Garage Koevoets Publiek ondervind 't „HECT0R" wint 't Heetsr's schoeienaiaziii G. Klomp's Rijwielhandel Medisch-Tandheelkundig Instituut Laat Uw wagen SOETAX i En in kwaliteit En in prijs. Meer dan 1000 modellen prima magneet rijwielen D. L. SCHAAP f3.00 Naar Amsterdam per luxe Auto f 1.00 enkele reis. Retour f 1.0 Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. TAXI NOODIG? BEL OP 9 8-4 5 CENT per K.M. KLOMP's Luxe Verhuur- en Taxi-bedrijf Alle betalingen eventueel te regelen. Doorsmeren, Wasschenen Simonnizen voor KERKSTRAAT 1 En 5 cent per K.M. Plaatselijk Nieuws. Garage Joh. Tak Jr. Heeft U onze schitterende Herfstcollectie al gezien? Soesterbergschestraat 30 op het plein inlichtingenREN0GY, Birktstraat 26b, Soest, Tel. 578 Agent Fongers. Raileigh. en Magneet Rijwielen DE SGE5TEQ CCLCAMT ADVERTENTIEPRIJS: «an 1—5 regels 1 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentle's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's In dit blad worden ronder prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD' Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJS j De Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. 14e JAARGANG Vrijdag li Oclober 1935 No. 41 Groote wagens Kleine prijzen Tevens prima ingericht voor trouwrijden. Veilig voor alles - Bekw. chauffeurs Koninginnelaan 4 - Telefoon 984 - Soestdijk I DE 6ENESTETLAAN t, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.— of f 60.—, pijnloos trekken 'inbegrepen. Vullingen f 3Goudkroon f 15Pijnloos trekken f 1,50 Middelwijkstraat 40 - Telefoon 773 TELEFOON 677 En betere wagens Vraagt prijs Vraagt prijs Geref. Organisten-Vereeniging. De Geref. Organistenvereeniging afd. Hil versum en omstreken, hield een samenkomst ïtt Öe—SWjlhelminak-erkaam -denDrifillq.qJcs- ;weg. Het doel was eens kennis te maken met liet nieuwe orgel. Uit de verschillende om- liggende plaatsen waren de organisten samen gekomen. De heer E. J. v. d* Flier, organist 'der kerlc, geleidde de bezoekers naar boven ien toonde het orgel van binnen» en buiten- !zijde, imet enkele leerzame uitleggingen. Hierop deed mej. Ida Jongsma, organiste der Julianakerk, de groote capaciteiten van ihet mooie instrument hooren in de Suite jöothique van Boëllman en het iste deel van HSndel's Concert in Bes-dur. I f Na deze bespeling beproefden nog enkele .van de bezoekers hun kunst en krachten op de klavieren. Nieuwe Muziek-vereeniging te Soesterberg. 'i Door het voorloopig comité tot oprichting :eener muziekvereeniging op neutralen grond- ,'®Iag te Sjo ester b£rg, werd in café ,,'t Centrum" Juldaar, een openbare vergadering belegd, wel ke flink bezet was. i; Na een inleidend woord van den voorzitter, jden heer v. d. Poel, waarbij deze mededeelde, 'dat men voorloopig reeds de beschikking had Over :een 30-tal instrumenten en een groote Collectie muziek, alles in prima staat verkee» •ténd; werd, terwijl zich aanvankelijk 31 leden 1 Opgaven, overgegaan tot de oprichting der ^Öiuziekvereeniging, welke den naam zal dra gen van „Soesterberg's Harmonie". Onder ide nieuwe leden bevinden zich tal van 'geoe- ïenden, onder wie eenige oud-leden van A. .yj.A., de voormalige muziekvereeniging van de militaire luchtvaart. Tot voorzitter werd gekozen de heer van der Poel, tot bestuursleden de heeren v. d. ïjcamp, v- Laar, G. Mulder en Pastunink. 'Als directeur zal optreden de heer Poortin- ga. Zoo spoedig mogelijk hoopt men met de repetities aan te vangen. j Bevestiging en intrede ds. Bijdemast. In de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Julianastraat in Donderdagavond Ds. Bijde mast uit Boskoop door Ds. L'. Kraan uit Baarn bevestigd met een leerrede uit den tekst Handelingen 10 33. Spreker vond het ;een voorrecht, dat een oude dienaar des Noords als Ds. Bijdemast is, nog naar Soest wilde komen, om deze gemeente als herder te dienen. Hij is van Godswege geroepen, aldus Ds. Kraan en de gemeente diene daar mede rekening te houden. Vrijdagavond verbond Ds. Bijdemast zich aan de gemeente en nam als leiddraad 1 Jo- hannes 4 9. Onder het gehoor waren ver schillende Chr. Ger. predikanten als Ds. Hol- trop uit Hilversum, Ds. van Doorn uit Ede, Ds. L. Kraan uit Baarn, verder wethouder De Bruin als afgevaardigde van het gemeen tebestuur, een 25-tal broeders uit de vorige gemeenten van Ds. Bijdemast, nJ. Boskoop en Maarss en. Na de preek hebben nog het woord ge voerd ouderling van Tricht namejns de ge meente, Ds. Kraan als bevestiger, Ds. Holtrop namens de classis Utrecht, Ds. van Doorn als oud-catechisant van Ds. Bijdemast. Tenslotte heeft Ds. Bijdemast alle sprekers dank gezegd, ook wethouder De Bruin voor zijn aanwezigheid namens het gemeentebe stuur. De kerk was geheel bezet. Duivensport. Uitslag wedvlucht Quievrai, afstand 220 K.M. Deelname 175 duiven. B. v. d« Berg 1. 3. j iWj. Nieuwenhuis 2, 8, 37, 41. J. Pot 4, 34. H. Pohlman 5, 6, 12. B. Groeneveld 7, 13, 14, 18, 29, 32, 44. J. Rijksen 9, 28, 40. J. Groen 10, 17, 19, 22. C van Soest 11, 15, 39. A. Dorrestein 16, 24, 25. H O verbleek 20, 35, 3 6* G, Teeken 21, 33. R. Bokma 23. C. Karstens 26, 27, 31, 43. A. Rijksen 30. G. Sukel 38, 42. Gelost te 8 uur, ie duif 10.16.43; laatste of 44e duif 10.39.49. Pluimvee-vereeniging Soest. Vrijdagavond sprak voor deze vereeniging de heer H. van Blarcum uit Blaricum ovrej „Nieuwe richtlijnen bij cle commercieele pluim veehouderij, de saneering daarvan en het cre- diet voor de bedrijfspluimveehouders". Nadat de voorzitter, de heer E. J. ten Raa, de aanwezigen welkom had geheeten en den spreker bij de vergadering had ingeleid, werd allereerst besproken de agenda van de alge- meene vergadering van den Raad van Beheer inzake tentoonstellingen. De afgevaardigden van Soest kregen vrij mandaat. Hierna kreeg de heer van Blarcum het woord, die een overzicht gaf van den tggen- woordigen toestand in de pluimveehouderij, die allerminst rooskleurig is. Zijns inziens mag niet meer gesproken worden van een crisis in het bedrijf, doch mag men zeggen, dat een nieuw tijdperk is aangebroken en dient men de bakens te verzetten. Bepaalde men zich vroeger groot endeels tot de export en ver waarloosde men voorheen den binnenland- LUXE VERHUUR INRICHTING Autorit Amersfoort Soesterberg Baarn Bilthoven t Utrecht enz. enz. enz. enz. Tot stations, verder 5 cent p.er K.M. iste Klas wagens. Wachten fo.60 per uur 5 cent per K.M. 1 's Avond» na lï uw, «q moraao» voot uur Telefoon 301 f 0.60 Autorit Amsterdam f3-5o fo.60 Apeldoorn f4-90 fo.60 Hilversum f I.IO f 1.00 Bussum f 1.80 f 1.70 Laren 1 f I.IO Telefoon 636 schen handel, nu dient men zich meer toe te leggen op verlaging van productiekosten en moet men trachten ook nevenbedrijven te be- ginnen als slachtkipfokkerijen, vruchtenteelt, varkensfokkerijen, bijenteelt, enz. Een kleiner aantal kippen dient gehouden te worden op een kleiner park,aangevuld door bovenge noemde nevenbedrijven. Ir. Tukker heeft gezegd, dat de tijd aan breekt, dat het pluimveebedrijf nog alleen loonend zal zijn op de boerderij en daarover is heel wat gesproken, maar spreker beaamt zulks en ziet het ook zoo. Na de pauze werd besproken het crediet- wezen. Een pluimveehouder staat, aldus de heer Van Blarcum, tusschen den middenstan der en den boer in. Vandaar, dat hij om ere* diet niet terecht kan bij de middenstandsban- ken, noch bij de boerenleenbanken. Nu het crediet voor den pluimveehouder 1 van zoo groot "belang is, dient een uitweg ge vonden te worden. Enkele personen, waaron der ook de spreker, zijn dan ook doende te trachten het credietwezen zoodanig in te rich ten, als dat voot sommige ambtenaren be staat, waar een vereeniging borg is voor hen, die credietwaardig zijn en crediet noodig heb ben. Na deze metsel aandacht beluisterde rede volgde een zöei geanimeerde gedachten-wis seling. Uit de vele vragen, die gesteld wer den, bleek wel, dat het gesprokene van groot practisch nut was. Katholieke Kring Soest - Soestdijk. Het Bestuur van den Kring verzocht ons mede te deelen dat zij de leden uitnoodigt voor de eerste bijeenkomst van het seizoen 1935-1936 in het Parochiehuis te Soestdijk op Maandagavond 21 October a.s. te 8 uur precies, alwaar voor den Kring zal optreden de Tooneel- en Voordrachtkunstenaar den heer Joh. Boeren te 's-Hage, met een uit gebreid kunstvol programma, hetgeen uitvoe rig aan de leden zal worden toegezonden. Voor de leden van den Kring en geintrodu- ceerden beloofd deze eerste bijeenkomst een genotvolle avond te worden, te meer daar den heel' Boeren als een kunstenaar van den ie rang, bij vele leden van den Kath. Kring bekent is geworden. Schoolkleeding! Het damescomité, dat gedurende enkele jaren bezig is te zorgen voor winterkleeding voor kinderen van de scholen met den Bijbel is van plan weer de actie te beginnen. Dat die actie noodig is, zullen we wel niemand behoeven te zeggen. De kleeding der kinderen ïs juist voor heel veel gezinnen het groote vraagstuk. De hulp, die tot nu toe telkens is ver leend, is zeer dankbaar aanvaard en geeft vrijmoedigheid binnenkort weer een beroep daarop de doen. Laten allen, die voor het arme kind van de «c.hoal met den Bijbel iets voelen, daaraan meewerken, als ook op hun beurs een beroep wordt gedaan. Gedragen kleeding zoowel als geld is welkom. Luchtbeschermingsoefening. Donderdag is in onze gemeente, evenals in andere gemeenten in het Oostelijk deel der provincie Utrecht gelegen, de luchtbescher mingsoefening gehouden. Bij deze oefening werd van de veronder stelling uitgegaan, dat de oorlogstoestand in Nederland op 1 October was ingetreden. De vijand is aanzienlijk sterker dan onze leger macht, wat in 't bijzonder in de lucht tot uiting komt. Zij heeft de industriecentra in het Zuiden van ons land reeds gebombardeerd, terwijl den autoriteiten bekend was geworden, dat 3 October een aanval gedaan zou worden in onze omgeving. De noodige maatregelen waren getroffen. Zoo waren hier samengesteld: a. Geneeskundige ploeg, bestaande uit le den der E.H.B.O* onder leiding van dr. Ru- pert, bijgestaan door dr. Vos, dr. Donker, beiden uit Soest, en dr. O'breen, uit Soester berg. b. Ontsmettingsploeg. c. Opruimingsploeg, beide samengesteld uit personeel yan Openbare Werken. d. Vrijwillige Brandwaer onder leiding van Ziet de Etalage. 61 Filialen 61 Filialen haar commandant, den heer Groart. e. Politie, voor dit doel versterkt met le den der Vrijwillige Burgerwacht, onder lei ding van den inspecteur van politie alhier, den heer Schreuder. Verder is voor dit doel op den toren van de Oude Ned. Herv. Kerk een uitkijkpost, waarin zich een telefoon be vindt en waar tevens de oude sirene is opge steld, bestemd voor de brandweer om even.- tueele gevallen direct telefonisch te kunnen melden. De signalen luchtalarm worden door gegeven door: sirene Raadhuis, Oude Kerk, Vliegkamp Soesterberg en de stoomfluit van de wasscherij Kuyer te Soestdijk. Toen om 4.40 uur het eerste signaal lucht alarm, bestaande uit herhaalde korte stooten op de sirenes, werd gehoord, begaven boven genoemde ploegen zich naar de voor hen elk afzonderlijk aangewezen appélplaatsen. Te 4.55 uur werd het 2de signaal luchtalarm waarge nomen (lange stooten op sirenes) waarop dus het bombardement een aanvang had geno men. Snel achter elkaar kwamen nu de be richten van plaatsen waar bommen gevallen waren. Zoo was o.a- een brisantbom gevallen op het stationsgebouw Soest, waar tevens gas waargenomen werd. De politie en brand weer, die dadelijk gealarmeerd waren, ver schenen binnen zeer korten tijd op de plaats des onheils, waar uitgebreide maatregelen ge troffen werden om het besmette terrein af te zetten. Door een storing in het telefoon-ver keer was geen verbinding met het gemeente huis te krijgen, waar zich de centrale leiding o.a. generaal Winkelman bevond. Deze oefe ning kwam daardoor niet geheel tot haar recht. Goed slaagde de oefening bij de Soes ter waterleiding, waar de waterleidingbuizen op twee plaatsen gesprongen waren, terwijl de gebouwen en daaromheengelegen terreinen met bosch en heide in brand stonden. Ook hier waren politie en brandweer spoedig ter plaatse, weldra gevolgd door de E.H.B-O. onder leiding van dr. Vos, die de gewonden op deskundige wijze verbonden en daarna vervoerden. De ontsmettings- en opruimings ploeg was inmiddels ook ter plaatse aange komen en begon direct het besmette terrein met zand te bestrooien en bordjes te plaatsen Ook de Oostersche vrouiv weet dat Pu rol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweelzacht. met het opschrift „door gas besmet terrein'^ 's Avonds had eenzelfde oefening plaats tc| Soestduinen, waar het station door bran<^ was vernield en het omliggende terrein met gas vergiftigd. i Hetzelfde deed zich voor bij het terrein yan[ Openbare Werken. Te 9.35 was de oefening weer beëindigd*) Het geheel kan als bijzonder geslaagd woi* den beschouwd. De bevolking werkte goed mee, evenals de automobilisten en andere be^ stuurders van verkeersmiddelen. Slechts en-^ kele gevallen deden zich voor van personen, die weigerden hun lampen te dempen. Erns ij verkeersongeluk te Soesterberg. Dinsdagavond omstreeks 7 uur heeft op Sqstua U33 S-taqjaysaog 3; SsAvyeenss^fjAj uap verkeersongeluk plaats gehad. Op genoemde weg is de berijder van een driewielige bakfiets, K. Tewes uit Driebergen, door een personenauto, bestuurd door den heer Mastenbroek uit Amersfoort, van ach teren aangereden. j De jongen werd tegen den grond geslin gerd en met een hersenschudding, een ga>» pende hoofdwonde en een rechterbeenfrao» tuur naai het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort vervoerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. De baló» fiets ij totaal vernield. De politie stelt een nader onderzoek in Er zijn nog enkele van onze mooie HEERENRIJWIELEN welke wij opruimen wegens einde Huurseizoen. - Dit zijn: met 2 remmen niet van nieuw te onderscheiden voor slechts F 25 Tevens nog een paar MEISJES RIJWIELEN KOMT DIT ZIEN EN U KOOPT BIJ Telefoon 984 Telefoon 984

Soester Courant | 1935 | | pagina 1