Extra bericht DE ZON Ir IJ fUOERX PUROL Medlsch-Tandheelkunriig Instituut Een dag alles GRATIS. WÊKHWBl* D. L. SCHAAP n« ui eeraiEiEfi Dentoform Voor veleo een geluksdag! Uitgave i DRUKKERIJ SMIT N.V., SQESTDIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. GARAGE T WESTEN J. Timmer Jr. Beukenlaan Ne. 28 Het gezellige huis. 'Plaatselijk Nieuws. J. C. DOGGER Dus nu deze 14 dagen Uw inkoopen doen in Manufacturen- en Meubel- magazijn 99 si Een dag alles GftATIS. .kerkjtr.3 - toeft* 3 Voor Uw T AXI Telefoon 636 GARAG E JOH. TAK Jn Avonds na 10 uur en 's morgens voor 7 uur, Telef. 307 DE 5DE5IER COURANT ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels I 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertentie' s tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertenties in dit blad worden zonder prijs verhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJSDe Soester Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. per maand. 14e JAARGANG Vrijdag 6 December 1935 No. 49 DE GENESTETLAAN 1, Soest MOND. EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iederen Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 uur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.of f 60..pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f3Goudkroon f 15.Pijnloos trekken f 1.50 Alle betalingen eventueel te regelen. Agent: Amstel en Eras Rijwielen Eerste klas Reparatie-inrichting Rijwielen eigen merk met Electriscbe lamp geheel compleet fcsntent. Onder volle garantie. Vier van mijn spruiten zijn naar „Het ge zellige Huis" geweest. Ze waren er drie dagen :fröl van. Dat was op 'zichzelf nog zoo erg Sliet. Daar kon ik wel vrede mee nemen; je moet wel es wat door de vingers zien. Ik heb die gezelligheid trouwens niet geheel hoeven te desavouleren, omdat ik toevallig ,'enkele dagen voor zaken op retè moest. Maar tioen ik weer thuis kwam had je 't pas goed j&an den gang. Gedachtig de spreuk: do it now! hadden de blagen direct in praktijk 'gebracht de nuttige lessen van de tentoon stelling. „Pa, nu is het hier het gezellige huis" nepen ze als in koor. En jawel, bij de voor deur bovert de brievenbus brandde een lamp je, evenals een bij het huisnummer en naam bord. In de bal links en rechts van het ('spiegeltje en boven bet schilderij, voorstel lende „het huishouden van Jan Steen", waren ;er ook al. In de kamer hadden ze onder de ,tafel tegen elke tafelpoot aan een lampje ge maakt van 15 Watt. In 't halfdonker toen de rest der lampen nog niet brandde jdeed dat wel erg fantastisch. Ook de divan fiWaS van onderen verlicht. De luidspreker Jwas ook van binnen van een lampje voor dien, 't Is net of zoo'n ding leeft, vooral als een preek of een voordracht door den ether naar binnen stroomt. .Wel is waar breek je voorloopig nog bijna jjte hals over de draden en snoeren, maar die pullen te gelegener tijd nog worden wegge werkt. 1 Onze trap naar de bovenverdieping heeft toevallig vier paaltjes. En om nu niet de een [tekort te doen tegenover de ander, hadden [fee op elk dier palen een lichtpunt aange bracht. Het deedt mij denken aan een Cake walk op de Kermis. Op de slaapkamers was er onder ieder bed 'en in elk nachtkastje ook een. Dat was goed 'gezien, want juist daar is zoeken hinderlijk Vn is tijd kostbaar. In de W.C. was wel het 'summun van verlichting aangebracht. Niet 'Xninder dan twee lichtpunten maar, laat ons daar liever niet dieper op ingaan. Alles te samen heb ik nu in huis een zeer gerieflijke verlichting. In totaal zijn in de [zeven vertrekken, kelder en hall meegere- Ikend, 115 lichtpunten en 83 schakelaars. Voorloopig is het nog een heele toer om de juiste schakelaar te vinden, maar ah we 'ons die routine hebben eigen gemaakt, ge- 1 loof ik wel, dat het een heele verbetering is. SNARS. Bazar Schoolfonds. Zooals reeds eerder is gemeld, werd op initiatief van de afd. Soesterberg van „Volks onderwijs" alhier een comité gevormd, dat zich ten doel stelt: Het houden van een bazar op 27, 28 en 29 Februari a.s., ten bate van het schoolfonds Openbare School te Soesterberg. Er werd bereids een Eere-comité gevormd waarin de navolgende Dames en Heeren zit ting hebben genomen: Burgemeester Mr. G. Deketh, F. M. Albarda, Mevr. C. M. S. Al- bardavan Waning, W. H. C. Doorman, F. A. van Heijst, Mevr. M. H. J. van Heijst Schröder, Mr. P. J. C. Tetrode, Mevr. C. L. Tetrodevan Gildemeester, Kolon. K. E. Oudendijk, Mevr. J. Oudendijk—Bilau, A. v. d. VlugtMiddelburg. Het Werk-comité bestaat uit de Dames en Heeren: Dirk Lub, voorzitter; A. Mulder, se cretaris; J. Baars, penningmeester; B. dep Braven, Mevr. A. van Hengel Boog, H. W. Montauban, Mej. A. E. Rupp, M. C. Thijssen >en Mevr. J. de WildeVos. St. Nicolaas. Onder groote belangstelling van de Soester jeugd heeft St. Nicolaas Zaterdagmiddag een tochtje door het dorp gemaakt. Bij „de Vlijt" wachtten de nieuwsgierigen belaas in den regen! Niettemin was de vroo- lijkheid er in. P.V.O. voorop met schetterende muziek en daarachter, omringd door boeren te paard, versierd met de kleuren der Soester Turnclub, St. Nicolaas met zijn knecht in een open rijtuig dat rinkelde van de bellen. Piet strooide pinda's, die door de kinderen blij uit de modder gerischt werden. Zoo ging men het geheele dorp door en ook vele ouderen genoten van het aa~dig schouwspel. 1 Zendingsfilm. In de Jubanakerk werd Maandagmiddag en avond de film van het Zendingswerk te Ban- jomas vertoond. Des middags was het gebouw geheel gevuld met kinderen, evenals 's avonds met volwassenen. Voor een zeer aandachtig gehoor vertelde Ds B. Alkema een en ander ter verduidelijking. Niet alleen het Zendings werk doch ook het med'sch werk werd ver filmd. Een buitengewoon interessante film, die ten volle het mooie Zendingswerk deed uitkomen. Tooneelsvond. De Tooneelvereeniging „De Vriendschap' gaf Dinsdagavond een uitvoering in hotel „De Gouden Ploeg". Opgevoerd werd een drama in 1 bedrijf „Levensdwang". Dit was werke lijk een drama. Na de pauze ging een alleraar digste klucht in 3 bedrijven „De verzegelde Burgemeester", die zeer in den smaak viel. Spel en kleeding waren goed verzorgd. Sc ester Schaakclub. Op 10 Decembet a.s. speelt Soest I een thuiswedstrijd tegen Amersfoort I, terwijl den volgenden dag het ie en 2e tiental gezamen lijk optrekt naar Hilversum om den strijd aan te binden tegen bet 2e en 4e tiental van Hil versum; de reis geschiedt gezamenlijk per autobus. Voor deze 3 wedstrijden wordt door Soest op een gunstig resultaat gehoopt; hier voor is in d eeerste plaats noodig zoo volledig mogelijk uit te komen. Juist voor bet bereiken van een zoo goed mogelijk resultaat in de competitie van den Stichtsch-Gooische Schaakbond zal er voor de deelnemende tientallen en reserves een on derlinge training worden gehouden. Deze is vastgesteld op Zaterdagmiddag van 2—5 uur in de R.K. Jongensschool, Steenhofstr. 28. Op de laatste clubavond kon wederom een adspirant-lid worden candidaat gesteld. Wie volgt? Het begin van art. 9 van het Regle ment zegt: Adspirant-Ieden kunnen zij worden, die den leeftijd van 18 jaar nog niet bereikt hebben; zij betalen de halve contributie van die van de gewone leden en zijn vrijgesteld van entree-geld. De clubavond is iederen Dinsdagavond vanaf 8 uur in het gebouw van „Religie en Kunst", Rembrantlaan, alhier. Gemeentelijke Keuringsdienst. Overzicht over de maand October 1935. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 59 runderen, 3 paarden, 2 pinken, 3 hitten, 27 vette kalveren, 77 varkens, 6 schapen. Huisslachtingen: 3 runderen, I vet kalf, 9 varkens en 3 schapen. Ingevoerd werd7041 kilogram vlcesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 5 runderen, 1 vet kalf en 9 varkens. Uit nood werj 1 rund. REGELMATIG BIJHOUDEN. EN CONTROLEEREN BELASTIHGADVIEZEN Accountantskantoor Hartmanlaan 62 SOEST Telefoon 758 Gestorven: 1 rund en 3 nuchtere kalveren. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't Klein onder Toezicht": 1 rund. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Steri lisatie": 1 vet kalf en 1 varken. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund en 3 nuchtere kalveren. Aan Organen werden afgekeurd: Van Runderen: 9 paar longen, 2 harten, 20 levers, 1 milt, 1 maag, 1 stel'darmen, 2 uiers, 1 borstvlies, 1 buikvlies en' 5 lymphklieren. 5 paar nieren. Van Varkens: 11 paar longen, 3 harten, 6 levers, 1 milt, I stel darmen, 1 maagt, 4 paar nieren, 1 borstvlies, 9 lymphklieren, 1 tong, 8 kilogram ongesmolten vet. Van Kalveren: 1 paar longen, 1 hart, 1 Ie- ver, 1 milt, 2 paar nieren, r lymphklieren. Van Paarden: 10 kilogram vleesch, Benoeming. In de plaats van den heer G. Muts', 'die per 1 December eervol ontheven is van zijn post aan het station Soestdijk, is met ingang van 1 Januari benoemd de heer G. Goedhart uit Leimuiden. Huldiging van den heer P. Brands. Zaterdagavond had tijdens de sluiting van het postkantoor de huldiging plaats van den heer P. Brands, ambtenaar P.T.T. alhier, die op 1 December j.1, zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht. •Ter gelegenheid hiervaSW^s door het per. soneel een eereboog opgericht. Eerst spray de directeur namens het administratief per soneel woorden van gelukwenschen en wees op de aangename en prettige samenwerking met den jubilaris. Hierna voerde de heer Roeien namens zijn collega's het woord, ter wijl de heer Van Kekem namens den C.B. P.T.T. den heer Brands complimenteerde. Ook namens het bestellend personeel en de werk vrouw werd van de aangename verstandhou ding en prettige samenwerking gesproken. Namens het geheele personeel werden den jubilaris als stoffelijk blijk van waardeering bloemen en een leeslamp aangeboden. Van de afdeeling Soest van den Centr. de Postbond ontving hij een bondspen. Mede namens zijn echtgenoote bracht de jubilaris dank aan allen en memoreerde de veranderde toestanden bij de Posterijen en in het bijzonder te Soest. De tijd, dat Zondags morgens de courant wefd uitgereikt en ge lezen in een café is reeds lang voorbij, aldus spreker. In de woning van den jubilaris werd het feest in intiemen kring gevierd. Tandheelkundige Inrichting Spreekuur Vrijdag's 9—12 uur Inlichtingen Vrijdag's 9 2 uur Raehtepalweg 10 - Soestdijk (bij de Beetzlaan) Geheele gebitten f 30.— Drankwet. Bij Kon. Besluit is het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente met in gang van i Januari 1936 verhoogd van 18 tot 21. Leerlingenavond. Vrijdagavond gaven de leerlingen van Mej. Jet van der Es, Pianoleerares, blijken van hun kennis in de zaal van hotel „Eemland". Pianospel en tooneelstukjes wisselden el kaar af. Plet is jammer, dat de belangstelling niet grooter was, want hier viel werkelijk te genieten. Er werd muzikaal en goed ge speeld. Van de meer-gevorderden noemen wij in 't bijzonder de Mondscheinsonate ie deel,, gespeeld door Mej. Polly Hofman. Het zang stukje van Joh. Veth „St. Nicolaasavond" viel algemeen zeer in den smaak, vooral de kleine St. Nicolaas had aller bewondering. Ook „Ansje en Hansje" was een succesnum mertje. In de pauze werd de leerares door een aan tal kinderen een bloemstukje aangeboden en daarna door Mevr. Koopmans namens de ouders een zilveren toiletgarnituur, als blijven de herinnering aan dezen avond. Ook na de pauze was het programma weer Tusschen Maandag 9 December en Dinsdag 24 December is een dag aangewezen, waarop, wij alles GRATIS geven. Deze dag is vastgesteld en nu reeds bij de politie gedeponeerd. Iedezt koop er ontvangt hij contante be taling een bon, waarop vermeld datum en be drag. Een ieder, die op den vastgestelden dag bij ons heeft gekocht, kan na 24 Dec., als den dag in onze etalages bekend gemaakt wordt, nogmaals het bedrag besteden, tegen inwisseling der bons van den Gratis-dag. Konninginneiaan 25 Soestdijk TELEFOCfN vol afwisseling. Begonnen werd met het zang spelletje van Hendrika v. Tusschenbroek „De Sneeuwman", een snoezig klein effect. Verder volgden er werkjes van eenvoudigen, maar ook van ingewikkelden aard. Men kreeg ook Schumann, Chopin en Grieg te hooren. Hoe wel de voordracht hier en daar wel iets te wenschen overliet, mag toch gezegd worden, dat er met succes gestudeerd wordt. De piano was welwillend afgestaan door de fa. Goldsmeding te Hilversum. Huldiging. De heer G. Muts, een der onder-chefs van het station Soestdijk, legde i Dec. met wacht geld en vervroegd pensioen zijn functie neer. Deze gelegenheid was aangegrepen door enkele vaste treinreizigers, om den beambte te huldigen. Op initiatief van de heeren O. Lin- zel, W. J. van Haagen en M. C. Wijnbeek was een bijeenkomst georganiseerd in het Stations-café Verkerk. Per rijtuig werden de heer en mevr. Muts van hun woning gehaald en in versierde stoelen ontvangen door den heer Van Haagen, terwijl de Soester Har monie P.V.O. een marsch speelde. De heer M. C. Wijnbeek sprak den beambte toe. Hoe wel de heer Muts zijn werk nu gaat neer leggen, zal hij zich toch niet vervelen, daar andere werkzaamheden hem wachten. Doch wanneer hij terugdenkt aan deze 31 jaren trouwen dienst, kan hij verzekerd zijn, dat vele reizigers, en voor al degenen, die dagelijks op en neer gaan, hem met leedwezen zagen vertrekken. Als bewijs van hoogachting bood spr. dan den heer Muts een zeer mooie teeke. ning aan van het station met inzet van den vertrekkenden beambte, in fraaie lijst. Door Ben en Zusje Verkerk werden onder het op zeggen van een aardig wenschje, bloemen aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Muts voor de hulde. P.V.O. speelde „Groot-Rotterdam" en nog een marsch-iy>tpourri. Hierna begaf men zich naar de wachtkamer 2e klasse, waar namen? het spoorwegpersoneel door den Chef van Soest en Soestdijk, den heer Lankamp, ondei het uitspreken van waardeerende woorden, een zeer mooie leunstoel geoffreerd werd. Nog maals dankte de heer Muts voor het cadeau en voor de aangename samenwerking gedu rende de vele jaren. Bekroningen. Door verschillende leden der postduiven-ver. „De Zwaluw" alhier, werd deelgenomen aaa de dezer dagen te Amersfoort gehouden tien de tentoonstelling van konijnen, pluimvee en duiven, met het navolgende resultaat: W. C. Priem: 2 eerste, 3 tweede, 3 derde, 2 vierde, 1 vijfde prijs en 1 zeer eervolle ver melding (Z.E.V.). J. B. Mulders: 3 eereprijzen, 3 eerste, 3 tweede en 1 vierde prijs. H. van Sitter: 2 tweede, 1 derde, t vierdfl prijs en 1 eervolle vermelding (E.V.). J. Kruseman: 1 eerste, 2 vijfde prijzen en 2 E.V. J. Pot: 1 tweede, 2 derde prijzen en 3 E.V, J. T. van Burgsteden: 1 derde, 1 zevende prijs en 1 E.V* G. Teeken: 2 tweede, 1 derde en I zesde prijs. A. A. van Dorresteyn: 1 eerste, 1 vierde, I. vijfde en I eeerprijs. zijn leelijk en iedereen ziet ze. Als Uw handen ruw, rood of stuk zijn, dan (worden ze weer vlug 1 gaaf, zacht en blank met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten. Het goedkoopste en vertrouwdste adres hier ter plaatse. '^Mi

Soester Courant | 1935 | | pagina 1