WIERSEMA Bestelt nu Uw Cistuum of Mantel Verkoop Rundvleesch Ingezonden stukken. .A Soesfer Schaakclub'. f De promotie-wedstrijd van de kampioenen Van de 2e klasse A. en B., resp. Soest I en Waverveen I hnd Dinsdag-avond j.1. onder jjoote spanning plaats. De reeds spoedig bekend geworden uitslag der laatste borden deed het beste hopen, echter bleek de tegen. Rand aan de hoogere borden aanmerkelijk jrooter te zijn. De borden 1 en 6 moeten nader beslist worden; de voorloopige uitslag luidt 53 •oor Soest. De persoonlijke prestaties zijn de volgende: W. H Bosscha G. Samson H. Schreuder P. T eeuw en s oT P. J. G. Stuiver v. d. Plas 1o H. de Graaf G. Teen wens o1 J. C. Wicke! K. van Rossum o1 J. Gorter C. Samson Dts. A. P du Prée D- v. d. Plas 1—<0 P. H. van Doesburg T. v- d. Plas 1o J. Timmer Sr. S- Koedooder 1o I. P Hoek Th. Compier Io 5—3 Voorloopige uitslag Vrijdag-avond a.s. gaat het 3e tiental naar Biltho\err; de tocht geschiedt als vorige keer. Dinsdagavond d. a. v. komt Culemborg I naar Soest om den kamp aan te binden tegen Soe-t III. Jmv^aderiitg J. V. op G. G. Spr. 23 26A. Bo- engenoemde vereenïging hield Dinsdag avond haar 26ste jaarvergadering in de Wil- helniinakerk. Door den voorzitter, den heer C. Tak, werd deze avond op gebruikelijke wijze ge opend en een inleidend woord gesproken. Ook voor de Chr. jeugd is de druk der tijden merkbaar. Tallooze moeilijkheden ko men naar voren in deze spannende jaren. Poch het richtsnoer blijft Gods woord, al dus spr. Wij strijden in de volle wapen rusting des geloofs. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereeniging zich in het laatste half jaar in grootere bloei heeft mogen verheu gen. Thans telt men 16 leden. Door het vormen van kleine onderlinge studieclubs, worden de in te leiden onderwerpen van te Voren bestudeerd, wat de bespreking op de Vergadering ten goede komt. Pet jaarverslag op rijm van den penning meester was beel geestig, doch onvalledig, zooals de voorzitter óer Soestdijksche J. V. •pmerkte. Cijfers werdén niet genoemd. Na deze opmerking gaf de penningmeester de juiste getallen; de kas sluit met een ■|totig saldo van f4T.,85l/2'. Het uit 17 nummers bestaande feestpro gramma werd nu vlot en vol afwisseling uit- ^Revoerd. I' De hoofdschotel vormde wel de inleiding iJEcw. Gesch. „Abrahams Offerande", door (G. Veltman, waarop een uitgebreide bespre king volgde. Ook hield A. ▼- Tol een zeer onderhoudende inleiding: „Vaderlandsche Pot pourri". jj De heeren F. G. Veltman en H. Loen Raven een goed samenspel van viool en orgel. I» Door Ds. Alkema, eerevoorzitter, werd een Rpwekkend woord gesproken, herder stonden er nog enkele voordrachten |»p 't programma, welke eveneens met be langstelling beluisterd werden. I Bijzonder in den smaak viel Hersengymna- Riek. Ook de uitbeelding van het Bonds- fcsigne verdient een speciale vermeldrng. Alles tezamen een mooie, zeer geslaagde •vond. de. De algemeene belasting werd eerst in gevoerd in 1798 door Googel, om in 1890 door Pierson weer gereorganiseerd te wor den. Eerst in 1914 werd een begin gemaakt met de inkomstenbelasting. De boeren waren in dien tijd zeer licht belast. Men rekende, dat voor hen de bedrijfs- en grondbelasting reeds genoeg was. Doch in 1914 werd ook dat argument verworpen. De Rijks-accountants inspecteerden ieders inkomen en ieder die in komen had, werd belastingplichtig. Na 1926 is er weer een verandering ge komen, de gemeentelijke inkomstenbelasting werd Rijksinkomstenbelasting. Ook ging men verder, door reserve-belasting te heffen. I Thans, in 1936, kent men vele belastingen, zooals inkomsten-, vermogen-, wegen-, rij wiel-, personeele-, omzetbelasting etc. De controle is veel scherper geworden. Werd er vanaf 1927 geen rekening met verliezen gehouden, ook dat is nu verbeterd, nadat er zeer veel over geschreven was. Spr. toont nu met vele voorbeelden aan, dat er, ook wat betreft de successierechten, dikwijls on billijke wetsbepalingen zijn geweest. Doch alles is herzien, zoodat de inkomstenbelasting van thans veel zuiverder is. Hiertoe werkt ook mede een behoorlijke boekhouding van de belastingplichtige. Vooral wat de winkelier betreft, voorkomt een goede boekhouding veel moeilijkheden, waar de Rijksaccountant de winstbelasting vaststelt, daar het anders niet gemakkelijk is, de accountant van verlies te overtuigen. Ook de omzetbelasting is zeer drukkend voor den winkelier. Vooral waar het de verhooging door boete aangaat. Voor omzetbelasting kan men niet in hoog er be roep gaan bij eenig rechts-college. Bij niet- betaling wordt zelfs gijzeling toegepast. Ook hier geldt weer de noodzaak van een zuivere balans. Spr. raadt daarom aan, toch te zor gen voor een prima administratie. Na de pauze, die hierna volgde, was er gelegenheid vragen te stellen aan den spr. duidelijk werden beantwoord. Spr. eindigde met te zeggen, dat de Ver eeniging „Kerk en Vrede" is een vergadering van zedelijk Godsdienstige menschen, die verontrust zijn, omdat de oorlog en de oor logstoebereiding wordt aanvaard, redenen waarom zij den strijd daartegen meenen te moeten aanbinden. Hij wekt alle aanwezigen op om in actie te blijven voor dat, zijns inziens goede doel. nioonstelling Koningin-Emma Naaldvakschool. In het gebouw dezer school, aan de Burg. Kirothestraat, was Woensdag voor belang- •tellenden de gelegenheid opengesteld, de ge maakte goed-eren, waaraan in 1935 gewerkt Is, te bezichtigen. In een der lokalen waren *>p tafels en langs de wanden handwerken len producten van costuumnaaien tentoonge steld in zeer groote verscheidenheid. Dadelijk viel het op, hoe keurig handwerk zoowel als liaaiwerk er uitzag. De s;hool telt thans 70 leerlingen, die op leiding kunnen genieten voor nuttige en fraaie handwerken, doch ook voor huisnaaister. Door Anna Paulowna opgericht, werd deze school in later jarA gefinancierd door H.M. Koning'n Emma. Dc o -leidingen waren toen kosteloos, doch nu wordt door de leerlingen een klc.n lesgeld beraald. De overige kosten worden gedragen door H.M. de Koningin, die de school thans in eigendom heeft. Er werden middag- en avondcursussen ge houden. De middagcursus wordt bezocht door meisjes van 14-16 jaar, de avondcur sus door dames van 16-40 jaar. De tentoonstelling werd druk bezocht. Hef •ras dan ook zeer de moeite waard, eens »en kijkje te nemen. Een bijzondere ver melding verdient het smoque-werk, gemaakt door de meisjes der middagcursus. Kleuren en combinaties worden zelf door de meisjes gekozen. Op elk werk stond de naam van de maakster vermeld. Als men de prestaties der leerlingen ziet, heg. jjpt men eerst recht, waarom de school zoo bloeit. Centrale Winkeliers Vereeniging. V^or bovengenoemde vereeniging „prak .Woensdagavond in hotel „Eemland" Mr. van Dcorne over het onderwerp „Belastingdruk voorheen en thans". Wanneer de druk der belasting is ontstaan Is niet precies uit te maken, doch hangt sa men met het gezag der overheid. Waren bij de oude Oostersche volken de belastingheffin gen reeds in zwang, eerst in den Romeinschen tjd kwam hiervoor een regeling. Dc Nederlandsche belastingregeling begon Reist in de middeleeuwen. Spr. gaat na, hoe fci dc geschiedenis de belasting steeds groei.- Vereen. „Kerk en Vrede". Maandagavond had in „Religie en Kunst' een bijeenkomst plaats van bovengenoemde vereeniging, waar het woord werd gevoerd door Ds. N. Padt uit Zutphen met het on derwerp „In dienst van God en Vaderland". De voorzitter van „Kerk en Vrede", de heer A. v. d- Plas, heette allen hartelijk wel kom, inzonderheid Ds. Padt. Ds. Padt het woord verkrijgende, vertelt aan de vergadering, dat hij in Amsterdam de film „Eerloos" beeft gezien en er over ver ontwaardigd is geweest, dat een film wordt gedraaid, welke geheel is gebaseerd op bet militairisme. Hieruit blijkt helaas maar weer al te duidelijk, dat de menschen in de wereld weer vertrouwd worden gemaakt met de wer king van het militaire apparaat en dat men zich weer bij de feiten gaat neerleggen. Wanneer men het woord Vaderland ge bruikt, komt men nog niet uitsluitend daar mede op politiek terrein, zegt Ds. Padt Hij kan zich de vraag stellen: Hoe moet ik staan tegenover Vaderland, Gezin, Kerk en tegenover de menschen in het algemeen? Men kan dan antwoorden, dat men Vaderland, Gezin en Kerk en menschheid heeft te die nen en de leden van „Kerk en Vrede" heb ben de pretentie van te dienen, want zij staan op Godsdienstig zedelijken baas. Dat wil evenwel nog niet zeggen, dat „Kerk en Vre de" het recht voor zich opgeeischt heeft van alleen te dienen, want men is er zich van bewust, dat ook alle andere menschen dienen op hun wijze, als dan maar niet die andere menschen den leden van „Kerk en Vrede" het verwijt maken, dat zij anti-Vaderlansch zijn. Wij zijn bereid om het Vaderland te dienen zegt Ds. Padt, maar er zijn grenzen. Iemand die ingeschakeld is in een zeker ver band, zooals b.v. het Vaderland, het Gezin, de Kerk of de menschheid in het algemeen, weet, dat hij tot het doen van concessies ver plicht is; doch er zijn grenzen. De breede massa, aldus spr., leeft ontstel lend onbewust en weet niet wat het wil zeg gen „Eenling" en „Vaderland". Ds. Padt zegt, dat hij zich niet kan be grijpen, dat elk werkelijk Godsdienstig en geloovig mensch deze eenvoudige dingen niet aanvoelt. Hegel heeft ergens gezegd, dat ,de gradueele verschillen tenslotte zoo groot kunnen worden, dat ze principieel worden. Leden van „Kerk en Vrede" willen God die nen in de Kerk, in de Maatschappij, in het Huisgezin en in verder alle mogelijke ver band, maar dat houdt dan ook in, dat zij naar hun geweten te werk moeten gaan en geen dingen doen, die tegen dat geweten volgens hunne Godsdienstige begrippen in- druischen, zooals het voeren van oorlog. Spr haalt hierbij aan Prof. Huizinga en wel waar deze zegt, dat dc liederlijkheid be gint bij den bacillenoorlog, doch spr. kan zich niet indenken, dat die liederlijkheid juist een aanvang zou nemen bij het gebruik van bacillenbommen; zijn dan de andere oorlogs daden niet even afkeurenswaardig, zooals b.v. het werpen van brandbommen op steden en het aanwenden van s'. eek vlammen op de loopgraven. Wanneer wij gelooven in een geestelijk en innerlijk bezit, zoo besluit spr. zijn rede, dan behoeft Nederland niet te vreezen, dat zelfs bij inlijving bij een anderen Staat, dat volks karakter verloren zal gaan en waar alle •Staatslieden ter wereld het er vrijwel over eens rijn, dat het tot nu toe gevolgde sy steem niet deugdelijk is bewezen te zijn, ge tuige de steeds geraffineerder middelen, die uitgedacht worden om elkander te bestrijden en waardoor elk het er over eens is, dat in geval van oorlog de ondergang van de wereld zoo goed als zeker is, wordt het dan nu niet eens eindelijk hoog tijd het eens te pro- beeren met God en Zijn geestelijke middelen? Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door eenige aanwezigen gebruik ge maakt, terwijl tle gestelde vragen door spr. Bellamy-lezing. Voor de afd. Baarn-Soest van de Intern. Bellamy-vereeniging sprak Vrijdagavond de heer H. M. v- d. Stijl uit Den Haag over .Expansie-noodzaak in het licht van Beliamy's economie". Spr. vangt aan met de oorlog een mensch- onwaardig en ongoddelijk gebeuren te noe men. Daaruit volgt, dat de expansienoodzaak onlogisch zijn moet, en zet deze idee verder uiteen. Spr. toont hiertoe met vele cijfers aan, dat bevolkingsexpansie niet noodig is, daar België en Nederland, die als de meest dichtbevolkte landen ter wereld gelden, zelfs aan productie en woongelegenheden geen te kort hebben voor hun vele inwoners. Anders staat het echter met de economie. Niet ieder kan, waar productie in loon omgezet wordt, een economisch Levensbestaan vinden. Ook de in- en uitvoer is belemmerd. Het gevolg is, dat alle prijzen en loonen terug loopen, om nog te halen, wat te halen valt. Het winsy- steem wordt onlogisch en fnuikend voor de bevolking, omdat de kapitaalvorming alles tegenhoudt. Doch spr. meent, dat door Beliamy's in zichten, geleid door zijn vooruitzienden blik, de juiste oplossing gegeven is in zijn boeken „Het jaarr 2000" en „Vrijheid voor allen". Bellamy gaat uit van de wetenschap, dat de wereld voldoende oplevert om alle menschen te huisvesten, te voeden en te kleed-en. Om dit voldoende te distribueeren heeft Bellamy gemeend, dat elk mensch, zoowel man als vrouw, tot bet twintigste jaar in staat wordt gesteld de uitgebreidste ontwikkeling te genieten. Daarna drie jaar zich bekwamen in het door hem of haar gekozen vak of beroep en dan tot het 45ste jaar medewerken aan de productie. Het geldstelsel zal verval len, alles wordt Staatseigendom, en aan iedereen wordt alles, voor levensonderhoud noodig, toegeschikt van Staatswege. Aan kun nen en wetenschap zal geen perken meer gesteld worden. Ook de verschillende Staten zullen productie met grondstoffen e.d. betalen, en het winsysteem en kapitaalvorming worden vernietigd. Spr. meent, dat d-e evolutie in deze richting reeds voortschrijdt. Beliamy's idee zal ras sen en partijen tot éénheid brengen. Spr. besluit met een ernstig woord ter op wekking voor propaganda van Beliamy's idee tot heil van d® JRnenleving en gelijkheid voor allen. In de pauze was gelegenheid om de boe ken van Bellamy te koopen en schriftelijke vragen in te dienen bij den spreker. voelen als onze voorouders dat deden, daar zij alles kant en klaar hebben aangetroffen. Men Wan thans echter zeggen, dat de gren zen van het materialisme zijn gevonden, aldus spr., hetgeen door hem aan de hand van ver schillende voorbeelden wordt aangetoond. Het bestudeeren van de geestelijke wereld met radio en fototoestellen acht spr. een stap terug in de verkeerde richting. Aan de hand van een boek van Henr. RoLind Holst zegt spr., det de mensch dan ook moet wor den bezien in samenhang niet z'n milieu en religieus denken. Getuigenverklaringen van rechtbanken wijzen uit, dat verschillende men schen de verschillende dingen anders zien, hetgeen door spr. o.m- als een bewijs moet worden beschouwd, dat het zien een uitermate gecompliceerde functie is, ten nauwste ver bonden met het denken. Ons gewone, nor male denken kunnen we niet verwaarloozen, integendeel zal het voor den modernen mensch dikwijls mogelijk zijn, zich door diep over de dingen na te denken, meer in een andere, een geestelijke wereld te begeven, in welke geestelijke wereld men dan zal blij ven leven, ook als men het materieele leven en het aardsche lichaam zal hebben veriaten- Gevonden Voorwerpen. Handbeschermer, Politie-bureau; electr. lamp, idem; nummerplaat van auto, idem; grijze damenhandschoen, idem; leeren rijwiel- tasch, Burg. Grothestraat 26; zilveren beursje, Beckeringstr. 3; belastingmerk in étui, Burg. Grothestr. 28; idem met speld, Burg. Gro- thestr. 24; kruik, Beckeringstr. 9; meelzak, Burg. Grothestr. 22; hoeren polshorloge, Soes. terbergschestraat 95. Arbeidsbeurs. De stand op heden is 427 werkzoekenden, w.o. 29 metselaars, 62 opperlieden, 27 tim merlieden, 64 grondarbeiders, 35 schilders, 8 stucadoors, 5 loodgieters, 5 monteurs, 6 sla gers, 7 landarbeiders, 29 tuinlieden, 72 losse arbeiders, 10 werksters, 9 kantoorbedienden, 11 chauffeurs, 10 transportarbeiders. 18 j. 13. Aantal vrouwen boven 18 j- 15; he neden 18 j. 4. Aantal mannen boven 18 j. 44°beneden vooral tot woonplaats gekozen dr >r gepen sioneerden, die een beperkt inkomen hebben en daarvan moeten leven. Deze menschen nu zullen door de hoog opgedreven belas tingen worden afgeschrikt, om Soes. te gaan bewonen, terwijl aan den anderen k nt vele tegenwoordige bewoners zullen omzien naar een woonoord, waar niet zooveel belasting van hen zal gevorderd worden. Naar aanleiding van 't bovenstaande rich ten ondergeteekenden tot U het eerbiedig verzoek 1. om middelen te beramen die tot doel hebben te bevorderen, dat de gemeentehuis houding van Soest op economischer wijze zal worden gevoerd; 2. of U de mogelijkheid zal willen over wegen, om het percentage der gevorderde opcenten op de personcele belasting op een lager bedrag te doen bepalen dan 200. Mocht U 't noodig of gewenscht achten, omtrent redenen tot dit verzoek nader te worden ingelicht, dan zal ons Bestuur U die inlichtingen gaarne nader verstrekken, wanneer U ons zou willen berichten, wanneer U ons daartoe in de gelegenheid wil stellen, 't Welk doende w.g. W. v. d. Leek, Voorzitter w.g. J- E. Bloemen, wnd. Secretaris Soest, 18 Maart 1936. Publieke Verkooping. Door Notaris A. Römer te Baarn werd Woensdagavond in café Butselaar publiek verkocht a. het dubbel woonhuis Nieuweweg 15c en i5d; kooper A. Legemaat, Soest, voor f 4350-—J b. het dubbel.woonhuis Koninginnelaan 147 en 149; kooper J. Koenderink g.g-, Baarn, voor f 3500. c. het woonhuis Kerkd wars straat gehouden op f 1800. op- SoesterbergsGhestr. 9a Telef. 40] Prima Regenjassen en Mantels voor f 23.— en f 25.— Alle Damesstoffen zijn er nu. Knippen 50 cent Pasklaar f3.— Geheel naaien f 6.— Stille Omgang. Door 34 personen uit Soesterberg werd in den nacht van Zaterdag op Zondag deel genomen aan den Stillen Omgang te A'dam. Luchtvaartafd- Saesterberg. Voor eenige weken hebben wij gemeld, dat onderhandelingen gaande waren over ves tiging van een gedeelte der militaire lucht vaart op bestaande luchtvaart-terreinen in ons land. Wij vernemen thans, dat besloten is een klein gedeelte van de militaire luchtvaart- afdeeling te Soesterberg over te brengen naar Schiphol, welke vestiging echter een tijdelijk karakter zal dragen, aangezien rekening moet worden gehouden met de verdere uit breiding van het civiele luchtvaartverkcer in de toekomst. Nijverheidsschool. Maandag 30 Maart a.s., des avonds 7 uur, zal in de Nijverheidsschool de uitreiking der diploma's aan de leerlingen plaats hebben, terwijl dan gelijktijdig gelegenheid zal worden gegeven de werkstukken van den cursus 1935 te bezichtigen. 3e Geesteswetenschappelijke lezing. In de kleine zaal van „Religie en Kunst" werd door den heer J. Westra van Haarlem de 3e geesteswetenschappelijke lezing gehou den. Ditmaal was het onderwerp „De gees telijke omkeer in het cultureele leven". Spr. gaat terug tot het jaar 1500, in welken tijd deze ommekeer geleidelijk is ontstaan. Vóór dezen tijd heerschte er in het geestelijk leven alleen de traditie, na dezen tijd heb ben we op allerlei gebied het natuurweten schappelijk denken zien baan breken. Zoo wel op het gebied van geneeskunde als op dat van techniek, biologie en andere takken van wetenschap, heeft deze omkeer plaats gevonden. De generatie van thans kan voor al deze dingen niet meer zoo enthousiast Jaarvergadering Pluimvee- en Konijnen fokkers Ver. „Soest en Omstreken". Woensdagavond hield bovengenoemde ver. haar jaarvergadering in hotel de Gouden Ploeg, onder leiding van don heer E. J. ten Raa. De voorzitter deelde mede, dat op 3 April a.s. een lezing zal worden gehouden door den heer Sterringa uit Zuilen over hier lande rijp wordende maïs en mergkooi. Uit het jaarverslag van den Secretaris, de heer Blom, bleek, dat de vereeniging door lezingen, een tentoonstelling, tafelkeuringen enz. de belangen, zoowel van de nut- als sportfokkers heeft gediend. De Penningmeester, de heer A. Schaap, bracht verslag uit van het geldelijk beheer. Dit jaar sloot de rekening met een nadeelig saldo van f 12.06. Het verslag van den Penningmeester van de met de Kerstdagen gehouden tentoonstel ling, de heer H. J. de Haan Sr., sloot met een voordeeling saldo van pi.m. f 15.—, waar. bij evenwel uit de kas van de Vereeniging een bedrag van f 40.was vertrekt. Bij monde van den heer A. J. de Koning adviseerde de kas-comm':ssie tot goedkeuring dezer rekeningen, waartoe de vergadering besloot. Een door het bestuur opgemaakte be grooting van ontvangsten en uitgaven over 1936 werd na bespreking goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren Knoop en Van Achterberg werden herkozen, terwijl in de vacature Mevr. DralCoops, die bedankte, werd gekozen de heer H. J. de Haan Sr. De contributie werd weer bepaald op f 1.50 per jaar. Punt 10 van de agenda: „Bespreking ten toonstelling" vorderde geruimen tijd. Ten slotte werd besloten dat in 1936 een tentoon stelling zal worden gehouden, mits een waarborgfonds van minstens f 60.zal zijn gesticht. Besloten werd zich niet af te scheiden van den Raad van Beheer. Besloten werd minstens 100 balen turf- strooisel aan te koopen voor den prijs van f 1.05 per baal, te leveren Sept. of Oct. a.s. Aan de heeren Plomp, De Haan en Van Achterbergh werd een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden als waardeering voor het vele werk voor de laatst gehouden ten toonstelling. Ruim half twaalf sloot de Voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. Adres aan Ged. Stater. Door het bestuur der Vereen. „Algemeen Belang" alhier is het navolgende adres aan Ged. Staten der provincie Utrecht gezonden: Ondergeteekenden nemen beleefd namens het Bestuur van de Vereeniging „Algemeen Belang" te Soest de vrijheid Uw aandacht te vragen voor het volgende: De toestand van de Gemeente Soest is, volgens hunne overtuiging, en hier spreken zij de meening uit van het grootste deel der bevolking, verre van gunstig te noemen. Het doen uitvoeren van verschillende, on doordachte, veel geld verslindende werkzaam heden, heeft de gemeente-finantieën zoodanig ontredderd, dat de Raad wederom tot ver hooging der belasting zal moeten overgaan. Bovendien wordt, door het heffen van 200 opcenten, ook de Personeele Belasting aan zienlijk hooger, zoodat inwoners dezer ge meente op veel zwaarder lasten zitten, dan die van gemeenten, welke met Soest te ver gelijken zijn. En dit beteekent voor Soest groot nadeel. Zooals U. bekend zal zijn, wordt Soest BAARN. Bekroond. Onze plaatsgenoot de heer Jozef Post, be* haalde op de te Hilversum gehouden ten toonstelling van Banketbakkers een eersteq prijs voor verplicht marsepain-werk en een tweeden prijs voor vrij boetseeren. Posfraad. Tot lid, tevens voorzitter van den Postraad is bij Kon. Besluit benoemd, voor het tijd vak 1 April 1936 tot 1 April 1940, onze plaatsgenoot, de heer A. Pierson. Zaterdag van 9 tot 1 uur aan het Abattoir. Lappen 20 cent, Stukjes 30 cent, Biefstuk 40 cent per pond. Buiten verantwoording der Redactie Wat kan ik doen Wat werkloosheid is weet ge nog weL En wat een werkkamp is weet ge ook nog. Maar ge wacht vol ongeduld op het antwoord van de Centrale voor Werkloozenzorg, die door den Raad van Nederlandsche Kerken gesticht werd, op de vraag: Wat kan ik doen? Drie dingen: Bilden en werken. Dat zijn er maar twee, zegt ge natuurlijk en gelijk hebt ge. Maar het werken kan op tweeëelei ma nier gebeuren, bijv. door zelf de hand uit de mouw te steken en door Uw hand Li den geldbuidel te doen. Die drie dingen zijn er dus voer U te doen. Bidden allereerst. Een Christen is een mensch, die met bidden begint. Want zon der Gods zegen zal het werken niet ge lukken. Als Christelijk Nederland voor het werk van de Centrale bidt en de nood van onze jeugd legt voor den troon der genade, dan is het voornaamste geschied. Dan geeft God gewillige harten, om te werken en te geven. En daarmede zijn de twee andere dingen genoemd. Er moet voor de acht kampen in ons land, n.1. bij Ede, Bussum, Rockanje, Om men, Oude Mirdum, Roden, Rumpen en Chaam, een ton gouds worden opgehaald. Reken maar uit. Elke deelnemer kost de „Centrale" f2.50 per week. (De rest onge veer f 5.betaalt het Rijk). Honderd deel nemers kosten per week dus f 250.Elk kamp duurt 8 weken, zoodat honderd deel nemers over die acht weken kosten 8 x f 2.50.f 2000.In een jaar zijn er ten minste 5 kampperiodes van 8 weken. Per jaar kost zoo'n kamp dus f 10.000.Acht kampen kosten f 80.000. Maar dan zijn we er nog niet. We moeten ook nog aan de jeugdorganisaties subsidie geven voor de gewone kampv n, die een week duren; daarvoor hebben we f 15.000.noo dig. De rest is noodig voor reclame, druk werk, administratie enz., enz. Met minder dan f 100.000.kunnen we niet toe. U kunt dus heel wat doen. Nu wilt ge nog weien waar Uw arbeidskracht ver ei scht wordt. Op bijna driehonderd plaatsen zijn comité gesticht. In onze plaats kunt U terecht bq: Het plaatselijk comité van de Centrale voot W erkloozenzorg Ds. J. I. van Schaik, Kerkstraat 2. A. v. d. Plas, Sl eenhofstraat 31. J. van Schaik, v. Weedestraar Jl. M. van V eeren, Lindenlaan 4c. P. C. Zonneveld, Krommeweg 15. P.S. Een ieder die sympathiseert met d arbeid der Centr. voor Werkloozenzorg. stem me rijn radio Maandagavond a.s., 8 uur min-, af op golflengte 301 M. Dan spreken de ministers Dr. H. Colijn en Prof. Dr. Slote- maker de Bruine ten bate van het w*k voor Jong Holland,

Soester Courant | 1936 | | pagina 2