Biljart-Kegel-Concours ZEIST Wie een vet Varken wil winnen, loopt even bij Arie Stalenhoef binnen a 15 cent 10 partijen. A. J, Stalenhoef Torenstraat 20 STOOMWASSCHERIJ Burgerlijke Stand. Vereen. Kerkebnurt. Donderdagavond werd in het Wijkgebouw aan het Driftje een bijeenkomst gehouden tan de Ver. Kerkebuurt. Als spreker trad op de heer D. Noordman, Directeur der Stichting '„Valkenheide", het Ned. Ilerv. Opvoedingsgesticht voor jongens. Hiertoe ingeleid door Ds. J. I. van Schaik, itertelde de heer Noordman veel interessants over zijn werk. Werden tot voor 30 jaar geleden de mis dadige kinderen veroordeeld tot gevangenis straf, thans is men sinds jaren tot de over tuiging gekomen, dat een dergelijk kind niet in de eerste plaats behoefte heeft aan straf, doch aan terechtbrenging. Hierin voorziet het Kerkelijk Opvoedings gesticht sterker, dan een Rijks-inrichting kan doen. Op zeer boeiende, verhalende wijze schetst spr. het misdadige jongenstype, dat, oppervlakkig gesproken, door beschaafde mcnschen veroordeeld wordt. Spr. toont ech ter aan, hoe de meesten dezer kinderen ver waarloosd zijn. Vader of Moeder, vaak beide Ouders, missen, hoe dikwijls de drankzucht van grootouders de oorzaak van de misdadige aanleg is. Hoe in die veroordeelde jeugd dikwijls door ontbering en levensnood, de goede kiemen verstikt zijn. Doch door het geregelde, goede leven op „Valkenheide" is het dikwijls gelukt, die betere gevoelens weer op te kweeken. Toch blijft zijn thuis .hem altijd trekken en zoodoende gaat er toch nog wel veel werk verloren. Door liefde en begrijpen tracht „Valken heide" haar prachtig werk te dringen in de harten der misdadige jeugd. De resultaten fcijn er. Dit is arbeid die gesteund moet worden. Daartoe bestaat gelegenheid door het koopen van de speldjes, die a.s. Woensdag aange boden worden. Doodcüjk ongeval. Zaterdagmiddag te ongeveer half twee had op de Soesterbergschestraat nabij Zonnegloren teen vreeselijk ongeluk plaats. Een luxe auto, gehuurd te Zeist door een vijftal inzittenden, allen leerling-vliegeniers te Soestcrberg, die met verlof naar Amsterdam gingen, dreigde in de bocht Soesterbergsche- VtraatwegVan Beuningcnlaan te slippen, met het gevolg dat de bestuurder de macht over het stuur verloor. De wagen draaide eenige malen snel rond. rioeg vervolgens tegen vier boomen die aan den wegkant staan en werd aan de rechter- *ijde totaal opengescheurd. De persoon, die naast den bestuurder zat, leen zekere 20-jarige IC. uit Amsterdam, werd er uit gesiingerd en overleed bijna onmidde- Hjk. De bestuurder bekwam ernstige verwon dingen en brak een sleutelbeen en een arm. Beiden zijn per ziekenauto naar het Militair Hospitaal vervoerd. Dc doktoren Zalmann, Veldhuyzcn van flanten en Stroband verleenden de eerste hulp. De politie stelde een onderzoek naar de |orzaak in, waarbij bleek, dat het slippen #6or de gladde banden veroorzaakt was, jwaardoor de bestuurder den wagen niet meer houden kon. Een vreeselijk einde van een vroolijke ver- lofgang. Soester Schaakclub. Het 3e tiental speelt Vrijdag 21 Februari tegen Bilthoven II; alleen een overwinning geeft nog een promotie-kans. Beter staan het ie en 2e tiental er voor; deze trekken Maandagavond 24 Febr. ge- fcamelijk naar de schaakclub „De Pion" te Hilversum. Nog gaan Soest I en Soest II ingeslagen .aan het hoofd; beider kampioen schap kan a.s. Maandag bereikt worden. Laten al de betreffende leden er om den ken, dat in de eerste plaats noodig is: vol ledig uitkomen! Parsifal. In de groote zaal van ..Religie en Kunst" hield Woensdagavond de Heer M. A. A. van de Poel zijn tweede geestes-wetenschappelijke voordracht, deze keer ten onderwerp hebben de Richard Wagner's Parsifal" Te betreuren is het, dat dergelijke leerrijke en kunstzin nige avonden zoo betrekkelijk weinig belang stelling genieten. Door den heer J. N. Plemper van Balen werd een welkomstwoord gesproken, in het bijzonder tot den Burgemeester en den In specteur van Politie. Spr. dankte hierna den Spreker van den avond en wenschte in dezen dank eveneens te betrekken de heeren Schuy- lenburg. Van Bommel, v. d. Weerd en Breck- sreldt, die elk het hunne hadden bijgedragen tot het welslagen van dezen voordrachtsavond. Ter inleiding gaf de heer Breckveldt, or ganist, op het orgel een zeer verdienstelijke paraphrase over „Parsifal". Op zijn bekende boeiende wijze behandelde de heer Van de Poel dan den „Parsifal" van Richard Wagner. Deze dichter-kunstenaar, getroffen door de toestand van verval van de maatschappij, waarin hij leefde, trachtte door dc vcxeenigiii; van godsdienst en kunst, die sinds de oudheid hoe langer hoe meer van elkaar vervreemd waren, de menscheu weer gevoel doen krij gen voor een hoogere, geestelijk gebaseerde cultuur. Hij voorzag dat een nog sterker ver val in de samenleving zich zou doen gelden, wannnccc de mensch voortging zijn Leven te' doen wortelen in een materialistisch gezinde wereldbeschouwing en haar practische toe-, passing. Reeds in 1857 op den Goeden Vrij dag vatte hij het besluit de Parsifalsage van Wolfram von Esschenbach ten tooneele te brengen. In Juli 1882 werd dit muziekdrama te Bayrcuth opgevoerd, waar het pub'iek het mer eerbied en enthousiasme ontving. In het drama, waarin de kunstenaar der> in!.. \m tic sage heeft moeten samendrin- gen, ziet met hoe Parsifal, zonder doel rond zwervend en zijn neigingen zonder eenige beperking volgend, in het gebied van den Graalburg komt. Hier, waar de dieren be schermd worden, doodt hij een zwaan en pleegt dus tegenover de Graalridders een ver grijp, waarvan hij zich toch niet bewust is. Ook grijpt hij Kundry bij de keel, omdat deze hem dingen zegt, die hij niet aangenaam vindt. Gurnemanz, de Meester in het graal- gebied om den berg Montsalvat (Berg des heils), evenwel erkent in den jongen knaap een goede kern en neemt hem mee naar den Graalburcht waar hij den gewonden Amfortas ziet en den Graaldienst bijwoont. Hij begrijpt van afles wat hij beleeft, niets, en stelt zoo Gurnemanz, die de hoop gevoed heeft in den jongen knaap den redder van Amfortas, en daardoor den nieuwen beloofden Graals- koning te vinden, zeer teleur. Na dit bezoek zwerft Parsifal nu 15 jaren door de wereld. Hij beslaat vele gevechten met andere ridders en is blootgesteld aan vele pogingen tot verleiding. Kundry, de die nares van den toovenaar Klingsor, slaagt er evenmin in Parsifal ten val te brengen, zoo dat hij de zwaarste verzoeking glansrijk te boven is gekomen en den speer verwerft, die het teeken is van zijn Graalkoniügschap. In het laafcte bedrijf ziet men Parsifal op een Goeden Vrijdag weer het Graalsgebied betreden. Gurnemanz herkent den knaap van vroeger doch de ridder heeft door zijn vele botsingen in het leven met anderen zijn gods dienstig besef verloren. Gurnemanz nu ver telt hem, dat de Goede Vrijdag de dag is die het gevoel levendig houdt, dat Christus op dien dag de menschheid door zijn verzoe ningsdood de mogelijkheid gegeven heeft zijn zondige natuur te overwinnen. Gurnemanz heeft echter ook, tot zijn vreug de, gezien, dat Parsifal in het bezit van den heiligen speer is, en dus dc verlo-ser moet zijn voor Amfortas. den gewonden Graals- koning, die sinds het eerste bezoek van Par sifal aan den Graalburcht, den dienst van den Graal niet meer heeft gehouden. Gurnemanz en Parsifal, begeleid van Kun dry treden nu binnen in de zaal op het oogen- blik, waarop, na zooveel tijd, Amfortas zich weer bereid verklaard heeft een graaldienst te houden. Met den speer nu bewerkt Par sifal de genezing van Amfortas. Thans heerscht er vreugde in den Graalburcht, zoo dat zelfs de pas gestorven Titurcl weer een oogenblik in het leven terugkeert en allen zegent. De Graalridders hebben den verwach ten verlosser gevonden, en kunnen nu, de toekomst in, den Graaldienst zonder eenige beperking, ten bate der lijdende menschheid, uitoefenen. Daarom ook noemde Richard Wagner dit drama een gewijd too- neelfeestspel. De menschheid mag verheugd zijn weer een Christendom te leeren kennen, dat, buiten alle meeningsverschillen om, Chris tus' daad voor den mensch en de maatschap pij, m het middelpunt van alle geestelijk leven stelt. De heer Breekveldt deed op het orgel ge deelten van de muziek als illustratie van den tekst hooren, evenals de heer PI. J. M. van der Weerd, die door zijn installatie bijbehoo- rende grainofoonmuziek deed spelen. hoefd, zijn wy er van overtuigd, dat deze feestavond wel naar genoegen zal slagen. Op sportgebied staan tal van wedstrijden op het programma, waarvan de hoofdschotel vormen een E ere-wed strijd tusschen twee iste klasse K.N.V.B.-elftallen en een atletiek wedstrijd, waarbij verschillende kampioen schappen der Kon. Ned. Athletiek Unie zul len worden verwerkt. Als inleiding voor deze feestelijkheden wordt ten bate van het terrein- en trainings fonds op 5, 6 en 7 Maart a.s. een fancy-fair in hotel ,,Eemland" gehouden. Op dezen ba- zar komen verschillende bijzondere attractie's, welke te Soest nog niet zijn vertoond: Voor het slagen van dit festijn heeft zich een Eere comité ge vormei uit verschillende.' vooraan staande persoonlijkheden uit onze ^gemeente, hetwelk wordt bijgestaan door een uitvoerend comité en een dames-comité. Volgende week hopen wij uitvoeriger op het vorenstaande terug te komen. Kegelconcours. Naar wij vernemen heeft de caféhouder A. J. Stalenhoef uit Café ,vZonneheuvel" een biljart-kegelconcours op touw gezet, met als eerste prijs een vet varken. Verder 10 andere fraaie prijzen. Ieder kan in dezen crisistijd voor 15 cent een prijs winnen van ongeveer f 5°-°f andere prijzen. Deze wedstrijd is erg groot opgezet, om ieder in de gelegen heid te stellen dit kansje te wagen. Wij willen er nog bij vermelden dat deze wedstrijd ongeveer 4 weken kan duren. Gevonden Voorwerpen. Een paar bruine gebreide handschoenen. Oude Utrechtscheweg ib; autosleuteltje, Vos- seveldlaan 27; blauwe regenjas, -Ferd. Huyck- laan 22; huissleutel, Korenweg 4; grijze das, F- C. Kuyperstr. 13; nikkelen dameshorloge, Mendelssohnlaan 8; boodschappentasch, Mo- lenstr. W.Z. 33; paar grijsleeren handschoe nen, Postkantoor; zaklantaarn, Da Costa- laan 9b; vulpen, Middelwijkstr. 66; paar glacé handschoenen, Steenhofstraat ,3. Aangeloopen: gele herder. Garage Toren straat; witte keeshond, v. Diermeri, Talma- laan. Koperen Priesterjubileum- Onder overgroote belangstelling vierde Za terdag j.1. de WelEerw. Heer Kapelaan Oost veen zijn 12I/2-jarig Priesterfeest. Met klokgelui werd deze gebeurtenis des Vrijdagasavonds reeds aangekondigd. Dat de jubilaris zich bemind heeft weten te maken, bleek wel uit de belangstelling voor zijn jubileum. Om 9 uur droeg de jubilaris ter gelegenheid van zijn feest de H. Mis op met assistentie van pastoor V'ojs als Diaken en kapelaan Reijerse als sub. Diaken. Het koor zong de Mis van Mittere.; In het pries terkoor hadden plaatsgenoms^. M gr Schrader Mgr. Oostveen, Deken van Apel doorn., broeder van den jubilaris. Het kerk gebouw was geheel gevuld met parochianen. Na de PI. Mis werd een feestlied gezongen, waarna gedurende den voormiddag gelegen heid tot gelukwenschen was, waarvan een zeer druk gebruik gemaakt werd. Uitvoeringen C.V.L-O. „Frateraitas". Bovengenoemde vereeniging gaf Maandag en Dinsdagavond in hotel „Eemland" haar 2e jaarlijksche uitvoering. Na een flinke opmarsch en vaandelgroet werd de avond geopend door den heer Fok- kens, Hoofd der Chr. U.L.O. School, die o.a. clementie inriep voor het uitvoeren der ver schillende oefeningen, omdat de club pas twee jaar werkt. Dat deze vraag voor enkele ondcrdeelen niet overbodig was, bleek wel uit hetgeen volgde. Maar ons inziens is de oorzaak te zoeken in het feit, dat de oefeningen te moeilijk en te veel omvattend waren. Het mooie effect ging soms gedeeltelijk verloren door de min der correcte afwerking. Maar er is ook veel te prijzen geweest. De vrije oefeningen der kleine meisjes waren allerliefst, de lenigheidsoefeningen adsp. jon gens werd een succes genoemd. De staaf- oefening voor heeren was origineel en zeer mooi. Jammer weer dat het niet correct ging hier en daar! Een buitengewoon succes en algemeene vroolijkheid oogstten de dames-seniores met hun bewegingsvormen. Dit nummertje moest herhaald worden. Door de verschillende afdeelingen werden fraaie standen vertoond. Zeer in den smaak viel het springrictoefenen van meisjes; vlot en een charmant nummertje. Tot besluit een storm-imitatie door dames, en een wereldreis, waarbij de toeschouwers zelfs een kijkje in China, Japan, Spanje etc. kregen. Een mooi, boeiend, besluit. Dat Frafcernitas als Chr. Vereeniging in een legato iworzien heeft, blijkt wel uit het feit, dat de dub al 130 leden telt en nog steeds groeit. Te betreuren is het, dat het strijkorkest o.l.v. den heer John Kling te Hilversum, als Pegeleiding niet tc best voldeed, waardoor het turnen niet gemakkelijk was. 121/3 jarig bestaan E-S.V.A.C. 3 April 1936 is het 12I/2 jaar geleden, dat •de Eerste Soester Voetbal- en Athletiek Club werd opgericht. Bestuur en leden hebben gemeend dezen datum niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan, hoewel voorop gesteld is, dat de viering van dit 121/2-jarig bestaan op be scheiden -en minst kostbare wijze zal plaats vinden. Besloten werd in April voor leden, donateurs, begunstigers en genoodigden een feestavond te organiseerca. Deze feestavond wordt geheel door het E.S.V.A.C.-clubje ver zorgd, en gezien goede waar geen krans be- I lste prijs vet varken, ter waarde van ongeveer f 50.—», Verder 10 andere fraaie prijzen. Iedereen kan aan dezen wedstrijd deelnemen; ook de minder goede spelers hebben goede kansen. Lunchroom ,,Zonneheuvel" Soest De Kropziekte te Utrecht. Het voorstel van B. en W. van Utrecht inmiddels door den Raad aangenomen om jodium aan het drinkwater toe te voegen, zulks in verband met het veelvuldig in die gemeente voorkomen van kropziekte, heeft ook buiten Utrecht in breed en ^kring belang stelling gewekt, ook al omdat de watcrleve- rantie in de omgeving door dezelfde Maat schappij geschiedt als die te Utrecht, zij het dan via een dochteronderneming. Hoort het groote publiek over waterleiding of liever leidingwater spreken, dan denkt men direct aan „de Stompert" te Soes tcrberg, de groote winplaats van water. Dat dit onmisbare vocht wel eens vergens anders vandaan kan komen, wordt zelfs niet ver ondersteld, vandaar dat men de laatste dagen hier en daar de meening hoorde verkon digen, dat inzake kropziekte en jodiumarm- heid van het drinkwater in deze omgeving dezelfde toestand zou heerschcn als in Utrecht. Niets is minder juist. Het drinkwater wordt behalve aan ,,de Stompert" te Soestcrberg, waar vandaan de stad Utrecht het water be trekt, op verschillende andere plaatsen ge wonnen. Zoo is er aan de Den Blieklaan te Soest een prise d'eau voor Soest; het voor Baarn en Eemnes benoodigde water wordt weer gewonnen uit de bosschen langs de spoorlijn BaarnHilversum; Hilversum dekt haar behoefte uit een terrein aan den Laarder- straatweg, nabij „Sint Jan". Voor Zeist, Drie bergen en De Bilt zal eveneens wel over een aparte winplaats worden beschikt. De massa blijkt van het bestaan dezer onderscheidene winplaatsen niets af. te weten. Waar boringen op één en hetzelfde ter rein reeds verschillend soort water kunnen opleveren, hoeveel te eerder zal dit het geval zijn als de winplaatsen ver uit elkaar zijn ge legen. De vroeg 1 re plattelandsbevolking kon hiervan uit eigen ervaring spreken. De pomp bij tien één leverde goed-, die van den naasten buurman soms niets dan slecht water. Dat er geen reden is tot generaliseeren en er wel degelijk onderscheid bestaat tusschen de diverse winplan sen, bleek bij een onder zoek in eenige gemeenten naar het voorko men van kropziekte. Het onderzoek is begonnen in de gemeen te Baarn. Van den burgemeester dezer ge meente vernam men, dat het onderwerp nog nimmer een punt van bespreking had uitge maakt. Het drinkwater wordt regelmatig on derzocht en noch door de rapporten hierover, noch door de voormalige gezondheidscom missie had men bijzondere aandacht aan eventueele jodium-armheid van het water geschonken. De doktoren, bij wie naar het veel of wei nig voorkomen van kropziekte was geïnfor meerd, waren van meening, dat Baarn hierin een goed figuur slaat. Ook in de plaatsen Eemnes en de Lage Vuursche komen weinig gevallen van krop ziekte voor. Voor Eemnes, waar eerst sinds kort waterleiding is, kan daardoor de situatie slechts zijn verbeterd, omdat in Eemnes nu water uit de Baarnsche winplaats wordt ge leverd, terwijl er vroeger aan het in gebruik zijnde pompwater hier en daar nog wel wat gemankeerd zal hebben! Bij het bezoek aan Soest, waar men werd ingelicht door burgemeester Deketh, bleek dat ook hier van geen brandende kwestie sprake was. Weliswaar komt kropziekte in de ge meente Soest vrij veel voor, doch volgens eenige plaatselijke doktoren, aldus deelde de burgemeester mede, nog niet in die mate, dat van een abnormalen toestand kon wor den gesproken. Men schrijft in Soest, waar noodig, het gebruik van Jozo-zout voor, waarmede behoorlijke resultaten worden ver kregen. Maatregelen als die, welke thans te Utrecht worden genomen, zal men te Soest voorloopig niet treffen, omdat daarvoor de noodzakelijkheid niet dwingt. Chr. Oranje-Vereeniging. Hedenavond te 8.15 uur houdt de Chr. Oranje-vereeniging „Juliana van Stolberg" in het gymnastieklokaal der Chr. U.L.O. School, Spoorstraat, haar jaarvergadering. Naast de meer gebruikelijke punten ver meldt de agenda am.: Jaarverslag van den Secretaris; Jaarverslag van den Penningmees- x appui i~v;arr de Kascommissié; verkiezing van Bestuursleden en mededeelingen van het Bestuur. Gemeente Keuringsdienst. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 41 runderen, 2 paard-en, 1 pink, 19 vette kal-' veren, 76 varkens, 3 hitten en 4 schapen. Huisslachtingen: 2 runderen, 1 vet kalf -en 53 varkens. Ingevoerd werd: 9222 kilogram vl-eesch ei) vet. Tuberculose kwam voor bij: 1 rund en 4 varkens. Goedgekeurd werd onder voorwaarde van „Verkoop in 't Klein onder toezicht": 1 rund en 1 paard. Uit nood gedood: 1 rund en 1 paard. Gestorven: 1 rund, 4 nuchtere kalveren en 1 varken. Afgekeurde geheele dieren: 1 rund, 4 nuch tere kalveren en 1 varken. Aan organen werden afgekeurd: van run deren 1 paar longen, 10 levers, 2 uiers, 1 lymphklier; van varkens 10 paar longen, 3 harten, 1 lever, 1 paar nieren, 2 magen, 2 stel darmen, 4 lymphklieren, 1 tong en 9 ki logram ongesmolten vet; van kalveren 2 paar nieren. De afgekeurde dieren, alsmede de organen werden opgehaald en vernietigd door de N.V, „Gekro" te Overschie. Openbare vergadering f Algemeene Ned. Vredes Actie. j Woensdag 26 dezer vindt in Carlton-hotel Burg. Grothestraat, een vergadering plaats om te komen tot oprichting van een afdeeling Baarn-Soest van de A.N.V.A. Hoewel in Baarn en Soest al enkele vredes- vereenigingen voor speciale groepen bestaan, ontbreekt een algemeene organisatie, die al len omvat en die, gezien de huidige we reldtoestanden, wel zeer noodzakelijk is. Spreker is de heer W. Smijtink, architect, voorz. van de afd. H'sum, met het onderwerp „Mobiliseert U voor den Vrede". De toegang is vrij. Correspondentie-adres is voor Baarn P. v. Ingen, Mesdagplein 14; voor Soest F. A. v. d. Maas, Heuvelweg 25a, Soestdijk. Het is de bedoeling, dat op dezen avond ook de gezamenlijke verspreiding (Mobilisatie voor den Vrede) en andere gezamenlijke actie besproken wordt. Daarom is komst van leden van andere vereenigingen ook gewenscht. Arbeidsbeurs. De stand op heden is 617 werkzoekenden, w.o. 59 metselaars, 87 opperlieden, 67 grond- arbeiders, 85 losse arbeiders, 9 landarbeiders, 34 tuinlieden, 9 vertegenwoordigers, 46 schil ders-behangers, 19 stucadoors, 14 chauffeurs, 14 transportarbeiders, 4 fabrieksarbeiders, 6 fitters, 8 mach. bankwerkers, 20 kantoor bedienden, 9 werksters, 4 monteurs, 4 straat- roaker?, 5 kleermakers, 33 timmerlieden, 5 loodgieters, 5 slagers, 6 winkelbedienden, 5 houtbewerkers, 2 loopjongens. Aantal werklooze mannen boven 18 j. 567; aantal werklooze vrouwen boven 18 j. 15. Aantal werklooze mannen beneden 18 j. 24; aantal werklooze vrouwen beneden 18 j. 11. Een Grieksche plechtige H. Mis in dc Kath. Kerk te Soestdijk. Vrijdag a.s. 28 Februari zal in de parochie kerk Maria Onbevlekt Ontvangen te Soestdijk een buitengewone kerkelijke plechtigheid plaats Jiebben. Op dien dag zal Zijne Hc*ogw. Exellentie, Mgr. Georgeos Chalavazis, Aarts bisschop van Athene en Primaat van Grie kenland een plechtige H. Mis opdragen vol gens den Griek sch-Slavisch en ritus, terw ijl daarbij assistentie verleend wordt door den Zeereerw. Pater Dom Ildcfonsus Dirks, O. S.B. en door Pater Stephanus de Vos, O.S.B. van de abdij van Amay. De plechtigheid be gint om half ro en zal van den preekstoel door Pastoor A. G. Smit worden verklaard, terwijl voor het goed volgen tekstboekjes zullen worden verkrijgbaar gesteld. Gelijk in de Nederlandsche Katholieke pers reeds voldoende is gepubliceerd, brengt Mgr. Chalavazis op dit oogenblik een bezoek aan ons land, waar hij de voornaamste centra be zoekt en o.a. in verschillennde streken wordt gehuldigd op door het Apostolaat der Tler- eenrging georganiseerde eere-avonden. Woensdag j.1. heeft deze huldiging plaats gehad te Amsterdam in de stampvolle zaal van Carré. Donderdag a.s. zal een dergelijke avond worden georganiseerd in Hilversum, waarna Mgr. zijn intrek zal nemen bij Pastoor Smit, Lid van het Hoofdbestuur van het Apostolaat. Vrijdagmorgen half 10 .zal dan de plechtige H. Mis in de Mariakerk te Soest dijk plaats hebben. Alle belangstellenden nor' den zooveel mogelijk aangespoord deze zdJ- zame plechtigheid mede te maken. BAARN. Verraderlijke mist. Tengevolge van de zeer dichte l^st op Zondagavond reed nabij de Wiek slot erwey een personenauto, komende van de richting Baarn en gaande in de richting Utrecht, in de aan de linkerzijde van dien weg gelegen sloot. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Met behulp van een paar andere motor rijtuigen is bedoelde auto weer op den rij weg gebrracht en kon daarna zijn weg ver volgen. Gladde wegen. Terzelfder plaatse passeerde een personen auto een andere langs dien weg stilstaandeq personenauto, doch gleed tengevolge van de gladheid van den weg en het remmen tegen die stilstaande personenauto aan. Beide mo torrijtuigen werden licht beschadigd. STOOMEN -VERVEN GEBOREN: Geertruida. d. v. G. van t Klooster en C. v. d. Grift, Molens'r. 'W.Z. 2; Anna Maria, d. v. W. M. 'Sukkel cn G. Th. Rekken, Van Maarenstr. 17; Jan Lode^i|k, z. v. G. Smit en J. M. Ch. Liesker, Kon ginnelaan 21; Albcrtina Geertruida, d. v. W. van Kleef en J. v. Brienen, Nieuweweg 90; Cornelis Johannes, z. v. J Ch. Gijtenbcek en J. M. Helsdinger, A'foortschestr. 13; Al- bert, z. v. C. van Essen en M. Vcrwocrd, Hart weg 7. GEHUWD: N. H. Hagen, 27 j. en Chr. R. Majoor, 22 j., Bussura, Achtermeu'.cnlaan iS. OVERLEDEN: Everdina de Bruin. ;q ongeh., Bosstraat .25; Gcrrit Tromp, 75 j., geh. m. C. J. v. Bezooycn, Spoorstraat 25; Matm Josephina de Haan. 69 j., ong^h., Kerk pad Z.Z, 22c; Jan Dijk, 78 j., wednr. v. E. Dol* ■lcman, Eikenhorstweg 4; Johanna Maria Gor temulder. 58 j., geh. m. J. Swanink. ->o.< ster- bergschestraat 63: Gerrit Ko nd<' i j., ongeh., Amsterdam.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2