Ons Uitbreidingsplan. Oorlogsherinneringen. De overweldiging van België. De omzwervingen van een oud-oorlogscorrespondent, Het beleg van Antwerpen. Burgerlijke Stand. is* i Plaatselijk Nieuws* Ter gemeente-secretarie ligt gedurende 4 weken ter inzage het ontwerp-uitbreidings- plan voor deze gemeente met bijbehoorende fcebouwingsvoorschriften, nismede 'n ontwerp- •chadevergoedingsverordening. Bij het ontwerpen van dit uitbreidingsplan is men uitgegaan van de hoofdgedachte: het natuurschoon onaangetast te laten en geen industrie te bevorderen. De grootste schat van de gemeente toch, is blijkens de toe lichtende beschrijving van het ontwerp, het natuurschoon, dat in alle vormen aanwezig is. Dit natuurschoon is de levensbron der gemeente. Voorts zijn er nog eenige belang rijke factoren, waarmede rekening dient ge houden te worden, zooals de gunstige lig ging van de gemeente in het centrum van het land, en de rivier de Eem, die door de afdijking van de Zuiderzee grootere be- teekenis kan krijgen. Verkeerswegen. Ter ontlasting van het door de kom der gemeente gaande gedeelte van den Rijksweg is een verkeersweg ontworpen vanaf de Birkstraat, aansluitende op den Lange Brink- weg. Deze weg geeft tevens via de Stad houderslaan 'n goede verbinding met Baarn. Een tweetal ontworpen wegen ten Z.W. van i de Beckeringhstraat, LaanstvaatBuekenlaan en Nieuweweg geven een goede verbinding buiten de bebouwde kom om, va nden pro vincialen weg BaarnDe Bilt met de Birk straat eenerzijds; en via de Bosstraat naar de Wieksloot anderzijds. Daar het gedeelte Banningstraat van de Batenburglaan tot de Rademakerstraat op den duur 'n winkelstraat zal worden, is de verkeersweg SoestSoes- terberg voor dit laatste gedeelte meer naar het Oosten omgelegd. Deze omlegging had het voordeel, dat er nu gezorgd kon wor den voor een minder gevaarlijke invloeiïng in den Rijksweg, en dat het nieuwe gedeelte een profiel kon krijgen, dat beter voor het verkeer geschikt is. De bebouwing. Er is gestreefd naar een landelijke be bouwing, die bij de streek past. In de dicht bebouwde gedeelten van Soestdijk, Soest en Soesterbcrg zijn winkelstraten met gesloten bebouwing opgenomen. In het uitbreidings plan zijn de weggedeelten, de soort van be bouwing, de onderlinge afstanden der hui zen en de rooilijnen verschillend naar den •ard van de omgeving. Hierdoor is de mo- gelijkheeid van een beter bebouwingsbeeld geschapen. Parkeerterreinen, speeltuinen en sportvelden. Op plaatsen waar de Rijkswegen door het dichtbebouwde gedeelte der gemeente gaan, kan niet worden toegelaten, dat auto's lan gen ntijd langs den weg blijven staan. Op deze plaatsen wordt behoefte gevoeld aan een parkeerterrein in de onmiddelijke nabij heid van deze bewoonde kernen. In Soes- terberg is, direct achter het sation van de tram, op een terrein, gelegen tusschen de Rademakerstraat en de Luitenant Koppenlaan, een parkeerplaats ontworpen. Bovendien is er daar, ten behoeve van het bezoek aan )de vliegvelden, een parkeerterrein bij de Batenburglaan opgenomen. Daar de afstand pie tgroot is, is er geen bezwaar op be haalde dagen het veld bij de Lt. Koppen laan ook voor andere doeleinden, bijv. kin- ilrfeesten, te gebruiken. Behalve bij de scholen, worden op ver schillend eplaatsen in de gemeente kinder speelterreinen in het uitbreidingsplan opge nomen, o a. bij de Schrikslaan, den Plasweg en den Kampweg. Er is behoefte aan een goed, permanent sportveld in de gemeente Soest. De be staande velden zijn reeds nu te gering in aantal en veelal te klein van afmetingen. Bovendien is het behoud van de meeste niet zeker. Op de gronden, gelegen tus schen den Lazarusberg en de Schrikslaan is een groot sportterrein met sintelbaan ge projecteerd. Dit veld ligt eenigszins ver diept en met den uitkom enden grond wordt rondom het veld een flauw talud gevormd voor de toeschouwers.. Een voorbeeld van zulk een veld (zonder sintelbaan) is te zien in „Berg en Bosch" te Apeldoorn. Het be staande sportterrein aan de Schrikslaan is behouden. Verder is een complex van sport velden ontworpen nabij het industrieterrein bij de grens der gemeente Amersfoort, zulks ten behoeve van de toekommistige be woners van het industriekwartier. Begraafplaatsen. Tijdens het maken van het plan werd de nieuwe R.K. begraafplaats aan den Kostver- lorenweg aangelegd. Deze is in het uitbrei dingsplan opgenomen, met dien verstande, dat er op gerekend is, dat zij in de toekomst aanmerkelijk grooter zei moeten zijn, in ver band met de gedachte bebouwingstoename en de vermeerdering van het aantal R.K. in- wonefs. De R.K. begraafplaats in Soester- berg wordt te klein geacht. Voor deze be graafplaats is dus ook een belangrijke uit breiding in het plan opgenomen. Rioleering en gemeentereiniging. Aan het vraagstuk der rioleering en rei niging zal in de naaste toekomst ernstige aandacht behoor en te worden geschonken. Het zal blijken een moeilijk vraagstuk te zijn, wegens zijn technische problemen, maar niet minder wegens zijn financieele gevolgen voor de gemeente. Soestdijk en Soest moe ten daarbij als een aaneengesloten geheel worden beschouwd, terwijl eventueel voor Soesterberg een afzonderlijk plan moet wor den ontworpen. Voor den afvoer van huis vuil voor Soesterberg is te Soest een ter rein ontworpen aan den Zwartevveg. Wat de rioleering in Soest en Soestdijk betreft, hier bij is uitgegaan van de gedachte, dat hier voor in ieder geval een hoofdleiding langs den Rijksweg noodig zal zijn. In verband met de terreingesteldheid zal deze leiding naar twee zijden op afschot moeten liggen, zoodat een toekomstige rioleering minstens op twee plaatsen een uitmonding zal heb ben. Daarbij is gedacht aan een stelsel van voorreiniging en loozing op de Eem. industrie. Voor industrie is een terrein aangewezen in het N.O. der gemeente. De ligging is gunstig aan water en dicht bij het empla cement Amersfoort, waarmede het door een ontworpen spoorlijn is verbonden. Ook ten opzichte v an de heerschende windrichting is de ligging goed. Tegen de vestiging van lichte industrie (sigaren-, timmer-, ijsfabriek, enz.) in sommige woonwijken is geen be zwaar. Deze wijken worden aangeduid met „Gemengde wijken". Industrie in Soesterberg dient niet te wor den bevorderd. Vooral wanneer daarbij veel waterverbruik en dus ook afvoer daarvan noodzakelijk is, zullen industrieele inrichtin gen groot bezwaar voor de omgeving op leveren en aanleiding zijn tot groote moei lijkheden voor de gemeente. De oprichting van fabrieken tusschen de woonwijken moet zooveel mogelijk worden voorkomen. Er zijn bedrijven, die niet veel bezwaar opleveren, b.v. sigarenfabrieken, e.d., doch andere, zoo als wasscherijen, ververijen en dergelijke in richtingen, kunnen door hare overvloedige hoeveelheid afvalwater zeer hinderlijk zijn in een woonwijk. Het beginsel om de vestiging van indus- drie niet te bevorderen, wordt blijkens de toelichtende beschrijving, toegejuicht, aange zien natuurschoon, zuivere lucht en rust levensfactoren voor deze gemeente zijn. JUBILEUM-FEESTAVOND ADÖ. Woensdagavond vond in hotel „Eemland" vooï- een uitverkochte zaal de jubileum-feest avond plaats der gymnastiek.vereen. A.D.O., ter herdenking van haar eerste lustrum. De heer De Graaf, voorzitter der feest commissie, hoopte, dat door dezen avond bewezen zal worden, dat A.D.O. behalve tur nen, zooals zij in haar Januari-uitvoering reeds heeft laten zien, ook nog tooneelspe- len kan. Hierna gaf hij het woord aan den voorzitter, den heer E. van Eeden, voor het uitspreken der feestrede. Spr. zeide, dat het hem onmogelijk was thans alles te memoreeren, wat zich in den boezem der vereeniging gedurende 't eerste lustrum had afgespeeld, waarna hij de ge schiedenis der vereeniging, dateerende van af haar oprichting 16 Juli 1930, naging. Een bijzonder woord van waardeering heeft hij voor den directeur, den heer D. Kerk hoven, welke steeds de vereeniging gedurende al dien tijd op een hoog peil heeft weten te houden. Opgericht met 40 leden telt zij er thans 170. Veel medewerking heeft de vereeniging ondervonden van de korfbalver- eeniging „De Stormers", op het terrein van welke vereeniging zij o. m. thans haar ath- letiek.oefeningen houdt. Namens de korfbal-vereeniging „De Stor mers" sprak hierna nog de heer P. F. Duin, die o. m. de verwachting uitsprak, dat ook in de toekomst de onderlinge samenwerking tot verder succes zal mogen leiden. Namens „De Stormers" bood hij de jubileerende ver eeniging een fraaie bloemenmand aan, waar na tot opvoering van het tooneelstuk, een klucht, getiteld „Mijnheer de referendaris", werd overgegaan. Er werd vlot gespeeld en er is vaak uitbundig gelachen. Allen waren uitstekend in hun rol. Aan het einde van den avond werden den medespelenden dames bloemen aangeboden. SOESTER NATUURBAD. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van het stichtingsbestuur het Soester Natuurbad per 18 Mei a-s. open te stellen. Evenals het vorige jaar zijn ook ditmaal verschillende verloren voorwerpen der baders der afgeloopen zomer, als ringen, brillen enz. te voorschijn gekomen en voor zoover mo gelijk aan de verliezers ter hand gesteld. Ten gerieve van hen, die zittende op het strand, ook wel van een weinig schaduw willen genieten, zijn dezen winter hier en daar groepen van groote boomen aangeplant. DOOR DE HEG. Door 't niet goed nemen van de bocht in de Kerkstraat achter de Herv. Kerk, reed Dinsdagmiddag een bestelauto van de wasscherij „Astra" te Apeldoorn dwars door de heg van het perceel van den heer Hil- horst. De wagen kwam vlak voor de ramen te staan, waarbij nog een vensterluik werd beschadigd. De politie, die spoedig ter plaat se was, maakte proces-verbaal op. VERPACHTING. Door het bestuur van het Soester Na tuurbad werd Maandagmorgen ten Gemeente- huize verpacht: A. de rijwielstalling. Inschrijvers waren de heeren: A. de Rooy, Soest f 1640 D. van Sas, Epe - 1420 G. Elschot, Soest - 1350 G. Verwoerd, Soest - 1328 H. Voskuilen, Soest - 1250 Th Jansen, Baarn 1025 M. JekeJ, Soest 1020 H. van Nimwegen, Soest - 934 H. Burgman, Soest 900 M. de Jong, Soest 870 P. de Beer, Soest - 856 W. Koelewijn, Soest 850 J- Smit, Hilversum - 600 A. van Zijl, Hilversum - 35° J- C. Beijen, Soest - 250 B. Voor het Restaurant. C. L. L. van Wezel, Hilversum f 1500 Th Jansen, Baarn 1050 C. J. L. v. d. Berg, Hilversum 1040 H. H. K. Meijer, Amsterdam 1000 D. R. van Dijk, Heelsum, voor 1936 - 813 voor 1935 - 813 A. J. Stalenhoef, Soest, over '35-'3Ó 800 voor 1935 420 B. J. Nieman, Amsterdam 75o GEM. KEURINGSDIENST. Over de maand Maart 1935. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 42 runderen, 3 pinken, 9 vette kalveren, 4 paarden, 1 hit, 7 schapen en 82 varkens. Huisslachtingen: 2 runderen, 2 vette kal veren, 6 varkens en 1 geit. Ingevoerd werd: 7350 k.g. vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 8 runderen en 15 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van ver koop in 't klein onder toezicht: 2 runderen. Uit nood gedood werden: 4 runderen en I graskalf. Gestorven dieren: 3 runderen en 4 nuch tere kalveren. Afgekeurde geheele dieren: 5 runderen, I graskalf en 4 nuchtere kalveren. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 10 paar longen, 10 levers, 3 paar nieren, 1 uier, I borstvlies en 8 lymphklieren. Van Varxens: 24 paar longen, 9 harten, 3 levers, 2 magen, 2 stel darmen, 6 paar nieren, 15 lymphklieren en 28 kilogram ge smolten vet. Van Vette kalveren: 1 paar nieren. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeicren: hoogste prijs f2.40, extra groot f3 60, middelprijs f2.10—f2.20, laagste prijs i Zoo gauw de belegering van Antwerpen was begonnen, trachtte ik me via Leuven bij de belegeraars te voegen. In het etappen- gebied begonnen zich meer geregelde toe standen te herstellen; ik kon in een deel van België per auto rijden, welke een oranje vlag voerde, waarop 't woord „Nederland' was gedrukt. Het voeren van de rood-wit- blauw vlag had eenige malen tot incidenten geleid, omdat sommige Duitschers onze drie kleur met de Fransche, die dezelfde kleu ren in omgekeerde volgorden vertoont, ver warden. Verder dan Tirlemont echter werd geen auto-verkeer toegestaan. In deze plaats kreeg ik vergunning om mijn reis per militairen trein voort te zetten. Bepaald comfortabel was het reizen per militairen trein niet. Ik kon een eerste-klas.compartiment veroveren, dat er uitzag als een beestenstal; stukken brood, brokken papier, sigaretten- en tabaks- vuil lagen op den grond en over de zitplaat» sen heen; de raamkozijnen dropen van het kaarsvet. Militaire treinen voerden 's avonds geen verlichting. We sukkelden op Leuven aan met een vaartje van nog geen 5 K.M. per uur. Er was natuurlijk geen „dienstregeling", de spoor lijnen werden niet door ambtenaren bewaakt; de machinist moest den trein op elk on verwacht moment tot stilstand kunnen bren gen, als de uitkijkpost ergens een opzette lijke lijnbeschadiging zou constateeren. Hier en daar moesten we een heel of half uur wachten om treinen, uit de rich ting Brussel komende, te laten passeeren. Een eind vóór het station van Leuven had den we zelfs een oponthoud van twee volle uren, alvorens het sein werd gegeven, dat 't station kon worden binnengereden. Het was toen 'intusschen diep in den avond geworden en daarom brak ik in Leu ven mijn reis af. Op 't uur van, aankomst was geen verkeer van burgers meer toe gestaan in de straten, maar ik kreeg een kleine patrouille mee, welke me naar het Missiehuis van de paters begeleidde. Het was geweldig koud en de militaire posten hadden zich gehuld in dekens. Ver scheidene malen werden we aangehouden, maar het wachtwoord van mijn begeleiders ruimde alle moeilijkheden weg. De paters waren al naar bed, maar daar had ik ze gauw uit. Binnen tien. minuten zat ik aan een naar omstandigheden koste- lijken disch en hadden de Nederlandsche paters zich verdiept in de Hollandscbe krachten en illustraties welk ik ha,d mee gebracht. 's Anderen daags bracht ik allereerst een bezoek aan onzen verdienstelijken landgenoot Prof. Noyons. Hij vertelde me van een eigenaardige staking, welke zich in 't Hos pitaal Leo XIII had voorgedaan. Ook de directeur van deze inrichting, Dr. Tits, die zich n.b. dag en nacht met de verzorging van de meerendeels Duitsche gewonden had beziggehouden, was als gijzelaar weggevoerd. Prof. Noyons vond dat dl te erg en hij pleegde een overleg met de overige genees- heeren, hetwelk leidde tot het besluit, dat geen hunner den dienst zou hervatten vóór Dr. Tits terug was. Ze kregen omgaande f 1.70. Alles per 100 stuks. Aanvoer 20.000 stuks. Handel kalm. LANDBOUW-CRISIS-CORGAN1SAT1E. De Regceringscommissaris. voor de steun- verleening aan den Akkerbouw en de Vee houderij maakt bekend 1. dat in 1935 geen steun zal worden verleend voor het schoonhouden der griend- gewassen; 2. dat van 1 Mei tot 1 Juni 1935 geen steun zal worden verleend voor gedurende die periode vervaardigde en afgevoerde witte 6 voets. en witte 5I/2 voets.hoepels. Zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 1 Juni 1935, zal worden bekend gemaakt De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat na 11 Mei a.s. door haar geen ongemerkte biggen meer zullen worden aangenomen. op welke wijze en tot welke bedragen ver dere steunverleening voor het maken van witte hoepels zal geschieden. De Crisis.Zuivel-Centrale heeft bepaald, dat aan krudeniers en andere bedrijven, voor welke de verkoop van melk en melkpro ducten een nevenbedrijf vormt op aanvrage een vergunning kan worden verleend, uit sluitend geldig voor den verkoop van ge steriliseerde, verpakte, als consumptie.melk aangewezen melkproducten, met uitzondering evenwel van melk, waaronder ook flesschen- melk. Tot dusverre iverd een dergelijke vergun ning niet verleend, indien de melkverkoop niet het hoofdbedrijf vormde. Deze regeling wordt geacht te zijn in gegaan op 1 April j.1. Formulieren voor het aanvragen van een vergunning als vorenbedoeld, worden op aan. vrage door de Crisis-Zuivel-Centrale verstrekt. GEBOREN: Hendrika Dirkje, d. v. A. Aalten en K. J. Timmer, Verl, Postw. 82; Reinerus Petrus, a. v. A. Hilhorst en Th. hun zin I 1 Generaal iVon Manteuffel, de verwoesïer van Leuven, was vertrokken; nooit is be kend gemaakt, waar hij .eigenlijk gebleven Leuven was natuurlijk in spanning om trent het verloop, dat het beleg van Ant werpen zou hebben; iedereen vertrouwde evenwel, dat 't bolwerk der nationale ver dediging het lang, zéér lang zou uithouden, ofschoon men wel bemerkte, dat de Duit schers ernst maakten van de zaak, want het kanongebulder was geen oogenblik van de lucht. Ik zag er van af om te trachtenV per trein verder te gaan, loopende ging het gauwer. Ik trof het, dat ik een, flink stuk kon meerijden met iemand, dio met paard en kar in dienst was ten behoeve van het „ravitaillement', de voedselaan- voer van de Belgische hoofdstad. In Brussel was veel meer vertier dan bij mijn vorig bezoek. De menschen waren op gewonden en naarmate het kanongebulder, heftiger opklonk, werden hun gesprekken meer gedurfd. Er werd over de straten ge schreeuwd van belang; kooplieden colporteer den luide met hun vestingkaarten van Ant werpen; vrouwen en meisjes verkochten spel den met de beeltenis van burgemeester Max. Ik kreeg geen rust vóór ik ook zoo'nj speld op mijn jas had. De muren waren volgeplakt met Duit- sche proclamaties, de eene nog arroganter va ntoon dan de andere. Er hing een ge laden atmosfeer over de hoofdstad Ik had gelegenheid om verscheidene mili tairen te spreken, die van het Antwerpschel front waren gekomen en ik kreeg den in druk, dat de positie der Belgen er slecht was. Een tochtje van uit Brussel in de richting; van het strijdtooneel overtuigde me daarvan nog meer. Ik heb vertoefd bij de artillerie, welke het fort Waelhem reeds tot zwijgen; had gebracht en thans tegen andere verde digingswerken werd gebruikt. Zoo'n actie ia minder interessant om te zien, dan men mee- nen zou. Op de plaatsen waar de infanterie! haar stormaanvallen deed, kon men natuur lijk niet komen en het afvuren van kanon nen tegen een onzichtbaren vijand heeft wei nig 'imponeerends. Van Antwerpen zag meqi alleen in de verre verte de torens en( ijl- opdampende rookwolken wezen de plaatseU aan, waar de Belgische artillerie in actie waa of Duitsche dranaten waren ingeslagen. Het meest trok de activiteit van Oosten- rijksche artilleristen mijn aandacht. Ik heb! ze, ofschoon Oostenrijk toen aan België nog; niet officieel den oorlog had verklaard, bezig gezien met een 30,5 c.M.-mortier. De officieren, die bevel voerden over d0 artillerie, waren vast overtuigd, dat de ves ting Antwerpen het hoogstens nog een paar dagen zou kunnen uithouden en dat was trouwens ook mijn indruk. Toen ik 't strijd tooneel verliet, waren de forten van Wael hem tot St. Catherine Waver reeds in han den van de Duitschers, die zich opmaakten om tegen de binninste fortenlinie te gaani opereeren. Md. (Wordt vervolgd.) Botterblom, Birkstraat 67; Aart, z. v. H< v. Rouwendaal en W. Harskamp, Beckeringh- straat 4. ONDERTROOUWD: L- van Tricht, 24 Plasweg 18 en J. Smit, 23 j., Veenzoom 1; A. J. v. Doornik, 24 j., Amersfoort en M. C. v. d. Goede, 25 j., Bosstraat 57; J. v« d. Lee, 24 j., Langbroek en L. Raven horst, 24 j., Rademakerstraat 7; P. G. Haage* 21 j., Veldweg 1 en H. C. Tolboom, 21 j., Smitsweg 34. GEHUWD: I. Gorter, 30 j. en A. W« Schuller, 20 j., Haren (Gr,), Westersch® Drift 66. OVERLEDENElizabeth Uitgeest, 66 j., geh. m. P. Bijstra, Julianastr. 3B; Fransje van Fulpen, 96 j., wed. van C. Hagen doorn, Krommeweg 22; Aalt Hendrik Smit, 91 j., wedn. va.i E. Kas, Soesterb.str. 129; Hendrik Willem Schreuder, 75 j., geh. A. Fijn van Draat, Vondellaan 19; Johanna Wilhelmina Karreman, 52 j. geh. m. H. Dip- pel, Luit. Koppenlaan 8; Andries van 't Riet, 65 j., wedn. van H. J. Barneveld, Kerk- pad ZZ. 19. GEVESTIGD: G. Beker m. vr., W. Pyr* montlaan 22; C. de Meij en A. v. Vlaar- dingen, Hartmanlaan 7; L'. Lempke m. vr.. Heideweg 30; A. F. Monsees, Vosseveld- laan 19; E. v. d. Horst en J. E. Niesing, Veldweg 14; A. A. Stoll m. vr., Vosseveld- laan 20; Wed. A. Wijngaard, Braamweg i6j L. A. v. d. Horst, Braamweg 60; G. G« Boeschoten, KI. Engendaalweg 52; A. Kuij- per, K. Brinkweg 13; B. Ermelo, Soesterb'. straat 188; A. D. Rombach, Talmalaan 21; A. C. A. Vos, Postweg 39; P. Vlotv. d. Pijpckamp, Andriessestraat 17; J. L. C- Ui- terwijkWijnhoff, Kiaarwaterweg 38; H- G. Renes en zn., Braamweg 82; Wed. Vas Vis ser, Vredehofstraat 23; Wed. C. Veenis, Kerkpad N.Z. 46; A. W. Dijkstra, D. S. Ket- ting en H. C. ter Hogt, Mendelsohnlaan 1; H. W. F. Hessing, Sophialaan 7; L. M. Lach- mann en C. M. Lachmann, Vosseveldlaan i9aï F. v. d. Sluis, De Beaufortlaan 12; J. H. J-. Blom, Heideweg 45; J. M. Heijl, Heuvelwegj 4'; H. J. A, Vermijs, Kampweg 36. GEMEENTERAADS-VERKIEZING. De samenstelling van de groslijst van de tfdeeling Soest der S.D.A.P, voor de a.s. Raadsverkiezing is als volgt: 1. J. Nooder, 2. A. de Nies, 3. P. Helmus, 4. J. H. Grift, 5. mevr. S. DiekersDijk stra, 6. G. Burgwal, 7. J. v. d. Brugge, 8. J. Meerding. NATIONALE SCHAAK-WEDSTRIJD SOESTDIJK. Het Comité van uitvoering, die bovenstaan de wedstrijd organiseert, ter gelegenheid van het 121/2-jarig bestaan der Soester Schaak, club, welke gehouden zal worden op 29 en 30 Mei (Hemelvaartsdag) in Hotel „Trier" te Soestdijk, bestaat uit de heeren: H. Schreuder, Voorzitter. Drs. P. A. du Pree, Secretaris, Mendelds- sonlaan 5, Soestdijk. P. J. G. Stuiver, Penningmeester, Vondel laan 39, Baarn. Giro 66526. H. de Graaf, Wedstrijdleider. M- W. Luypcn, Logies.Bureau, Steenhof straat 24, Soest, aan welk adres men zich gelieve op te geven, indien men een of meer gasten te logeeren kan hebben. Ir. W. E. Tobie, die de vervoergelegen- heid der gasten regelt. H. J. Heuff, als verzorger voor de prijzen der winnaars. Bovenstaand Comité verzoekt ons te mel den, dat zij de volgende heeren bereid heeft gevonden zitting te willen nemen in het Eere.Comité: Jhr. Dr. G. C. J. van Rcenen, Burge meester van Baarn. Mr. G. Deketh, Burgemeester van Soest. J. S. van Duren, Oud-Wethouder van Soest. Tevens kan vermeld worden, dat door be middeling van het EuweAljechin Comité het N.C.W.S. de medewerking werd verkre gen van de bekende Weensch.e Schaakmeester H. Kmoch, die te zamen met vooraanstaande Nederlandsche schakers een of meerdere Eere.Groepen zullen vormen. Om het Tournooi, dat voor Baarn en Soest een evenement van groote beteekenis belooft te worden, te doen slagen, is ech ter geld noodig. Hierbij zij aangeteekend, dat alle Comité-leden geheel belangeloos hun diensten verrichten en dat een eventueel over schot van het Tournooi ten goede zal ko men aan het Nationaal Comité Wereldkam pioenschap Schaken EuweAljechin. Het Comité roept daarom alle ingezetenen van Baarn en Soest op hun bijdragen te willen storten op de Giro-rekening van den penningmeester No. 66526, Vondellaan 39, Baarn. De gevers zullen worden uitgenoodigd bij de opening van het Tournooi aanwezig te willen zijn. Belangstellenden in den Soester Schaakclub, laat op 29 en 30 Mei Baarn, Soest en Soestdijk in het teeken van schaken staan. INBRAAK? Zondagavond meende de alleen thuis zijn de dienstbode van mevr. V. alhier, dat een of meer ongenoode gasten bezig waren in te breeken, waarom zij de politie hiermede in kennis stelde. Een direct ingesteld on derzoek had geen resultaat. Niemand werd in de omgeving aangetroffen, terwijl ook geen sporen van braak werden gevonden. Wijl hier overtreding van de wet op de Vogelbescherming werd geconstateerd, kon proces-verbaal tegen den vogelvanger worden opgemaakt

Soester Courant | 1935 | | pagina 6