Parkl. 5 naar Dal- weg 2; A. Dijkstra van Kon.laan 138 naar Kerkpad Z.Z. 33; E- Kaats van Beukenl. 38 naar Nieuweweg 38.; K. Lohn van Steenhofstr. 45d naar Nieuweweg 38; H? J. Lodder van Heuveïw. 8 naar K- Hart weg 34; B. v. Jaarsveld van Kerkpad Z.Z. 19 naar K. Brinkweg 13; K- Schuijt m- g. van Gallenk. Pelsw. 1 lnaar v- Weede- straat 32; E. v. d- Horst van Vinkenw. 30 naar P. Potterl. 10; W- M. Sukkel van Rademakerstr. 7 B naar Sinnemalaan 2; Wed. A. M- J. Aartsen van Verl- Postweg 81 naar Kampweg 64; E- M. C- Fortuijn van Kolonieweg 10 naar Bartolottilaan 23;' P- v. Meel m. g. van Beukenlaan 20 naar Gallenk. Pelsw. 11; 'J. v. Nimwegen m- g. van Gr. Melmweg 1 naar L. Brinkw- 15; J. v. Schoonhorst van Talmal- 11a naar K- Melmweg 13. PLAATSELIJK NIEUWS. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres- se^ achter de voorwerpen vermeld. Witte kindermuts, Beetzlaan 39; porte- monnaie met inhoud, Hartweg 28; auto band, Bakkersweg 10; kinderbeursje met inhoud, Pol. Bur. Dieren: duif, Dorre»toi«weg herderg- Kond, K. Hartweg 34- EERSTE SOESTTEft EIERVEILING. Kipeteren: hoogste prijs f2.80, middel- prijs f 1.95f 2.06, laagste prijs fl.80, ^xtra groot fS.90, Eendeleren ff..90. Ak tes per 1Ö0 stuks. Aanvoer 21 300 stuks. Hendel vlug. - - - z. ADRES AAN DEN RAAD. Door een 25 personen in deze gemeente allen bloemist.kweeker of tuinman hier ter plaatse is een verzoekschrift ge richt aan den Burgemeester dezer ge meente, ten einde paal en perk te stellen aan de ongebreidelde straathandel in bloe men, planten, heesters enz. hier ter plaatse. Bedoeld is het venten door personen niet hier in de plaats woonachtig, het geen hier het laatste jaar een groote om vang heeft aangenomen. ]n andere plaatsen in deze omgeving ls een dergelijke verordening reeds langer van kracht, wat tot gevolg heeft, dat deze handel zich nog meer naar Soest verplaatst, tot groote schade der betreffende nering doenden hier ter plaatse. DAMMEN. Woensdag j.1- vielen er in de door O. D. G- uitgeschreven groepen wedstrijden verschillende beslissingen te noteeren. Niettegenstaande er nog enkele partijen gespeeld moeten worden, zijn in groep A en C de eerste prijswinnaars reeds be kend. In Groep A wist de heer H. Bakker Jr. op de eerste prijs beslag te leggen, het welk onderstaande stand doet zien: Groep A. gesp. gew. rem. verl. pnt. H. Bakker Jr. 2 2 0 0 4 Chr. Bakker 3 1 1 1 3 H. Bakker 3 1 0 2 2 Th. Bakker 2 0 1 1 1 Hier kan dus nog verandering in de tweede plaats komen. Groep B. S. de Zoete 2 2 0 0 4 P. Floor 2 1 0 1 2 W. Henger 3 i 0 2 2 D. Waal 1 0 0 1 0 Hier heeft de heer De Zoete dus de beste kans, doch moet nog tegen D. Waal spelen en bij verlies zou dus de heer Floor nog gelijk kunnen komen. Groep C. In deze groep heeft de heer G. J- ter Haar den eersten prijs bemachtigd, en de heer P. Reeringh de tweede, zoodat de laatste partij van geen belang meer is. De stand is hier: G. J- ter Haar 3 2 1 0 5 P. Reeringh 3 1 2 0 4 K. Janson 2 0 1 1 1 W. F- Jas 2 0 0 2 0 A.R.J.A. „GROEN VAN PRINSTEREN." Deze studieclub vergaderde Vrijdag avond in een der lokalen der Julianakerk. Na opening door den voorzitter, den heer J. van Arkel, werd door den heer H. C. van der Fiier 't onderwerp: „De ontwikkeling der A-R. politiek" ingeleid- Kiezend tusschen twee mogelijkheden van geschiedenisbehandeling, wil inl. het waar om accenteeren boven het hoe en zich hoofdzakelijk bepalen tot den achtergrond dezer geschiedenis. Na verschillende be gripsbepalingen, o. m. staat als levensvorm van een volk, verklaart inleider nader Hegel's drietaktredeneering: these anti these synthese. Uitgaande van de cata- strophe der zondeval gaat inl. den gang der menschheid na, en wijst op het tas tend zoeken en zoekend tasten naar het verlorene, maar ook op 't uitstrekken van de hand van God's barmhartigheid, die in den Kerstnacht de aarde raakt. Inl. toont aan de hooge waarde der calvi nistische levens- en wereldbeschouwing, die uitgaat van het: deus dixit en gaat na Ge hevige worstelingen in het hart der kerk om deze tot zuiverder openba ring te brengen. De horizontale lijn wordt weer verticaal. Luther doet de eerste stappen, Calvijn trekt de meer zuivere consequenties. Inl. bespreekt het humanis me, zijn tendenzen voor, maar straks ook door de Hervorming. Voor de Her vorming was de kerk de schatkamer van wetenschap en kunst, cultuur en bescha ving. 't Humanisme is van hieruit een religieuze strooming uit bet catholicisme en heeft haar strekkingen voor het staat kundig leven dan ook indirect. In het rationalisme zien we het humanisme ont daan van het gewaad der religie, welk rationalisme uitloopt op de Fransche revo lutie, waarna inl. schaduw- en lichtzijden dezer revolutie aantoont. De volksgeest is als een krater. Ook in ons land is heftige roering, maar de reactie zien we de herleving der kerk (Bilderdijk, Da Costa!) in Réveil en Afscheiding. Inl- gaat verder na, hoe Gr. v. Pr. ons volk rijp ziet voor principieele partij-formatie en aandringt op principieele begrenzing, om dan ten slotte aan te toonen wat het Chr. Historische en Anti-Revolutionaire dezer partij is en te eindigen met op te wek ken tot hernieuwden strijd voor de heilige beginselen, in welken strijd men niet 't minst in onze dagen door en rondom den Christus des Heeren verzameld worden ook op staatkundig terrein. Na een gezellige en leerzame discussie, sloot de heer Vonk, gedelegeerde der Kies- vereeniging, deze vergadering. GObP. boerenleenbank. Vrijdagavond werd in café „De Gouden Ploeg" de jaarlijksche Algemeen e l eden vergadering gehouden onder presidium van den heer H. van Klooster. Na ope ning der vergadering wijdt de voorzit ter eenige gevoelvolle woorden aan dé nagedachtenis van wijlen P. Hilhorst Rkzn, in leven bestuurslid en mede op richter van deze bankinstelling. Daarna leest de heer C. v. d. Bremer de notulen van de vorige vergadering, die ongewij. zigdr worden goedgekeurd. Vervolgens breng de kassier zijn financieel verslag uit over 1933, waaraan wij het volgende ontleenen: De rekening vertoont in ontvangsten •en uitgaven een bedrag van: f 1.167.105,24, de omzet is in 1933 geste gen met ruim f231,000.—. Aan spaargeh den werd ontvangen f552.186,27 en terug betaald f 150.072,42 terwijl aan rente werd bijgeschreven f53.955,48. Het aan tal spaardes steeg van 1040 tot 1111, met een saldo tegoed van f 1.402.4S2,40. Aan 504 voorschotten stond per 31 De^ cember 1933 uit een bedrag van 1.166< 860, In loopende rekening werd ont vangen f422.236,14 en terugbetaald f572. 595,19. Het aantal rekeninghouders be droeg 31. De schuld bij de Centrale Bank bedroeg in het begin van 1933 f 19. 096,80. 31 December 1933 had men van de Centrale Bank te vorderen een bedrag van f 165.356,26. De winst over 1933 bet draagt f 3.978,83,welk bedrag geheel aan het resevefonds zal worden toegevoegd zoo-dat dit fonds thans bedraagt f 39.830, 59. De verlies- en winstrekening ver toont aan lasten en baten een bedrag van f64.121,81 en een winstcijfer van f3. 978,83. Per 31 Decemb«r 1933 bedroeg het aantal leden 444. De balans vertoont in actief en cassief een bedrag van f 1.470-690,79. Bij monde van den heer B. Beu ken j De heer J. J. van Schadewijk wor§t als bestuurslid herkozen en de heer A. I< Stalenhoef als lid v. d- Raad van Toe zicht. In de vacature P. Hilhorst Rkzn wordt de heer J. J. Brouwer gekozen. BRIEVENBUS. De directeur van het P.T.T. kantoor maakt bekend, dat de brievenbus van den Nieuweweg is verplaatst naar de split sing van dezen weg en de Parklaan (bij het zich aldaar bevindende Plantsoen) tegenover den Eigendomsweg. GESLAAGD. Voor het eindexamen der Middelbare Handels-avondschool te Baarn zijn ge slaagd de dames Riek Smit, Clazina van Vliet en Menko de Bruijn, allen met aan- teekening voor Duitsch en Fngelsrii E. H. B- O. Donderdag hield de af deeling Soes: van E.H.B.O, een feestavond in Hotel „Eemland". De zaal was stampvol. Verschillende, personen moesten teleurgesteld worden daar alle plaatsbewijzen reeds Maandag! verkocht waren. Te ongeveer 8 uur opende de voor-' zitter der E.H.B.O. Dr. J. H. A. Rupert dezen avond wat hit een plezierige taak noemde. Na h-et volgen van den cursus, waar bij de leerlingen steeds getrouw de les sen der 'heeren docenten volgden, past wel een avond van jolijt. Wanneer ik zoo eens in de zaal kijk, dan zie ik vele leden van E.H.B.O., maar ook vele anderen, welke natuurlijk niet alle lid kunnen worden, maar daar de E.H.B.O. een menscfrenlievende instel ling is, kunnen velen zich als donateur laten inschrijven, of de vereeniging op andere wijze steunen., want buiten geld kunnen wij niet. Vervolgens schetste spreker in korte trekken het werk der vereeniging en me moreerde het feit, dat de af deeling Soêst bij den te Rotterdam op 21 April j.1. ge houden wedstrijd in het verleenen van eerste hulp bij ongelukken, uitgeschre ven door de vereeniging „Linker Maas oever'', een 2en prijs wist te bemachti gen zijnde een groote zilveren medaille: Hierna nam de heer Zwiep het woord en bracht zijn dank uit, speciaal aan dr. Donker, die hen voor wedstrijd had voorbereid. Onder applaus wordt door den heer. Kroon de prijs aan de E.H.B.O. vlag gehecht. Nadat de voorzitter nog had medege deeld dat de ziekenauto reeds 19.000 K.M. heeft afgelegd in pl. m. 600 ritten, waar bij hij een bijzender woord richtte tot Mej. van Herwaarden, welke de admi nistratie der ziekenauto bijhoudt, en den chauffeur der ziekenauto, den heer G. van Hornsveld, welke dag en nacht be reid is de zieken te vervoeren, worden aan de 12 candidaten welke het examen' hadden afgelegd, de diploma 's uitge reikt, voor de eerste maal aan Mej* Drost en de heeren D. Kroon en G. van Klooster. Hierna liet de keurig verzorgde band der Blue Fotlies uit Amersfoort zich hoo- ren en direct was de feeststemming in de zaal. Vervolgens had de opvoering plaats van het blijspel „Jan Ongeluk". Een door alle spelers schitterend gespeeld stuk, waarbij dè rollen goed zijn gekozen Ook de regie was bij A. van Weerd, als van ouds, af. Tijdens de pauze werd door mevr. Ra demaker, namens alle cursisten aan de heeren docenten een blijvend aandenken aangeboden, waarbij Dr. Rupert een sier lijk wandbord ontving, dr. Donker een zilveren couvert en dr. de Vos een acte- tasch, terwijl aan hunne echtgenooten, bloemen werden aangeboden. De afdeeling Soest van de E.H.B.O* kan op een schitterend geslaagden feesra avond terugzien.

Soester Courant | 1934 | | pagina 6