Vliegende Schaduwen over Afrika! f Medisch-Tandheelkundig Instituut SMIT'S NIEUWE LEESBILIOTHEEK Orgelconcert -Mft 1 D L SCHAAP CAS1LTOM THEATER Tel?e425 Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. Plaatselijk Nieuws, KIRICHTEK 11 BHOÜÜiEN J. C. DOGGER Tandarts D. Schouten Voor llw Taxi Telefoon 636 Garage JOH. TAK Jr. Theo Baylé LUXE AUTO VERHUUR - Telefoen 578 D. Renooy Birktstraat 26b DE 50E5IER CELBANT ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 tegels f 0.75. Elke tegel meet 15 cent. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's In dit blad worden zondert prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeeoe Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. 14e iA GANG Vrijdag 1 November 1935 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen "onderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.— of f 60.pijnloos trekken nbegrepen. Vullingen f 3,—. Goudkroon f 15.—Pijnloos trekken f 1,50 Alle betalingen eventueel te regelen. (Zie advertentie elders) GOUDEN BRUILOFT. Voor de tweede maal in één week werd Donderdag alhier een gouden bruiloft gevierd. Ditmaal het echtpaar C. HilhorstC. van Schalkwijk. Op ons bezoek aan de beide oudjes, deel de de bruidegom ons mede, dat hij, hoewel reeds 79 jaar, toch nog goed gezond is. Zelfs de boerderij nog onderhoudt en wat tuinwerk doet. Hij is geboren in het huisje, waar hij nu nog woont, Duinweg 6, en heeft vier kinderen gehad, waarvan slechts één over leden is. Opa en Opoe verheugen zich in 't bezit .van tien kleinkinderen. Juffrouw Hilhorst is niet heel gezond meer, zij lijdt aan suikerziekte. Maar toch zat fcij op haar grooten feestdag, keurig in het iSoester galacostuum, vroolijk met haar man temidden van kinderen, kleinkinderen en verdere familie in de feestelijk versierde kamer. Hilhorst verhaalde ons nog, hoe hij Soest gekend heeft, toen het inplaats van 16000, Slechts 3000 zielen telde, en hij nog werkte Voor... dertien veertien stuivers per week! De geheele spoorwegaanleg heeft hij mee gemaakt en zelf ook jaren in dit bedrijf ge- Werkt. Hij en zijn vrouw waren best tevreden met- dezen bijzónderen feestdag, waarin door velen meegeleefd werd, gezien de blijken van be langstelling. Weth» Doorman bedankt. Even na het afdrukken van ons laatste nummer bereikte ons het bericht, dat de heer Doorman wegens ziekte als wethouder [jen raadslid zou hebben bedankt. Dit gerucht is inmiddels waarheid geble- 'ken. In de raadsvergadering van Woensdag middag zijn die geloofsbrieven van zijn op volger, den heer Stroband, reeds onderzocht Ken in orde bevonden, zoodat de heer Stro- band in de volgende vergadering wederom zijn intrede zal doen. j Dat de heer Doorman dit besluit noode heeft genomen staat voor ons vast. De heer Doorman bleek steeds een zeer goed inzicht te hetiben fn de vele gemeente-aangelegen heden, terwijl het werken voor de gemeen schap hem steeds aangenaam was. Met den heèr Doorman gaat een goed raadslid de raadzaal verlaten. Bazar te Soesterberg. Maandagavond werd in het Mil. Vereeni- gingsgebouw te Soesterberg een bijeenkomst gehouden ter bespreking van een te houden bazar en verloting, ten bate van het jeugd werk en de R.K. Militairen. Besloten werd direct na Paschen bedoelde bazar en verloting te houden. In de commis sie werden gekozen de heeren Wegman, voor zitter; Möller, Secretaris en Van Laar, Pen ningmeester. Jongdierendag. In hotel „de Gouden Ploeg" werd Zater dag de tweede Jongdierendag gehouden. Deze tentoonstelling, alleen van hanen en hennen, was georganiseerd door de Ver. van Pluimvee- en Konijnenfokkers „Soest en Om streken". Ongeveer 60 dieren werden inge bonden, waaronder 4 trio's en 2 toornen. De officieels keuring geschiedde door den heer J. J. van. Dam te Hilversum. De eerste prijzen werden gewonnen door: Jonge Houdan haan en overjarige hen, ing. door den heer Burger te Soest; Jonge Mi- norca haan, inz. de heer Verheuvel, Soest; Jonge Zilverpelhaan, inz. de heer de Vlet ter, Soest; Goudwyandotte jonge haan en hen, inz. de heer Veldhuyzen, den Dolder; Patrijs Wyandotte haan, inz. de heer Grauwmans, Soest; Zwarte Java.haan, inz. de heer de Vletter, Soest. Als mooiste dieren der tentoonstelling gold de inzending Houdans. Enkele aardige cadeaux werden als eere- prijzen onder de eerste prijs.winnaars ver deeld. De Jonge Werkman. De tegen j.I. Zondag en Dinsdag aange kondigde uilvoeringen, welke gegeven zouden worden in het Ludgardisgebouw door ,De Jonge Werkman", zijn wegens het overlijden, van den regisseur, den heer J. Lustenhouwer, voor onbepaalden tijd uitgesteld. Jaarvergadering E.S.V.A.C. In hotel „Eemland" hield E.S.V.A.C. haar Jaarvergadering. Te ong. half negen opende de heer Clements, voorzitter der vereen., de vergadering en betuigt zijn leedwezen, dat de vergadering zoo slecht bezocht is. Slechts 22 van de 90 leden zijn aanwezig, wat toch bedroevend is op een avond als deze, waarop de belangen der vereeniging besproken wor den. De notulen van de vergadering op 9 Mei j.1. worden gelezen en goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken zijn o,a. twee bedankjes voor lidmaatschap, n.L van de heeren Spelt en C. Mars. De secretaris krijgt hierna gelegenheid het jaarverslag te lezen. Uit dit 10e jaarverslag blijkt, dat het ledenaantal even groot is als verleden jaar, n.L 90, adspiranten inbegrepen Esvac heeft 6 elftallen in de competitie wed strijden gehad, 3 Zondag, en 3 Zaterdagmid dag-elftallen. 20 Juli echter werden de Zater dagmiddag-elftallen opgeheven bij gebrek aan reserves. De gespeelde wedstrijden zijn over 't geheel niet succesvol geweest. Ook de afd. Athletiek had dit jaar een eerste verslag. De Esvaccers hebben in deze zomersport een goed figuur geslagen, verschillende mooie suc cessen werden behaald. Het verslag van den penningmeester, den lieer Dorjée, de ontvangsten in dit jaar bedra gen een totaal van f 1607.12, met het batig saldo van 1934-'35, een bedrag van f 1616.87 Uitgaven f 1609.36, zoodat dit boekjaar sluit met een batig saldo van f7.51. De heer Dorjée ontvangt een extra woord van dank voor zijn uitgebreid verslag. Hierna deelt de voorzitter mee, dat de subsidie der vereeniging opgeheven is, waar na de begrooting wordt opgemaakt voor 1935- '36, gebaseerd op f 1500.—, Voorzien moet worden in twee bestuurs- vacatures en wel voor de heeren M. van Kooy, yen J. Stouten. De-beide candidaten, J. J. Snor en G. Dekking Sr. worden bij de eerste stemming met resp. iS en 22 van de 24 stem men gekozen. ~n Voor aanvulling elftal-commissie wordt can- didaat gesteld de heer J. Schoppenhouer, die met algemeene stemmen gekozen werd in de vacature van den (heer Moritz. Een feestavond zaj gehouden worden op Maandag 11 November. De heer Andrles van Weerd zal met zijn tooneelclub dezen avond opluisteren. De voorzitter deelt nog mede, dat voor licht-geblesseerde spelers geen dokterskosten mogen betaald worden door de vereeniging en verzoekt de leden mede te werken tot beter onderhoud van. :het terrein. Na onbelangrijke rondvraag sluit de heer, Clemens de vergadering. REGELMATIG BIJHOUDEN, EN CONTROLEERÉN BELASTINGADVIEZEN Accountantskantoor Hartmanlaan 62 SOEST Telefoon 758 Landbouw Crisis-Organisatie. District Soeit— Amersfoort. Aan de leden wordt bekend gemaakt, dat de Secretaris voortaan zitting zal houden des Vrijdags, namiddags van half drie tot vier uur ten zijnen huize Sljaalwijklaan 4, en den Vrijdags, 's avonds vai) half zeven tot half acht in het kantoor der Coöperatieve Land- bouwvereeniging, Tore; v.caat te Soest. Een iëder" worctf vl'ièrfdelijk verzocht zooveel mogelijk tusschen de gestelde uren te komen. Te beginnen Vrijdag r November a.s. Vereeniging voor Mond- en Ge bitverzorging DENTOFORM. houdt spreekuren ten huize van den heer Machtegaalweg 10 Soestdijk (bij de Beetzlaan) VRIJDAG van 9-12 uur. Gratis inlichtingen van 92. Heele gebitten, pijnloos trekken inbegrepen f30.met garantie Pijnloos trekken f 1 .-— Adres: Amsterdam, Amstelkade 64 Saneering Schildersbedrijf. Vrijdag 18 Oct. kwamen de Schilderspa troons, op uuitnoodiging der drie landelijke bonden, in vergadering bijeen in hotel „Eem land". Er zijn besprekingen gehouden over de saneering van het schildersbedrijf, zooals deze alreeds met groote voldoening werkt in de Provincies Friesland, Groningen, Drente, Overijsel en Gelderland. In beginsel werd be sloten om hier in Soest afdeelingen op te zichten van de Landelijke Bonden, waarvoor zich reeds velen als lid opgaven. Om een en ander nader uit te werken is een Comm. gevormd, waarvan optreedt voor den Ned. Bond de heer J. Koudijs, Soester- bergschestraat 52; Kath. Bond de heer H. Huurdeman, Eikenlaan 1 en voor de Christ. Bond de heer Chr. C. Schults, Soesterberg schestraat 55. Inlichtingen omtrent het lidmaatschap en werking der saneering zijn voor Schilders patroons verkrijgbaar bij bovengenoemde hee ren. Binnenkort zal nog een bijeenkomst worden gehouden, waar, een door de com missie uitgenoodigde spreker, nogmaals hst doel der saneering zal toelichten. Waarna tot definitieve oprichting der afdeelingen zal 's Avonds na 10 uur en 's morgens voor 7 uur Telefoon 305 Het goedkoopste en vertrouwdste adres hier ter plaatse Torenstraat 3 - Telefoon 761 Als bibliotheek de nieuwste werken. Heden onze Kinderlectuur weder aangevuld, BW" Boeken worden gehaald en bezorgd zonder verhooging. -fMH mBVMMEiSfi- u.-: ;r; bbi worden besloten. Schilderspatroons worden in hun eigen be lang aangeraden, zich op de hoogte te stellen van de plannen der saneering. (WILHELM IN AKERK) hedenavond (i November) door IDA JONGS- MA, met medewerking van Bariton te Laren 's Avonds 8 uur. Programma's k 25 cent verkrijgbaar aan de kerk. - Bushalte Eikenlaan Sterk verlaagde prijzen b.v. Toeren per uur 11.80 Wachten f 0.60 per uur Amsterdam f3.50 Nijkerk f2.50 Laren f 1.30 Arnhem f5.60 Amersfoort f 0.60 Den Haag f9.— Utrecht f2,— Rotterdam f8.- Haarlem f5.50 Apeldoorn f5.- Orgelconcert Wilheiminakerk. Hedenavond zal het eerste orgelconcert plaats vinden ten bate van het orgel der kerk, door Ida Jongsma, met medewerking van Theo Baylé, bariton te Laren. Uitgevoerd worden werken van: Handel, Schuhect,— Caplet,,-Fianck enz. CARLTON. Naar wij vernemen zal ons Carlton Theater binnen, enkele dagen een buitengewoon schou- spel bieden. De geheeje gevel rondom wordt voorzien met een grootsche lichtreclame, volgens de nieuwste vindingen, welke een zoodanig ef fect zal hebben, dat men van veraf reeds zal kunnen zien dat onze gemeente beschikt over een uitstekend familietheater. De oorspronkelijk aangebrachte verlichting bleek te klein en beantwoordde ook niet aan de door de directie gestelde eischen. De programma aankondiging aan den gevel zal nu plaats vinden op een wijze zooals op het oogenblik in Nederland nog n et is aangebracht. Carlton zal de eerste Gaieon verlichting in Nederland bezitten. FLORAL1A. In het Zaaltje van hotel-café Dennenhof aan de Soestei bergschestraat waren een aantal leden van de j.1. zomer opgerichte vereeni ging „Floralia" bijeen, om onder leiding van den heer J. Goossen een reglement vast te stellen. Na een hartelijk woord van welkom me- Lmoreerde de voorzitter dat „Floralia" een geestes-kind is van de Ver „Soest-Zuid". Deze vereeniging foch heeft verleden jaar het initiatief genomen tot de oprichting van „Floralia" en een som gelds voor de eerste uitreiking van plantjes aan de kinderen be schikbaar gesteld. Om nu op eigen beenen te kunnen staan, h ebben we aller medewer king noodig. Het aantal leden dat thans on geveer 50 is, moet zeker 5 k' keer zoo groot worden. Dan zullen we ons doel: „bij de kinderen liefde tot de natuur op te wek ken" zeker bereiken. Hierna leest de secretaris het door het voorloopig bestuur opgemaakte reglement voor, dat na enkele kleine wijzigingen met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Het doel van de vereeniging .Floralia" is de lust tot het kweeken van planten op te wekken bij de leerlingen van scholen voor lager onderwijs, alsmede bij volwassenen en daardoor mede te werken tot het opwekken van de liefde tot de natuur van het schoon heidsgevoel en de bevordering van den zin voor orde, netheid en goede zeden. Hierop heeft de bestuursverkiezing plaats. Bij acclamatie werd het voorloopig bestuur, bestaande uit de heeren J, Goossen, P. Boe- rem a, G. Langelaar en J. Kraayenbrink tot definitief bestuur benoemd, aangevuld na stem ming met de heeren M* C. van der Plas J. Gcijtenbeek en Th. Majoor. Het voorloopig bestuur heeft het onder wijzend personeel aangescbre - en voor mede werking tot het beoogde doel, terwijl tevens een 500 tal circulaires zijn gedrukt, ter uit reiking om leden te winnen» Na een opwekking van den voorzitter otn Ook de Oostecsche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en p°- maakt en bovendien fluw zoo veel mogelijk paraat te zijn voor de bo« vordering van de uitbreiding van het aantal leden, en de hoop uisprekende dat de jongt vereeniging zal groeien en bloeien, werd d< geannimeerde vergadering circa half elf gó sloten. Na afloop van de Alg. Vergadering heeïl L'et 'besiuut' de functies aldus verdeeld J. Goossen, voorzitter; P. Boerema, Driehoek- scheweg 14, secretaris, G. Langelaar VaU Lenneplaan 1, penningmeester en M» C. v« d. Plas, Alg. adjunct. De man, waar alles om draait! De Mica-Actie ten einde. Zooals men weet. was het de vorige weel^ Zaterdag den laatsten dag van de Mica-ver-* koopactie 1935. Het sluitstuk van deze actie is echter van geheel adminisralieven aard en wordt thans afgewerkt binnen de muren van het Mica» gebouw te Amsterdam, waar, het hoofd-co- mité zetelt. Daar worden nu met man en macht de oplossingen, die bij tienduizendtallen binnen komen verwerkt, en daar zullen straks de gelukkigen worden aangewezen, die in aanmerking komen voor een grooteren of kleineren prijs. Maar tusschen den verkoop in de Mica winkels en het sorteeren en controleeren van de oplossingen, speelde nog een fragment hier ter plaatse, n.1. de ruilbeurs. Het plaatselijk; comité had het Soester Publiek in de gele genheid gesteld, om eventueel ontbrekende puzzle-deéltjes in Eemland te ruilen. Hiervan is een zeer druk gebruik gemaakt. Op som mige momenten van den middag was het zoo druk, dat de leden van het comité, die toch al ingesteld waren op een druk bezoek, vaak nog handen vol werk hadden om de ruil- lustigen allerlei wenken te geven bij het op plakken en het invullen. Over het geheel genomen kan het plaatse- lijk-comité zeer tevreden zijn met de behaalda resultaten. Dat er druk gepuzzled is, bewijst wel het aantal binnengekomen oplossingen, dit bedraagt alleen voor Soest reeds bijna 2000 stuks. De uitslag van den wedstrijd zal uit den aard der zaak nog wel eenigen tijd op ziuh laten wachten. Het Comité zal echter zoo spoedig mogelijk het Soester nübliek vaa den uitslag op de hoogte stellen*

Soester Courant | 1935 | | pagina 1