ViirtD loont hei storm w llan nes zztfsr&i*. Weekblad HUIS AAN HUIS Gecombineerde Soester Bladen schrijven ons Soesterbergschestr. 13, Telefoon 923 H. VAN NES viao^-UW De fijnste van de beste Kottie de VOO bV\ eafiVoop v ^garonder P 1 me a»°l* BoVfcH pnd 9°edk0°per Van prima kwaliteit Een zeer goede Koffie Een zeer voordeelige Burgerlijke Stand. I Hierdoor deelen wij den lezers en lezeressen van „HUIS AAN HUIS" mede, dal wegens verandering van zaken, ons blad met Ingang van heden Is opgenomen In de 1 Uitgave Drukkerij Smit N. V. Wl] betuigen onzen dank aan allen die In bet algeloopen jaar van hun sympathie en medewerking deden blijken. De Uitgevers van „Huls aan Huis". Soest, 30 Januari 1936. In aansluiting van bovenstaande doelen wij mede, dat wij het weekblad „HUIS AAN HUIS" In onm GECOMBINEERDE SOESTER' BLADEN hebben opgenomen. Het blad zal echter vanaf beden niet meer als afzonderlijk blad ver- schijnen. Drukkerij Smit N. V. Soest, 30 Januari 1936. „Bravo". Maandagavond gaf in „Bosch en Duin" de Mond accordeonc lub „Bravo" haar jaarlijksche uitvoering. Door den voorzitter, de heer J. Mooy, werrd de avond geopend, de aanwezigen wel kom geheeten en een prettigen avond toe- gewen scht. Eerst gaf dan de uit ca. 18 leden bestaan- do club van ouderen eenige blijken van hun kunst, door enkele vlotte marschen etc. ten goboore te brengen. „Jong Bravo", bestaande uit ong. 40 mu ziekliefhebbers, speelde o.a. een polka, die koer in den smaak viel bij het talrijke publiek. De leiding van den heer 't Lam is zeer ri, het gespeelde was „af" en zeer pret- om naar te luisteren. Tot slot werd het blijspel „Henkie" opge voerd, waar de zaal om schudde. Deze geanimeerde uitvoering werd beslo ten met een gezellig bal. Verbouwing Venema. De bekende zaak van den heer Venema, atelier voor Dames- en Heerenkleeding in de P. C. Kuyperstraat, heeft een belangrijke vrjjziging en tritbreidïng ondergaan wat be- Heft de verkoopruimte. Reeds lang was plaatsgebrek om de ver- fehillende artikelen te etaleer en, In winkel etalage. Thans is de heer- Venema over gegaan tot verbouwing, en wel zóódanig, aat 't In eens af is De nieuwe gevel, opgetrokken uit Noorsche W, de eer9te van dat soort In Soest, geeft #cn voornamen indruk. Het breede etalage- laam, me. daarachter een geheel stofvrije jüimte, vervaardigd van moderne houtsoorten, biedt gelegenheid tot overzichtelijk etaleeren. Ook de winkel heeft in ruimte aanmerkelijk gewonnen en ziet er keurig uit. De verlich ting belooft schitterend te worden. Waf het verkeer daar ter plaatse betreft, kunnen wij niet anders zeggen, dan een zeer* groote verbetering, daar de voortuin met het hinderlijke hek is verdwenen, waarvoor in de^ plaats is gekomen een zeer breed tegel trottoir, zoodat men nu rustig kan wandelen. 't Ware te wenschen dat meerdere ver keersobstakels in die straat verdwenen. Behalve de maatkleeding is er ook een uit. gebreide afdeeling confectie voor Dames- en Heeren voorhanden, zooals mantels, jassen, costuums enz. Wij wenschen den heer Venema succes pet z'n moderniseering. van Soest tegen de rest van Denk en Zet, waarvan het resultaat een 10-0 uitslag geen verdere uiteenzetting noodig maakt, Alzoo de uitslag van den massa-kamp: Soest IIDenk en Zet I 64 Soest IIIDenk en Zet II 8- Rest SoestRest Denk en Zet ioo 246 Vermeld zij nog, dat a.s. Dinsdagavond een thuis-wedstrijd plaats vindt van het iste tiental van Soest tegen Utrecht III; voor een goed resultaat is volledig uitkomen een nood zaakt De op 4 October gehouden collecte bracht f 250.op, dus f 50.meer dan in 1934. Het ledental daalde met 29 en was ultimo 1935 teruggeloopen tot 178. Uit het financieel verslag bleek dat het kassaldo op 31 Decem ber 1935 bedroeg f 111.35. Voor controle op de openbare wegen is een inspecteur in dienst. Gevallen van ernstige dierenmishandeling de den zich niet voor. Enkele keeren kon met een ernstige waarschuwing het beoogde doel worden bereikt. Voor vogelvoeding gedurende de winter maanden wordt zorg gedragen. Aan behoef tige woonwagen-bewoners werd een enkele maal haver en hooi voor hunne paarden ver strekt. Op het abattoir wordt van tijd tot lijd de behandeling van het slachtvee ge controleerd. Van de gemeentelijke politie werd de meest gewenschte medewerking ondervonden. Gemeentelijke Keuringsdienst. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 47 runderen, 4 paarden, 4 pinken. 18 vette kalveren, 90 varkens, 4 schapen en 1 hit. Huisslachtingen: 1 rund, 81 varkens, 3 schapen en 1 geit. Ingevoerd werd: 6925 kilogram vleesch en vet. vet kalf. 1 - r*- Uit nood werden gedood; 1 rund en I vet kalf. Gestorven: 1 rund, 1 nuchter kalf en 1 varken. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund, I nuch ter kalf en 1 varken. Aan organen werden afgekeurd: Van runderen: 8 paar longen, 3 harten, 13 levers, 5 borstvliezen, 1 uier, l birfkvlies, 5 lymphklieren en 5 kilogram ongesmolten vet. Van varkens: 13 paar longen, 4 harten, 1 lever, 3 paar nieren, 1 maag, I stel darmen, 3 lymphklieren, 8 kilogram ongesmolten vet. Van schapen: 2 levers. De afgekeurde dieren alsmede de orga nen werden opgehaald en vernietigd door de N.V. Gekro te Overschie. Voor trouwen dienst. Door den Commandant van de Luchtvaart- afdeeüng te Soesterberg zal Zaterdag I Fe bruari a.s. aan den sergeant iste klasse Van der Lelie de gouden medaille voor 36-jarigeD trouwen dienst uitgereikt worden. Tuberculose kwam vooi bij: 5 runderen 1 sjon Jaarvergadering Soest-Zuid. 1 f Woensdagavond hield bovengenoemde Ver- eeniging haar ^arvergadering in Hotel Pen en 3 vark ens. 1 Plas, .Dennenhof". De heer M. C. van der voorzitter, begon met een welkomst- Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver- I vvoord tot de aanwezigen en wenscht op deze koop in 't klein onder toezicht": 1 rund en eerste vergadering in 1936 de leden van OM AARDAPPELEN! 1ste dc kwaliteit, 2de de prijs. Soester T rio. Op Dinsdag 28 Jan. had. het Soester Trio In „de Gouden Ploeg" een vroolijke avond belegd. Het behoeft bijna niet gezegd, dat er druk bezoek was. Het Trio, bestaande uit de heeren Beuken, Maarssen en Van Dijk, brachten door hun leutige muziek en zang al gauw de gewenschte stemming er in. Het publiek zong mee, lachte en liet zich geheel meesleepen door de ge zellige muziek. Een tooneelstuk werd opge voerd, n.1. „Het pootige wijfje", wat de lach lust nogal eens opwekte. Tot slot een vroolijk bal tot twee uur. Dierenbescherming. In de op Woensdag 15 Januari 1936 ge houden ledenvergadering van de afd. Soest der Ned. Ver. tot bescherming van Dieren, bleek o.a. uit het jaarverslag ven den Secre taris, dat door de afdeeling uit eigen middelen een asyl is opgericht, gelegen aan de Tal- malaan. Hierin werden 47 honden opgenomen met niet minder dan 335 verpleegdagen. Excursie. De bekende firma De Gruyter zal even els vorig jaar, ook dit jaar e®a excursie per Touringcars organiseeren naar Den Bosch, al waar de groote fabrieken van deze firma zul len worden bezichtingd, en wel op Woensdag 4 Maart a.s- Een 3-tal moderne Touringcars zijn ter beschikking, terwijl niet meer dan loo personen aan deze excursie kunnen deel nemen. Een kleine vergoeding zal in rekening worden gebracht. Om teleurstelling te voor komen is het gewenscht dat men zich ten spoedigste opgeeft, uiterlijk tot 15 Februari, bij den plaatselijken agent, de heer H. v. d. .Weem, Ossendamweg 33, Soest, die gaarne alle verdere inlichtingen verschaft. afgeh. thuisbez. 10 kilo blauwe drielingen 30 35 10 kilo gr blauwe drielingen 35 40 10 kilo Bevelanders 40 45 10 kilo blauwe eigenh. 39 45 10 kilo Zeeuwsche bl. 45 50 10 kilo Zuid-Holl. bl. 5° 60 10 kilo Zuid-Holl. bl. 521/2 60 5 pond Wortels 10 ct., 5 pond Uien 10 ct., 5 poncl Koolrapen 10 ct. samen 25 CENT Eet nu Busgroenten, goed en goed koop Onze bekende 3 p. blikken Spercieboonen 29 ct., 2 ponds blik 19-22I/2 ct. Spinazie 19 ct- An- dijvie 19 ct. Snijboonen 20 ct. Dop pers 20 ct. Fruit; Mandarijnen 25 voor 25 ct. Egyptische Mandarijnen 9 v. 25 ct- Jaffa's 5 voor 32I/2 ct., 5 voor 30 ct. 5 voor 27I/2 cent, 5 voor 25 cent Zoete appels 4 pond 25 ct., Stoof peren 2l/2 pond voor 25 cent. moes- appels 3 en 4 pond voor 25 cent Versche Groenten: Spruit per pond 6-7-8- ct. Witlof 5-4--3I/2 pond voor 25 ct., versche andijvie per pond 14 ct. prei per bos 15 ct-, jonge wor^ teltjes per pond 8 ct., roode en sa voyekool, Knolselderij en peterselie. Haring, alleen bij ons 15 st. 42 ct. Cocosnoten 9 Dadels per pond 16, pakjes vijgen 7, noten p. p« 35 Amandelen per pond 30, Paranoten p. p. 28, Hazelnoten p- p. 28., Vraagt onze cassabons, 15 ^ld. bons 1 kilo bananen, ook voor uitbreng, Gem. Arbeidsbeurs. De stand op heden is 597 werkzoekenden, w.o.: 45 metselaars, 81 opperlieden, 65 grond- arbeiders, 10 landarbeiders, 85 losse arbei ders, 34 tuinlieden, 10 vertegenwoorrdigers, ti6 stucadoors, 15 chauffeurs. 14 transport- arrbeiders, 49 schilders.behangers, 6 fabrieks- 'arbeiders, 4 fitters, 8 mach. bankwerkers, 7,19 kantoorbedienden, 10 werksters, 4 mon teurs, 4 straatmakers, 6 kleermakers, 35 tim merlieden, 6 loodgieters, 5 slagers, 5 winkel- jbedienden, 4 houtbewerkers, 3 loopjongens. Aantal werklooze mannen boven 18 j. 552; aantal werklooze vrouwen boven 18 j. 14; aantal werklooze mannen beneden 18 j. ai; aantal werklooze vrouwen beneden 18 j. 10. Soester Schaakclub. Het bezoek van de schaakclub „Denk en Zet" uit Amersfoort is een groot succes voor de Soester Schaakclub geworden. Verscheidene belangstellenden waren aan wezig om den massa-kamp bij te wonen; bovendien werd hun tot het spelen van een partij gelegenheid gegeven. Wat het ae tiental aangaat, aanvankelijk stond dit er minder goed voor, echter wist dit toch de zege te behalen en wel met 6-4. Het 3c tiental won zonder moeite en spanning met dc uitslag van 8.t. Verder spoelde de rest Als de fijne geur reeds In den winkel opvalt, wat moet dan die koffie lekker zijn, als ze thuis gezet is 1 G.C.B., Ritr.42» Paarsmerkp. V2 pnd. 50 Overtreft Uw verwachting Roodmerkp- Vapnd 40 1/2 P°nJnzeHden prijs) Bil 2 buï! «eek: Biscuits 5 ct P Oranjemerk. p/1/2pnd. 30 Groenmerkp. V2 pnd, 20 Goedkoop en goed Bruinmerkp.V2pnd. 15 Koffie met moutp- Vapnd, 11 lot e* M.n SO ,a,,v Don r'o S fabwad Coffeïne-vrije Koffiestroop Peekoffie per bus 50 16 1 per pakje 5 En natuurlijk ook bij de Koffie De Gruyter's fijne koekjes en biscuits Soest—Zuid nog een gelukkig jaar toe. De tweede Secretaris, de heer J. Speerstra^ leest hierna de notulen der vorige vergadering,, welke na een enkele opmerking worden vast gesteld. De voorzitter deelt mede, dat hedenmiddag in den Gemeenteraad is besloten het Drift je voor motorverkeer te sluiten en bovendien, dat na vier jaar strijd is besloten tot verbe tering van het wandelpad langs de Soest er- bergsclve Straatweg. In het jaarverslag deelde de secretaris, do heer H. de Graaf, mede, dat er dit jaar geen bijzondere gebeurtenissen voorkwamen in do vereeniging. Tweemaal werden leden- en drie. maal bestuursvergaderingen belegd. Tallooz® malen werd met B. en W. vergaderd, in he* bijzonder over het verbeteren van het wan- zdelpad Soesterbergsche Straatweg, waarvoor in 1934 al f 1000.beschikbaar werd gesteld. De vereeniging „Floraiia" werd met volledig succes opgericht. De vereen, werkte dit jaar mee in de feestelijkheden op den Nat Feest dag 31 Augustus. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Uit het verslag van den Penningmeester, de heer Langelaar, bleek, dat de gelden der Vereeniging er goed voorstaan. 1934 Sloot met een voordcelig saldo van f 160.06, wat met de inkomsten 1935 een bedrag gaf van' f319.52. En waar de uitgaven liepen tof f 165.421/2, blijft nu een saldo van f 154.091/2. Punt 7 vermeldde de periodieke aftreding van den voorzitter, die met algemeene stem men bij acclamatie herkozen werd, evenalt de periodiek aftredende bestuursleden H. Ran en J. Speerstra. Door den voorzitter wordt nu medegedeeld, dat het verzoek om kapjes boven de straat lampen alsmede de verbetering van verlichting Soesterberrgschestraat niet behoort tot hel werk van den Wethouder, doch van de P.U] E.M. en dat de verbetering van rioolputten op de Eikenlaan in onderzoek is. Vervolgens, dal er een request naar den Raad is, behelzende het verzoek om instemming met hel plan, om de huur van het terrein aan de Birkt- straat over te nemen van de heer Dorresteijn, terwijl de gemeente dan de muziektent vaö Soesterberg daarop overplaatsen zal en zor gen voor verbetering van terrein en afraste ring. Wordt dit plan volvoerd, dan stelt Soest- Zuid zich verder voor, hier een vast punt te houden voor het vieren van nationale ea andere feestdagen, het geven van 14-daagsche concerten door de harmonie, het organisee ren van tentoonstellingen van Floraiia, wel licht gelegenheid geven voor een zangcon cours e.d. Na enkele bezwaren omtrent de ligging van het terrein enz., betuigen de aanwezigen hun instemming met het plan. Verder is in voorbereiding genomen het organiseeren van een feestavond. Als commis sie hiervoorr fungeeren de heeren De Graaf, Speerstra en Van Eden. De meeningen over een dergelijken avond loopen zeer uiteen. Sommigen meenden dat een openluchtfeest in den zomer doeltreffender is, een ander meende, dat de leden zelf voor actualiteiten moesten zorgen. Met 16 tegen 12 stemmen' wordt vóór een feestavond gestemd, doch gezien de kleine meerderheid wordt toch be. sloten tot afstappen van dit onderwerp. Ter sprake komt nog de fröbelschool. Deze niewe school blijkt niet tot aller; tevredenheid te werken. Daar het echte» niet op den weg der vereeniging ligt hieriil te beslissen, wordt het punt van de agenda' afgevoerd. Na de rondvraag wordt de ver gadering gesloten. Gevonden voorwerpen. Blauw kinderhandschoentje, Pol. Bureau! snoeimes, idem; tang, idem; blauwe dames handschoenen, idem; belastingmerk in etui. Mauvestraat 4d, Baarn; bruine dameshand schoen Braamweg 44; gummimatje, Middel- wijkstr. 49; gummi jongenscape, Nagel Soes terbergschestr.; damesparapluie, Birktstr- 24a; glacé handschoen, Kerkstr. 55. Aangeloopen: gele herdershond, teef, Tal- malaan 17. 1 Uitvoeringen C.V.L-O. „Fratemltas". Op 17 en 18 Februari hoopt bovengenoemd® gymnastiekvereniging haar jaarlijksche uit- yvoeringen te geven in hotel Eemband. Gezien het groote succes van vorig jaar, raden wij ieder aan zich tijdig van plaats- kaarten te voorzien. GEBOREN: Gerardus Gijsbertus Antonius, z. v. Th. B. Sukkel en M. A. Sukkel, Anna Paulownalaan 6. ONDERTROUWD: J. Ravenhorst, 25 j., Baarn en M. v. d. Kuil, 19 j., Eigendomsweg 104; P. van Leeuwen, 29 j., Baarn en J. G„ Beijer, 22 j., Smitsweg 2a; P. J. Stalenhoef, 27 j., Middelwijkstr. 74 en A. Nieboer, 23 j., Van Weedestraat 32. GEHUWD: H. J. van Daatselaar, 31 j.,. A'foort en M. M. van 't Klooster, 25 j., Noor- derweg 27, A'foort, Liendertscheweg 22. OVERLEDENHanna Kappers, 81 j., geh. m. W. Langenberg, Soesterb.str. 81; Maasje Bos, 81 j., wed. v. W. Gerritse, Noorder- weg 53. GEVESTIGD: J. Puijk m. g.f Wieksloter- weg O.Z. 103; G. van Brienen, Nieuweweg 9°; J. A. Goyert m. g., W. Pyrmontlaan 42: A. J. Hiihl, Bosstr. is; J. H. A. Scheffe* Batenburglaan 21; H. van Straalen, Nieuwe- weg 2; F. J. C. Kleyn, Pelikaan weg. J. Hoebé, Pelikaan weg; M. Reinders, Helling- weg I; S. Feenstra, Amersf.str. 119; J. Tel ling, Banningstr. 102; H. Biegstraaten, Klaar- waterweg 52; J. F. van der Viis. Klaarvvatex- WCff 52.

Soester Courant | 1936 | | pagina 8