TWEEDE BLAD i Officieele Kennisgeving. Ingezonden stukken. Plaatselijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Algemeen Overzicht. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1934 De Burgemeester van Soest brengt ten erzoeke van den heer Minister van Bin- enlandsche Zaken het navolgende ter 2nnis van belanghebbenden: „In verband met de gevaren voor den uitvoer van door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst goedgekeur de pootaardappelen, welke verbonden zijn aan de teelt van voor de wrat ziekte vatbare rassen, ligt het in de be doeling een algemeen verbouw-verbod van den Bravo-aardappel voor den oogst 1935 uit te vaardigen.'» Soest, 27 Augustus 1934. De Burgemeester voornoemd, O. deketh. Buiten verantwoordelijk heid der Redactie. Geachte Redactie, Het bosch op den Lazarusberg is het stiefkind van „beplantingen". Het oude mannetje, dat hier rondscharrelt, kan ab soluut niet tegen de jeugd op. In het voorjaar worden de vogelnesten uitge haald, in den zomer de jonge boompjes geknakt, stronken armsdikte afgebroken, takken gestroopt; het gras ligt tot mulm vertrapt. Het vogelvoederhuisje was in een paar dagen vernield. Straks krijgt de jeugd officieel vergunning om eikels te plukken en kan de verwoesting vóórtgaan. Het prikkeldraad ligt platgetrapt; het hield nog iets tegen. Waarom het bosch niet èn aan den buiten- èn aan den b i n n e n kant be schermd voor de baldadige jeugd, die de taaie takken als gymuastiekbokken be schouwt? Een paar dikke zware rekstok ken zouden wonderen doen, mitsgaders een reuzezandbak De politie staat machteloos; zoodra de lieve jeugd de rug van den agent ziet, vernielen zij er weer op los. 't Beste zou zijn het bosch een jaar voor het verkeer af te sluiten, dan kan de vogelstand (die ziende achteruit gaat) zich herstellen; de nieuw aan te brengen beplanting aanslaan en dan zul le" de afgestroopte takken weer uitloo- pen. Nu Is er alleen spot en verontwaardi ging onder de toeristen, die, aangelokt Idoor het kaartje, het bosch komen be zichtigen. Het bosch is een verdriet, en ergernis voor de omwonenden. Met dank voor de plaatsing, M. G. Bakhoven—Michels. ACTIE-COMlTé SOEST RIJKSWEG. Te Soest heeft zich een comité gevormd lier behartiging der belangen dezer Ge^ •Gmeente, betreffende de nieuw aan te leg gen Rijkswég. Zitting daarin hebben afgevaardigden van de volgende corporaties en yereeni- sgingen: V-V-V- Soest Vooruit, Vereeni- jging Soest Zuid, A B T-B-, C-B-T.B-, R IC MiciJe. s a ds Vereeniging, Soester Bouw- Icring, Centrale Winkeliers Vereeniging, Chr. Middenstands Vereeniging", Vereeni ging van Schilderspatroons. Met Dadelijksch Bestuur bestaat uit de Heeren: P. W. Duin Jr.r Voorzitter; G- K- Schuylenburg, Secretaris; G- Raauwen- daal, Penningmeester. Geroemd comité stelt zich ten doel. te ïrachte:. c> rieuw aan te leggen Rijks weg niet 1 Soest omgelegd te krij gen, doch l Mende Rijksweg daar voor in aanmen.i ig te doen komen, met eventucele expansie over andere reeds ber staande of aan te leggen wegen, die daar door natuurlijk -belangrijke verbeteringen zouden moeten ondergaan. Het comité staat in verbidmg .met een zelfde comité, dat zich te Amersfoort heeft gevormd met het zelfde doel, n.1. te voorkomen, dat bedooelde nieuwe Rijksweg niet buiten Amersfoort om, 'doch daar doorheen komt. Aangezien beide comité's slechts kort hunne werkzaamheden hebben opge vat, zijn nog geen definitieve medëdeelin- gen te doen. BRANDWEER SOESTERBERG. A.s. Dinsdag 4 September, 's avonds 8 uur, zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg een oefening worden ge houden. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN S.B-L.O- Zaterdagmiddag van 2.30 tot 6-30 uur werden bovengenoemde athletiek-wedstrij den gehouden op het Esvac-terrein. Als scheidsrechter trad op de heer A. de Graaf, als starter de heer J. W. Walsmit, voorzitter U.P.A.B., als tijdopnemers de heeren Grootewal Sr. en Jr. te Soester berg; als megafonist de heer E. van Eeden, De deelname was zeer groot; de be langstelling beneden het vriespunt. De volledige uitslag is als volgt: 4 X 80 M- Estafette Junioren: Esvac 43-7 sec.; De Stormers 45-3 sec.- O.A.V.S. 47.4 sec. -rd'nopen Juniores: F- v. Lom, A.D.O., 9.6 sec.; Lenzel, Esvac* 10-6 sec-; H- v. d. Raat, Esvac, 10.7 sec. Hoogspringen Heeren: J. Hartog, De Stormers, 1.63 M-; H. J. de Bruin, Esvac, 1.58 M. na loting; Streefkerk, AG.A.V.S-, 1.58 M- na loting. 400 M- Hardoopen Heeren: M. Schutte, Esvac, 58.2 sec.; B- Bear- da, De Stormers, 61.4 sec.; W. v. Meel, A.D.O., 62.3 sec. 100 M- Hardloopen Dames: A. v. Hilten, A.DO-, 15.2 sec-; D. Ver kerk, A.D.O., 15-4 sec-; F. Duin, De Stor mers, 15.8 sec. Speerwerpen Dames: L. v- Andel, A.D.O-, 17.31 M-; F. van Duin, De Stormers, 14.90 M-; E. v. Mer- kestein, De Stormers, 11-80 M. 60 M- Hardloopen Meisjes: F- v- Halm, A.D.O-, 8.9 sec-; B. v. Kuil, De Stormers, 9 m-; H- v- Marke- stein, De Stormers, 9-2 sec. 4 x 60 M. Estafette Meisjes: De Stormers 56-7 sec-; AD-O- 37.7 sec- Vè rsp re n gen Hee re n H- J- de Bruin, Esvac, 591 M-; M. Schutten, Esvac, 5.75 M-; J Hartog, De Stormers, 5-56 M- 1500 Meter Hardloopen Heeren: C. Windey, Esvac, 5.18.4/10 sec.; J Balze 5.20 2/1 sec.;; W. Duin, De Stor mers, 5.33 3,10 sec. Speerwerpen Juniores: R. Adema, Esvac, 37.74 sec.; J Reijn- ders, Esvac, 26-M-; F- Lom, A.D.O., 28.65 M. Discuswerpen Dames: J. v. Halm, A.D.O., 28.85 M-; D Ver kerk, A.D.O., 22-21 M-; A- v. Hilten, A.D.O., 20.75 M- Vèrspringen Juniores: H- v. 't Riet, Esvac, 5.38 M.; F- v. Lom, A.D.O., 5.33 M-; J. Lenzel, Esvac, 5-20 M. Kogelstooten Juniores: F- v. Lom, A.D.O-, 10.94 M-; R. Ade, ma, Esvac, 9.20 M.; B. Mekkiug 9-10 M. Vèrspringen Meisjes: F- V- Halm, A.D.O-, 4.51 M-; B. v. d. Krul, De Stormers, 4.29 M-; H- v. Mer- keslein, De Stormers, 4 01 M. Discuswerpen Heeren Oldenhof, AG-A-V-S-, 27.60 M-; F. Mud, A.D.O-, 23.96 M-Streefkerk, A.G-A.V.S., 23-68 M. Hoogspringen Dames J. v- HaW A.D.O., 1-39 M-; E- Mer. kestein, De Stormers, 121 M. KogelstootenDames J. v. Hahtv A.D.O-, 8.32 M-; F. Duin, De Stórmefs,7-57 M-; D- Kennedy, De Stormers, 6-62 M- Kogelstööféfr FTceran Streefkerk, A.G.A.V-S-, 8.84 M-; Olden, hof, AG-A-V-S-, 8.34- M-; A. v. Neyen- hoff, Esvac, 7-74 M- A.D.O. ontving de dames-, Esvac de heeren wisselbeker. Verspringen Dames: A. v- Hilten, A-DO-, 4.15 M-; J. van Halm, A.D.O.,, 411 M-; D. Verkerk, A.D.O., 4.03 M- Meisjes Blwerpen: R. Brugman, A.D.O., 24 26 M.; H v. Merkestein, De Stormers, 22-72 M.; D. v- d. Kuil, De Stormers, 22.36 M. 4 x 1Ö0 M Estafette Heeren: 1 Esvac 512/10 sec-; 2 A. O. A. V- S, 515/10 sec-; 3 De Stormers 54 2/10 sec. Hoogspringen Juniores: F- v. Lom, A.D.O., 1.57 M-; J. Rejjn- ders, Esvac, 1 -57 M-; F- v- d- Wijngaard, A.D.O., 1.37 M- Speerwerpen Heeren A. v- Neyenhoff, Esvac, 41.78 M Ol denhof, A.G.A.V-S-, 38.61 M-; H. J. de Bruin, Esvac, 2950 M- A.D.O. 75 p. zilv. wisselbker; Esvac 53 p.; De Stormers 48 p.; A.G-AV.S- 32 p. Na afloop prjjsuitdeeTing in „Eemland" door den heer J. W. Walsmit, van me dailles, bekers etc-, daarna gezellig sa menzijn. Na afloop der wedstrijden had in hotel „Eemland" door den heer J. W. Walsmit de prijsuitreiking plaats, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. STERRIT. Aan dezen rit, uitgeschreven door de Ren- en Toeristeuclub Soest, over 100 K M. op Zondag j.1., namen 11 personen deel, die het geboete parcours volbrachten en een zilv. herdenkingsmedaille ontvingen. STORMERSNIEUWS- Het jaarlijksch korfbaltournooi der Stor mers zal op 2 September a s. plaats vin den. Ruim 400 korfballers(sters) zullen elkaar in vreedzame strijd bekampen. Gezien de inschrijvingen zal er menige prachtige korfbalwedstrijd werden ge speeld. Ongeveer 30 twaalftallen komen uit Amsterdam, Amersfoort, Den Haag, Haarlem, Leiden, Baarn, Zeist enz- Vijf en veertig wedstrijden zullen wor den gespeeld op 7 velden van des mor gens 10 tot 's middags 5 uur. Ondanks de slechte tijden mochten we dit jaar een grootere deelname boeken dan vorig jaar. Wij hopen, dat ook het Soes ter publiek in grootere getale deze wed strijden, die gehouden worden aan de Ferd- Huycklaan op het terrein van den heer p. v. d. Bremer, zal bijwonen. De toegangsprijs kan niemand afschrikken daar deze slechts op f010 is gesteld. Soester ingezetenen, he'pt de Stormers door van Uw mede-even te ge'uigen. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN „ESVAC". De jaarlijksche Onderlinge Atletiek wedstrijden van „Esvac" zijn voor wat de prestaties betreft uitermate geslaagd. De volledige uitslag wordt bekend ge maakt op den traningsavond. Ie prijswinnaars waren de navolgende personen 1500 M. Hardloopen: J. Reijnders en O. v. *d. Bovenkamp. 400 M- Hardloopen: M. Schutte en F- v. Lom. 5-Kamp Heeren: Doeltrappen: C. de Bruin 12 p. VèrspringemG- Boekhoudt 5.78 M« Balwerpen: J- Hartog 19.35 M- Hoogspringen: J- de Bruin 1.4 M- 100 M- hardloopen: J. de Bruin 12 2/5. 5-Kamp Junores: Balwerpen: F- v- Lom 17-80 M- Balloopen: H- v- Riet 15 p. 80 M- hardloopen: F- v. Lom- Vèrspringen: F- v- Lom 537 M- Hoogspringen: F- v- Lom 1-57 M- 5-Kamp Adspiranten: 60 M- hardoopen: G. Dekking 7 sec. Balwerpen: G- Klompenhouwer 12.80 M- Vèrspringen: G- Dekking 4 51 M- Hoogspringen: G- Dekking 1.27 M- Doeltrappen: A- v- d- Brink 16 p. Verder ontving de heer J- Reijnders, die in Kuilenburg het Kampioenschap Hoogspringen Juniores behaalde met 1.55 M- en aan wien een diploma was uitge reikt, van dea trainer van Esvac, den heer Schouten uit Utrecht, een ziLv- medaille. Uitslag 5-Kamp Heeren: R. Schutte 50 punten, J. Hartog 48 p-, G. Boekhoudt 46 p-, H- j. dê Bruin 40 p„ J. Kuijer 43 p„ A- Neijenhoff 35 p., C- de Bruin 34 p-, C- Stouteu 31 p., A. Koelewijn 28 p., G- v. d. Bovenkamp 19 p-, C. Wynacy 17 p.> G v. d- Bremer 13 p. Uitslag 5-Kamp Junioren' F- v- Lom 24 punten., H- v. 't Riet 16 p-, J- Rijnders 15 p-, F. v- Wijngaar den 10 p-, R- Adama 10 p. Uitlag 5-Kamp Adspiran'en: G- Dekking 33 punten; E- Klompenhou wer 25 p-, G. v. Leeuwen 22 p., G- v. Leeuwen 22 p-, R. Dame 20 p-, H. v- d. Brink 18 p-, G- v- Eek 17 p., A- Kruit- bos 12 p. GEVONDEN VOORWERPEN- Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vernield. Tennisracket, Pol. Bur.; kinderporte- rnonuaie, Mendelssohnlaan 20; damestasch met inhoud, Laanstraat 31; portemonnaie met inhoud, Kerkstraat 11; damesjasje, Koninginnelaan 56; blauwkiiidermanteltje, Beukenlaan 14; dam 'staschje jnet inhoud, Molenstraat O.Z. 17; kiirtderportemonnaie, F. C. Kuijperstraat 1; gummibal, Juliana- straat 65; kistje voor bagagedrager, Birkt- straat 48. Aangeloopen-: langhardige fox, Laanstr. 20; hondje, Laanstraat 14; zwarte poes, Bartolottilaan 23. AANGEHOUDEN. Terzake het plegen van ontuchtige han delingen met een minderjarig meisje, is door de politie alhier aangehouden en in gesloten zekere v. d. K. alhier. Hij is ter beschikking van den officier van justi tie te Utrecht gesteld. DE SOESTER TURNCLUB. Men verzoekt ons er op te wijzen, dat de gymnastieklessen van genoemde club morgen (Zaterdag) wederom een aanvang nemen en op de gewone uren zullen plaats hebben. De zaal is wederom op de oorspron kelijke grootte. Er kan dus weer flink geoefend worden. AANBESTEDING. Dinsdagmorgen te 11 uur werd in hotel Bosch en Duin, door den architect A. Jonker, aanbesteed: het bouwen van een dubbel woonhuis met schuur, aan de Bos straat alhier. Inschrijvers waren de heeren J. Annema, Amersfoort, f 8996- R. v. d. Lugt, Soest, - 9053— J. G. Wijnands, Soest, - 9289. G. Vringer, Baarn, - 9424- J. Geijtenbeek, Soest, - 9840- R. van Mil, Soest, - 9899- Prange, Dan Dolder, 9988. G. Lelieveld, Den Haag, - 9990- W. Hilhorst, Soest, - 10400— J. Mets, Soest, - 10850— Van Dijk, Oudewater, - nsso— Begrooting f8100. EERSTE SQESTER EIERVEILING- Kipperen: hoogste prijs f3.35, middel- prijs f 2.90—f 3.10, laagste prijs f2.70- Henneneieren f 1.95. Alles per 100 stuks. Aanvoer 16.000 stuks. Handel kalm. woonachtig 'té Utrecht, teeds eenïgé uren dood was en met een der nachttreinen moest zijn overreden, j s DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Gisterenmorgen te ongeveer half zeven werd bij de politie kennis gegeven, dat op den onbewaakten overweg tegenover „Zomers Buiten", van den spoorweg Utrecht—Amersfoort, een manspersoon was aangetroffen, welke door den trein was overreden. De politie, welke direct op onderzoek uitging, trof ter plaatse het hevig ver minkte lijk aan van een manspersoon. Het direct ingestelde onderzoek wees uit, dat de ongelukkige was de 27-jarige ongehuwde A. S., van beroep bakker en - RECTIFICATIE. In de in ons vorig nummer Opgeno men advertentie van den architect Am. Brouwer, betreffende de aanbesteding van een woonhuis met garage aan den Os- sendamweg, was abusievelijk vermeld 23 Sept., dit moest zijn 3 September. Men zie de advertentie in dit blad. AANRIJDING. Zondagnamiddag heeft op de Burgem. Grothestraat een kleine botsing tusschen twee auto's plaats gehad, doordat een bestuurder een voor hem rijdende auto wilde passeeren en zich niet bewust was, dat van de andere zijde ook een auto naderde. De schade werd onderling ge regeld. DRONKENSCHAP. Terzake dronkenschap werden in de afgeloopen week verschillende personen in arrest gesteld. HEIDEBRANDJES. Zaterdagmiddag moest de brandweer uitrukken voor het blusschen van een heidebrandje langs de spoorlijn Soestdui- nen. Toen de brandweer aan inrukken dacht, veroorzaakten de vonken van een passeerenden trein een tweede brandje, dat eveneens kon worden gebluscht. AANRIJDING. Maandag werd de op de Van Weede- straat arbeidende stratenmaker De B. aan gereden door een auto komende uit de Lindenlaan, bestuurd door M. H- uit Maartensdijk. De kleeren van De B. wer den hierbij beschadigd, terwijl hij klaag de over pijn in de zijde. De schade werd onderling geregeld. ZOMERCONCERT. Het 6e zomerconcert, te geven door de Soester Harmonie P.V.O. zal plaats heb ben op Vrijdag 31 Augustus (heden), in het Rosarium. Aanvang 8 i...: ti.m. Het navolgende progratrima zal worden ten gehoore gebracht: 1 V/ilheltnus. 2 Le Grand Duc, Marsch, J. Furgeot. 3 Le Calife De Bagdad, Ouv., Boïeldien. 4 Les Roses Du Midi, Grande Valse, Joh. Strauss. 5 La Reine de 1' Olympe, Fantaise, P. N- Cabole. 6 Les Patineurs, Wals, E. Waldteufel. 7 Le Trésor, Wals, Joh. Strauss. 8 Deu s he Marschp rle, Groote Marsch potpourri, H. E. Blankenburg. 9 Wilhelmus. DIPLOMA ZWEMMEN. Dinsdag 23 Augustus des voormiddags te half elf, werden door drie personen proeven afgelegd ter verkrijging van het Diploma als geoefend zwemmer(ster). Aan allen kon het Diploma worden ver strekt. De gegadigden waren: Mevr. J. P. GeervlietDe Plaa, Soest; de heer C. Stuart te Soesterberg, en C. Schotsman te Utrecht. DAMNIEUWS. Naar wij vernemen is door een fusie tusschen den Stichtsch—Gooischen Dam- Bond en den Utr. Prov. Dam-Bond de Nederlandsche Dam-Bomd een afdeeling rijker geworden in dit district. Voor den Soester Damclub „Ons Dam- Genoegen" is dit van groote beteeken is. Deze vereeniging eindigde 't vorige sei zoen in de le klasse van den U.P.V.B. op de tweede plaats met 1 punt achter stand op de kampioenclub dezer afdeeling. Derhalve is het zeer waarschijnlijk, dat de Soester Damclub in de le klasse van het district van den Nederl. Dam-Bond zal worden ingedeeld. Hierin spelen o.a. de zeer sterke clubs H-D-G. uit Hilver sum en U.D-G. I uit Utrecht. De kam pioen van deze afdeeling dingt mede om het Kampioenschap van Nederland. Echter is het nog miet zeker of O.D.G. aan deze competetie kan deelnemen, daar door vertrek naar elders onze plaatselijke Damclub enkele harer leden heeft ver loren, waardoor zij niet in staat is mo menteel over een volledig tiental te be schikken. Dit is zeer te betreuren temeer daar bij niet deelname aan de a.s. competitie de mogelijkheid wordt uitgesloten, dal O.D-G. bij een volgende gelegenheid in de hoogste klasse wordt ingedeeld. Het Bestuur van O.D-G. roept daarom de medewerking in van de hier ter plaat se wonende damliefhebbers, om zich op te geven als lid van O.D-G. Het is 'gaarne genegen inlichtingen te verstrekken. Het secretariaat is gevestigd bij den heer W. F. Jas, Laanstraat 5. Wij spreken de hoop uit, dat het beroep van O.D.G. miet vergeefs zal zijn, daar het inderdaad te betreuren zou zijn, als deze vereeniging bij gebrek aan leden zou moeten worden opgeheven. En wij mogen toch wel aannemen, dat onder 't groote aantal inwoners van Soest, velen zijn, die het edele damspel beoetenen willen en kunnen, FEESTVIERING. 31 AUGUSTUS. Het programma voor de feestviering op den verjaardag vam H. M- de Koningin luidt als volgt: 10.30 tiur. Wijdingssamenkomst in de Oude Ned. Herv. Kerk. Sprekers: Ds. B. Alfcema en Ds. J. Q. Gerth van Wijk- Gereserveerde plaatsen voor genoodigden en leden der Christ. Oranje Vereeniging. Toegang vrij. 1.30 uur. Optocht van de kinderen, die aan de kinderspelen deelnemen. Aan het hoofd van den stoet gaan de versierde rijwielen, wagens en poppenwagens. Zoo mogelijk met muziek voorop. De stoet gaat langs Koninginnelaan, Julianastraat, Spoorstraat naar het feestterrein. Daac word-en de verschillende wedstrijden ge houden. Belangstellenden kunnen deze wedstrijden gadeslaan buiten de afraste ring. Toegang kosteloos. 8.30 uur. Vertooning van de mooie Orantefilm (geluidsfilm). Gereserveerde plaatsen voor de genoodigden en leden der Chr. Oranje Vereeniging. Bij ongun stig weer zal de film vertoond worden in het gebouw „Religie en Kunst*'. Aanvang S uur. Op het feestterrein toegang vrij. In „Religie en Kunst" voor niet-leden 35 oent entrée. GEBORENCornelis Adrianus, v. 'X. J. Beijer en O. Werkhoven, Beetzl. 9; Cornelis Petrus, z. v. A. W. Hilhorst en M. v. 't Klooster, L. Brinkweg 52; Alber^ Cornelis, z. v. J. Alkema en W. O Hoo« gendoorm, Parklaan 13; Maria Hendrinj| Lisette, d. v. A. A. v- Dorresteijn en M« L. A. MüUers, Kerkstraat 38; Femmigjfl Johamna, d. v. J. J- Wiersma en J. S- v. Urk, Koninginnelaan 44; Maria There* sia, d. v. G. v. d Heuvel en B- Smiflk<| Braamweg 38. ONDERTROUWD: C. Th. v. Bergen- henegouwem en W. J. Gijtenbeek. GEHUWD: L. M. Hornsveld en W. P. Veenendaal. BUITENLAND. Duitschland beperkt den in voer. Betoogingen van SaarlSnders. Zwitserland en den Volkenbond. Bran den. Dr. Schacht heeft in een rede te ken nen gegeven, dat Duitschland den invoer uit het buitenland nog veel verder zal gaan beperken; hij had slechts spot voor de economische maatregelen tegen Duitsch land. Door invoerbeperking moet de werkgelegenheid in Duitschland worden verhoogd, nu de export door buitenland- sche contingenteering en deviezen-regelin gen wordt belemmerd. Ér was in de woordeli van Dr. Schacht iets, dat in het bijzonder tegen de Clea- ring-maatregielen van de Nederlandsche negeering gericht leek. Vanuit Den Haag heeft men, dan ook onmiddellijk te Berlijn laten informeeren, in hoeverre Nederland door de nieuwe economische politiek van de Duitsche regeering zal worden getrof fen. Minister Steenberghe schijnt energiek! voor de belangen van onze export te willen opkomen. Hij houdt een mooie troef in handen: Duitschland levert meer aan ons, dan het van ons betrekt. Het is dus een zakelijke eisch, dat Berlijn ons niet te zeer benadeelt Hitier heeeft Zondag in een groote be tooging van Saarlanders nabij Coblenz dezen aangespoord om bij de volksstem ming va<n 13 Januari a.s. te stemmen voot terugkeer in Du»tsch rijksverband. Er wa ren 600.000 menschen bijeen en ongeveer voor de helft waren dat Saarlanders, die met goedkoope reisgelegenheden waren geanimeerd geworden. Daags er na werd in het Saarland zelve een betooging van 90.000 menscben gehouden, die werden toegesproken door een socialist, een com munist en een priester, welke gezamenlijk .pleitten voor de onafhankelijkheid van bet Saargebied. De opkomst bij deze laatste betoogïng was minstens zoo indrukwek kend als bij die te Coblenz, want degenen, die voor een onafhankelijk Saarland dur ven getuigen, zullen straks geen leven hebben, als de Saar tot Duitschland is teruggekeerd, hetgeen o.i. toch zeker het gevolg van de volksstemming zal zijn. De Zwitsersche Bondsraad heeft zich' Dinsdag uitgesproken tegen toelating van Rusland tot den Volkenbond, omdat men in Genève eeri haard van bolsjewistische intrige vreest. Toch schijnt het, dat de Russische regeering officieel tot toetreding zal worden uitgenoodigd door den Vol kenbondsraad en dat in de Assemblée een twee-derden meerderheid voor toelating is verzekerd. De Zwitsersche regecring zal zich toch echter nog in verbinding stellen met andere anti-Russische regee ringen om te overleggen, wat kan worden ondernomen tegen het gevaar, dat de Zwitsersche regeering meent te zien. In het buitenland hebben van de week een paar enorme branden gewoed. Door ontploffing van ettelijke mdlioenen liters benzine in tanks, is de Argentijnsche stad Campana groofendeels, gevolg van na de ontploffing uitgebroken branden, verwoest, Felle brand vernielde ook een deel der bekende abattoirs in Chicago en bedeig- de een oogenblik de stad. Drie brand weerlieden werden gedood; 1200 perso nen bekwamen verwondingen; eenige dui- - 'en menschen ziin da'-lon-

Soester Courant | 1934 | | pagina 5