Eenooodsciiappen- tasch olies haod- scnappep-piand 6IATIS H. o. l werken üaizijolagepriizea WIERSEMA la samen v. slechts f 1-25 Dam es- en Heerenkleermakerij Burgerlijke Stand. VOOR BRANDSTOFFEN NAAR F£.vandeWIJNGAART-telef.073 kerkpad I74N.Z, „De Wije Bliek" De Auto-Onderlinge „Groningen" Orgellessen J. C v. HAARLEM LESSEN Verkoop van prima Rundvlaesch De Aardappelzaak waarover gesproken wordt. Soesterbergschestr. 13, Telefoon 923 Kire**» Jubileum Kapelaan J. W. Oostveen. u i Zaterdag 15 Febr., zal het 12I/2 ja;i ',ed.-n zijn, dat kapelaan Oostveen door Mgr. H. v. d. Wetering tot priester werd ge rijd. Deze dag zal niet ongemerkt in de oude parochie voorbij gaan, doch op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris mag er geen al- gemeene bijdrage worden gevraagd voor een feestgeschenk. Gedurende den voormiddag is er aan de pastorie gelegenheid den Jubilaris persoonlijk te complimenteeren. Excursie Den Bosch- Zooals reeds bekend organiseert de fa. De Gruyter Woensdag 4 Maart wederom een excursie naar haar fabriek te Den Bosch. Deze excursie, welke op veelvuldig verzoek wordt herhaald en gelegenheid biedt aan da mes en heeren, zoowel klant als niet-klant van genoemde firma zijnde, zal echter de laatste zijn, welke vanuit onze gemeente wordt ondernomen. Reeds een zeer groot aantal personen gaven zich voor deze excursie op. In verband hiermee verzoekt men ons er op te wijzen, dat nog slechts een klein aantal plaatsen in de touringcars beschikbaar zijn. Ter voorkoming van teleurstelling wordt daarom aangespoord tot spoedige aangifte aan het adres van den vertegenwoordiger Ossen- dam weg 33. H- Th. Horvers f- Zondag overleed na een kortstondig lijden op 65-jarigen leeftijd de heer H. Th. Horvers. De heer Horvers was langen tijd onderwij- xex der R.K. Jongensschool aan de Steenhof- atraat en als zoodanig vierde hij in 1934 nog *#n 40-jarig jubileum. Voorts was hij direc teur van het R.-K. Zangkoor St. Caecilia, als mede directeur van de R.K. Muziek vereen. In de oude R.K. parochie. Maandagmorgen had onder groote belang stelling de begrafenis plaats. Na een plechtige H. Mis van Requiem, waarin door het zangkoor werd uitgevoerd de 4-stemmige Mis van Perosie, werd de Overledene, voorafgegaan door de leerlingen der R.K. Jongensschool, grafwaarts gedra gen door de leden van het Kerkkoor, waar- Ma de overledene zoo lange jaren directeur Was. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op Burgemeester G. Deketh, de Gemeentesecre taris, alsmede een groot aantal onderwijzers. De beaarding werd verricht door den Zeer- BIJ AANKOOP VAN POND JAVAR1JST POND BRUINE BOONEN I POND GROENE ERWTEN rPOND HAVERMOUT ONTBIJTKOEK PAK CUSTARD PAK VERMICELLI t PAK HUISHOUDZEEP I PAK ZEEPPOEDER STUK TOILETZEEP I PAK LUCIFERS- MOLENSTR- W.Z. 34 - TEL. 630 Soesterbergschestraat No. 9» Telefoo 408 De nieuwe Heerencollectie is geheel volledig. Volgt het voor beeld van velen en do v ej Uw bestellingen. De Damesstoffen komen spoedig Depót Veltman voor Stoomen, Verven enz. Alles binnen 8 dagen weer thuis* Eerw. Heer Pastoor Voss, waarna door het zangkoor op verdienstelijke wijze werd gezon gen „Pië Jezu", Zeer onder den indruk verlieten velen den doodenakker. Filmvoorstelling Ned. Fabrikantenhuis. Zooals gedurende de propaganda-actie „de Brug" reeds medegedeeld werd, was een schitterende geluidsfilm over het Nederl. Fa- brikagewerk in voorbereiding. Maandagmiddag en -avond werd in hotel „Eemland" gelegenheid geboden aan de Soes- ter Huisvrouwen, om dit ontbrandbare pro cédé der Multi-smalfilm te gaan zien. Dat hier ruimschoots van geprofiteerd werd, be hoeft geen betoog. Ter inleiding sprak de heer J. Bom, Direc teur van het Ned. Fab. Huis vanaf het witte doek een kernachtig woord van propaganda voor het koopen van Nederlandsch fabrikaat. Door uitsluitend koopen van Ned. productie, werkt iedere huisvrouw mee aan de bloei der Ned. Industrie en dus ook aan de welvaart, vrede en eenheid in het Vaderland. Achtereenvolgens werd het publiek nu door de duidelijke, actueele films ingewijd in het fabriceeren van Hollandsche producten, als aardappelmeel, tricot etc. Bijzonder mooi waren ook de opnamen van het mooie Bad- Brekels, het zoutwater zwembad midden -in de hei, wat ook een bewijs van Nederlandsch kunnen is. Tot slot de leuke geschiedenis van een droomstertje, dat de aardappelmeelfabriek van Scholten te Groningen gaat bezien in haar droom, en zelfs in de keuken van Luilekker land terecht kwam. De heer Born besloot, weder op het witte doek, deze zeer leerrijke voorstelling met enkele toepasselijke woorden. Eén ding is jammer, n.1. dat er slechts ge propageerd wordt voor bepaalde fabrieken het gaat hier toch om Nederlandsch fabri kaat in den grootsten omvang? Het beroemde Marionetten-Theater van den heer Bert Brugman zal vertoonen „Dr. Joh. Faust", het meesterwerk van Goethe, in vijf bedrijven. Voorts wordt deze Vastenavond op geluisterd door 't bekende Muzikale Trio van den heer E. Nieuwenhuis, met een spe ciaal programma. Aanvang 8 uur. Deze laatste avond van 't seizoen belooft alzoo een waardig slot te worden van de in dit seizoen gegeven avonden. Ontvlucht. Maandagavond zijn uit het Rijks-opvoe dingsgesticht te Amersfoort twee jongens ont snapt, n.1. de 18-jarige J. M. en de 17-jarige C. v. E. Het is de politie tot nogtoe nie» gelukt, de beide ontvluchtten weer ix be waring te stellen. Noodlanding Militair Vliegtuig. Vrijdagmiddag was een militair vliegtuig te Soesterberg, bestuurd dbor den 2den lui tenant Gauthier, genoodzaakt te landen op een weiland onder de gemeente Reeuwijk. Hierbij kwam het toestel op een bevroren sloot terecht, waardoor het over den kop sloeg. De bestuurder bleef ongedeerd, terwijl het vliegtuig licht beschadigd werd. Mannenzangvïreemging „Apollo"- De mannenzangvereeniging „Apollo" hield in hotel „Eemland" een propaganda-feest avond, welke matig was bezocht. De heer S. de Zoete, voorzitter der vereen., sprak een welkomstwoord. Woorden van dank werden gericht tot de organisatoren van dezen avond, de heeren M. Visman, J. de Bruin en A. Ebing, alsmede tot de heeren Kroon en Van der Worp, die voor de ver lichting hadden zorg gedragen. Het keurig verzorgde programma was in tweeën ver deeld, ni. „komische" en „humoristische" zang. Na de pauze werd door het E.S.V.A.C.- j tooneeltje zeer verdienstelijk opgevoerd „Hen- kie", een klucht in twee bedrijven. Vastenavond- 1 1 Naar wij vernemen biedt het Bestuur den leden en geintroduceerden van den K. Kring SoestSoestdijk een buitengewoon mooi en avond aan op 21 Febrruari a.s. in bet St. Jo- lefgebouw. K. Kring Soesterberg. Zondag 23 Febr. a.s. zal in „Huis ten Halve", door den Kath. Kring St. Carolus te Soesterberg een nonstop-cabaretavond ge geven worden. Het belooft een echt vroo- lijken vastenavond te worden. Na de uitvoering zullen de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen blijven. Weldadigheids Uitvoering. Maandag 17 Febr. a.s. zal in „Huis ten Halve" een weldadigheids-uitvoering gegeven worden ten bate van de behoeftige Soester- bergsche ingezetenen van alle gezindten, door de tooneelclub „De Bergspelevs". Opgevoerd zal worden „Eerloos", drama iij drie bedrijven van W. C. Nauhuis. De regie is in handen van P. van Driel, terwijl medewerking zal verleenen het Soesterbergsch Symphonie-orkest onder leiding van den heer Rooda. Merkwaardig auto-ongeval. Dezer dagen reed een handelsreiziger, ko mende van de richting Amersfoort, met een vaartje van naar schatting een 80 K.M., met zijn auto op de Amersfoortschestraat. Ter hoogte van hotel ,,'t Zwaantje" reed de bestuurder een aldaar stilstaande vracht auto aan, waardoor hij de macht over zijn wagen verloor. Al slingerend reed de auto een 200 M. over het rijwielpad, om daarna tegen een hek te botsen en over den kop te slaan. De wagen kwam juist te liggen voor een aldaar gevestigde autogarage. Toch kwam er voor den eigenaar gefftywerk aan den win kel. Zonder ook maar eenig letsel te hebben bekomen, kwam de bestuurder onder zijn wagen uit, terwijl ook de wagen nog geheel intact bleek; zelfs geen ruit bleek gebroken. Een mee- en een tegenvallertje. De Jonge Wacht- De tooneelclub ,,St. Genesius" gaf Zondag en Maandagavond een uitvoering in het St. Josephgebouw. Wederom werd daarmee be wezen, dat de katholieke tooneelvereenigin- gen hier ter plaatse iets presteeren, dat er wezen mag. In de opvoering van „Jaap" of „De stra lende liefde in vergeten leven" wisten de spe lers het publiek geheel te boeien. Spel en kleeding waren weer bijzonder verzorgd. Zoowel Jaap, het zwarte schaap der familie, als de broer, die het leven gemakkelijk opvat, werden goed uitgebeeld. Tusschen deze twee is echter een eigenaardige verhouding, Jaap koestert een bijzondere genegenheid voor zijn broer, die ten slotte in een smokkelaarsbende terecht gekomen is. Als hef de politie gelukt de hand te leggen op deze stroopers en die ven, is het Jaap, die door het doodelijk schot getroffen wordt, dat voor zijn broer be doeld is. De dramatische sfeer, die dit spel gescha pen had, werd geheel weggenomen door de vroolijke klucht, die na de pauze ging. „De patatten van St. Felix" werd vlot en amu sant gespeeld. Jammer, dat de belangstelling niet grooter was. De heer v. d. Linden verzorgde op de be kende wijze de muzikale afwisseling. Centrale Winkeliers Vereenigjng. J Woensdagavond vergaderde de C.W.V. in hotel „Eemland". De voorzitter, de heer D. Waal, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot den spreker der avond en het Bestuur der Gymn. vereeniging „Ado", welke vereen, voor dezen avond haar belangelooze medewerking toezegde. Hierna kreeg de spreker, Mr. W. Lubbe* rink, leeraar in de Staatswetenschappen, het woord voor zijn onderwerp: „De strijd in den kleinhandel". Spr. wil beginnen met het traditioneele be gin: „Wij leven in een benarde tijd". Van de 8 millioen menschen in ons land zijn er 3 mil- lioen, die het brood verdienen. Een millioen zielen moeten leven van de ondersteuning we gens werkloosheid. De winkelier kan alleen blijven bestaan, wanneer de verdienende per sonen blijven koopen in den kleinhandel. De zorgen, die de winkelier heeft voor het he den en de toekomst, hangen samen met in- en uitvoer van het buitenland. Na 1928 is de welvaart in Nederland hoe langer hoe meer gedaald, dit is te wijten niet aan de arbeid- zaaiïineld van het Ned. volk, doch aan tK. verminderde uitvoer. Dit is een deel van de crisis, die over ons land gekomen is. Door de vermeerderde armoede in het land zijn de buitengewone hooge inkomens besnoeid, ef indirect schaadt dit weer den winkelier. Hoe moet nu de winkelier trachten, uit zijn moeilijkheden te geraken Gaarne denkt men hierbij aan het vesti- gingsvraagstuk, het nekken der ongebreidelde concurrentie. Maar indien men de vestigings wetten zou doorvoeren, kreeg men weer den tijd van de gilde, alleen wie zich veilig voelt in voldoende kennis etc., kan bestaan. De beste weg alzoo is, dat de prijzen der winkelwaren omlaag gaan. Want de kneep zit hierin, dat de salarissen omlaag gaan, de be lastingen omhoog, en daarom het publiek minder kan uitgeven voor de dingen van da- gelijksch gebruik. Het bestrijden van warenhuizen heeft geen nut economisch zijn de warenhuizen den middenstands-winkelier vóór doch alleen door op de kleine plaatsen vol te houden in prijsverlaging, onderschept men het gevaar van de warenhuizen. Spr. acht de beperkte verkooptijd en de steeds toenemende automaten van grooter be lang in het tegenwerken van den winkelier. Spr. wijst er echter met nadruk op, dat het contact tusschen winkelier en kooper van zeer veel waarde is, want noch in een warenhuis, noch in een automaat, vindt de kooper een aangename medewerking van den verkooper. Op humoristische wijze licht spr. een en an der met cijfers en voorbeelden toe. „Gij moet Uw winkel zooveel mogelijk zelf op pooten zetten" besluit spr., en zoo weinig mogelijk wachten op hulp van anderen". De meisjes- en damesafdeelingen van ?,Ado" gaf nu enkele aardige gymnastische oefenin gen, waarna er gelegenheid geboden werd voor het stellen van vragen aan den spreker. Gevonden Voorwerpen. Paar linnen beenpijpen, Julianastr. 66; paar glacé handschoenen, Birktstr. 46; portemon- naie met inhoud, Koninginnelaan 17; dames- sjaaltje, Carlton Theafer; nikkelen autodop. Oude Grachtje 14; huissleutel, Schoolstr. 19; motorhandschoen, Beukenlaan 21c; zakboekje, politiebureau; pet, idem. Meegeloopen: Fr. Herdershond, grauwa Birkt straat 31. Arbeidsbeurs. De stand op heden is 580 werkzoekenden* wx>. 47 metselaars, 81 opperlieden, 62 grond- axrbeiders, 82 losse arbeiders, 10 landarbei ders, 35 tuinlieden, 9 vertegenwoordigers, 43 schilders-behangers, 29 timmerlieden, 17 stu- cadoors, 13 chauffeurs, 15 transportarbeider^ 5 fabrieksarbeiders, 4 fitters, 8 mach. bank werkers, 20 kantoorbedienden, 9 werkster», 3 monteurs, 4 straatmakers, 6 kleermaken^ 3 loodgieters, 5 slagers, 5 winkelbediend», 4 houtbewerkers, 5 huishoudsters, I chef afd. expeditie. t Aantal werklooze mannen boven 18 f. 5344 aantal werklooze vrouwen boven 18 j. 14. Aantal werklooze mannen beneden 18 j. 21; aantal werklooze vrouwen beneden 18 j. 11, Gepensioneerd- De heer G. H. Feenstra heeft, wegens ver krijgen van pensioen, ontslag gevraagd al4 Hoofd der School in de Kerkebuurt. Adres aan Ged. Staten- Door de Vereen. „Algemeen Belang" in onze gemeente is aan Ged. Staten het navol gende adres verzonden: Geeft eerbiedig te kennen de Vereeniging „Algemeen Belang" te Soest, domicilie kie zende Kerkstraat 15 te Soest, dat door haar Leden van het Uitbreidingsplan van de Gemeente Soest kennis is genomen; dat zij geen nadere technische beschouwing van het plan naar voren wil brengen, docfal dat zij tot haar groote teleurstelling de finan- ciëele basis waarop dit plan uitvoerbaar blijkj in de bescheiden missen en deze zelfs ge heel ontbreekt; dat zij om deze reden Uw college eerbiedig verzoekt aan het Uitbreidingsplan en daarbij behoorende bebouwings-voorschriften vastge steld bij Raadsbesluit dier Gemeente d.d. 20 November 1935 Uw bijzondere aandacht te willen besteden; dat zij meent onder Uw aandacht te moge» brengen de financiëele gevolgen, die zullen voortvloeien bij het leggen van tallooze ser vituten en onteigeningen op een groot aantal perceelen zonder dat de Gemeente capabel zal zijn om deze te financieren ja zelfs bij benadering niet onder de oogen is gezien; waarrom zij U eerbiedig verzoekt geen goed keuring aan dit Uitbreidingsplan te hechten dan na overlegging van een financiëele Staat van zaken. 't Welk doende, Namens het Bestuur van „Algemeen Belang", w.g. W. van der Leek, Voorzitter, w.g. J. E. Bloemen, wnd. Secretaris, GEBOREN: Arie Johannes, X. v. P. G< Klein en N. Hafkamp, Talmalaan 6; Aalbert^ z. v. H. v. d. Broek en D. Radstok, Dorre- steinweg 70; Johannes Cornelis, z. v. C. G, v. Schalkwijk en J. v. Isselt, Kerkpad N.Z. 43a; Geertruida Wilhelmina, d. v. G. Rijn ea W. v. d. Broek, Dorresteinweg 86. ONDERTROUWD: W. C. v. d. Wijngaard,- 28 j. en L. Groen, 26 j., Kerkpad N.Z. 17a; S. v. Arkel, 43 j,, 's Gravenhage en J. F» Timan, Julianastraat 32. OVERLEDENChristina Jaooba Spiering,- 73 ƒ-» geh. m. A. Schut; Hendrik Noodej^ 88 wedn. v. Willempje Visser, Rademaker- straat 25c; Hendrikus Theodorus Horvers, 65 j., geh. m. Helena A. F. J. Schattenburg^ Kerkpad N.Z. 35a; Hendrik Vrieling, 65 j.j geh. m. Hermina Schoppert, Kerkpad Z.Z. 3a, Ondergeteekende bericht hiermeda, dat hij wegens verkrijgen va» pensioen bij dezen zijn bestuurf* functies neerlegt en plaatselijke lid, maatschappen en contributie» opzegt- G- H. VEENSTRA. TE KOOP rasz- ruwh. fox teef, jaar, met etamboom- Prijs f9.F Axd. Ter riër, prijs f 12-50. Adrest Talmalaan 26, Telefoon 574- MEISJE gevr- voor Zaterdag en Zondag, 9 tot 12 uur- „Bella Vista", Ossen- damweg- ECHTE FRIESCHE STAARTKLOK tt koop f 20-Braamweg 44. JONGEN GEVRAAGD om in het Rijwiclvak te worden opgeleid, bij P* A. van Hcngstum, Middclwijkstraat 19, Soest- J TE KOOP modern zwaar donker eiken Lit jemeau met toebehooren f 27,50. met Nacht kastje f 30.In prima staat. Soes terbergschestraat 30. Wordt gevraagt R* K- MEISJE ©m opgeleid te worden in het Krui- ce ïiersbcdrijf, tevens behulpzaam te zijn in de huishouding, leeftijd 16 17 jaar* Brieven onder no. 803 bureau van dit blad* MOET WEG Mbcd pak f 6.Regenjas f 4. Winterjas f 3.50, Ritsema Stofzuiger ó-50. Birktstraat 13. TE KOOP onderh- kinderwagen f 5. Schoolstraat 20 1- WONING te huur grvraagd, omtrek Hartman- laan* Brieven onder no. 802 bur. van dit blad- TE KOOP I driepits gasstel Junker en Ruh, eenpits gasstel, Stadhouderslaan 29. 1 gaskacheltje. Biedt zich aan, net MEISJE j voor halve dagen, 15 Jaar- Brieven no- 806 bureau van dit blad. Biedt zich aan geroutineerde huisnaaister, ook avondjaponnen- Brieven onder letter A- bureau van dit blad. NETTE JONGEN gevraagd voor opleiding in het vak en licht loopwerk, bij Horlogerie SPIJKER, Van Weedestraat a$- Hildebrandlaan 15. Mooie kamers prima pension. Gelegenheid tot dL neeren .Prima referenties. TE KOOP mooie Luidspreker f 8.—, Grarao- phoon met 20 platen, pracht muziek f 18.—. Bosstraat 66, Soest. BOONENSTAKEN voor iedere beurs bij T. Werkhoven, Koninginnelaan 152. DAME ALLEEN, met eigen huis te Hilversum op zeer moolen stand, wil tegen 15 April beneden huis verhuren f 25.- p.m. Br. No. 800 bur. v. d, blad. GOEDKOOP WONEN Landhuis te huur; kamer en suite, keuken, boven overloop met 3 kamers, voor- en achtertuin met schuurtje. Huur per maand f 22,5*0 Te zien Van Lenneplaan 10. Bevragen Legemaat of Loydijk 132a, de Bilt. TE KOOP 2 Kippenhokken in schotten, groot 5 x 5]/8 en 4 x 4V9 M. Braamweg 11. Auto W. A- vanaf |2J.— Motor W. A- vanaf f 12.— f 60.000 per Evenement- J- W. Potjer, Molenstraat 33 (Oost). TE HUUR kleine woning, huurprijs fa— per week, ia Weteringpad a* X« bevr. Beukenlaan 33A- FIRMA DE GRUYTER V ertegenwoordiger H. VAN DER WEEM Ossendamweg 33 - Soest aangeboden door Maartje Landman, Getuigschrift N.O.V. - Bill- Con. B. Grothestr. 28, Soestdijk, Tel. 964 Geldersche rookw. prima p- p. 39 ct. Prachtig Geldersch spek p. p. 30 ct. 1 pond prachtige Tutti Frutti 25 ct. 2 pond nieuwe pruimen Perziken (zeer mooi) p- p. Nieuwe Vijgen per pond Pakken Vleurvijgen 8 groote Reepen voor 2 potten haring (8 stuks) 2 potten Rolmops a blikken Sardines Beleefd aanbevelend, TEL. 324. v. WEEDESTR. 45. Prima verpakte Hollandsche Roomboter per pond 82 Kalfshoofdkaas p- 1/3 pond 25 Pekehrleesch per ons 16 Fjjnd Rosbeef per ons 16 ct. 25 40 15 10 25 ct. 25 «5 35 aan leerlingen H.B-S., Gymn., en M.U-L.O. in Wis-, natuur-, werk tuig- en scheikunde. Billijke cond- Thuis iedere dag na 5 uur. J- P. A. van Hengstum, nat- phil- cand., Middelwijkstraat 19. Zaterdag van 9 tot 1 uur aan het Abattoir, Lappen 20 cent* Stukjes 30 cent, Biefstuk 40 cent per pond. WAAROM 1ste: de kwaliteit; 2de: de prijs; 3de: de grootstij sorteering- Geen blapw, geen zieken, geen afval- afgeh. thuisbez. 10 kilo Spuische Geeltjes 30 35 10 kilo bl. drielingen 32 1/2 37 1 fz 10 kilo pr. Zandaardapp. 3 21/2 371/2 lo k. Geld. gelen koken n. af 37I/2 45 10 kilo Puike Bevelanders 39 45 10 kilo blauwe eigenh. 39 45 10 kilo Zuid-Holl* Blauwen 50 55 10 kilo Overmaasche Blauwen 471/3' 55 10 kilo Overmaasche Blauwp- 50 55 10 kilo Zuid-Holl* Blauwp. 52I/2 60 Al onze soorten koken niet af- 5 pond Wortels 10 ct., 5 pond Uien 10 ct., 5 pond Koolrapen 10 ct. samen 25 CENT Gelest t Wagon Bravo'», puik puik 5l/«j ct. p. kilo 10 kilo 50 afgeh. 4» Spaar onze cassabons* 15 gld. 1 kilo bananen, ook voor uitbreng.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2