Nieuws? „De Vrouwenhater" GELUKKIG NIEUWJAAR. J, O. van Hearlem Ingezonden stukken, Aan alle menschen uit de Indische Cultures, Burgerlijke Stand. Kerkberichten. Orgelconcert. Het tweede orgelconcert van dit seizoen werd gegeven op Vrijdag ao Dec., in de Willielminakerk, door Mej. Ida Jongs ma, or- ganiste te Soestdijk. Het zeer mooi in elkaar gezette programma was geheel in den geest van het naderend Kerstfeest, een plechtige voorbereiding. De orginiste begon den avond met een koraal en variaties van Walther „Mcinem Je- tum lass ich nicht". Dadelijk bracht dit een gewijde aandacht in het kerkgebouw. Daarna rolgden twee koralen van Bach, die men vol komen tegenstellingen zou kunnen noemen. Het eerste, een machtig imponeerend werk, de melodie zwaar in de breede pedaaltoon, het „In dulci jubilo" daarentegen schoon van fijnheid en eenvoud, zooals de schamele Kerst- kribb#was. Hierna volgde de kennismaking met de «jbeide solisten. De tenor Albert BosmaiT te BaStrn kon' in 't eerst niet zoozeer bekoren, tio^j later, t»ij de meer eenvoudige Fransche en Hollandsche Kerstliederen van Cath. v. Rennes bleqjf zijn Stem zeer- goede lyrische kwaliteiten te bezitten. De fluitist, de heer Chr. Havelaar te Amersfoort, is een musJms van beteekenis. Zijn streng klassieke opvattin gen zoowel van Bach als Handel, geeft hij ^rutver en kunstzinnig weer in zijn beheerscht Ida Jongsma deed ons nog genieten van «en zeer fijn gevoeld werk van Max Reger lfB«nedicttis", terwijl het slot van den avond het hoofdnummer vormde: Choral no. 3 van Cesar Franck. Het is zeer moeilijk voor een leek, de capa citeiten van dit groote werk in» een kort ver- ilagr weet4 te geven. Genoeg zij echter, dat de «Igemeene opinie was, dat wij hier in Soest C«n organlste hebben, die haar naam als zoo- danig verdient. Het is werkelijk kunstgenot wat hier geboden werd. Gemeenteraadsvergadering. De raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Maandag 30 December 1935 te 2 uur, ter behandeling van da navolgende agenda: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling gemeente- en bedrijfsrekenlngen 1934. 3. Goedkeuring rekening 1934 van Maat schappelijk Hulpbetoon. 4. Voorstel van verhooging van het sub sidie voor Maatschappelijk Hulpbetoon met f9000.voor 1935. 5. Voorstel tot verleening van credieten voor werkverschaffing. 6. Voorstel tot verhooging van het voor schrijfloonen voor 1935 geraamde crediet ad 1100.met i 450. 7. Voorstellen tot vaststelling: a. eener verordening regelende de genees- in verloskundige armenverzorging1, alsmede len geneeskundigen dienst In de gemeente loest; b. eener verordening regelende het genees kundig schooltoezcht. 8. Adres van bewoners van den Braamweg verzoekende aanbrenging van straatverlichting m verbetering van trottoirs met voorstel van B. en W. 9. Credietaanvrage voor: a. het doen schilderen vaU eenige school borden in de o.l, school te Soesterberg en in ie Kerkebuurt; b. het aanbrengen van aanduidingsborden |an de politiebureaux. 10. Adres van G. Vastenburg te Amers foort, verzoekende nogmaals ontheffing van bet verbod tot het oprichten van een rookerij »n vleeschwaren in een perceel aan de Van Lenneplaan, met voorstel van B. en Wi. 11. Vaststelling eener verordening regelen de de samenstelling en den werkkring van de Schoonheidscommissie voor de gemeente Soest. 12. Adres van de drie samenwerkende vak centrales inhoudende verschillende wenschen met betrekking tot de werkverschaffing, met voorstel van B. en W. 13. Adres van de R.K. Werkliedenvereteni- ging inzake toeslag op werkloozenkasuitkee- ring, met voorstel van B. en W. 14. Benoeming van drie leden van Maat schappelijk Hulpbetoon wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1936. 15. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van F. J. van Merkesteyn; b. tot vermindering van de erfpachtcanon voor den by de bouwvereeniging „Goed Wo nen" in erfpacht zijnden grond; c. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van J. W. de Rijk; d. tot het in eigendom overnemen van stroo- ken grond van M. de Jong; e. idem van verschillende personen voor aanleg van het ie Heeserlaantje; v f. tot ruiling van grond met J. Olyslager; g. tot ruiling van grond met J. S. Rasch en Th. Molthof; h. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van H. Hagedoorn. 16. Vaststelling 2e suppletoire kohier straatbelasting. 1.7. Vaststelling van belastingreclames. Schaakwedstrijden. Op 2en Kerstdag werd in „Religie en Kunst" door de Soester Schaakclub een simul- taanwedstrijd gespeeld op 42 borden. De beide spelers waren de heeren J. H. Bosscha en H. Schreuder uit Baarn, die resp. 23 en 19 borden voor hun rekening namen. Daarvan werden door den heer Bosscha verloren 1, n.l. van den heer Hehenkamp, en remise gemaakt 5, nl. tegen de heeren J. Timmer Jr., J. Gorter, J. Blom, de Regt, J. W. Drost- Dus gewonnen 17 partijen. Door den heer Schreuder werden verloren 10 partijen, n.l. van de heeren Doesburg, Van Ingen, W. de Vries, H. J. den Bak, H. Schreuder Jr., A. W. de Ruig, Th. de Ruig. Alders, Van 't Riet en S. de Zoete. 4 Remise gemaakt met de heeren Roorda, de Jong, de Bruin en C. v. Tricht. Dus ge wonnen 5. Jubileum. Op 1 Januari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat' de heer J. H. A. Rupert, arts alhier, in dienst der gemeente werd aangesteld in de functie van gemeente-geneesheer. Naar wij vernemen zal dit jubileum oji bescheidenwijze worden herdacht ©p een officieele bijeenkomst van het dagelijksch Be- .stuur der gemeente met den jubilaris en diens familie. Deze bijeenkomst is vastgesteld op Donderdag 2 Januari a.s., den namiddags 3 uur, in de raadzaal. In aansluiting aan deze bijeenkomst bestaat 'voor belangstellenden de gelegenheid den jubileerenden arts in de Raad zaal te complimenteeren. Revue „Laaf rollen je centen". Na de vorige opgaaf mocht het comité nog de volgende bijdragen ontvangen: Dames M. f2.50, Mevr. R. J. W. B, F- f 2.50, H.H-, H.C.V. f2.50, J. D. Z. f 2,50, J. S. v- D. f 10.-, Mr. G. D. f 20.J. v. d. B. f 1.— Wij zijn de milde geefsters en gevers dank baar, dat zij ons in de gelegenheid stelden de 125 pakketten vol te maken. Deze bevatten: 1 p. suiker, I ons thee, 1 p. koffie, 3 p. rijst, I p. havermout, 3 p. capu- cijners, 3 p. groene erwten, 1 p. vet, I p. bo ter, 1 p. spek, 2 p. runderlappen, 1 p. ger. worst, 2 p. kluiven. Bovendien ontvingeni 4 gezinnen een bedrag in geld, terwijl 4 gezinnen op aparte wijze werden gesteund. Onze ontvangsten en uitgaven hebben be dragen: je Avond 209 entree's k f 1.f 209. 2e Avond 221 entree's k fo.75 165.75 Particuliere bijdragen 150.35 Opbrengst Loterij 296.33 Opbrengst programma advertentien's 97. wollen handschoen, idem; paar kinderschaat-1 sén, Blieklaan 25; lieerenpolshorloge, Korte Hartweg 30; 21 planken, Schoutenkampweg 2; zwarte ge'br. das, Koninginnelaan 94; gou den armband, Oranjelaan 16; handkoffertje, Molenstr. 13 O.Z.; Friesche schaats, Lange Brinkweg 15; damespqrtemonnaie, Burgem. Grothestr. 2; polshorloge, de Bruin, Nieuwe- weg; bakkersmandje, Geurts, Steenhofstraat; Aangeloopen: zwart jong hondje, Talmalaan 17; hondje, Talmalaan 17. Totaal ontvangen f918.43 Drukken programma's en raambiljetten f28.18 38-35 44.2c 8:60 Tooneelrequisieten Vracht en vervoerkosten girls, negerboys enz. Reiskosten Kosten voor generale repetitie en 2 uitvoeringen Costumes Grimeur Muziekstukken en orkest Diversen Onvoorzien (gereserveerd) Totaal uitgegeven Batig^sakl^ Het Comité is tevreden over de bev, te resultaten en hoopt een prettige klank ii Kerstklokken voor vele huisgezinnen te heb ben gebracht. 44-35 20.10 Op 13 Januari In „EEMLAND" opvoering van door de Soester Vrijwillige Reddlngs-Brigade. Kerstfeestvieringen. Zondagavond had in „Religie en Kunst" de traditioneele Kerstviering der Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen plaats. Na een openingswoord van den heer G. K. Schuylenburg werd een liturgische dienst gehouden, geleid door den heer G. Goudoever te Baarn. Een dameskoor bracht eenige Ne- derlandsche en Fransche Kerstliederen ten ge- hoore, en onder leiding van Mevr. Muylaert Van der Veen werd een kinderkerstspel op gevoerd, wat zeer in den smaak viel en har telijk gewaardeerd werd. In dé Groote Kerk werd in den Kerstnacht, n.l. van 24 op 25 Dec., weer een nachtdienst gehouden. De kerk was overvol. Evenals an dere jaren was weer een smaakvolle ver siering van dennengroen en kaarsen aange bracht. De dienst verd geleid door Ds. Van Schaik, die na het liturgische gedeelte, wat zeer plech tig was, preekte over de tekst Matth'. 2:2:. „Waar is de geboren Koning der Joden?" Het Zondagsschoolkoor zong twee liederen „Het nieuwgeboren Kind" en „Stille nacht". Op tweeden Kerstdag vonden de Zondags school-kerstfeestvieringen plaats om 3 uur in de Geref. Kerk (Wilhelminakerk). Na het beginwoord van Ds. Wouters ver telde Mej. Truus Pontier de Kerstgeschiedenis. Door het Evangelisatie Zangkoor werden enkele liederen ten gehoore gebracht, de kin deren werden getracteerd en zongen hun Kerstversjes. Ook werden lichtbeelden ver toond, onder het zingen van „Stille Nacht, Heilige Nacht". Tot slot de uitdeeling van Kerstgeschenken. Ook de ouderen toonden veel belangstelling. iUondaccordeon-Vereen. „Bravo" Dinsdag had de trekking plaats van de loterij ten bate van gpnoemde Vereeniging, De prijzen zijn gevallen op de navolgende nummers: 635, 828, 563, 535, 900, 620, 986, 677, 730» 437, 61, 975. 890, 529, 176, 825, 852, 837, 874, 70L 937, 245, 774» 847, 993» 813, 633, 569, 956, 398, 592, 573, 683, 728, 952, 248, 92, 395, 690, 551, 661, 98, 807, 290, 699» 3*4» 968, 545, 396, 982, 47L 289, 876, 515, 101, 198, 561, 394, 276, 525, 764, 948, 917» 985» 659, 434, 953, 792, 849. De prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer J. v. d.Broek, Nieuwstraat 10. Pluimvee- en Konijnententoonstelling. De Pluimvee- en konijnenhoudersvereemi- ging „Soest en Omstreken" had op 25 en 26 Dec. haar 8ste tentoomtelling georganiseerd in Hotel „Eemland". 1 Er waren 200 inzenclingên van konijjnen^ watervogels, Post- en sierduiven, Cavia's, hoenders en krielkippen. Dinsdagavond te 7 tjyr werd de tentoon stelling officieel geopend door wethouder H. J- Gasille, nadat door: den voorzitter, den heer E. J. ten Raa, eta korte uiteenzetting was gegeven van het d<iTi dezer expositie. Wethouder Gasille wêes in een gloedvolle rede met nadruk op het feit, dat, waar de Pluimveeteelt zoo kennelijk in moeilijkheden verkeert, deze actie opgezet werd, zoo dat ook het nutsbedrijf weer eens naar voren komt. Door de volgende keurmeesters vrerden hierna de dieren onderzocht en gekeurd: Hoenders de heer Rijsemus te Utrecht; Konijnen de heer J. de Jong, Rotterdam; Postduiven de heer J. Mens te Utrecht; Sierduiven de heer Philippo te Haarlenm; Als Hoogste onderscheidingen werden toe gekend: aan den Th. Janssen de medaille van H. M. de Koningin voor het hoogste aantal punten konijnen. Aan den heer C. Karstens de medaille van H- K. H. Prinses Juliana voor het hoog ste aantal punten groote hoenders. Aan den heer Grauwmans de med. der Ge- -ineente Soest voor het hoogste aantal punten sierduiven. Aan den heer W. C. Priem de med. der K. V, K. de Geldersche Vallei, voor het hoogste aantal punten Postduiven. Aan den heer J- J. A".'de Vletter de med. der firma Henning voor het hoogste aantal punten, krielhoenders. Aan den heer D. Kamerbeek te Amersfoort ■de med. der postduivenvereen, „De Zwaluw", hlhier, voor het hoogste aantal punten wa tervogels. De mooiste duiven waren ingezonden door den heer H. van Sitter. Het bezoek aan de tentoonstelling was kalm, hoewel het zeer de moeite waard was, deze schitterende collecties eens te gaan zien. Onder eveneens groote belangstelling werd in de Groote Kerk het Zondagsschoolkerst feest gevierd. Een groote kerstboom was in het kerkgebouw opgesteld, wat niet weinig toedeed aan de vreugde der kinderen. Ds. Van Schaik vertelde de Kerstgeschiede nis, er werd gezongen en de kersttractatie bleef niet uit. De heer Van der Lugt vertelde een verhaal dat gretig beluisterd werd. Eveneens werden tenslotte de cadeaus uit gereikt. P Gevonden voorwerpen. '~f~" "p1 Glacé dameshandschoen, Pol. ^bureau; ge breide heerenhandschoen, idem; huissleutel, idem; gebr. kinderhanschoen, idem; grijs Echte Rumpunch J/i ^esc^ 0 85 Vi flesch f 1.50 Van Weedestraat 45 - Tel. 324 - Soestdijk Buiten verantwoording der Redactie. De Gladheid i Mijnheer de Redacteur. Gaarne had eenige opheldering over wat de oorzaak was, dat er vorige week, met zoo'n buitengewone gladheid, geen zand gestrooid werd. Hoewel men mij mededeelde, dat 's Maandags reeds in de villawijken gestrooid werd, kwamen ze hier Donderdags pas en in vele stiaten en wegen heelemaal met. Is het zand te duur? Gebrek aan tijd? Of waren er menscben te kort? Ik vraag maar, Is dat nu de nieuwe geest En vinden onze 15 raadsleden het allemaal maar goed als plichten verzaakt worden. Kunnen zij de vuist ook niet eens op tafel leggen en dan niet met handschoentjes aan. Ik zal de laatste zijn te vergen, dat 's mor gens om 7 uur overal gestrooid is en daarom' wil ik ook -eens vragen aan de zeer vele mopperaars, die ik deze week sprak, kunnen jullie zelf niet eens beginnen voor edgen pand te strooien? Kan een onzer raadsleden niet eens het initiatief nemen een voorstel bij den raad in te dienen, dat ieder wettelijk verplicht is dit te doen? Van verschillende plaatsen van ons land kon men deze week een officieel bericht lezen waarin door den Burgemeester er aan her innerd werd om, op straffe eener bekeuring, zand of asch te strooien. Jaren geleden heb ik er bij B. en W. al op aangedrongen zoo'n verordening in het leven te roepen, maar men hoorde er nooit iets van 1 Kom Mijnheer Tijssen probeer het eens met den nieuwen Geest. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing. t K. KAZIUS, j Koninginnelaan 103 Enkele dagen geleden lazen wij in een paar dagbladen, met name „De Telegraaf" en het „Handelsblad" het volgende artikel naar aanleiding van de opleving in de cultures. Wij achten dit van zóó groot belang, dat wij dit artikel gaarne nog eens onder de aan dacht van onze belangstellende plaatsgenooten willen brengen. Men schrijft ons namens -eenige werklooze planters: „De crisisjaren hebben helaas aan vele Nederlanders ellende gebracht. Niet het minst ontvingen daarvan hun deel tal van Indische cultuuremployé's populair uitgedrukt- „planters" die „afgevloeid" werden. Het is begrijpelijk, dat de groote Indische cultuur maatschappijen tot dezen harden maatregel zijn moeten overgaan, hóe zwaar het vele directies waarschijnlijk ook viel. De crisis is nog lang niet voorbij, doch eenige opleving ten aanzien van enkele In dische cultures valt ongetwijfeld te constatee- ren. Het gevolg daarvan is dan ook, dat ver schillende maatschappijen opnieuw employé's in dienst nemen. Dit is, in het algemeen, een verheugend feit, doch niet voor ons, om dat wij hierdoor den indruk krijgen voorgoed uit het productieleven te zijn uitgeschakeld. Wat is namelijk het geval? De landbouwmaatschappijen gaan er meer en meer toe over jongelui, zoo van de school banken, naar Indië uit te zenden. Wij ouderen, die in de goede jaren toch het beste deel van ons leven aan de cultures in ons prach tige Indië hebben gegeven, komen niet meer in aanmerking! Het is verklaarbaar, dat de maatschappijen zoo handelen want -er moet zoo zuinig moge lijk gewerkt worden. Immers de tijd van re delijke winst is voor de meeste culturen nog niet in het verschiet- De geheele conjunctuur is nog zeer broos. De meeste ondernemers moeten met een zeer matige winst tevreden zijn en velen zijn reeds verheugd, als de uitgaven door de inkomsten worden gedekt. Men neemt dus jonge menschen aan, di-e men laag kan salarieeren. Maar, wat moet er nu van ons terecht komen? Er zijn in Nederland en in Ned.- Indië (voor een deel daar in de kampongs) eenige duizende werkloozen, waaronder vee] gehuwde, planters, die au bout de leur latin zijn en reeds tot den bedelstaf zijn geraakt of binnenkort zoover zullen komen. Moeten die allen geruischloos ten onder gaan? Men plant nu eenmaal in ons goede vaderland geen rubber, thee, koffie, suikerriet enz. en zij komen in Nederland dus niet aan een bescheiden boterham. Is daar nu niets aan te doen? Weet U, dat al' deze oudere nog niet oude men schen gaarne aan den slag zouden gaan tegen het salaris, dat thans aan „baren" of „sin- kehs" wordt uitbetaald? Weet U, dat zij ook wei'gaarne het hoogcre bedrag der pensioen premie dat de cultuurlichamen voor oudere menschen moet neertellen, zouden willen be talen, als zij maar konden werken? Is het voor de ondernemingen geen voor deel voor hetzelfde bedrag ervaren planters in dienst te hebben inplaats van jongelui, die, hoe goed theoretisch wellicht geschoold, toch geheel vreemd staan ten opzichte van de praktijk en den omgang met het Inlandsche werkvolk En die jonge menschen dan, zal men vragen? Zij hebben nog geen gezin te on derhouden, zooals velen van ons. De meesten zijn in staat nog eenige jaren door te stu- deeren of zij kunnen een andere carrière kie zen, hetgeen voor ons vrijwel onmogelijk is. Wij verzoeken ieder, belanghebbend of niet, die over deze ernstige zaak eens van ge dachte wil wisselen, naam en adres t© zen den aan: Bestevaerstr. 269 (huis) A'dam W." Het voorloopig bestuur sprak op de bijeen komst, welke Woensdagavond j.I. in Amster dam gehouden werd, de hoop uit, dat. niet alleen de ontslagen cultuuremployé's zouden reageeren op dit artikel, doch ook diegenen, die met pensioen naar Holland zijn gekomen of slechts indirect belangstelling hebben voor deze zaak. Wat betreft de ontslagen employé's, die hier vrijwel onder min of meer behoeftige omstandigheden leven, dringen wij er op aan, niet alleen maar een adhaesie-betuiging in te zenden, doch ook te vertellen, hoe zij hun leven ingericht hebben, of hadden, voor zoo ver er menschen zijn, wien het nu eindelijk na vele jaren gelukt is een of ander klein baantje te bemachtigen. Dez© gegevens zul-r len onder de grootste geheimhouding ont vangen worden. Het gaat er alleen om, dat er materiaal ingezameld wordt, om te kun nen bewijzen, in welke miserabele toestand velen van ons leven. Verzuimt dus niet, nog heden te schrij ven! Iedereen moet zijn stem laten hooren. Er zijn te veel ontslagenen uit Indië, dat die categorie over het hoofd gezien kan worden. Wij willen trachten door een gezamenlij ke beweging verbetering in onzen toestand te krijgen. Weer werk te krijgen in een land, waar velen van ons hun carrière met zooveel hoop begonnen zijn en hun beste krachten aan hun werk gegeven hebben. Wij moeten probeer en voor ons en onze gezinnen weer een redelijke bestaansmogelijkheid te schep pen! Daarom, schrijft nog heden. Ieder die schrijft, versterkt de positie voor zichzelf en voor anderen. Craats, A'foort, Methorststr. 21; C. L\ Oranje en M. J. v. Leeuwen, Braamweg 110. OVERLEDENJenneke Arnolda Clasinaj Heij, 77 j-, W. Pyrmontl. 15; Teunis Schaap* 76 geh. m. J. Koops, Laanstr. 14; Willem Marie de Vries, 64 j., geh. m. J. Almerood, Ossendamweg 7; Petrus van Roomen, 72 geh. m. C. v. Hofslot, Kerkpad N.Z. 33. GEVESTIGD: H. Martens m. gez., L'. Kop- penl. 5; G. v. Veldhuijzen, O. Tempell.2; 'T. Bakker m. g., Schoolstr. 20; C. v. Halm m. vr., F- Huyckl. 6a; B. W. Baron Bentinck^ Luchtv.afd.; E. J. Wolfert m. g., W. Pyr-< montl. 42; C. Lourens, Braamweg 16; J. P< de Bruin, Verl. Postweg 117; F. H, Vermaas, Verl, Postweg 59; J. T. Madden m. vr., Lin- denl, 6; H. K. L. v. Noort m. vr., Smitsw. 19; W. Kamininga m. g., Julianastr. 63; G. H« Dikshoorn m. vr., Julianastr. 63; Wed. C* Koet, v. Lennepl. 66; Wed. G. Paling, Klaar- waterw. 91; W. E. G. Lagerweij, Amersf* str. 72; A. M. Joosen m. g., Smitsweg 27; J. Mulckhuijse m. g., Beetzlaan 30; J. J< J. J. Hiensch, Kerkstr. 57; A. PI. den Brok, Amersf. str. 20; A. v. d. Bedum, Hooiweg 2; C. C. H. Verloove, Hartmanl. 60; J. J. d« Maaijer m. g., Vinkenweg 19; C. A. Meus- kens, Soesterb.str. 107; E. Kamps, Middenl.. 4; A. Bentum, Vosseveldl. i9d; K. F. v. d. Waart v. Gulik, Spoorstr. 23; E. M. M. Kolk, Noorderweg 33; A. H. Bloem, Soesterb.str, 125; H. M. Uilenhoed, Schoolstr. 56; G. Gulh denmund, Schoolstr. 56; F. Grasmeijer, School str. 56; Wed. H. F. Brouker, Nieuwstr. 6; C. M. Bertram m. vr., Amersf.str. 116. GEBOREN: Adrianus Johannes, z. v. H. Houtveen en C. v. Eifden, Birktstr. 94; Pier, z. v. B. Schurer en T. Haven, Hartweg 38; Louis, z. v. E. C. v. Veenendaal en E. F. Nijenhuis, Birktstraat 4; Jan Jennie, z. v. H. H. Hendriks en J. v. Duinkerken, Sportw. 7. GEHUWD: G. J. v. Slooten en H. van de Zondag 29 Dec«mber 1935. SOEST. NED. HERV. KERK. Zaterdagavond 8 uur in de Oude Kerk Avondgebed. Oudekerk. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 uur Ds. van Schaik. Emmakerk- Voorm. 10 uur Ds. Van Schaik. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 uur Ds. Groeneveld. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick. Bevestiging Kerkeraadsleden. Kerkgebouw Hees. Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 uur Ds. v. d. Waal. HERV. (GEREF.) EVANG» Christelijke U.L.O. school, Spoorstraat. Voorm. to uur Ds. G. Lans von Nam. 6 uur Ds. K. J. v. d. Berg, A'foort, Oudejaarsavond. 's Avonds 7 uur Ds. B. N; B. Bouthoorn van Huizen. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk- Voorm. 10 uur Ds. W. Stinen. van Baarn* Nam. 5.30 uur Ds. B. Al'sema. Oudejaarsavond. 's Avonds 7.30 uur Ds. B. Alkema. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters Wilhelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. E Schouten van A'fooif Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Oudejaarsavond. 's Avonds 7.30 uur Ds. S. Wouters. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK. luliana straat Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. N. Bijdemaifi Oudejaarsavond. 's Avonds 7.30 uur Ds. N. Bïjoemast. Nieuwjaarsdag. Voorm. 10 uur Ds. N. Bijdemast. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Geb. „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur do heer B. Agter, Theolt Cand. te Soest. R.K. KERK. Kerk Steenhofstiaat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uoii Nieuwjaarsdag. H.H. Missen als op Zondag. Kerk Nieuwerhoek. H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10 uur. 's Avonds 6.30 uur Lof. Nieuwjaarsdag. H.H. Missen als op Zondag. SOESTERBERG NED. HERV KERK. N.m. 23 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur Ds. B. ruinstra. RK. KERK. ie H. Mis 7.30 uur, Hoogmis 10.30 uur* Nam. 3 uur Lof. Nieuwjaarsdag. H.H. Missen als op Zondag. 's Avonds 6 uur Lof. HUIS TER HEIDE. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds. A. W. Voors, Em. Pre& Bosch en Duin. Oudejaarsavond. 's Avonds 7 uur Ds. B. Tuinstra. Nieuwjaarsdag. Voorm. ro uur Ds. R. TVns*"a. b. J. v. Soest erbergsch et Bierhandel - clientèle, vriend' voorspi J. DE F» C. Kuijpers Aardappelen, P. f. H. STRAKS - Vertegenwoor P. f. JOH. v. Schrikslaan 79, P. f. J. BAKKER Aqi DE Soe Soesta P. f. .1^ M. 1 Lood- en Zin^ T«thn. Inst. Bu P. t art Rund-, Kalfs- 'A. B. OVERG P. f. Tel. P. SCHAGI P. f. ,Wij wenschen c zers van dit bl 1936. Soestdijk< J. J. WIERS1V H. VAN Soe sterbei Kruidenier, we: clientèle, vriend" Geluk W. H. Steen Boter-, Eiere P. f. ;C. KR AA YEN P. Steenl Drogisterij Kej. S. Zethov k I. T u. v. d. 00 Brood-, Bes P. t. b Jttanufacturen- ^De Ster Heubelfabrlek N. V P. f. F. C. 1 J. Z. Electrische D) 'jjtepierhandel. f- C. KOELIf gieter B. TEEI Wasch- en P. f. Ta In Fa- 'IIMME P. f S ned GEBR- Oudste adres v de schilderswei wenschen htm kennissen een JOH. v. SCB Schilder: P. f. B J- VA1 Van W< P. t Fa. v. d. Brandstc Won P. f. Geachte begru rnct 1936- Sigarenmagazijn. A. H. J. Middel wijk str. Pf en O J. M. MANDI' Soe.Merbergsches Uw adres voor 1 P. f. C. v. d. Ml P. f. M. E Den Blicklaan Grutterswaren.

Soester Courant | 1935 | | pagina 2