NIEUWSTE MODE EENVOUDIGE KLEEDING NAAR DE Nieuwe modellen van mantels en capes. GEBREID ONDERGOED. HET IS NOG TIJD. ONS PATRONEN HOEKJE. 1/4 L. molk, 80 gr. boter, 150 gr. bloem, 80 gr. kaas, 4 eieren. Melk met boter aan de kook brengen, bloem inetrooien an aoolang koken totdat het deeg als een bal van de pan loslaat, ge raspte kaas doorroeren en één voor één d« eieren. Op ingevet bakblik kleine hoopjes van dit deeg leggen en in de oven bakken, daarna koud geworden opensnijden en vul len met de crème. HST BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 38, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven ƒ0.68. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per poetwissel. VOQM MIDDAG EN AVONDVISITE. Mooie «mandelen, die gelijk van grootte zijn worden in heet water gebroeid en met vinger en duim van het huidje ontdaan en goed gedroogd. In een ijzeren pannetje doet inen een stukje boter of wat slaolie, laat dit warm worden en strooit er de «mandelen in, die men onder voortdurend roeren bruin roostert; daarna uitscheppen en met fijn zout bestrooien, uitspreidden en koud laten worden op vloeipapier. Men kan caimsoles of een hemdbroek maken zooals onze afbeelding er een weer geeft. Voor- en rugdeelen worden afzonder lijk gewerkt en zijn precies hetzelfde alleen is de aangebreide sluiting achter 4 «M. langer. Als materiaal neemt men dunne wol of katoen en naalden no. 8. Men begint bij de bovenste punt met 4 *t. op te zetten «n meerdert aan het begin van iedere naald totdat men 88 st. heeft, die men op een reserve naald zet. De andere punt wordt hetzelfde gebreid en daarna worden alle st. op één naald geplaatst. Tot de taille wordt het patroon voortgezet, daarna wordt een deel voor het middel gebreid, in het hier onder beeohreven patroon. Men kant aan begin en einde laatste naald steken op en rtolvt zijn geheel volgens de opgegeven maten en breit na de ceintuur nog at 28 e.M. verder, nadat men aan beide kanten 8 st. heeft opgezet. Nu kamt men aan het begin van iedere naald steken af tot er ak 30 tot 34 st. overblijven dit men breit als het kleine stukje aangeeft, dat voor de rugzijde 7 i 8 c.M. is en voor de voorzijde i e.M. Vóór- en rugdoelen verbindt men en maakt aan de aangebreide lapjes knoopen eti knoopsgaten voor de sluiting. Aan de punten (boven) wordt lint genaaid voor de schouderbanden. Het grondpatroon bestaat uit versprin gende gaatjes, die steeds 6 c.M. van elkan der sijn. Men Werkt de gaatjes als volgit oflul. 1 st. afn. 1 st breitn, afgeh. over de K 28345 K 2688 /Ook' de dood-die-weeksche japon moet m den stijl van de mode blijven,' zonder ^daardoor iets van haar eenvoud te verlie pen. Als wij dit in het oog houden, kun- jben we de eenvoudigste japon ook dik- Wtlls 's middags dragen. Den eenen keer Wordt het model bepaald door onze keus de interessante, nieuwe stoffen, welke enwoordig bestaan, een ander maal kunnen wij door het verwerken van con- trasteerend materiaal een oude japon mo derniseer en. Op bijgaande plaat vindt men senige voorbeelden: K. 28346. De biesjes aan het lijfje kun nen ook van contrasteerend materiaal .vorden gemaakt. Benoodigde stof 2.85 M. bij een breedte van 95 c.M. K. 2888. Deze japon heeft een van voren dichtgeknoopten driebaansrok en een Mouse van wol of fluweel. Ben. stof 1.85 voor de rok, 1.75 voor de blouse, beide bij een breedte van 80 c.M. 11. 28367. Voor niet te koude dagen en voor het voorjaar vormt een fluweelen mantel met iedere japon een elegant ge heel. Ben. stof 5.25 M. bij 70 c.M. breedte. S. 28321. Elegant complet, bestaande uit de japon, rechts daarnaast, met aangezette fluweelen mouwen en een cape uit de ja- ponstof. Ben. stof 3.20 M. bij 130 c.M. breedte; fluweel 130 c.M. bij 65 c.M. breed te. Patronen van het geheele complet f 0.75 slagen en sluit met twee stellen knoopen en lusjes. Klein staande boordje. Een an dere mooie combinatie is groen en bruin, die zeer gewi'd is. doch waarbij hoofdzaak is, dat men den juisten toon weet te tref fen In het midden is een sportief complet, bestaande uit een donkerblauwe japon met blauw-wit geruit manteltje en donker blauwe hoed en handschoenen. De japon heeft korte raglan mouwen, een hooge hals en sluiting met knoopen en lusjes. De man tel heeft een donkerblauwe of fluweelen kraag, terwijl in de halsopening een blauw witte das gedragen wordt. Bij deze zelfde japon kan men een blauw cape dragen, die vrij lang en gevoerd is met blauwe zijde met een wit motief. In dit geval wordt ook een ceintuur gedragen van de zijde der voering. Op deze manier kan men aardige en sembles samenstellen, dia weer eens iets anders geven dan de tot dusverre gangbare mantelcostumes. In verloren oogenblikjes is het zoo aan genaam steeds iets te hebben, waarmede men z'n tijd kan vullen. Brei- en haakwerk kan men zoo gemakkelijk even ter hand remen en wel in het bijzonder ondergoed. K 26328 K 528< gebeide st. heenhalen. Omslag op de terug gaande toer als steew breien. In het middel als volgt breien: omsl. 12, afh 2 st. recht breien, de afgeh. st. over beide st. halen en eveneens verspringen. De camisole begint men aan den onder kant en werkt met wol oi katoen en be gint met 110 st. op te zetten op naalden no. 3 of eventueel minder voor smalle fi guren. Men begint 5 c.M. 2 r. 2 aver., vervolgt daarna in het patroon tot de taille, die men 2 recht 2 aver. breit 6 c.M. op fijnere naalden. De lengte van de opzetste- ken tot de taille bedraagt 85 c.M. het bovendeel nè het geribde patroon 14 c.M. Het gaatjespatroon is als van de hemd- broek. ONZE VOORJAARSVERRASSING. Een groot succes! Onze voorjaarsverrassing, waarover wij reeds meer dan eens schreven, heeft een enorm succes geoogst. Een ontelbaar aantal dames maakte van de gelegenheid gebruik kennis te maken met deze premie, die bestaat uit een schit terend voorjaarsmodeblad. De premie is, wij behoeven het nauwe lijks te zeggen bij een ieder in den smaak gevallen. Wij krijgen er zeifis enthousiaste brieven over! Er zijn nu natuurlijk nog dames, die de premie nog niet hebben aangevraagd. Laten zij dit vandaag nog doen. En wel aan dit adres: Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. Men sluite dan twaalf cent aan postzegels bij. Onze lezeressen zullen veel genoegen van deze premie beleven. Doe het dus spoedig. En veel succes. Om mee te genieten! Inderdaad: het is nog tijd. Hoe lang nog"! Wij weten het niet. Wel weten wij, dat w(J bij een onnoemlijk aantal dames niet aan doovemansooren hebben geklopt, toen wij hen de premie, welke wij beschikbaar stellen, hebben aanbevolen. Maar nog niet allen hebben die premie dat buiten gewoon fraaie voorjaarsmodeblad met meer dan honderd prachtige modellen aangevraagd. Als u dit leest, schijnt misschien de zon. Of er valt een frisch voorjaars regen buitje uit den hemel. Doet er niet toe wat voor weer het is: onze premie weet overal raad op, heeft modellen voor iedereen in Iedere denkbare omstandigheid. Die premie waarom zullen wij er nog meer over zeggen? de lezeressen moeten haar tóch zelf zien kan men aanvragen bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag. De redactrice zal u gaarne dit Voorjaarsmodeblad toe zenden. Sluit in uw brief twaalf cents aan postzegels In, dan krijgt u de premie zon" der eenige verdere kosten toegezonden. Veel succes! K. 28328. Deze japon van donkere wol len stof met aangeknipte mouwen, krijgt een levendig cachet door een in lichtere kleur gehouden ceintuur. Ben. stof 2.90 M. stof bij 130 c.M. breedte. K. 5281. Het model van deze japon is bijzonder geschikt voor het vermaken van een oude japon. De beide einden van den shawl worden onder de ceintuur doorge trokken. Patronen in de maten 42, 44, 46 en 48 a 0.58, uitgezonderd het complet, dat 0.75 kost. De mantelcostumes wijken geheel en al •f van de modellen, tot tot dusverre als gangbare hebben gegolden. Men ziet de korte modellen met inge perste plooien in den rug, zoowel als met piiasé's, terwijl dunne stoffen zelfs inge haald worden. De mouwen zijn bij de tail leurs nog steeds op de gewone wijze inge- set doch de losse manteltjes zijn een pro duct van de fantasie der coupeuse. Alle mogelijke vrijheid wordt hier geboden, zelfs in de combinatie van stoffen, waarbij •en effen mantel op een geruiten rok en omgekeerd als nieuwste creatie geldt. De mouwen zijn veelal in raglan-model ingezet, soms ook bij wijze van kimono, terwijl men niet zelden schouderstukken ziet, die op de rug en voorpanden worden gestikt. Het eerste manteltje is gedacht van wol len stof in de nieuwe kleur, die reeds het vorpg jaar gezien werd en aan honing doet den Wen. Men draagt er een sportieve bruine bij. De mantel heeft bruine mouwop- HUISJAPON. VKK 1055. Prijs 0 25 -f 0.05 voor adm.- en verzendkosten. Deze eenvoudige japon met vierkanten hals sluit met drie knoopen en heeft glad de mouwen. De rok heeft aan de achterbaan kleine heupnaadjes, terwijl de rok aan de voorzijde twee banen heeft, zoodat als het ware één lijn gevormd wordt met den bui tenkant van het rechter voorpand. Aange zien deze rok nauw is, wordt de voornaad 15 c.M. open gelaten. Zandcrêpe is uit stekend voor deze japon te verwerken, doch tevens leen en zich voor dit model allerlei «ardiige kunstzijdjes en ook katoenen en Minnen weefsels, hetzij effen of bedrukt. Patronen verkrijgbaar in de maten 42— 4446. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode* blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: 8TRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. PEIGNOIR. No. 930. Prijs 0.25 0.05 voor adm.- en verzendkosten- De peignoir of morgenjapon heeft zich thans weer een plaatsje weten te veroveren en is uiterst practisch om 's morgens even aan te schieten, aan het ontbijt. Voor zie ken en herstellenden is het een onmisbaar kleedingstuk, evenals voor moeders, die 's nachts nog wei eens voor baby op moeten staan. Ons model heeft driekwart lange mouwen met manchetten afgewerkt, terwijl evenals aan de h&lfsafwerking een ge schulpte rand si aangebracht. Om het mid del een ceintuur, die gestikt wordt, terwijl ten overvloede nog onder de ceintuur een knoop en knoopsgat worden aangebracht. Alhoewel effen materiaal ook zeer goed verwerkt kan worden, is imprimé flanel voor kille dagen aardiger. Voor het zach tere seizoen hebben wij een ruime keuze in materiaal en staat een groote moes echt gezellig. Patronen in de maten 444648.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2