1 Opgravingen Baarnsche in het Bosch. g. mm- tMpnsM VOOR ZONNESCHERMEN EN MARKIEZEN NAAR li Burgelijke Stand. Van de hak op de tak. De kranten meldden al, dat bi) graafwerk in het Baarnsche Bosch Heel wat geldstukken werden ge vonden. Maar men vindt meer. Niet be paald geld. Wel sporen van vroegere toestan den. We kennen de namen Grotberg- laan, De Troon, De Komedie enz )s er vroeger een grot geweest Js er Zonder geheimen te verklappen durven we zeggen, dat we binnen kort een serie interessante artikelen over het bosch hopen te publicee- ren. Een „oude snuffelaar" zei ons zijn medewerking toe. We wachten af,^ SOESTER SCHAACKLUB. Do promotie, en degradatiewedstrijden zijn jfeëindigd. Hier volgt de eindstand van die patsten van de hoofdgroep tegen de eersten vfran de eerste groep; het getal achter het ■puntentotaal geeft de nieuwe volgorde aan. 4) 4) bo bo fc t JI. Schreuder 7, 5 j. Gorter 7 4 j. Timmer Jr 7 J. Timmer Sr. 7. 1 H. Hehenkamp, 7. 4 J. P. Hoek I 7 3 C. D. L. Artz 7 i Dr. Veldh. v. Z. 7 I 5 3*ji fdadere plannen voor den zomer zijn in lover weging; hierover zaï door het bestuur a.s. dinsdagavond nader worden beslist en aan fle leden worden medegedeeld» 6 4V2 *}h 5V2 31/2 lêösVöek, Wtfrf' Aangeloopcn: hondje, Molenstr. ió; aan gevlogen: postduif, Klaarwaterweg 46; idem, Dorresteinweg 43. J BEKROONDv Onze plaatsgenoot, de heer P. Beljen, Vlaamsche reuzen.fokker alhier, behaalde op de Jongdieren-Tentoonstelling te Haarlem met 2 inzendingen een eereprijs, -een eerste en een tweede prijs. j i "l"^J NED. TREKKERSBOND 1 Met het doel een afdeeling dezer Bond op te richten voor Baarn en Soest, werd Woensdagavond de propaganda der N.T.B voortgezet in de Heidebloem'. Een twintigtal belangstellenden hadden aan de uitnoodigiog tot vergaderen gehoor gegeven. De vergadering werd geleid, door den heer P. W. Stouthamer uit Amersfoort, die aan ving met een welkomstwoord en een kort overzicht van het ontstaan der Jeugdherber gen. Nederland heeft de organisatie „Der Wandervögeln" in Duitschland overgenomen en in ons land is dit het ontstaan geworden van den Ned. Trekkersbond, die in 193° op gericht werd. Dit werd een hechte band voor de trekkers en het bezoek aan de Jeugdher bergen werd veel beter; ook verbeterde deze flinke organisatie de onderlinge geest in de Jeugdherbergen. De bond telt thans 1500 en thousiaste leden. Had Zaterdagavond j.1. het weer meegewerkt, dan had men een goed overzicht van de N.T.B. te hooren gekregen. Na dansen, zingen en muziek kwam men toch tot oprichting van een afd. Soest-Baarn met aanvankelijk 15 leden. De contributie der bond bedraagt tot 18 jaar f 1.20, ouderen betalen f 3.20. Door echter toegang tot de Jeugdherbergen te verkrijgen, moet men een aparte lidmaat schapskaart hebben. Tot presidente werd benoemd de Huis moeder van de Heidebloem en tot Secretaresse Mej. C. Kotten, Gaslaan 8, Baarn. Aan dit adres kunnen nieuwe leden zich opgeven. Eiken Woensdagavond wordt er in de Heidebloem een samenkomst gehouden, met zang, dans en voordracht. "SoSt 3« gftbTe Tfl^cwèrkJug én ftnantrseléTaecS f® £'33 wüïas tfftifetoaf. steun die men van versckillenJe vereenigingen Er is ongeveer fjóoo.— noodl en particulieren met uitzondering van en kele pensionhouders ondervindt. i In dit geval is dus op de uitzondering te geer den nadruk gelegd. VIJFTIG- EN. ZESTIG-JARIG JUBILEUM, In deze maand zullen de heeren C. Uyten- daal en Joh. van Schalkwijk Sr. het feit herdenken, dat zij voor resp. 50 en 60 jaar lid werden van het kerkkoor deT parochie St. Petrus en Paulus. Beide heeren zijn als zoodanig nog steeds op hun post en zijn wij goed ingelicht, dan wacht beide heeren binnenkort een huldiging. SACRAMENTS-PROCESSIE. Zondagmiddag werd, begunstigd door goed weer te Soesterberg de jaariijksche Sacra- ments-processie gehouden, waaraan door zeer velen uit Soesterberg en omgeving werd deel genomen. Toog men andere jaren slechts langs één pad, nu trok men door den geheelen tuin, hetgeen de plechtigheid verhoogde. Door een der paters van St. Jan werd op het kerkhof een treffende predikatie gehou den. Na de terugtocht der processie werd de plecchtigheid in de kerk besloten. ,.1 Er is ongeveer f 1600.— noodig ©m de ideëen van het Comité te verwezenlijken. Het bestuur Is zich ten volle bewust van de zware tijd, om niet te spreken van zware beproevingen, die velen, ook in Soest, thans doormaken. .Ook is zjj er zich echter van bewust dat Koningin Emma een zeer groote plaats in het hart van vele Soestenaren heeft ingenomen en het is dan ook deze gedachte geweest die haar den moed heeft gegeven zellfs in dezen tijd bij de burgerij aan te klop pen en baar te verzoeken mede te werken om te komen tot oprichting van een blijvende herinnering aan een Vrouw, aan wie het woord ^geven" zelf zeer zeker niet onbe kend is geweest. Een edele, een hoogstaande Vrouw in groot formaat. Het Comité verwacht dan ook dat de lijs ten die a.s. week zullen worden aangeboden bij de inlevering zullen getuigen van een verknochtheid aan deze figuur, zooals zij zich deze heeft voorgesteld. Het Comité Koningin Emma Monument ont ving met dank per giro: Soesterberg H. M. f 2.50; Soest Mr. C. J. D- H. f 5.M. v- d. P. f 1.Brn. en Bsse. v. L.- v. H.f 10. Jkvr. C. C. M. Bsse. v. L. f 10.—Jkvr. C. W. Bsse. v. L. f 10.—, Mr. G. A- Baron v. L. f 10.Totaal f 48.50. 1 nuchters V'.herc» - Afgekeurde geheele dieren: 4 runderen, veulens en 5 nuchtere kalveren. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 6 paar longen, 3 harteüj ,1 levers, I milt, 3 paar nieren, maag, stel darmen, 3 uiers, 2 borstvliezen, 2 buik. vliezen, 4 lymphklieren, 2 k.g. vleesch en 6 k.g. ongesmolten vet. Van Varkens: 24 paar longen, 2 harten, f lever, 6 paar nieren, 3 magen, 3 stel dar- men,' 3 lymphklieren en 18 k.g. ongesmolten vet. Van Paarden: 3 paar longen, 1 hart en 3 levers. Van Kalveren: J paar longen en 3 paar nieren. Van schapen: 2 levers. HOUT- EN TRIPLEXHANDEL BELEEFDE AUTOMOBILIST. [Woensdagmiddag te ongeveer 3. uur werd ket verkeer geheel gestremd doordat de be stuurder van -een personenauto met zijn wa gen een voor hem rijdende trayler inhaalde jpn sneed, doch hierbij met zijn bumper in üe voorbumper van de vrachtauto haakte, ónder groote toeloop en verkeersopstopping faakien de wagens los, doch geen van de nieuwsgierigen had de tegenwoordigheid van geest het nummer van de personenauto,, die anel wegreed na losgekomen te zijn, in het geheugen te prenten. De beleefde automobilist wordt echter opgespoord door de politie. Bei- fle wagens bekwamen eenige schade. BAZAAR WIJKVERPLEGING 1 E,N 2 JULI Het comité, dankbaar voor de vele gaven, die het reeds voor dit doel mocht ontvan gen wekt langs dezen weg nogmaals de Soester inwoners op, om mede te helpen deze bazaar te doen slagen. Het kan niet anders, of het mooie werk der wijkzusters heeft aller sympathie. Willen allen, die nog handwerken of andere [voorwerpen voor den bazaar beschikbaar heb ben zoo vriendelijk zijn, die vóór 25 Juni a.s. te laten, bezorgen op „Eikenhorst", Utrecht- scheweg, of aan het Wijkhuis, of indien zij ;er prijs op stellen dat het wordt afgehaald, dit aan een der bovenstaande adressen op geven, dan zal voor afhalen worden gezorgd. Zooals bekend zullen er op het terrein' (vele verrassingen en attracties zijn. Op 1 Juli, s avonds om 7 uur, zullen de leden der Soes ter Harmonie met muziek door het dorp trek ken naar Eikenhorst, alwaar zij om 8 uut belangboos eenige nummers ten beste zul len geven. Op 2 Juli woTdt tevens een speld jesdag georganiseerd ten bate der Wijkver pleging. VEIL1NGNIEUWS. Donderdagmorgen werd in hotel Trier het buitengoed ,,Middelwijk" bij afslag geveild, ingezet te zijn op 9 Jun* voor f 18850. Perc. 1. De villa met oprijlaan, ingezet op f 4100.opgehouden. Perc. 2. Stalgebouw en koetshuis, ingezet op f 1100.—gemijnd op f 4.door G. J. Smit. Perc. 3. Bouwterrein, ingezet op f 1050. gemijnd op f 12.J. Rams, Soest. Perc. 4. Bouwterrein, ingezet op f1150.—, gemijnd op f5.door J. Rams. Perc. 5. Idem, ingezet op f 500.—, gemijnd door D. C. Mees op f 7. Perc. 6. Idem, ingezet op f 500.opge houden, Perc. 7, Idem, ingezet op f 450.opge houden. Perc. 8. Idem, ingezet op f 700.opge houden. Perc. 9. Idem, ingezet op f 700.opge houden. Perc. 10. Idem, ingezet op f 600.gemijnd op f 12.door G. J. Smit. In combinatie: Perc. 1 en 2, staande op f 5204. mijnd op f 1.door H. Rams, Soest. Perc. 3 en 4, staande op f2217.f>e_ mijnd op f 20.door L. Prins, Soest. Perc. 14, staande op f 7442-gemijnd op f 1.door G. H. v. d. Berg, Soest. Perc. 5 en 6, staande op f 1007.gemijnd door J. Rams op f 10. Perc. 7 en 8, staande op f1150.gemijnd op f 4.door L. Prins. Perc. 9 en 10, staande op f 1312.gemijnd op f 2.door L. Prins. Perc. 5—10, staande op f3485.opge houden. Combinatie alle perceelen, staande op .f 10928.gemijnd op f 1000.door P. Swa- ger, Soest. Gekocht door den heer P. Swa- ger voor f 11928. STICHTING MONUMENT. Woensdagavond werd door het dagelijksch bestuur van het Comité dat zich tot taak heeft gesteld ook te Soest te komen tot op richting van een monument ter nagedachtenis van wijlen Koningin Emma, aan de pers ver schillende mededeelingen verstrekt omtrent de stand van zaken. Zooals bekend werd het Comité gevormd uit een aantal bestuursleden der V.V.V. Soest Vooruit, de Ver. Soest-Zuid, de Chr. Oranje ver., Soesterberg's Bloei en de Oranjevereen. Wilhelmina te Soesterberg, aan welk Comité nog is toegevoegd geworden de dir. v. Ge meentewerken, de heer Ir. W. C. van Goor. Het eerste werk is geweest te komen tot vorming van een groot Eere-comité. Alhoe wel ook hier de medewerking groot was, heeft ook dit onderdeel van de voorbereiding tijd gekost. Bovendien is nogal veel tijd heen gegaan met de vaststelling van het ontwerp, GESLAAGD. De dames T. v. d. Koppel en A. Roelof- sen, beiden uit onze gemeente, zijn dezer dagen als leerlingen der Rijks-kweekschool te Amersfoort, geslaagd als onderwijzeres, V.V.S.G.A. De wedstrijd van Zaterdag j.1. tegen Esvac- veteranen is totaal in het water gevallen. Voor a.s. Zaterdag is geprobeerd dit te voor komen door de ambtenaren van het Konin klijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt (Utrecht) aan te vragen. Het spreekt voor zich dat de menschen van de „weer- fabriek" wel voor mooi weer zullen zórgen. In het elftal van het K.N.M.I. spelen ver schillende oud ie klassers o.a. uit Excelsior, Xerxes en West-Frisia. Het zal dan ook een lust voor de oogen zijn hen weer eens aan de gang te zien. Wilt U dus een gezellige Zaterdagavond hebben dan weet U waar U moet zijn. Het veld ligt aan de Birkstraat, achter café du Passage. Aanvang 7.30 uur precies. GEM. KEURINGSDIENST. Overzicht over de maand Mei 1936. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 51 runderen, 5 paarden, I pink, 22 vette j kalveren, 95 varkens, 1 hit, to schapen en Er waren ni. stemmen opgegaan om dit ont- 5 nuchtere kalveren. GEVONDEN VOORWERPEN. Huissleutel, Hartweg 16; lecren riem, Veen- zoom 6; alpino, L. Brinkweg 49c; honden zweep, Klaarwaterweg x 1dames armbandhor loge, Nieuwstr. 15; snelbinder, bureau v. Pol.; V.V.V. „SOEST VOORUIT". Van de zijde van de V.V.V. vestigt men er de aandacht op, dat hetgeen onze verslag geefster aan het jaarverslag van den secre taris heeft ontleend, ten onrechte den in druk wekt, dat de in het leven geroepen reclame-commissie tot dusver niet veel zou hebben kunnen uitrichten. Het tegendeel is waar. Sinds begin Mei heeft men de zaken flink kunnen aanpakken werp niet op te dragen aan een bepaalde architect, doch hiervoor een prijsvraag uit te schrijven. Het Comité heeft dan ook gemeend deze zaak ernstig onder het oog te moeten zien, en zijn er dienaangaande dan ook uitgebreide inlichtingen bij de permanente prijsvraag-com. missie het lichaam dat deze zaken behan deld ingewonnen. De kosten, hieraan verbonden, bleken in verhouding van het te stichten monument ech ter veel en veel te hoog te zijn, reden dan ook waarom hiervan definitief werd afgezien en met algemeene stemmen werd besloten aan den heer H. C. van Beers, arch. B.N.A. te Huis ter Heide te verzoeken het ontwerp definitief vast te stellen en met de verdere voorbereidende werkzaamheden een aanvang te maken. Bovendien moest de officieele goedkeuring of in ieder geval eenige zekerheid hier omtrent van de plaats van oprichting van het Gemeentebestuur en van andere instanties worden verkregen. Na al deze uiteenzettingen van den voor zitter en secretaris, <fe heeren Dammers en Batenburg, heeft de heer Van Beers ons nog een en ander van het monument zelf ver teld en wel, dat het b.v. in zuilvorm zal worden opgetrokken en dat er relief een borstbeeld van H.M. Koningin Emma op zal worden aangebracht. Ook dat hij hoopte, dat een en ander in Augustus klaar zal zijn en een der leden van het Koninklijk Huis als haar dit gevraagd zal worden Soest de eer zal willen aan doen bij de onthulling tegenwoordig te zijn. De laatste die ons wat te vertellen had was zooals het meestal in deze gevallen gaat, de penningmeester, de heer M. C. van der Plas. Zijn gironummer is 45S75, dit voor hen die niet op de lijst, die hen volgende week zal worden aangeboden, willen inteekenen, Huisslachtingen: 2 varkens en 1 vet kalf. Ingevoerd werd 10258 K.G. vleesch en vet. Tuberculose kwam voor bij: 4 runderen en 7 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't Klein onder Toezicht": I rund, 1 vet kalf en 2 nuchtere kalveren. Uit nood werden gedood: 1 runvi, 1 vet kalf en 2 nuchtere kalveren. Gestorven: 4 runderen, 2 veulens en 5 Neen maar. dat zal Jan niet gelooven. Ik dacht werkelijk, da^hel een nieuw pak wa». Dat is dus wel van oud, iets nieuws mvken. Maar daarvoor moet je ook zijn bij 5T00MVBWSÏJ' Depót voor Soest: Het Handelshuis Soesterbergschestraat 51 - Tel. 400 Voor Soestdijk: George de Haan Van Weedestraat 44 - Te et. 670 GEBOREN: Geertruida Everarda, d. V. G. Voorburg en A. van Hamersveld, Birk str. 71a; Anna, d. v. H. Huisman en J< Dunsbergen, Eigendomweg 110; Antoon, 2. L. Dalman en C. v. d. Broek, wonende te Amsterdam. ONDERTROUWD: G. H. v. Appel, 25 j.t A'foort en C. A. v. Leeuwen, 24 j., Birkstr. 7; W. A. v. Elmpt, 33 j-, Kerkpad Z.Z. 55 C. W. Mobach, 23 j.< Verl. Talmal. 23* GEHUWD: C. Pranger, 27 j. en A. M. v. Holten, 28 j., L. Koppenl. 3; H. M. Fu- gers, 35 j. en C. J. R- van Duin, 21 j., Eem« straat 6. r OVERLEDEN: Elisabeth Degens, 80 j.s wed. v. J. Zoeter, Heideweg 52J Barend Jan- se, 86 j., wednr. v. A. F. v. Straaten, Spoor str. 39; Gustaaf Adolf Dekking, 70 j.,- gek m. C. de Boer, v. Lenneplaan 10. GEVESTIGD: J. B. van Mil, Verl. Post weg 5; P. A. H. Tubée, W. Toplaan 20; M. Meijer, Rembrandtl. 7a; A. v. Uiting m'< Schoolstr. 20e; C. Willemsen—Deddes,; Spoorstr. 27; B. Turchet, Braam weg 92; H< v. Asch, Soesterengweg 54; P. v. BreemeH m. vr., B. Grothestr. 62; I. Brinkman, Braam- weg 86; J. L. J. Swartjes, Luchtvaartafd. H. G. Hazenkamp, Birkstr. 64; A. Bronswijk,- Gallenk. Pels weg 11E. M. Tambra, Amersf. str. 109; H. Dokter, Wilh.laan 2; P. Poofi m.g., de Paltz 6; L. A. Kooreman—'Willing,, Beetzlaan 47b; H. J. Smit, Birkstr. 34; D. Muts, Braam weg 28; D. Verkade m. vr., Amersf.str. 115; H. v. Dorrestein, Postweg 51; W. P- Boerma, L. Koppenl. 1; Th. J. Weener, Laanstr. ib; A. Jager m. vr., Eigen domweg 96; J. R. Dolfin, Vosseveldl, 40; G. v. d. Akker, Ossendamweg 26; J. A. de Bruin, Soesterb.str. 33; P- J- Companje, Soes- terb.str. i; J. Boermans, idem; J. M. Pröp- perVoorduin m. g., Vosseveldl. 17; M. C, v. Hoffen, Beukenlaan 1. VERTROKKEN: A- G. C. Locher, v. L. Koppenl. 1 n. Zeist, Amersf.str. 61a; C. Wj< Reinders, v. Nicuweweg 70 n. Sliedrecht, Zie* kenhuis; J. Westerveld, v. Plasweg 40 A'foort, L. Vrouwestr. 25; M. M. v. d. Bos,: v. Bosstr. 181 n. Blaricum, Bierweg 16; J. Koster, v. Braamweg 60 n. A'foort, Spaarne- str. 105; C. G. Wessels, v. Gallenk. Pels- weg 2a n. Utrecht, v. L. Stirumstr. 16; W!< Nap, v. Laanstr. 80 n. Maartensdijk, p.a* J. v. 't Woud; M. W. Verkooyene, v. VerL Talmal. 19 n. Alphen a. d. Rijn, Raadhuis- str. 44; A. J. v. d. Graaf f, v. Amersf.str. 128, n. A'foort, Utr.weg 288; W. v. DrielVerzijg v. Verl. Schoolweg 25 n. Zaandam, Fr. Hals- str. 27; L. B. Kabeck, v. Amersf.str. 97 n* Agilla (Dld.)J. v. Doorn m. g., V. Ban- ningstr. 78 n. N. Amstel, OosterhoutL 29; H. Verzijde, v. Postweg 77 n. N. AmsteL Ouwerkerkschel. 56; A. M. Stork, v. Steen- hofstr. 77a n. Utrecht, Nieuwegracht 137; Aw E. J. Westerveld, v. Plasweg 40 n. A'foort,; L. Vrouwestr. 25; G. J. Slag tn. vr., v. L. Koppenl. 16 n. Haarl'meer, N. Meerdijk 347; H. E. v. Schaik, v. Middelwijkstr. 49 n. Hil versum, O. Amersf.weg 46; A. M. Overgoor,- v. Vredehofstr. 1 n. Utrecht, Maliebaan 69. VERHUISD: A- Dumerniet m. vr., v. Van Maarenstr. 14 n. Banningstr. 76; G. Willemse, v. Stadh.laan 118 n. Eemweg 2; W. A. P. F. L. Vrins, v. Banningstr. 10 n. Soesterb. str. 188; Wed. G. A. Dekking, v. Kolonie- weg 2d n. v. Lennepl. 10; L. Hochmüller, v. Bosstr. 80 n. Soesterb.str. 107; G. P. M. Smits, v. Van Weedestr. 5 n. B. Grothestr. 62; Wed. F- A. Lohman, v. Vredehofstr. 2 n. Vinken weg 32; A. v. Offenbeek m. vr., v. Soesterb.str. 26 n. Krommeweg 27; M. H. Koster, v. Spoorstr. 21 n. K. Bergstr. 5; B. J. Boevink m. g., v. Banningstr. 42 n. 76a; G. J. Mutschler, v. Soesterb.str. 4 n« Braamweg 28. Meneer Grootman is toevallig thuis en als er gescheld wordt, vraagt zijn echtgenoote: ,.Toe, de meid is uit en ik ben bezig; doe even open en als 't de knecht van den kruidenier is, zeg hem dan, dat ik hem al tweemaal zeep besteld heb en nog niets heb ontvangen en dat 't schande is en als ik 7.1 vandaag niet krijg, dan..." Tatatata zooveel woorden zijn niet noo dig, Marie, gaf de heer Grootman, haar in dc rede vallende, ten antwoord. „Ik zal hem eens kort en bondig zeggen, waar het op staat". Grootman opent de voordeur en treedt don man, die er voor staat, minzaam, maar vast beraden tegemoet. lloor eens mijn vriend", zoo vangt hij a.i 1. ,,dat kan zoo niet langer. Mijn -vrouw kan toch niet uit den treure blijven wachten tot het je behaagt, haar de bestelde zeep te brengen stil,, laat me uitspreken! Je ralaiigheid is ergerlijk. Het is toch niet aan te nemen, dat in den winkel de verlangde zeep riet voorhanden is. Neen, neen, nie mand draagt de schuld dan jij, jij alleen! Je hebt natuurlijk weer vergeten, de boodschap over te brengen. Jelui denkt altijd aan wat anders dan aan de zaken, die je aangaan. Als jelui soms minder geeft om onze klan dizie, dan kunnen we best ergens anders gaan. kruideniers genoeg. Ik ben geen man van veel woorden Als de zeep er vanavond niet is, -dan gaan we naar een ander, ver staan De man, die hem al driemaal in de rede had willen vallen, stond nu met open mond, terwijl de redenaar hapte naar lucht. ^Nu, wat heb je nou te zeggen?" ging Grootman voort, toen hij wat op zijn ver haal gekomen was. ,,Dat ik de melkboer ben en kom vragen waneer ik nu eindelijk eens mijn gdd krijg!" 1 1 Ik heb zoo het stille vermoeden, dat Grootman na dit „pijnlijk voorval" weinig lust gehad heeft om nog eens opdrachten van zijn cga ten uitvoer te brengen. Dat zulke pijnlijke incidenten zich kunnen voordoen is niets anders dan een uitvloeisel van den geest des tijds, waarin men koopt zonder het noodige geld tot zijn beschikking te hebben. Zeer zeker, de menschen hebben het ver gebracht in de wereldj ze kunnen telegrafeeren zonder draad, ze kunnen vlie gen zonder vleugels, maar koopen zonder geld behoort voorloopig nog tot de onmoge lijkheden. },Ja, 't wordt te erg", zuchtte een aander getrouwd man, sedert ik een. radiotoestel in mijn huis heb genomen, gaat alles draad loos. Zelfs mijn sokken worden draadloos gestopt, en nu schenen de knoopjes van mijn overhemd ook draadloos te worden aange naaid. Wie niet sterk is, moet slim zijn. Zoo dacht ook dat kereltje er over, dat in strijd met de politie-voorschriften de open bare straat als voetbalveld gebruikte. ,)Krak!" Een vensterruit had het onder den druk van dén harden bal afgelegd. De jonge knaap, die den bal door de ruit getrapt had, bekeek even met verbaas de oogen het werk van zijn voet, waarop hij besloot de zaak op «en royale wijze af 'te handelen. Andere jongens zouden in een dergelijk geval de beenen genomen hebben; déze jongen echter niet! Resoluut belt hij aan en toonde de vrouw, des huizes zijn euvel daad. Iji ,,Het spijt mij eqg"* iel hij deemoedig, ',dat U jdU gui| ^ebrokéQ M*» miJQ vader halen om er een nieuwe in te zetten". Kort daarop kwam indexdaad een man aan- geloopen, die de gebroken ruit door een nieuwe verving en vervolgens de vrouw des huizes riep. Da's een daalder!" zei hij. „Wat?" protesteerde de dame. „De jon gen zei, dat u zijn vader was?!" En hij zei tegen mij, dat u zijn moeder was". Hoe „vader" en „moeder" die zaak tot oplossing hebben gebracht, kan ik helaas niet vertellen. Ik wil niet gelooven, dat zij den twijfelachtigen weg gevolgd hebben, dien een Brabantsche boer meende te moeten inslaan. Een automobilist raakte zijn stuur kwijt, reed een boerenerf op en kwam tegen het huis met een schok tot staan. Op zijn on heilsweg had hij vier kippen doodgereden zes ruiten van broeikassen verbrijzeld. De boer diende bij de verzekering de volgende rekening in: «6 ruiten stuk gemaakt 4 kippen doodgereden 6 nieuwe ruiten 4 nieuwe kippen f 30. f 8.— f 30.— f 8.— Natuurlijk was het den boer volstrekt niet te doen om zichzelf te verrijken. Alleen wist onze buitenman maar al te goed, dat dó verzekeringsmaatschappijen niet altijd even scheutig zijn bij het betalen der verzekerings penningen. Hij achtte het daarom raadzaam bij voorbaat met deze mogelijkheid rekening te houden en zichzelf veilig te stellen. Deze verzachtende omstandigheid kan ech ter niet aangevoerd worden voor de reke ning, die mijn loodgieter me gisteren zond en die in haar volle beknoptheid aldus luiJdc: Voor UEd. een lek gezocht f i--~ Voor UEd. een lek gevonden f 2 Voor UEd. een lek gestopt f 3 Totaal f6 Oom Van Puffelen noemde dat een voor beeld van „dubbel boekhouden" en voegd» daaraan toe, dat deze methode tegenwoordig algemeene toepaassing vindt. Het oordeel over deze uitspraak laat ik gaarne over aan hen, die daanoor meer be» voegd zijn dan >1 XI- 17.6.1

Soester Courant | 1936 | | pagina 6