p Niet minder dan 16 chauffeurs van de „Atax" te Amsterdam vierden met den chef van den nachtdienst hun zilveren jubileum. In het gebouw „Plancius" werden deze jubilea op fees telijke wijze herdacht. De jubilarissen tijdens een der redevoeringen. Het bij Scapa Flow gezonken Duitsche pantserschip „Bayern" is gelicht en naar het dok in de Engelsche haven Rosith gesleept, waar het wordt gesloopt. De „-Bayern" ligt met den kiel naar boven in het dok. Xwee uitvinders te den Haag hebben een z.g. -,propeller-exploslemotor" geconstrueerd. Ont ploffingen in de schroef laten hem draaien. De plechtige onthullingvan het Nationaal Monument voor het reddingswezen en het borstbeeld van wijlen Z.K.R Pnna Hendrik te den Helder. HM. de Koningin lekt bloemen voor bet beeld van baar nier- leden gemaal. „Pry n" zal in de Derby te Epsom uitkomen en daarom wordt alla ■org aan dit paard besteed. «elfs de politie doet er het hare toe De Landsvrouwe te den Helder. Aan boord van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" verlaat H.M. de Koningin de haven voor het in oogenschouw nemen van het vlootdefilé. De Koningin staat onder het zoeklicht en kijkt naar den wal. Groote redders onderscheiden. - Coenraad Bot, schipper van de Dorus Rijkers te den Helder, ontving de kleine gouden medaille der Reddin^maat- schappij en wordt door H.M. de Koningin gecomplimenteerd. Rechts van H.M. de voorzitter der Reddingsmaatschappij, de Heer P. E Tegelberg De school voor verlofsofficiercn van de bereden artil lerie te Ede is gisteren voor schietoefeningen naar Oldenbroek vertrokken. Een der zwaar beladen booten voor vervoer der artillerie, op den Rijn bij Arnhem, Feest van den wijn te Reims. Voorzien van goed gevulde kruikei marcheeren de wijngaardeniers door de straten van het stadje.

Soester Courant | 1935 | | pagina 4