Uit den Soester Raad. Plaatselijk Nieuws. Woensdagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente onder voorzitterschap van den Bur gemeester. Alle leden waren aanwezig. Bij de opening dezer eerste vergadering in 1936 spreekt de voorzitter een bijzonder woord, waarin hij er op wijst, hoe wij kort geleden op een avond in den huiselijken kring gezeten en overdenkende wat het jaar 1935 aan droefenis en vreugd had gebrracht, tier afgrijselijke woorden hoorden, n.1. „Er valt een bom". Een bom op een ambulance. Het was het werk der wrake. Spr. wil hier mede zeggen, dat wij leven in een zeer be wogen wereld, waarin het evenwicht geheel is verstoord in al zijn geledingen, tusschen werkgever en werknemer, tusschen productie en koopkracht enz. Ook in Soest is veel verstoord, hetgeen on getwijfeld tot uiting is gekomen bij de behan deling der begrooting 1936. Het jaar 1935 is ook voor Soest een jaar geweest van groo- le bewogenheid en diepe ernst. Groote offers heeft de raad ook nu wederom moeten vrra- gen van de bevolking. Nog dezer dagen heeft spr. een stem kunnen beluisteren, waaruit hem dit zoo overduidelijk is gebleken. Het werk loosheids-subsidiefonds vooral legt de gemeen te groote lasten op. Spr. betreurt het, dat ni t alle standen ge holpen kunnen worden. Vooral de midden standers en de boeren toch maken zeer zware tijden door. Spr. vraagt voor 1936 de grootst mogelijke medewerking en hoopt, dat in alles zal demi- neeren de spaarzaamheid, doelmatigheid en zekerheid. Spr. vrraagt deze drie eigenschap pen niet ten bate van een enkele tak doch ten bate van het algemeen en ter bestrijding van den crisis, welke crisis volgens spr. is een crisis van den menschelijken geest. Na de gebruikelijke stilte voor het gebed, komt hierna de agenda in behandeling. 1. Vaststelling notulen der vergaderingen d.d. 16, 17 en 30 December 1935. Goedgekeurd na een kleine opmerking van den heer Thijssen. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Financieel overzicht der Nederl. Ver eeniging Eerste Hulp bij Ongelukken" t* Soest over het jaar 1934/35. Voor kennisgeving aangenomen. b. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 2 Januari 1936 tot verdaging van de beslissing omtrent de begrooting voor 1936. Voor kennisgeving aangenomen. c. Balans en verlies- en winstrekening 1934 der N.V. Centrale Slachtplaats der gemeente Soest met oen afschrift van het daarover uitgebracht rapport van het Centraal Bureau roor' "verificatie en Finahcieefe adviezen der Ver. van Nederl. Gemeenten te 's Graven- hage. Voor kennisgeving aangenomen. d. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht tot vaststelling van de vergoeding roor het bijwonen van raads-, afdeelings- eq rommfssie-vergaderingen voor deze gemeente. De heer Nooder merkt hierbij op, dat de raad besloten heeft aan de verlaging der presentiegelden een tijdelijk karakterr te ge- yen, Ged. St. echter wenschen dat deze ver laging definitief zal zijn. Spr. is daar tegen. Tooral de leden van Soesterberg moeten Iteeds buitengewone kosten maken en een terebaantje is het raads'idmaatschap al lang jiet meer. ]}e heer V. d. BerS ondersteunt deze mee. ning. De heer Endendijk meent, dat een tijdelijke of definitieve beslissing precies hetzelfde is, Zijn de tijden later weer beter, dan zal de raad waarschijnlijk aan Ged. St. verzoeken deze gelden op een hooger bedrag vast te stellen. De heer Nooder: Wij besluiten en Ged. St. keuren goed! Weth. Gasille: Daarin vergist U zich. Ged. St. stellen de gelden vast. De heer Nooder: Dan zullen we er in moe ten berusten. e. Proces-verbaal van gehouden opname van kas en boeken van den gemeente-ont vanger. Voor kennisgeving aangenomen. j. Adres van M. Scheffer te Soesterberg, verzoekende aanbrenging van een urinoir in de omgeving van het parkeerterrein te Soes terberg. Gesteld' in handen van B. en W. voor prae- advies. k. Een schrijven van den heer J. H. A. Rupert, houdende dankbetuiging voor de hul diging ter gelegenheid van zijn 25-jarig ju bileum als gemeente-geneesheer. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorloopige vaststelling gemeente- er bedrijfsrekeningen 1934. Van de agenda afgevoerd. 4. Goedkeuring rekening 1934 van Maat schappelijk Hulpbetoon. Van de agenda afgevoerd. 5. Vaststelling van besluiten tof wijziging gemeentebegrooting 1936 en gemeente- en gasbedrijfsbegrooting 1935. Van de agenda afgevoerd. 6. Voorstel tot instelling van een huurver- lagingsfonds en regeling van eenige andere aangelegenheden betreffende rijksvoorschot ten woningwet. Instelling van dit fonds is mogelijk door de renteverlaging tot 40/0 van de door het rijk verleende voorschotten voor woningbouw. De storting in dit fonds op 5 Nov. 1935 be droeg f3119.68, terwijl de storting op 5 Nov. 1936 f 2074.91 zal bedragen. De neer v. d. Berg meent, dat we er met huurverlaging a'lecn niet zijn. De woningen van Ons Belang behoeven in velerlei opzicht voorziening. De Voorzitter zegt, dat alle deze zaken eerts in de comm. komen. f. Verslag der vereeniging Vrijwillige Brandweer van Soest over 1934. De heer Slroband brengt dank aan de Vrijw. Brandweer voor het vele en mooie werk door haar verricht. Niet minder dan 64 branden werden gebluscht, terwijl het ma terieel in prima staat wordt gehouden. De raad betuigt adhaesie aan deze gedachte. g. Schrijven van de Vereeniging „Alge meen Belang" te Soest waarbij ter kennis making wordt toegezonden een afschrift van een door haar aan Ged. Staten gezonden schrijven, verzoekende geen goedkeuring te hechten aan het uitbreidingsplan dan na over leggen van een financieelen staat van zaken. Voor kennisgeving aangenomen. h. Adres van het bestuur der Vereeniging „Soest Zuid", verzoekende te besluiten tot het gesloten verklaren van het Driftje voor autoverkeer en tot het plaatsen van een bord Inhalen verboden" aan het Westelijk snijpunt van de Kerk- en Torenstraat. Komt in behandeling bij punt 20. i. Adres van de Algemeene Vereeniging tot behartiging van de buurtbelangen der be woners in „Soest-Zuid" en van bewoners van de paden, gelegen aan de Socsterbergsche- straat, verzoekende dringend de uitvoering van het raadsbesluit tot verbeterring van het wandelpad iar.gs de Soesterbergschestraat niet langer op te schorten. Weth. De Bruijn zegt spoedige voorziening DO, De heer Thijssen wijst er op, dat de heer en I v. d. Ven, Stroband en hij zelf die aange legenheid "hebben bezien en een beschouwing hebben samengesteld. Spr. wil dit stuk den voorzitter geven ter voorlezing. De Voorzitter merkt op, dat dit thans niet aan de orde is. Het gaat alleen om de instelling van het fonds. Weth. Gasi'le verzoekt den heer Thijsseq deze zaak officieel en onderteekend In te l dienen en ook den heer Hornsveld als des kundige er in te betrekken. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. 7. Voorstel tot: a. toekenning van een gratificatie aan H. J. Hal, werkzaam ter gemeente-secretarie. Bedoelde gratificatie wenschen B. 'en W. te bepalen op f 300.-— per jaar. Aldus besloten. b. toekenning van een vervroegde perio dieke verhooging aan een ambtenaar van ge meentewerken. Bedoelde verhooging aan den heer C. G. J. van Heijst bedraagt f95.per jaar. Aldus besloten. De Voorzitter deelt hierna mede, dat nog een voorstel is ingekomen van de raadsleden Van de Ven, Stroband en Thijssen om het ontslag van den hulpbode, hetwelk met in gang van 1 Febr. zou ingaan, geen doorgang te doen hebben. Zij stellen voor hem ook in 1936 in dienst te houden op het door hem in 1935 genoten salaris. Als de heer Thijssen dit voorstel nader heeft toegelicht, wijst de Voorzitter er op, dat deze aangelegenheid verboden terrrein is voor den raad. De heer Thijssen zegt dit antwoord te hebben verwacht. Spr. heeft zich daarom ge wapend met commentaren op de gemeente wet en een Koninkl. besluit. Spr. toont aan dat een conciërge geen secretarie-ambtenaar is en dus niet valt onder de bepalingen door den voorzitter bedoeld. Ook de redactie van de Gemeentestem is deze meening toege daan. Hieruit zou voortvloeien, dat de benoe ming en het ontslag van den hulpbode in handen is van den raad. De Voorzitter merkt op ook de noodige pijlen op zijn boog te hebben. Een dezer pijlen is, dat de hulpbode is aangesteld op arbeidscontract, welke personen door B. W. worden aangenomen en ontslagen. De heer Endendijk meent, dat hierdoor de stelling van den heer Thijssen wel is om ver gekegeld, doch spr. vraagt B. en W. rekening te houden met den wensch van den raad, om met het ontslag te wachten tot de reorganisatie. meer van kracht kan worden, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Voor 1937 zullen B. en W. vroegtijdig adviseerca. Conform besloten. 10. Voorstel tot verhooging van het op de begrooting 1935 voor werkloozensteun ge raamde bedrag. B. en W. stellen voor de post „Steun aan werkloozen" op de begrooting 1935 alsnog te verhoog en met f 16.400. Conform besloten. 11. Vaststelling van een besluit tot be legging van gelden. Conform besloten. 12. Voorstel tot aanleg van den Braam- weg, Duinweg. Verlengde Postweg, Postweg en Verlengde Kolonieweg en tot invoering eener aanlegbelasting voor deze wegen. Blijkens de berekeningen zullen de kosten bedragen: Braamweg f 10.000.Duinweg f7.336.60; Verl. Postweg f 17.516.60; Postweg f 27.332.10; Verl. Kolonieweg f4.548. Tot dekking der kosten zal een aanlegbe lasting worden geheven, bedragende 750/0 van de kosten van aanleg. De heer Hilhorst kan zich met dit voor stel niet geheel vereenigen en wenscht de Postweg en Duinweg uit dit plan te nemen. De toestand dezer wegen is niet zoodanig, dat dit voor de eigenaars der perceelen aan die wegen een extra belasting wettigt van ruim f 1.per strekkende meter. De Luit. Koppenlaan, aldus spr., heeft eerder voor ziening noodig. De heer V. d. Berg steunt de gedachte Hil horst. De heer Nooder dankt Weth. De Bruijn voorr de goede voorbereiding van dit voor stel. Spr. is ook van meening, dat de men- schen aan den Postweg een zwaar offer zou den moeten brengen. Spr. verzoekt in het bestek bepalingen op te nemen, dat het aan tal Soester werkloozen werkelijk 90% zal De heer Thijssen merkt op, dat de Ge meentewet zegt, dat aanstelling op arbeids contract slechts kanr plaats hebben in geval len van zeer tijdelijken aard. Waar de per soon reeds 5^6 jaren in dienst is, is hierdoor deze lezing automatisch vervallen. De Voorzitter zegt toe de zaak a;S. Vrij- dag in de vergadering van B. en W. nog eens te zullen bezien. De heer Thijssen is hiermede tevreden. 8. Voorstel om afwijzend te beschikken op een adres van B. Karelse inzake toeken ning van een toeslag op zijn pensioen. De Voorrzitter merkt op, dat deze aan gelegenheid een deel is van een reeks van bezuinigingen hetgeen door den heer En dendijk wordt bestreden. De eenige per sonen, waarrop de korting is toegepast zijn Karelse en Koppen. De heer Nooder zegt, dat wanneer de raad de toelichting hoort van de fin. comm. de raad anders zal besluiten. Ook de heer V. d. Berg is deze meening toegedaan. Het voorrsiel om de gevraagde toekenning te verleenen, wordt hierna aangenomen met de stemmen van de beide wethouders tegert. 9. Voorstel verband houdende met een verzoek tot wijziging van het belastingbedrag voor den grondslag „biljarten" voor de hef fing der personeele belasting. Waar een te nemen besluit voor 1936 niet bedragen. Ook wenscht spr. een bepaling, dat niet aan onder-aannemers mag worden uitbesteed en dat vervoer van grond en ma terialen moet geschieden door Soester vracht rijders. De heer Zijlstra wenscht ook de Luit. Koppenlaan in dit plan op te nemen, temeer waar nagenoeg aan de geheele weg is gestort De heer V. d. Ven wil de grootst moge lijke bezuiniging betrachten, vooral als hij ziet naar de rekening 1934. De heer Hom wenscht het aantal Soester arbeiders, dat bij deze werken te werk moet worden gesteld, te bepalen op 95%. De heer Van Breukelen verzoekt in de bepalingen op te nemen, dat contractloon moet worden betaald. De heer Endendijk verzoekt bij indiening van een eventueel plan voor de Luit. Koppen laan een overzicht te geven, wat voor dezen weg in het wegenfonds is gestort. Weth. De Bruijn zegt, dat toen hij wethou der werd deze wegen reeds een jaar' in be handeling waren. Thans zijn. de plannen ge heel gereed en moet de raad de consekwen- ties aanvaarden. Spr. kan zich indenken, dat de raad een weinig schrikt van de kosten, welke er aan vastzitten. Spr. kan de gezeg den van Postweg en Duinweg accepteeren. Volgens den directeur van O.W. moeten deze wegen toch van een betere afwatering worden voorzien. Voor wat de besteksvoor- waarden betreft zegt spr., dat Zeist hiervoor zeer goede bepalingen heeft. Deze bepalingen zullen worden overgenomen. Voor de Luit. Koppenlaan is ook reeds een plan in bewer king. De kosten zullen bedragen f 2240. Aan deze zaak zitten echter nog enkele haken en oogen. Het voorstel wordt, met weglating van de Postweg en Duinweg, hierna aangenomen. 13. Crediet-aanvrage van B. en W. voor het aanbrengen van aanduidingsborden voof de politie-bureaux. B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 75. Conform besloten. 14. Crediet-aanvrage van B. en W. voor inrichting van de opslagplaats voor asch en vuilnis. B. en W. vragen voor dit doel een crediet van f3100.—. Volgens besluit van Ged. St. moet deze inrichting vóór of op 16 Maart voltooid zijn. De heer Stroband informeert of de beton platen voor de omheining niet door de ge meente zelf kunnen worden gemaakt. Weth. De Bruijn zegt, dat dit voor de ge meente veel duurder uitkomt. De heer Nooder vraagt of dit terrein ook moet gebruikt, wanneer tot uitbesteding der ophaling wordt overgegaan. Weth. De Bruijn beaamt dit. De hinder wet verbiedt het vormen van dergelijke op slagplaatsen. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 15. Vaststelling van besluiten tot het ver leenen van een voorschot als bedoeld in art. 103 der L.O.-Wet 1920 aan. de bijzondere scholen. Conform besloten, 16. Voorstel tot het in werkverschaffing doen uitvoeren van werkzaamheden in de bosschen. B. en W. verzoeken hiervoor een crediet van f 25.232. Conform besloten. 17. Voorstel tot: a. het in werkverschaffing doen uitvoeren van het maken van een bczinkingsreservoir ten behoeve van den afvoer van hemelwater van de Banningstraat, dc Batenburglaan en den Verl. Postweg; B. en W. vragen hiervoor een crediet groot f 3.480.90. b. het toestaan van een crediet voor het aanbrengen van rioleeringen ten behoeve van den afvoer van het hemelwater van boven genoemde wegen. B. en W. vragen hiervoor credietcn van resp. f924.57, i 144.04 en f115.67;. De heer Nooder acht de uitvoering hier van geen productief werk. De heer Van Breukeion steunt do gedach te Nooder. .Weth. Do Bruijn merkt op,, dat dit een werkobject is, dat voor 95% uit arbeidsloon wordt gevormd. Bovendien heeft de min. toe gestaan, dat dit werk in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Als weth. Gasllle nog opmerkt, dat het 'werk anders niet kan worden uitgevoerd, wordt het voorstel hierna aangenomen. 18. Voorstel tot het verstrekken van een crediet aan het Crisis-Comité B. Hoewel het in de bedoeling ligt 't Natio naal Crisiscomité met ingang van 1 Mei 1936 op te heffen, zullen de B.-comité's (steun aan werkloozen voor kleeding, dekking en schoesel) blijven voortbestana. B. en W. stel len voor aan dit comité, evenals vorig jaar, een crediet to ete staan groot f 588. Conform besloten. 19. Voorstel van B. en W. om aan de Chr. Vereeniging „Frlternitas" voor het jaar 1934 een tegemoetkoming te verleenen in de huur van een gymnastieklokaal. B. en W. stellen voor een subsidie te ver leenen groot f 100. Aldus besloten. De heer Nooder verklaart zich er tegen. 20. Vaststelling van besluiten om: a. het Driftje voor het berijden met motor rijtuigen op meer dan twee wielen in beide richtingen gesloten te verklaren; b. te bepalen, dat op eenige wegen en weg gedeelten met een motorrijtuig een ander mo torrijtuig, dat zich in dezelfde richting voort beweegt, niet mag worden ingehaald. B. en W. wenschen dit besluit te nemen voor de navolgende wegen: Torenstraat, Vre dehofstraat en het gedeelte Kerkstraat loo- pende achter de Herv. Kerk. Gelijktijdig met dit punt komt in behan deling: I, 29. Vaststelling van een besluit om de orenstraat in één richting gesloten te ver klaren voor bespannen rij- of voertuigen. B en W. stellen voor genoemde straat geloten te verklaren in de richting van Amers foort naar Soest. 1 De heer Hilhorst acht het een bezwaar voor b.v. de boeren, welke bij do coöperatie in de Torenstraat moeten zijn, dat zij bij aanneming van dit voorstel om de Herv. Kerk zullen moeten heen rijden, om ter plaatse ta komen. Uit een practisch oogpunt voelt de heer Endendijk veel voor deze gedachte. Het voorstel van B. en W. wordt hierna, verworpen. Hot voorstel van den Hoer Hil horst aangenomen. 1 j II. Het voorstol vervat in punt 29 word aan genomen. 21. Verzoek van O. Vastenburg te Amers foort, verzoekende nogmaals ontheffing vaq het verbod tot het oprichten van een rookery van vleeschwaren in een perceel aan de Van Lenneplaan, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen ook thans voor afwijzend te Beschikken. De heer Hilhorst zegt, dat door den voor- zitter bij het begin der vergadering is ge sproken over bezuinigen. Door dit verzoek ai te wijzen zou de gemeente zich pl.m. f 10.- per week benadeelea. Nogmaals, en thans voor de derde maal, dringt spr. aan de ont heffing te verleenen, hetgeen met de stem men van de beide wethouders tegen, wordt horst om de Torenstraat tot de coöperatie te mogen berijden wordt hierna aangenomen. 22. Adres van de Contact-Commissie te *s Gravenhage, verzoekende de gemeentelijke lasten en tarieven, welke zeer sterk op de exploitaties van het onroerend goed drukken, aaanmerkelijk te verlagen, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor genoemde commissie te nerichten, dat de financieel® toestand der gemeente een verlaging als bedoeld in het adres niet toelaat. Conform besloten. 23. Adres van J. G. Wijnands, waarbij in beroep wordt gekomen tegen een besluit van B. en W. inhoudende een ontheffing inge volge art. 8 der Bouwverordening, met voor stel van B. en VV. Waar dit beroep op den raad niet is inge komen binnen 30 dagen na het tijdstip waarop door B. en W. van hun besluit werd kennis gegeven, stellen B. en W. voor dit adres niet in behandeling te nemen. De heer Van Breukelen merkt op, dat de heer Wijnands niet op tijd in beroep heeft kunnen komen wegens zijn verblijf in het Ziekenhuis. Hier is dus onmacht. Ook wijst spr. er op, dat aan hem te veel onkosten in rekening zijn gebracht. De Voorzitter eegt toe een en ander nog even te zullen bezien. 24. Aanbieding van ontworpen planneo betreffende verbouw gymnastieklokaal aan den Verlengde Schoolweg tot brandweerga rage en den bouw van een gymnastieklokaal aan de bestaande o.l. school te Soesterberg, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor niet tot verbouw en bouw van genoemde perceelen over te gaan. Mocht in de toekomst de huisvesting der brandweer-auto onvoldoende zijn te achten, dan zou volgens B. en W. kunnen worden overwogen het gymnastieklokaal tot brand weercentrale in te richten, omdat het onder wijs in lichamelijke opvoeding niet persé in een gymnastieklokaal behoeft te worden ge geven. Conform besloten. 25. Vaststelling van de lijst van retributies voor gebruik van heide- en zandgronden, en behandeling van een bezwaarschrift van H. van Dorresteijn tegen zijn aanslag over het jaar 1934. B.en W. stellen voor den aanslag van Dor resteijn voornoemd terug te brengen van f 10.- op f3.—. Conform besloten. 26. Vaststelling van besluiten inzake g#« meente-eigendommen, t.w. a. tot het in eigendom overnemen van ca* strook grond van A. Brugman; Betreft grond voor verbreeding van de* Eigendomsweg. Conform besloten. b. tot het in eigendom overnemen van ce* strook grond van J. W. de Rijk; Betreft grond voor verbrecding van dc* KLaarwaterweg. Conform besloten. c. voorstel tot kostelooze beschikbaarstel ling van braakliggenden gemeentegrond vooc het verbouwen van aardappelen. Weth. De Bruijn deelt mede, dat reeds 165 aanvragen zijn ingekomen. Ook is uit Den Haag bericht gekomen, dat slechts 3 aro grond per persoon mag worden afgestaan. De heer De Nies dankt weth. De Bruijn voor diens bemoeiingen. Spr. wijst er echte* op, dat verschillende personen grond aan hun huis verbonden hebben, doch wegens gebrek aan pootgoed en mest, deze niet kunnen gebruiken. Spr. verzoekt ook deze menschen pootgoed te verstrekken. B. en W. zullen dit bezien. 27. Behandeling van belastingreclames. Wordt in geheim behandeld. 28. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen. a. tot ruiling van grond met J. S» Rasch en Th. Molthoff, Conform besloten. b. tot het geven van machtiging aan B. en W. tot het onderhands verkoopen van ge meenteterreinen, gelegen in het complex Hart, en wel tot 1 Februari 1938. Conform besloten. 30. Voorstel tot het in werkverschaffing} doen uitvoeren van het egaliseeren en ver harden van werbermen en bijkomende werken., In de vergadering van 29 Aug. 1935 werd reeds bésloten genoemde werken nog in 1935 uit tle voeren. Waar eerst op 9 Januari j.l. van den min» van sociale zaken bericht is ingekomen, dat bedoelde werken in werkverschaffing kunnen worden uitgevoerd, konden deze werken iq 1935 niet meei worden verricht B. en W. stellen thans voor de werken iq 1936 uit te voeren. De kosten hieraan verbonden bedrage* loonen f 13579.87; sociale kosten f 1188.64; lo« zicht en onvoorzien f3204.46; materialen 11983248.1 Conform besloten. Getracht zal worden eenige in het plaq genoemde wegen door andere, meer slechter* wegen, te doen vervangen. 31. Voorstellen van B. en W» inzake d« ophaling van asch en vuilnis. B. en W. stellen voor over >9 £(-ui tot aanschaffen van een Ford Trurk-chassii tegen den prijs van f 1200.en toK levering van den opbouw tot vuilnis-auto oj genoemd chassis voor den"prijs van 11365.—-. Conform besloten. RONDVRAAG. 1 De heer Thijssen verzoekt opname vaa" den inhoud der genomen besuiten in de no« tulen. Ook vraagt spr. of plaatsing van adver* tentie's inzake zielszieken wel geoorloofd i* De heer De Nies merkt op, dat personen boven 60 jaar te werk worden gesteld, ter» wijl jonge personen stempelen. Spr. verzoek! het eerste niet meer toe te passen. De heer Van Breukelen vraagt of het art betreffende urinoirs nog in de politieveroiv dening voorkomt. Spr. kan de inrichtingen zelf niet vinden. Tevens verzoekt spr. een antwoord te zenden op schrijvens betreffend* de schaderegeling inzake uitbreidingsplan. De her v. d. Berg wijst er op, dat ia de Luit. Koppenlaan groote gaten zijn, welk* noodig gedicht moeten worden. De heer Hom merkt op, dat vele stoele* in de raadzaal er met best aan toe zijn noodig verbetering behoeven. De heer Hilhorst verzoekt spoedige bijcov roeping der comm. O.W' mede om de water^ leiding in de Birktstraat te bezien. Hierna sluiting der vergadering. Een Vluchteling, Donderdagmiddag had in onze gemeent* een aardig voorval plaats. Een familie, wonen de aan de Paulus Potterlaan, werd plotse ling opgeschrikt door een luid tikken aan het raam. Toen dit geopend werd, vloog oea groote vogel naar binnen. Daar bet beest zeer mooi was en ringen om de pooten droeg, waarschuwde men de politie, die het beest ving en een uitgebreid onderzoek instelde naar de herkomst. Tenslotte werd die vast gesteld, de vluchteling bleek een valk te zijiv ontsnapt uit het Nat. Hist. Instituut tc Leiden. Uitbreiding automatisch intcrlacaajl telefoonverkeer. Met ingang van Zaterdag 1 Februari a.s. te 2 uur zullen de aangeslotenen aan de te lefoonnetten te Baarn, Bussum, Hilversum, Ho'.landsche Rading, Huizen, Lage Vuursche^ Loosdrecht en Soest ook de verbindingen met aangeslotenen van het net te Zaandam zelf tot stand kunnen brengen. Als kengetal is voor het net Zaandam vast gesteld K 980. Tezelfdertijd zullen de aangeslotenen te Zaandam zonder tusschenkomst van een tele foniste de aangeslotenen van de vorengenoem de Gooische netten kuniu» opbellen. Aanhouding. Op verzoek van de Utrechtsche politie ie door de politie alhier, aangehouden een zekere D. S.. verdacht van kleedingdiefstal ten ne- decle van M. te Utrecht- Nadat proces-verbaal werd opgemaakt is dc gearresteerde ter be schikking van de Justitie gesteld. 4

Soester Courant | 1936 | | pagina 7