L. Vervat VROOM 8 DREESMAHN AMERSFOORT HA Zijden Poloshirts on Total- dassen i 0.75 en f 1.26 Heuvelweg Tel. 402 Plaatselijk Nieuws. Vóór de Pinksterdagen Uw kleeding in orde, STOOM VERVER!! £y 7 ftMISfflE CBWHO Neen maar, dat iel Jan niet gelooven. Ik dacht werkelijk, det,het een nieuw pak was. Dat i> du» wel van oud, iets nieuw» maken. Maar daarvoor moetje ook aljn bij LANGÊSTfi. Indien de weerpruleten het dit jaar bij bet rechte eind hebben, dan belooft het met J'inksteren een mooien vliegdag te worden in Soesterberg. Op den Tweeden Pinkster dag wordt n.i. een toestel van de K.L.M. op het militaire vliegveld gezet, in afwach ting van de luchtreizigers, die zich komen melden voor een vlucht boven ons schoone landschap. SOESTER SCHAAKCLUB. De Propaganda-Feestavond is vastgesteld op Woensdag, 27 Mei a s. in hotel Eemland te Soestdijk, aanvang 8.15 uur. Van het programma kan nog worden mede gedeeld, dat o.rn het woord zal worden ge voerd door den Burgemeester van Soest, de voorzittex van den St.-G'schen Schaakbond en een bestuurslid van den Kon. Ned. Schaak bond. Het eerste gedeelte van dezen avond wordt dan besloten met enkele liedjes, o.m.. zal worden voorgedragen de Max Euwe Marsch en enkele andere in hetzelfde genre. In het tweede gedeelte zal worden opge voerd een aardig blijspelletje in één bedrijf, genaamd „De Aardschok" door een gezel schap van amateurs Ziehier een programma, waar iedereen zich zal mede kunnen vereeni- gen. De uitnoodigingen zullen deze week worden verzonden In de laatst gehouden buitengewone leden vergadering werd de heer P. J. G. Stuiver benoemd als eerelid van de Soester-Schaak club als dank voor de vele gewichtige diens ten de Vereeniging bewezen ARBEIDSBEURS. De stand op heden is 422 werkzoekenden, w.a.: 57 grondarbeiders, 33 metselaars, 64 opperlieden, 59 losse arbeiders, 12 transport arbeiders, 8 landarbeiders, 8 fabrieksarfoeidersg 4 loodgieters, 5 electriciens, 6 stucadoors, 9 schilder-behangers, 28 tuinlieden, 26 tim merlieden, 9 kantoorbed., 4 winkelbed., 7 werksters, 5 boekhouders, 11 chauffeurs, 6 slagers. Aantal werklooze mannen boven 18 jaar 397. Aantal werklooze mannen ben. 18 jaar 9. Aan tal werklooze vrouwen boven 18 jaar 13. Aantal werklooze vrouwen ben. 18 jaar 3. SERENADE. De Soestex Harmonie, P. V. O., bracht gis terenavond een serenade aan het Echtpaar Knaap, wonende Parklaan 1, die hun gouden bruilofsfeest vierden. De heer en Mevr. Knaap, *ijn sinds kort in onze gemeente woonachtig. DOLLE KOE. Dinsdagmiddag te ong. 1 uur zou in het abattoir voor slager Bos een koe geslacht worden. Nauwelijks was het dier binnen de hekken van het slachthuis, of zij werd hoe langer hoe meer onrustig en opgewonden. fTenslotte kon men haar niet meer tegen- houden en het dier brak los. Over een sloot aan den achterkant van het abattoir galop peerde zij over de Korte Kerkstraat naar den Rijksstraatweg, daar de hekken van de slacht plaats dadelijk gesloten waren. De slagers achtervolgden het dier, doch het mocht niet baten. Men slaagde er niet |in haar te vangen. Aan het Kerkpad en de Uteenhof straat werden enkele tuinafscheidin- gen vernield. Een der slagersknechts kwam bij de pogin gen om het dier te vangen bijna onder een auto. De koe drong hem met geweld opzij, juist toen een auto naderde. De bestuurder reed echter zeer langzaam, zoodat de knecht er met een duw van de bumper afkwam. Inmiddels begon de koe teek en en van dol- >eid te vertoonen. Eindelijk gelukte het de koe in een tuin »an de Steenhofstraat te dringen, en het de kniebanden aan te I ggen, daar het een zeer groot gevaar voor het zi> b op straat bevin dend publiek werd. De koe had zich door het afbreken van een der horen* bloedend verwond en hierdoor geraakte het in een minder dolle toestand, zoodat het benaderen zoo gemakkelijker ging dan anders het geval geweest was. Zonder veel moeite werd de uitgeraasde koe teruggevoerd naar de slachtplaats en kreeg den kogel. Het was voor de omstanders een gerust stelling. toen het dier eindelijk voorgoed stil was. Gelukkig is dit gevaarlijk gebeuren zonder ongelukken afgeloopen. ONOPLETTENDHEID. Zondagmorgen ca. 12 uur reed de auto mobiliste Mej. T. uit A'dam met haar wagen de Ferdinand Huycklaan uit en wilde via de Birktstraat naar de Eikenlaan oversteken. Zij lette niet voldoende op het verkeer, met het gevolg dat de motorrijder E. R. uit Haar lem tegen den voorkant van de auto op vloog en kwam te vallen. E. R. bekwam een niet ernstige wonde aan het linkerbeen, ter wijl de duorijdster er met een paar schram men afkwam. Dr. Stroband verleende de eerste hulp. Tegen Mej. T. werd procesverbaal opge maakt. VERKEERSONGEVAL. Donderdagmiddag kwam een personenauto uit den tuin van Mariënburgh en wilde de B. Grothestraat oprijden, doch moest stoppen om een personenauto uit de richting A'foort komende, de voorrang te verleenen. Echter reed achter deze auto de vischventer J. d. G. uit Huizen, die deze bedoeling niet be greep, wat ten gevo Ige had, dat hij met zijn driewiel g motorrijtuig van achteren tegen den auto opreed en hem dus niet de verplichte voorrang verleende. J. d. G., die kwam te vallen en een handwonde opliep, werd door den eenersheer van Mariënburgh verbonden. Hoewel de schade slechts gering werd wegen* het niet houden van de verkeers wetten tegen hem procesverbaal opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Heerenhorloge, Politiebureau; aantal rok* ken idem, Duimstok idem, portemonale idemi, própellerspeldje idem, mantdceintuur ideqs, Keeshond, Koninginnelaan 135; glacé dames handschoenen, Bcetzlaan 47a; zwart jasje, v. Weedestraat 51knipmes, Kerkstraat iof; pet, Eichelaar, Bcetzlaan; sleutelring, Birkt straat 53; zilveren broche, Laanstraat 62; paar witt ehandschoenen, Ferd. HujrckJ. U bruine alpino, Ferd. Huyckl. 11Tortelduif. Oranjelaan 4. Böhmhoeden STEUNVERLAGING INGETROKKEN. Woeus 'ag was er meer dan ge wone drukte voor het genieentehuis. Naar schatting hadden zich een 200-tal personen aldaar verzameld, zulks als gevolg van de meeledeeling, dat de steunuitkeeringen ipet f I.per week zouden worden verlaagd. Dat dit besluit nogal ontste" >g had verwekt, laat zich begrijpen. Aan enkele personen werd een conferentie met den Wethouder van Sociale Zaken toe gestaan, met als resultaat, dat de aangekon digde verlaging werd ingetrokken. Toen door de afgevaardigden den arbeiders dit nieuws werd medegedeeld, klonk een luid hoera. HULDIGING MEJ. STROBAND. Men verzoekt ons mede te *^len, dat de huldiging van Mej. Stroband, onderwijzeres te Baarn <>'aats hebben op Vrijdag 29 Mei a.s. in het St. Nicolaasgebouw, aldaar. De oud-leerlingen in de gemeente Soest worden udtgenoodigd aa z'z te zijn in de H. Mis van 8 uur in de St. Nicolaaskerk te Baarn. Des a\ 1 heeft de huldiging en aan bieding van het cadeau plaats (aanvang 8 uur)^ Programma's, tevens bewijs van toegang voor dezen avond voor zoover de ruimte dit toelaat te verkrijgen bij het Comité-lid W. Huurdeman, Eikenlaan 1, Soest. OP CONCOURS. De Mannenzangvereeniging „Apollo", welke gisteren deelnam aan het Groot Nationaal Zangconcours te Veenendaal, uitgeschreven door de „Veenzangers" aldaar, behaalde den 3en prijs in de afdeeling uitmuntendheid. De Zangvereeniging „Wij willen zingen" wist op het Groot Nationaal Concours te Garderen in haar afdeeling den ien prijs te behalen en bovendien nog een ien prijs in de Eere-afdeeling. Beide vereenigingen onze gelukwenschen. Nieuwe leden kunnen zich dagelijks aan melden bij den secretaris (zie advertentie). Medegedeeld zij nog, dat zij geoefend zwem- mer(ster) moeten zijn en zich moeten onder werpen aan een medische keuring (gratis door den medischen leider, Dr. H. J. Stro band) of een verklaring overleggen van hun huisdochter. Nu bovendien, door het bestaan van het Natuurbad, het zwemmen zoo aangemoedigd wordt, en vooral veel jeugdigen hun zwem diploma halen, heeft het Bestuur der Red dingsbrigade gemeend goed te doen een afd. adspiranten te vormen. Jongen en meisjes van 14-16 jaar, die hun zwemdiploma hebben be haald of die een zwemproef kunnen afleggen, kunnen hiervan lid worden. De contributie is zoo laag mogelijk gesteld en de leiding en toezicht is van dien aard, dat wij de ouders sterk aan raden bun kinderen aan deze oefen, ingen deel te laten nemen. Leert zwemmen is het parool en als gij kunt zwemmen, leert dan ..reddend zwem men". In het laatste geval is lid of adspirant- lid worden van de Reddingsbrigade noodza kelijk. ORGELCONCERT. Woensdagavond gaf Mej. Ida Jongsma, or- ganiste te Soestdijk, in de Wilhelminakerk haar 3e orgelbespeling met medewerking van den heer Theo Baylé, basbariton te Laren. Het programma dat kort, maar uiterst wel gekozen was, stond geheel in de sfeer van de naderende Hemelvaart-gedenking. Na de gebruikelijke opening door Ds. B. Alkema, ving Ida Jongsma aan met Bach's massale Praeludium in Es dur. De organiste slaagde er volkomen in deze overweldigende compositie met haar jubelende motieven weer te geven in de strakke, vrome eenvoud, die Bach's werken kenmerkt. In het spelen van een Prélucfè van Pierné, een Andante van Boulay en de Toccata in G dur van Dubois, alle lichtere stukken, wist Mej. Jongsma door zeer fijne registerschakeeringen en gevoelige voordracht de luisteraars op te heffen tot geboeide aandacht en vol genieten. De bekende zanger Theo Baylé, wiens prachtig geluid men meermalen dóór de radio heeft kunnen beluisteren, bracht een kleine teleurstelling. Gehandicapt door een zware verkoudheid miste zijn stem het volle, glan zende timbre, dat wij van hem kennen. Door uiterste inspanning heeft de heer Baylé toch zijn geheele programma gezongen. En, zoo als Ds. Alkema tevoren opmerkte, zal menige toehoorder gedacht hebben: „hoe moet deze zanger zingen, wanneer hij niet verkouden is!" Want zijn beide Schubert-liederen pak ten reeds dadelijk. Maar weer heeft deze zanger bewezen, dat de klassieke composities hem het beste liggen. Zijn diep geluid is ge heel ingesteld op de beide aria's die hij bracht uit „der Messias" van Handel en Mendelssohn's „Elias". „Als de ziele lustert" vain Cath. v. Rennes, was een buitengewoon staaltje van uiterst fijne samenklank van stem en muziek, wer kelijk een klein kunststukje. Theo Baylé be sloot met een krachtig „Alleluia" van Lod de Vocht. De heer J. van der Flier, organist der Wilhelminakerk, begeleidde het koraal, dat in de pauze door de aanwezigen gezongen werd. Met genoegen merkten wij op, dat dit con cert, hetwelk weer ten goede kwam aan het orgelfonds, zich in grootere belangstelling mocht verheugen. Soest kan de ware Kunst nog wel waardeeren! GEBORENCornelia Wilhelmina, d. v. J. v. d. Brink en W. v. Tellingen, Heuvelweg 31; Jantje, d. v. J. Dijkstra en J. M. v. Mete ren, Middelwijkstr. 49; Dorothea Maria, <L v. A. P. Hilhorst en D- van Eyden, Hooi- weg 2; Annetje Wilhelmina, d. v. J. Velt- huis en G. Wissmk, Nieuweweg 46a; Adriaan Johan Frederik, z. v. A. Apeldoorn en J- F. v. d. Kuit, Wieksloterweg O.Z. 69; Marjorie d. v. J. M. Westerveld en M. Hoekstra, Sin» nemaplein 14; Alb'ertus Theodorus Johannes, z. v. A. Th. J. Semper en M. W. Groene- stein, Bakkersweg 6. ONDERTROUWD: J. Pul, 23 j„ Luit. Kop penlaan 5 en H. v. d. Water, 25 j.f Luit. Kop penlaan 5; J. de Nooy, 23 j„ Beetzlaan 58 en N. Vermeulen, 23 j„ v. Lenneplaan 84; C. W. v. d. Linden, 26 j., Maartensdijk en M. v. Garderen, 23 j., Staalwijklaan 5; G- v. Es, 22 j„ Soesterb.str. 54 en A. v. Steeg, 21 j., Soesterb.str. 54. GEHUWD; A. Brouwer, 26 j. en G. v. Doorn, 25 j., Zeist, Van Reenenweg 2b; C. Groenestein, 35 j. ea E. Tiggelhaven, 23 j-» Wieksloterweg W.Z. 29a. OVERLF.DENMathilda Grunwald, 7° wed. v. A. Varenbrink, Koninginnelaan 7; Peter Keizer, 5 dagen, Duinweg 4. Op de Hartweg no. 31 heeft de heer H. de Ruiter een nieuwe zaak in Rijwielen, Rij- wielonderdeelen en Electrische artikelen ge opend. De zomertijd is weer aangebroken en de Rijwielhandelaar moet klaar staan om het wielrijdend Soest van dienst te zijn. Welnu, de heer De Ruiter heeft dit wel begrepen en een flinke voorraad rijwielen en bijbehoorende artikelen aangekocht. De etalage geeft U hiervan reeds een bewijs. Een mooie zaak, die met vakmanskennis zeker tot bloei zal komen. Op de Birktstraat no. 19 heeft de heer R. van Altena geopend een naar de eischen des tijds ingerichte Electrische Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij. We hebben eens een kijkje genomen en we moeten getuigen, dat deze zaak werkelijk aan alle eischen van dezen tijd voldoet. Het interieur is frisch en proper, hetgeen voor een slagerij een eerste vereischte is. In de etalage zijn de Vleeschwaren met smaak geëtaleerd en het smullend publiek zal hierdoor zeker worden aangetrokken. Alle heeren succes. Depot voor SOEST: HET HANDELSHUIS Soesterbergschestraat 51 Telef. 400 Voor SOESTDIJK: GEORGE DE HAAN, Van Weedestraat 44. OPBRENGST BRAVO-COLLECIL. De tweede collecte, welke Zaterdagmiddag werd gehouden tefl bate van het instrumenten- fonds der Mondaccordeon-Ver. „Bravo" heeft f21.05 opgebracht. De vereeniging brengt har telijk dank aan allen, die hieraan hebben bij gedragen. Zaterdag a.s. zal de collecte gehouden wor den in de omgeving 7an 't Hart. NIEUWE ZAKEN. Aan de Koninginnc1 38 heeft d.e heer B. J. Okhuysen een geheel modern ingerichte slijterij geopend. Een zaak die de toets der critiek kan doorstaan. Frisch en helder, doch eenvoudig ziet het interieur er uit. Ook het exterieur is in modernen trant gebouwd, terwijl de etalage smaakvol en met kundige vakmanshanden is geëtaleerd. Voor de feestdagen behoeft men dus niet op een droogje te zitten. AANRIJDING. Gisterenmiddag te ong. kwart over drie reed Mej. H. H. uit Zeist met een kindje op de bagagedrager per rijwiel over den Rijksstraatweg in de richting Soest-A'foort. Bij de Korte Melmweg naderde haar van achter oen een auto, bestuurd door C. J. S, uit Den Haag. die zonder de geboden voor rang te verleenen, Mej. H. den pas afsneed en de Melmweg inreed, met het gevolg, dat het rijwiel door den auto geraakt werd. Mej. H. kwam te vallen en bekwam een been- en armwonde, terwijl het kindje schaaf wonden aan de knietjes opliep. Dr. De Vos verleende de nocdige hulp. Tegen den autobestuurder werd proces verbaal opgemaakt. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE. Nu het sticht.ngsbestuui de hekken weer heeft geopend voor de vele baad- en zwem- lustigen, wordt de Reddingsbrigade weer in de gelegenheid gesteld de oefeningen in het Natuurbad te hervatten. Naar w© vernemen zullen de leden die vorig jaar hun diploma „reddend zwemmen A" haalden, trachten op het eind van het seizoen B te halen, terwijl 2 dames opgaan voor C. diploma. Drie-kwart Complet van zuiver wollen vischgraat iaine Angora, geheel op zij de, in mois, rose en andere modieuze tinten. Q75 Maten 40-46 Uni Laine Gïif Swagger, ge- Heel op Maroc, met zijden etrik-shawl, in de modernste kleuren. f|75 Maten 40-46 Laihe Anglais Dames Mantel, moderne vischgraat noppé, sportief model, geheel op zijde, in beige en bruine Q75 tinten. Maten 40-46 J

Soester Courant | 1936 | | pagina 6