Plaalselijk Nieuws. kerstwijding. GEMEENTERAADS-VERG ADERING. De Raad onzer gemeente is in open* bare vergadering bijeengeroepen tegen hedenmiddag (Vrijdag) te 2 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Mededeeling van ingekomen stuk ken a. Rekening en verantwoording van de Vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken te Soest over het vereenigingsjaar Septem ber 1933—1934; b. Begrooting der uitkomsten van den Keuringsdienst voor Waren voor het ge bied Utrecht voor 1935; c. Adres van den heer G. Scheffer, houdende bezwaren tegen het verleenen van de door den heer C. v. Aken ge vraagde ontheffing voor het oprichten van een eau de cologne.fabriek; d. Verzoek van den heer J. de Regt ©m de acquisitie ten dienste van het gas bedrijf ook voor 1935 te handhaven; e Adres van F. Wiss, aangaande den uitkoop van erfpacht van de perceelen grond kad. bekend Sectie H Nrs. 979 en 974. 2. Verzoek van eenige raadsleden om een raadsvergadering te houden ter be antwoording van een door hen ingezon den vragenlijst inzake de uitvoering van de vernieuwing van het wegdek der Ban- ningstraat. 3. Voorstel van B. en W. tot toeken ning eener schadevergoeding aan J. C. Swager wegens aan zijn auto toegebrach te schade. Adressant vraagt een vergoeding groot f8.50. Vanwege de gemeente is op 28 Mei voor de woning van adressant een hoop basaltsplit neergeworpen, welke hoop des avonds niet was verlicht en waardoor de schade is ontstaan. 4. Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeente-begrooting: a. wijziging 1933 in verband met de gewijzigd vastgestelde gemeente-rekenin gen 1931 en 1932; b. wijziging 1933 in verband met de dekking van het taxatie-verlies per 1 Jan. 1928 van het grondbedrijf; c. algemeene wijziging dienst 1934; d. wijziging gemeente., grondtedrjjfs- en wegenfondsbegrooting in verband met de dekking van kosten voor waterleiding- aanleg. 5. Voorstel tot vaststelling van beslui ten tot opname en belegging van kasgel den voor den dienst 1935. Dit voorstel beoogt de opname van kas gelden tot een bedrag van f 110.000. 6. Voorstel tot verleening van een kre diet tot betaling van verschuldigde pen sioenbijdragen ihgetolge de pensioenwet over vroegere dienstjaren. Blijkens een door den Pensioenraad ge maakte berekening moet door de gemeente over de jaren 1922 tot en met 1931 nog een pensioenbijdrage worden betaald een bedrag van f6508.47, van welk bedrag rond f1200-kan worden verhaald op de ambtenaren. Een en ander is hoofd zakelijk het gevolg van de aanstelling in vasten dienst van personen, welke reeds lang in gemeentedienst waren en de hier mede verband houdende bepalingen in de pensioenwet. Ook vordert genoemde raad een be drag als renteverlies. B. en W. meenen echter, dat betaling hiervan alleen moet plaats hebben bij niet betaling op uiter lijk 31 Dec. a.s., waarom zij voorstellen de aanslag voor 1 Jan. te voldoen. 7. Voorstel tot intrekking van 't raads besluit van 22 Juni 1934, houdende toe kenning van tijdelijke toelage aan het in pensioengerechtigden dienst der gemeente zijnde personeel. 8. Vaststelling van een verordening Als bedoeld in art. 223 der Gemeentewet. Nadat reeds de slarissen van 't secre tarie-personeel e.a. zijn aangepast aan de Rijksregeling, stellen B- en W. den Raad thans voor de salarissen van de gemeente politie in overeenstemming te brengen met die der Rijkspolitie. B- en W. komen voor de vaststelling van de bezoldiging van een agent te dezer plaatse tot de bedragen van f1600—f2000, voor den hoofdagent op f1850—f2300. De rang van majoor wenscht de Minister niet verder gehandhaafd te zien. Goedgevonden is, dat de tegenwoordige functionaris den titel blijft behouden, zoo lang hij nog in functie is. B. en W. ver zoeken den raad hem eene persoonlijke toelage toe te kennen van f300. De door den Minister gewenschte be zoldiging van den inspecteur, ui. f2600 ~f3l00, komt B en W. veel te gering voor. De inspecteur van politie alhier heeft toch een angenoeg geheel zelfstan digen arbeid. Reeds lang, aldus B- en W., bestond hier de behoefte aan een com missariaat van politie. Reeds lang zouden tian ook de betreffende voorstellen door den Burgemeester zijn gedaan, doch om redenen van financieelen aard, werden deze voorstellen niet ingediend. B. en W. stellen derhalve voor de be zoldiging van den inspecteur van politie alhier vast te stellen op f2900—f3700. 9. Behandeling van een verzoek van een negental agenten van politie om toe kenning van een huurtoeslag. B en W. stellen voor afwijzend te be schikken. Volgens B en W. mag een eventueele toekenning van een huurtoeslag ad f100 aan G. van Hummel, als gevolg van vromer getroffen naatregelen, geen mo tief zijn dit verzoek in te willigen. 10- Credietaanvraag in verband met verhuizingskosten van gemeentepersoneel. B- en W. stellen voor de navolgende vergoedingen te verleenen: aan den con- cierge.bode f145.en aan de agenten van politie G. van Hummel en A. de Raadt resp. f 100en f90.17. 11. Vaststelling van een besluit tot belegging van gelden. 12. Voorloopige vaststelling van be drijf srekeningen en gemeente-rekening dienst 1933. Blijkens de door den gemeente-ontvan ger ingezonden gemeente-rekening dienst jaar 1933, bedragen de ontvangsten van den gewonen dienst f 1 219.39.855, de uit gaven f 1.166-538.35, alzoo een batig saldo van f53021.50. 13. Vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 der L. O. wet 1920 over het jaar 1932 voor de bijzondere scholen. 14. Adres van de afd- Soest van „Volksonderwijs'', houdende verzoek om subsidie. Volksonderwijs verzoekt een subsidie van f125.Waar volgens B. en W- het openbaar onderwijs met dit bedrag zou worden bezwaard en de kosten van het bijzonder onderwijs daardoor ook auto matisch worden verhoogd, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. 15. Verzoek van de Commissie van Beheer der Handelsavondschool te Baarn om subsidie in de kosten van die school. B en W. stellen voor afwijzend te be schikken. 16. Voorstel van B. en W. tot toeken ning van schadevergoedingen aan W. v. d. Hendel c-s. voar afgebrande bosschen- De gezamenlijke vergoeding uit te kee- ren aan W. v. d. Hengel, J. Wantenaar en C. Wantenaar bedraagt f818.89. 17. Voorstel van B- en W. inzake ver betering van eenige wegen met crediet- aanvrage. B- en W. stellen den Raad voor: a. De verharding van het Kerkpad te vernieuwen en daarvoor een crediet te ver leenen van f5900.te weten f2421. loon en f3481.materialen, sociale las ten en toezicht. b. Tot verbetering van de Den Bliek laan, door herbestrating en verbreeding tot 4 M. De kosten worden geraamd op f 2417— c. Tot verbetering van den verbin dingsweg SteenhofstraatKerkpad tegen over de Talmalaan. Kosten raming f175- d. Tot verharding van het wandelpad langs de Soesterbergschestraat. De mate rialen daarvoor kosten naar raming f1050, terwijl het verwerken daarvan kan geschie den door bij Openbare Werken tewerk gestelde -arbeiders. 18. Voorstel van B. en W. tot aan wijzing in werkverschaffing uit te voe ren objecten met credietaanvrage. Teneinde na 1 Januari a.s. te kunnen beschikken over voldoende werkobjecten, stellen B. en W. den Raad voor als nieu we objecten voor de werkverschaffing aan te wijzen: a. Ontginning van woeste gronden en wel het terrein gelegen tusschen de spoor lijn SoestduinenAmersfoort en „Zonne gloren''. Het voornemen bestaat gedeelten van dit terrein te bestemmen tot natuur reservaat en andere gedeelten voor be bouwing. De kosten worden geraamd op f6220 Dit werk biedt gedurende pl-m. 7 weken werk aan 50 werkloozen. b. Aanleg van een rijwielpad Birkstraat, Maarschalkersteeg.zevenspar tot spoorlijn SoestduinenAmersfoort. De kosten worden geraamd op f4500, waarvan f1000 aan materialen en f3500 aan loonen. 19. Adres van den Soester Besturen bond, houdende verzoek er bij de Regee ring op aan te dringen verbeteringen aan te brengen in den aan werkloozen te ver strekken sveun, met voorstel van B- en W. B en W. zijn de meening toegedaan, dat er geen termen bestaan om van ge meentewege regeeringsmaatregelen te be vorderen. 20. Voorstel van B. en W. tot benoe ming van drie leden in het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, wegens peri odieke aftreding. B- en W. doen de navolgende voor dracht: Vaeature A. O. Dammers: 1. A- O- Dammers; 2. J- C- C- Phaff- Vacature M. Sukkel: 1. M. Sukkel; 2. W. v. Breukelen. Vacature F. Posthumus: 1. F. Posthu mus: 2. J- Baars. 21- Vaststelling van: a. besluiten tot onderhandsche verhuur van grond resp. aan J. H. v* Velzen en J. v. d. Broek; b. een besluit tot ruiling van grond met „Buitenzorg"; c. een besluit tot aanvaarding van een schenking van een strook grond door J. P. Matthijssen; d. een besluit tot afstand van grond door P. W. Duin en wijziging van het besuit tot ruiling van grond met de Ver eeniging „Buitenzorg"; e. een besluit tot onderhandsche ver pachting van grasgewas; f. tot het verleenen van een zakelijk recht op gemeentegrond ten behoeve van het leggen van kabels door de N.V. P.U.E.M. 22. Vaststelling van de lijst van retri buties voor gebruik van Heide- en zand gronden 23 Behandeling van belasting-recla mes 24. Benoeming van leden der Commis-' sies tot wering van schoolverzuim wegens periodieke aftreding 25 Voorstel om het „Angelus-klokje" tijdelijk in gebruik te geven aan 't Kerk bestuur der Ned. Herv. Gemeente voor plaatsing op het nieuwe kerkgebouw te Hees. 26. Voorstellen inzake ophaling van asch en vuilnis. B. en W. stellen voor de .ophaling van asch en vuilnis voorloopig in eigen be heer te nemen en als stortingsplaats aan te wijzen een perceel gemeentegrond aan den Lange Brinkweg. Voor het inrichten van deze stortingsplaats vragen B. en W. f 350— Maandagavond 9 nur wordt bij het Raadhuis een uitvoering gegeven van Kerstliederen en een 2-tal choralen- Mede werking verleenen de Gem. Zangveneen. „Hooger Streven" en de Harmonie. Het initiatief is genomen door den Burgemeester en beoogt 'n navolging van een oud Kerstgebruik uit Soest in West- falen. PLUIMVEEHOUDERS-VEREENIGINO „SOEST EN O." De vergadering van bovengenoemde vereeniging, welke Vrijdag j.1. in „De Gouden Ploeg" werd gehouden, was flink bezocht. Na opening door den Voorzitter werden de notulen door den Secretaris gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken waren er niet. Over het punt Tentoonstelling werd breedvoerig gesproken en tenslotte be paald, dat zij alleen zou doorgaan bij minstens 150 inschrijvingen. Na de pauze hield de heer Sieffeng het le gedeelte zijner causerie, getiteld: „Mijn ervaring als kippenhouder", wel ke met aandacht werd gevolgd. Na de Beurs volgde de rondvraag, welke weinig bijzonders opleverde. Met een opwekkend woord vooral toch allen te trachten nog wat in te schrijven voor de tentoonstelling, sloot de Voorzitter de vergadering. „WIJ WILLEN ZINGEN." J.1. Donderdag hadden we het genoe gen de tweede repetitie van bovenge noemd Soester gemengd koor bij te wo nen. Wat ons direct trof was de aan gename sfeer, waarin die menschen met zoo'n ij ver de sociale kunst beoefenden. Het klankgehalte der heeretistemmen zou o.i. nog wel voor versterking vatbaar zijn, want de damespartijen waren veel ster ker bezet dan tenor en bas. Ook vernamen we, dat het koor zich voortdurend in toename van leden mag verheugen en hoorden we den Voorzitter mededeelen, dat de directeur, Jan Bar telman, de vereeniging een compositie van hem zelf had aangeboden, waarvoor de voorzitter hem namens het koor hartelijk dank zegde. Te betreuren is echter, dat buitenstaan ders trachten de bedoeling van het koor in een valsch licht te plaatsen en daar door probeeren af te breken wat nog maar zoo kort met veel enthousiasme is opgebouwd. Wij zouden daarom een ieder, die nog lust mocht gevoelen lid te worden van W. W-Z-, willen aanraden: Stoor u niet aan flauwe lasterpraatjes, maar wendt u tot het bestuur of laat u door de leden voorlichten, dan zal u blijken, dat 't koor plaats biedt voor elkeen, die zingen kan en zingen wil. i j&i DE BANNINGSTRAAT. I 1 Door een tiental raadsleden is met betrekking tot den aanleg der Soesterberg schestraat het navolgende adres aan den Raad gezonden: Op grond van art. 47 der Gemeente wet, hebben ondergeteekenden de eer U beleefd te verzoeken een openbare raads vergadering bijeen te roepen. Reden tot deze aanvraag is het stel len van onderstaande vragen betreffende de uitvoering van bestek No. 4, dienst jaar 1934, der Gemeente Soest, o-a.: 1. Is de grond bestemd voor de weg- verbreeding van boomstronken, wortels, struikgewas, zoden, enz- ontdaan? 2. Is onder de te maken rijweg en rijwielpaden de zwarte aarde geheel ver wijderd 3. Is de aanvulling geschied met zui ver zand en is die aanvulling geplempd? 4. Is er gewalst volgens art. 7? 5- Zijn de langsnaden tweemaal aan gestreken met sproeifalt? 6. Zijn de betonplaten vochtig gehou den, zijn de platen met schoon zand af gedekt en is die laag 14 dagen vochtig gehouden 7- Heeft het verkeer voor voetgangers en rijwielen ongehinderd plaats gevonden en hebben de aan de Banningstraat ge legen perceelen geen belemmering onder vonden 8. Is art. 25 van bedoeld bestek ge handhaafd betreffende de 95 pCt. werk lieden, die in de gemeente Soest woon achtig moeten zijn en zoo ja, zijn die door bemiddeling van de Arbeidsbeurs aangenomen 9. Zijn de landelijke collectieve arbeids overeenkomsten nagekomen wat betreft loon, overgeld en arbeidsuren? 10- Hoeveel schaftlokalen zijn et! ge weest en hebben die voldaan volgens de algemeene voorwaarden? 11. Hoeveel boete is er tot heden op gelegd en voor welke overtredingen) 12- Waar is het eigendom van de ge meente zooals de uitkomende grind- verharding opgeslagen? 13 Het doen van mededeelingen be treffende de uitvoering van bedoeld be stek. 14. Is het College van B. en W. bereid, als bovengenoemde vragen ontkennend moeten worden beantwoord, gebruik te maken van de Algemeene Voorwaarden o.a. art. 76 en 81 der A.V-?, AANBESTEDING. Door den heer A- Brouwer, architect alhier, werd te Hoogland aanbesteed het bouwen van een woonhuis met slagerij voor rekening van den heer Renkers te Hoogland. Ingeschreven is als volgt; M. J. Kreyn, Hoogland, f4555 J. Pommer, Hoogland, -4560. R. Pasker, Hoogland, -4565. J. van Bekkum, Hooglanderveen, -4606. E. de Bruin, Hoogland, -4610- G. v. d. Pol, Hooglanderveen, -4693 P. Smink, Hoogland, -4695 AANRIJDING. Zaterdagmiddag had op de VanWeede- straat een aanrijding plaats tusschen een motorrijder, komende uit de richting Amersfoort en gaande in de richting Amsterdam en een wielrijdster, die van de K- Melmweg daar de Van Weedestraat overstak. De wielrijdster heeft waarschijn lijk niet voldoende opgelet. Zij bekwam echter geen verwondingen; alleen het voor wiel van haar rijwiel werd beschadigd. KATHOLIEKE KRING SOEST. Voor genoemden Kring sprak j.1- Zon dagavond in het St. Ludgardisgebouw Pater HdeGreeve over „De schatkamers der Pharo's en het graf van Toet Anck Amen." Deze bijeenkomst, welke goed bezocht was, werd door den voorzitter, dr. J. H. Rupert, geopend, waarbij hij er op wees, dat Pater de Greeve voor de leden geen onbekende is; ook nu zal de spreker on- getijfweld een aandachtig gehoor vinden. Dankend voor de vriendelijke woorden wijst spr. er op, dat hij ditmaal een zeer bijzonder onderwerp wil behandelen. Zoo als wel algemeen bekend zijn in 't land der Pharao's groote en kunstzinnige schatten verborgen. Meer dan 700 opgra vingen hebben reeds plaats gehad, waar door groote schatten aan de graven zijn ontrukt- Niet minder is hierdoor aan het licht gekomen de groote kunstzin der Egyptenaren. De bijzonderheden der voornaamste gra. ven konden op het doek worden bewon derd. Vele voorwerpen, waaronder kisten en stoelen uit de graven der Pharao's, zijn zoo kunstzinnig, dat men vol bewonde ring is. De zeer interessante en leerzame lezing werd verduidelijkt door lichtbeelden. Aan het einde van den avond dankte de Voorzitter den spreker, voor zijn schitterende voordracht AANRIJDING. Maandagavond te omstreeks 5 uur reed op de Steenhofstraat voor het Raadhuis 'n wielrijdster, die van plan was de straat over te steken, teneinde ,naar 't Postkan toor te gaan. Een motorrijder, komende uit de richting Amersfoort, reed haar echter, tengevolge van verkeerd begrijpen, nog juist op het rechtergedeelte van den weg aan, waardoor de wielrijdster kwam te vallen en haar been verwondde. De po litie stelde een onderzoek in en maakte proces-verbaal op. DE KERKZAAL TE HEES. Daar genoemde zaal der Ned. Herv- Gem. Zondag 23 Dec- officieel in ge bruik zal worden genomen, hebben wij vooraf eens een kijkje genomen. 18 October 1.1. werd de eerste steen gelegd door den jongeheer O- Insinger; thans is het gebouw zoo goed als ge. reed. Komende van de Schoolstraat ont- waardt men rond het gebouwtje een nette afrastering van harmonicagaas, ter wijl een flink breed pad van betonnen tegels naar den ingang voert, waarboven is aangebracht een torentje met luidklok. Gaande door de beide breede toegangs deuren komt men in een kleine hal en vandaar in de kerkzaal, welke plaats biedt aan 145 personen. Aan den ach terwand is 't spreekgestoelte aangebracht, welke door den beer Veenendaal keurig is gerestaureerd. Het plafond van anker board, afgezet met crème latten.en flauw afgebiesd, wordt gedragen door 8 bin ten in blauwe kleur, waaraan de electri- sclie lampen zijn bevestigd. In de zij wanden zijn de ramen aangebracht en ge vat in genuanceerd broeiglas, waardoor een zacht getemperd licht naar binnen valt. De deuren, waaraan Presso brand- sluitingsapparaten zijn aangebracht, zijn sluitingsappparaten zijn aangebracht, zijn in beige kleur gehouden. De banken zijn donkerbruin geschilderd, de vloer gebeitst in bruine kleur, zoodat over 't geheel een stemmingsvol interieur is verkregen. Een flinke haardkachel zorgt voor de verwarming van de zaal. Ter linkerzijde in den achterwand is een deur aange bracht, welke toegang geeft tot een gan getje naar de consistoriekamer; een keu rig vertrek in lichte kleur afgeschilderd. De zaatmuren zijn gehouden in gele Waalsteen. Het geheel is 'n kruisgebouvv, dat in deze omgeving op zijn plaats is en het voorzeker doei Het geheel werd gebouwd door den heer W. Elzenaar; het schilderwerk ver zorgd door den heer W. F- van Riet; de electrificatie door den heer J. de Rui ter; alles onder architectuur van den heer P. Beekman. Aan den buitenkant is het gebouw af geschilderd in geel-groen, de muien zijn gehouden in Waalsteen, handvorm; 't dak is met roode pannen gedekt. Boven de deur en op enkele punten is 'n elecctrisch' buitenlicht aangebracht, wat hier wel noo- dig is, daar het in deze omgeving des avonds stikdonker is; daargelaten nog het slechte wegdek, dat bij regenval groote waterpoelen vertoont, 't Is wel noodig, dat de weg onderhanden wordt genomen en beter verlicht. GESLAAGD. Onze plaatsgenoofe, mej. D. Derks, is geslaagd voor het examen costurnière, op 14 en 15 dezer te Rotterdam gehouden. PLUIMVEE-TENTOONSTELLING. Gedurende de Kerstdagen zal in hotel „Eemland" een belangrijke tentoonstelling' worden gehouden, uitgaande van de Pluim vee-Ver. alhier. Ruim 200 uitgezochte die ren zullen te bezichtigen zijn, wo. alle soorten kippen, hanen, krielen, watervo gels, konijnen en nog veel meer. Zelfs de Kanarie-club Soest—Baarn is met een prachtige sorteering vogels vertegenwoor. digd. Ook is ditmaal voor attractie's zorg gedragen. O.m. is aanwezig een postkan toor, alwaar Gelukstelegrammen verkrijg baar zijn a 10 ct., waarop mooie prijzen kunnen worden gewonnen. Ook voor de inzenders op de tentoon stelling is een mooie sorteering prijzen beschikbaar. De tentoonstelling zal geopend zijn: le Kerstdag van 11—10 uur; 2e Kerstdag van 10—10 uur. GEVONDEN VOORWERPEN- Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de vc>.-.werpen vermeld. Kinderhandschoentje, Eikenhorstweg 2; mantelceintuur, K Melmweg 3; booclschap- pentasch, Pol. Bur.; paar dameshandschoe. nen, Pol. Bur.; zadeltaschje, Beukenl. 15a; das, Beukenlaan 9; handwarmer, Beuken laan 15a; glacé heerenliandschoen, L. Berg straat 2; rijwiel-belastingmerk, Smit, Veen- zoom; lap japonstof, Julianastr. 44; bos touw, Dorresteinweg 50; paar dames glacé handschoenen, Electra, Talmalaan. Aangeloopen: kip, v. Weedestraat 44 HET CHRISTELIJK HUWELIJK- Over bovenstaand onderwerp sprak Maandagavond oud-minister Bijleveld voo* den Christelijken Vrouwenbond en hef Comité voor Winterlezingen. Op de gebruikelijke wijze opende mevr. LandweerDe Visser als presidente van den Vrouwenbond de vergadering. Verder leidde zij den spreker bij de vergadering in, waarna mr. Bijleveld zijn rede aan ving, er op wijzende, dat het huwelijk, en vooral het christelijk huwelijk, in deze tijden van alle kanten wordt aangerand. Spreker is er toe gekomen dit thema op de lezingen in dezen winter te behan delen naar aanleiding van een boek, dat hij gelezen heeft van een arts, die vol gens de moderne opvattingen dit onder werp heeft belicht. In 't kort gaat mr. B. dan na wat in dit boek wordt gezegd. De moderne vraagt hoe het voorheen is geweest, in den loop der tijden, en dan komen al lerlei vragen naar voren. Zoo bijv. is monogamie eisch of wordt polygamie toe gestaan Voor de vrouw wordt mono gamie nog wel geëischt. Zij moet kuischi zijn. De man eischt immers, dat zij hem toebehoort. Maar de man staat vrij- Over mislukte huwelijken, over echtscheidingen, over knellende banden wordt in dat boek gehandeld. Ook over den bijbel, waar men liefst gedeelten uit zijn verband rukt en dan zegt, het mag zoo, maar het mag ook zoo. Als voorbeeld haalt spr. aan wat Paulus zegt: Wie trouwt doet goed, maar wie niet trouwt doet beter. Met den vooruitgang van den vierden staat, de arbeiders, is er een soort revo lutie omtrent het huwelijk ontstaan. In dat verband wijst mr. B. op het boek van het echtpaar Wibaut. Hoe daarin over de verloofden wordt gesproken en over zoo veel andere onderwerpen, ja dan is het begrijppelijk, dat men het huwelijk als een kameraadschappelijk samenzijn gaat beschouwen. Ten slotte komt de spr. tot den eisch in Gods woord. Hoe Adam in het Pa radijs een jubellied zong toen God een vrouw geschapen had en die tot hem bracht: „Toen zeide Adam: Deze is dit maal been van mijn gebeente en vleescK van mijn vleesch; men zal ze Manninne heeten, omdat zij uit den man gnomen is." Met de verzekering, dat Gods beloften ja en amen zijn, mogen wij altijd daar op vertrouwen. Dat wetende zal de Christen daarop bouwen en daarnaar han delen. De vlotte rede werd met groote aan dacht gevolgd door een volle zaal mef belangstellenden. Mr. Bijleveld eindigde met dankgebed*

Soester Courant | 1934 | | pagina 5