Ons Patronenhoekje NATAARSMANTELS DE EERSTE HERFST-MODELLEN Wat zal de mode ons brengen? Handwerken Wat is „Herfstkleur"? A WENKEN .VISSIMA BET BESTELLEN VAN PATRONEN, Patronen van In deze rubriek voorko mende genummerde modellen zyn op aan vraag te verkrijgen by „Het Practisch Mo deblad", Postbus 30, Den Haag, Postreke ning 203203. De prys der patronen bedraagt, Indien niet anders staat aangegeven 0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per? giro of per postwissel. NIEUWE ATTRACTIE VÖOR ONZE NIEUWE LEZERESSEN. Dat een abonnement op dit blad veel genot oplevert, weet iedere huisvrouw. Dat wij echter in staat zijn een nieuwe attrac tie voor onze lezeressen aan te kondigen, zal wel niemand gedacht hebben. Toch is het zoo en daaruit blijkt weer, van hcev 1 waarde dit blad voor ons, dames, is Binnenkort verschijnt n.1. het ee/rtc deel van een serie boekjes: „De bibliotf tek dei- Huisvrouw". Dit eerste boekje is getiteld: „De Huishouding in Crisistijd". WÜ zullen er hier nu nog^niet veel van zeggen, .naar ieder voelt, dat dit een belangrij'/ boekje is. Een volgende keer zullen wij er meer van vertellen' afhanggj;. Deze eerste sportieve modellen zijn echter nog volstrekt niet beslissend voor hetgeen volgen zal, want dat komen wij eerst te weten na de eerste herfst sows en Parijs. Het is tot nu toe slechts een klein tipje van het geheimzinnige waas, waarfn Mevrouw Mode zich nog hult, dat wij mogen aanschouwen. De slan ke figuren zullen zich ook voor komende seiziens nog een groote verscheidenheid van jumpers kunnen haken en breien, want deze blijven up to date. De rokken blijven over het algemeen glad, hebben ingezette of opgestikte plooien, die naar den zoom toe geperst worden, terwijl ook ingezette klokjes en kokende hanen zich een plaats zullentrachten te veroveren. Wat de kleuren betreft zal olijfgroen een voorname plaats innemen, daarnaast bruin, roest-rood en marineblauw. Het eerste model is e°n deux pièces met opgestikte plooien aan het jumperdeel, ceintuur en strik an dezelfde kleur breed bandfluweel. De middelste japon heeft een taf zijden kraag die meerdere malen is doorgestikt; terwijl het laatste danker- blauwe geheel een licht zijden vest heeft met knoopsluiting. De opgestikte zijstukken geven een mooie lijn. Premie voor onze lezeressen. „Herfstkeur" is de premie, waarmee wij onze lezeressen willen verrassen. Het is een pracht-premie, dit herfstmode-journaal, met zijn groot aantal van de nieuwste mo dellen, waaruit eenieder zijn keus zal kun- W^asschen van zeemleeren handschoenen Men kan zeemleeren handschoenen heel goed zelf wasschen, indien men heel lauw sop van een goede kwaliteit zeep neemt, waaraan men een half theelepeltje slaolie toevoegt. De handschoenen voor den aan getrokken, opgeblazen en in de schaduw geen borsteltje voor de vingertoppen ge bruiken, zoo noodig het sopje een of twee maal vernieuwen en als de handschoenen erg vuil zijn, een half uurtje laten weeken. Naspoelen in water met een weinig zeep en indien het water hard is, zooals op som mige plaatsen het geval is, dan een wei nig borax toevoegen. Aan de badhandschoen worden de ge- handschoende handen gedroogd, daarna uit getrokken, opigeblazen en in de schaduw verder gedroogd. Als ze nog vochtig zijn even aantrekken, waardoor de vorm be houden wordt en verder drogen. Glacé handschoenen kan men beter des kundig laten behandelen, daar dese een- reiniging met benzine behoeven en de ge ringe prijs voor het schoonmaken niet op weegt tegen de gevaren, die deze licht ont vlambare vloeistof met zich brengt, i Uit de practijk Houten aanrechten en keukentafels hoü ctt men helder wit, indien men ze afschrobi- met kalkwater. Men neemt kalk en overi, giet deze met water, dat men er een dag op laat staan, daarna afgiet en gebruikt? doch aan te bevelen is oude handschoenen aan te trekken, om te voorkomen, dat de handen er leelijk uit gaan zien. BLOUSE EN ROK. MIDDAGJAPON. Wanneer de dagen weer wat koeler worden begin nen we al weer naar iets warmer kleeding te ver langen en het eerst den ken we aan een niet te zwaar wollen japonnetje. Over de groote lijn is er niet veel wijziging in de modellen gekomen, alleen worden aan de mouwen met ruimte aan den bo venarm en naar de pols toe aansluitend of met lange manchetten afge werkt, een ruime plaats toegedacht. De schouder lijn wordt hierdoor zeer geaccentueerd en doet de heupen voordeelig uitko men. Over het algemeen is een tendenz waar te ne men, dis op eenvoud van lijn duidt, terwijl de hoog s-luitende halzen ten over vloede nog een staand halsboord hebben. Slanke figuren komt dit laatste ten goede, doch de korte gezette dames moeten zich liever houden aan een bescheiden puntvorm der uitsnijding. De smalle staande boordjes omslui ten nu eens den hals om dan weer een weinig uit te staan, hetgeen van eigen smaak en inzichten Thans leven wij in een tijd, dat de vrouwen voor ihet1 overgroote meerendeel jmoeten woekeren met hare [kleeren. Hoe aangenaam is het dan juist nu te con- Btateeren, dat onze mode- Iheerscheres, van den nood der tijden doordrongen, eoovele hulpmiddelen biedt, die het mogelijk maken ihet aspect van een japon telkenmale in den grond te veranderen. Nemen wij een effen japon, liefst niet te opvallend van toon en bedenken wij dan hoe deze door allerlei details veran derd kan worden. Nu eens een aardig driehoek shawl tje, dan weer een paar bloemen, een organdie strik, een kraag met of zonder chabot, plissé's, ruches en nog een menigte •ndere flatteuse garneerin gen. Toch zouden wij on volledig zijn ;ndien wy de verschillende breede en smalle o-iintuurs, knoopen en clips niet noemden. Het weergegeven model met raglan-mouwen en een garneering van ne romes is vlo! en sportief, terwijl het een totaal anderen indruk maakt indien het met de driekwart lange klokkende man tel en breed gerande hoed gedragen wordt of met het gestreepte jasje en de muts. Gehaakte randen Er zyn bepaalde handwerken, die zich zoo by zonder goed leen en om in de tasch meegenomen te worden in dien men op bezoek gaat of een dagje buiten doorbrengt. Wy mogen hiertoe zeker ook wel verschillende haakwerkjes rekenen en in het by zonder sterretjes als hier weergegeven zijn. Zeker, het maken ervan kost wel wat meer geduld, dari wanneer we met grove wol of katoen haken, doch daartegenover staat, dat het succes ongetwijfeld groot is. Met de hier weergegeven sterretjes kan men niet alleen met restjes zijde kleedjes maken, doch ook entre-deux voor sierhanddoeken en nog veel an dere dingen verfraaien. Het materiaal, dat men kiest zal echter verband moe ten houden met het doel en b.v. aan wit zijden kleedjes .zullen zijden ster retjes gehaakt worden, terwijl we voor katoenen en linnen weefsels gewoon haakgaren gebruiken. Het sterretje wordt als volgt gehaakt. 12 kettingst. tot een ring vormenden hierin 20 stokjes haken. Iedere toer sluit met een halve vaste. 2e toer 10 kett.st. 1 vaste op de 5e kett.st. 3e toer 3 kett.st. als le stokio 4 nen maken. Het is bovendien een blad, waarin niet alleeii over mode wordt ge schreven, maar dok over allerlei andere i huishoudelijke dirgen. Wij weten zeke|', dat de trouwe lezeres sen van de Dametrubriek deze premie ten zeerste op prijs zJfcri stellen en niet zullen nalaten hun kennissen er ook eeris op "te wijzen. Het is nu ook de juiste tijd, om van deze premie te profiteer en: de vacanties zijn weer achter den rug en wij denken weer aan onze kleeding, die misschien hoog noodig vernieuwd moet worden. Als u daarbij onze premie „Herfstkeur" te baat neemt, zult u zeker goed slagen. Vraag „Herstkeur" daarom even aan en wel vandaag nog bij de Redactrice Dames- rubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels. Of gireer even twaalf cents op postrekening 67628 ten name van den Mo- dedienst te Den Haag. De premie wordt u dan omgaand koste loos toegezonden! afwisselend 2e kett. 1 st. om den on- derlinggende boog van kettingst. 2 k.st. 1 st. op de onderste vaste. 4e toer: 3 kett.st. als le stokje, 2 x afw. 2 kett. 1 st. en na 2 kett.st. om de volgende kett.st. 1 st. 2 1. 1 st. 2 1. 1 st. op het volg. st. en afw. 2 k.st. 1 st. tot het vormen van den tweeden hoek, die van herhaald wordt. 5e toer: 3 kett.st. als le stokje afw. kett.st. 1 st. tot vormen hoek, die volgens vierde toer wordt gehaakt. 6e toer: 5 kett.st. als viervoudig stokje, 1 vierv. stokje, 12 kett.st. 1 vierv. st. 1 vaste in den hoek, 12 lossen, 2 vier. st., kett. enz., zoodat men 4 groe pen heeft van twee vierv. st. naast elkan der 12 kettst. 1 vaste. 7e toer: Om ieder boog 14 st. haken. 1 st. op de vasten en 2 st. op de vierv. stok jes. 8e toer: 10 kettst. 1 vaste op het 8e st. 10 kett.st. 1 vaste op het 8e st. voorg. toer. 10 kettst. 1 vaste op het vierk. st. 9e toer: Om Iedere boog van kettst. C st. haken gescheiden door 2 kett.st. 10e toer met kettingst. naar het midden der volgende boog gaan afv. 1 vaste 16 kett. st. 1 vaste op de punt der volgende boog, 12 kettst. 11e toer: Om de groote boog 3 kett.st. (als le stokje), 3 x afw. 2 kett.st. 1 stokje 1 picot, 1 st. 1 pic. 1 st. afw. 3x2 kett.st. 1 st. Om de kleine boog 1 st. -2 kettst 5 x. De serretjes worden van de picots met el kander verbonden. De meeste bloemen zullen lang goed blij ven, indien men ze iederen dag frisch water geeft, waaraan men een stukje stijfsel toe voegt. Een uitzondering hierop maakt Mi mosa, die in heet water gezet worden, dat niet ververscht wordt, nadat het koud is geworden. Bloemen met een houterige steel, xooai* o,a. helianthen, worden aan het on- dereinde met een hamertje stukgeklopt, waardoor ze meer water opnemen en lan ger goed blijven. Geoxydeerd koper is in enkele minuten schoon, indien men het afneemt met een doekje met olijfolie. Indien men genoodzaaakt is de zak van de stofzuiger binnenshuis te ledigen, dan kan men dit het best doen door een groote, stevige papieren zak over de opening te schuiven en hierin de stof op te vangen. Zacht geworden biscuits legt men eenige minuten op een bakblik in een warme oven, laat ze daarna afkoelen en bewaart ze in een trommeltje, afgedekt door een dubbel laasie boterhampapier. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practiscb Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat..,, Hierby ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer vail „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst van 11/2, 3 of 6 cents) Wanneer men aan den herfst denkt, komt onwillekeurig de herinnering aan donkere re gendagen bij ons op, afgewis seld door min of meer hevige windvlagen. De kleeding moet zich aanpassen aan dergelijk wisselvallig weer en daarom eenvoudig en practisch zijn. Lange rechte mantels van ga bardine of andere wollen stof fen voldoen altijd goed. Het eerste model doet op het eer ste gezicht denken aan een heerenjas, doch een aardige vroolijk bedrukte scarf ver leent er dadelijk iets leven digs aan. Schuine ingezette zakken en looze sluiting. Het model er naast heeft opge stikte zijpanden en sluiting met knoopen in het midden, hoog sluitende kraag, terwijl de rechter mantel een doorge stikte buiten-omtrek heeft op eveneens doorgestikte zakken, kraag van leer of suède. Succespatroon VKK 1884. Prijs per patroon 0.25 en 0.05 voor adm.- en verzendkosten. De mode biedt te vens voor de meest ge- kleede doeleinden blou ses en rokken. De laat ste worden meestal van satijn gemaakt, zwart, donker blauw en soms bruin, waarbij dan een beige of champagne- kleurige blouse gedra gen wordt. Bij zwart staat ivoire en parel grijs mooi, terwijl blauw ook zachte pas teltinten kan hebben evenals dit bij zwart mogelijk is. De blouse valt over de heupen en heeft aan beide kanten ongeveer op taille hoogte een in knip, waartusschen de ruim te verwerkt wordt van 1884 het bovendeel, platte kraag met split onder de chabot. Rechte mouw met zeer apart armsgat. De rok bestaat uit achterbaan met opgestikte binnen- waartsche plooi. Patronen in de maten 44, 46, 48 en 50. voor meer gezette dames. VKK 1865. Prijs per patroon 0.25 en 0.05 voor adm.- en verzendkos ten. Het is inderdaad wel wonderlijk, dat enkele details zoo zeer in het voordeel van de lijn werken. De schuine lijn, die de uit twee deelen bestaande voorbaan aangeeft, doet de heupen minder uit komen en geeft een langer figuur. De werking van het bo venstuk is bijzonder geslaagd, door de ta melijk laag vallende revers met smalle kraag. Sluiting met één knoop, zooals er ook een aan de cein tuur wordt gezet. Rechter achterbaan met figuurnaadjes. Patronen verkrijg baar in de maten 46 —48—50—52.

Soester Courant | 1936 | | pagina 2