N.V. L. de Ruiter's SOETAX Brandstoffenhandel Weet U Ingezonden stukken. „De Zweep van Braamhagc" VRAAGT DOMANIALE, »s Plaatselijk Nieuws, Charir D« heer ENDENDIJK meent, dat we foans nog niet Op een reorganisatie kun- ien vooruit loopen. De voorstellen van ien direcleur zullen we moeten afwachten. Eén onbillijkheid zo» spr. thans echter willen goedmaken door den heer Ger- ritse te bevorJeren lot adj.-commies. De heer GASILLE noemt het schande, Hat thans nog verhoogingen worden voor gesteld. De heer DE NlEb ondersteunt 't voor- Btel-Endendijk. De eerste boekhouder bij O. W. ontving f3000.de tweede f2200 en Gerritse f1480.Indeeling in andere functie is noodig. Ook stelt hij voor de werklieden Haage en Van den Broek in een hoogere loongroep te plaatsen, als mede om den heer Van Heijst in vasten dienst te benoemen Weth. VAN KLOOSTER meent, dat dit thans nog niet noodig is. De directeur zal hem zeker naar waarde weten te schat ten. Als hierna de beide voorstellen, bevor dering van den heer Gerritse en vaste aanstelling van den heer Van Heijst, in Itemming komen, worden ze beiden ver worpen. De heeren Meurs en Van Noessel wor den ingedeeld als opzichter le klas en Inspecteur Bouw- en Woningtoezicht. Tot h©t tijdstip van indiensttreding van den directeur zullen beide personen nog tij delijk belast zijn met de leiding. Bij den post onderhoud toren wijst de heer MULDER op het feit, dat hem door den heer DE BRU1JN, kort na zijn be. aoeming als raadslid, advies werd ge. vraagd beseffende de reparatie van den toren. Spr protesteert er ten sterkste tegen, dat een onderzoek door de politie is ingesteld, om uit te maken of door spr. in deze zaak financieel voordeel is genoten De VOORZITTER: Dat zullen we maar afwachten. 't Kon wel eens gek uitloopen. De heer DE BRUI JN merkt op, dat door het advies van den heer Mulder bij de aanbesteding de gemeente f300.heeft verdiend. De ramingen van O. W. zijn al tijd te hoog. Bij den post Verwarming wordt er op gewezen, dat gas verwarming veel te duur is, hetgeen voor den VOORZITTER aan leiding is als zijn meening uit te spre ken, dat er niets gaat boven centrale ver warming. Je kookt hier soms in 't raad huis, aldus de Voorzitter. De heer DE BRUIJN: Geen wonder. De VOORZITTER: Maar door de ver warming. Bij den post onderhoud straten en pleinen adviseert de heer GROOTEWAL voedkoopere producten te gebruiken. We fiunnen beter twee maal het werk doen, dat schept werkgelegenheid en we ver doelen de kosten dnn over verschillende jaren. S_ r wil verschillende posten laten vervallen tot een bedrag van f3553.. De heer GASILLE wil den post groot f5500.voor extra werk laten vervallen. De heer MULDER stelt voor ruim f 1900.van dit bedrag te doen verval len, hetgeen wordt goedgekeurd. Bij den post Plantsoenen stelt de heer GASILLE voor den heer Kraaijenbrink piet langer aan te houden; dit geeft een yezuiniging van f1200. Weth. VAN KLOOSTER is het hier mede niet eens. Dan krijgen we afzonder lijke kosten voor alle mogelijke adviezen. Het voorstel wordt verworpen. Eetreffende de Gemeeni-reiniging stelt de heer GROOTEWAL voor dezen post niet f2000.te verminderen; dit is mo gelijk doordat 2 personen bij den op haaldienst zijn geplaatst. Waar het hier slechts een proef betreft en Ged. Staten vvenschen, dat we tot aanbesteding over gaan, heeft vermindering plaats met een bedrag van f625. Nadat nog enkele posten zijn bezuinigd wordt nog besloten het bedrag van f4000 tot vorming van een Natuurreservaat niet in de begrooJng op te nemen. Ook wordt nog besloten tot aanschaf fing van dienstpetten voor het personeel. Bij de begrooiing voor Onder -ijs wijst de heer GASILLE er op, dat Openbaar Lager en U. L. O. Onderwijs niet op kos ten der gemeente buiten de gemeente kan worden genoten. Dit is wel het geval bi) het bijzonder onderwijs. In totaal wordt hiervoor uitgetrokken f3100.Deze aan gelegenheid is geregeld in de Onderwijs wet; de gemeente kan hierop geen in vloed doen gelden. De heer DE NIES bepleit het begelei den der zwakzinnige kinderen naar en van de destreffende inrichting te Amersfoort wederom op te dragen aan den persoon, die zich hiermede tot nu heeft belast. De VOORZITTER wil f50.— per kind geven. De ouders moeten dan zelf maar voor de begeleiding zorgen. L)e heer VAN DEN BERG is daar tegen, daar anders de provinciale vergoeding ze ker in het gedrang komt. Spr. steunt het voorstel-De Nies. Besloten wordt f300.uit te trekken en de regeling over te laten aan B. en W. Zeer uitvoerig wordt hierna de subsi die van Maatsch. Hulpbetoon besproken. De begrooting vermeldt een bedrag van ruim f51 000.— voor de gewone uitgaven van M. H. en een post van f40.000. voor steun aan werkloozen, eveneens uit te keeren door M. H., zulks als gevolg van het feit, dat de meerderheid van den raad besloot geen steunregeling in te voe ren. Om gelegenheid te hebben de opeenten 0p de Pers. Bel. zoo laag mogelijik te li lt de heer NOODER voor den post van f40 000.— terug te brengen tof f20 000—. Het meerde dat voor steun aan werkloozen noodig zal zijn, wil spr laten putten uit de reserve. De VOORZITTER merkt op, dat de werkloozen er dan het slechts aan toe zullen zijn, omdat Ged. St. nooit zullen toestaan, dat uit de reserve wordt geput. De heer NOODER wil het er dan maar eens Op aan laten komen. Een zoo laag mogelijke Pers. Bel. is thans van het grootste belang. De VOORZ1 fTER wijst er op, dat in 1934 voor dit doel is uitgegeven f83.000; de overige f8000.— zijn hoog noodig voor de toegezegde verhoogde sfeunnormen en om te voorzien in de steeds stijgende be hoeften. Ged. St. zullen een verbruik der reserve nimmer toestaan. We kunnen de kiezers nu wel vertellen, dat we bezuinigd hebben, maar wanneer de raad het voor- stel-Nooder aanneemt zullen de arbeiders de dupe worden en zal 'n grootere ver arming intreden De heer GASILLE stelt voor het be drag met f 10.000.te verminderen. Als hierna een voorstel fot vermindering in stemming komt, stemmen de heer Ga- sille, Grootewal en Mulder jór. De heer Nooder zegt tegen te stemmen, daar hij bevreesd is, dat de steunregeling in gevaar zal komen. Als hierna nog besloten wordt de ge legenheid tot uitzending van werkloozen naar Rollecate te bestendigen, gaat de raad uiteen tot DINSDAGAVOND. De VOORZITTER brengt allereerst een schrijven ter tafel van het Crisis-comité B verzoekende gelden te willen toesstaan tot verstrekking van kleeding, schoeisel enz. aan werkloozen. Besloten wordt een dusdanig bedrag beschikbaar te stellen als door het Nat Crisis-comité zaï worden verstrekt. Waar in de vorige vergaderingen de uit gaven der begrooling werden behandeld, komen thans de inkomsten naar voren. Waar de raad het niet in zijn hand heeft de inkomstenposten te verhoogen is dit gedeelte der begroeiing zeer vlug af gewerkt- Doordat dezer dagen een 100- tal abonnement werden ingeschreven voor >t ophalen van vuilnis kon deze post met f250.worden verhoogd. Als bij het hoofdstuk „Belastingen" verschillende posten, welke geen verande ringen kunnen ondergaan, worden vast gesteld, komt de met 1 pCt. verhoogde Straatbelasting in behandeling. Deze 1 pCt. verheoging beieekent een meerdere inkomst van f 8600. De heer MULDER ziet in deze verhoo ging een gevaar. De lasten op de eigen dommen zijn reeds veel te hoog. De heer ENDENDIJK spreekt zich' uit vcor rhoogr.'g. Dan worden alleen de eigenaren ge.r .Ven; door de Pers. Bel. alle ingezetenen. De heer NOODER meent, dat als de lasten omhoog gaan, ook de huren zul- ten stijgen. Spr. wil dit punt aanhouden en straks een beslissing nemen. De heer GROOTEWAL steunt dit voor stel. Als we straks weten welk bedrag nog moet worden gevonden, kunnen we beslissen hoe dit zal geschieden. De heer VAN DUREN wil met 't aan nemen der begrooting nog even wachten. Wellicht, dat dezer dagen nog andere niededeelingen uit Den Haag komen. De heer GASILLE: Goed zoo! We heb ben dan ook nog gelegenheid de sala rissen te herzien. Besloten wordt met de vastelling der straatbelasting te wachten tot de begroo ting is afgehandeld. Bij den post „Rente van Kapitalen" vraagt de heer MULDER inlichtingen om trent obligaties van het trambedrijf. De post verpleging van kranzinnigen wordt verlaagd met f700.—, als gevolg van een vermindering der bijdrage van de provincie met dit bedrag. Nadat nog enkele minder belangrijke posten zijn besproken is hiermede de be- grooüng afgehandeld. De VOORZITTER deelt mede, dat tij dens de behandeling der begrooting is be zuinigd een bedrag van f 10645.55. Dit bedrag moet verminderd worden met f700 (verpleging krankzinnigen), zoodat bezui nigd is f9945.55 of rond f 10.000.— De heer GROOTEWAL: Maar wat is er in zijn geheel bezuinigd? De VOORZITTER: f 10.000—, zoodat de post „Onvoorzien'' thans f22.000 is. De heer GROOTEWAL: Er is veel meer bezuinigd, zelfs meer dan f20000. Bij eerste aanbieding der begrooting moest ook nog geacht worden een bedrag van f 38.000.—. De VOORZITTER: U bezuinigt f 10000. De rest kunt U vinden in onze nota's, f 10 000.vormt 11 opcenten op de pers. belasting, zoodat het aantal van 170 met 11 kan worden verminderd. Dit is een ontgoocheling voor den raad, waarom de heer NOODER voorstelt de begrooting dan maar aan te nemen zon der de regeeringsmaatregelen. In tegenstelling met den raad, die het geheel nog eens rustig wil bezien, for ceert de VOORZITTER een stemming, ter beslissing of de rijksregeling in de be grooting zal worden opgenomen. Dit voorstel wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Van den Berg, Van Duren, Grootewal, Mulder, De Nie$ en Nooder tegen. De VOORZITTER: -Thans breng ik in stemming het voorstel van B- en W, tot verhooging der straatbelasting miet 1 pCt. Dit voorstel wordt verworpen met 8—7 stemmen. Men ziet elkander aan en voelt, dat het geheel vast loopt De VOORZITTER wil hierna stemmen tot plaatsing van 170 opcenten op de Pers. Belastsing. De heer GASILLE wil met aanneming der begrooting wachten en deze herziening der salarissen aannemen. De heer NOODER noemt het een schande, dat men thans weer over de sa larissen begint. Als de heer Oasille iets wil, dan moet hij nu maar met het voor stel komen, dan zullen we wel zeggen hoe we hierover denken. De VOORZITTER zegt, dat hij er tegen is, dat de slarissen als een sluit-- post der begrooting worden gebruikt. Door het afstemmen der verhooging op de straatbelasting moeten de 170 opcenten worden gehandhaafd. Het bezuinigd bedrag van f 10 000.vormde 11 opcenten der Pers. bel. Het eenige voordeel, dat we hebben, is f1400. De heer GASILLE: U spreekt heel an ders dan in de afdeelingen. Net 'n wind wijzer. Waar algemeen stemmen opgaan tegen de 170 opcenten, wijst de VOORZITTER er op, dat we nu geen begrooting hebben. De heer GROOTEWAL: Dat is ook niet erg; in EÜfe- is de begrooting van 1933 nog niet eens goedgekeurd. De heer GASILLE wijst er nogmaals op, dat in 1935 f5500.meer aan loo- nen en salarissen zal worden uitgegeven dan in 1931. Spr noemt dit een schande. De VOORZITTER: U kunt hoogsteris komen met een verzoek aan B. en W. met voorstellen te komen tot een tijdelijke verlaging. De heer MULDER wijst er op, dat Zeist onder gebruikmaking der reserve de opcenten heeft vastgesteld op 125. Dat moet hier ook mogelijk zijn. De heer NOODER wil het prestige van den raad hoog houden. Spr. dringt nogmaals aan de rijksregeling buiten be schouwing te laten en de begrooting aan te nemen zonder opcenten. De heer GROOTEWAL verwijt d<en Voorzitter, dat de belabberde positie, waarin we thans verkeeren, is ontstaan door de leiding. U wenscht door dik en dun 170 opcenten. Waarom nam U mijn voorstel niet over, om de nu verkregen uitkomsten te bezien en 't daarvan te doen afhangen öf wei öf niet rekening zal wor den gehouden met de regeeringsmaatrege len? Zoo noodig zijn er ook nog andere belastingen, welke kunnen worden ver hoogd. De VOORZITTER zegt, dat dit niet juist is. De andere belastingen zijn tot het maximum opgevoerd. Ook de heer GASILLE maakt ©en ver wijt aan den Voorzitter, dat deze de zaak vertroebeld heeft. Als de raad hierna nogmaals het be sluit neemt, dat B. en W. voorstellen zullen indienen tot een tijdelijke korting op de salarissen, gaat de raad uiteen zon der de begrooting te- hebben aangenomen. Buiten verantwoording der Redactie. Een stukje Soester Verkiezings-historie Het scherm gaat op* De algemeen© beschouwingen bij de gemeente-begrooting verleden week Vrij dag hebben weer eens een tintje op gelicht van den sluier der geheimzin nigheid, die hing over de eigenaardige wijze, waarop de „linksche" vertegen woordigers der gemeentearen in den Raad van Soest het hebben weten te be werken, dat de gemeente de laatste jaren is gedupeerd geweest met een wethou der, die als zoodanig de belachelijkheid zelve is. Van algemeen© bekendheid was te vo ren al, dat als het zou aankomen op stemming tusschen de heeren Endendijk en Lodeesen, de rechtsche meerderheid in den Raad de verkiezizng van eerstge noemde een feit zou maken. De eenige mogelijkheid, waardoor dit zou kunnen gecoupeerd worden was, dat één der rechtsche leden óf tegen Endendijk zou stemmen, óf blanco, ófdien dag „ver hinderd" zou zijn, zoodat alsdan het lot zou moeten beslissen. Begrijpelijk is, dat waar de stemmen bij voorbaat geteld waren, men onmid- delijk zou geweten hebben wie van de rechtsche zijde tegen Endendijk of blan co zou gestemd hebben. En dus is óók begrijpelijk, dat als een lid der rechter zijde zou zijn te bewegen „iets te doen" om den uitslag te beïnvloeden, dit slechts zou bestaan in het „verhinderd zijn" dien dag aan de stemming deel te nemen. Die dag, waarnaar gansch Soest met gespannen verwachting had uitgezien, kwam. En dien dag was een katholiek raadslid...* afwezig. Dien dag, waarop ieder ander thuis of in de onmiddelijke nabijheid van Soest zou gebleven zijn, was bedoeld raadslid met z'n auto in de buurt van Leiden, en kreeg net toe vallig op zoodanige wijze autopech, dat hij niet meer op tijd in Soest bij de stemming tegenwoordig kon zijn. Waaruit dit autopech' bestond heeft de geschiedenis nimmer vermeld. En evenmin waarom bedoeld raadslid niet oogenblik- kelijk een anderen auto heeft gehuurd; of waarom hij geen telegram naar den' Burgemeester heeft gezonden om de ver gadering een half uur of ©en uur uit te stellen, teneinde aanwezig te kunnen zijn; of waarom hij niet desnoods de overige rechtsche leden van den raad telefonisch of telegrafisch heeft verzocht allen te wachten met het innemen van htin plaatsen tot hij aanwezig zou zijn. Over dat alles rept de geschiedenis geen woord. Maar een feit is, dat hij niets van zich liet hooren en hij op den middag der stemming afwezig was. De uitslag werd dus 77, en bij loting wees het lot Karei Lodeesen als wethouder aan; en daarmede een zoowel voor dezen als voor de gemeente zeer pijnlijke si tuatie was geschapen. Want Lodeessen moge een beste brave burger zijn, en misschien zou hij vóór vijfdig jaren op een boerennegerijtje van hoogstens duizend zielen nog wel een voor die tijden dragelijk figuur als wet houder hebben geslagen, als wethouder in deze moeilijk te besturen gemeente, in deze moeilijke tijden bovendien, was zijn wethouderschap bij voorbaat gedoemd een mislukking, een ridiculiseering van het ambt te worden. En de geschiedenis der laatste jaren heeft bewezen, dat zulks in derdaad het geval is geweest. Met als noodzakelijk gevolg, dat hij een rem was voor den gang van zaken, een figuur, waarmede in den Raad den spot werd gedreven; zijn wethouderschap was en is niet meer of minder dan een aanfluiting èn een strop voor onze gemeente. Want bedankenhoe vaak Kern ook ronduit in den raad, vaak in weinig malsche termen is gevraagd om toch als- je-biieft maar op te hoepelen, daar kwam bij Karei niets van in. Als men pas nog bij de werkverschaffing op klompen en met de spade in de hand is werkzaam geweest, dan is het ook wèl een hard gelag een salaris van twintig gulden in de week, waarvoor men vrijwel niets te doen heeft, omdat men niets doen kan, te laten schieten! Voor deze strop, onze gemeente be zorgd, is „links" verantwoordelijk. En het deed bij al deze misère goed, den heer Grootewal royaal schuld te hooren er kennen. Intusschen „links" moge zijn on misbare medewerking aan deze politieke clowneske tragedie hebben verleend, m de éérste en voornaamste plaats dient die verantwoordelijkheid te worden gesteld, zooals de heer Endendijk dit uitdrukte, op rekening van „de zweep van Braam- hage". De heer Endendijk heeft daarmee slechts officieel geopenbaard wat in de gansch© gemeente sinds den b©wusten verkiezings dag werd aangevoeld:- Hij heeft geen blad voor den mond genomen, maar het kind bij den naam genoemd; hij sprak van omkooping en de heer Grootewal bevestigde even onomwonden, dat bedoeld katholiek raadslid zelf erkend had, dat hij zich' had laten omkoop en. Het verband tusschen deze uitingen van de heeren Endendijk en Grootewal zal ieder duidelijk zijn. Ieder moet daar uit wel concludeeren, dat het openbaar gerucht, dat van dien verkiezingsdag af tot nu toe omkooper en omgekochte bij name genoemd heeft, waarheid heeft be vat. Wij mogen niet aannemen, dat de hee ren Endendijk en Grootewal lichtvaardig- lijk een beschuldiging van een zooda nige zwaarte is er voor iemand, die nog over een greintje eergevoel beschikt, een zwaardere beschuldiging als die van corrupt te zijn, denkbaar? hebben ge uit. Hun persoon behoort er ons voor borg te zijn, dat wat zij wereldkundig hebben gemaakt, de treurige waarheid was Het feit van omkooping als waar aan nemend, zouden mogelijk omstandigheden van financieelen aard en verontschuldiging kunnen worden aangevoerd voor hem, die zwichtte voor den verlokkelijken glans van het goud, hen door corrupte hand ver leidelijk voorgehouden. Maar geen veront schuldiging hoegenaamd kan worden aan. vaard voor hem, die van zijn rijkdom mis luk in zijn leven over tonnen gouds te beschikken hebbend, van zijn rijkdom mis bruik maakte om, de benarde omstandig heden van zijn slachtoffer uitbuitend, dezen om te koopenn tot verzaking van eer, plicht en geweten. Wie daartoe zijn toevlucht neemt verdient niets anders dan dat zijn schandelijke mentaliteit wordt prijs gegeven aan de publieke verachting welke zij ten volle verdient. „De zweep van Braamhage" wordt op verschillende wijze gezwaaid; hij, die deze hanteert, maakt er gebruik van naar ge lang van omstandigheden. Gevallen, dat slachtoffers onder dien zweep gebukt gaan, doordat zij hun eer en geweten hebben verkocht, zullen, Goddank, wel zeldzaam zijn. Maar ook op andere wijze kan men gedrild woeden door zoo'n zweep. Hetzij doordat men, met verloochening wellicht van een eervol verleden, en met prijs geving van zijn persoonlijkheid, zich stelt in servielen loondienst. Hetzij doordat men van een handvol geld, dat men zich maan delijks als salaris ziet voorgeteld, ver nedert tot loopjongen, die slaafsclï doet wat „de baas" zegt. Hetzij doordat men aan andere financieel© banden vastliggend o, formeel volkomen in orde! wéét dat men te gehoorzamen heeft, wil men anders niet plotseling voor pijnlijke ver rassingen komen te staan. Hetzij doordat men zich in zijn zaak of broodwinning Nieuwstraat 14 Soest Telefoon 924 voor Uw Hollandsche Anthraciet uitsluitend Voldoet het allerbeste, In de afmetingen IV, III, II en I. bedreigd weet, wanneer men zacht maar duidelijk gegeven wenken niet opvolgt. Ongelukkig hij, die bevreesd moet zijn voor de dreigende klappen! Eu gelukkig hij, die zich buiten iedere dreiging weet, wiens moraliteit en fatsoen het schild vormen, waarop iedere poging hem onder het bereik van dien zweep te brengen, zal afsluiten. Het scherm is even opgegaan. De in. gezetenen van Soest hebben even een kijkje gekregen op de middelen, die hier gebezigd worden om invloed uit te oefe nen op het bestuur onzer gemeente. Moge dit voor ieder aanleiding zijn zich met gepaste verachting af te keeren van hent, die tot dergelijke middelen zijn toe- vlucht neemt, omdat gemis aan persoon lijkheid, karakter en standing hem een onoverkomelijk beletsel zijn op normale, maatschappelijk geoorloofde wijze dien invloed te doen gelden. Martiatis, dat de ook 's nachts voor U gereed staat lelt U dan even FEESTAVOND CRISIS-COMITÉ. In de groot© zaal van „Religie en Kunst" werd een gezellig© avond gehouden ten bate van het Crisis-Comité- Dien avond trad wederom op de ge vierd© en welbekende goochelaar Larette. Larette's tweede optreden te Soest mag w©l een groot succes genoemd worden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o. a. op den heer Burgemeester met diens echtgenoote. Om even 8 uur betrad de heer Larette het podium en gaf ter Inleidng een reeks vingervlugge kunstjes, waarin b v. ©en ci« garet plotseling een sigaar werd en daar na een buitenmodel after dinner! Met groote snelheid volgde de goochel, toeren elkaar op. Menigeen voelde zich een beetje benauwd, wanneer hem of haar plotseling een geldstuk uit zijn of haar neus gegrepen werd of voorwerpen 00 verrassende wijze uit onschuldige zakken getooverd werden. Na een korte pauze, waarin men thee kon gebruiken, begon de heer Larette weer onvermoeid. Vooral de geheimzinnige kaarfentrucs bleken een overweldigend suc ces te zijn. Tot slot wierp de goochelaar een regen van kaarten door de zaal, waarop zijn portret, naam en adres voor kwam. Hierna werd de verloting ten bate van het Crisisfonds gehouden, hetgeen een ge animeerd verloop had. Aan het einde van dezen welgeslaagden avond sprak de Burgemeester welgemeende woorden van dank tot hen, die tijdens de dagen der gehouden bazar zoo onver, moeid hebben medegewerkt tot het wel slagen daarvan. Namens het dames-comité sprak Mevr. Landweer—De Visser woorden van dank tot Mevr. Deketh, de bezielende leidster tijdens de gehouden bazar. Als stoffelijk blijk van waardeering werd Mevr. Deketh' daarom een fraaie bloemenmand overhan digd. Mevr. Deketh dankte tenslotte allen, die deze bazar hebben mogelijk gemaakt, als mede Mevr. LandweerDe Visser voor do sympathieke woorden. PROCES-VERBAAL. Proces-verbaal is opgemaakt tegen zekere W. G. alhier, terzake het berijden van het Kerkpad met 'een met een paard bespannen wagen. ZONDER VENTVERGUNNING W. T. uit Utrecht werd door de politie bekeurd wegens het venten van bloemen zonder vergunning. OP. DE VOORDRACHT. De h©er B. Haven, inspecteur bij Bouw en Woningtoezicht in onze gemeente, is door B- en W. van Huizen als nummer 2 geplaatst ©p de voordracht voor de be noeming van gemeente-architect aldaar. KLEED1 Goed ge>kk< vrouw graag 1 moeilijk als ir. renoom biixatie idan vanzelf. J »ich11.1 voldoe aanwijzingen baar a 36 da. •tuk bij de Re van Meerderv •tellingen kun bijgesloten pc per giro (12501 spoedig mogeli en nummer vai duidelijk vetrm Thans willen de aanvragen, ken van dames in de Damesru ke nu eens nie pnder ons zijn haar, die den ten. Hierbij dan welke zeker in Het eerste n van een soepele eenvoudig, evei en rok behoev king. He rok 1 nen, welke ook den aangebrach Als garneer crêpe de chine- Ter hoogte van kleine klokkei B Brandvlekken strijkijzer ontst; uit goed worde vezels der stof is natuurlijk gei de bewuste piel en vinger. Latei dan is het goe< baat geen enkel stof nog goe< plaats met in strijke daarna d maar niet er aa WAARNEMIN 01 In Britsch-lndië voor bij De Engelsche een ziekte, well den, nog zeer g> ziekte in de laai zoo veelvuldig danken wij dil medische weten men dit toe aai menschen niet 1 tige krotwoning armsten bezitter blijven er de ui woonbaar huif lucht. In Britsch-In sche geleerden de bestudeering ke in de Engelf voorkomt. Het sche ziekte vooi ren der rijke M hierin zijn oorz volgens Mohan eerste levensjaa maakt vertrek 1 dit heeft een ge het jonge licha; en vooral het

Soester Courant | 1935 | | pagina 6