Ia beslag genomen. Burgerlijke Stand. Ingezonden stukken. Plaatselijk Nieuws. De misdadigersloopbaan van John Dillinger. Voor Huis en Tuin CONCERT. De muzïekver. „St. Josepli" te Soes- terberg, zal haar tweede Zomerconeert geven op Dinsdag 31 Juli a.s., 's avonds 8 uur, in den tuin van hotel „Huis ten Halve". Het navolgende programma zal worden vertolkt: 1. Vivat Europea, MarscK, V. Blon- 2. Mepiam, Ouverture, D- Gaudefroij. 3. Marpha, Valse, D. Snoeck. 4. Le Val de L' Ambleve, Fantasie, D. Belleflamme. 5. L' Amabile, Ouverture, J. Werkman. 6. Theresen, Grande Valse de Concert, Straus.. 7. Retour du Prentemp, Fan.-Ouverture, f H. en G» Gerdenntq. 8. Finale. ONGEVAL'. Woensdag botste een 15-jarïg meisje tegen 'n plotseling geopend portier eener auto. Hoewel zij er zelf nog al goed afkwam* werd haar rijwiel danig bescha digd. VAN DRIE AUTO'S iToen Woensdagavond op de Birktstraat een vrachtauto stopte en een luxe auto daarachter eveneens een plaats zocht, reed de bestuurder van een derde auto door met als gevolg een botsing. De ingesloten auto, welke tegen een vrachtauto werd gedrukt, bekwam hierdoor schade. Proces verbaal is opgemaakt. Even later had in dezelfde straat een zelfde soort ongeval plaats. Een dame viel hierbij door de voorruit, brak een pols en bekwam snijwonden in het gelaat. Dr. Rupert verleende hulp. PALEIS SOESTDIJK. Zooals reeds eerder door ons 'gemeld gaat het personeel aan het Kon. Paleis 20 September met pensioen. Voor bewaking en tuïnarbeid blijven een 9-tal arbeiders in dienst. RAADSVERGADERING. De Raad der gemeente Soest is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 1 Augustus 1934, te 14 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen dd. 22 en 27 Juni j.1. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekening van het Grondbedrijf over 1932. 4. Voorstellen tot wijziging van de ge- meentebegrooting voor den dienst 1934. a. Algemeene wijziging, waarin o. a- opgenomen crediet voor de aanschaffing van banken voor de o. 1. school ini de Kerkebuurt, voor noodzakelijke herstellingen aan den gemeentetoren. en voor inrichting van het gemeentelijk kampeerterrein; b. wijziging in verband met kosten van voorbereiding der vernieuwing en uitbrei ding van de Laanstraat en Beckeringstraat. 5. Voorstel tot het verleenen van een arediet voor aanschaffing van wapenen voor de gemeente.politïe. 6. Voorstel tot voorziening in de va cature in het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Natuurbad, ont staan door de ontslagname van 't raads lid A. Endendijk- 7. Behandeling van de in de vergade ring van 22 Juni j.1- aangehouden motie van de leden A. Endendijk en D- A- de Bruijn betreffende de toepassing van het reglement voor het Soester Natuurbad. 8. Adres van den Raad der Gerefor meerde Kerk e. a. verzoekende de gemeente voortaan voor kermisgedoe te bewaren, met voorstel van B. en W. 9. Adres van B- H. Duwel, te Soest, verzoekende ontheffing van de bepaling der verordening ex-art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener slagerij met roo. kcrij en kokerij, met voorstel van B. en W. 10. Adres van H- Wolfsen, te Soest, verzoekende ontheffing van de bepaling der Verordening ex-art. 4 der Hinder'wet voor de oprichting eener houtzagerij, met voorstel van B. en W. 11. Schrijven van den Brandraad, zich beklagende over het niet-hooren omtrent den aankoop van een motorspuit voor Scesterberg en verzoekende daaromtrent de redenen te mogen vernemen, met voor. stel van B. en W-^ - J 12. Adres van F- M- Houbaer, te Soes- terberg* betreffende bepaling van de breedte van den weg, welke opgenomen zal worden in het ontwerp-uitbreidings plan, met voorstel van B. en W. 13. Adres van de bewoners der School straat en <len Blieklaan,, verzoekende at- geheele vernieuwing dier wegen, met voor stel van B. en W. 14. Cred iet-aanvrage van B- en W- voor plaatsing van brandkranen in nieuw aan te leggen hoofdbuizen der waterlei ding. 'li' 15. Voorstel van B- en W. tot verniet^ wing van de Banningstraat met crediet- aanvrage en tot aanvaarding van de pro vinciale subsidie. 16. Voorstel van B- en W. tof Het aangaan eener overeenkomst met de N.V- „Gekro" te Overschie, inzake destructie van afgekeurd vee en vleesch', met intrek king van het besluit dd. 30 October 1925 betreffende het aangaan eener overeen komst met de N.V» Nederlandsche Ther- mogemische Fabrieken te Amsterdam. 27. Behandeling van een adres van P. T. van Driel te Soesterberg, verzoekende hem vergunning te verleenen tot het bou wen. van een week^end-huisje aan den Verl. Schoolweg. 18. Voorstel van B. en W- tot in eigen beheer uitvoeren van eenige verbeterin gen aan speelplaats en schoolgebouw in de Kerkebuurt met intrekking van het be sluit dit werk na openbare aanbesteding uit te voeren. 19. Voorstel van B- en W om aan de Kroon ontheffing te verzoeken van de ver plichting tot het oprichten van een Ar beidsbeurs. i 20. Vaststelling van het voljaarskohier 1934 der straatbelasting. DE OUDE RIJWIELPLAATJES. Nog enkele dagen scheiden ons van de eerste Augustus, waarop de nieuwe rij- wiel-belastingplaatjes weer zullen worden uitgereikt. De oude hebben hun diensten' dan gedaan en zijn voor de rijwielbezit- ters waardeloos geworden. Waar bleven al deze oude plaatjes? De groote inzamelcampagne van 't vorige jaar bracht ons het resultaat van 8000 k.g. oude metalen, waardoor wederom een belangrijk bedrag ten bate van de t.b.o besfrijding kon worden aangewend. Vele honderden gevoelden zich geroepen aan het mooie werk een steentje bij te dragen. Hoe verheugd waren wij dan ook over de groote sympathie, die wij aller- wege in. het land mochten ontvangen, want, zoolang er nog zoovelen tengevolge van geldgebrek niet op afdoende wijze kunnen worden gesteund zal het noodig zijn het leed te verzachten. -*v Vandaar wederom een beroep op alle menschenvrienden, naast de velen, die ook de vorige jaren de hulp hebben toege zegd ons bij het belangrijke werk te hel pen, opdat 1934 ons minstens een ge- wicht van 10.000 k-g- oude metalen zal opleveren. Vraagt ons reclamebiljetten; een enkel briefkaartje aan J. E. Bloemen, Waldeck Pyrmontlaan 60, Soestdijk, is voldoende, en v oor toezending zal worden zorggedra gen. Aan dit adres kunnep tevens de plaatjes e. d. andere metalen worden toe gezonden. ti Het devies voor 1934 zij: Oude rijwielplaatjes bij vrachten, Schenkt velen nieuwe levenskrachten, VERNIELING. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen een 22-jarig persoon, terzake het stuk gooien van lampen en ballonnen der straatverlichting. GEBOREN: Johannes Gijsbertus Wou- terus, z. v. W- M- Sukkel en G. T. Rik* ken, Sinnemaplein 2; Allegonda Cornelia Everdina, d. v. T- J- v. d. Ktey en H. E.' ter Heerd, KorteHartweg 24; Catharina Yvon-ne, d. v- A. Leyssen en W- P. E. Banda, Birktstraat 70b; Gaatze Rudolf, z. v. G- Westra en A. Maas, Parklaan 12c; Bertha Odiiia, d. v- H- J- Vos en G. v. d. Bosch, L. Brinkweg 8; Gerredina To rna, d. v. B- 't Lam en D«. Beek, Ko- ninginnelaan 27. ONDERTROUWD: B. F- Fugers en M- H. v- Asch; A- v- Asch en M. A. Hö- Buiten verantwoordelijk heid der Redactie. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik UEd. een weinig plaatsruimte in uw blad. S.O.S- Aan allen die dit lezen in en buiten Koest. i i Maar vooral vraag ik de aandacht van allen die Moeder zijn. Wanneer de Novemberstormen op de Oceaan te keer gaan, wanneer door de onstuimige elementen een schip in nood geraakt, dan gaat er een S.O-S- het lucht ruim in, en de marconist, die het sein opvangt, meld het zijn commandant. Het Schip of meerdere schepen, snellen volk kracht ter hulp, en wat menschielijker wijze kan gedaan worden, wordt gedaan. Naastenliefde en plicht vieren hoogtij. Hoevelen hebben aan dit S.O-S- hun leven te danken, voor hoevelen was dit S.O-S- een laatste kans op redding. Geachte ingezetenen, Moeders vooral, een S.O S. voor U allen. Verleden jaar November is hier in Soest een 14-jarig meisje op brute wijze aan gerand. Een onverlaat vergreep zich' aan een kind, en de gevolgen zijn niet uitge bleven. Voor haar dit S-O-S. In Augus tus a.s. wordt het nu 15-jarig meisje in üe Rijksklinieken te Utrecht geholpen. En zit dit kind dan met de gevolgen van een schanddaard aan haar gepleegd. Haar ouders zijn arm» ook slachtoffers van de crisis. Niets kunnen zij hun kind geven om haar wat aan te sterken, en wat toch zoo hoog noodig is voor den zwaren Strijd, die haar wacht. En ook wanneer zij de klinieken verlaten zal hebben, heeft zij veel versterking noodig. En een paar maanden in andere omgeving, met veel rust en goede voeding, zal haar goed doen. En daarom, Moeders, en lezers van dit S.O-S-, tast in uw beurs, en zendt als een bewijs van naastenliefde en dat 'gij dit S.O-S- begrepen hebt, een kleine ©f groote gift, al naar gij missen kunt, aan onderstaande adressen. Een klein scheepje op de levensooceaan is door bruut geweld op de klippen ge worpen. Met ons allen kunnen wij het er weer afhalen. En de Loods, zijn naam is Naastenliefde, zal het scheepje weer in veilige haven binnenbrengen. Gedenk, dat dit arme kind haar vertrouwen in de menschen verloren moet hebben. Laten wij haar dit weer terug geven, door haar te toonen, wat naastenliefde vermag. En helpt allen, en zoo spoedig mogelijk, de nood is nu al zoo hoog. Giften, kleine en groote, worden gaarne in ontvangst genomen door Zuster Truus de Boer, Wijkhuis, Middel wijkstraat, die voor alles zal zorgen; en door A. de Nies, Lid v. d- Raad, Eikenlaan 17, Soest. OMZETBELASTING. Naar wij vernemen is de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Amersfoort (waar behandeld worden alle zaken betref fende invoerrechten, accijnzen, rijwielbelas- ting en omzetbelasting) verplaatst van Plantsoen West No. 2 naar Prins Hen driklaan 5 (bij het station). Het telefoonnumer is gewijzigd van 718 in 1910. u.| w v VERKOOPINjG. Door Notaris A. Römer te 'Baarn, wer-1 iden j.1. Dinsdag in hotel „De Goudiem Ploeg" verschillende perceelen geveild. De resultaten waren als volgt: Het perceel Nieuweweg 88 verkocht aan H. Prins voor f1240- Het perceel Braam weg 13 en 13a aan H. Ran voor f4345.—. Het perceel Wieksloterweg W.Z. 41 niet geveild. I t Het perceel Laanstraat 2 opgehouden voor f 2900.—. i DORSTIGE DIEVEN.^ Door den caféhouder M. werd bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding van 'n groot aantal fleschjes limonade. Een groot aantal jonge en ouder per sonen zijn in verband hiermee verhoord, waarbij zij bekenden schuldig te zijn. De heer Blommerse van Meerhoven, adjunct-commies aan het departement van financiën in Den Haag, was een deftige en gewichtige persoonlijkheid, d-w.z. zijn vrouw en beide dochters waren daarvan ten volle overtuigd, tot leedwezen overi gens van den heer Blommerse van Meer hoven, die zich bewust was, dat hij aan de uitvinding van 't buskruit dood-onschul- Üig was geweest en die niets anders ver langde dan het rustig en gemakkelijk leventje, dat hem In zijn arbeidsuren tot deel was, ook in zijn vrijen tijd te kun nen voortzetten. Daarvan was echter geen sprake. Als de heer Blommerse ergens op het Plein in Den Haag na afloop, van zijn werk een biertje had genomen, of een appcritief gebruikt, 'dan haalden vrouw en dochters bij zijn thuiskomst hóóg haar dèftige neusjes op, en verkondden ze met afgrijzen, dat het huis naar bóótwerkers rook. Dan werd de heer Blommerse naar de keuken gestuurd om er aan de meid een paar koffieboonen te vragen, die hij zóó lang moest kauwen, dat alle genever- of bierluchtjes in het koffie.aroma wa ren opgelost. De dames Blommerse van Meerhoven hielden van paradeeren. Des zomers kon men ze op een bepaald uur in den vroe gen vooravond ter Scheveningsche Piere bewonderen, mama, geflankeerd door haar beide dochters, vóórop, de heer Blommerse een halve pas schuins-links- achterwaarts. Bij deze en dergelijke zeer regelmatige uitstapjes had de heer Blom merse, die er noch' het nut noch het ver maak van kon inzien, zich' gaarne ver schoond, maar mama stónd er op, dat papa meeging, eerstens omdat het goed staat, als een vrouw zicH door haar man laat vergezellen, tweédeng omdat het im poneert, wanneer een vrouw Haar man gedwee een halve pas schuins.links-ach- terwaarts kan laten mardieeren. Er was overigens nooit eenig meeningsverseKil In de familie, want de heer Blommerse van Meerhoven was zéér tiuldzaam/*.« hebberij, zijn hartstocht, waarvan hij nooit Maar met Juni, als het vischseizoen was geopend, was de heer Blommerse van Meerhoven niet te houden. Visschen was nu eenmaal „zijn" sport, zijn eenige lief- of te nimmer was af te brengen geweest- Toen hij pas getrouwd was, ging hij nog wel op ongeregelde tijden uit visschen, maar zóóver had mevrouw haar man ten minste toch" gekregen, dat hij zich aan dat „ordinaire volksvermaak" nog maar drie maal per seizoen te buiten mocht gaan. Zijn sportkameraad was de heer Crombeck van Hoog, óók ten Idepartemente werkzaam. Een dezer dagen wa'S de vïscKexpeditie nog eens georganiseerd en uitgetrokken- Ze waren met hun auto naar DE VINK bij Leiden gereden en hadden aan die uitspanning hun wagen gestald. Daar was water, er waren bootjes, er was bier en er was een borrel te krijgen; de om geving was er wonderschoon en vde meis jes hadden er allemaal schik in de kale hoofden der bijna oude heertjes, die de bekoorlijke lachje» der iWassenaarsche hing; G'. J. Maassen en J. Kraay. GEHUWD: W. v. Beek en J- Brou wer; G. v- Esch en J- M- v« Westen;' H. J- Burgh'outs en C- B- Boender; J. A M. Raaymakers en T. Horstink- PVERLEDEN: Jane Margaret Brodie, 58 jaar, Molenstraat W.Z. 61. Op het bericht, "dat Dillinger eindelijk gedood is, ademt heel Amerika verlicht op. De bladen wijden heele kolommen aan de korte, maar sensationeele loop baan van den 32-jarigen bandiet. De autoriteiten zijn direct begonnen met zoeken naar de drie hoofdbendeleden van Dillinger. Tijdens de jacht op Dilliner, die 'drie maanden duurde, werden zestien politie agenten gedood. De buit van den mis dadiger bij zijn verschillende bankoverval len wordt op ongeveer een kwart mil- lioen dollar geschat. In het zakhorloge van Dillinger vond de politie een portretje van Evelyn Fre- chette, die, evenals een aantal andere per sonen, veroordeeld werd wegens het on derdak verleenen aan den bandiet. De vader van Dillinger, 'n geacht far mer in Moorseviïle (Indiana), vernam den dood van zijn zoon door de radio en reisde o ogenblikkelijk naar Chicago, om het lijk af te halen. Mededeelingen over de informatiebron, waaruit de politie vernam, dat Dillinger in Chicago verblijf hield en daar een bioscoop bezoeken zou, worden door. de autoriteiten niet gedaan. Zooals bekend, was voor de arrestatie van Dillinger een belooning van 15.000 dollar uitgeloofd. Door het Congres wa ren 10.000 dollars beschikbaar gesteld en door den staat Indiana 5000 dollars. Volgens Purvis, het hoofd van de fede rale politie te Chicago, kunnen de poli tiebeambten, die Dillinger neerschoten, geen aanspraak maken op deze belooning, terwijl hij twijfelt of de beambten uit In diana, die eveneens deelnamen aan de arrestatie van Dillinger, ten deze eenige aanspraken kunnen doen gelden. John Dillinger, „public enemy 'number one", zooals hij sinds jaren werd genoemd, was sinds zijn sensationeele ontsnapping uit de gevangenis te Crown Point (Indi ana)' op 3 Februari van dit jaar 't doel wit van een hardnekkige, meedoogenlooze achtervolging van de politie. Het feit, dat het hem zoolang gelukte uit de handen van zijn achtervolgers te blijven, gaf hem bovendien den bijnaam van den „ongrijp bare". Maar de uitslag kon niet onzeker zijn. Nog nooit had Amerika, dat op het punt van misdadigerspractijk en misdaad, bestrijding al heel wat heeft meegemaakt, een drijfjacht gezien, zooals die georgani seerd werd om John Dillinger te van gen. Neen, niet te vangen. Om hem neer te schieten, zonder sommatie, zonder par don, waar men hem ook maar zag. „Shoot to kill!" zoo luidde de order. En er is, blijkens de wijze waarop „de on grijpbare" aan zijn eind is gekomen, naar die order gehandeld. Toen staatsvijand no. 1 uit den bioscoop kwam is hij dood geschoten door 15 speciaal uitgekozen scherpschutters, zonder dat hij meer kon doen dan nog juist naar den zak tasten, waar hij zijn revolver had opgeborgen. Dillinger was afkomstig uit Moorseviïle (Indiana) en werd opgevoed in een in den omtrek zeer goed bekend staand ge zin. Op tamelijk jeugdigen leeftijd viel hij in handen van een ouderen man, een mis dadiger, die den jongeling op 't slechte pad bracht. Dillinger moest op een dag op den uitkijk staan, terwijl zijn slechte vriend inbrak in een winkel. Bij die ge legenheid werd de winkelier gedood. John werd gepakt en veroordeeld tot acht jaar gevangenis, een wel zeer zware straf. Bovendien werd de jongeman geplaatst in een gevangenis, waarin zware misdadigers waren opgesloten, die den toen 20-jari- gen jongen alle fijne knepen van „het vak" leerden. Toen Dillinger uit de ge vangenis ontslagen werd, was hij een vol. teerde boef geworden, die te Chicago snel opklom tot bendeleider. Een serie afschu welijke misdaden, vooral smokkelhandel en inbraak, gepaard aan vele gevallen van moord en doodslag, kwamen op rekening van de bende van Dillinger. Toen de be- schoonen op een voor hen vlijende wijze uitlegden. De heeren Blommerse en Crom beck hadden heel hun vischuitrusting in den auto laten liggen zooals ze dat trouwens altijd gewoon, waren geweest te doen en ze gingen zicH uitgelaten te buiten aan gastronomisch! genot en ver meiden zich" in de denkbeeldige adoratie van het schoonste deel van het Wasse- naarsche geslacht. Aan visschen echter zoo'n vieze geschiedenis met wormpjes en gekneed brood dachten ze volstrekt niet. .i i -1 t l j In vrij opggewekte stemming keerde liet tweetal des avonds huiswaarts. Alleen maakte de Keer Blommerse zich wat on gerust over zijn Hengelstokken, welke met foudraal en al uit den auto gestolen ble ken, maar och', zijn vrouw zou er. toch geen erg In hebben, 'dat hij zonder stok- geen ergg in hebben, dat hij zonder stok ken teritgkwam- Het noodlot echter wilde Anders. iToen de heer Blommerse door de voordeur binnenstapte stond zijn ega in haar volle waardigheid in de gang. ruch'te Al 'Capone van hef tooneel ver dween volgde Dillinger hem op als „pu. blic enemy number one". Einde 1933 werd Dillinger opnieuw gearresteerd en ditmaal ter dood veroordeeld. Hij wist echter te ontsnappen en toen begon zijn laatste, wanhopige strijd, waaraan vele vreeselijke bijzonderheden nog in de her innering liggen. Tevens viel daarbij op, dat een deel van het Amerikaansche voik met een zekere sympathie tegenover dezen boef stond, die om zoo te zeggen met zijn rug tegen den muur tegen een over macht streed. Bij zijn vlucht kon Dillin ger vaak op de sympathie van de be volking in de staten, waarin hij zijn wei nig eerzaam „beroep" had uitgeoefend, rekenen. De menschen beschouwden Di - linger niet altijd als een vijand van de maatschappij. Zij wisten, hoe hij misda diger geworden was en waren van mee ning, dat de maatschappij Dillinger ertoe had gedwongen, vijand van de gemeen schap te worden. Hoe dit zij, de daden van dezen vijand der gemeenschap waren van dien aard, dat hij onschadelijk ge. maakt moest worden. En de politie heeft den „ongrijpbare" thans voorgoed uit de wereld van de misdaad doen verdwijnen. W1NTER-ANDIJVIE. Om winter-andijvie volgroeid te krijgen,; zal In 't algemeen niet later dan begin Juli gezaaid kunnen worden, echter zaait men ze nog wel begin Augustus. In dat geval is de bedoeling niet om uit te plan ten, inaar dunt men de andijvie uit, tot er een onderlinge afstand van 20 e-M- of wat meer of minder ontstaat. Door dien dichten stand is opbinden niet noodig, da planten drukken zich' zelf voldoende dicht om te bleeken. De gewenschte manier om andijvie te telen is dit echter niet. De gewone manier is, dat men zaait voor planten en deze worden daarna op den gewenschten afstand uitgezet. Om met winter-andijvie het gewenschte succes te hebben, moet men de beschik king hebben over goed gemesten, lossen! grond, warm en beschut gelegen, maafl profiteerend van 'de volle zon. Daar de andijvie als tweede gewas korat, zal een bemesting vooraf meestal gewenscht zijn. Bij vele particulieren gebruikt men daar voor beer. Op lichtere gronden zal dan' een toevoeging van omstreeks 4 K-G* patentkali per Are van nut kunnen zijn. Men kan ook een volledige bemesting} geven met behulp van. kunstmeststoffen^ Bijv. met ammoniak superfosfaat en pa tentkali in hoeveelheden van achtereenvol gens omstreeks 10 en 6 K-G. per Are. Wanneer eenmaal de planten aan dsit groei zijn, zal men één- of tweemaal bo vendien een overbemesting kunnen geveif van 2 K.G. chilisalpeter per Are. Met behulp van verdunde gier zullen ook! goede resultaten bereikt kunnen worden* wanneer deze maar in den aanvang van' den groei gegeven wordt. De planten worden in JuliAugustug uitgezet. Zet men de planten op 40 bij! 35 c-M., dan zijn er per Are 714 planten! noodig. Het is van belang, dat 't uitplanteiï met eenige zorg plaats heeft. Mochten de planten, wat groot zijn, doordat de stand iets dicht was en daardoor de groei ijl* dan kan men het blad met een scherp, mes wat inkorten. Beter is echter voor. goede planten te zorgen, die over vol doende ruimte de beschikking hebben. Het planten voert men dan uit bij regen, achtig weer en de particulier kan 't al licht doen met planten, die kluit hou den; noodzakelijk is dat niet, maar de zekerheid van het aanslaan der planter! wordt er zeer door verhoogd. Om de planten kluit te doen houden, kan men ze eenigen tijd vóór 't uitplanten nog eens flink gieten.^ Gedurende den. groei der planten moet de grond meermalen worden gehakt. Bij aanhoudende droogte zal T vooral in den aanvang van den groei noodig kunnen zjjn, dat door besproeiing watergebrek wordt voorkomen. Als de planten volwassen zijn, komt t bleeken. Tijdens het binden, dat het best met raffia gebeurt, moeten de plan ten droog zijn. Twee a drie weken daar na is de andijvie oogstbaar. Die, welke in Juni werden gezaaid, zullen October December oogstbaar zijn. En? vroeg ze koeltjes- Niets gevangen! antwoordde de Heer Blommerse mat. En waar zijn je Hengelstokken Hen... hen... hengelstokken? Ja* zie je, die... zijn in beslag genomen* Zoo'n stomme veldwachter beweerde zie jedat ik in verboden water vischtel en.... Of mijnheer Blommerse van Meer hoven zoo sprak mevrouw heel uit de hoogte in verboden wateren heeft ge- vischt, weet ik niet, maar dat van dien veldwachter is... verzonnen. IK ben het* die je hengels in beslag heeft genomen. Kijk, die heb je vergeten mee te nemen! Mevrouw haalde de hengelstokken, keu rig in foudraal, van achter haar rug te! voorschijn en toonde ze den heer Blom merse, die plots sterretjes voor d-e oogen kreeg en een flauwte nabij was.... Je zult zeker wel begrijpen ver volgde mevrouw dat dit je laatste, vischpartijtje is geweest. 'I i

Soester Courant | 1934 | | pagina 2