Uitknippen! Wie behoorde hier te staan? 10 procent korting Medisch-Tandheelkundig Instituut SOETAX ÉL* D. L. SCHAAP Alleen tegen inlevering van deze advertentie* Tandarts Uitgave t DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. Voor Uw Taxi Telefoon 636 Garage JOH. TAK Jr. Wij zijn en blijven aan de spits! RAPID" - Torenstraat 1 b. Officieele Kennisgeving. Ptaats«»Hik Nieuws. Iedere goede oplosser ontvangt vanaf 8 tot en met 15 November bij aankoop KERKSTRAAT t En toch maar 5 cent per K.M. Gorissea D. Schouten HIRiCfSTEil 1IS BOEKHOÜDinOEn J. C, DOGGER DE SOESTER COURANT ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels 1 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie's tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentie's in dit blad worden zonder prijsverhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand 14e JAARGANG Vrijdag 8 November 1935. No. 45 D£ GE NEST ET LAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.of f 60pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f 3.—. Goudkroon f 15Pijnloos trekken f 1.50 Alle betalingen eventueel te regelen. 's Avonds na 10 uur en 's morgens voor 7 uur Telefoon 307 Het goedkoopste en vertrouwdste adres hier ter plaatse Dameszolen en hakken I 0.85 Heerenzolen en hakken f 1.05 SCHOEN-, SPORT- EN LEDERHANDEL 99 Burgemeester en v:thouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in den loop dezer maand overgegaan zal worden tot hernummering van de huispercee- len, gelegen aan de linkerzijde (oneven kant vari den Smits-weg- Soest, - d. November 1935. Büigemeester en Wethouders der gemeen te Soest brengen bij dezen ter openbare ken- ■is, dat de begrootingen a. der plaatselijke inkomsten en uitgaven iroor bet dienstjaar 1936; b. der uitkomsten van het gemeentelijk grondbedrijf voor het dienstjaar 1936; 'c. der uitkomsten van het gemeentelijk we genfonds voor bet dienstjaar 1936 en d. der uitkomsten van het gemeentelijk gas bedrijf voor het dienstjaar 1936 Op heden door hen aan den raad der ge meente zijn aangeboden en vanaf heden voor ten ieder ter secretarie der gemeente ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Soest, 30 October 1935. ■^o-ueelavond. Voor een stampvolle zaal gaf de R.K. Too- neelclub „Ons genoegen" Zondagavond in het St. Joseph-gebouw een uitvoering. Gespeeld werd „Heb ik mijn kind gedood?" een drama in 3 acten, naar Morona's „Josien' van Frits van Duren. De fabrikant Harry Leyers heeft door losbandig leven de eertijds bloeiende zaak van zijn vader aan den rand van faillissement gebracht. Een geldschieter heeft zware hypotheken op fabriek en woon huis en als het werkvolk staakt, omdat het weekloon niet betaalt wordt, komt ook deze geldwolf hem in 't nauw drijven. Toin, zijn oudste zoon en later ook Nol, het jongste zoontje, worden door het oproerige werkvolk uitgescholden. Alles met elkaar brengt de fabrikant tot wanhoop. Maar het tweede be drijf toont, hoe de armoede gekomen is. Leyers is nu zelf werkman, en steeds erger aan de drank geraakt. Nol, het zwakke zoon tje. moet naar kantoor, en wordt daar door een bloedspuwing overvallen. Juist komt de vader, die wegens luiheid ontslagen is, dron ken thuis. Maar geen hulp kan baten, de jongen sterft. De wanhoop van den vader brengt hem tot nadenken en hij zweert de drank af. Het stuk was zeer goed ingestudeerd. Vooral Harry Leyers en de huisknecht ver dienen een extra woord van lof. Concertavond. In de Wilhelminakerk werd Vrijdagavond bet eerste orgelconcert gegeven, door mej» Ida Jongsma, organiste der Julianakerk, met medewerking van den heer Theo Baylé, leer Ung van Marcus Plooyen, bas-bariton te Laren. Na een inleidend woord van Ds B. Alkema werd door Mej. Jongsma aangevangen met Handels Concert in bes dur. Een machtig werk, dat onze volle bewondering afdwingt foor d" In des aanvang was weinig spanning merkbaar, maar daarna bracht zij Handel zooals hij is: overweldigend, vitaal, fijn in kleurschakeering. Dadelijk na dit hoofdnummer trad de heer Baylé op met 'een drietal liederen. In de ballade „Der Hei lige Franciscus" bleef zijn stem omsluierd en aarzelend, doch reeds in het tweede nummer gaf de zanger zich geheel en ontroerde het publiek "door zijn heerlijk geluid. Een sterke gevoelige bariton, in het kerkgebouw zeer goed tot z'n recht komend. Van zijn groot ré pertoire noemen wij bijzonder „Des fremder Kindes Heiliger Christ". Stem en begelei ding maakten dit eigenaardige, kinderlijke lied tot ontroerende kunst. Het „Pië Jesu" van Caplet, een geheel moderne opvatting, ver dient ook een bijzonder woord van lof. Het meest echter konden we de zanger waar- deeicn in de beide aria's van Bach en Handel. Hael klassieke ligt hem ongetwijfeld het Het klassieke ligt hem ongetwijfeld het best. Zijn voordracht hiervan is bijzonder goed. Ida Jongsma begeleidde de zanger uit stekend, het orgel was geheel in samenstero- ming met de zangstem. Nog twee orgelsoli werden gebracht, Can tabile van César Franck, een werk voor de fijnproevers, en een Catilène van Tierné, twee zeer fijne voordrachtstukken. Mej. Jongsma heeft het orgel zeer goed in haar macht en doet het publiek verlangen naar een volgende uitvoering, waarvoor wij dan ook een ieder willen opwekken. De avond was ten bate van het orgel der kerk en heeft opgebracht f 49.—. Weldadigheids-Revue. Wegens plaatsgebrek kon ons bericht om trent de op en 16 en 17 December a.s. in hotel „Eemland" op te voeren Weldadigheids revue „Laat rollen je centen", niet volledig zijn. Als vervolg op de korte mededeeling druk ken wij hieronder af de volledige samenstel ling van de gevormde comité's: Het Eere.Comité bestaat uit: Mr. G. De- keth, Burgemgeester; Mevr. S. A. E. H. Bec- keringh-geb. Krook van Harpen, Particu liere; Mevr. A. M. H. Lommen, Particuliere; J. G. A. Batenburg, Gemeente-Secretaris; A. W. Beckeringh, Particulier; Jhr. C. H. v. d. Brandeler, Directeur O.B.I.-My.; W. Buch, Particulier; A. O. Dammers, Notaris; P. Don ker, Arts; J. S. van Duren, Oud-Wethouder; J. C. C. Phaff, Gep. Luit. Kolonel; Jhr. P. J. H. Röell, Directeur Sanatorium Zonne gloren; J. H. A. Rupert, Arts; J. Stroband, Gep. Kolonel; P. G. de Vos, Arts. Het Uitvoerend Comité is als vogt samen gesteld: E. van Eeden, Soesterb. str. 77, voor zitter; P. J. Drost, Kerkpad N.Z. 39c, Secre taris; M. C. v. d. Plas, v. Lenneplaan 21, Penningmegester; J. L. Alders, Kerkpad N.Z. 31, 2e Voorzitter; G. IC. Schuylenburg, Nieu- werhoekstr. 6, 2e Secretaris; J. Speerstra, Duinweg 12, 2e Penningmeester; M. Horns- veld, Vredehofstraat 29; A. de Nies, Eiken laan 17; L. J. Rasch, Koninginnelaan 25. Bekroningen. Op de op 1, 2 en 4 November te Kort en- hoef gehouden nationale Konijnententoonstel ling zijn ook dieren ingezonden van Soester ingezetenen, die als volgt werden bekroond: P. Beijen verkreeg 1 eerste en 3 tweede prijzen met Fransche hangooren. J. Gaasbeek verkreeg -5 eerste, 4 tweede en 1 derde prijs, resp; met Black en Bleu en Tan en klein zilvers. Th. A. Jansén verkreeg 5 eerste en 2 twee de prijzen, r^sp. met Madagaskar en klein zilvers. H. Verheuvel verkreeg 1 eerste en 3 twee de prijzen, r^sp. met blauwe Weeners. t Legwedstrijd. In de pluimveewereld worden ieder jaar nationale legwsdstrijden gehouden. De vijfde legwedstrijd van de Rhode Island Redclub die verleden jdar 1 Nov. begon, heeft voor de deelnemers ;uit Soest en omgeving de vol gende resultaten opgeleverd: J. A. de Koning heeft 14 dieren ingeleverd, die resp. 132, 1:37, 118, 93, 141, 206, 102, 90, 151, 242, 134, 203, 127 en 152 eieren legden. J. D. Steffens heeft 7 dieren ingezonden, die resp. 163, ï68, 162, 232, 116, 195 en 222 eieren legden. 1 Van de 168 .dieren, die in totaal voor den legwedstrijd werden ingezonden, heeft een hen van den héér J. A. Koning uit Soest hel hoogste aantal n.1. 242 eieren gelegd. EXAMEN. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad, voor de scholen met den bijbel, is o.m. geslaagd Mej. M. Spaargaren, Onderwijzeres, alhier. Feestweek van de Soester Turnclub. Het Maandblad van „de Soester Turn club" brengt ons de mededeeling, dat pl.m. 160 winkeliers niet hun zaken deelnemen aan de door de Club georganiseerde feestweek, die staat gehouden te worden van 27 Nov. tot 6 Dec. a.s. 1 De toegezegdt' moreele steun van de R.K. Middenstandsverfjruiiging en de Centrale Win- keliersvereen. is voor organisatoren van groot belang. Een groot eere-comité heeft zich gevormd onder voorzitterschap van burgemeester G, Deketh, welk comité zich bereid heeft ver klaard tot financieele steun. Iedere deelnemende zaak zal worden voor zien van een vlag, terwijl in de étalage een vanwege de Soester Turnclub geteekende rebus, betrekking hebbende op de zaak, tentoongesteld wordt. De officieele opening van de feestweek zal plaats vinden op Woensdag 27 Nov. a.s., des avonds te 7.30 uur in het Carlton theater door den Burgemeester. Dien avond verleent de muziekvereen. de Soester Harmonie P. V. O. haar medewer king en zal van 8-10 uur vroolijke marsch- muziek in onze gemeente ten gehoore bren gen. En dan is het woord aan de ingezete nen van Soest. Jeugd Sovjet Unie. Zaterdagmiddag werd door de V.V.S.U. alhier een kindermiddag georganiseerd. De zaal van „Eemland" was de plaats hiervoor. De voorzitter begon den middag met een welkomstwoord aan de kinderen en een een voudige uitleg van de Sovjet-idealen. Een paar aardige films werden afgedraaid, de vroo lijke, geteekende avonturen van Pekbroek en een dolle klucht. Het hoofdnummer van deze middag vol afwisseling was de Sovjet-Jeugd- tooneelclub „De vroolijke Brigade". Met talent werd eerst een stukje Russisch kinder leven -en daarna een anti-oorlogsstuk gespeeld. Aardige liedjes werden gezongen, waaraan de Soester jeugd ook meedeedt in 't refrein. Er werd gegoocheld en nog eens gefilmd, wat zeer in den smaak viel bij de kleine bezoekers. CARLTON THEATER Ons Familietheater brengt deze week iets zeer bijzonders. Als hoofdfilm draait de span nende -en interessante Majesticfilm „The Phan- tom Express". Smoky Nolan, een veteraan onder de spoor, wegmachinisten met een prachtigen staat van dienst, staat in een maanloozen, sinisteren nacht op zijn ouwe, getrouwe machine. Alle signalen staan op veilig, hij heeft een lang, recht traject voor zich en de trein dondert dan ook met groote snelheid over de baan. Plotseling echter doemen voor hem in den nacht de koplicliten van een naderende loco motief op. Smoky remt uit alle macht, maar door de schok vliegt de zware locomotief uit de rails en sleept eenige Pullmanwagens met zich. Het is Smoky's eerste spoorwegon geluk in zijn geheelen langen diensttijd, maar het is een vreeselijk spoorwegongeluk, dat aan verscheidene passagiers het leven kost. Het geheimzinnige van het geval is, dat de trein, die h«t ongeluk veroorzaakte, zonder één spoor ia den nacht, verdwenen is. Sinds- TELEFOON 677 Bij de Soetax geen tweede-handsch vehiekels maar goede wagens dien heet deze moordexpresse „The Phan- tom Expresse" (Spook-Expresse). De ontknooping van dit mysterieuze geval brengt tal van verwikkelingen. Vooraf gaat een groote klucht: Koning tegen wil en dank. Een dol-komische film, met dwaze situaties tengevgolge van de zee ziekte van den Negus en het verlangen van een dorpsgemeentergaad om groote_stads-al- lures aan te nemen. Men kan deze week genieten van een bui tengewoon programma. Er is Zaterdag-, Zondag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag matinée. Men leze de adv. in dit nummer. Vereeniging voor Mond- en Ge bitverzorging DENTOFORM. houdt spreekuren ten huize van den heer Nachtegaaiweg 19 Soestdfjk (bij de Beetzlaan) VRIJDAG van 9—12 uur. Gratis inlichtingen van 92. Heele gebitten, pijnloos trekken inbegrepen f30.—, met garantie Pijnloos trekken f 1 Adres: AMSTERDAM, AMSTELICADE 64 Jaarvergadering Chr. Scholen. In het lokaal van de U.L.O. School werd Maandagavond de Jaarvergadering van de Chr. Scholen gehouden. De voorzitter,-de Weleerw. heer Ds Groe- neveld, opende den avond op de gebruikelijke wijze en sprak daarna een kort woord, waarin hij de aanwezigen welkom heette en naar aan leiding van de voorgelezen lofpsalm meedeel de, dat, in tegenstelling met vele andere ver eenigingen, de schoolvereeniging geen reden tot klagen heeft, met het oog op 't afgeloopen en het komende jaar. Met ernst wordt ge werkt en financieel staat de vereeniging er goed voor. Daarom kan er in vertrouwen op God met blijmoedigheid voortgegaan worden. De heer Beekman, Secretaris, leest hierna eerst de notulen van de voorjaarsvergadering van 18 Maart en dan het Jaarverslag 1935. Het aantal leerlingen van de vier scholen sa men is dit jaar teruggeloopen van 615 op 581; de reden hiervan moet gezocht worden in de regeeringsbepaling, dat Jc leeftijd van het schoolkind tenminste zes jaar moet zijn. De verdeeling der leerlingen is als volgt: U.L.O. School 62 leerlingen, waarvoor a leer krach- REGELMATIG BIJHOUDEN EN CONTROLEEREN BELASTfNGAOVIEZEN Accountantskantoor Hartmanlaan 62 SOEST Telefoon 758 Ook de Oostersche vrouw weet dat Purol de huid gaaf en gezond maakt en bovendien fluweel ten, 1 kweekeling met acte, 1 handwerkon- derwijzeres; School Spoorstraat 230 leer lingen, waarvoor 6 leerkrachten, 1 kweeke ling met acte; School Driehoeks weg 189 leer lingen, waarvoor 5 leerkrachten en 1 kwecke- king met acte; School te Hees 100 leeili 'gen. De Uniecollecte heeft dit jaar f 107.— op gebracht. Voor de heer Feringa, die 1 Nov. vertrokken is, werd benoemd de heer Kou- wenhoven te Dalfsen. De administrateur, de heer Endendijk, draagt nu de begrooting voor met een eind cijfer van f 6772.waarbij voor af o-s;ng overschiet f 2500. Het volgende punt der agenda houdt in de vaststelling van een nieuw huishoudelijk reglement, daar het bestaande reglement ge vormd is in 1906 en daar sindsdien de tijuen veranderd zijn, is het reglement op veie jjun- ten onvoldoende geworden. Punt voor punt wordt het nieuwe regiem-: t voorgeiezen sn na enkele kleine wijzigingen vastgesteld. Voor de aftredende bestuursleden waren de Volgende candidaten gesteld: E. J. v d. Flier, aftr. err K. van Tol; W. v. d- Velden, aftr. en J. van Esch. De aftredenden werden herkozen resp. met 23 en 25 stemmen. In de uitloting rentende aandeelen werden uitgeloot de nos. 25 en 26. In de commissie voor controle werden be noemd de heeren Van Maare, Ten Raa en Klein. Na de rondvraag werd de vergadering ïfislntpj»

Soester Courant | 1935 | | pagina 1