1WEEDE BLAD - 'XS Plaatselijk Nieuws, Burgerlijke Stand. Algemeen Overzicht. VRIJDAG 9 NOVEMBER 1934 HELPT HET CRISIS-COMITÉ- Het Crisis-Comité heeft de volgende circulaire aan vele inwoners onzer ge meente gezonden: Onder de leuze „Steunt het plaatselijk Crisis-Comité" komen wij hierbij tot U met een dringend verzoek om ons te hel pen in den strijd tegen de allerbitterste armee de, die door verschillende ingeze tenen wordt geleden. De aanvragen van hen, die op geen enkele wijze, door geen steunregeling of maatschappelijk hulpbetoon, kunnen wor* den geholpen, zijn talrijk en dringend- Verschillende ingezetenen van Soest hebben door de zeer slechte tijdsomstan digheden hun groot of klein kapitaal ver. loren en hebben thans gebrek aan de al- lernoodigste middelen van bestaan- Het is voor hèn dat wij thans vragen- Wanneer allen, die thans nog kunnen igeven, een bedrag op de postgiro-reke- Tiing van den penningmeester van het plaatselijk Crisis-Comité storten (girono- 82720 ten name van notaris A- O- Dam mers, met bijvoeging: „voor het Crisis- Comité") kunnen wij het leed van velen verzachten- U helpt daarmede degenen die in uw onmiddellijke omgeving 't zeer en zeer dringend behoeven. Daar de wintertijd met zijn meerdere leischen is aangebroken, vragen wij u om spoedige hulp en verzoeken u, indien mogelijk, ons min of meer re gel m at i te steunen. Geeft ons maandelijks uw bijdrage hoe klein ook en wij kunnen ©enigs zins regelmatig helpen om door de ge iweldige moeilijkheden heen te komen- Wij vragen evenwel begint nu met 'iuw bijdrage, wie spoedig helpt, helpt dubbel. i! Wij hopen u naderhand het resultaat van deze actie te kunnen mededeelen en zullen u dan tevens vragen ons verder te helpen dit werk der barmhartigheid voort te zetten. 'Het plaatselijke Crisis-comité te Soest- Mr. G. Deketh, burgemeester, voorz- A- O. Dammers, penningmeester. Mej- R. Westra. Ds- J. I. van Schaik. IJ- H- A- Ruperfc D- v- d. Broek. J- J- D. v. d. Berg. MIJ- TOT NUT V. >T ALGEMEEN. Voor de leden van >t Nut liep( Vrij. deren daarentegen hadden het zwaar- Voor ieder is het een worsteling ge weest tot op dezen dag toe voor het dage'.ijksch brood- Deze gezamenlijke bid stond is daargesteld, om ons te leiden seeren van de bermen, de aanleg van wandel, en rijwielpaden, de beplanting enz- zal nog wel eenigen tijd vorderen, tot het zien van de weldaden- Er wordt Maar blijft het werkbaar weer en valt maar al te dikwijls gedacht, dat geeste de vorst niet te spoedig in, dan zal men, lijke weldaden voortvloeien uit christelij mits eenzelfde ploeg als thans doende is, aan den gang blijft, toch met Januari 1935 een heel eind opgeschoten zijn- Met den aanleg van een betonnen rij wielpad langs het gedeelte Soest—Soest- duinen is men ook reeds bezig- Als alles klaar is, is de verbdindings- weg Soest—Soesterberg ideaal- Wij vernamen nog, dat de heer Ten- sen het plan heeft de bustarieven Soest— Soesterberg te verlagen als de weg klaar is- Thans is er slechts een. beperkte dienst Soest—Soestduinen. JONG GELEERD...t Tegen een aantal jongens van 10—15 jaar is door de politie pro ces-verba al op gemaakt terzake het plegen van diverse winkeldiefstallen, gepleegd in Soest-Zuid. Zij hebben volledig bekend- NOODLANDING- Vrijdagmiddag heeft een vliegtuig van de Luchtvaart afd- alhier wegens ijsvor- ming op de vleugels, een noodlanding moeten maken op 'een weiland onder de gemeente Gilze- Het vliegtuig vloog daar bij over den kop, terwijl 't landingsgestel en propeller zwaar werden beschadigd- De machine moest ter plaatse- worden gede monteerd. AANRIJDING Maandagavond had op den hoek Van Weedestraat—Kuijperstraat wederom een aanrijding plaats- Doordat het ditmaal twee zware zes-wielige vrachtauto's be trof, werd dit een aanrijding van betee- kenis- De auto, welke uit de Kuij perstraat kwam, werd aangereden door een auto. komende uit de richting Amersfoort, waar door eerstgenoemde wagen met gebroken achteras dwars over de Ven Weedestraat kwam te staan- Zeer begrijpelijk werd het verkeer hierdoor nagenoeg geheel ge stremd en zag de politie zich verplicht durende eenigen tijd het verkeer om te leggen. Dat het gewicht van dergelijke wagens niet bevorderlijk is om het op ruimingswerk vlot te doen verloopen, bleek, toen een hulpverleeneride takelwa- gen zijn krachten verzamelde om 't ach tergedeelte van den wagen op te heffen- De zware ijzeren arm brak bij dit werk n.1. door, waardoor een tweede takelwa- Üagavond 1.1. in „Relegie en KuAsf-i-da- -gen hulp moest verleenen- Met vereende rolprent „Cavalcada", welke in beeld brengt de levensloop van twee families, waarvan de eene op den levensladder opstijgt en de ander steeds meer afzakt- Als de geschiedenis 33 jaar wordt na gespeurd, ontmoeten wij beide generaties in de Transvaalsche oorlog, op de „Ti- tante" en in den wereldbrand 1914—18, ten gegeven om iets moois op te bouwen- En dit is dan ook geschiedt- De artisten gaven mooi spel, vaak ontroerend en meeslepend, zoodat verscheidene aangrij pende tooneeltjes zich afspeelden- Voor af liep de bedrijfsfilm van Philips: „Hoe komt de gloeilamp tot stand"- De heer H- A- Hemme uit Haarlem, verzorgde met zijn Philips Ciné-toestel de film- Aan het begin van den avond riep de praesidente allen het welkom toe en deel de mede, dat ten voordeele van 't jeugd werk eerstdaags een mooie pop zal wor den verloot- Het was een interessante avond. RELIGIE EN KUNST- Naar ons wordt medegedeeld heeft het bestuur der Vereen- voor Vrijzinni gen Godsdienstigen besloten de groot* zaal van „Religie en Kunst" niet meer beschikbaar te stellen voor politieke doel einden. Dit besluit houdt verband met de verkiezingen, welke het volgend jaar zul len plaats hebben. Hoewel de kleine zaal voor alle doel einden beschikbaar zal blijven, zal de groote zaal in de toekomst alleen open staan voor doeleinden, welke in den naam 9,Religie en Kunst" tot uitdrukking ko men. DE BANNINGSTRAAT- f De betonweg Soestduinen—Soesterberg ligt er bijna in. Het laat ziel* aanzien, dat deze week de rijbaan af zei zijn. Op het hoogste punt, op den berg, is de weg van a-f Soest gerekendi leenige meters naar links omgelegd- Daar door heeft men een scherpe bocht aan de bovenhelling nabij Soesterzerg geredu ceerd, wat voor het veilig verkeer een (groote verbetering is- Het gevolg van deze omlegging was, dat een aanmerke lijke hoogte van 2 a 3 Meter over een [strook van 4 a 5 Meter breed moest wor den afgegraven. De helling aan den kant van Soestdui nen is egaal en betrekkelijk flauw- Die laan de zijde van Soesterberg is sterk (hellend, evenals voorheen. Het houtgewas ter weerszijden van den weg is gedeeltelijk reeds opgeruimd- De üveg, die betrekkelijk smal was, zal aan merkelijk worden verbreed- Van de groote boomen zijn enkelen, die nog gaaf waren, blijven staan. Wandel- en rijwielpad zui den. de boomen komen. 1 :'?n '3g, het egali- krachten kon de weg worden vrijgemaakt en de wagen worden weggesleept- Zou de gemeente nu eens niet al haar krachten willen inspannen om deze be ruchte hoek zoo ruim en overzichtelijk te maken, dat de vele aanrijdingen tot het verleden gaan behooren? KATH- KRING SOESTERBERG. J.I. Zondag vierde de Kath. Kring St. Carolus te Soesterberg zijn patroons feest- Nadat des morgens dit feit kerkelijk was herdacht, had 's avonds in hotel „Huis ten Halve" een feestavond plaats, welke werd verzorgd door de tooneelclub van den Kring. Opgevoerd werd „Me neer Klaproos", een klucht in drie be drijven. Boven verwachting werd dit stuk vertolkt, waarvoor wij den leider, den heer Peters, een bijzonder compliment maken. Nog werd medegedeeld, dat in Decem ber een blinden avond zal worden geor ganiseerd, terwijl op 2en Kerstdag een feest zal worden gegeven voor de kin deren der leden. Op dezen avond waren mede aanwe zig de pastoor der parochie en eenige paters van St- Jan. JUBILEUM-UITVOERING- Dinsdag 13 November zal de Mando line-club „Ons Genoegen" te Huis ter Heide een jubileum-uitvoering geven in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg- Medewerking zullen vene^en ué Stichtsche Spelers met een non-stop amu- sements-programma. ken twijfel en is er een bezwaar tegen het O- T. om daaruit over stoffelijke ze geningen te spreken, dit moet niet het geval zijn met het NT. Maar wij allen moeten ons toetsen aan dezen tekst en inzien, dat wij aan dankbaarheid veel te kort zijn gekomen- Onze tekst spreekt er van, dat de rechtvaardige niet veria- ten wordt, want wie oprecht op God ver trouwt, over deze ontfermt de Heere zich; die ontvangt zijn dageljjksch brood voor hem en zijn kroost; zoo zelfs, dat hij er van kan mededeelen aan anderen- Die waarlijk uit God leeft, is veilig in alles; het geloof is de eenige kracht tot behoud. Want ook op de broodvraag, de brandenste van alle vraagstukken, rust de vloek der zonde- Maar hij, die in zijn God gelooft, ontvangt onverdienden ze gen. Daarom tot Hem gevlucht in alle omstandigheden des levens, ook in het danken; want nooit kan 't geloof te veel verwachten. Na het zingen van Ps- 33: 10 ging Z-Ew- voor in dank- en smeek gebed, waarna gezongen werd Ps- 34 5 en de zegen werd uitgesproken. VERGADERING VOOR CHRISTELIJKE MIDDENSTANDERS- De Christelijke Middenstanders worden opgeroepen tot een belangrijke vergade ring, welke a-s- Maandagavond (12 No vember) zal worden gehouden in hotel „Eemland"- In deze vergadering gullen twee emi nente sprekers het woord voeren, n.1. de hoeren K- Meinema uit Utrecht en Mr. K- P- van Westen uit Amsterdam. Door beide sprekers zullen onderwerpen worden behandeld, welke voor dezen tijd zeer urgent zijn, waarom wij een bezoek aan deze vergadering aanbevelen. Ook de dames worden verwacht- BRANDWEER SOESTERBERG- A-s. Dinsdag, 's avonds 8 uur, zal door de Vrijw- Brandweer te Soesterberg een oefening worden gehouden- EEN VEGETARISCH LEVEN- Voor de afd- Soest—Baarn van de Ned- Vegetariërsbond gaf de heer J- Pomper uit Amersfoort, een lezitig over „Rein vegetarisch leven en groei van gedachten in verband met aardsch en eeuwig leven". Het is, volgens spreker, de yycg der evo lutie, dat de mensen, gesteld door God boven het dier, zich meer en meer aan het dierlijke onttrekt en zich door ont houding van dierlijk voedsel ontdoen, zal van alle aardsche en dierlijke zuchten- Het lichaam wordt dan verfijnd, zoo zelfs dat het alle ziekten van anderen kan voelen. Spr. liet zijn lezing van een psy chometrische seance vergezeld gaan. Schoolweg 3; J- M- A- Bulens, Amersf. straat 96; D- Radstok, Hartweg 2a; Wed- J- Hulst, Bosstr. 5; P- A. J. v. Zohgel, Nachtegaalste. 9; J- F- Geijtenbeek, O. Utrechtschew- 42; G- R- T. v. Beek en B- Lenarduzzi m. g-, Bartolottilaan 25; W- du Bois m. vr., Molenstr. O.Z- 25; J- C. Beijen m. g., Schoutenkampweg 7b; M- v. Schilfgaarde, Hildebrandtl. 15; H. C- Rockland, Birktstr. 34; Th. Lith m. g-, Postweg 18; W- M- v. Setten, Rem- brandl. 18; C. Schouten en M- Lange- dijk, Vredehofstr- 2; J- Timmerman, De Zoom 11; M- Kleinhaus, Heideweg 52; H- Ouderkerk m. g., L. Bergstr. ongen. VERTROKKEN: J. v. Groningen in, vr. van Beetzlaan 73 naar Amsterdam, Oele- besstr- 109; M- H- C. de Bel van Soes- terb.str. 125 naar Amsterdam, Linnaeus- straat 89; Wed- F- v- d. Linden van Heuvelweg 17 naar Ape'.doorn, Waltersin- gel 59; J- J- H- v. d. Weert van Birk- straat 17 naar Rotterdam, G- Scholten- straat 546; J- C- Snijder van Soesterb. straat 125 naar Bussum, Singel 89; W- F- v. d. Baati van Kerkdwarsstr. 16 naar Blaricum, Huizerhoogt 151; W- Klumpe- naar van Kerkstr- 20b naar Zeist, Hor tensialaan 53; G- Verwoerd van O- Utr. weg 11 a naar Terschelling, Hoofdweg A 590c; J- P. v. d. Linden van Birkstr. 20 naar Ermelo, Groot Emaus; M- A- F. Schmitz van Kolonieweg 5 naar Amster dam, 2e Kostverlorenkade 108; M- de Bruin van Nieuweweg 62 naar N-O-1.; J- v. d. Vlies van Ossendamweg 47 naar Den Helder, a- b- v- Speijk; J- Happe van Molenstr- O-Z- 91 naar Haarlem, Z. Buitenspaarne 44; M- v. Valkengoed van Gr- Melmweg 2 naai" Eemnes, bij T. Rig- ter; G- Snoek m- g. van Nieuweweg 114 naar Hilversum, Kampstr- 73; Th- W- Rut ten van Kerkpad N-Z- 13 naar Leusden, bij H- Hilhorst; G- E. v. d. Beek! van O- Tempellaan 4 naar Eethen, G 86; J- P. Worp van K- Brinkweg 22B naar Mr- Corneiis, N-O-1-; H. R. Stockmann en A- C. D- Stockmann van Dorrestein. weg 11 naar Amsterdam, lepenplein 10 hs A- M- Postma van Dorresteinweg 11 naar Amsterdam, 's-Gravezandepl- 23; H- Holst m- g. en B. Wanningen van Molenstr. O-Z- 5 naar Amsterdam, Cei ui.pl- 911; G- v. d. Belt m. g. van Zwarteeweg la naar Eemnes, Wakkerendijk 208; H- v- d- Belt van L- Brinkweg 52 naar Blari cum, Kerklaan 13- VERHUISD: P- J. v- d. Heuvel m.vr van Beukenlaan 21 a naar Beukenl- 21c; J- v. Biljouw in- g. van Kerkpad Z.Z. 24 naar Olijkeweg 13; R- Lammertse van Beetzlaan 82 naar Nachttegaalweg 9; H- J- Hartman van Birkstr. 12a naar Kerk pad N.Z. 33a; M- Hartog m- g. van Braam weg 90 naar Bi'aainw- 13; H- Spek van Smitsvveg 2 naar Nteuwstr. 28; J- Stoel van Heideweg 52 naar L- Bergstr. 16; Wed- A- M- J- Aartsen van Kamp weg 64 naar Verl. Postweg 39; G- Muts m- g. en Wed. J. v. Asselt van Talrna- laan 33 naar Julianastr- 88; H- J- Blom van Verl. Postvv. 47 "aar Verl. Postw. 86. MISSIEWERK IN NOORD-CHINA EN MONGOLIË- Zondagavond hield de Zeereerw- pater A- G. M. Populier in het St. Joseph- gebouw een voordracht met lichtbeelden over zijn leven en arbeiden onder de be volking van Noord-China en Mongolië- Een groot aantal aanwezigen woonde de lezing bij- Voor de pauze vertelde pater Populier veel interessants over land- en volken kunde van zijn missiegebied, met behulp van verschillende lantaarnplaatjes, terwijl hij na de pauze bijzonderheden vertelde over den godsdienst van de bevolking van deze streken en zijn eigenlijk missiewerk Spr. herinnerde aan den boxeropstand, waarbij mgr. Hamel met twee Brabant- sche missionarissen werd vermoord- COLLECTE- Men verzoekt ons er op te wijzen, dat Donderdag 15 November a-s. in onze ge meente de collecte zal worden gehouden ten bate der Vereen, tot verspreiding der H- Schrift, welke inzameling ten zeerste bij de belangstellenden wordt aanbevolen. De gemeenteraad van Amsterdam heeft, naar men weet, geweigerd om te voldoen aan eisch der r"peering o.n alsnog de door B- en W voorgestelde (door de regeering voorgeschreven) sala risverlagingen voor het gemeente-perso neel te aanvaarden- Het is nog niet dui delijk, op welke wijze de regeering haar wil ten deze zal opleggen- Intussciien is ook het gemeentebestuur van Rotterdam recalcitrant gebleken; de raad dier ge meente verwierp Dinsdag de voorgestel de salariskortingen met 19—25 stemmen. De zesdaagsche is weer geleden- Een aantal wielrenners is gewond of ziek het R A l -gebouw u'tgedragen; de overleven den hebben hun beurs gespekt, maar vooral de Duitsche exploiianten van het geval zijn financieel wèl gevaren met het evenement- In duizenden gezinnen zal de pot voorloopig schraal zijn en het credit- boekje van melkboer, bakker en slager is dicht beschreven- Voor de sport moet men evenwel wat over hebben. BUITENLAND. Critieke politieke situatie in Frankrijk- Nieuwe revolu- tionnaire uitbarsting in Frank rijk? De a.s- stemming in het Saargebied- Groote overwinning voor de Ameri- kaansche democraten. De kerkvervolging in Mexico- De Ontwapeningsconferentie- Als deze regelen den lezers onder dc oogen komen, zal het wel bekend zijn, dat: óf Doumergue het ontslag van zijn kabinet heeft aangeboden, óf de mede werking van den Senaat zal zijn inge roepen om tot Kamerontbinding en nieu- we verkiezingen in Frankrijk te geraken. Immers, de onderhandelingen tusschen de regeering en de radicaal-socialistische Ka- merfraclie, laopende over Doumergue's hervormingsplannen, hebben, in afwijking van de oorspronkelijke verwachtingen, niet tot overeenstemmming geleid- In deze omstandigheden kan Doumergue er niet aan denken om zijn plannen uit te voeren, want dan zouden de radicale ministers uit het kabinet treden- In het laatste geval zou zijn regeering een min derheidsbes luur zijn geworden en het komt ons onwaarschijnlijk voor, dat de Senaat dan machtiging tot Kamerontbinding en het uitschrijven van nieuwe verkiezingen zou geven. We voorzien nog voor deze week een Fransche ministerscrisis, eene, welke tol de moeilijkste uit het republikeinsche tijd perk zal behooren. Ook in Spanje is het weer onrustig- Reeds eerder hebben we de beteekenis uiteengezet van een eventueele voltrekking van twee der tegen de revolutioiuiairen uitgesproken doodvonnissen, welke de re geering als minimum van rechtsvoldoening verlangde. Toen Woensdag bekend werd, dat de bedoelde twee vonnissen zouden GEVONDEN VOORWERPEN- Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Jas, Kerkpad Z-Z- 4; paar handschoe nen, Pol. Bur.; lorgnet in étui, Pol. Bur.; sjaal, Nieuweweg 73; belasiingmerk in étui, Talmalaan 24; een halve zak uien, Stadhouderslaan 32- Aangeloopen; hond, Vinken weg 5; gele hond, Molenstraat O-Z- 7- DANKUUR VOOR HET GEWAS- Waar in beide Geref. kerken Woens dagavond een dankuur werd gehouden, hebben wij een bezoek gebracht in de Wilhelminakerk, waar Ds- S- Wouters voorging. Na het uitspreken van het vo tum werd gezongen Ps- 66 8 en gelezen Ps- 37 13, waarna Z-Ew. in gebed voor ging. Spr- had tot tekst gekozen Ps. 37: 25-26- Spr. stelt voorop, dat waar wij allen in den loop van het jaar zegenin gen ontvingen, wij nu ook gezamenlijk daarvoor kunnen danken. Er zijn sommi ge- die rijk Dj': z] -ar an- GEBOREN: Margaretha Qeertruida, d- v- C- M. de Ruijter en G. H- v. Dijk, Heuvelweg 46; Ysbrand Johannes, z- v- P- v. Woerden en D. H. Vingerhoets, Van Lenneplaan 12; Margaretha Wilhel- imina, d- v. J- A. de Bruin en J. van Soest, Kostverlorenvveg 5b; Matthea Ma- thilda, d- v- M- Roeten en S. Reijerse, Braamweg 3; Hendrik, z- v. R. v. d. Kieft en P- de Wolf, Dijkhuisstraat 3, Floor, z- v. G. v. 't Hoenderdal en W- C- Polhout, Amersfoortschestr. 9; Rijkje, d- v. C. v. d. Broek en W. v- Norden, Kerkdwarsstraat 4- GEHUWD: J- W. v. d. Hee Roodselaar. OVERLEDEN: Corneüa Jacoba van Pienbroek, S0 jaar, wed- van S- G- v. Weideren Br- Rengers, Mendelssohnl. 4; Maria Jansen, 79 jaar, wed- van W. de Lange, Heuvelweg 3- GEVESTIGD: A- D. Sterk, Birkstr. 34; M- Baaw, Amersf.str. 2; E. v. Manen, Klaarwaterweg 47; H- Verleer m- vr., v- Weedestr. 46; Wed- M- A- J. v. Engers, Jülianasteaat 68; Wed- Th. Groenesteyn, Laanstraat 7* R- E- Doornkan7n- Verl. 5£roc ht aLl- r "h'Qnrn BINNENLAND. en J. Geen her-classificatie van gemeenten- Het bedrijfs- succes der posterijen- Ge meenteraden in verzet tegen nieuwe salarisverlagingen- De zesdaagsche- De regeering, die nog in de Troon, rede zoo met nadruk liet zeggen, dat ver dere verlaging van salarissen van het overheidspersoneel voorloopig niet in haar bedoeling lag, en kort nadien een her classificatie der gemeenten aankondigde, welke praclisch een salarisverlaging van circa 6 pCt- voor de meeste ambtenaren beteekende, schijnt onder den indruk van de publieke reactie op haar plannen te rug te komen. Bericht wordt tenminste, dat zij zoekende is, hoe op andere wijze de geiden zullen gevonden kunnen wor den, welke deze herclassificatie als bate zou hebben opgeleverd- Het verloop van de besprekingen in 't Georganiseerd Overleg zou als motief worden gebezigd voor de terugname der voorstellen- Niet alles loopt tegen in dezen tijd- Het bestuur van de P T-T- b.v. heeft geen reden tot klagen over de inkomsten van het bedrijf; de winst belooft behoorlijk te worden. De opbrengst kwam voor de eerste 9 maanden van dit jaar f 1-308.990 boven de raming uit- Er zijn reeds plan nen om, gezien de gunstige resultaten, enkele tnripvpn nnri1': n worden uitgevoerd, kwam het revolution- nair sentiment van een deel der massa weer naar boven en werd in verscheidene steden de algcmeene staking uitgeroepen. De regeering bleef echter meester van den toestand- Hoe meer de datum nadert van het Saar-p'elvsciet, i" Januari hoe on rustiger het in dit sedert het einde van den oorlog door den Volkenbond be stuurde, practische Fransch geadminis treerde, gebied wordt- Socialisten en com munisten roeren zich in de Saar voor een volksuitspraak ten behoeve van voorloo- j pige handhaving van den huidigen toe- 1 stand en ook de katholieken, die weinig reden hebben om over de bejegening van hun geloofsgenooten in het Derde Rijk enthousiast te zijn, toonen groote be dachtzaamheid in de bepaling van hun keuze. Daartegenin roeren de nationaal- socialisten zich op terroristische wijze- Uit dezen gespannen toestand kunnen eiken dag conflicten voortkomen- De on rust wordt vermeerderd door geruchten, als zouden aan de grens Fransche troe pen voor ingrijpen worden gereed gehou den. In de Ver- Staten kan Roosevelt voor loopig ongestoord voortwerken aan de uitvoering van zijn program- Verkiezingen voor een aantal gouverneurszetels en de vernieuwing van een derde deel van het Huis van Afgevaardigden, hebben een groote democratische zege, dus een over winning voor den huidigen president, op. geleverd

Soester Courant | 1934 | | pagina 5