Oorlogsherinneringen. De overweldiging van België. Bij Kardinaal Mercier. Kerkberichten. MIJNHARDTS POEDERS De omzwervingen van een oud oorlogscorrespondent Ik heb dien nacht in het verlaten. Antwer pen kunnen slapen in een klein hotel aan 6de Midi.Statie, waarheen de Duitschers, tot w:en ik me- ten einde raad had gewend, me hadden verwezen. Den volgenden ochtend trachtte ik ©enige informaties te bekomen, welke dringend waren ge vraagd aan de redactie van mijn "blad te Amsterdam, maar ik vond ten slotte niemand, die me helpen kon. Ook droeg ik een bos sleutels bij me, welke me middels mijn re dactie naar een grensplaats waren toegezon den door een zéér bekende Nederlandsche familie, waarvan een der leden in Antwer pen een groot hoerenhuis had bewoond. Mij was gevraagd om, zoo mogelijk, uit dat huis de groote waarde aan edele metalen enz. naar een veiliger plaats te brengen. Ik vond alle ruiten van het huis gesprongen door het ontploffingsgeweld van granaten, welke in de buurt waren neergekomen. Rond. dolende in de vertrekken werd ik eenige ma len opgeschrikt door de vlucht van half-dolle katten, die in de woning een toevlucht hadden gezocht en er misscchien voedsel waren ko men zoeken. Eerst later öp den dag heb ik me van mijn taak kunnen kwijten en kon ik bovendien iemand vinden, die de ramen met planken dichttimmerde. Ook Antwerpen bleek, als stad, onder den oor-ogsgruwel te hebben geleden; verscheidene mooie wijken waren ernstig gehavend. Tijdens het bombardement der stad. waren verschei dene mensehen gedood, maar hun aantal was toch betrekkelijk gering in vergelijking met de slachtoffers, die waren gevallen in Visé, Luik, Namen, Dinant en Leuven, welker ontzettend lot de i nwoners van Antwerpen bij de nade ring der Duitschers op de vlucht had doen slaan naar onze grens. Toen ik op Antwerpen aantrok was het lot nog onbekend van Kardinaal Mercier, een der markantste figuren uit den wereldoorlog, wiens geestelijk verzet tegen de overweldiging van zijn land een innerlijke sterkt© aan zijn landgenooten verschafte en wiens protesten tegen de Duitsche misdaden het wereldgewe ten hebben wakker geschud en de overwel digers tot het volgen van een meer men- schelijk optreden hebben gedwongen. Het was niet aan te nemen, dat de Kardinaal nog in zijn residentie, de stad Mechelen, zou vertoeven, want deze plaats was bij- d© kanonnade op de Antwerpsche forteixlinie door de bevolking verlaten moeten worden en het was bovendien in Nederland reeds bekend, dat ?oowel het paleis van den Kardinaal als de kathedrale St. Romboutskerk door het geschutvuur ernstig waren beschadigd. Van de Duitsche autoriteiten te Antwer pen kwam ik te weten, dat kardinaal Mer cier niet was gevlucht, maar rich in de stad ophield. Het bleek me, dat een aanzienlijke Antwerpsche dame haar woning te zijner be schikking had gesteld. Natuurlijk ging ïk aanstonds op weg om te trachten een onderhoud met het hoofd der Belgische kerkprovincie t© bekomen. Men moet den persoon van dezen kerk vorst hebben gekend om te kunnen beseffen hoe vooral in de omstandigheden van het aogenblik de verschijning van zijn gewel dig reizige, eerbiedwaardige en imposante Figuur in de deuropening van de kamer, waar in ik wachtte, indruk op me maakte. Het geeft geen moeite om tegenover dezen mensch met zijn toen smartelijk, ascetisch gelaat, uit gotische lijnen getrokken en met spier.witte haren omlijst, de protocolaire beleefdheden te uiten, waarop hij als Kardinaal recht heeft. Ons onderhoud was grootendeels van ver- trouwelijken aard; het ging in die dagen niet aan om consequenties te aanvaarden van open baar, naar waarheid afgelegde getuigenissen. ZEm. gaf me eetiige stukken mee naar Rome en een „oproep" ter publicatie in de Ne derlandsche pers, waarbij hij den priesters, die waren uitgeweken, gelastte om tet'ug te keer en. „En vermeld óók zoo drong de Kardi naal bij me aan dat ik innig den terug „keer wensch der gevluchte bevolking. In „alle oprechtheid, er is geen enkel gevaar te „vreezen. Ik zou het bijzonder op prijs stel „len, indien de bladen in Holland de aandacht .w.I en vestigen op de volgende toezeg, „gingen, die ik van de Duitsche overheid „verkreeg en welke ik gerechtigd ben te „haren naam te doen: ie. Jongelieden be- ,h<_e\en niet te vreezen, naar Duitschland te „worden weggevoerd om in het Duitsche leger ,te dienen of tot dwangarbeid te worden „verplicht, ze. Indien ergens het politie-regle- „meut door enkele personen wordt overtre- „den, zal de overheid de daders opsporen „en de plichtigen straffen zonder de schuld „aan de ganschc bevolking toe te schrijven. „5e. De Duitsche en Belgische overheden zu-1- „len alles in het werk stellen om te belet ten, dat er gebrek aan voedsel ontsta." Ik vroeg den Kardinaal, of deze gunstige bepalingen door zijn persoonlijke bemiddeling waren verkregen, want vooral de tweede toe zegging kwam me belangrijk voor. Immers, st.rds was de Belgische bevolking in pro- ciamat.es bedreigd met algemeene bestraffing, wanneer ergens ook maar één schot op Duit sche militairen zou zijn gelos-t of eenige ver nieling van oorlogswerken zou zijn gepleegd. Om één vermeend schot zijn in Andenne 40 burgers vermoord om maar één der ergste gevallen te noemen. Z. Em. bevestigde, dat hij het doen van deze toezeggingen had voorgesteld in ruil voor zijn actieve medewerking aan 'n terug keer der gevluchte burgers. „Door een persbureau in uw land schijnt „het bericht verspreid te zijn aldus de „Kardinaal dat ook ik zou zijn gevlucht. „Ik heb aan een vlucht zelfs niet gedacht. „De herder moet bij zijn schaapkens blij den en dat moeten de pastoors ook doen. „De pastoors, die zijn uitgeweken, moeten „terugkomen." We bespraken nog vele andere zaken, welke op 't oogenblik van weinig of geen belang meer zijn. De Kardinaal vertelde me van zijn aanstaanden terugkeer naar Mech: len en van zijn plannen om middels den steun van op te richten „komiteiten" Z. Em. sprak vloeiend Vlaamsch de St. Romboutskerk te herstellen. Tranen kwamen den Kardinaal in de oogen, toen hij over ons land te spreken kwam. „Holland is edelmoedig zei hij Hoe „dankbaar, oneindig dankbaar ben ik het „Hollandsche volk voor wat het voor onze „arme vluchtelingen deed. Dien dank kan ik „niet genoegzaam uitdrukken. Ik heb ver flagen ontvangen, die me diep ontroerden, „Men vertelde me, hoe de soldatea in Roo sendaal hun brood aan de vluchtelingen „gaven, terwijl ze wisten, dat zevooreerst „geen ander zouden bekomen. Neen, voor „al die opoffering van katholiek en niet- „katholiek in uw edelmoedig land, kunnen „wij, Belgen, niet dankbaar genoeg zijn. Wat „uw landgenooten deden, was zéér, zéér „schoon." Het bleek me tijdens het onderhoud, dat de Kardinaal zéér goed en gedocumenteerd was ingelicht over de in België begane gru welen tegen de burgerbevolking; hij las me verschillende beëedigde getuigenverklaringen voor uit ontvangen rapporten. Hij verzocht me echter om ter vermijding van anders te verwachten moeilijkheden, tijdens den oorlog geen gebruik te maken van de verstrekte gegevens. Ik vroeg, of het ook w££r was, wat ik meermalen had hooren beweren, dat Duit sche troepen ook nonnenkloosters hebben geschonden. Er kwam een smartelijke trek op het ge zicht van den ouden kerkvorst en hij keek me eenigen tijd aan zonder me te ant woorden. Toen kwam het zuchtend, maar nadrukkelijk over zijn lippen: Ja, dat is waarl En, terwijl hij me geheimhouding oplegde over het meegedeelde, noemde hij me de kloosters, waarheen de nonnen waren heen gezonden, die slachtoffers van het bombarisme waren geworden. Het kan geen schending zijn der bedoe lingen van den Kardinaal, wanneer ik thans, zooveel jaren na den oorlog, ook dit détail van de in België begane gruwelen aan de openbaarheid prijs geef. Md. (Wordt vervolgd.) VEILINGNIEUWS, In de door Notaris Knoppers te Amersfoort in hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg gehouden verkooping, werd 't perceel Amers- foortschestraatweg 11 verkocht aan Th. de Goede aldaar voor f 5850.en de twee per. ceelen Banningstraat 4648 aan A. Tammer q.q. voor te samen f 5080. Door Notaris Te Leuken te Amersfoort werd Dinsdagmorgen in „De Gouden Ploeg" verkocht het woonhuis aan den Lange Brink- weg 13a. Kooper werd de heer U. Prins voor f 3300. Het woonhuis aan den Lange Brinkweg 7 werd gekocht door den heer H. Butselaar voor f 1150. OPBRENGST BLOEMPJES-VERKOOP. De bloempjes-verkoop te Soesterberg voor Mooi-Gaasterland, ten bate van het zwakke kind, heeft opgebracht f 28.83. R.K. KIESVEREEN1GING SOEST. A.s. Donderdag 13 Juni, 's avonds te 8 uur, zal door de R.K. Kiesvereeniging in het St. Josephgebouw een groote propaganda- vergadering worden gehouden. De heer J. G. Suring, lid van de Tweede Kamer, zal spreken met betrekking tot de a.s. Gemeenteraads-verlciezingen. „ORDENINGSGEDACHTEN BEDIENDENPROBLEMEN." Over dit onderwerp sprak voor de afdee- ling BaarnSoest de heer A. J. Cornelis, bondsvoorzitter van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Ter sprake kwam de Bedrijfsradenwet van minister Verschuur, waarbij spreker uiteenzette waarom de hoofdarbeiders, onder wie de be dienden behooren, tot nu toe van de be staande bedrijfsraden zijn uitgesloten. Tot op zekere hoogte zijn hiervan die bedienden de schuld, die meenden zich van hunne vak beweging afzijdig te moeten houden. Dat zij hiermede zichzelf en hun collega's enorme schade doen, bewees spr. met voorbeelden uit de practijk. Dat niet alle verslechterin gen in dezen tijd tegen te houden zijn, is te begrijpen. Allereerst is dan ook noodig ordening op economisch terrein. De circa 150000 bedienden, die buiten de organisatie staan, spoorde spr. aan een voorbeeld te nemen aan de handarbeiders, en zich aan een te sluiten. O. m. werd besloten op 23 Juni een be zoek te brengen aan de K.R.O. Studio te Hilversum. INTERNATIONAAL SCHAAKTOERNOOI Woensdagavond vond in hotel Trier te Soestdijk de opening "plaats van het twee- daagsche internationale schaaktoernooi, uitge schreven door de Soester Schaakclub ter ge legenheid van haar 121^-jarig jubileum. Door het mooie weer kon de opening in de open lucht gebeuren. Een woord van welkom werd gesproken door den heer H. Schreuder, voor zitter der Soester Schaakclub. Van opzet, oorspronkelijk- een nationale wedstrijd, aldus spr., is dit toernooi door de medewerking der buitenlandsche kampioenen Hans Knoch en Rudolf Spielmann uit Wee- nen uitgegroeid tot een internationalen wed strijd. De Soester Schaakclub is trotsch op zijn eere.comité, dat in zijn geheel uit niet- schakers bestaat, door wier bemiddeling en financieele steun veel mogelijk is geworden, dat anders achterwege had- moeten blijven. Notaris A. O. Dammers sprak vervolgens namens het eere.comité en namens den bur gemeester van Soest, welke plotseling ver hinderd was. Bijzondere hulde brengt hij aan het bestuur en de beide buitenlandsche kam pioenen. De buitengewone groote opkomst geeft hem de zekerheid, dat dit toernooi zal slagen. Ook de goede leiding staat hem hiervoor borg, Spreker hoopt, dat velen en passant de gelegenheid zullen vinden van het natuurschoon in de omgeving van Soestdijk te genieten, en dat, zoo dit het geval mocht zijn, zij hun bezoek nog eens zullen herhalen. Daarna sprak nog de heer Eggink, ver tegenwoordiger van den Nederl. Schaakbond, die de gelukwenschen van het hoofdbestuur overbracht en de bijzonder» wijze van propa ganda in 't algemeen en van de organisatie van dit toernooi in het bijzonder roemde. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den heer Junkman, vertegenwoordigende de N.C.W.S. (Nederl. Comité Wereld-Schaak toernooi) en den Stichtsch.Gooischen Schaak bond. Deze schetste o. m. de zeer sterke groei, welke de Soester Schaakclub de laat ste jaren mocht ondergaan. Tachtig deelne mers aan dit tournooi is iets, dat wel een record genoemd mag worden. De Voorzitter bracht dank aan allen voor de gesproken woorden en sprak de hoop uit, dat hij de volgende keer ook de kampioe nen Euwe en AJjechin in het midden mocht zien. De wedstrijd nam hierna een aanvang. Het verrassende in dit toernooi is wel geweest, dat de beide internationale groot meesters Knoch en Spielmann uit Weenen geheel onderaan in hun groep eindigden. De uitslagen laten wij hieronder volgen: Eere.groepen. Groep A: Ir. H. J. van Steenis (Utrecht) 21fè, G. R. D. van Doesburgh (Bussum) 1/2» na loting met L', Prins (Amsterdam), H. Knoch (Weenen) l/2 pt. Groep B: Jhr. Mr. Dr. J. H. O. van den Bosch (Den Haag) 2I/2, W. A. T. Schelf hout (Amsterdam) ïl/2, Th. de Jong (Win terswijk) en Rud. Spielmann (Weenen) 1 pt. Hoofdklasse. Groep A: H. Levie (Assen) 2, M. Boek drukker (Hilversum) 'ii/2', na loting met J. H. Kolber (Zutphen), F. Wieder Kokje (Utrecht) 1 pt. Groep B. J. C. A. Fischer (Amsterdam 3, W. H. Bosscha (Leiden) 2, J. J. Lehr (Utrecht) r, G. Boersma (Rotterdam) '1L pt. Groep C: P. R. Everaars (Amersfoort) 3, M. A. Kortekaas (Wassenaar) 2, W. C. Ver. bon (Rotterdam) r, J. Wickel (Soest) o pt. Groep D: Drs. A. P. du Pree (Soest) 2l/2', P. Jungman (Utrecht) il/2', na loting met H. Gans (Winterswijk), L. G. Eggink (Sche- veningen) l/2' pt. Eerste klasse. Groep A: J. Ph. Hoek (Soest) 2, L. Hoeffelman (Veip) il/2, na loting met R. Harkema (Naarden), J. Timmer Sr. (Soest) 1 pt. Groep B: J. J. Harder (Naarden) 2, J. van der Lugt (Jutphaas) 2, J. Timmer (Soest) 2, na loting met C. Meijer (Amers foort) o pt. Groep C: J. Nijmann (Wassenaar) 3, C. J. Rijsterbergh (Maarssen) 2, A. Hilhorst (Baarn) 1, H. Pot (Amersfoort) o pt. Groep D: L. M. Bruins (Utrecht) 2, W. Tromer (Naarden) 2, na loting, C. de Jong (Baarn) 1, S. de Zoete (Soest) 1 pt. Groep E: G. Bos (Amersfoort) 3, J. C. Thomaszen (Soest) 2, D. Goedhart (Baarn) l/2, F. Schuurman (Amersfoort) 1pt. Tweede klasse. Groep A: J. Groene woud (Amsterdam) 21/2, B. J. Wilthuis (Zutphen) 2, G. H. Bruin (Utrecht) 1, K. de Boer (Soest )l/2' pt. Groep B: J. J. W. Blom (Soest) 2l/2, P, Buitenman (Amersfoort) 2, H. A. Fugers (Soest) 1, M. W. Luijpen (Soest) 1 pt. Groep C: K. van Oosten (Zeist) 2l/2, I. I. van Santen (Utrecht) 2, E. van Oe- veren (Bussum) il/2', P. Floor (Soest) o pt. Derde klasse. Groep A: D. M. Ekelepburg (trecht) 3, F. J. van Meggelen (Soest) 2, H. R. Ooi- gaard Snijder (Bilthoven) r, A. de Vries (Soest) o pt. Groep B: IC. Troostheide (Bilthoven) 21 na loting met A. Franso. J. Drost (Soest) 1, E. P. Amelunxen (Soest) o pt. Groep C: W. P. Linschoten (Bilthoven) 3, Jac. de Bruin (Baarn), 2. J. H. V.érzaal (Soest) 1, B. Elzinga (Veip) o pt. Groep D: Rodrigo (Utrecht) 3, J. A. Blom (Baarn) 2, A. Elzinga (Veip) 1, C. van Tricht (Baarn) o pt. Groep E: J. Stender (Amersfoort) 2y2', K. Jongeleen (Baarn) 2, C. Anwee (Naarden) il/2, H. J. Neuff (Soest) o pt. Groep F: Heesbecn (Soest) 2l/2', K. P. van Ingen (Soest) 2, P. J. den Bak (Baarn) il/3, F. Voskuil (Soest) o p't, algemeen belang. Vrijdagavond had een bijeenkomst plaats, uitgeschreven door de vereeniging „Algemeen Belang", met het oog op de a.s. raads verkiezingen. De voorzitter, de heer Van der Lek, gaf een overzicht van de groote tegenwerking, die deze vereeniging sedert haar oprichting heeft moeten ondervinden van de zijde van tegenstanders. O.a. wordt beweerd, dat „Al gemeen Belang" alweer in stukken is ver deeld, maar spr. toont aan, dat dit niet het geval is. Deze vereeniging telt op het oogenblik 119 leden en staat geheel op zich zelf. Het doet spr. daarom zooveel genoe gen, dat de heer Van Gent, als voorzitter van den Landelijken Bond van Algemeen Belang, hier eens het een en ander wil mede- deelen betreffende toestanden in andere ge meenten, opdat men zich te Soest daarvan eens een denkbeeld kan vormen en verge lijkingen maken tusschen die toestanden en de toestanden hier. Hierna kreeg de heer Van Gent 't woord en constateert, dat „Algemeen Belang" niet zich zelf zoekt maar het algemeen belang. En daarom doet 't hem zooveel genoegen, dat hier van deze vereeniging geen enkel bestuurslid candidaat is gesteld voor den Ge meenteraad. Hij toont aan hoe funest de coalitie in 1905 heeft gewerkt en gebracht heeft een versnippering van de politieke par tijen en vooral van de christelijke partijen, want eerlijke lieden konden zich op den duur niet met dezen gang van zaken ver eenigen en scheidden zich af, waardoor de eenheid werd verbroken, welke eenheid juist de groote kracht moest zijn. Spr. toont met voorbeelden aan, dat door de tegenwoordige situatie niet de beste, maar juist de slechtste krachten de plaatsen innemen, en dat de goeden in de colleges zich niet op hun plaats gevoelen. Op een openbare school in 't Zuiden des lands met 60 pCt. protestantsche kinderen waren alle onderwijzers R.K. en alleen door medewerking van de hooge geestelijkheid kreeg men gedaan, dat bij een vacature al leen protestantsche candidaten werden opge roepen, Maar de gemeenteraad zelf zou dat nooit hebben gedaan, omdat die teveel aan zijn politiek vast zat, en niet het algemeen belang alleen betrachtte. „Algemeen Belang" stelt zich op 't stand punt dat zij niet is z.g. neutraal, maar dat iedere burger op grond van zijn of haar overtruiging de rechten van zijn medemensch behoort te eerbiedigen. In 250 gemeenten zijn reeds belangrijke fracties van Algemeen Beland of Gemeentebelang, en het hoofd bestuur stelt zich ten doel om die fracties zooveel mogelijk tot één geheel te binden. Ten slotte geeft spr. nog een vergelijking van de begrooting voor onderwijs voor Ne derland, n.l. 35 pCt. van de geheele be grooting tegenover die van andere landen, die veel lager zijn en vraagt zich af, waar om dan het onderwijs hier zoo slecht moet zijn, n.l. overvulde klassen met te weinig leerkrachten. Spr. schetst de handelingen van ex-minister Marchant, die begon met hetgeen waarmede hij moest eindigen. Wanneer hij eerst was gaan bezuinigen op, het bijzon der ondèrwijs, aldus spr., dan zou de be zuiniging van veel grooter omvang hebben kunnen zijn. Hij geeft voorbeelden van op heffing van openbare lagere scholen, waar die volgens de grondwet niet hadden mogen worden opgeheven, maar hier gold eigen be lang en geen algemeen belang. Spr. eindigde zijn rede met de mededee- ling, dat „Algemeen Belang" bij de hervor ming van functies alleen let op de geschikt heid van den te benoemen personen en nooit op politieke of geestelijke richtingen. R.K. KIESVEREENIGING. Maandagavond had in een der lokalen der Jongensschool aan de Steenhofstraat een ver gadering plaats van de R.K. Kiesvereeniging. Bij afwezigheid van den voorzitter was de leiding in handen van Mej. Orth, secretaresse der vereeniging. Alvorens tot behandeling der agenda over te gaan, deelde de Voorzitster mede, dat de voorzitter der vereeniging, de heer Huurde- man, de secretaresse Mej. Orth en het be stuurslid de heer Van Breukelen, het niet meer op prijs stelden als bestuurslid van de Kiesvereeniging te blijven fungeeren. Als reden voor 't gezamenlijk aftreden werd opgegeven de buitengewoon onprettige wijze, waarop door enkele personen reclame was gemaakt tijdens de stemming op de groslijst voor de Gemeenteraads.verkiezing. Spreekster wees er op, hoe aan de stem lokalen was geleurd met biljetten, waar van de inhoud beleedigend was voor de leden van het bestuur en voor de commissie van advies. Getracht werd een nieuw bestuur te ver kiezen; aangezien hiervoor echter geen ge gadigden waren te vinden, werd dit tot de volgende vergadering uitgesteld. Wel werd een commissie van propaganda samengesteld voor de komende verkiezingen. De heer Horvers heeft hiervan de leiding op zich genomen. Hierna kwam in behandeling het adres van de Katholieke Werklieden-verceniging aan de Kath. Raadsfractie inzake de Rijkswerkver schaffing. De heer Van Klooster, leider der fra:- tie, gaf nog eenige toelichting op het reeds schriftelijk gegeven antwoord, waarbij spr, er op wees, dat de Kath. fractie niet direcf voor rijkswerkverschaffing gevoelde, omdaj door deze aangelegenheid de gemeente toca voor te groote financieele offers was komen te staan. Deze aangelegenheid moest eerst behoorlijk worden voorbereid. Met betrek king tot de loonen wees spr. er op, dat hoe-; wel voor Soest een loon van 30 cent waV vastgesteld, het gemeentebestuur reeds Iangf-} ijvert voor een loon van 35 cent, zooais jj in Baarn en De Bilt. Aan de hand van officieel e cijfers toonde spr. aan, dat een gemiddeld loon van 30 cent was uitbetaald. Naast nog enkele, andere punten wees spr.' op het streven van B. en W. om de goed willende arbeiders een zoo goed mogelijk loon te verzekeren, maar ook om de vela ongunstige toestanden op dit gebied zooveel mogelijk den kop in te drukken. Ook maakte spr. bezwaar tegen de han deling van de samenstellers van het politiek advies, welke personen hem een zoodanige plaats gaven, dat hij niet meer als raadslid zou terugkeeren. Aan het einde der vergadering bracht da Secretaresse dank aan de heeren Huurdeman en Van Breukelen voor hun werken voor da vereeniging, terwijl de heer Horvers 'n woord van dank bracht aan de seccretaresse voor haar onvermoeid werken. SOEST. NED. HERV. KERK. Oudekerk. Zaterdagavond 8 Juni, 8 uur, in de Oud$ Kerk, Avondgebed, ie Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld Zendingscollecte. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick Zendingscollecte. Emmakerk. 1 ie Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Zendingscollecte. 2e Pinksterdag. I Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. - Zendingscollecte. Kerkgebouw Hees. ie Pinksterdag. Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. Zendingscollecte. HERV. (GEREF.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat, ie Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Batelaan van HuizenL Nam. 6 uur Ds. R. Bartlema van Zeist 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur Eerw. heer G. den Duijn, Cand. t. d. H, D. van Weesp. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. re Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Wilhelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. 2e Pinksterdag 1 j Voorm. 10 uur Ds. S.' Wouters. j CHR, GEREFORMEERDE KERK. Julianastraat. ie Pinksterdag. I Voorm. to uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. 2e Pinksterdag geen dienst. Woensdag 12 Juni, nam. 7.30 uur, Ds, M. Holtorp van Hilversum. VER. VAN VRIJZ. GODSD1ENSTIGEN. .Geb. „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. re Pinksterdag. Voorm. 10.30 uur Ds. H. H. Dorgelo van Naarden. R.K. KERK. Kerk Steenhofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uur, 's Avonds 6 uur Lof 2e Pinksterdag de H. Missen als op Zondag Kerk Nieuwerhoek. H. Mis 7.30 uur, Hoogmis 10 uur, 's Avonds 6.30 uur Lof. ze Pinksterdag de H. Missen als op Zondag SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. ie Pinksterdag. Nam. 23 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur Ds. W. v. d. Waal' van Soest dijk. R.K. KERK. ie H. Mis 7.30, Hoogmis 10.30 uur; Lof 6 uur. 2e Pinksterdag de H. Missen als op Zondag HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. ie Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. 2e Pinksterdag. Voorm. 10 uur Ds. D. J. De Lind v, .Wijngaarden van De Bilt. J OoOC ^-^ct- Per stuk 8 et Uur drogist. -fsr

Soester Courant | 1935 | | pagina 5