Recht op het doel af. Hestcr's sekoeieiBagazli Medisch-Tandheelkundig Instituut Laat l!w wagen Garage Koevoets LA CARIOCA I Voor een betere schoen naar Hector. Telefoon 636 Telefoon 636 GARAGE JOH. TAK Jr. D. L. SCHAAP f3.00 RAPID CARLTON THEATER Naar Amsterdam per luxe Auto f 1.00 enkele reis. Retour f 1 50 Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. Doorsmeren, Wasschenen Simonnizen voor n Terenstraat No. 1B Garage 't Westen Plaatselijk Nieuws. II Sierlijke modellen, Laatste mode. Heerenschoenen vanaf f 1.95 Damesschoenen vanaf f 1.95 Kinderschoenen vanaf f0.65 Denk om Uw garantiebon, ieder paar schoenen wordt bij ons onder volle garantie verkocht. Soesterbergschestraat 30 op het plein Luxe Verhuur - Inrichting Reparatie Automobielen, Motoren, Rijwielen 's Avonds na 10 uur en 's morgens voor 7 uur, Telef. 307 inlichtingenRENOOY, Birktstraat 26b, Soest, Tel. 578 DE 5CE5TEQ CGUBAMT ADVERTENTIEPRIJS: van 5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tariet. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden zonder prijs verhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. 14e JAARGANG VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 No. 41 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45of f 60.—, pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f 3.Goudkroon f 15.—Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. Middelwijkstraat 40 - Te'efoon 773 SI heeft de Herfst- en Winterschoenen reeds geëtaleerd. Alleen degelijke kwaliteit tegen uiterst gestelde prijzen. Sport- en Jacht-artikelen, ruime keuze. Heeren zolen en hakken fl.OS Dames zolen en hakken f0.85 Autorit Amersfoort 0.70 H Soesterberg 0.75 Baarn 0.40 Bilthovea 1. Utrecht 1.75 enz. enz. Tot stations, verder 5 cent per K. M. 1ste Klas wagens. TELEFOON 474 LUXE VERHUUR-INRICHTING Autorit Amsterdam. f3.75 Apeldoorn f 5.' Hilversum f 1.20 Bussum f 1.85 Laren f 1.20 Wachten f 0.80 per uur Luchtbescliermings-oefeniag. Zooals reeds in. de Pers werd medegedeeld, sai 3 Oct. a.s- ingevolge de bevelen van den Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht in een deel dier provincie, o.a. ook de gemeente Soest, een oefening in den lucht beschermingsdienst worden gehouden. Deze oefening zal plaats hebben van 4.40 5.40 en van 8.309.30. Bij de avomdoefe- ning zal de bij luchtgevaar zoo noodzake lijke verduistering in praktijk worden ge bracht en uit de lucht gecontroleerd. .Ten einde de oefening zoo goed mogelijk te doen slagen, moge een beroep op de in gezetenen worden gedaan om daaraan volle medewerking te verleen en. Deze medewer king bestaat in het gedurende de genoemde uren zich zonder noodzaak niet op straat te bevinden en bij de avondoefening zorg te dragen, dat geen kunstverlichting uit de hui zen naar buiten straalt. Van gemeentewege .wordt de geheele straatverlichting gedoofd', terwijl van voer- en vaartuigen (ook rij wielen) niet meer en geen sterker licht moe ten voeren, dan voor het verkeer onmis baar is (b.v, door de autolampen en rijwiel- lantaarns af te dekken met blauw papier). Wordt het luchtverkeer voor de gemeente nabij geacht, dan wordt dit door een gedu rende 2 minuten aangehouden signaal met sirene ot stoomfluit aangegeven. Zoodra het luchtalarm geweken is, wordt dit door hec luiden van de kerkklokken aan gegeven. Gedurende de verduistering zal éénrich tingsverkeer zijn ingesteld en het hoofdver- keer geregeld worden als volgt: Komende van Baarn richting Amersfoort: Vredehof straat, Nieuwerhoek, Koninginnelaan, Bc-etzlaan, Beukenlaan, Nieuwewcg, Park laan, Eikenlaan, Birktstraat. Komende van Amersfoort richting Baarn: Birktstraat, Kerkstr., Middelwijkstr., Steenhof straat, van Weedestraat, Burg. Grothestraat, Vredehof straat. Plaatsruimte belet ons de wijze aan te geven, hoe men ^ich bij een werkelijken luchtaanval zooveel mogelijk kan bescher men en brand door brandbommen zooveel mogelijk kan voorkomen. Gedetailleerde aan wijzingen. hieromtrent kunnen echter koste loos ten gemeentehuize worden afgehaald. Kleeding en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen. Zooals onze lezers kunnen weten, heeft de commissie, welke verleden jaar op initia tief van de h.h. van Peursen en Amesz was gevormd ter verstekking van kleedipg en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen, haar taak neergelegd en is als zoodanig ont bonden. Thans heeft de afd. Soest van „Volkson derwijs", welke van den aanvang af al blijk gaf van groote sympathie, dit werk ter hand genomen en zal binnenkort bij de inwoners dezer gemeente door haar worden aange klopt om een bijdrage voor dit menschlie- vend doel. i^» y=.i A.R.J.A.-vergadering. Op Dinsdag 1 Oct. hoopt de A.R-J-A. „Groen van Prinsterer" weer voor 't eerst na de zomervacantie te vergaderen. Het rooster is als volgt: Huishoudelijke zaken: Bestuursverkiezing. In te leiden onderwerp: „Geldpolitiek" door P, Mobach. Politiek maandoverzicht door A. Lente. De vergadering vangt aan om 8 uur in de consistorie der Geref. Kerk, Julianastraat. Lezing v. d. Huchtschool. Maandagavond hield in de van der Hucht school de heer Dr. H. B- F- Westerouen van Meeteren een lezing voor ouders en belang stellenden. Spr. had zijn onderwerp getiteld: „Ver nieuwing in het onderwijs". Er is niets, aldus spr., wat zoo met traditie samenhangt als onderwijs. Hierdoor is alles wat met onderwijs samengaat conservatief. Ruw ingrijpen hier- j in is dan ook uiterst moeilijk en gevaarlijk. Moet er vernieuwing plaats vinden, dan moet i dit vooral vroegtijdig geschieden en lang- j zaam aan in het leerplan worden ingelascht. j Psychologie in het onderwijs is een zeer j mooi iets, doch meestal gaat het alleen om j het doel. Wat veelal voor het kind als een j vondst wordt beschouwd, is meestal niets dan een paedagogische handigheid van den opvoeder. Van het kind zelf mag als zoo danig niet teveel 'verwacht worden. Als een vernieuwing in het onderwijs moet komen, dan komt dit als een algemeene re medie en niet in een enkele bijzonderen school. Voor alles moet gestreefd worden naar een amicale verhouding tusschen kin deren en het onderwijzend personeel. Veel kan op dit gebied! worden bereikt door leer vakken als handenarbeid en diverse soorten van sport. Weder keerig krijgen onderwijzers en leerlingen dan-een andere kijk op elkaar en ontstaat een onderlinge band. De invloed vau het onderwijzend perso neel is zeer groot| Spr. zou ieder, die onder wijs geeft willen jtoeroepen: „Weest U. zelf, maar in de eersf ^plaats mensch. Aan de hand* van enkele geprojecteerde kinderteekeningen, door leerlingen op eigen ini datief gemaakt, gaf spr. op aanschouwelijke wijze weergave van de verschillende indruk ken, waarvoor de kinderziel zoo vatbaar is. Deze actueeie lezing had aller belangstel ling. Jongdierendag. De Pluimvee-vereen, afd. Soest organiseer de Zaterdagmiddag een Jongdierendag in hotel >,de Gouden Ploeg". Het doel hiervan was de konijnenfokkers in de gelegenheid te stellen, hun jonge dieren aan een voorkeuring te onderwerpen. Te twee uur werden door den keurmeester Grauwmans, onder groote belangstelling, de prijzen vastgesteld, wi arna van sommige die ren foto's werden gemaakt met het doel, die te publiceeren in het nieuwe tijdschrift: „Kleinveepost''. De uitslag der bekroningen is als volgt: Groote rassen; Vlaamsche reuzen, tevens mooiste dier der tentoonstellinginz. L. Wiadhouer; Fransche hangooren, inz. P. Bijen; VI» reuzen haas- kleur, inz. P. Bijen; VI- reuzen ijzergrauw, inz. L. Windhouer; VI. reuzen geel, inz.Th. A. Jansren. 1 Midden-rassen. Wit W.eener, inz. Th. A. Janssen, blauwe Weener, inz. H- Verheuvelj wit Wieener, inz- Th. A. Janssen; Havanna, inz- Ph. Achter- bergh. Kleine rassen; Lichtblauw, zilver, inz. J. Gaasbeek; blue and Tan, inz. Th. A« Janssen; Hollander geel, inz. Ph. Achterbergh; Middenzwartzil- ver, inz. D. Maagdelijn; Geelzilver, inz- Th. A. Janssen; Havanna Russen, inz. J- Gaas beek; lichtblauw zilver, H. J. de Haan- Al deze dieren verkregen een eersten en eereprijs Dubbel gepende Heerenschoenen met verzwaarde zool, ijzersterb f2.50 Pantoffels, uitgebreide sorteering v.f. f 0.68 Ziet de Etalage. S. li 61 Filialen 61 Filialen |i Autorit Amersfoort Soesterberg Baarn m Bilthovea Zeist Utrecht 5 en 6 cent per K.M. #*901 t 0.60 f 0.60 f 0.60 f f 1.10 f 1.70 Autorit Amsterdam f 3.50 Apeldoorn f 4.90 Hilversum f 1.10 Büssum f 1.80 Laren f 1.10 Eemnes fl.— Wachten f0.60 per uur le klas wagens Dag en nacht hetzelfde tarief Verre afstanden naar overéénkomst LADEN VAN ACCU S AUTO'5 f 1.-, MOTOREN f0.50, RADIO f 0.20. Persil-Klankfilm. De Persil-klankfilm „Wasch gemakkelijk, wasch voordeelig" met Clinge Doorenbos, Paul Huff, Nico de Jong, Mien Kerkhoven- Kling e.a. zal op Woensdag 9 Oct. cn vol gende dagen des middags en 's avonds loo- pen in het nieuwe Carlton Theater. Op afgifte van een bon, welke door de posterijen zullen worden bezorgd, kunnen toe gangskaarten worden afgehaald aan genoemd Theater en bij Visser's Boekhandel. De voorstellingen zijn alleen toegankelijk voor dames, niet beneden 16 jaar. Schietwedstrijden. f Door de Bijz. Vrijwillige Landstorm afd. Soest, werden op Woensdag 18 en Donder dag 19 Sept. schietwedstrijden georganiseerd. Woensdagmorgen 12 uur opende de heer Slagèf, voorz., de wedstrijden met een kort woord van dank aan het voorbereidend co mité, alsmede aan de invité's en de pers voor hun aanwezigheid. „Dit is de 3e maal", al dus spr, „dat ik deze wedstrijden openejn, VRIJDAG 27 Sept, t/m. WOENSDAG 2 October, iederen avond 8 uur 15. Dolores del Rio, Gene Raymond e. a. in (Flying down to Rio). In het bijprogramma o. a. De Canadeesche Vijfling. Toegang 14 Jaar. Zaterdagmiddag en Woensdagmiddag Kindermatinee. Zondagmiddag halfdrfe draait het gewone avondprogramma. Prijzen der plaatsenLoge fl.—Frontloge f0.80. Stalles f 0.60, Parterre f 0.40. Woensdag en Zaterdag Kindermatinee f0.40 en f 0.25, Plaatsbespreken dagelijks van 10 tot 2 uur mag De B-V.L. zoekt niet haar kracht in vele oefeningen, hiervoor acht zij de leger- oplci'ing voldoende. Alleen van het schieten wordt veel werk gemaakt;; de B.V.L. wil de schutters tot het hoogste peil opvoeren. He laas werkt vandaag de weersgesteldheid niet mee, doch we blijven optimistisch, ondanks de regen zal de stemming even opgewekt blijven als andere jaren." Hierna namen de wedstrijden een aanvang. Na afloop der wedstrijden werden Don derdagavond de prijzen bekendgemaakt en uitgereikt in „Oranjehof". Personeel; ie C. Hilhorst, 2e Kaldeway, 3e v. Wijngaarden. 4e E- Jansen, 5e Hoks- b erg en. Ueluksbaan: ie de Bruin, 2e Th. Jansen. 3e v. Wijngaarden, 4e Th. Jansen, 5e J- H. Bremer, 6e v. d. Berg, 7e Vos, 8e Th. Jansen. Vrije baan: ie C. Hilhorst Sr. f7.50, 2e Bastiaanse f6.3e de Haan f4-5°.- 4e Koek, 5e Th. Jansen, 6e K^mp, 7e de Bruin, 8e v. d. Wijngaard, 9e v. d. Grift. De prijzen afd. Korpsschieten worden op de propaganda-avond bekend gemaakt. VEILINGN1EUWS. Kipeieren hoogste prijs f3.80; extra groot f4.05; middelprijs f3.40f3-5°> laagste prijs f2.90. keneierea fi.85. Alles per 100 stuks. Handel kalm. Aanvoe 4500 stuks. Handel kalm. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Zilveren armband, v. Lenneplaan 55; arm band, Nieuweweg 56; autovlag, Spoorstr. 10; belastingmerk, Roest, L. Brinkweg; huissleu tel, bur. van politie; gouden zegelring, L. Bergstr. 7; dameshorloge, Noorderweg 27; actetasch, bodekamre; porti monnaie, bur. v. politie; sjaal. Beukenlaan 14; vulpenhouder, Beetzlaan 15a; belastingmerk, Steenhofstr. 50; belastingmerk, politiebureau; kinderportemon- naie. bur. v. politie. Aangeloopen: hond, v. Diermen; hond, sta tionsweg 8a; jachthond, Talmalaaa 17. Gecompliceerde aan.ijiing. Woensdagmiddag reed op de Burg. Gro- thesiraa vana* een erf de "»6 jarige v. V. en wilde per fiets den rijweg ove.-steken om aaa de overzijde op het rijwielpad zijn weg te vervolgen Door niet voldoende opletten werd hij echter gegrepen door een voorbijrijdende Juxe auto uit IJmuidcn. De bestuurder trachtte hem nog te ontwijken en reed daarbij een andere wielrijder, v. S- aan, die zich op het rijwielpad bevond, v. V. bekwam een ern stige hoofdwonde en werd, nadat hij ter plaatse was verbonden door Dr. V., naar zijn woning vervoerd met de ziekenauto van E.H.B O. Het rijwiel van v. S. werd vernield, doch hijzelf bekwam geen letsel

Soester Courant | 1935 | | pagina 1