Aan de Gemeentepomp. Officieele Kennisgeving. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. De ïhedetiïahdsclvi tandfvasta. SOESTER GROLLEN. VII. Telkens als ik de Oude Kerk iti Soest aan den achterkant passeer, richt mijn blik zich weemoedig; naar de Gemeente- Pomp, dewelke nog steeds wordt gesierd met het plakkaat „Geen Wader". Onze Gemeente-Pomp is slachtoffer van de droogte en mét haar is de Pomper ge slachtofferd, die thans geen gelegenheid meer heeft om een praatje te maken met zijn. buur, wanneer ze samen hun emmers komen vullen. Maar een dezer dagen hebben we elkaar toch nog een keer getroffen; we kwa men beiden toevallig op hetzelfde moment controleeren, of het water, hetwelk in de laatste weken over de vacantiegangers is uitgegoten, den Soester bodem nog niet voldoende had verzadigd om de Gemeente- Pomp tot herleving in dienstbaarheid op te voeren. En daarbij hebben we nog eens utarstiglijk den zwengel beroerd. M'n buur, die, zooals de lezers nu wel zullen weten, zwaar in de politiek zit, 'deed een paar heftige slagen in het j lucht- en waterledige, waarop hij ineens verzuchting slaakte: En we schijnen weer 'n nieuwen iirecfeur van Openbare Werken te krij- (gen óók! Heb ik iets van gelezen, zei ik Schuchter. Had jij dat kunnen denken Maar natuurlijk, man! Allemaal poli tiek. Eerst hebben ze dien mijnheer Lon don. tot bouwkundig adviseur gemaakt. Zeker, 't was maar een proef.-.. Hij zat al op Openbare Werken, toen ze in den raad nog over zijn tijdelijke aanstel ling zaten te delibereerenEen 1 proef voor zes weken.... Hm, jawel! Nou ja, zeiden we, zóó precies moet je de zaken nou niet nemen. Luister! Toen mijnheer London er eenmaal zat, kwam er een Welstandscom missie Tja, kijk ris, we moeten toch' ook in crisistijd zorgen, dat we netjes voor den dag komen. Goed, goed! Maar het ware beter, dat ze in meer normalen tijd met zoo iets begonnen waren. Al dat gezanik om een krulletje en krabbeltje houdt de bouw nijverheid maar tegen, 't Is nou zomer en toch loopt 40 °/o der bouwvakarbeiders werkloos rond. Die menschen moeten ze dan maa? naar Zwolle in de werkverschaffing stu ren. 't Ware beter, dat ze zulk een werk; verschaffing prakkezeerden voor de men schen, dte"-niéts'"beters'"weten te-doen dan moeilijkheden bij mekaar prakkezeercn en in een slechten tijd de nijverheid nog een beetje dieper omlaag te drukken. Toe, toe, zie je het niet wat zwaar? Zwaar? Let er maar eens op, we zijn er nog lang niet. Om nog eens te herhalen: eerst kregen we dien heer London als bouwkundig adviseur; toen kwam er een Welstandscommissie. Thans is besloten om een ingenieur, ja; een in-ge_ni-eur, als directeur van Openbare Werken aan te stellen op een salaris van gemiddeld f 100.per week. De kost gaat nu eenmaal de baat vooruit. O, voorloopig blijven we nog een poosje aan de kost! De benoeming van een directeur is natuurlijk al lang in kruiken en in kannen. Buiten „den" can- didaat behoeft heus niemand een zegeltje van 50 cent te wagen voor een sollicitatie. Als die man straks in functie is, zal na tuurlijk blijken, dat ook hij geen won deren kan doen. En weet je, hoe dat dan zal worden verklaard?, Nou? Zooals mijnheer London straks alleen goed zal kunnen werken, als z ij n man netje directeur is van O. W-, zoo zal straks die directeur zich aan handen en voeten gebonden voelen door deonbekwaam heid van zijn afdeelingschefsZóó zal dat tenminste heeten. En hij zal niet rusten, vóór die op wachtgeld zijn gesteld en zijn candidaten hun plaats hebben inge nomen. ja, dat alles is de consequen tie van de tijdelijke benoeming van den heer London tot gemeentelijk bouwkun dig adviseur. Ik dacht in een raadsverslag gelezen te hebben, dat die mijnheer zóóveel liefde had voor Soest, dat hij het werk desnoods GRATIS zou willen doen. Pas op! voor die gratis-werkers! DIE bezorgen je de koopjes! Zouden die Meurs en Noewel nou werkelijk zoo onbekwaam zijn geweest, dat Dat weet IK niet en dat weet ju met, buur! Maar dat weet ook NIE MAND VAN DE RAADSLEDEN, die tenslotte over het wel en wee van de gemeente en van die ambtenaren te be schikken hebben. De buitenwacht hoort al leen, dat die ambtenaren in geheime raads vergaderingen en geheime rapporten wor den gecritic-eerd, maar ÏK weet, dat die nsctejt nog nimmer in de gelegenheid 'gesteld'zijit' geworden om van de beschul digingen kennis te -nemen en zich ook maar nipt één woord te rechtvaardigen. Da's geméén! Maar, zeg buur, kijk i's op de klok van den toren. Daar staat me. dat ding toch wéér stil! Ik heb mijn tijd staan te verkletsen, buur; de koffie zal koud geworden zijn. Tabé hoor! Tot kijk! DE POMPER 1 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de Com missie ter beoordeeling van bouwplannen zitting houdt in het gebouw van Open bare Werken, Lange Brinkweg 49b alhier op den. eersten en derden Dinsdag van iedere maand Belanghebbenden kunnen op deze dagen des namiddags van 23 uur inlichtingen omtrent de door hen ingezonden bouw plannen bekomen van een der leden dier Commissie*. Soest, 31 Juli 1934. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgemeester, G. DEKETH- De Secretaris, J. BATENBURG. S.BL.O. |25 Augustus a.s. organiseert de Soester Bond van Lichamelijke Opvoeding weder om haar jaarlijksche athletiek-wedstrijden. Zijn deze verleden jaar gehouden te Soesterberg, dit jaar zullen ze gehouden worden op het terrein van de voetbal- vereeniging E-S.V.A.C-, gelegen aan de Schrikslaan te Soest. De volgende nummers staan op het programma: Heeren; 100 M., 400 M., 1500 M- hoog springen, verspringen, discuswerpen, ko gelstooten, speerwerpen en 4 x 100 M- estafette. Dames: 100 M., hoogspringen, versprin gen, discuswerpen, kogelstooten, speerwer pen en 4 X 100 M. estafette. Heeren junioren: 80 M-, hoogspringen, verspringen, 4 X 80 M- estafette en bij voldoende deelname kogelstooten en speer werpen. Meisjes: 60 M., balwerpen, verspringen en 4 X 00 M- estafette. De inschrijfgelden bedragen voor dames' en heeren 25 ct. per nummer. Voor meis jes en jongens 10 ct- per nummer. Voor de estafette-ploegen zoowel van dames en heeren als meisjes en junioren 50 ct. per ploeg. De inschrijvingen, welke geopend zijn voor inwoners der gemeente Soest, al of niet lid van een sportvereeniging, ieder individueel en voor leden van de bij de S.B-L-O. aangesloten sportve reinigingen, als zoodanig, worden vergezeld van het verschuldigde inschrijfgeld tot uiterlijk 20 Augustus a.s ingewacht bij de vol gende adressen: Te Soesterberg bij den heer J. Groote- wal, Kampweg 47c, aldaar. Te Soest bij den heer G- Assink, Beukenlaan 15a, aldaar. Voor de deeltiemer(ster) welke die dag de beste presatie levert, ter beoordeeling van het bestuur van de U-P-A-B., is een beleer beschikbaar gesteld, ongeacht de vele andere fraaie prijzen. DE GEMEENTE-ONTVANGER MET PENSIOEN. De heer j. L. Alders, die reeds dertig! jaar ontvanger dezer gemeente is, heeft als zoodanig eervol ontslag aangevraagd tegen 1 October, zulks wegens het berei ken van den pensioengerechtigden leeftijd. ZOMERCONCERT. Het 4e zomer-coticert, te geven door de Soester Harmonie „p. V- O.", dir. H. Kok Sr., zal gegeven worden hedenavond 8 uur, in het rosarium- Het navolgende programma zal worden ten gehoore gebracht 1 Les Jeux Olyinpique, Marsch, F. Popy 2 Valse Intercompue, Legende, E- Montagne. 3 Ouverture Fra Diavolo, Auber. 4 Ouverture La Dame Blanche, Boïeldieu. 5 Le Calife de Bagdad, Ouverture, Boïeldieu. 6 Le Reine de L' Olmype, Fantaisie, G- Meijerbeer. 7. Marclie aux Flambe-aux, G- Meijerbeer 8 Steadt fact And Treu, Marsch, C. Teike. Met no- 3 en 4 werd op het Groot Nationaal Concours te Baarn een len prijs behaald; met no. 5 een Eereprijs- BLOEMPJESDAG. Woensdag 15 Augustus a.s- zal een bloempjesdag gehouden worden ten bate van het „Santos-fonds". BRANDWEER SOESTERBERG- A.s. Dinsdag 14 Augustus, 's avonds te 8 uur, zal door de Vrijw. Brandweer te Soesterberg een oefening worden gehou den. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Belastingmerk, Kortew-eg il; muts, Balo kersweg S; parapluie, Schoolstraat 55; bril, Hartweg 23; nummerplaat auto (G 57059), Pol Bur.; phototoestel bi étui en portemonnaie, Staalwijklaan 4; oliepeiler (au'fo)\ Pol, Btif.; frruïne koffer hief ïnh\ en twee plaids, GaHenkamp Pelsweg 14; nikkelen kraan, Beetzlaan 61; autokruk, Soesterbergschestraat 85; portemonnaie met inhoud, Korte Hartweg 17; heeren horloge met ketting, Julianastr. 53; bat en. nummerplaat motor (L' 2791), Eiken- horstweg 2; bos sleutels, Pol. Bur.; rij wiek belastingmerk, 2e Heeserlaantje 8; paar jongensschoenen, Birktstraat 31b. Aangeloopenherdershond, Nieuweweg 90; zwart poesje, Emmalaan 12a; herders hond, Ferd. Huijcklaan 14; zwarte hond, Molenstraat 41bruine hond met lange haren, Verl. Talmalaan 11. GESLAAGD. Voor acte Duifsch l.o- is geslaagd de. heer B. S- Fokkens, onderwijzer aan de Chr. U.l.o. school alhier NACHTVEILIGHEIDRD1ENST. Belangstellenden verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie der Eerste Soester Nachtveiligheidsdienst. Volgens de ons verstrekte mededeel in - gen kan dit bureau als een zeer betrouw bare en waakzame instelling worden be schouwd, waarom we een aansluiting bij deze instelling wel kunnen aanraden. SOESTER SCHAAKCLUB- Door genoemde club werd j.1- Dinsdag avond in haar clubgebouw, Religie en Kunst, een z.g. bliksemwedstrijd gespeeld, welke uitnemend is geslaagd. Door de leden waren voor dezen wed strijd veel prijzen bijeen gebracht, waar voor grooten dank gebracht werd door den voorzitter. De uitslag voör dezen wedstrijd is als volgt: Groep 1le prijs Wickel, 2e Schreuder, 3e Timmer Sr. Groep 2: le pr. Hoek, 2é Thomazse. Groep 3: le pr. De Vries: 2e Olie. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieietihoogste prijs f3.65, middel- prijs f 3.40—f 3-50, laagste prijs f3.35. extra groot f4.- Eendeieren f2.Alles per 100 stuks. Aanvoer 12 000 stuks. Han del vlug. j DE AANSTAANDE PLUIMVEE. TENTOONSTELLINO. In een vorige algemeene vergadering' •van de Pluimvee-vereeniging te dezer plaatse is het bestuur der vereeniging met de propaganda-commissie gezamenlijk be noemd tot tentoonstellingsbestuur. Dit ten toonstellingsbestuur heeft nu dezer dagen vergaderd en de functies als volgt ver- deeldDe voorzitter der vereeniging is voorzitter der tentoonstellingscommissie. Secretaris is de Scer T. de Jong;, die ook secretaris der vereeniging is, terwijl tot penningmeesteres is benoemd mevr. Dral. Als 2e secretaris-penningin. iS benoemd de heer H. J- de Haan Sr., terwijl de heer Plomp zicli als commissaris zal belasten met den opbouw der tentoonstelling. Voor de propaganda zal de heer Mokveld zorg dragen. Zooals men weet zal tijdens de Kerst dagen de tentoonstelling worden gehouden in hotel Eemland. Er zijn plannen om de tentoonstelling een bijzonder karakter te geven. De pro- pagandacommissie zal plannen beramen en uitwerken, waarna het tentoonstellingsbe stuur in. zijn geheel een beslissing zal nemen. Als keurmeesters zijn reeds benoemd: Voor kippen: de heer Mantel. Voor duiven: de heer Spruit. Voor konijnen: de heer Cornelissen de Beer te Apeldoorn. POSTDUIVEN WEDVLUCHT. De uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf St. Cathrien Wavre, 135 K M., met jonge duiven, gehouden, door de P; V- De Zwaluw, met deelname van 300 duiven, is als volgt: i W. Nieuwenhuis 1-20-62 I A. Dorresteijn 2-35 B. Groene veld 3-12.15-17-30-42-45-65.47.56 G. Suloel 4-8-31-65-75 H. Mojoor 5 H. Westerveld 6 J. Pot 7-10-16-19-34-40-43.44.55.57.61.72 H. v. Sitter 9-37.38 H. Schouten 11-48.40-58-63-68-71 A. Schaap 13-67 J. Groen 14-29-33-53 H. Broekhuis 18-59-60 J. Altena 21-28-54 G. Visser 22-23 G. Haks 24-27 G. Teeken 25-41-66 C. Geytenbeek 26-50-51-69 A. Rijksen 32-74 R. Bokma 36-52 J. Timmermans 39 l C. Karstens 64-73 J. Rijksen 70 Gelost om 7 uur 30, werd de eerste duif geconstateerd 9-16-25,; laatste duif 9-38-19. KORFBAL'. Vrijdagavond speelden de ad spiranten van de korfbalvereeniging „De Stormers" alhier op eigen terrein een wedstrijd tegen de Baerne adspiranten. Niettegenstaande de vele regens van de laatste dagen was het terrein aan Den Blieklaan goed bespeelbaar- De jeugdige Stormers waren bijna voortdurend in de meerderheid en wonnen dezen wedstrijd dan ook verdiend met 8—0- 2 'September 'a.s. organiseert bovenge noemde korfbalvereeniging voor de 2de maal haar jaarlijksche seriewedstrijden. Werd verleden jaar door 24 twaalftaL len deelgenomen, dit jaar zal het aantal deelnemende twaalftallen zeer zeker be langrijk grooter zijn. EEN SERENADE. Ter gelegenheid van 't feit, dat Soes terbergs Mannenkoor op het gehouden concours van Apollo alhier een lsten prijs mocht behalen, werd Donderdagavond door het R.K- muziekezelschap „St. Jo- seph" aan genoemd koor een serenade gebracht, waarvoor veel belangstelling be stond. ZWEMWEDSTRIJDEN NOGMAALS UITGESTELD. De zwemwedstrijden in ons Natuurbad zijn ook j.1. Zaterdag nogmaals uitgesteld vanwege het minder gunstige weer. BRAND. Maandagavond loeide de sirene. Er was brand in de stortplaats van vuil van de spoorwegen, gelegen op de grens der ge meente, nabij Den Dolder. Daar smeult het vuur geregeld, maar er was nu aan leiding even in te grijpen voor mogelijk gevaar voor de omgeving. GEBOREN: Hendricus Willem, z. v- W. J. v- Breukelen en A. M- Bosman, Kon. laan 97; Helena Petronella, d. v- P. d' Bruin en H. Hilhorst, Smitsweg 5; Jan, z- v. J. A. de Kruijf en J. v. Pluuren,, K- Brinkweg 16a; Hendrik Cornelis, z- v- W- G. Buddingh' en A. v. Veen, Bos straat 11; Willem Peter, z- v- W. Berust en W. E- v. Zuilichem, Postweg 69 Evert, z. v. A. Brons en B- Bakker, Mo lenweg 28; Cornelis Everardus Johannes, z. v- J. Kaats en J. Bosboom, St. Joseph- straat 1. ONDERTROUWD: C- v- Tricht en J. K. Strumpel; C- de Boer en M. Kruse- man; W. v- 't Klooster en H. de Jager. GEHUWD: B. F- Fugers en M. H- v. Asch'. OVERLEDEN: Cornelis Arie Middel man, 8 jaar, Torenstraat 3b; Maria Mar- retha de Haas» 77 jaar, wed. van J de Haan, Verl .Talmalaan 31. maakt Uw tanden hagelwit Een product vao de Pbarm. Fabriek A- Mijnbardt Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. CONCOURS APOLLO. Nadat Maandagavond 't muziekconcours van Apollo's Mannenkoor ter gelegenheid van zijn 10-jarig. bestaan officieel door den Burgemeester met een korte redevoe ring was geopend, heeft Soesterberg's R.K* Fanfaregezelschap onder leiding van zijn directeur den heer J. Wakelkamp, met een 8-tal «nummers geconcerteerd, terwijl na de pauze de jubileerende vereenigging eenige nummers ten beste gaf. Dinsdagmiddag één uur is de wedstrijd begonnen op het terrein aan de Pauius Potterlaan. Als jury fungeerde de heeren A. J. van Maurik, directeur van Apollo, A. Altink en H- Kok uit Utrecht. De uitslag is als volgt: 4de Afdeeling. K-K- „Ons Koortje", Zwollerkerspel, 2e prijs, 268 punten. Doornsch, Kinderkoor, Doorn, le prijs, 310 punten. Dafneskoor, „Ëxcelsipr", IJmuiden, le prijs,' 333 punten. Kinderkoor „Excelsior", Amsterdam, le prijs, 334 punten. Superieure Afdeeling. Gemengd koor „Halleluja", Rheden, 2e prijs, 288 punten.. 3e Afdeeling. M-K- „Voorbereiding het Lied", Leer. dam, le prijs, 305 punten. M-K- „Sursurn Corda", Alphen a.d. Rijn, le prijs, 334 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. K K- „Sursum Corda", Alphen q.d. Rijn, le prijs, 339 punten. 2de Afdeeling. Dubbelm. kwartet „Excelisor", IJmuiden le prijs, 302 punten- G-K- „Zang en Vriendschap", Zwoller kerspel, le prijs, 307 punten. K K- „Zang zij onze Leus", Leiden, le prijs, 309 punten- K-K- „De Kl«ine Lofstem", Jutphaas, le prijs, 330 punten- Meisjeskoor „Hosanna", Gouda, le prijs, 312 punten. lste Afdeeling. G-K- „Oefening en Stichting", Woerden, le prijs, 323 punten. M-K* „Osanna in Excelsis", Oostzaan, le prijs, 329 punten. Chr. Gem. ^oor „A.S.A.F.", Huizen, 2e prijs, 294 punten. Eere-Afdceling. G-K- „Zang en Vriendschap", Moerka- pelle, le prijs, 355 punten. -GK* „De Lofstem", Aarlandervecii, 2e prijs, 295 punten. 3de Afdeeling. G-K- „Zang en Vriendschap", Bussum, le prijs, 341 punten, met den directeurs- prijs a f15. J Na afloop Kaïï "de eere-wectsfrijd pTaafs, 'waarin de le prijs werd behaald door „Zang en Vriendschap" te Moerkapclle met 162 punten; de 2e prijs het Dames koor „Excelsior" te IJmuiden met 147 p,; de 3e prijs „Zang en Vriendschap" ic Zwollerkerspel met 144 punten. Deze eerste concoursdag is besloten met een concert, aangeboden door de Chr, Gem. Zangver. „Crescendo", alhier, die een 5-tal nummers ten gehoore bracht» en vervolgens door Apollo's Meisjeskoor, De eerste dag is volkomen geslaagd. Woensdagmiddag werd het concours voortgezet. De uitslag van dezen dag is als volgt 4de Afdeeling. Soesteroergsch Mannenkoor, Soesterberg le prijs, 305 punten. Dameskoor „Zanglust", Callantsoog, le prijs, 309 punten. 3de Afdeeling. Dameskoor „Hosanna", Geldermalsen, le prijs, 312 punten. Fanfarecorps „Hoevelaken", Hoevelaken 2e prijs, 291 punten. Gem. Koor „Het Laakkoor", Den Haag, le prijs, 310 punten. 2de Afdeeling. Meisjeskoor „Juliana", Utrecht, le prijs 309 punten. G-K- „De Lofstem", Vinkeveen, le prijs 312 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. G-K- „Zingt den Heere", Zwammerdam, le prijs, 309 punten. Eere-Afdeeling. G-K- „Kerkgezang", Geldermalsen, le prijs, 301 punten- G-K- „Eensgezindheid", Stolwijk, 2e pr, 290 punten. Superieure Afdeeling. G-K- „Aeolusharpe", Den Haag, le pr., 324 punten. GK- „Zanglust", IJsselstein, le prijs, 330 punten. Fanfarecorps „Eendracht", Huizen, le prijs, 334 punten, met Directeursprijs f 15— „Bussumsch Mannenkoor", Bussum, le prijs, 309 punten- lste Afdeeling. Na afloop kwam de eere-wedstrijd met het volgende resultaat: le prijs Gemengd koor „Zanglust" te IJsselstein. 2e pr. Bussumsch Mannenkoor, te Bus sum. ij 3e pr. Gemengd koor „Kerkgezang" ta Geldermalsen. Des avonds gaf het Fanfarecorps „Een dracht" een concert, waarvan enkele num< mers zeer in den smaak vielen. Tot slot om half elf nog 'n inooi vuur werk, met als eindstuk: Leve Apollo. De laatste dag van het concours, Don derdag, is wel de slechtste geweest. Vrij wel den geheelen middag regen en 's avonds bij het concert, dat dit keer ons Harmoniegezelschap „Patientia Vincit Om- uia" gaf, was het wel wat frisch om bui ten te zitten. De uitslag vati Donderdag was: 4de Afdeeling. G-K- „Lage Vuursche", Lage Vuursche^ 1e prijs, 302 punten. 3de Afdeeling. G-K* „Zingt den Heer", Wassenaar, le prijs, 300 punten. Dameskoor „Hallelujah", Bodegraven, le prijs, 303 punten. „Vreeswijksch Mannenkoor", Vreeswijk, le prijs, 317 punten. Kinderkoor. „Klein Hosanna", Boskoop, le prijs, 323 punten, i 2de Afdeeling. K K- „Soli Deo Gloria", Durgerdam, le prijs, 323 punten. lste Afdeeling. G-K- „Juliana", Sleeuwijk, 2de prijs, 280 punten. G K- „Zang Veredelt", Hardinxveld, 2de prijs, 279 punten. G-K- „Zang en Vriendschap", 's Graven- Gdeel, 2de prijs, 273 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. G K- „Zingt Gode Lof", Linschoten, met Directeursprijs van f 15 directeur A. Coljee, lste prijs, 324 punten. GK- „De Lofstem", Nieuwkoop, lste prijs, 304 punten. Eere-Afdeeling. G-K- „Amstel's Zangkoor", Uithoorn, lste prijs, 317 punten. G-K- „Zanglust", Barendrecht, 3de pr., 245 punten. Afdeeling Uitmuntendheid. G K- „De Lofstem", Jutphaas, lste pr., 305 punten. De uitslag van de Eere-wedstrijd was als volgt: lste prijs: Gemengd Koor „Amstel's Zangkoor" te Uithoorn. 2de prijs: Gemengd Koor „Zingt G<>do Lof" te Linschoten. 3de prijs: VreeswijkscK Mannenkoor te Vreeswijk. Apollo heeft het met dit concours niet best getroffen^ Was het aan de eene zij<te het weer, dat niet regelmatig medewerkte, aan de andere zijde lijkt ons het houden van leen concours op werkdagen geen voor deel voor de ondernemende vereeniging, Het concours op zich' zelf is bij uit stek geslaagd; de deelneming was groot en het door de vereeniging gebodene stond op hoog peil. Apollo kan op genoeglijke concours* dagen terugzien. (Wegens plaatsgebrek ïn ons vorig nummer eerst heden opgenomen.) J

Soester Courant | 1934 | | pagina 5