Ingezonden stukken. Officieele Kennisgeving. Wanneer is men stemgerechtigd Plaatselijk Nieuws, Buiten verantwoording der Redactie. DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING. K. de R. I 5 Mag ik U.w welwillendheid inroepen om Boor middel van Uw blad enkele woorden te richten tot alle kiesgerechtigden in deze gemeente? Bij voorbaat mijn dank. Zoo ooit dan is het dit keer, dat iedere ktem van groot belang is. leder, die ook maar iets van het Soester gemeentehuishou den af weet, weet, dat de taak van de be stuurders onzer gemeente in deze tijden bui tengewoon zwaar en verantwoordelijk is. En in nog grooter mate is dit het geval met de taak van het dagelijksch college, Bur gemeester en Wethouders. Burgemeester cn Wethouder (één der wet houders kan immers welgevoeglijk als nul liteit worden uitgeschakeld) hebben een peri ode van vier jaren achter den rug, die het uiterste van hen gevergd heeft. En alle verdachtmakingen en insinuaties van zekere zijde ten spijt heeft de heer Van Klooster bewezen, dat hij zijn plaats ten volle waard was. Ik twijfel er niet aan, dat zij, die zijn werk van nabij hebben gadegeslagen, de leden van den Raad, zulks zullen onder schrijven, en, als zij het momenteel voor 't zeggen hadden, tegen een verlenging van zijn wethouderschap niet het minste bezwaar zou den hebben. Maar nu wethouder nummer twee. Van verschillende zijden, van diverse politieke rich tingen, heeft men meermalen kunnen beluis teren, dat de heer Doorman ongetwijfeld een prima wethouder voor onze gemeente zou zijn. En waarom? De heer Doorman is geen vech tersbaas, die nu eens even z'n mouwen zal ©pstroopen om een eind te maken aan alles wat verkeerd is. Evenmin is de heer Door man een groot redenaar, die in gloeiende redevoeringen bet beleid van B. en W. zal verdedigen. Ook kan de heer Doorman niet bogen op een carrière als wethouder of als gemeentelijke functionaris. En tóch zullen zeer velen het met mij eens zijn, dat hij hier als wethouder op zijn plaats zou zijn. En .waarom Omdat de heer Doorman bekend Staat als een harde werker, een zeer voor zichtig man, en bovenal een zeer eerlijk man. En daarom is het zéér te betreuren, dat de heer Doorman ais nummer i prijkt op een lijst met namen achter zich van lieden, die zijn verkiezing als raadslid ten zeerste zullen belemmeren. Wij doelen op de heer en Gasille en Haver, en speciaal, daar verkiezing van den laatste Goddank fc— is uitgesloten, op den eerstgenoemde. De heer Gasille is redacteur van „De Soester". Dat wil zeggen, dat hij de gepensioneerde generaal met zijn naam dekt al dat verheven geschrijf, dat ons door genoemd prachtblad wordt opgedischt. Dat .wil zeggen dat hij, raadslid, ingezetene van standing, voorzitter vaü de heerCn-sociëteit, met den hoed in de hand staat voor zijn baas Iburg, en heeft te doen wat deze hem commandeert. Ik overdrijf niet. Niet slechts de willekeurige „men", maar personen uit tijn naaste omgeving, hebben zich meer dan ;tens met verbazing afgevraagd, hoe ter we- *eld het mogelijk is, dat iemand van een t>pvoeding en standing als de heer Gasille, tich behaaglijk kan voelen in een toestand van een dergelijke slaafsche onderworpenheid. De oplossing van dit raadsel laten wij aan 'ien heer Gasille zelf over. Wij constateeren Rechts dit, overigens algemeen bekend, feit Wat beteekent het nu, als men gedwongen js naar de pijpen te dansen van iemand jxls Iburg Wie het verslag van de laatste raadsvergadering gelezen heeft, heeft tevens het antwoord op die vraag. Al de leugens en verdachtmakingen over het natuurbad in „De Soester", waarover de burgemeester en vrijwel de geheele raad zich terecht zoo ver ontwaardigd toonde, zijn in dat blad ge schreven onder verantwoordelijkheid van, en gedekt met den naam van den heer Gasille I En niet alleen voor dit geschrijf laat Iburg den heer Gasille de verantwoordelijkheid dra gen, wat deze klaablijkelijk maar heeft goed te vinden I maar voor al de leu gens en voor al de vuilschrijverij, die tij dens het redacteurschap van den heer Gasille in dat blad verschenen zijn. We zullen, om het geheugen van de lezers wat op te fris- schen, maar eens een paar grepen doen. Het was in „De Soester" van Iburg, dat vóór de wethoudersverkiezing van den heer ,Van Klooster, deze wederom met allerlei in sinuaties van laag allooi werd zwart ge maakt, ondanks het feit, dat tevoren een on partijdige commissie de aantijgingen tegen den heer v. K. ongegrond had geoordeeld. Het was in „De Soester" van Iburg, dat een rel werd opgezet tegen de geestelijken van St. Jan, die met de laagste en smerig ste insinuaties werden belasterd. 'Het was in „De Soester" van Iburg, dat de directeur van het abattoir werd beschul digd een stier „levend den nek te hebben doorgezaagd", het befaamde „Soester Slacht- huisschandaal 1" Het was in „De Soester" van Iburg, dat de eer en goede naam van het raadslid Busch werd aangerand door insinuaties om trent zijn zedigheid en goed gedrag. Het was in „De Soester" van Iburg, dat gespot werd met het allerheiligste, wat een openlijk uniform protest van de geheele Soes- Ifcr geestelijkheid ten gevolge had. Het was in „De Soester" van Iburg, dat allerlei leugen werden gelanceerd over het natuurbad (zie laatste raadsvergadering). Dit is maar een greep uit de meest «srgcrlijke feiten. Het ware niet veel moeite «r een paar dozijn aan toe te voegen. En "fcit alles moet blijkbaar de oud-generaal 'ïasille goed vinden I Die is blijkbaar gedwon gen op le roeien legen den slroom.... van moraal en fatsoen. Behoeft het nog betoog, dat iemand, die blijkbaar zóó onder de plak van Iburg zit, niet meer in aanmerking kan komen voor raadslid? Want wie Gasille stemt, stemt Iburg, en wie Iburg stemt weet nu zeker langzamerhand wel wat van die zijde te verwachten is. Daarom is het zéér jammer, dat de heer Doorman, dien ieder gaarne in den Raad zou wenschen, en die zeker een goed wet houder zou zijn, op dezelfde lijst staat vóór den heer Gasille. Want de stem op Doorman uitgebracht kan zeer wel ten goede komen aan den heer Gasille, en dus in werkelijkheid aan Iburg. Soester kiezers 1 Hoewel het met mij velen zal spijten voor den heer Doorman, eischt het waarachtig gemeentebelang, nu iedere stem op den heer Doorman uitgebracht, Iburg tot steun kan wezen, niet op den heer Doorman te stemmen. Het bestuur van de Vrijheidsbond zal inzien een reuzen-blunder begaan te hebben met een rechtschapen man als de heer Doorman op één lijst te zetten met personen, wien niemand eenjg vertrou wen kan schenken. Soester kiezers, laat U niet overbluffen door schreeuwende marktreclamel Beseft de waarde van Uw stem, waarmede gij het thans zelf in de hand hebt de Iburg-actie te steu nen ofte nekken. EEN KIEZER. Soestdijk, 29 Mei 1935. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het artikel in hét S. Nieuwsblad: N.S.B. en volksmisleiding, (l d. 24 dezer, heb ik de eer U het volgende mede te deelen, met verzoek dat in Uw blad op te willen nemen: De spreker Korting heeft in een verga dering te Culemborg een vraag beantwoord, die gesteld werd inzake „cumulatie". De verslaggever van de Culemborgsche Courant heeft arglistig zijn verslag ingekleed alsof de medcdeeling van Kam. Korting niet was een antwoord op een gestelde vraag, doch 'n onderdeel van 2ijn rede. Naar aan leiding van het onjuiste verslag van de Cu lemborgsche Courant heeft Prof. Aalberse „De Maasbode" benut om zoogenaamd de tegen hem geuite beschuldiging te beant woorden en daarbij de indruk gewekt alsof Kam. Korting een duizelingwekkende reeks getallen heeft genoemd. In feite had de spreker geen getallen genoemd, doch uitslui tend vermeld, welke functies Prof. Aalberse heeft, dan wel heeft gehad. Zijn antwoord op de hem gestelde vraag was: Wanneer cumulatie ui'gesloten zou zijn dan zou dit medewerken tot vermindering der werkloosheid. Cumulatie is in het demo- liberale stelsel, een laakbare gewoonte ge worden. Bij alie politieke partijen komt cu mulatie voor en daarom zal ik uit elke partij een voorbeeld noemen: I. van de R K. Staatspartij, Prof. Aalberse, behalve de particuliere ambten of beroepen, zooals advocaat en redacteur; Lid van de Centrale Commissie v. Drink watervoorziening, Rijksbemiddclaar in het 4e District; Voorzitter van het Centraal College voor medisch tuchtrecht; Lid van de Tweede Kamer; Ex-Wethouder van Leiden; Ex.Hoogleeraar aan de Technische Hooge. school te Delft; Exminister van Arbeid (19181922); Ex-Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid (19251928); Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Statistiek; Voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid; En bovendien werd Prof. Aalberse op 31 December benoemd tot Minister van Staat. Spreker Korting zei verder. „Ik beweer niet, dat al deze baantjes betaald worden, doch laat zoo iemand de best betaalde baan voor zich houden; desnoods zelfs de twee beste, dan zullen onder de 450.000 werk- loozen zeer wel krachten gevonden kunnen worden, die in staat zijn een van die ove rige functies naar behooren te vervullen en op die wijze weer in de gelegenheid te komen om voor zich en hun gezin het dagelijksch brood te verdienen." U ziet, dat het manmoedige antwoord van Prof. Aalberse niet ter zake dienend is, doch uitsluitend de benutting van een ge legenheid om zoogenaamd een antwoord te geven op beschouwingen, die in feite niet eens gegeven zijn. Wanneer U hetgeen Kam. Korting heeft gezegd, vergelijkt mzt het getallengegoochel in De Maasbode, zult U tot de ontdekking komen, dat Prof- Aalberse ovct het aantal functies een somber stilzwijgen bewaart. Dit stilzwijgen moet U veelzeggend zijn. v. G. Soestdijk, 29 Mei 1935. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het ingezonden artikel tje van G. P. onder den titel; HOE LANG NOG, veTzoek ik U, opname van onderstaand ingezonden artikeltje, waarvoor ik V, bij voorbaat dank. SOEST STINT NAAR DE MEST VAALT VAN LASTER, INSINUATIES EN VALSCHE BESCHULDIGINGEN schrijft G. P. in zijn ingezonden artikel van de vorige week en bevestigt daarmede zeer juist hetgeen hij zelf schrijft; Aangezien de N.S.B. de figurant is van DE SOESTER kan men tevens zien hoe men de christelijkheid van de N.S.B. moet opvatten. G. Burgemeester en Wethouders van Soest, maken bekend, dat de Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 20 Mei 1935 het onderstaand besluit heeft genomen. Van dit besluit staat voor ieder belang hebbende beroep open binnen dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt aan de Koningin gericht, maar ingediend bij den Commissaris der Koningin. „De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat het in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer noodzakelijk moet worden geacht, ingevolge art. 8 van het Motor, en Rijwielreglement het voor het algemeen rijverkeer bestemde gedeellte van de Soesterbergschestraat, loo- pende van den Rijksstraatweg Soest—Amers foort tot 100 Meter ten Zuiden van de Van Beuninglaan, alsmede het voor het algemeen rijverkeer bestemde gedeelte van de Ban- ningstraat, Joopende van de Batenburglaan naar de Rademakerstraat, gesloten te verkla ren voor het berijden met rijwielen in beide richtingen; dat door deze geslotenverklaring het door gaand verkeer voor wielrijders geen belem mering zal ondervinden, daar dezen van het naast den rijweg gelegen rijwielpad gebruik kunnen maken. Gelet op de bepalingen der Motor- en R ij wiel wet; Besluit: I. het voor het algemeen rijverkeer be stemde gedeelte van de Soesterbergschestraat, loopeode van den Rijksstraatweg Soest— Amersfoort tot 100 Meter ten Zuiden van de Van Beuningenlaan, alsmede het voor het algemeen rijverkeer bestemde gedeelte van de Banningstraat, loopende van de Batenburg laan naar de Rademakerstr., gesloten te ver klaren voor het berijden met rijwielen in beide richtingen; II. te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden op den dag door Burgemeester en Wethouders nader te bepalen; III. enz. Soest, 28 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen ter openbar ekennis, dat op heden door hen is afgekondigd de door den Raad dezer gemeente in zijne vergadering van 12 April 1935 vastgestelde verordening tot wij ziging der verordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Soest, en dat deze verordening gedurende drie maanden op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd, terwijl zij in druk, tegen betaling der kosten, al gemeen verkrijgbaar is gesteld. Soest, 29 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat door hen op heden zijn afgekondigd de navolgende verordeningen a. de verordening, als bedoeld in art. 6 der Winkesluitingswet, vastgesteld den 27 Februari 1935; b. de verordening, als bedoeld in art. 9 der Winkesluitingswet, vastgesteld den 12 April 1935. De afgekondigde verordeningen worden, ge. durende drie maanden, op de secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing neder gelegd en worden in druk tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Soest, i Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat het raads besluit van 11 October 1934, ie afd. no. 965, als bedoeld in art. 36 van het Motor- en Rijwielreglement, waarbij overeenkomstig dat artikel een indeeling van wegen plaats vond, op Maandag io Juni a.s. in werking zal treden. De indeeling der wegen wordt aangeduid door kenteekens, als aangegeven in art. 51 van de Motor- en Rijwielbeschikking, welke kenteekens zijn aangebracht op langs de wegen geplaatste borden. Soest, 3 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat het zonder vergunning van hun College ten strengste verboden is aansluitingen te doen tot stand bxengen op de rioleering der gemeente, en dat tegen overtreding van dit verbod proces verbaal zal worden opgemaakt. Zij, die dit verbod reeds hebben overtre den, worden in hun eigen belang aangera den gebruik te maken van de geboden ge legenheid om vóór 1 Juli a.s. van de aan gebrachte aansluiting kennis te geven aan den Directeur van Gemeentewerken (kantoor Lan ge Brinkweg 49b). Alsdan zal geen ver volging worden ingesteld. Soest, 3 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat zij voor nemens zijn den Raad voor te stellen het op den" Schoolweg uitkomende voetpad groot ongeveer 166 M2. en kad. bekend als sec tie E no. 1000, pan het openbaar verkeer te ontrekken. Belanghebbenden kunnen tot 22 Juni a.s. ter secretarie van het desbetreffend voorstel met bijbehoorende situatieteekening kennis nemen, terwijl tot genoemden datum tevens gelegen heid bestaat bij den Gemeenteraad tegen het voorstel schriftelijk bezwaren in te brengen. Soest, 6 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J, BATENBURG. Bovenstaande vraag zuilen velen zich ge steld hebben, bij de j.1. gehouden Staten verkiezing en zullen ook velen weer stellen bij de a.s, Gemeenteraadsverkiezing. We zullen hierover een korte uiteenzetting geven en al lereerst de vraag beantwoorden, aan wele stemmingen de kiesgerechtigden mogen deel nemen. Deze bevoegdheid geldt voor de verkie zing van a) de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal; b) de leden van de Provinciale Staten; c) de leden van den Gemeenteraad. Bovenbedoelde leden worden voor 4 jaar gekozen. Om kiezer te zijn voor de Tweede Kamer moet men voldoen aan de volgende eischen: 1. ingezetene zijn van het Rijk, d.w.z. woon plaats in het Rijk hebben en haar ge durende de voorafgaande 18 maanden in het Rijk of zijn koloniën of bezittingen in andere wereiddeelen gehad hebben; 2. Nederlander of Nederlandsch onderdaan zijn; 3. vóór of op 15 Mei van het jaar, waarin de kiezersJijst wordt vastgesteld, den leef tijd van 25 jaar hebben bereikt. Om kiezer te zijn voor de Provinciale Sta ten moet men de laatste 12 maanden in de Provincie, en voor den Gemeenteraad de laatste 12 maanden in de Gemeente gewoond hebben. Verder gelden dezelfde eischen als onder 2e en 3e genoemd. Daar de kiezerslijst wordt opgemaakt naar den toestand op 1 Januari, moet men op dien datum dus aan de genoemde eischen voldoen, echter met deze uitzondering, dat de eisch van den 25-jarigen leeftijd is ge steld op 15 Mei. Van de uitoefening van het kiesrecht zijn uitgesloten gevangenen, krankzinnigen, zwak zinnigen, uit de ouderlijke macht of voorgdij ontzetten, en veroordeelde bedelaars, landloo- pers en dronkaards, hetzij voor bepaalden tijd of voor hun leven. De 3 vorengenoemde eischen zou men nog met een vierde moeten aanvullen, en wel de eisch om op de kiezerslijst voor te komen. Voldoet men n.1. aan de 3 eerstgenoemde eischen, doch komt men niet op de kiezers lijst voor, b.v. door een administratieve ver gissing, dan kan men niet aan de stemming deelnemen. De kiezerslijst wordt ieder jaar opnieuw door het gemeentebestuur vastgesteld op 22 Februari en wordt vanaf 23 Februari t/m. 16 Maart op de secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage gelegd, en, tegen betaling der kosten, in uittreksel verkrijgbaar gesteld. Tot en met 9 Maart is ieder bevoegd bij het gemeentebestuur verbetering van de door haar vastgestelde lijst te vragen. Aan de a.s. Gemeenteraadsverkiezing mag dus deelnemen ieder Nederlander of Nedex'- landsch onderdaan, 25 jaar oud, het geheele jaar 1934 in de bevolkingsregisters ingeschre ven van zijn werkelijke woonplaats op 1 Ja- nuaii 1935 en niet om bepaalde redenen van de uitoefening van het kiesrecht uitgesloten. ATHLETIEK „ESVAC". Zooals door ons eenige weken geleden werd medegedeeld, zou worden bekend ge maakt, wanneer de eerste Athletiek- com petitie-wedstrijd plaats had. Welnu Athletiekliefhebbers, de eerste wed strijd wordt gehouden op 't „ESVAC"-ter- rein op Dinsdag 11 Juni, aanvang 7 u. n.m. Daarna zullen zeker nog 2 thuiswedstrij den plaats vinden, waarvan de data nog niet bekend zijn. Het programma laten wij hieronder volgen: 100 M. hardloopen, F. J. v. LomH. J. de Bruin. 400 M. hardloopen, M. SchutteW. v. Meel 800 M. id., C. W. StoutenC. Windei). 3000 M. id., W. SchoutenC. Windeij Hoogspringen, J. RijndersW. v. Meel. Verspringen, H. J. de BruinM. Schutte. Kogelstooten, F. J. v. LomPrinsenberg. Speerwerpen, A. v. NeijenhoffJ. Rijnders F Discuswerpen, A. v. NeijenhoffPrinsenberg,1 400 M., M. Schutte; 300 M., W. v. Meel;: 200 M., F. J. v. Lom; 100 M., H. J. de Bruin. Een programma om zeker eens met de Athletiek nader kennis te maken. Nu is het de bedoeling, dat de vereeni- ging waartegen wordt gekampt, op deze zelfde nummers ook 2 personen aanwijst, zoo dat dan op elk nummer vier tegenstanders zijn. Deze kampen dus om de iste, 2de, 3de of 4de plaats. No. .1. krijgt 4 punten, No. 2 3 punten, No. 3 2 punten en No. 4 1, punt. Zijn nu alle nummers afgewerkt, dan wor den de punten, die elke vereeniging verzameld heeft, opgeteld en de vereeniging, die de meeste punten heeft, is winnaar van de kamo en krijgt 2 winstpunten; bij gelijk aantal punten krijgt elk 1 winstpunt. Hier heeft dus een geheel zuiveren kamp plaats. Elke deelnemer strijdt hier voor zijn vereeniging, waardoor de wedstrijden zich zul len kenmerken door een strikt eerlijken wed strijd en geen prijzen.jagerij. Wij hopen hiermede in Soest eenige pro paganda te maken voor de Athletiek, zoodat meerdere jongelui hiertoe zullen worden aan getrokken. Hoogstwaarschijnlijk heeft denzelfden avond ook nog een Juniores.ploeg, bestaande uit 6 personen, een dergelijke wedstrijd over de nummers 80 M. hardloopen, hoogspringen, ver« springen, speerwerpen, kogelstooten en esta^ fette 4 maal 80 M. Maakt dus deel uit van de toeschouwer^, een gepaste aanmoediging kan ook hier og zijn plaats zijn; de rntrée.prijs is zeer gering, SCHOOLWEDSTRIJDEN „ESVAC". '1 Door het „ESVAC"-bestuur zijn plannen uitgewerkt voor het organiseeren van School- wedstrijden, te houden op het „ESVAC"-ter- rein op enkele vrije Woensdag, en Zaterdag middagen. De plannen zijn al zoo ver uitgevoerd, dat reeds vast staat, dat de wedstrijden door gang vinden, al moeten van enkele scholen nog antwoorden binnen komen. Wanneer dq wedstrijden plaats vinden en hoe, zal nader worden bekend gemaakt. Wel staat vast, dat dezen zomer alleen voetbalwedstrijden worden gehouden en zoo mogelijk het volgende jaar ook op athletielc.gebied wordt gewerkt. De uitslagen der gespeelde wedstrijden luiden: ESVAC 1Voorwaarts 1 4—4 Het programma voor de a.s. week is als volgt vastgesteld; Zaterdag: 3 uur Soest adsp. bESVAC adsp. b. Maandag (2e Pinksterdag) 5.30 uur ESVAC jun.—Victoria jun. 7.— uur ESVAC 1—Victoria 1. Speelde ESVAC 1 de vorige week in een keurig gespeelden wedstrijd tegen de 4e klas K.N.V.B.-er Voorwaarts 1 met 4—4 gelijk, a.s. Zondag krijgen de Esvac-ers wederom een 4e klas N.N.V.B.-er in het Burg. Deketh* park op bezoek, n.1. het Hilversumsche Vic toria 1. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan! door een ontmoeting tusschen twee jeugd-1 elftallen van beide vereenigingen. ZILVEREN JUBILEUM MEJ. ORTH« Zaterdagmorgen had in de feestelijk vet-i^ sierde gymnastiekzaal de huldiging plaats vatf Mej. Orth, bij gelegenheid van haar 25-jarigj jubileum als onderwijzeres. ij Na 's morgens allemaal ter H. Tafel t0 zijn gegaan, verzamelde zich tegen tien uuï de heele schooljeugd in 't gymnastieklokaal de Mariaschool, waai-na al spoedig de jubi- laresse met haar familie verscheen, vergezeld van 't personeel der school met hun dames» j Met 'n „Lang zal zij leven" werd zij[ door de schooljeugd begroet, waarna onmid- j dellijk het Welkomstlied, speciaal voor dezö gelegenheid gemaakt, werd gezongen. Hierna was 't woord aan den heer Cotjj- wenbergh, als oudste collega van Mej. Ortfy die in een geestig speechje de wenschefll vertolkte van 't personeel der school. j Spreker zeide o.m. behoefte te hebben om haar te huldigen voor het goede voorbeeldV dat zij steeds voor haar collega's is geweest en tevens voor de prettige samenwerking, ge durende de jaren, dat zij hier op. school wasf« Als blijk van erkentelijkheid voor 't vel$ door haar voor haar collega's gedaan, boo<ï spr. de jubilarisse een prachtig bloemstuk en 'n mooie salonstoeel aan. Hierna was 't woord aan het waarnemend1 Hoofd der school, den heer Van Schalkwijk^ die vooral lied uitkomen, hoe Mej. Orth ge durende al die jaren zich geheel had ge geven voor de kinderen; niet alleen tijdens de klasuren, maar ook na den schooltijd1 was ze altijd bereid hulp te bieden. Talloozcl kapotte knieën of gewonde vingers heeft ze verbonden. De kinderen der Mariaschool, al dus spr„ willen u, Mej. Orth, vandaag be danken voor al die zorgen en al dat werken. Maanden hebben ze gezwoegd om dezen dag tot een gloriedag voor U, te maken. Maat dit was hun niet voldoende; ze hebben hun dubbeltjes en stuivertjes bespaard en daar voor een blijvend cadeau gekocht. Dit ge schenk biedt spr. gelijktijdig namens de kin deren aan. Vervolgens werd wederom een feestlied ge zongen, waarna door eenige meisjes een aar dig gedicht werd voorgedragen, waarin allo deugden en ondeugden werden opgesomd eU soms onder vermaan afgekeurd. Aan 't slot van 't gedicht werd de heet Pieper herdacht en heerschte. er 'n oogen** blik stilte uit eerbied voor 't te vroeg heelf gegaan hoofd der school. 't Qpheel maakte op de aanwezigen een" diepen ^indruk I Hierna was het woord aan den Voorzit ter van 't Schoolbestuur, den Zeer Eervv. Heer Pastoor A. G. Smit. Allereerst feliciteert spr. de jubilaresse met dezen schoonen dag. Ook de familieleden, col lega's en de leerlingen betrok spr. in zijn gelukwenschen. Spreker zeide dankbaar te zijn voor de gelegenheid, om hier eens open lijk uit te kunnen spreken z'n diep respect voor *t ontzettend vele goede, dat de ju bilaresse tot stand wist te brengen in de parochie. Bovenal wenscht spr. te wijzen o£ den buitengewonen godsvrucht, waarmee Mej. Orth aitijd de godsdienstpechtigheden volgt. De jubilaresse bedankte hierna voor alle betuigingen van medeleven en sympathie. Hiermede sloot de feestviering voor de schoolkinderen. 's Middags werd er een druk bezochte receptie gehouden ten huize van de jubi laresse, terwijl 's avond het feest werd voort gezet in 't parochiehuis St. Ludgardis. Hier bij waren o.m. aanwezig de leden van liet Hoofdbestuur der Onderwijzers-vereeniging St. Lubarinus, bet afdelingsbestuur, de Zeer Eerw. Heer De Jong, bisschoppelijk inspecteur van het bijzonder lager onderwijs en nog vele anderen. Gedurende den geheelen dag en ook nog den volgenden dag werd een stroom va» telegrammen en brieven, alsmede bloemstuk, ken en cadeaux aangedragen; wel eea be wijs, hoe het veelzijdige werk van de jubi- resse wordt gewaardeerd.

Soester Courant | 1935 | | pagina 6