G Jomp s SOETAX CARLTON THEATER NIEUWJAAR Medisch-Tandheelkundig Instituut Ks 0 tsmfers as GEMIS KWH Mensa tor io DE KRIBBEBIJTER Denteform KERKJTR.3 -'SOEn Uitgave: DRUKKERIJ SMIT N.V., SOESTOIJK, Van Weedestraat 35, Telefoon 566. SPO RTik KTI KELEN RAPID Torensfr. 13 Rijwiel- en Luxe Verhuuren Taxibedrijf J. C. DOGC'ER T andheelktiJidige Inrichting Officleele Kennisgeving. Telefoon 677 Plaatselijk Nieuws. Als gevolg van de korte werkweek verschijnt ona blad deze week in 4 blad zijden. mm U ook in 1936 veilig rijden? Garage Joh. Tak. Jr, Telefoon 636 14e JAARGANG Vrijdag 27 December 1935 ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels 'I 0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Advertentle's in dit blad worden zonder prijsvêrhooging in het andere blad opgenomen. UITGAVE van: „DE SOESTER COURANT" en „SOESTER WEEKBLAD" Algemeene Weekbladen. ABONNEMENTSPRIJS: De Soester.Courant 65 cent per 3 maanden en Soester Weekblad 10 ct. pér maand. No. 52 DEGENESTETLAAN 1, Soest MOND- EN TANDARTS (AMSTERDAM) houdt spreekuur in Soest iedeten Donderdag en Zaterdag van 10-12 en 1-3 taur. Zeer billijke tarieven Geheel gebit f 45.— of f 60.—, pijnloos trekken inbegrepen. Vullingen f 3.Goudkroon f15..Pijnloos trekken f 1.50 Alle betalingen eventueel te regelen. Schoenhandel Reparatie inrichting 33 Heeren zolen en hakken Dames zolen en hakken I 1.05 f 0.85 Koninginnelaan 4 BELASTINGADVIEZEN OPMAKEN VAN-3ALANSEN EN VERLIES- EN WINSTREKENINGEN. Regelmatig .bijhouden ien controleeren van Admini; raties. Accountantskantoor Hartmanjaan 62 S*' EST Telefoon 758 Telefoon 984 Het wordt zoetjes-aan een weinig aantrek' kelijke taak om een Nieuwjaarsartikel te schrijven. In zes, zeven achtereenvolgende jaren hebben we daarbij gewezen op de moei lijkheden van den tijd en hebben we ons „verdienstelijk" gemaakt' met het uitziften van s) die omstandig;heden,_vy elke o.i. op een bete re toekomst auiaaou cn «ius Itl i worden geacht om het nieuwe jaar met ver trouwen tegemoet te doen treden. Helaas heeft de uitkomst keer op keer de verwachtingen beschaamd en zijn we bij onze pogingen om ons omhoog te werken uit den crisisput, door nieuwe afbrokkelingen steeds verder .teruggegleden. En zouden we thans maar wéér, voor den zóóveelsten keer, den lezers moeten gaan voorhouden, dat het wel béter zal worden in 1936 dat er teekenen van oplossing zijn dat er in Amerika enz., enz. We zijn zelf te zeer ontmoedigd om in zul- ken geest weer 'n Nieuwjaarsartikel te kun nen samenstellen en te gelooven in de eigen voorspellingen. We weten het niet, of we er in 1936 beter voor zullen komen te staan dan in het afgeloopen crisisjaar, we hebben zelfs geen redenen om dat voor het komende nieuwe jaar speciaal te verhopen. Wat we echter wèl weten, is: dat ééns de algemeene economische toestand zich zal moeten her stellen en dat we allen tot taak en plicht heb ben om te ijveren en te worstelen, opdat we bij de start vanaf het keerpunt nog zoo goed mogelijk in conditie zullen zijn. Daartoe overzien we op heden den stand van onze economische middelen en peilen we de vermogens van onzen moreelen weerstand we maken dus balans. -"".w En hoe die ook moge uitvallen we besluiten om den strijd voor herstel van ma- terieele welvaart en voor onze verrijking met geestelijke goederen voort te zetten, te hard nekkiger naarmate de inzinking in het afge loopen jaar grooter werd. Dat deze strijd in het nieuwe jaar succesvol moge zijn, wenschen we onzen lezers van harte toe. Al zijn we niet in staat om de middelen aan te wijzen, door welke we spoedig een betere toekomst kunnen forceeren, wèl zijn we in staat om aan te geven langs welken weg het maatschappelijk herstel in geen ge val kan worden bereikt. Die verkeerde weg heet: het Ik-straatje. Het is misschien een impulsieve gedachte om in de benauwenis allereerst en zelfs alléén voor zich zeiven te willen zorgen, maar het Is een verkeerde gedachte. We zitten op een mwo 1 rt, txvwtx. Spreekuur Vrijdag's 9—12 uur Inlichtingen kosteloos. Nachtegaahveg 10Soetdijk- (bij de Beetzlaan) Geheele gebitten f30.- zinkend schip en als ieder nu slechts op eigenbehoud uit is, dan verdrinken wé zon der twijfel allemaal. Slechts door gezamenlijk te worstelen, beurt om beurt aan'de pompen te staan en de .vuren gloeiende te houden, zullen we het schip drijvende houden en uit eindelijk de kans krijgen om een veilige haven binnen te loopen. Een opmerkelijk teeken van onzen tijd is, dat terwijl alle inkomens snel dalende zijn, de irijzen ^n_d£_spaarhank^m—ffeweM^.1om hoog Jrian. Dat duidf "er"op, hoezeer de. men- schen er op uit zijn om voor zichzelf het een en ander te „redden" uit een zaak, welke ze meenen te zien ondergaan. Dat is de deugd der spaarzaamheid overschatten niet alleen, maar de beteekenis dier deugd nietswaardig maken bovendien. Vooral in onzen tijd moet ze met mate worden beoefend, want als we met z'n allen een tevéél aan de circulatie gaan onttrekken en dus gaan bezuinigen op eigenlijk-nood f ge uitgaven, dan tarten we het noodlot en ver haasten we den gemeenschappel'jken onder gang, Wanneer de maatschappij in haar ge heel wordt geruïneerd, bcteekent voor den een of den ander 'n goed gevuld spaarbankboekje of een aanmerkelijk tegoed op de bank heusch geen uitkomst, want als alles kapot is, telt geen bezit meer. Als alles kapot is, hebben 'n groote mond en een paar krachtige armen méér waarde in den bestaansstrijd dan geld en goed. We wekken daarom onze lezers op om in het nieuwe jgar op practische wijze zoo veel mogelijk mee te werken aan het maat schappelijk herstel door minder bedacht te zijn op 't eigen-behoud dan op het algemeen welzijn. Pas door elkaar te helpen, zullen we uiteindelijk zelf baat vinden. Als we onze geldelijke middelen zooveel mogelijk aanwenden om te koopen wat noodig of nuttig is en werken te laten doen niet zelf prutsen! welke door gevoelens van schoonheid of zindelijkheid, dan wel door eischen van onderhoud worden verlangd, kun nen we de „omstandigheden", waarop we allemaal zitten te wachten, helpen in het leven te roepen. De nieuwe tijd vraagt op te houden met onlogische zuinigheid. Als we dat allen leeren inzien ja, dan tóch zouden we weer reden hebben om spe ciaal van het nieuwe jaar 1936 den zegen van eenig economisch herstel te verwachten. Dien zegen, alsmede geestelijke verrijking van het gemoed, wordt den lezers en lezeres sen op de hartelijkste wijze toegewensclit. Aangezien hetuitvaardigen van dit ver-' bouwverbod- noodig 'heek om de gevaren, welke voor- cultuur e handel aan de teelt van voor wratziekte v.Jtbare rassen verbonden zijn, te verminderen, vindt door den Planten- ziektenkundigen Dier.;', mot de meeste klem aangeraden ter vervaging van Bravo, de Wet en Kampioen aïe e n die rassen te ver bouwen, welke onva Har zijn voor de wrat: zïekte. Hiertoe behooren o a. de hier volgende, in de rassénlijst van* het; instituut voor Planten veredeling opgenomen geelvleezige rassen: Bevelander, Noordeling, Souvenir, Furore, Po pulair, West Barbande1, Record, Robijn, Um-. cum, Muntinga 17, C.-runo, Nationaal, Bato, Alberta, Julinieren, /ripha, Triumf, Erdgold Dunbar Yeoman, Preussen. Atlas, Bonus ei' de witvleezige rassen Albxon, Concurrent, Hel lena, Majestic en Graat Scot. Tot de zeer wein'g vatbare rassen^jklmnei' gerekend worden de JRoode en Bonte Star. In dit verband moge de aandacht geves •'tigd worden op de mogelijk'1 .ld van aankoop van He velde goedgekeurd pootgoed voor-ziei van certificaat en plombe van den Neder landschen Algemeenèa Keuringsdienst te Wa geningen (N.A.K.). -Nadere inlichtingen worden verstrekt dodo den Planlenziektenkimdigen Dienst te Wage' ningen, door de bij dezen Dienst werkzami ambtenaren alsmede door den Rijks-Land- er Tuinbouwconsuientc i; Soest, 19 December "iv35- De Burgemeester voornoemd, G. DEKETE Burgemeester en Wethouders van Soest; Gelet op artikel 25 van de Algemeene Politic- Verordening voor de gemeente Soest; BEVELEN dat hoofdpersonen van perceelen en eigenaars, ge' ruikers of beheerders van onbewoonde perceelen zullen wegruimen de sneeuw, welke j zich be.indt op den openbaren weg vooi of langs hunne perceelen of zulien bestrooien den weg met zand of asch bij gladheid. Soest, 19 December 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. De Burgemeester van Soest brengt ten verzoeke van den Minister van Landbouw en Visscherij het navolgende tér openbare ken nis; Verbouwverbod van eenlgé Aardapelrassen. De Minister van. Landbouw en Visscherij vestigt er de bijzondere aandacht van belang hebbenden op, dat bij Koninklijk Besluit v: 30 October 1935 me* ingang- van 1 Januari 1936 de verbouw van aardappelen, onder welke benaming ook bekend, behoorende tot de rassen Bravo, de Wet en Kampioen ver boden is. Door dit verbouwverbod zullen vele verbouwers genoodzaakt zijn, dezen win ter of het volgend voorjaar pootgoed aan te schaffen van rassen, waarvan de verbouw wel is toegestaan. Uitloting. Maandag a.s., 's avonds 7 uur, zal in café „Cetrum" te Soesterberg de trekking plaats vinden van de verloting ten bate van het trainingsfonds van de Voetbalvereeniging „Soesterberg". Tevens zal op dien avond een intieme club avond voor de leden worden gehouden, waar aan vele attractie's met aardige prijzen zijn verbonden. De Bergspelers. Vrijdagavond werd door de tooneelvereen. „De Bergspelers" te Soesterberg in „Pluis ten Halve" een uitvoering gegeven voor dona teurs en genoodigden. Opgevoerd werd „Eerloos", drama in drie bedrijven. Door den heer Kolonel Oudendijk werd deze avond met een hartelijke speech geopend. Het spel was uitmuntend en het steeds oplaaiende applaus welverdiend. Het vroolijke gedeelte werd verzorgd door het duo Bob en Betty, die er slag van hadden de vroolijkheid er in te brengen en te houden. Kolonel Oudendijk bracht aan het einde van den avond een welverdiende hulde aan alle spelers, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. SOEST TELEFOON 425 Vanaf Vrijdag 27 tot en met Donderdag 2 Januari Toegang alle leeftijden met Cor Ruys en Louis de Bree De pers schreef unaniem: De beste Hollandsche amusementsfilm; de lachsalvo's zijn niet van de lucht. Op veler verzoek en wegens enorm succes is het ons gelukt de iilm„HET COMPLOT DER 39 STAPPEN" alleen voor Vrij dag, Zaterdag en Zondag te prolongeeren als tweede Hoofdfilm (na de Krib bebijter). Wie is Mysterie 39 Spannend, sensationeel. De meest besproken film. Vanaf Maandagavond tot en met Donderdag vertoonen wij bij De Kiib- bebijter een geheel nieuw bijprogramma. Matinee's Zondag- en Nieuwjaarsmiddag half drie: zelfde program als 's avonds a Entree 's avonds f 1.-1 0.8JL 0.60. 0.40. Matinee f080. 0.60. 0.40, 0.25 ATTENTIE Twee groote Kindermatinee's: Zondag- en Maandagmiddag half drie. Teekenfilm en Kluchten Entree f0.15 en 0.25. Begeleiders f 0.30 en 0.40 Bespreekt tijdig Uw plaatsen I Aanvang 8.15 uur Kath. Kring Soesterberg. Door den R.K. Kring „St. Carolus" te Soesterberg is met medewerking van den heer A. E. Wegman, hoofd der R.K. School, een kinderfeest georganiseerd, hetwelk zal gehou den worden op Zondagmiddag a.s. in de zaal van „Pluis ten Halve". Door de leerlingen der school zal een too- neelstuk worden opgevoerd, terwijl de school kinderen een tractatie zullen, ontvangen. Verder is door den Kring een wildavond georganiseerd, welke op Maandagavond (30 Dec.) zal gehouden worden. Sancta Caecilia. Door de R.K. Gemengde Zangvereeniging „Sancta Caecilia" te Soesterberg, directeur de heer A. E. Wegman, zal Maandag 6 jan. 's avonds te 8 uur, een uitvoering gegeven worden in „Huis ten Halve". Uitgevoerd zal worden „Die hci'ige Drie koningen" van H. F. Muller, voor soli, koor en orkest. Medewerkenden zijn: Mevr. Jane de KoffLorentz, sopraan; Riek Bouw, alt en de Soesterbergsche Orkestvereeniging, dir. de heer Rooda. CARLTON. Eindelijk, eindelijk, eindelijk! Zoo ving de vóórfilm van de Kribbebijter aan, gevolgd door een reeks recensies van Maasbode, Te legraaf, het Volk en talrijke andere bladen, die allen Cor Ruijs en Louis de Bree om strijd roemden als de geweldige filmspelers die dit lachsucces hebben gemaakt. Wij ontleenen aan het programma (zie adv.) o.m. dat heden Vrijdag, Zaterdag en Zondag de meest besproken spannende film „Het com plot van de 39 Voetstappen" als tweede hoofdfilm (dus nog 3 dagen) wordt vertoond. Een evenement van spanning! Voorts, dat Maandagavond en volgende avonden bij de Kribbebijter een geheel nieuw bijprogramma wordt vertoond. Speciale kin dermatinee's zijn er Zaterdag- en Maandag middag. Carlton geeft deze feestdagen wel eep bui tengewoon programma. Wij herinneren aan de noodzakelijkheid'plaatsen te bespreken wil men verzekerd zijn van een goede plaats. Landbouw Crisis Organisatie voor Utrecht. Het Bestuur der Landbouw Crisis Organi; satie voor Utrecht brengt ter kennis van alle bij de Organisatie aangeslotenen, dat in af wijking1 van het in Bestuursbesluit No. 3 vast gestelde termijn van 4 dagen, de geboorte aangifte van biggen welke geboren worden 29, 30 en 31 December 193?, vóór 2 Jan. 1936 des namiddags 12 uur schriftelijk moet ge schieden bij den Secretaris der Plaatselijk* Commissie. Lezing Ds. W. Hoekendijk. Voor de Maranatha-beweging trad in „Reli. gie en Kunst" als spreker op Ds. W. Hoeken- dijk te Bussum. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze geopend, waarna eerst een zangkoortje uit Huizen het lied „Vat Gij mijn hand" ten gehoore bracht. Ds. Hoekendijk nam hierna het woord met zijn onderwerp „De Toekomst des Heeren, de oplossing van de huidige wereldcrisis", Spr. betoogde, hoe de crisis „van onzen tijd zijn vernielende" invloed op aller'.ei gebied doet geiden. Leerden de baby's vroeger aller eerst „Papa en Mama" zeggen, thans leerl het kind éérst zeggen: „auto, radio en crisis". Ook op godsdienstig gebied werkt deze in vloed. Aan den eenen kant een opstandig, bruut loslaten van God, aan de andere zijde een leeg vormen-geloof. Spr. acht het een verschijnsel van dezen crisistijd, dat eer eisch van God verzaakt wordt in handeL politiek, kunst, het chr. huwelijk, het gezin en economisch gebied. Spr. gelooft dat het vastloopen zal met de steun, de belas.ingen, de gezinnen, dé jeugd, op kerkelijk gebied. Overal is afbrokkeling van geloof. Het spiritisme etc. werkt meer dan ooit. Steeds meer gaan de demon'sche krachten door, omdat de H. Geest zoo weinig zich openbaren kan in ware kinderen Gods. Is i« deze vreeselijke toestand nog verand e ing te brengen? Daar is slechts één ding voor noodig, d© waarachtige,openbaring van Gods heerlijkheid, Zijn wederkomst in deze donkere wereld. De bckeering tot den eenigen God, die toch alles bestuurt, ook de wereldcrisis. Het zangkoor deed nog eenig© liederen hooren. Ook werd gemecnschappeLk ge zongen- Ontbiedt dan Uw Taxi of Luxe wagen uitsluitend van Wij wenschen aan alle cliëntèle een voorspoedig en gelukkig 1936

Soester Courant | 1935 | | pagina 1