Uit den Soester Raad. OPENING W. G, van Zadelhoff GEVESTIGD APOTHEKER ^fÉ&SFOP-1 Van Weedestr. 46, Tel. 487, Gironummer 243333 d«r Apotheek en Leboratorium voer chemisch onderzoek op ZATERDAG 3 JUNI, des namiddags 6 uur Opleiding voor Apotheker-AdsJstent-cxamen. De Apotheek ls dag en nacht geopend- Gisterenmiddag (Donderdag) vergaderde de zaad onzer gemeente onder leiding van den Burgemeester. Waar deze vergadering plaats had juist voor het afdrukten onzer Gecombineerde Bla den is het ons ditmaal niet mogelijk een uit voerig relaas der vergadering te geven. De heer Van Klooster is wegens ziekte af wezig. i. Vaststelling van de notulen der Ver gadering d.d. 20 April 1936. 8. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger op 17 April 1936. b. Jaarverslag over 1935 der Rijwielpad- vereeniging Gooi- en Eemland, waarin op genomen de balans per 31 December 1935 en de verlies- en winstrekening over 1935. c. Kostprijsberekening over 1935 van het gasbedrijf der Gemeente Amersfoort en op gave van den prijs voor Soest van het over het tijdval 1 Mei 1936 t/m 30 April 1937 te leveren gas. d. De door Ged. St. vastgestelde bedrijf s- rekeningen over 1933 en de gewijzigd vast gestelde gemeenterekening over dat jaar. e. Bericht van den heer E. v. Eeden, dat hij de benoeming tot lid v.an het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Na tuurbad aanvaardt. f. Rekening over 1935 van de vereeniging E.H.B.O. betreffende de exploitatie van de ziekenauto. g. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan J. Noorlander. h. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B. en W. tot onderhandsche verhurin; van grond aan K. van Loon en K. C. Til- lemans. i. Een door Ged. St. goedgekeurd besluit van B en W. tot onderhandsche verhuring van grond aan F. P. Verweij. j. Rondschrijven van den Minister van Bin- neulandsche Zaken betreffende plaatselijke protectie. k. Schrijven van J. Coljee, betreffende on dersteuning, met voorstel de beantwoording daarvan door B en W. alsnog goed te keu ren. 1. Ad;es van de Oudercommissie der Open bare scholen in deze gemeente, verzoekende invoering eener melkvoedlng bij schoolgaan de kinderen, met voorstel dit adres in han den te stellen van B. en W. om prae-advïes m. Medede.ling van B. en W. betreffende het bestaan van een commissie ad hoe voor het onderzoek in woningbouwaangelegen- heden. n Beantwoording door B. en W. van a0en, gesteld bij rondvraag in de raads vergaderingen vanal September 1935 t/m 20 April 1936, voorzoover daartoe thans nog aan leiding bestaat. o. Adres van A. H. v. Wamelen en J. H, Slot, wonende resp. te Leusden en Hilver sum, verzoekende een principieele beslissing omtrent bebouwing van de terreinen van het buitenverblijf „Vredehof" volgens overgeleg de suuatie-teeken.ng, met voorstel dit in han den te stellen van B. en W. om prae-advies. p. Afschrift van het besluit van Ged. St. d.d. 2 Juni 1936, waarbij de beslissing op het raadsbesluit d.d. 30 Nov. 1935, no. 2990 tot vaststelling van een uitbreidingsplan met bebouwingsvoorschriften is verdaagd. q. Adres van den Ned. R.K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus" te Den Haag inzake salarieering van het gemeenteperso- neel. lij De punten m en n worden aan de agenda toegevoegd, terwijl de andere voor kennisge ving worden aangenomen of voor prae-advies worden verwezen naar B. en W. 3. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingsw ijzigmg: a. wijziging gemeentebegrooting 1935 overbrenging saldi van 1934; b. wijziging gemeentebegrooting 1935 reserveering voor aflossing op te sluiten geld- leening; c. wijziging gemeentebegrooting 1935 w diverse overschreden posten; d. wijziging gemeentebegrooting 1935 overschreden posten gemeentewerken; Conform besloten. 4. Voorstel tot verhooging van het in de begrooting 1935 geraamde bedrag wegens na- dcchg saldo van het Soester natuurbad over *935- Conform besloten. 5. Voorstel tot het verleenen van een aan vullend crediet van f 867.40 aan maatschap pelijk hulpbetoon over 1933 Conform besloten. 6. Voorstel tot toekenning van een extra vergoeding aan een tweetal ambtenaren in verband met vervanging van een ambtenaar in hoogeren rang. Na eenige berspreking conform besloten. 7. Voorstel tot intrekking van het raads- 18. Opnieuw behandeling Vtirt lief RÖref van A. J. Roest betreffende het verieenen eener bouwvergunning, met voorstel .ven B. en W. i 1 l Waar gebleken is dat */6ót 30 April 1934 geen bouw-aajivrage is Ingekomen, deel en B. en W. nogmaals mede, dat op de reedö eerder genomen beslissing niet kan worden terug gekomen. v Conform besloten. 19. Adressen vani a. Mevr. J. E. C. Mateman—Tersteeg, ver zoekende de zonder vergunning opgerichte serre aan. haar woning te mogen laten staan, met voorstel van B. en b. A. H. van Brummelen, verzoekende het zonder vergunning opgerichte zomerhuisje te mogen laten staan, met voorstel van B. en W.; c. Mevr. J. E. Andersom, verzoekende de zonder vergunning opgerichte werkplaats te mogen laten staan, met voorstel van B. en W. besluit van. 29 Januari 1936 tot toekenning van een toeslag van 200/0 op het aan B. Ka- relse, voorheen agent van politie te Soest, verleend pensioen. Dit voorstel houdt verband met bezwaren van Ged. St. tegen het desbetreffende raads besluit. Conform besloten. 8. Voorstel tot wijziging der straat- en aanlegbelastingverordening. Bedoelde wijzigingen van beide verordenin gen houdt in de bepaling, dat bij eigendoms overdracht van gebouwde eigendommen de nieuwe eigenaren aansprakelijk zijn voor de belasting van het loopende en het vorige jaar. Conform besloten. j 9. Behandeling van een verzoek van ged. staten inzake wijziging der jaarweddenrege- ling van burgemeesters, secretarissen en ont vangers. B. en W. stellen voor Ged. St. te advisee- ren een korting van 5 procent toe te passen. De heer Hilhorst wil een korting toepas sen van 20 procent, terwijl de heeren De Nies, Nooder en Hom zich kanten tegen elke verlaging. De heer Endendijk steunde het voorstel van B. en W., hetwelk werd aangenomen. 10. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe salarisregeling voor het gemeentepersoneel. Bedoeld voorstel beoogt de tijdelijke kor ting van 5 proc. te veranderen in een defini tieve korting, zulks op voorstel van den Mi nister. Tevens wordt verzocht te voldoen aan reeds eerder geuitte wenschen inzake de sala rieering van de functie hoofdcommies, bode- corderge, technisch ambtenaar gasbedrijf en bevolkingsagent. Verder wordt nog medegedeeld, dat de Mi nister geen bezwaar heeft om de kindertoe lage ad f 50.per kind toe te kennen vanaf het eerste kind (nu vanaf het 3e kind), mits een evenredige salaris-vermindering plaats heeft. B. en W. stellen voor hiertoe te be sluiten. Na uitvoerige bespreking word besloten de verlaging definitief toe te passen en op de salarissen van den bevolkingsagent en den conciërge-bode een korting toe te passen van f 100.De salarissen voor hoofdcommies en j den technisrhen ambtenaar gasbedrijf, zullen nader worden bezien. De kindertoeslag '/\ii 1 V.. Daar gaan ze, de bekwame vaklieden van „Actief". De menschen, die van oud iels nieuws kunnen maken. Gordijnen,' Bedden, Matrassen, Dekens, Kleeding, kortom „Actief.' reinigt en verft allesl Goedkoop, Goed! rST£ 2ÖMER-GÜNCERT. Hét 10 Zomer-concert, te geven door 'de Soester Harmonie „Patiëntia Vindt Omnia", dir. den heer H. Kok, zal plaats hebben op Woensdag 10 Juni a.s. in het Rosarium, aan vang 8. uur. Het programma vermeldt de volgende aummer6: 1. tThfl Middy, marsch K. J. Alford. 2. Ouverture Joycusse (L'ustpicl Ouverture) Kelër Bela, arr. M. J. H. Kessels. 3. Dans le Sud (Esquisse Americaine) \V. M. Middleton. 4. Potpourri nach Motiven der Operette Der Vogelhandier Carl. Zeiler. 5. Morning noon and nïght in Vienna, Ouverture F. von Suppé. 6. Voorwaarts..- Marsch! Potpouri W. Ciere. 7. Le grand Mogol, Fantaisie H. J. Parés. 8. Koning Voetbal, K.N.V.B.-marsch Willy Schootemeijer. Depót voor Soest: Het Handelshuis Soesterbergschestraat 51 - Tel. 400 Voor SoestdijkGoorga de Haan Van Weedestraat 44 - Te'ef. 670 Waar de beslissing in deze zaken in han den is van B. en W. stelt dit college voor bovengenoemde adressen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Stroband, Thijsen, v. Breukelen ef. Endendijk, pleiten voor clementie. Bedoelde adressen worden voor kennisge ving aangenomen. 20. Beroepschrift van D. J. Visser tegen een aan hem geweigerde ontheffing van een bepaling der bouwverordening, alsmede te gen een geweigerde bouwvergunning, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken, daar het plan aan de voor gesloten bouw voorgeschreven bepalingen niet voldoet. In tegenstelling hiermede wordt het ver zoek om ontheffing met 9-6 st. toegestaan. 21. Adres van de afd. Soest van de Ver- vanaf het 3de kind blijft gehandhaafdi Wa°t j "ni8inS Bevordering der Bijenteelt in Ne- met betrekking hiertoe de salarissen geen ver- I d^land, verzoekende aanplanting van honing- andering ondergaan. Kevende boom- en struikgewassen, met voor- 11. Crediet-aanvrage van B. en W. voor I aanschaffing van een tweedehandsch wals. 1 B. en W. vragen hiervoor een crediet van f 1000. Conform besloten. Crediet-aanvrage van B. en W. voor voor aanschaffing de openbare u.l.o aankoop 'van een teekentafel. Conform besloten 13. Crediet-aanvrage van leermiddelen voor school. Conform besloten. 14. Crediet-aanvrage ten behoeve van het verleenen van medewerking bij de opmeting van een gedeelte der gemeente door het kadaster. B. en W. vragen f 500.bestemd voor loon voor bij de opmetingen te werk te stel len werklieden alsmede een bedrag van f 52. voor 100 betonpalen, welke palen tegen f 0.55 beschikbaar zullen worden gesteld aan par ticulieren voor het op deugdelijke wijze af zetten van hun terreinen. Nadat verschillende leden de meening had den, verkondigd, dat de kosten voor deze werkzaamheden voor rekening van het Rijk moettn komen, werd op voorstel van den heer Van de Ven met 8-6 stemmen besloten de behandeling van dit punt tot de volgende vergadering uit te stellen. 15. Crediet-aanvrage ten behoeve van de straatverlichting. B. en W. vragen een crediet groot f1615.13 wegens nog niet in de begrooting 1936 opge nomen kosten der straatverlichting, alsmede uitbreiding der verlichting met 52 lichtpunten, aankoop lampen en veranderen van 50 lam pen in avond- en nachtbranders. Laatstbe doelde verandering beoogt het op verschil- lende punten in de gemeente ook des nachts laten branden der straatverlichting. Conform besloten. j 16. Benoeming van een hoofd der o.L school in de KerkebunrtA B. en W. geven de navolgende voordracht 1 1. K. Vondeling, hoofd te Nunspeet. 2. A. A. van Ieperen, hoofd te Moordrecht. 3. D. Kooiker, hoofd te Dijkhuizen ,('gem. Ruinerwold). De heer K. Vondeling .werd met 8 st. benoemd.. De heer Van Ieperen kreeg st» 17. Voorstel tot het geven van .een straat- naam. B. en W. stellen voor aan een aangel egden weg nabij den Heideweg den naam ,|Spa*» renlaaan" te geven. Conform besloten. 1 B. en W. stellen voor mede te deelen, dat in den afgeloopen winter bedoelde gewassen reeds in ruime mate zijn aangeplant en in de toekomst met bedoelde wenschen rekening zal worden gehouden. Conform besloten. 2Ü. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w.: a tot verhuur van grond aan „de Open luchtzending; Betreft verhuur van grond aan den Soester Engweg en Spoorstraat van 26 tot en met 31 Juli 1936 tegen een bedrag van f25. Conform besloten. b. tot wijziging van het besluit d.d. 20 April 1936, betreffende onderhandsche ver pachting van het parkeerterrein aan de Ba- tenburglaan; Op verzoek van Ged. Staten worden enkele onbelangrijke wijzigingen voorgesteld. Conform besloten. c. tot het in eigendom overnemen van een strook grond van L. de Ruigt; Conform besloten. d. tot afwijzing van het verzoek van de Vereeniging „Soest Zuid" betreffende over neming van huur; B. en \V. stellen voor afwijzend te be sluiten daar bedoeld terrein tot 1 Juli 1938 is verhuurd aan W. v. Dorresteijn. Conform besloten. e. tot verhuur van het voetbalterrein aan de Schrikslaan aan E.S.V.A.C. B. en W. stellen voor het Voetbalterrein aan de Schrikslaan aan E.S.V.A.C. te ver huren voor een huur som van f 100.p. jaar. Conform besloten. 23. Voorstel tot oninbaarver klaring van diverse posten betreffende de gemeentereke- nrng 1935- Conform besloten. 24. Behandeling van belastingreclames. .Wordt in geheim behandeld. Hierna komen nog in behandeling de pun ten, waarvan <le behandeling aan de agenda werd toegevoegd. Hierbij ontspint zich een nogal hevige dis cussie tusschen den Burgemeester en den heer Thijssen, waarbij de Burgemeester zegt, dat bedoelde commissie steeds blijft bestaan en niet jaarlijks wordt benoemd, terwijl dit voor den heer Thjjssen niet mogelijk is. Eenige verandering geeft deze bespreking echter niet. Na «ep jpiet belangrijke rondvraag werd de vergadering gesloten. i FEL1X ORTT 70 JAAR. De groote psycholoog Fehx Ortt, woon achtig in onze gemeente, hoopt Zondag a.s. zijn 70ste geDoorteaag te vieren. Felix Ortt is o.m schrijver van vele wer ken, brochures enz. over psychologie, psy chometrie, spiritisme, vegetarisme en natuur geneeswijze, alles gebaseerd op wetenschap pelijke ondergrond. In ons volgend nummer hopen wij uit voerig op zijn levensloop, studie en werk zaamheden terug te komen. AANHOUDING. Zaterdagnacht werd alhier aangehouden Mej. A- H. v. H-, woonachtig te Den Haag, verdacht van oplichting. Mej. v. H. heeft zoowel te Den Haag als te Soest verschil lende winkeliers bewogen aan haar goederen af te leveren, welke zij bestelde onder val- sche naam en voorwendsels. Zij is door den Burgemeester in verzekerde bewaring gesteld en Dinsdagmorgen naar de Justitie te Utrecht gezonden. GEVONDEN VOORWERPEN. Colbertjas, Politiebureau; autodop, idem; bronzen medaille, idem; horlogeketting, idem: zonnebril, idem; parapluie, idem; damespara- pluie, Koninginnelaan 140; paar bruin leeren heeren handschoenen, v. Weedestr. 7b; bruin dameshoedje, Koninginnelaan 25; rijwielmerk, Politiebureau; glacé dameshandschoen, Vinke- weg 13. JUBILEUM JOHANNA BREEVOORT. Zooals reeds eerder in dit blad bekend gemaakt werd, heeft Mevr. M. G. Bakho venMichels, de bekende Chr. schrijfster Jo- hanna Breevoort 1 Juni, naast haar 25-jarig huwelijksfeest ook de herdenking van haar 40-jarige schrijfstersloopbaan gevierd. Door de directies van 't Dagblad „De Rotterdam mer" en het tijdschrift „Timotheus", voor welke bladen Johanna Breevoort nog steeds werkt, was de jubilaresse in bloemen cn pal men gezet. Vele vrienden en belangstellenden hadden eveneens bloemstukken gezonden. Onder de vele gelukwenschen, die door de post bezorgd werden, was ook een telegram van het Ned. Chr. Verbond van Letterkun digen, dat te Zeist in Pinksterconferentie bij een was. De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Soest, waarvan Mevr. Bakhoven mede-oprichtster is geweest, zond geschenken. Den geheelen dag heeft de jubilaresse ge recipieerd en aan belangstelling heeft het haar niet ontbroken. Onder degenen die persoon lijk kwamen gelukwenschen, waren ook ver tegenwoordigers van bovengenoemde directies, uitgevers, het bestuur der N.C.V.B. enz. Boekhandel Adriaansen, Burg. Grothestraat, heeft van 30 Mei tot 3 Juni een mooie, vol ledige tentoonstelling van de werken van Jo hanna Breevoort geëxposeerd. FLORALIA. In navolging van verschillende andere plaatsen is het vorig jaar reeds op initiatief van „Soest Zuid" de vereeniging Floralia op gericht. Deze stelt zich zooals men weet ten doel bij de schoolkinderen liefde voor planten aan te kweeken, door hen een plantje ter verzorging uit te reiken. Gelukkig is dit zeer aan te moedigen werk niet tot de scholen in Soest Zuid beperkt ge bleven, maar heeft men in het najaar het werkterrein over geheel Soest en Soestdijk uitgebreid. Zoo was het mogelijk dat zich thans 400 kinderen van 11 verschillende scho len hebben opgegeven en op 4 Juni j.L een plantje in ontvangst hebben kunnen nemen. Het plantje fleurt eerstens de vensterbank van moeder" op, tweedens leeren de kinde ren zorg en verantwoordelijkheid te dragen en zullen zij de wonderbaarlijke ontwikkeling van de plant spelenderwijs volgen. Om dit nog zooveel mogelijk aan te moedigen wordt dan van den zomer een tentoonstelling van de met zooveel zorg en trots gekweekte plant jes gehouden cn voor de mooïsten een prijs als belooning beschikbaar gesteld. Om de wed-ijver in goede banen te leiden hebben zich 10 heeren groot endeels vaklieden bereid verklaard de plantjes aan huis te ko men controleeren. Het animo, dat in andere gemeenten voor dit werk bestaat, laat geen twijfel over of de kinderen zullen zich met hart en ziel toe leggen om zich op de tentoonstelling als kroon op het werk de hoogste onderscheiding toegewezen te zien. En de tentoonstelling op zichzelf is voor Soest ook niet zonder eenige beteekenis zoo dat het initiaatief, maar vooral de algemeene beteekenis die de Floralia verkrijgt, zeer toe te juichen zijn. OPENING ST. JOSEPH-GEROUW. Dit geheel verbouwde en gemodernis; erde gebouw werd 2en Pinksterdag plc-Tuig geopend door den ZecrEerw heer l'as oor Voss, Onder de zeer vele aanwezigen I on- den zich de ZeerEerw. heeren pas 00 j. Voss en A. G. Smit, kapelaan Oostveen. l)r. J. A. H. Rupert, de heer Schreuder. insp. van Politie, de heer Groart. Brandweercom mandant, de heer P. Weyts, hoofd der R.K. school voor U.L.O., en verschillende afge vaardigden van de vereenigingen K.J.M IC J.V., JB.B.( de Coöperatie, de R.K. JV1 i.1 !on- standsver., R.K. Werkl.ver. R.K. Kiesv rueiu- ging en de R.K. Verkenners. De plechtigheid ving aan met een feestlied, gezongen door het parochieel zangkoor. Daarna sprak Pastoor Voss zijn openines- rede uit. Het oude gebouw, aldus spr., werd gebruikt als Lagere School. Later werd het patronaatsgebouw, nog later verenigingsge bouw, waarbij allengs bleek, dat voor de meeste doeleinden de zaal veel te klein bleek, waarom men besloot tot verbouwing van het geheel. Zoowel de verbouwing als de nieuwbouw heeft veel zorg en moeite gevergd, doch nu is alles voorbij en kan men genieten van do groote verbetering. Ruim 300 personen kun nen een plaats vinden in de groote zaal, die in vier kleine afdeelingen gesplitst kan wor den, zoodat elke combinatie mogelijk is. Waar dit gebouw in de eerste plaats bestemd is voor de parochie H.H. Petrus en Paulus, kan het ook voor geheel Soest worden openge steld, mits er geen aanstootgevende ver gaderingen in plaats vinden. Spr. brengt God dank voor de vele zege ningen en brengt een woord van waard ce- ring aan de kerkmeesters, de helaas afwezige Burgemeester, de Insp. van Politie, de Brand weer, parochianen en zangkoor, kortom allen, die medegeleefd en gewerkt hebben voor het nieuwe gebouw. Speciaal dankt spr. architect A. Brouwer, Spr. roept de medewerking van de besturen der verschTiende vereenigingen in, om het gebouw aan zijn doel te doen beantwoorden. Het R.K. gemengd zangkoor „Hooger Stre ven", bracht het ,,Ave Verum" en het „Ave Maria" ten gehoore. Dr. Rupert, voorzitter der St. Vincentius- ver. en de Kath. Kring feliciteerde Pastoor Voss met het nieuwe getiouw. Pastoor Smit sprak als herder der tweede parochie te Soest. Spr. zegt dat het niet vol doende is, een parochiekerk te bezitten, maar acht een vercenigingsgebouw als middelpunt der Kath. Jeugd noodzakelijk. Zoo wordt de jeugd onder leiding bijeen gehouden en ver dwijnt de kans, dat zij ons afgenomen wordt en daarmede ook hun zielen, zooals in de omringende Staten geschiedt. Architect Brouwer dankte voor het ver trouwen in hem en zijn werk gesteld. Hierna was gelegenheid het gebouw te bezichtigen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Woensdag a.s. (10 Juni) zullen de heer en Mevrouw UitendaalHeeremans, wonende Kerkpad Z.Z. 35, hun 50-jarig huwelijksfeest herdenken. Beiden genieten nog een uitstekende ge zondheid, hetgeen voor den heer Uitendaal zeker mag worden afgeleid uit het feit, dat hij thans nog verschillende functies waarneemt, o.a. Lid van het parochieel Armbestuur, Se cretaris der Onderlinge Soester Brandverze kering, lid van het parochieel Kerkkoor enz. Voor de stichting der Vrijw. Brandweer- Ver. was hij commandant der Soester Brand weer, terwijl hij indertijd mede-oprichter was van de Soester Harmonie. Als gevolg van een en ander zal het gou den bruidspaar op dien dag zeker niet over belangstelling te klagen hebben en dat ook de Harmonie deze gelegenheid aangrijpt onï haar oud.lid op waardige wijze hulde te bren gen, spreekt vanzelf. In dit verband deelen wij mede, dat de Harmonie eerst des avonds zal concerteeren in de tent in het rosarium, waarna aan het gouden paar een serenade zal worden gebracht. OVERGEPLAATST. De heer P. v. d. Hoef, sinds jaren besteller bij de Posterijen alhier, wordt met ingang van 1 Juli a.s. op zijn verzoek in gelijke func tie overgeplaatst naar Amersfoort. MOND ACCORDEON-VER. „BRAVO" Genoemde ver. heeft met Pinksteren deel genomen aan het Groot Nationaal Concours te Rotterdam. „Bravo" kwam in de afd. sup. uit en behaal Ie een derden prijs met 257 pun ten, en in den marsch wed strijd een tweeden prijs met 60 punten. Dit is de eerste maal „Bravo" het niet tot een eersten prijs kon brengen, zoolang^de ver. bestaat. •,Jon& Bravo" bracht het er beter af. Zij behaalde in de derde afd. een eersten prijs met 333 punten, tevens behaalde „Jong Bravo" het hoogste aantal punten van den geheelen concoursdag, zoodat zij 's avonds in den eere wedstrijd moest uitkomen. Daarin behaalde de vereen. 165 punten. De uitslag van den eere-wedstrijd wordt nader bekend gemaakt. In den marschwedstrijd behaalde „Jong Bra vo" een tweeden prijs met 72 punten. Voor dit succes komt ook mede een woord van lof toe aan den dirigent C. Th. Mooy. NOODLANDING. 1 Woensdagavond heeft een militair vlieg tuig, tengevolge van het vastloopen van een schroef, een noodlanding moeien maken na bij de Maatweg. De landing geschiede rustig en zonder eenige beschadiging. De machine werd gedemonteerd en naaf Socstcrberg overgebracht.

Soester Courant | 1936 | | pagina 6