Baarn Soest EEN EERVOLLE ONDERSCHEIDING, Onze plaatsgenoot, de heer A. G. van Agt- inaal, heeft opdracht ontvangen een aantal foto's in groot formaat te leveren ter plaat sing in de wandelgangen van het Volken bondspaleis te Genève. Het verstrekken van een dergelijke opdracht is zeker een eervolle onderscheiding te noe men, temeer, waar het hier ging in concur rentie wat fotokwaliteit betreft, met een aan tal vooraanstaande fotograf mi uit andere landen. THEETUIN „DE WATERMOLEN". Feitelijk is de n.-mm theetuin voor het be drijf van den heer Van Schaaik te beperkt. De Baarnsche menschen en ook velen ver in den omtrek weten maar al te goed dat de theetuin slechts een deel van het ge heel is, zij het dan ook een goed geoutilleerd en belangrijk deel. Zij weten dat ook di zeil- en roeisport hier een centrum vindt en vooral, dat hier een uitstekende zwongelegen heid is. Zoo was het al vorig jaar. En deze winter hebben Jasper en z'n menschen niet •til gezeten, Tnnar de zaak meer geperfectio neerd. De badhokjes zijn allen keurig ge schilderd. Alles is hersteld en vernieuwd, waar dit noodig was. Maar een groot genot is de lange loop- steiger. Deze steiger rust aan het eene eind op den bodem van het water en is aan het andere eind draaibaar, waardoor het mogelijk Is deze geheel uit het water te trekken. De steiger is bijna 3 M. breed en geeft een ze ker gevoel, vooral v.aor hen die nog niet al te watervast zijn en die nog moeten leeren zwemmen. Verder is er een aparte balk aangebracht voor den zwemmeester, zoodat nu de spring plank geheel vrij blijft voor de geoefenden. Vanaf deze balk worden dan de zwemin- structies gegeven: „beenen wijd spreiden, ar men vóór" -enz. De candidaaat-zwemmer heeft het zekere gevoel dat hij steeds het veege Kjf kan redden op den loopsteager onder hem. De lessen worden gegeven door een zwem meester, die in het bezit is van het diploma van den Kon. Ned. Zwembond. In zijn han den voelt men zich dus veilig. Om nog even op de theetuin terug te ko men ook deze is niet in de zorgen ver beten. Een prachtige radio-installatie met een Iperiale 25 Watt versterker zorgt dat op het beele terreinen-complex steeds passende jen vóór alles welluidende muziek gegeven Vrordt. Het is de nieuwste Philips installatie, We eerst kort aan de markt is. Uit een en ander blijkt wel dat Jasper zijn fiienschen en hunne wenschen niet vergeet Anderzijds zal ook het publiek deze inrich ting niet vergeten. Moeder blijvend te eeren, heeft het bestuur' besloten om elk jaar op den tweeden Aug. 'n concert te doen geven van gewijde muziek. Bereids hebben B. en Mi voor een uit voering van koraalmuziek door de Harmonie „Crescendo" de muziektent op den Brink voor 2 Aguustus a.s. afgestaan- In verband met het fat, dat 2 Augustus echter dit jaar op een Zondag valt, zal deze gedachtenisveriing nu behoudens toestem ming van B- en Wj. plaats hebben op Za terdagavond 1 Augustus a.s. lezen, alvorens het te gelooven. De 6terfdag .Wij hebben dit bericht wel tweemaal ge- herdenken, zooals het Koningin Emma koor doet is een grootschc gedachte, maar na het verscheiden nog den verjaardag te vieren of herdenken, lijkt ons geen al te schoon idee toe. Mogelijk vergissen we ons toch en is het feest bedoeld voor 31 Augustus. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 Vulpotlood, rijwielbelastingmerk sleutel, brief, alpinomutsen regenjas. POLITIE. Bij Kon. Besluit van 22 Mei is benoemd tot Commisaris van Politie, alhier, de heer B. F. Kipp. hoofdinspecteur van Politie te Velsen. EXCURSIE. Op 8 Juli a-s. zullen de leden d~r ver- eeniging Studie en Vriendschap" een ex cursie maken naar de vaste plantenkw~pkerij ,,Moerheim" te Dedemsvaart. DE BAD- EN ZWEM-INRICHTINGEN. De nieuwe explotatie van de Bad- ïweminrichtingen trekt de algemeene belang- itelling. De heer De Ruig heeft wij schre den dit reeds tal van verbeteringen aan gebracht. Deze week is het comfort nog weer ver groot, door een speciaal bad voor kleinere tinderen aan te brengen. Dat basin kan op varieerende diepte gebracht worden van 30- 60 cJVL, zoodat zelfs de kleinsten daarin vrij en onbelemmerd kunnen ploeteren. Dat is zeker een groot voordeel waardoor deze kin- fleren al vroeg aan het water wennen. ATTRACTIE ZOMERPOSTZEGEL, Het Comité voor de Zomerpostzegels (welke bijzondere zegels worden uitgegeven ten be hoeve van noodlijdende kunstenaars en hulp behoevende t.b.c.-lijders) heeft aan het koo- pen dezer bijzondere postzegels een alleraar digste verrassing verbonden. Ieder, die een briefkaart, gefrankeerd met drie zomerpost zegels van 6 ct. (thans 10 ct.) inzendt aan het Landelijk Comité (adres Overtoom 187, Amsterdam-W.), ontvangt een keurig uitge voerd en door de A.N.W.B. samengesteld Zakatlasje cadeau. Men kan in plaats van een gewone briefkaart ook een gedrukte bestelkaart (verkrijgbaar bij de plaatselijke postzegelcomité's) met de drie zomerpostze gels van 6 ct. beplakken en bij het Landelijk Comité inzenden. Van deze inzenders ont vangen er duizend nog weer een extra pre mie, bestaande uit tal van waardevolle prijzen (waaronder een auto, fietsen, schilderyen, rei zen enz., enz.), die onder toezicht van een notaris bij loting zullen worden toegewezen. Het volgnummer, dat de bestelkaart of brief kaart bij ontvangst gegeven wordt, is ook het nummer voor de verloting. Bovendien geeft het Comité voor de Zo merpostzegels ter vergrooting der inkomsten «en serie prachtige prentbriefkaarten uit, ge wijd aan sport en toerisme en samengesteld door den A.N.W.B. Een pracht gelegenheid om in het zomerseizoen toepasselijke corres- pondeniiekaarten te gebruiken. De prentbrief kaarten zijn n.1. gewijd aan de uto-, paar den-, rijwiel-, wandel- en zeilsport en aan het kampeeren. De prentbriefkaarten zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke postzegelcomité's tegen 25 ct. per serie van zes. CHR1ST. ORANJE-VEREENIGING. Als antwoord op de telegrammen, welke d< 'C het bestuur der Crist Oranje-vereenig- ging ter gelegenheid van den verjaardag van onze Prinses aan H.K.H. en aaa H.M- de Konngin werden verzonden, ontving ook ge noemd bestuur van de beide vorstelijke per sonen hartelijk® dankbetuigingen. Om <le nagedachtenis van H.M. de Koningin DE HOOFDSTRAAT. Naar wij vernemen is door de bewoners van de Hoofdstraat een schrijven gericht i het college van B. en Wj., waarbij zij er op wijzen, dat de schandelijke verwaarloo- zing van de bestrating der Hoofdstraat, on danks en niettegenstaande, dat er reeds in het vorig jaar in e«ne raadsvergadering door een raadslid hierop is gewezen, nog steeds voortduurt en waarbij zij er op wijzen, dat het ook in het belang van den goeden naam van onze Gemeente noodzakelijk is, dat in dien toestand zoo spoedig mogelijk verbe tering moet gebracht worden. TENTOONSTELLING VAN WERKEN DOOR GEESTELIJK ONVOLWAARDIGEN. Deze tentoonstelling in hotel Zeiler had enkele dagen langer moeten duren. De aan dacht van het Baarnsche publiek had er meer op gevestigd moeten worden en het publiek zou een bezoek niet betreurd hebben. Wij hebben versteld gestaan over de niet meer mooie maar werkelijk schoone werk stukken hier geëxposeerd. Zeker, het arti stieke, het scheppend genie, het ontwerp komt van geestelijk volwaardigen. Meer dan dat, de artistieke leiding is in handen van 100 pCt. kunstenaars en kunstenaressen. Maar ondanks de leidende hand van de kunstenares-leerares is toch het werk zelf geheel gedaan door geestelijk onvolwaardigen. Menschen, die in de samenleving geen plaats zouden hebben, die zonder deze inrichtingen uit de samenleving gebannen zouden zijn. Hier worden ze opgeleid tot opbouwende, maatschappelijk nuttige elementen der samen leving. Wat hier geëxposeerd was, is wel slechts middel doel is de opheffing van deze mis deeld en maar het geëxposeerde spreekt in duidelijke taal, dat hier het doel bereikt wordt. Er is zeker veel heldenmoed noodig om dag in dag uit met deze menschen om te gaan, waarvan men veelal de dank zal moeten missen, omdat de verstandelijke ver mogens der verpleegden niet toereikend zijn te beseffen wat voor hen gedaan wordt. Maar juist daarom dient dit streven de dank en waardeering, maar bovenal de daad werkelijke steun en medewerking der niet- misdeelden. En deze expositie gaf een gelegenheid U er van te overtuigen, dat men hier niet hoefde te koop en puur uit drang tot steunen en wel doen, maar alleen reeds uit de overweging dat hier voor weinig geld een stuk ruisraad groote artistieke waarde te bemachtigen was. Wij zagen hier geweven tafelkleeden, hand doeken, schoorsteen- en buffetloopers, thee- mutsen en vele andere voorwerpen van groo te schoonheid. Wie van dit werk meer wil weten wende zich tot de Amsterdamsche Weefinrichting, Prinsengracht 717, Amsterdam. De tentoonstelling werd Woensdagmiddag geopend met een rede van den heer P. de Boer, secretaris der Stichting, die over het werk een en ander vertelde. Daarna hield Mej. G. J. Westerman een causerie over ,,De edele spinknnst". In Amsterdam werd voor 30 jaren terug met dit onderricht begonnen. Dit buitenge woon onderwijs beoogt meer het kweeken van karakter, dan het bijbrengen van parate kennis. Nu zijn er reeds 8. dergelijke scholen en nog twee bijzondere n.1. een Christelijke en een R.K. school. Na de schooljaren komt de Nazorg, die degene welke niet in de maatschappij voor plaatsing in aanmerking komen, yerder helpt tot productieve, nuttige wezens. Moge deze korte uiteenzetting er toe bij dragen dat velen dit werk steunen. BAARNSCH. NEUTRAAL' JGEMLNGDj, ZANGKOOR. De uitvoering door bovengenoemd koor van het bekende zangspel Marijke van Sche- veningen" is voor dit koor wel lot een suc ces geworden. De gaal van het Flora Theater was slechts matig besel^ toen de voorzitter, de heer Bol* widt den avond met «en kort woord opende. Dan ,wykt het doek en begint de uitvoering. Het heele eerste Bedrijf was nog wat ïn den toon van onwennigheid en ,(Bühnenfieber" en vele spelers en zangers hadden daarmee tot het laatste toe nog ai te kampen. Niet alle spelers wisten hun spel tot een aanvaardbare hoogte op te voeren. De zang was over het algemeen zeer goed. Thérèse heeft een zeer goed en fijn geluid, zij zong beheerscht en beschaafd, maar haar spel was te veel aangeleerd en niet van binnen uit Frans Verhagen wist noch als speler, noch als zanger te boeien. Het tweede bedrijf bracht als bij tooverslag verandering. Daar kregen we het zeer, zeer fraaie spel te zien van Symen Pronk. Koste lijk zoo juist, zoo vrij en zoo beheerst als die visschersjongen kleur wist te brengen in dit bedrijf. Het applaus bij open doek was dan ook ten volle verdiend. Hij vond in de drie visschersmeisjes, maar vooral in Trijntje- Moei, een waardige tegenspeelster. Die twee waren aan elkaar gewaagd. Dat was in de puntjes. Ook de heerlijke samenzang aan het einde van het eerste bedrijf is een vermelding waard. Na de pauze was de belangstelling meer intens en Symen wist zelfs bij het afscheid van Marijke ontroering te wekken met zijn kostelijk spel. Marijke zelf was èn in spel èn in zang zeer goed. Alles te samen wisten deze hoofdspelers het stuk te dragen, waardoor het geheel tot een succes werd. In de pauze en bij het eind werden bloe men aangeboden aan de directrice Mevr. E. G. W. Bethev. Eyken, aan Mevr. C. L. M. VerspilleRemmerswaal aan Mej. Rie Muis. De eerste had de leiding van het geheel, Mevr. Verspille voerde de regie, terwijl Mej. Muis zorgde voor een uitstekende pianobege leiding. Als straj Christelij Baarn zl een str< tentoonsi ten toon sj derin; houden, zeker by'eex de deuren van 't Gebouw voor langen aan de Leestraat te openen, en naar wij hopen ^zoekers de zaal, waar de de Vereeniging te Bevor- e Vereeniging ter Bevor- van Slechthoorenden ge- 1 binnen komen, zal er ffn over het vele wat hier erd. 1 iats alles wat er bestaat sk van de S.H. tegemoet hoor-instrumenten. Vanaf kerkje, in imitatie schild- tot de grootste hoorns en ig metaal of gummi toe, imenten-tafels aanwezig. Ook zal men er vinden de electrische ap paraten en micro- en telefoon, en de aller nieuwste vinding, de toestellen die het geluid door middel van de beenderen van sommige S.H over kunnen brengen. Het zijn de toe stellen met z.g. „beengeleiding". De gruwelkast n.1. de collectie kwak- zalverstuig is ter inlichting en waarschuw ing van goedgloovige S.H. mede aanwezig. Alles is kosteloos en onder deskundige leiding te beproeven. Het wonder der groepstelefoons, waarmee} vele S.H. tegelijk een lezing, muziek, enz. kunnen volgen, is er ook en er zal gelegen heid genoeg geboden worden die te beproe ven als de Alg. Voorzitter, de heer Herman Snijders uit Heemstede, van 't werk komt vertellen, of als de een of andere demon stratie, b.v. die in 't liplezen, zal plaats vinden. .Wat voor 't onderwijs gedaan wordt zal men uitgebeeld vinden in een miniatuur klas se-model van een school voor S.H. kinderen. (Ouders, als ge slechthoorende kinderen hebt, kom dan toch vooral naar deze tentoon- steliing! Hun toekomst staat op 't spel!) Verder is er een propaganda.tafel met aller lei lectuur en met veel merkwaardigs, en ook een tafel van de werkverschaffing, waarop uitgestald zijn kleine en groote producten van handenarbeid door S.H., die hiermee iets hopen te verdienen. Maar 't mooiste van alles zal zijn, dat overal de prettige,, opgewekte, heelemaal niet doove sfeer, in de tentoonstellingszaal heerscht. Komt en ziet en laat U overwinnen, 9 Juni a.s. gaan de deuren voor U open. Loop ze niet voorbij- j Het is maar enkele weken dat Baant zal staan in het teeken S.H. C. E. 40-jarig jubileum al® onderwijzeres aan de St. Bonifaciusschool en tevens aam zij dien dag afscheid van het onderwijs. Des morgens werd een H. Mis te harer intentie gelezen, waarna de scheidende jubi- laresse een ontbijt werd aangeboden in de pastorie, waaraan mede aanzaten de leden van het school- en kerkbestuur. Te tien uur vereenigden zich de kinderen met het schoolbestuur in een der schoolloka len voor de officieele huldiging. Hier waren mede aanwezig de leden van de plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onder wijs, de heer Koeter, hoofd van de St Bo- nifaciusschool, de leerkrachten der school en Dr. Heybroek, schoolarts, alsmede de col lega's van Mej. Stroband. Namens het kerkbestuur bood de zeereerw. heer pastoor na een rede, waarin hij de groote verdiensten van Mej. Stroband voor het katholiek onderwijs in Baarn opsomde, een enveloppe met inhoud aan. ïn een zeer geestig toespraakje verrasten de leerlingen hun juffrouw met een prachtig theemeubel. Des avonds hebben de oud-leerlingen in het St. Nioolaasgebouw haar gehuldigd. Het Comité, dat hiervoor was samengesteld, had een uitvoerig en zeer mooi programma op gesteld. De avond werd geopend door den zeereerw. heer pastoor, waarna de heer A. Kerkhof een gelcgenheid6speech afstak. Zang van een heerenkoor, ook allen oud leerlingen, damestooneel (de breiles van juf frouw Stroband voor ongeveer 25 jaar) vul den het gedeelte voor de pauze. De heer G. Beuken bood hierna een krans aan, die samengesteld was uit visite kaartjes van alle oud-leerlingen uit alle dee- len des lands. Men had hiervan een waar kunststuk weten te maken. Het stoffelijk hul deblijk der oud-leerlingen werd hierna over handigd door Mevr. Steur van Klooster, voor zitster van den R.K. Vrouwenbond te Utrecht Een tooneelstuk van heeren, waarom door de stampvolle zaal uitbundig werd gelachen, sloot dezen avond. PARKWIJK VERKOCHT. Alhier is verkocht de buitenplaats Parkwijk, ter grootte van 2 H.A. Dit schitterend landgoed is voor het groot ste gedeelte aangekocht door de „Talma- Stichting". Het andere gedeelte is eveneens verkocht en zal verkaveld worden voor bouw terrein. Naar wij vernemen zal de villa tot huis voor ouden van dagen worden ingericht bestuurd doof pïïost RÏÏppEri öngévêef «<4 225 passagiers heeft doen genieten van een luchtreisje. ERNSTIGE BOTSING. Op den avond van den 2en Pinksterdag heeft op den rijksstraatweg een ernstige aan rijding plaats gehad, waarbij niet minder dan zes personen werden gewond en drie auto's werden vernield. Een vrachtauto, bestuurd door de G. uit Bunschoten, reed in de richting Amersfoort, gevolgd door een personenauto. In de tegen overgestelde richting reden twee personen auto's, waarvan de achterste, bestuurd door dpn heer U. uit Rotterdam, de voorste wilds passeeren. Hiervoor was echter te weinig ruimte, zoodat de auto, bestuurd door den heer U., den vrachtwagen aan het linker voorwiel greep, waardoor deze langs een viertal boomen schaafde, vervolgens een heelen slag om maakte, en met het front in de richting kwam te staan, vanwaar hij was gekomen. De aanrijdende auto van den heer U. kwam aan de linkerzijde van den weg tegen een boom tot stilstand. De auto, welks achter de vrachtauto had gereden, trachtt® door ver naar links uit te halen aan de bot sing te ontkomen, doch was er niet op be dacht, dat de vrachtwagen aan de linker zijde van den weg terecht zou komen. Hij reed pardoes tegen dezen vrachtwagen op en werd totaal vernield. De inzittenden van den vrachtwagen kwamen allen met den schrik vrij. Uit den anderen wagen werd een dame door de ruit geworpen,- zij liep vrij ernstige verwondingen op. Nog een vijftal anders personen bekwamen min of meer ernsiigq verwondingen. Allen zijn naar het St. Eli* sabethsgasthuis overgebracht. De eerste hulp werd verleend door een aantal verpleegsters uit een padvinderskamp te Soesterberg, en den conciërge van het gebouw van den Ne* derlandschen Protestantenbond. Het verkeer, dat door de drie vernield® auto's volkomen versperd was, -moest over het rijwielpad, dat ter plaatse gelukkig breaé is, worden geleid, wat zooals te begrijpen valt aanzienlijke stagnatie veroorzaakte. De twee vernielde personenauto's konden met kraanwagens worden weggesleept, maar de resten van de vrachtauto waren zelfs met een kraan wagen niet van hun plaats te krijgen. Men moest den wagen eerst ge deeltelijk uit elkaar halen eer de weg ge heel vrij kon worden gemaakt. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Peter, z. v. E. Hop en G. Gieskens; Paul Felix Cornelis, z. v. J. C. M. de Smit en M. H. R. Hofmann; Gijsbertus Anthonie, z. v. A. Meerveld en F. H. A. van Niekerkj Jannetje, d. v. H. van de Veen en E. Woudenberg. GEHUWD: E. van 't Hof en M. Fetter; C." Strumpel en E. Nermerich; A. W. de Boer en E. S. van Soeien. OVERLEDEN: Jelte Allert Riemersma, 21 jaar; Grietje Cosijnse, 71 jaar; Evert Marinus van der Flier, 37 jaar. GEVESTIGD: J. van Essen, de Wetstr. 11 W. A. Hilhorst, Prins Hendriklaan 2; C. van Vulpen geb. Paling, Lage Vuursche 60; H. Flink, Tromplaan 8a; L. Groeneveld, Brink straat 24. VERTROKKEN: G. B. H. Bijl, v. Laan straat 53 n. Amsterdam; Anna C. M. A. Bisschop Boele, v. Laanstr. 41b n. Renkum; H. Jonker, v. Edkenboschweg 39 n. Beverwijk; D. Makkinjje, v. Leliestr. 4 n. Utrecht; Wed C. J. van Marle geb. Vening Mednesz, van Amsterd. str:.. eg 17 naar Amerfoort COLLECTE ZONNESTRAAL. Deze collecte heeft opgebracht f233.95. Het comité brengt hartelijk dank aan de milde gevers en de co'lectanten, aan de Har monie Crescendo" en verder aan allen, die hebben medegewerkt deze collecte te doen slagen. RAAD VAN. AJLPEID. De directie van den Raad van Arbeid te Amersfoort benoemde den heer M. J. Kos ters alhier tot vertegenwoordiger voor Bnam en .Omstreken der V.O.V. j ft BOSCH- EN HEIDEBRAND. De burgemeester dezer g* ..aente dringt er met klem op aan in de bosschen jen op de heide zeer voorzichtig te zijn met vuur. Het veroorzaken van bosch-, heide* of grasbrand Is strafbaar (art. 429 "VVetfc. v- Strafr.). 1 I" JUBILEUM EN AFSCHEID MEJ. J. C. STROBAND. Vrtfd&g vierde Mej. I* C. Stroband haar NATIONALE ZONNESTRAAL COLLECTE. A.s. Zaterdaag 6 Juni zal hier de jaarlijk sche collecte gehouden worden voor „Zonne straal". Uw aller steun is dringend noodig. Collectanten, onverschillig van welken leef tijd (d.w.z. boven 16 jaar) meldt U aan! Het wélslagen der collecte is helaas afhan kelijk van het aantal collectanten. Het pi>- foliek is Zonnestraal" gezind en geeft graag, maar moet in de gelegenheid gesteld worden hunne gaven in de collectebussen te depo- neeren. En daarvoor zijn veel collectanten noo dig. De ondervinding heeft geleend, dat hoe meer helpers er zijn hoe grooter de opbrengst is! Meisjes en jongens, vrouwen en mannen, geeft U omgaand op. Voor Soesterberg bij den heer J. Nood er, Rademaker straat 25c. Voor Soest bij den heer J. W. Quelle, To- r en straat 13. Het geacht publiek maken wij er nogmaals op attent, dat alle medewerkers geheel be langeloos hun diensten ten bate van ^Zonne straal" verrichten. Geeft dit keer eens extra, het is zoo hanci noodig. Het aanbevelend Comité: F. M. Albarda, Secretaris Wijkverpleging, Soesterberg; Ds. B. Alkema, Geref. predikant, Soest; J. G. A. Batenburg, Gcm. Secretaris, Soest; Zr. Truue de Boer, Wijkx pleging, Soest; A. O. Dam mers, Notaris, Soest; Mr. G. Deketh, Burge meester, Soest; W. Frederiks, Hoofd Chr- School, Hees; J. Nooder, Voorz. Soesterb. Bloei, Soesterberg; Mevr. T. Steenberghe— Engeringh, Klein Sterrenberg, Soesterberg, Het uitvoerend Comité: P. Boon, G. van Eed en, J. W. Quelle. K.L.M.-ROND VLUCHTEN. Het aanvankelijk gure weer op den 2en Pinksterdag deed de menschen niet terug schrikken voor 'n bezoek aan het vliegveld. Het is zelfs verbazend druk geweest met net vliegen. Practisch heeft de machine niet stil gestaan, dan alleen voor het bijtanken van benzine of olie. Alles ging vlot achter dkaar, zoodat de Fokker 8 P.H.A.E.D., J. LODDER -f Zaterdag is in het ziekenhuis ,,De Lig ten* berg te Amersfoort overleden de heejj J« Lodder, huismeester van wijlen H.M. de Ko- ningiiuMoeder. De overledene heeft zoowel ten paleize te Den Haag als te Soestdijk tot den dood van H.M. deze functie vervuld* waarna hij, gepensioneerd, zich te Soestdijk vestigde. Hij was drager van de eere-medaillc in zilver en in goud van de Huisorde van Oranje en vele ordeteekenen van buitenland* sche vorstenhuizen. Dinsdagmiddag te 1 uur had op de Ned. Herv. Begraafplaats te Soest de teraardebe stelling plaats. De lijkwagen werd geflankeerd door 5 oud* leden der hofhouding yan 't Voorhout te Den Haag. De kist alsmede 'een volgrijtuig waren overdekt met schitterende bloemstuk ken, o.m. van het oud-personeel van 't Voor* hout en Soestdijk. H.M. de Koningin en HJv.H. Prinses Ju- liana hadden van Hunne deelneming blijk gegeven door het zenden van een schitterende krans van lelies en witte anjers, en door het afvaardigen van de hofmaarschalk van H.K.H. Mr. van Weideren, Baron E.H. Rengers Juckema van Bunnania. Onder de aanwezigen bevond zich ook d® Part. Secretaris van H.M. de Koningin en wij len H.M. de Koningin Moeder, Mr. Sixma Baron van Heemstra, alsook vele oud-leden van het personeel van de Paleizen Voorhout en Soestdijk. Bij de groeve sprak in naam der Koningin Baron Rengers. H.M. de Koningin had hem -opgedragen, Hare gevoelens van waardeering en erkentelijkheid te vertolken voor de meer dan 30 jaren trouw en zonder bijoogmerken vervulde plichten. H.M. heeft zich diep ge troffen betoond door het droeve bericht van het overlijden van den heer Lodder. Baron Rengers hoopt dat deze Koninklijke waar deering voor de nabestaanden een groote troost mag zijn. Spr. roemt dan namens het personeel dat jarenlang onder bestuur der overledene werk te, zijn groot rechtvaardigheidsgevoel en de steun en hulp, waarmede hij steeds klaar stond voor zijn ondergeschikten. De bijzondere Ko ninklijke gunst die de heer Lodder ontvangen mocht, was voor hem geen beletsel tot goede verstandhouding met degenen die onder hem gesteld waren. Ook spr. zelve dankt vele trouwe vriendschap aan hem. Met een ont roerd: Vaarwel trouwe vriend, en moge gij aan gene zijde de rust vinden, die ge nooit op aarde gezocht hebt", eindigde Baron Ren gers zijn rede. Ds. van Schaick, die de' begrafcüis leidde, las hierna Ps. 103 van vers 15 tot het einde, en sprak naar aanleiding dezer Bijbelwoorden over de tegenstelling van de vergankelijkheid des menschen cn de levendmakende goeder tierenheid Gods. Nu door het sterven van Christus in Zijn liefde de kloof overbrugd is, wordt ons een eeuwige plaats bereid doot Hem, die ons tot Zijn dienst geroepen heeft. Namens de familie verzocht de oudste schoonzoon Baron Rengers de dank der fa* milie over te brengen aan de Vorstinnen. D« familie was door deze Koninklijke deelneming ten zeerste getroffen. Spr. dankt ook al de genen, die van hun belangstelling hatlde® blijk gegeven door de plechtigheid bij te wo nen, alsmede Ds. v. Schaick voor zijn leiding.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2