lel JAMEI" mnrnm.1110" H8t JIB0-1EL" CUS Officieele Kennisgeving. Ingezonden stukken. Plaatselijk Nieuws. Hst „HARO-WIEL" staat ver boven het gemiddelde ZITTING VAN HET HOOFDSTEM- BUREAU. De Voorzitter van het Hoofdstembureau der gemeente Soest voor de verkiezing van de leden van den Raad dier gemeente maakt bekend, dat genoemd Hoofdstembureau op Maandag 20 Mei a s., des namiddags 4 uur, in het Gemeentehuis in een openbare zitting zal beslissen over de geldigheid der op 14 Mei j.1. ingeleverde lijsten van candidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van den Raad voornoemd, benevens over de handhaving van de daarop voor komende candidaten. Soest, den 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, G. DEKETH. KIESWET. Ter visieligging ingeleverde candidateniijsten. De Voorzitter \...i het Hoofdstembureau der gemeente Soest brengt ter openbare ken nis, dat op de secretarie dier gemeente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de op 14 Mei j.1. ingeleverde lijsten van can didaten voor de verkiezing van de leden van den Raad dier gemeente. Soest, den 14 Mei 1935. De Voorzitter voornoemd, G. DEKETH. Het „HARO-WIEL" De Sigaar der Fijnproevers 10 stuks 30 cent Buiten verantwoording der Redactie. Aan de Redactie van de Gecombineerde Soester bladen, Alhier. Mijnheer de Redacteur, Mag ik namens het Comité van de „Cen trale voor Werkloozenzorg „Jong Holland Snakt naar Werk" voor onderstaande mede- deeling een plaatsje vragen in Uw bladen? Bij voorbaat dank. Maandagmiddag j.1. is het eerste werk kamp voor jeugdige werkloozen ,,'t Wijde veld", welk kamp gelegen is 4 K.M. ten Oosten van Ede en georganiseerd door de ,,Centr. voor Werkloozenzorg", gesticht op initiatief van den „Raad van Nederlandsche Kerken voor prartisch Christendom", geopend. In dit en in de nog te openen werkkampen is. voor ieder, die van goeden wil is, werk In. overvloed.; voor. ten minste 8 weken kun nen daar .geplaatst 'worden Protestantsch Christelijke werkloozen van 16 tot 24 jaar. ook bouwvakarbeiders, metaal, en houtbewer kers vinden en arbeid. Er wordt 40 uur per week gewerkt, de jongelui worden in kampen ondergebracht en genieten een goede verzorging van eten en drinken. In het kamp zal een huiselijke en echt cristelijke geest heerschen, onder bekwame leiding. Gezellige avonden zullen worden georga- ninseerd met muziek, spel en declamatie, film voorstellingen en lezingen met lichtbeelden zullen in de periode van 8 weken afwis selend worden gegeven, zelfs voor sport en openluchtspel is een bevoegd leider aanwe zig. De reis van huis naar de kampen en terug geschied per fiets, van Zaterdag tot Maan dag gaan de deelnemers naar huis, zoo noo- dig wordt voor een fiets en ook voor werk^ pakken en schoenen gezorgd. Het werk wordt beloond met een vergoeding van ongeveer f 1.per week. Jeugdige werkloozen van Soest, dit is ook voor U. Het comité alhier mocht de mede- deeling ontvangen, dat voor de tweede werk groep ook jeugdige werkloozen uit Soest ge plaatst kunnen worden, of in het nog te ©penen werkkamp in 't Gooi. Zie de in de gemeente geplaatste oproe pingsbiljetten, vraagt verder inlichtingen en geeft U ten spoedigste op bij de heeren: P. C. Zonneveld, Talmalaan 20 of A. van der Plas, Steenhofstraat 31. Namens het Comité: A. VAN DER PLAS, Secr. GEEN SLUITING BOSSCHEN. Naar aanleiding van een in cenige bladen verschenen bericht over sluiting voor het pu bliek van de bosschen op de Lage Vuursche is bij onderzoek gebleken, dat hiervan ge lukkig in het geheel geen sprake is. Wat is het geval Door de eigenaren van de landgoederen Drakensteyn en Pijnenburg zijn verschillende wegen, o. a. de weg van den Biltschcnstraatweg. langs Huize Pijnen burg en verder op de Driehonderd Roeden- laan met een boom voor het zware rijver- keer afgesloten, een maatregel, welke moest worden genomen om het stuk rijden der wegen, iets wat vooral in dit drooge jaar getijde zeer gemakelijk plaats vindt, te voor kom en. Een ieder, die echter vergunning vraagt om van den weg gebruik te mogen maken, zal deze in den regel worden verstrekt. Het langs deze wegen loopende rijwielpad is niet voor het verkeer afgesloten, wiel rijders en wandelaars kunnen dan ook vrij van alle paden gebruik maken. Van sluiting der bosschen voor 't publiek j= zoodoende gelukkig in geen geval sprake. De afsluiting eter rijwegen, zoo deelde men o.. van bevoegde zijde mede, is alleen en dan verinóediljk zelfs ook nog maar tij delijk voor het zware rijyerkeer én voor de ruiters afgesloten. Al het andere verkeer wordt, hoewel de eigenaren alle rechten heb ben de paden af te sluiten, oogluikend toe gestaan. De eigenaren zijn niet van plan hierin verandering te brengen, tenzij de gedragin gen van het publiek dit nopdzakclijk zou den maken. DIEFSTAL VAN EEN KARPET. Een eigenaar van een meubelmagazijn hier ter plaatse heeft aangifte gedaan van dief stal van een karpet, hetgeen buiten vóór zijn winkelraam was uitgestald. DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Maandagochtend-- rhad op de Middel wijk straat een vfif' 'érnstig auto-ongeluk plaats. Toen een 14-jarigÏJ jongen zich van 't fiets pad naar den rijweg moest begeven, omdat een groentewagen in den weg stond, geraakte hij onder een autobus van den dienst AmersfoortBaarn. Hij kreeg ernstige won den aan het gelaat, benevens een hersen schudding. Per zieken.auto werd hij naar het ziekenhuis te Amersfoort vervoerd. BOSCHBRANDGEVAAR. Door de Utrechtsche Boschbrandweer-ver- eeniging wordt thans op den toren der Oude Hervormde kerk in de Kerkebuurt een uit kijkpost in gereedheid gebracht. Op voor brand gevaarlijke dagen zal daar nu in het vervolg een lid van de Vrijwillige Brand weer worden geplaatst, om ieder begin van bosch- of heidebrand, dat door hem wordt gesignaleerd, telefonisch door te geven. Een telefoonverbinding naar den toren is nu dan ook tevens aangebracht. Via een aldaar ge plaatste oriënteerringstafel met wijzer wor den door hem de nummers doorgegeven aan de centrale wacht voor de provincie Utrecht. De andere uitkijkposten in de provincie doen in dit geval hetzelfde, waardoor het dan mogelijk is voor de centrale leiding 't juiste punt waar de brand is ontstaan, nauwkeurig te bepalen en hare maatregelen te treffen. Het gevaar voor bosch- en heidebrand is thans zeer groot. o vertreft sommige 6 cents DE GEMEENTERAADS-VERKIEZING. Zqbals bel^etïd?' heeft j.1. Dinsdag de can- didaatstelling vöpr de op Vrijdag 14 Juni a.s^ te JiQügtor- Gemeenteraads.verkiezing plaats gehad-, j* Niet minder dan 13 lijsten werden mge- ..diend met in totaal 75 candidaten. Plieronder laten wij de vèrschillendc" lijs den volgen, gerangschikt in alphabetische orde der benamingen, waaronder de lijsten werden ingediend: Algemeen Gemeentebelang. J. van de Ven. Ch. W. Moens. G. Lint. P. W. Duin Jr. D.. Waal. J. J. W. Blom. Anli-Rev. Partij. A. Endendijk. D. A. de Bruijn. H. Zijlstra. T. Dorresteijn. H. Dippcl. J. Vonk. A. Brouwer. K. van Tol. Chr. Hist. Partij. M. Plornsveld. H. van den Eijnden. A-. Quik. J- van Amerom. JE v. Lugt. Chr. Nationale Volkspartij. P-- -C. Zonneveld. T. v. d. Neut. T. Muit. W. van Hornsveld. A. G. den Besten. Communistische Partij Holland. W. A. Deijs. j W. van Apeldoorn. G. Schainck geb. Hovingh. A. Bakker. Gemeenschapsbelang. G. J. Grootewal. W. F. H. Busch. Kath. Democratische Partij. J. E. van Breukelen. M. C. Thijssen. H. H. Onwezen. Th. Majoor. A. F. de Rond. C. Th. Wijnands. •A. Th. J. Semper. "\V. J. Hogervorst. Neutraal Gemeentebelang. A. D. van Krieken. M. C. van der Plas,- PI. de Graaf. J. C. Krabbendam. R. K. Staatspartij. A. P. HUhorst. Jac. van den Berg. J. H. Hom. H. van Klooster. H. C. Valkenet. C. J. van Dam. W. Huurdeman. W. J. van Breukelen. H. Th. van den Berg. J. van der Kleij. Soc. Dem. Arb. Partij. J. Nooder. A. de Nies. P. Helmus. J H. Grift S. Ditcrs geb. Dijkstra. G. Burgwal. J. van der Brugge. J. Meerdink. Soeslerberg's Belang. A. Mulder. N. E. van den Bout. C. Kastelijn. H. Pastunink. Vrijheidsbond. W. H. C. Doorman. II. J. Gasille, J. Stroband. C. Haver... C. K. H. Rambaldo di Collalte geb. Tobias H. Donker. PI. W. Vellinga.. H. de Boer. Mevr. A. C. H. Abbing, Vriiz. Dem. Partij. A. Koop mans. B. J. Frieling. AANRIJDING. Doordat zijn remmen weigerden had een inwoner van Baarn het ongeluk met zijn auto een andre auto, staande in de file voor den gesloten overweg voor de halte Soestdijk van achteren aan te rijden. Een en ander beperkte zich tot materieele schade aan beide WagepS. i DRONKEN ACHTER STUUR. Dinsdagnacht te ongeveer half vier reed een luxe auto, afkomstig uit Hilversum en op weg daarheen op den Rijksstraatweg bij het kruispunt Eikenlaan tegen een tweetal boomen. De auto werd totaal verbrijzeld, de vier -inzittenden kwamen met dem schrik vrij. Bij onderzoek bleek, dat alle 'inzitten den nog al zwaar onder den invloed van sterken drank verkeerden. De auto werd in beslag genomen en opgeborgen. De vier in zittenden eveneens. Nader vernemen wij, dat dit muisje voor de vier betrokkenen, drie chauffeur-s en een kapper uit Hilversum, nogr wel een staartje zal hebben. BEPERKING VAN DE MELKPRODUCTIE Wij vernemen, in tegenstelling met daarom trent loopende geruchten, dat de voorgenomen regeling der beperking op de melksteun 1 Juni a.s. zal ingaan. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de Provinciale Landbouw Crisis.Organisatie, alsmede bij de afdeelingen Zuivelcontröle der Zuivel-Centrale, als zoodanig de Boter- en Kaascontrólestations fungeeren. RECLASSEERIN&SDAG, Heden, Zaterdag, ae growTReclasseerings- dag. Wij hopen en vertrouwen, dat de collecte voor dit schoone doel bizonder zal slagen. FANCY-FAIR R.K. JEUGDBEWEGING, Zaterdagmiddag werd in het St. Joseph- gebouw een fancy-fair geopend, welke daar eenige dagen zou loopen ten voordeel© van genoemde beweging. Reeds bij de opening was het bezoek groot. Pastoor Voss, de opening verrichtende, riep de aanwezige dames en heeren een hartelijk welkom toe. Spr. wilde deze fancy-fair ope nen met een woord van dank, vooral aan de vele'aanwezigen, die blijkbaar medevoelen met den nood, welke ook de jeugdbeweging medemaakt. Haar werk is moeilijk,, vooral nu er in deze tijden zooveel is, wat de jeugd aftrekt. Maar er is een lichtpunt, aldus spr. De jongen beginnen reeds- te piepen, zooals de ouden zongen, zulks als eeh gevolg Van het vele, dat voor de jongeren wordt ver richt. Ook brengt spr. dank aan de commissie, die met zooveel toewijding het vele werk aan de fancy-fair verbonden, heeft verricht. De verkoopsters zijn gestoken in Volendamsch costuum, veel aandacht is besteed om alles op zijn voordeeligst te doen uitkomen; dit alles, aldus spr., om de beurzen der bezoe kers zoo gemakkelijk mogelijk te kunnen vinden. Spr. hoopte, dat velen de fancy-fair zouden bezoeken en verklaarde daarmede de fancy-fair voor geopend. De vele attracfie's hadden het hierna direct zeer druk. De prijzen waren zeer matig gesteld, hetgeen voor deze tijden zeker van groot belang is en waardoor het ook te verklaren is, dat zoo velen een bezoek brachten. Meermalen was het zoo druk, dat de bezoekers geen kans kregen hun geld kwijte te raken. Dit neemt niet weg, dat de vele Volendamsche dames en heeren hun slag toch wel zullen hebben geslagen, BEHOUD VAN NATUURSCHOON. De Natuur Historische Vereeniging afd. Soest, roept allen, die voelen voor het be houd van natuurschoon in onze gemeente en als zoodanig bezwaren hebben tegen het ter visie liggende uitbreidingsplan op tot een openbare vergadering op Dinsdagavond om 7 uur in „Religie en Kunst". l WAAKT TEGEN BOSCH- EN HEIDE BRAND. Het Bestuur van de Utrechtsche Bosch- brandweer.Verceniging schrijft ons het vol gende: De fraaie, afwisselende bosschen en de heuvelrug prachtige uitzichten bieden, oefenen hcuvelweg prachtige uitzichten Wéden,- oefenen steeds een groote aantrekkingskracht op hen, die naar buiten trekken om van de natuur te genieten. Denk echter aan het gevaar voor bosch- en heidebrand! Het was aanvankelijk dit "oorjaar niet groot, doch daarin is sedert de laatste weken verandering gekomen. De nog niet geheel ontloken vegetatie in bosch en heide is soms sterk uitgedroogd en derhalve zeer gemakkelijk brandbaar. Op verschillende plaatsen- zijn reeds vrij ernstige branden uit gebroken. Laat elkeen er voor zorgen, dat den bosch eigenaar, die hem gastvrijheid v- leent, geen schade worde berokkend door bosch- of heidebrand. De aandacht zij er voorts op gevestigd, dat in vele gemeenten verordeningen bestaan, waarbij het rooken in bosch en heide ge durende het brandgevaarlijke jaargetijde is verboden. Echter ook zonder een dergelijke verordening gebiedt goede gemeenschapszin, het rooken in bosch en heide bij brandge vaarlijk weer na te laten. Wij roepen Uw aller medewerking in om bosch- en heidebrand te voorkomen! UITSLAG VERKOOP ING. Door de notarissen Joh. Knoppers te Amersfoort en G. H. v. d. Meer te Bussum werden Dinsdagavond in „De Gouden Ploeg" verkoct drie aaneengebouwde uizen aan de Talmalaan, genummerd 11, na en nb. Alle perceelen werden gekocht door Mr. S. van 't Eind q.q. te Amersfoort voor resp. f 2500.f 2000.en f 2500. GEMEENTERAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 20 Mei 1935, ter behandeling van de volgende agenda: 1 Vaststelling van de notulen der ver gaderingen dd. 13 Maart en 12 April 1935. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel inzake wijziging van het maxi mum-aantal vergunningen en verloven inge~ volge de Drankwet. B. en W. stellen voor: ie. op de verzoekschriften van d® Nationale Commissie tegen het Alcoholisme afwijzend te beschikken; 2e. H.M. de Koningin te verzoeken het maximum-aantal vergunningen voor deze ge meente met 3 te verhoogen. 4. Voorstel tot verlenging van de over eenkomst met de Stichting „Stads- en Aca demisch Ziekenhuis" te Utrecht omtrent op neming van lijders aan een besmettelijke ziekte. Genoemde inrichting is bereid het z.g. vast rechttarief voor opname van bedoeld® patiën ten te verlagen van 5 op 3 ct. per inwoner per jaar, zulks in verband met de moeilijk heden der financiën in deze tijden. 5. Voorstel tot verhooging van het crediet toegestaan: a. voor den aanleg van een bassin voor afgevoerd water van het natuurbad; b. voor verbetering van de rioleering van het natuurbad. Bij besluit van den raad van 31 Januari 1934 werd een crediet verleend van f 6.626. voor den aanleg van bedoeld basin. De op deze credieten gedane uitgaven heb ben bedragen: a. op den dienst 1933 f r.198.67 b. op den dienst 1934 6.029,35 totaal f 7.228. 02 Het totaal toegestaan crediet is derhalve met een bedrag van f 602,02 overschreden. B. en W. verzoeken tot dit bedrag een verhoog crediet toe te staan. moet ook UW merk worden I Betreffende de verbetering der rioleering wordt er op gewezen, dat voor dit doel een crediet werd toegestaan van f 1400. De werkelijke uitgaven hebben echter bedra gen f 4776.74, zoodat het crediet met f 3376.74 is overschreden. B. en W. stellen voor een aanvullend cre diet tot laatstgenoemd bedrag toe to staan. 6. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf over het dienstjaar 1933. Blijkens die rekeningen bedragen de baten f 8.947.56 de lasten j 15.364.08 en alzoo het nadeelig saldo f 6.416.52 7. Voorstel tot het instellen van beroep tegen het besluit van Ged. Staten tot onthou ding van goedkeuring aan de gemeente- en grondbedrijfsbegrooting 1935. De goedkeuring is onthouden omdat: ie. geen regeling is getroffen tot over brenging van de terreinen van 't grondbedrijf, welke als natuurschoon in stand zullen blij ven, naar den algemeenen dienst en 2e. als batig slot van den gewonen dienst in de begrooting en in de begrotingswijziging bedragen van f 35-994.96 en f5.467,01 of te zamen f 41.461,97 zijn opgenomen. B. en W. stellen nogmaals voor aan het onder 1 genoemde bezwaar tegemoet te ko men door een bedrag van f 4000.in de begrooting 1935 op te nemen en ter dekking van dit bedrag de gemeentefondsbelasting te verrhoogen van 55 op 59 opcenten. Voorr wat punt 2 betreft wenschen B. en W. in beroep te gaan bij de Kroon. 8. Voorstel van B. en W. tot het op grond van billijkheid toekennen van een compensatie aan den agent van politie G. van Hummel voor onvoorwaardelijke afstand zij- zerzijds van een bouwpremie bij den verkoopi van .een door hem gebouwde politiewoning en het niet kunnen nakomen van blijkbaar bestaande beloften terzake van het huren en bewonen dier woning door Vaa Hummel voornoemd; (B. en W. stellen voor aan Van Hummel een verrgoeding toe te kennen van f 600. b. Behandeling van een verzoek van een negental agenten van politie om toekenning van een huurtoeslag. 9. Voorstel tot overplaatsing van de on derwijzeressen Mevr. C. J. van WelyVart Beemen en Mevr. J. d® RuiterKraaikampn B. en W. achten het niet juist, dat Mevr* Van Wely een plaats inneemt als onderwij zeres op de school, waarvan haar echtgenoot hoofd is. Zij stellen daarom voor Mevr. Vaa Wely over te plaatsen naar de school in do Kerkebuurt en Mevr. De Ruiter naar de school aan de Beetzlaan. 10. Voorstel tot het openbaar aanbesteden van de verpachting van het parkeerterrein aan de Batenburglaan. 11. Adres van het Bestuur van den Soes ter Bouwkring, inhoudende verschillende be zwaren tegen de werkwijz® der Schoonheids commissie met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor te berichten, dat uit de officieele gegevens blijkt, dat de bewerin gen niet juist zijn en er geen aanleiding bestaat in de werkwijze van de commissie verandexïng te brengen. 12. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijk voorgeschreven medewerking voor aanschaffing van de noo- dige leermiddelen ten behoeve van de R.K. U.L.O. School, zulks wegens stijging van het aantal leerlingen. 13. Adres van de Wed. W. J. van Ee e. a., verzoekende eenige wijziging te bren gen in de betegelde straatverhooging vóór hunne perceelen aan d® Van WeedestraaL met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken. 14. Vaststelling van besluiten inzake ge* meente-eigendommen, t. w.: a. ruiling van grond met E. H. D. Ituj singer; (Betreft ruiling van grond aan de School» straat.) b. aanvaarding in schenking van grond van P. W. Duin; (Betreft afstand van grond aan den Braam- weg.) c. aanvaarding in schenking van grond van Gebr. P. Swager en J. C. Swager; f (Betreft afstand van grond aan den Eigen- domsweg.) d. aanvaarding in schenking van grond van J. W. de Rijk;' (Betreft afstand van grond aan den Klaar* waterweg.) e. terugneming erfpachtsrecht van het R.K. Armbestuur van de Parochie H.H. Pe trus en Paulus; (Betreft afstand van grond aan den Braam- weg.) f. toekenning schadevergoeding wegens tusschentijdsche opzegging van huur aan E. van Soeren; (Betreft gronden aan Nachtegaalweg, Vin- kenweg en Schrikslaan.) g. ruiling van grond ten behoeve van ver breeding van den Verl. Kolonieweg met W. Verweij; h. aanvaarding in schenking van grond ten behoeve van verbreeding van den Verl. Kolonieweg van verschillenden. 15. Vaststelling eener nieuwe verordening, als bedoeld bij art. 38, vierde lid der Lagec Onderwijswet 1920, zulks met intrekking vaa de desbetreffende verordening van 30 No vember 1932. 16. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot handhaving van den aanslag in het ver gunningsrecht over het vergunningsjaar 1935- 1936, opgelegd aan D. Radstok te SoesU 17. Voorstel van B. en W. om overeen komstig het bepaalde bij art. 8 van het Mo tor. en Rijwielreglement den rijweg van de Soesterbergschestraat voor het berijden met rijwielen gesloten te verklaren. 18. Crediet.aanvrage voor extra hulp aaa werkloozen in den vorm van kleeding en dek king te verstrekken door het Crisis_Comité> INDISCHE VOGELTJES GESTOLEN. Ten nadecle van een bewoner van een villa aan den Helling weg hebben dieven zich 's nachts door doorknipping van het gaas van zijn volière, zich van diens Indisch^ vogeltjes meester gemaakt. G. WIELER Burg. Grothestraat 13, Telef. 3-2-0 WAARSCHUWING. Te De Bilt hebben twee als verpleegsters gekleede vrouwen getracht geld los te krijgen door middel van oplichting. Zij vervoegden zich daartoe bij goed gesitueerde inwoners en boden, ondgr mededeeling, dat zij kwa men voor een t-b.c.-vereeniging te Hilver sum, welke vereeniging ieder jaar door de personen, waar zij zich vervoegden, werd gesteund, een kwitantie van f5.aan. Meer dere malen is deze truc gelukt. Gebleken is» dat deze „verpleegsters" niet voor een ver eeniging optraden, doch voor eigen rekening. Een der vrouwen is ongeveer 40 jaar oud en heeft een flink postuur, de andere is on geveer 28 jaar oud, is slank en noemt zich zuster Werner. Beiden zijn zij goed bespraakt en onberispelijk in hun optreden. Men zij tegen haar optreden gewaarschuwd, terwijl de politie verzoekt te worden gewaarschuwd, indien zij ook hier in de gemeente mochten trachten slachtoffers te maken.

Soester Courant | 1935 | | pagina 5