TWEEDE BLAD - Officieelc Kennisgeving. Een verzoekschrift van de Chr, Besturenbond aan den Gemeenteraad. Plaatselijk Nieuws, Het Lied van de Week. Burgerlijke Stand. Bont Allerlei. VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1934 Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij ge. tegenheid van den verjaardag van H.M. Be Koningin de gemeente-secretarie en de bureaux der takken van gemeentedienst voor het publiek GESLOTEN zullen zijn op Vrijdag 31 Augustus a..s. Soest, 22 Augustus 1934. Burgemeester en. Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, GROOT, 1. s. Soest, 21 Augustus >34. Den Raad der Gemeente Soest. EdelAchtbare Heeren. Uit gesprekken met enkele leden Uwer Raad hebben wij den indruk gekregen, ld at U van meen ing is, dat het adres, ©ver de werkverschaffing te Rollencate, ©nderteekend door den Heer P. de Haan, Uitgaat van de drie centrale arbeiders organisaties alhier. Wij wenschen evenwel op te merken, dat althans de Christelijke Besturenbond lal hier ER BUITEN STAAT. Waar nu echter bovengenoemd adres in ,Uw eerstvolgende vergadering zal wor- Iden behandeld met wellicht voorstellen op Ide werkverschaffing betrekking hebbend, tnemen wij de vrijheid, Uwe vergadering ite verzoeken, GEEN arbeiders (werkloo zen) meer naar de- werkverschaffingskam pen te zenden. Voorts verzoeken wij Uwen Raaf* wel (Ie willen bevorderen, dat de werkverschaf fing met Rijkssubsidie weder op gang worde gebracht. Met verschuldigde gevoelens van hoogachting, Voor den Christelijken Besturenbond, R. C. Zonneveld, A- G- den Besten, Voorzitter. Secretaris. Korte weg 7. jMet 1 Toelichting. loozen verlichting zult geven in hun zwa* ren druk. Met verschuldigde gevoelens van hoogachting, Voor den Christelijken Besturenbond, P. C. Zonneveld, A- G- den Besten, Voorzitter. Secretaris. Deze verzoekschriften van den Chjr. Besturenbond zijn duidelijk. Daar schijnt iets te wringen in de steunverleening aain de werklooze arbeiders in Soest Hoe meer deze zaak in 't openbaar besproken wordt, hoe beter 't is. Door dit verzoekschrift wordt de Raad er toe gedwongen over deze dingen te spreken en 't is te hopen, dat men ze nu eens goed onder de oogen ziet. Hier zijn nog grootere belangen in 't spel dan 't rendement van 't „Natuur bad." TOELICHTING ■Betreff. UITZENDING WERKVER SCHAFFINGSKAMPEN. Zooals de Kampen thans zijn, zijn het {Strafplaatsen, en is het alleszins begrij pelijk, dat bonafide arbeiders de uitzen ding als onverdiend en als een mo reele fctraf beschouwen. Dat zulks niet dien stig is, om eerbied en hoogachting voor het gezag te bevorderen, ligt voor de band. Vrijwel alle uitgezoondenen tot op heden $ijn menschen, die met name in het par ticuliere leven goed aangeschreven, staan. 't Wil ons voorkomen, dat het onbil lijk is, werkloozen uit te zenden, die niet 'onwillig zijn, en ook geen bijzondere reden [tot klachten geven. I Bovendien meenen wij te weten, dat die jgeheele uitzending voor arbeiders (werk loozen) naar een werkvei'schaffingskamp een experiment is, dat de gemeente een beduidend bedrag kost aan geld,, waar 'geen enkele bate tegenover staat. Wij zijn van meening, dat de zoo ge naamde „slechte" arbeiders in zoo'n kamp NIET VERBETERD worden, maar Idat de bonafide arbeiders daar BEDOR VEN worden Reden waarom wij Uwen Raad inet aandrang verzoeken, de uitzending van werkloozen naar een Rijkswerkverschaf- tfingskamp stop te zetten. Betreff, OP GANG BRENGEN WERK VERSCHAFFING MET RIJKS SUBSIDIE. Wij zijn dankbaar, dat Uwen Raad al thans enkele wegen hebt willen doen aan besteden, waardoor een aantal arbeiderls gedurende eenigen tijd een behoorlijk loon ontvangen. Maar dat geldt bij lange na niet voor allen. Niet omdat die anderen niet willen, maar omdat zij niet allen geplaatst kun- men worden aan die werken. Als Uwen Raad nu bedenken wil, dat velen sinds 28 April 1.1. niet meer dan 3 of 4 dagen „Armenzorg" hebben, dat is f6-75 of f9.per week, dan kunt U wel begrijpen, dat de nood bij die men- schen groot is. Waar nu het College van Burgemeester en Wethouders van Soest aan Z-Exc. den Minister van Sociale Zaken heeft ge schreven, dat zij „de bonafide werkloo zen niet aan hun lot zullen overlaten" en reeds met den betrokken inspecteur het heropenen van de werkverschaffing voor deze categorie hebben besproken," ('t welk ons gebleken is uit een schrijven van den Heer Minister, door ons ontvangen d.d. 22 Mei '34 No. 48—2505—8S2 I afd. W- en S.) daar dringen wij met te meer vrij moedigheid er bij Uwen Raad op aan, die overblijvenden, welke NIET bij de on derhanden zijnde werken geplaatst zijn, SPOEDIG te helpen met een van rijks wege gesubsidieerde werkverschaffing. Wij hopen, dat U in den geest van idit schrijven een beslissing zult kunnen HULDr~:"3. 1 1 I Vorige week behaalde de Muziekvereen. „St. Joseph" te Soesterberg op het con cours te Maartensdijk twee eerste prijzen, ti.1. één in den marschwedstrijd met 51 punten en één in den concert-wedstrijd met 309 punten. In verband hiermede had j.1. Maandag avond in hotel „Huis ten Halve" door de leden der vereeniging de huldiging plaats van den heer J- Wakelkamp, direc teur der vereeniging, terwijl nagenoeg de geheele burgerij was opgekomen, om hul de te brengen aan directeur en vereeni ging. Te half 8 hiervoor opgesteld aan de Tempellaan, maakte de muziek, gevolgd door een auto, waarin de heer Wakel kamp en zijn echtgenoote en de eere-voor- zitter der vereeniging, de heer Scheffer, alsmede een auto, waarin de vertegen woordigers der plaatselijke pers hadden plaats genomen, een rondgang door Soesterberg, waarvoor groote belangstel ling was. Na een onderbreking voor de pastorie, alwaar de muziek zich eveneens op ver dienstelijke wijze liet hooren, trok de stoet maar „Huis ten Halve". In een oogwenk was de zaal geheel gevuld met vertegen woordigers der verschillende vereenigingen en belangstellenden. De heer J. Lensink, voorzitter der ver eeniging, allereerst het woord nemende, dankte den directeur voor zijn onver moeid werken en 't daarop gevolgde suc ces. Namens de leden biedt spr. hem een prachtig tafelkleed, en mevr. Wakelkamp fraaie bloemen aan. De ZeerEerw. Heer Pastoor Moelang, adviseur der vereeniging, spreekt hierna den directeur en de vereeniging toe, waar bij hij zoowel directeur als vereeniging mog vele successen toewenscht. Ook de eere-voorzitter bracht hulde in het bijzonder aan den directeur en het dagelijksch bestuur voor hun onvermoeid werken voor de vereeniging. Afgevaardigden van verschillende ver eenigingen kwamen hierna hun gelukwen- schen aanbieden. Naast de beste geluk- wenschen boden vele vereenigingen bloe men aan. O.a. werd achtereenvolgens het woord gevoerd door afgevaardigden der R-K. Werkl. Ver. „St- Joseph", R. K. Gem. Zangvereetiiging „Sancta Caecilia", de Voetbal-Ver. „Soesterberg", Gemengd koor „Soli Deo Gloria", Soesterbergsch Mannenkoor en namens de pers door den heer Dippel. Nadat een dubbelkwartet op zeer ver dienstelijke wijze eenige liederen had vertolkt en door den heer Van Beest (Sigarenmagazijn) den leden een kistje sigaren was aangeboden, dankte de voor zitter voor het algemeen medeleven en de hulde, waarna ook de directeur hartelijk dankte voor de hem geboden gelukwen- schen. Spr. hoopte, dat bij de volgende concerten van „St- Joseph" ook steeds zooveel toehoorders aanwezig zullen zijn. De vereeniging bracht hierna nog eens de concoursnummers ten gehoore, waarna de huldiging werd besloten. Leden en directeur bleven hierna nog eenige uurtjes gezellig bijeen. feestterrein aan 'de P'autuS Potterlaan. Direct na afloop prijsuitdeeling. Voor verdere bijzonderheden, aangifte deelname enz. raadpleege men de raam biljetten. Des avonds wordt op het terrein aan de Paulus Potterlaan de groote Oranje- flim vertoond. Ook hiervoor zie men de raambiljetten Laat op 31 Augustus de vlaggen vroo- lijk wapperen en kome niemand op straat zonder oranje op de borst! NIEUWE FRÖBELSCHOOL- Het Bestuur van een nieuwe Stichting heeft het plan gevormd een Fröbelschool op te richten, die op neutralen grondslag zal staan Bij voldoende deelname zal de niéuwe Fröbelschool reeds in Sept. a.s- geopend worden. Zif zal gevestigd wor den in één der groote teekenlokalen van de Nijverheidsschool aan de Molenstraat. Nu de leeftijd van toelating tot de Lagere School 6 jaar geworden is, zien veel ouders met verlangen uit naar een kleuterschool, waar hun kinderen van 3 tot 6 jaar op gepaste en aangename wijze worden bezig gehouden. Wij verwijzen belanghebbenden naar de advertentie in dit blad. Bij de behandeling der beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering te Groen- lo werd op geanimeerde wijze van ge dachten gewisseld en de houding der af- deeling Soest bepaald. Goedgekeurd werd een bestuursvoorstel tot het in den a.s. winter houden van een middenstands-cursus, waarin belangrijke middenstands-aangelegenheden naar voren zullen komen. Ook werd besloten tot het brengen van een gezamenlijk bezoek aan de „Amiten- to", de groote middenstands-tentoonstel ling te Amsterdam, welk bezoek werd vastgesteld op Zondag 2 September a.s. Op een vraag van een der nieuwe leden hoe de vereeniging denkt over 't geven van geschenken aan Fancy-fairs, werd medegedeeld, dat reeds eerder een besluit was genomen om voor dergelijke aangele genheden geen winkelgoederen af te geven. VERKOOPING. Door notaris Römer te Baaro werden Woensdagavond in café Sulcel aan de Laanstraat verkocht de twee huizen met tuin aan de Laanstraat 7 en 7a. Koopers werden de heeren A. Groenestein en J. Tyssen voor resp. f2300.—'en f3000.—. CHR- ORANJE-VEREENÏGING „JULIANA VAN STOLBERG." 31 Augustus. Betreffende de viering van Koninginne dag deelt het bestuur van bovengenoemde vereeniging thans mede, dat de wijdings samenkomst zal plaats hebben in de Oude Kerk (Ned. Herv.) des voormiddags half elf. Als sprekers zullen optreden: Ds. Gerth van Wijk van Zunderdorp en Ds. B- Alkema te Soest. Aan de kinderspelen kunnen kinderen van alle scholen deelnemen. Leeftijd van 7 tot 16 jaar. Er wordt een wedstrijd gehouden van versierde fietsen, wagen tjes en poppenwagens. Aantreden om half twee. Bij groote deelname wordt verzameld in de Ko- «iemen en daardoor een sroot aantal werk- nit>oi;uielaati Vandaar optocht naar het MET PENSIOEN. De heer W- Quick, stationschef te Soest- duinen, is afgekeurd voor den dienst bij de spoorwegen en gaat met pensioen. In zijn plaats is benoemd de heer I. Jan stra, thans stationschef te Nieuwveen. De benoeming gaat in op 1 October a.s, POSTERIJEN- De wnd. Directeur van het Postkantoor maakt bekend, dat het kantoor alsmede het postagentschap Soest—Zuid op Vrij: dag 31 Augustus 1934 voor den post dienst niet langer voor het publiek zul len zijn opengesteld dan tot 14 uur. Voorts zullen deze kantoren op dien dag gestbten zijn voor behandeling van postwissels (met uitzondering van telegra fische), postbewijzen, quitantie's, aanne ming van belasting-betalingen, distributie van pasmunt, stortingen postcheque én girodienst (behalve stortingen waarvan spoedbehandeling of spoedbericht wordt gevraagd), uitbetalen van cheques (behalve waarvan de adviezen ontvangen zijn, voor zien van de aanteekening „Spoedbehan deling"). De tweede (middag) bestelling wordt niet uitgevoerd. DIPLOMA ZWEMMEN. Dinsdag 24 AugusUs, des -morgens te half elf, werden aan het Soester Natuur bad wederom door een veertiental perso nen proeven afgelegd ter verkrijging van het diploma als geoefend zwemmer(sters). Aan allen kon het diploma worden uitge reikt- Het waren de dames: H. de Bel, Schiedam; J. Bruyiis, Utrecht; H. Dames, Den Dolder; A- C. van Eek, Soest; R- M- E. Mees, Huis ter Heide; M. Meines? en F. Meinesz, beiden Soest; en de hee ren: H- van den Brink en A. van den) Brink, beiden Amersfoort; H- Heese, Am sterdam; H. Manders, Soesterberg; J. Mei inesz, Soest; A- P. van Neyenhoff, Soest en J. S. Tieland, Utrecht. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL'. Donderdagmorgen te omstreeks 11 uur had op de Soesterbergschestraat nabij de Vondellaan een ernstig verkeersongeval plaats. In de richting Soest reed een auto van een garagehouder uit Soesterberg, toen plotseling, uit den Ossendamweg twee jon gens, die op. één rijwiel waren gezeten, kwamen gereden en van plan waren daar ter plaatse den rijweg over te steken. Waarschijnlijk tengevolge van onoplettend heid kwamen beiden met hun rijwiel voor tegen de auto op te vallen, waarbij de oudste door de voorruit viel en daarbij een beenbreuk en een dubbele armbreuk Opliep, benevens vele snijwonden in het gelaat; de jongere knaap kwam er beter af. Beiden werden, nadat door verschillende plaatselijke geneesheeren eerste hulp was verleend, per ziekenauto naar een zieken huis te Utrecht vervoerd, waar de oudste ter verpleging werd opgenomen. De politie stelt naar de schuldvraag een onderzoek 31 AUGUSTUS SOESTERBERG Vrijdag a.s. zal te Soesterberg de ver jaardag van H- M. de Koningin worden gevierd met een kinderfeest. Te 9.30 uur zal een optocht plaats hebben van ver sierde rijwielen, poppenwagens enz. Ook komische groepen worden verwacht. De deelnemers moeten verzamelen op het terrein tegenover het Zwaantje. Mooi prijzen zijn beschikbaar gesteld. Na de optocht zal een vliegerwedstrijd plaats hebben, terwijl voor den middag een verrassing in voorbereiding is. Opgave voor deelname moet plaats hebben bij den heer G- Hol, Postweg. R-K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING. 'J.l. Dinsdagavond vergaderde de R-K- Middenstands-vereeniging in het St. Jo- seph-gebouw Naast de installatie van eenige nieuwe leden, stonden o.m. enkele belangrijke punten op de agenda., GERSTSTEUNVERLEENING. Men verzoekt ons plaatsing van het volgende In aansluiting op de circulaire betref fende de voorschriften inzake den gerst- steun wordt medegedeeeld, dat van heden af het voornemen tot dorschen tenmin ste drie dagen te voren aan óe Provinciale Landbouw Crisis Organisatie moet wor den kenbaar gemaakt en 'dat als begin van dezen termijn de datum en het uur van het poststempel worden aangenomen. Mocht door weersomstandigheden of an derszins de dorsching eerder kunnen aan vangen dan is aangegeven dan kan men zich met de P.L.C-O- in verbinding stel len, teneinde eene vergunning voor ver vroegde dorsching te bekomen. Indien zonder vergunning met deze ver vroegde dorsching wordt begonnen, zal dit als regel inhouding van 'dén steun ten gevolge hebben. SOESTER SCHAAKCLUB. Kipeieren: hoogste prijs f3.70, middel- prijs f 3.30f 3.55, laagste prijs f2-95- Eendeieren f 1 -00. Alles per 100 stuks. Aanyoer 15.000 stuks. Handel vlug- GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres- stny achter de voorwerpen vermeld. Ring met sleutels, Pol. Bur.; heeren rijwiel, Soesterweg 454, Amersfoort; ring van vrachtauto, Pol. Bur.; belastingmeik in étui, Pol. Bur.; accu van motorrijwiel, Galenk. Pelsweg 4; tabakspijp, Juliana- straat 34; rozenkrans, Pol. Bur.; porte- monnaie met inhoud, v. Weedestraat 44; grijs -damestaschje met inhoüd, Nieuw- straat 38; portemonnaie met in li., Pol. Bur.; portemonnaie met inh., Lingestr- 39; kindertaschje, Koninginnelaan 20. Aangeloopen: herdershond, Ringweg 10; hondje, Eemstraat 4; hondje, F- Huyck- laan 14. STERR1T. Door de Ren- en Tooeristenclub alhier is tegen 26 Augustus een sterrit uitge schreven voor dames en heeren. De deel nemers zullen een afstand moeten afleg gen. van 100 KM. met een snelheid van pl.m. 15 K-M- per uur en zich tusschen 1 en 4 uur melden bij den heer X- Meijer, Nieuwe weg 64a. Als bewijs, dat de voor geschreven 100 K-M. zijn afgelegd, zul len moeten worden getoond perronkaar tjes of bewijzen van melding met hand. teekeningen van officieele personen en da tum en tijdstip van melding. Zij, die deze rit volbrengen, ontvangen een herinne ringsmedaille. Gelegenheid tot opgave bestaat tot en met 25 Augustus bij den heer Meijer. Nader vernemen wij, dat eenige leden van genoemde club met gunstig gevolg hebben deelgenomen aan een 20-uurs rit over een afstand van 320 KM.» uitge schreven door een club te Enschede. HEROPENING SLAGERIJ. Zooals reeds aan velen bekend, heeft de heer H- Th. van den Berg dezer dagen zijn slagerij aan de Steen hofstraat 45 heropend. Dat de heer v. d. Berg op het terrein der Soester slagers geen onbekende is, mag ongetwijfeld worden afgeleid uit het feit, dat hij bij de oprichting van het abattoir tot directeur dezer inrichting werd aangesteld. Evenals voorheen heeft de heer v. d. Berg ook thans wederom zijn zaak tot in de puntjes verzorgt en gemaakt tol 'n zaak, welke aan de hoogste eischen voldoet- Ook voor wat de prijzen betreft weet de heer v. d. Berg zich aan dei eischen van dezen tijd aan te passen en kunnen we ook daarom een bezoek aan zijn zaak aanbevelen. Wij wenschen den heer Van den Berg veel succes in zijn vernieuwde onder neming. VAN VERRE EN VAN NABIJ. Hongerstaking lijkt voor Gandhi Wel de allerhoogste sport; Maar allicht was voor hem beter, Onze karnemelk met gort. Om het hoofd van Duitschland's Führer. Straalt met pas vernieuwden glans J d'Aureool van zijn victorie: 't „Hitier Heil" stijgt op ten trans. Wie 't rapport Commissie Kooien Heeft gelezen, bestudeerd, Dient z'n tong wat te beteug'len, Of hij heeft de pot verteerd. Holland won de Bredius-beker Met de eed'le watersport; Dames redden ons prestige, 't Sterk geslacht schoot hier te kort- In de hooge, ijle luchten, Drijft de Stratosfeer-ballon; Concurrent van maan en sterren, Rijst hij in 't gebied der zon. Overal is het misère, Iedereen klaagt steen en been, En toch zie je alles uitgaan: Autobussen, groot en kleen. Lutt'le zomerdagen resten En, vaarwel, vacantietijd; Dan begint voor groot' en kleinen Weer de zware levensstrijd. Wilt genieten nog deez' dagen In de bosschen, aan de zee; Dan verjongd, met frissche krachten, Valt u d' arbeid zeker mee. HENRY Voor leden van den Kring zijn de kos ten gesteld op fl.per persoon. Verder kan worden medegedeeld, dat dezer dagen 't program voor het a.s. win terseizoen werd vastgesteld. 22 October a.s. zullen optreden de Vereenigde Haagsche Spelers onder lei ding van Pierre Balledux. 20 November komt de heer Lode van Gent met „De drie zustersteden" (Gent, Antwerpen en Brugge), afgewisseld met gekleurde lichtbeelden. 14 December loopt een nieuwe missie- of natuurfilm. llltimo Januari '35 zal de heer Paul de Waart eene interessante causerie hou den. Tot besluit van het seizoen zal op 5 Maart optreden het beroemde Marionet ten Theater van Bert Brugman, met een bizonder aantrekkelijk en humoristisch pro gramma. GEBOREN: Wouterus Petrus, z. v. W- Logtestijn en A- S. Botferblom, G- Pels- weg 18; Johan Adriaan, z. v. J- L. P« P. Beekink en H- G- M- Bouman, Nieuwe- weg 105; Johannes Martinus, z. v. Th- Plekkepoel en C- Meijer, Nieuwe weg 55. ONDERTROUWD: L. M. Hornsvéld en W. P. Veenendaal; D- J. Visser en E- E. Visser; J. v- d. Hoed en J. M. Koppen; H. Kok en J. M- Hilhorst. GEHUWD: A. v. Sprang en A- v, Overeem; J- J. Gerritse en E- E. Höhn©- OVERLEDEN: Rijk Melisse Stam, 72 jaar, geh. m. J- M- Rühl, Middelwijkstr. 7; Maarten Meerland, 66 j-, geh. m- M- J- den Outer, v. Lijdenlaan 9; Franciscus van der Linden, geh. m. F- Visser, Heu- velweg 17; Johannes Adrianus Capitein, 64 jaar, geh. m. L- Sterkman, Vinken- weg 29; Niesje Veth, 68 jaar, geh- m. A. van der Meer, Hartmanlaan 18. KATHOLIEKE kring SOEST—SOESTDIJK- Tegen Zondagmiddag 9 September a.s. is voor de leden van den Kath- Kring een autotocht en excursie aangekondigd. Deze autotocht zal worden gemaakt door het Gooi en omgeving, waaronder een bezichtiging zal plaats hebben van de nieuwe St- Janskerk te Laren, de K.R-O. Studio en het nieuwe Gemeentehuis te Hilversum. HOE MAAKT MEN ZICH BEMIND? Wanneer men iedere deur, die men door komt, hard toeslaat. Wanneer mén nooit een kleine fout ver goelijkt. Wanneer men slechts belang stelt in zijn eigen aangelegenheden, en in het ge heel niet of slechts half luistert naar wat anderen lief is of interesseert. Wanneer men anderen altijd tegen spreekt. Wanneer men ieder verzoek hoe vriendelijk ook gedaan afslaat. Wanneer men niet de kunst verstaat anderen eenig genoegen te bereiden of de wenschen van anderen te raden. Wanneer men zich nooit schijnt te ver heugen over iets, dat bestemd is om vreugde te bereiden, doch er nauwelijks aandacht aan schenkt. Wanneer men steeds verlangt, dat an deren in dezelfde opgewekte of ge drukte stemming zullen verkeeren als gij, en het hun kwalijk neemt wanneer het anders is. Wanneer men steeds aanmerking maakt op het eten, of nergens van houdt. Wanneer men, zonder zich aan anderen te storen, alles wegschuift of -werpt wat u in den weg staat, e.i dan het geval lene niet eens opraapt. Wanneer men zijn uiterlijk verwaarloost uit gemakzucht. Wanneer men nooit een bezigheid wil afbreken of eindigen ter wille of ten ge- noege van anderen, ln. één woord: Wanneer men alléén aan zichzelf denkt

Soester Courant | 1934 | | pagina 5