ONZE GOEDKOOPE PATRONEN, Patronen (in de maten 4250 a 58 ct.) kunnen bij vooruitbetaling plus 12 ct. in- •luiting voor verzendkosten worden besteld bij de Redactrice Damesrubriek, Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag. De betaling kan geschieden door middel van gireering U25025), per pos wissel of per brief met bij gesloten postzegels (bij vooruitbetaling). Maat en nummer s.v.p. duidelijk vermel den! De gevraagde patronen worden drie zes dagen aan de aanvraagsters gezon den. HUISMIDDELTJES, die tan pa$ KUNNEN KOMEN* EEN FLEURIGE BLOUSE No. 757 geeft een fleurige blouse weer, die het best kan worden vervaardigd van «en zware zijde stof of van crêpe-satin, daar deze kwaliteiten mooi soepel naar beneden vallen. De blouse is ingewikkeld, maar zal u zeker voldoen, omdat het mo del zoo apart is. Het lijfje van de blouse wordt aan den hals h^el wijd gemaakt, zóó wijd zelfs, dat het van voren in een böog naar beneden valt, hetgeen heel bijzonder staat. Verder loopt dit lijfje strak uit en sluit om het middel door middel van een groote sier lijke strik, welke wordt gedragen op de rechterzijde. Aan de linkerschouder is nog een strik aangebracht. De mouw is heel mooi en slank kleedend. Van boven be vindt zich in de mouw een wijdte, die ver kregen wordt door insnijding van de mouw, wanneer deze eerst zeer wijd wordt ge knipt. Natuurlijk zal men door het maken Van zulk 'n aparte mouw veel meer stof poodig hebben dan anders, maar de over tollige stof, de reepen, welke afgeknipt zijn van de mouw, kunnen worden benut voor de strikken en de manchetjes. De mouw loopt verder strak aan en vormt een man chetje aan den pols Insecten In het oor. Wanneer iemand een insect in het oor heeft, gooi dan eei\ beetje olijfolie in het gehoor-orgaan. Insec ten sterven spoedig door olijfolie. Hout het oor naar omlaag en het diertje zal er van zelf uit vallen. .Iets in de neus. Kinderen hebben vaak de eigenaardige gewoonte een boom, erwt of anderszins in de neus te stoppen. Die manier van doen is zeer gevaarlijk, vooral als het voorwerp naar boven schiet en een inwendige ontsteking de gevolgen kunnen zijn. Neem dan een veiligheids speld en buig hem om. Het scherpe puntje «an de speld buigt men om door middel van een nijptangetje. Houdt dan deze punt in een vlammetje, zoodat de speld geen in fectie kan veroorzaken. Deze manier van, handelen zal evenwel niet altijd baten, doch' in geval men geen dokter kan raadplegen, kan ze toch wel goede dienstem bewijzen. ZOMERTRAINING De methoden om het lichaam tot toppres taties op het gebied van sport en derge- lijke te voeden, worden steeds wel door® dachter en wetenschappelijker. Vooral de Amerikanen presteer en in dit opzicht leis werkelijk buitengewoons. Geen middel mag verzuimd worden, om de sportslul in steeds betere conditie te brengen. Een der voornaamste hulpmiddelen hierbij is de bestraling met ultra-violette stralen ge worden. De beroemde Amerikaansche trainers, zooals de overleden Walter Camp, de voet* baller Charles Bachman of dr. Leslie Clough, zijn van meening, dat de kunstma» tige hoogtezon als middel tot verhoogin# en stabiliseering van de stofwisseling en als hulpmiddel tot zuurstof-vernieuwing van het bloed en tot uitscheiding der ver- brandingsstoffen uit de weefsels door niets te vervangen is. Met deze werking houdt ook het feit verband, dat deze hoogtezon in steeds sterker mate door de vrouwen artsen bij het versterken der toekomstige moeder tegen de moeilijke uren der ge boorte wordt aangewend. Ook op het ge bied van vrouwen- en kinderziekten speelt de kwartslamp 'n groote rol. Ze helpt niet alleen rachitische en scrofuleuze ziekten tegengaan, maar bevordert ook de groei van den zuigeling en oefent grooten in vloed op den Vórming van gezonde tanden. Door deze bestraling wordt de jonge moeder in staat gesteld haar zuigeling be ter te stillen, terwijl de oudere vrouw bij den overgang in de wisseljareu en het daarmee verbonden verval der verschij ning de hoogtezon te hulp roept ter verbe** tering van de huid. Door het enge verband dat er bestaat tusschen de zorg voor het lichaam en de sport, is het gebruik van de kwartslamp met gelijk succes op beide terreinen be grijpelijk. Het voordeel der training door hoogtezon, zooals die de sportman be oefent, en die niet te vergelijken is met een kunstmatige doping, bestaat in de vol komen onafhankelijkheid van weersgesteld heid en natuurlijk zonlicht, in de juiste doseering van tijd en intensiviteit en in da uitschakeling der vaak slechts alleen al* schadelijk en lastig ondervonden hittewer* king der natuurlijke zon. In de kunstmatige hoogtezon zijn slechte de ultra-violette stralen vertegenwoordigd, terwijl de ultraroode, warmtegevende straf len van het zonnespectum bij de kunstna» tige hoogtezon uitgeschakeld worden. Wie dus overgevoelig voor warmtestra* len is, wat heel wt meer schijnt voor ta komen als men tot nog toe aannam, be- hoeft dus nog niet van de voordeelen vaO intensieve bestraling met ultra-violetlicht af te zien. Daarnaast speelt de kunstmati ge hoogtezon een zeer voorname rol als voorbereidingsmiddel voor sport in de open lucht en het verblijf in de volle zon. Juist in tijden van weerswisseling kan zich het lichaam slechts langzamerhand aan den invloed van het directe zonlicht blootstellen, wil het niet door verbranden of schok-aohtige zonnewerking beschadigd worden. De Hanauer kwartslamp vormt de brug yan de sporthal naar de open lucht. De langzaam voorbereid en. tot natuurlijken .weerstand aangespoorde en een straling ge wende huid zal met dubbel nuttigheids- effect de tijd benutten die bestemd is voor beweging in de open lucht en in de zon. Kunstmatige hoogtezin en natuurlijke zon, met elkaar verbonden, zullen de prestatie mogelijkheden van het lichaam in verdub belde mate verhoogen. Het zijn in geen en deele identieke lichtbronnen: wat de een Ontbreekt, bezit de andere. De hedendaagsche sportman, die geen gaarde mag hechten aan versplinterde krachtsinspanning, maar voor wien de ge lijkmatige en onderbroken verhooging def prestatie alles beteekent, zal in de toe- komst steeds meer naar het hulpmiddel def, 1- kunstmatige hoogtezon grijpen. EEN DAAGSCHE JURK VOOR DEN ZOMER. recht aan" is. De japon heeft een VrfefAi- ge halsopening, waaronder een rijtje knoop jes wordt aangebracht, loopend tot de cein tuur, die van dezelfde stof is gemaakt. De rok vindt zijn wijdte in de oplegsels, welke eenigszins klokkend uitloopen. Dit model letje is zeker gemakkelijk te maken en zal eok tot tevredenheid stemmen, omdat de fnit goed aanpast bij ieder figuur. No. 758 toont u een daagsche jurk' voor de zomerdagen. Deze japon is gemakkelijk te maken, omdat ze eenvoudig van lijn is. Het jasje erop behoeft nauwelijks te wor den besproken, omdat dit slechts „recht toe- TWEE SMAAKVOLLE ZOMER- JAPONNEN. -Nevenstaand prentje toont u een tweetal «maakvolle zomerjaponnen, welke ook ge schikt zullen zijn voor de meer koele da gen, omdat bij beide japonnen een jasje behoort. No. 755, het eerste model, is gemaakt van een soepele stof of zijde in gekleurde nop jes. De japon kan korte mouwen hebben, wanneer men van plan is het jasje er bij te dragen. Ofwel men nee -t de japon in een dikke stof en maakt er een mantelpakje van. Maar gemakkelijker in het dragen is een japon, waarover een kort jasje valt. De rok is feitelijk het belangrijkst bij het maken. De plooien vallen schuingewijs, eigenlijk in trapjesvorm naar beneden en worden tot op kniehoogte ingestikt. Ook van achteren moet de rok van plooien voorzien zijn en kan dus van achteren het zelfde gemaakt worden als van voren. De lengte van den rok is gewoon, dus ong. 20 c.M. van den grond. Een kleine, smalle lakceintuur in de kleur der donkere nop jes van de japonstof, wordt om het middel gedragen. Het jasje bezit geen kraagje of revers en loopt recht naar beneden door. Als garneering is aan den hals een op- legsel aangebracht, welke men ook in de donkere kleur van de nopjes zoudt kun nen nemen, omdat het oplegsel van dezelf de kleur gemaakt, niet erg tot uiting zal1 kunnen komen. Dergelijke oplegsels wor den ook aan de manchetten aangebracht op de vrij wijde mouw. Een tweetal opge stikte zakken maken het jasje af. No. 756 is een samenstelling van soepele stof. De japon behoeft ook bij dit model letje geen lange mouwen te hebben, maar men kan met halflange mouwen volstaan. De bals wordt boog gemaakt en bezit als eenige garneering een licht zijden kraagje, hetwelk sjaalvormig om den hals wordt ge- 1 legd en losjes aangenaaid. Van voren sluit dit sjaalkraagje met een losse knoop en de eindjes hangen naar voren af. Het lijfje van deze japon is nogal lang en eindigt pas op heuphoogte, waaronder de rok wordt aangezet, die eenige plooien kan be zitten, doch desgewenscht kunnen de plooien worden weggelaten en kan de rok iets klokkend worden gemaakt. Indien men plooien neemt, blijft de achterkant van den rok hetzelfde als de voorkant. De ceintuur, die vrij smal is, is van dezelfde japonstof. Het jasje is een apart modelletje. Het bezit een vrij breed schouderstuk, waaronder de voorpandjes en het achterpand eenigszins klokkend worden aangezet; doch het ach terpand kan ook recht worden geknipt. De mouwen zijn nogal wijd en vallen op pols iets nauwer. HET VERZORGEN DER HANDEN. De vrouw van tegenwoordig onderhoudt natuurlijk haar handen buitengewoon goed en meer en meer schaffen zij alle be- noodigdheden aan om ook haar nagels keurig in orde te hebben. De verzorging van de nagels eischt ech ter iederen dag wel wat tijd, maar daar door voorkomen wij ook veel onaangename dingen, als gescheurde nagels, kloven in de vingertoppen, enz. Onze teekening geeft u een idee van al de benoodigdheden, wel ke wij bij het verzorgen onzer handen kun nen gebruiken, behalve, dan natuurlijk het knoopenhaakje, dat er ook bij zit. Wij be ginnen met onze nagels in flink warm zee- sop zoo lang te laten weken, en liefst hand voor hand, dat de nagels gemakkelijk te bewerken zijn. Dit kan men probeeren door de nagelriemen een klein eindje terug te duwen. Gaat dat moeilijk en pijnlijk, dan hebben de toppen nog niet voldoende geweekt en moeten wij vooral wat warm water er bij schenken. Dan drogen wij onze handen en nemen wat vaseline. Er is een staafje bij, waarmede wij de vaseline kun nen bewerken op de nagels en waarmede de nagelriemen naar beneden kunnen wor- klein wondje maken, doe er dan direct wat aluin op, dan trekt het wondje weer spoe dig dicht. Zijn de nagels goed in het door u gewenschte model en flink schoon ge maakt, dan komt de laatste bewerking, n.1. het polijsten. Dit kan men doen door er nagellak op te leggen of met een nagel steentje. Nagellak heeft dit voor, dat het waterproof is, maar breekt het eenmaal door, dan dient men er ook weer dadelijk nieuwe lak op te doen, alvorens het oude lak je eraf te hebben gebracht, want als men oude nagellak op de nagels laat zit ten, geeft dit een zeer onverzorgden in druk, Bij een nagelsteentje heeft men dit euvel niet, doch de gepolitoerde nagels kun nen dan niet tegen water en het kost veel meer tijd om ze steeds glimmend te hou den. Er zijn ook dames, die niet van glim mende nagels houden, deze kunnen dus volstaan met de eerste bewerking, doch zij doen goed de vingertoppen des avonds met een beetje vaseline of glycerine in te wrij ven, om al te droog worden der nagels te voorkomen. Dit geldt trouwens ook voor vrouwen, met gelakte nagels, die veel met haar hadden in het water komen, DE MODERNE EETKAMER.' Nevenstaand prentje geeft u een voor*' beeld van de moderne eetkamer, en inder daad zal het fleurige behang, de frissche meubelen en het zonnige van de geheels kamer u tot eten aansporen! Het behang, hetwelk in dit vertrek is aangebracht, is evenwel te vol, dan dat men nog schilderijtjes of planten aan den muur zou kunnen hangen. Deze zijn hier, overbodig. Ongeveer een meter vanaf den' grond bestaat het behang uit strepen, wel-; ke combinatie (strepen en bloemen) de laatste jaren hoe langer hoe meer wordt* gezien. De meubelen zijn van glad maho4 niehout. Men ziet in dit'vertrek een modern" dressoir, waarop slechts één, hoogstens' twee voorwerpen behoeven te staan, ver-S der eenige stoelen rondom de eettafel^ waarop inplaats van een kleed een kan ten looper is uitgespreid. Men ziet, een eenvoudig vertrek en tooh fleurig en mo-l dern. den geduwd. De nagelriem is een der voor naamste deelen om te verzorgen, want heb ben wij een droge huid, dan scheurt vaak de nagelriem die te vast aan den nagel zit, uit en dat geeft pijnlijke wondjes, vooral in den winter. Na deze bewerking maken wij onze handen weer schoon en bewerken ni* den nagel van boven. Voorzichtig pro beeren wij de zijkanten los te maken, niet te ver natuurlijk, om gemakkelijk den na gel in een goed model te kunnen knippen. Het overtollige eelt, wat zich soms naast den nagel heeft gevormd, knippen wij ook weg, maar alles voorzichtig, zoodat wij niet te veel wegsnijden. Mocht u soms toch een

Soester Courant | 1934 | | pagina 6