V B s m s ma ui lü ut ut B B B 11 B PÜ 1 8 p Met Schoffel en Hark. lïüjnJkocdf:'iïoedevs meedrijven pijnen cds hij ioovewtoa. m\ - RAADSVERGADERING. De Raad onzer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 30 September 1936, 's middags te 2 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Becndiging van het nieuw benoemde raadslid P. Hclmui. 2. Vaststelling van de notulen der verga dering d.d. 31 Juli 1936. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Motie van den heer Nooder inzake de korting op de steunuitkeeringen. B. en W. ontraden de aanneming dezer mode, aangezien de steunbedragen voor ieder der steuntrekkende werkloozen opnieuw wor den vastgesteld in verband met de door de Regeering gewijzigde steunregeling, waarbij met de gezinsomstandigheden zooveel mogelijk rekening wordt gehouden. 5a. Adressen van eenige werkliedenorga- nisaties alhier, verzoekende bij de regeering aan te dringen niet tot wijziging der steun regeling over te gaan met prae-adviezen van B. en W. b. Resolutie van de Nederlandsche Vakcen trale, waarin wordt verzocht er bij de Re- geering op aan te dringen de steunregeling in gunstigar zin te wijzigen, met prae-advies van B. en W. B. en W. deelen mede, dat de regeering op haar voornemen om den huurtoeslag in te trekken is terug gekomen en deze met ingang van de week van 13 tot en met 19 Sept. heeft bepaald op 1/3 van het bedrag, waarmee de huur van f 3.wordt overschre den (voorheen 2/3)Uit een onderzoek is volgens B. en W. gebleken, dat de gemiddel de huurtoeslag volgens de oude regeling fo.81 per week bedroeg, terwijl dit volgens de neiuwe regeling fo.43 zal zijn, alzoo een gemiddelde verlaging van f 0.38 per week. Verder is voor hen, die gedurende de laatste 4 jaren niet minstens 26 weken in het vrije bedrijf zijn werkzaam geweest, door den Mi nister voor Soest een z.g. „standaardloon" .van f 16.vastgesteld. De onder deze be paling vallende werkloozen zullen niet meer aan steun mogen ontvangen dan een bepaald percentage van dit bedrag, welk percentage verband houdt met het aantal gezinsleden. B. ten W. deelen mede, dat uit deze regeling geen nadeelen voor de arbeiders voortvloeien, behoudens wellicht in de toekomst enkele fceer speciale gevallen. Als gevolg van een en ander adviseeren B. en W. aan bedoelde adressen geen gevolg te geven. 6. Voorstel tot belegging van gelden. 7. Vaststelling van een besluit tot wijzi ging der gemeentebegrooting voor 1936. Bedoelde wijziging houdt verband met nog te ontvangen en terug te betalen gelden uit belastingen van of aan het Rijk; verhooging ,Van een post van f 66.tot f 400.voor hot tnaken van een rioleeringsplan; beschikbaar- Helling vaft een prijs (spaarbankboekje met Inlage van f 10.voor de Floralia-tentoon. Welling, alsmede een crediet van f 10.voor bestrijding der reiskosten, te maken door de ï»emeente_geneesheeren bij toepassing van controle van voor rekening van Maatsch. Hulpbetoon in zieken-inrichtingen verpleegde personen. 8. Voorstel tot intrekking van het voor de a rhaffing van een wals toegestaan crediet. :t voorstel houdt verband met het niet a. iw;oopen van een tweedehandsch wals van de N.V. v.h. Gebr. Hogenbirk.te Laren tot leen bedrag van f 1000. 9. Voorstel naar aanleiding van een adres Van de afdeeling Baarn en omstreken van den Hederlandschen bond van koffiehuizen-, res tauranthouders en slijters, gevestigd te Am- Sterdam, houdende verzoek de belasting op fle biljarten ingevolge de wet op de perso- beele belasting te doen verdwijnen c.q. te verminderen. B. en W. wijzen er op, dat bedoelde in richtingen reeds zijn gebaat met het op 29 Aug. 1935 genomen besluit, waarbij de huur waarde van Koffiehuizen enz. slechts voor 2/3 als belastbare huurwaarde wordt aange merkt. Ook is het B. en W. bekend, dat geen goedkeuring van een dergelijk besluit kan worden verkregen, waarom zij voorstel len afwijzend te beschikken. 10. Voorstel tot goedkeuring van de reke ning van Maatschappelijk Hulpbetoon te Boest over het jaar 1935. 11. Vaststelling van bedrijfsrekeningen en gemeenterekening dienst 1935. 12. Vaststelling eener nieuwe bouwver ordening. 13. Vaststelling van een gewijzigde zomer huisjesverordening in verband met eenige op merkingen van de Ged. Staten. 14. Benoeming van leden der Raadscom- ïnissiën voor 1936/1937 en verdeelüng van den Raad in afdeelingen. Bedoelde commissiën worden als volgt voor gesteld: Financieele en Belasting-Commissie: Voor. fcitter de Burgemeester. Leden: A. Enden dijk, J. Nooder, J. Stroband, M. Q. Thijssen ten J. van de Ven. Commissie Openbare Werken: Voorzitter: iWeth. D. A. de Bruijn. Leden: J. J. D. van Iden Berg, A. P. Hilhorst, M. Hornsveld, H. Zijlstra en P. Helmus. Commissie Werkverschaffing: Voorzitter: Weth. H. J. Gasille. Leden: J. J. D. van den Berg, J- E. van Breukelen, H. van Klooster, H- Zijlstra en P. Helmus. Commissie Grondbedrijf en Uitbreidiings- plan: Voorzitter Weth. H. J. Gasille. Leden: A. Endendijk, A. P. Hilhorst, M. Hornsveld, J. Nooder en J. Stroband. Commissie Gasbedrijf: Voorzitter Weth. D. A. de Bruijn. Leden: J. H. Hom, H. van Klooster en J. van de Ven. Commissie Strafverordening: Voorzitter de Burgemeester. Leden: A. Endendijk, J. H. Hom, J. Stroband en M. C. Thijssen. .Commissie Hcid^ en Zandgronden; Voor zitter Weth. D. A. de Bruijn. Leden: J. E. van Breukelen, A. P. Hilhorst. 15. Voorstel tot aanwijzing van leden en plaatsvervangende leden der commissie voor georganiseerd overleg. Voorgesteld worden als leden de heeren A. Endendijk en J. Stroband en als plaatsvervan gende leden de heeren H. Zijlstra en J. H. Hom. 16. Verzoek van de afd. Soest van den C.B.T.B. om subsidie in de kosten van een te houden landbouuwwintercursus met voor stel van B. en W. 17. Verzoek van de afd. Soest van den A.B.T.B. om subsidie in de kosten van een te houden cursus in paardenkennis met voor stel van B. en W. B. en W. stellen voor de gevraagde subsidie ad f 30.te verleen en. 18. Voorstel tot het toetreden als dona teur van de Utrechtsche Boschbrandweerver- eeniging te Utrecht. B. en W. stellen voor te besluiten tot een donatie van f 50. 19. Credict-aanvrage voor aanschaffing van betonnen grenspalen, benoodigd voor de af paling van gemeente-eigendommen. Voor 200 palen vragen B. en W. een cre diet van f 120. 20. Voorstel van B. en W. tot toetreding tot het Borgstellingsfonds voor de Geldersche Vallei en beschikbaarstelling der benoodigde erredieten, vergezeld van een adres der Mid- denstandsvercenigingen van dezelfde strekking. B. en W. stellen voor tot deelname aan be doeld fonds te besluiten. De kosten hieraan verbonden bedragen het eerste jaar f 1700. en ten minste de 5 volgende jaren f510. per jaar". 21. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een aanvullend crediet voor tewerkstelling van jeugdige werkloozen. B. en W. vragen voor dit doel nogmaals een crediet van f 250. 22. Aanvrage van het bestuur der R.K. Scholen in de Parochie van de H.H. Petrus en Paulus te Soest, verzoekende verbetering der speelplaats van de R.K. Jongensschool en die der R.K. U-L.O. school, met voorstel van B. en W. Waar volgens den directeur van Gemeente werken bedoelde verbeteringen nooizakelijk zijn, stellen B. en W. voor de gevraagde me dewerking te verleenen. 23. Vaststelling van de vergoeding voor de bijzondere scholen over het Jaar 1933 met driejaarlijksche verrekening. B. en W. stellen voor bedoelde vergoedin gen voor het lagere onderwijs te stellen op f 10.63 ,en voor het uitgebreid lager onderwijs op f 15.16. 24. Vaststelling van twee aanvullingsko hieren der straatbelasting. 25. Behandeling van belastingreclames. FELICITATIEREGISTER TE SOESTDIJK. In het felicitatieregister ten Paleize Soest dijk zijn tusschen de 1500 en 1600 handteeke- ningen geplaatst. UITBREIDING AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Met ingang van Dinsdag 29 September a.s. te 14 uur zal automatisch telefoonverkeer mogelijk zijn voor de abonné's van de netten Soest, Baarn, Bussum, Hilversum, Holland- sche Rading, Huizen, Lage Vuursche, Loos- drecht met de aangeslotenen van de netten Landsmeer (kengetal K 908), Nes a. d. Am- stel (kengetal K 974), Sloten N.H. (kengetal K 978) en Uithoorn (kengetal K 975). PALEIS SOESTDIJK NOG GESLOTEN. Na ons, naar aanleiding van de vele geruch ten, langs den officieelen weg op de hoogte gesteld te hebben van de mogelijkheid, dat Prrinses Juliana en Prins Bernhard bin nenkort te Soestdijk zouden verblijven, kun nen wij thans mededeelen, dat het Paleis nog geheel gesloten is en er nog geen sprake van is, dat de Vorstelijke personen zich aldaar zullen ophouden. Ook moeten helaas de geruchten, dat er reeds gelegenheid bestaat voor solliciteeren naar personeelsplaatsen, worden tegengespro ken. Wel kan worden gemeld, dat na het huwe lijk der Prinses het Paleis als zomerverblijf van het jonge paar in gebruik zal zijn. HALF-AUTOMATISCH TELEFOON VERKEER MET LAREN (N.H.). Met ingang van 1 October a.s. zal voor de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten in het Gooi de gelegenheid worden geopend om zich, door het kiezen van het kengetal K 953, rechtstreeks in verbinding te stellen met de telefoniste van het kantoor te Laren (N.H.), aan wie daarna aansluiting kan wor den verzocht met den gewenschten abonné ter plaatse. Eerst na het gereedkomen van de auto matische centrale te Laren (N.H.) zullen de abonné's aldaar geheel automatisch kunnen worrden gekozen. R.K. KIESVEREENIGING. De R.K, Kies vereen, hield Maandagavond in het St. Josephgebouw een buitengewone ledenvergadering betreffende het programma van actie voor de aanstaande Tweede Kamer verkiezing. Nadat de matig bezochte vergadering door den voorzitter, de heer J. C. Koelink, op, de gebruikelijke wijze geopend was, las de heer Verst ijnen, secretaris, de notulen der vorige vergadering voor. Hierna geeft de voorzitter de vergadering gelegenheid, voorstellen te doen welke kun nen opgenomen worden in het program van actie en daartoe in den Kring kunnen worden voorgedragen. Daar niemand het woord vraagt, legt de voorzitter de voorstellen van, het be stuur voor Het eerste punt is: bestrijding van het Com munisme, naar voorbeeld van de toestanden in Spanje, Frankrijk en Mexico. Zonder meer is de vergadering het hiermede eens, evenals met het volgende punt: verlaging der huren en rente en verlenging der aflossing inzake de woningbouwverenigingen. Het voorstel tot totale wijziging van de bo- terrpolitiek lokt eenig debat uit. De heer Hilhorst (raadslid) verzoekt dien aangaande toelichting, daar de heer Koelink zeide, dat men in Engeland ons uitlacht, om dat daar onze roomboter voor 40 ct. per pond minder verkocht wprdt dan in Nederland zelf. Na eenig gepraat wordt besloten, dat het bestuur zich inzake- de boterpolitick grondig zal oriëntceren, alvorens dit voorstel verder uit te werken. Een volgend punt is opheffing van de om zetbelasting op grond van de feiten, dat het voor de winkeliers veel rompslomp geeft en veel administratie en moeilijkheden. Ook dit zal voorgedragen worden op de Kring. Verder stelt het Bestuur voor een verzoek tot opheffing van de Crisis-varkens-centrale. Wederrom komt het tot eenige discussie. De heer Hilhorst zegt niet te weten, of het voor den landbouw wel zooveel beter zou zijn, als de varkenscentrale opgedoekt werd. Hij acht dit onderwerp meer geschikt voor een des betreffende organisatie en niet voor een poli tieke vergadering. De heer Zoetelief zegt echter, dat de var kenscentrale geen boerenbelang is, wèl de varkensteeltregeling. De varkenscentrale acht spr. een schandelijk hooge winst voor de baconfabrikanten. In dit verband woFdt ge noemd het ontslag van den heer Swanenberg. Was dit nog niet definitief, dan moest dit sterk voorgedragen worden. De heer Hilhorst," afgevaardigde voor den Kring, zegt dit voorstel niet te willen verde digen op de Kringvergadering. Plotseling loop-en alle besprekingen dood, als de heer y. d. Brink zegt, dat het Bestuur met flink omschrreven, concrete voorstellen had moeten komen. Dit zijn allemaal punten die spr. geforceerd acht, doch spr. acht het veel beter, dan maar géén voorstel te doen en het over te laten aan andere vereenigingen. De heer Nieveen stelt voor, een nieuwe vergadering uit te schrijven, waarbij de ver schillende desbetreffende vakorganisaties be hoorlijk toelichting kunnen geven. Daar echter vóór de 25ste September de stukken en voor stellen ingezonden moeten worden, is het onmogelijk dit alsnog te doen. Voorgedragen wordt nu toch nog een voor stel tot opheffing van het verbod om in eigen gezin margarine te maken en 'n voorstel tot opheffing van de dubbelposten, d.w.z. gepen sioneerden die toch ook nog rijksbijverdiensten hebben, zoowel mannen als vrouwen. Een voorstel tot bestrijding van de tegen werking van autobusondernemers, die telkens bekeurd wordeh \\É.meer zij een nieuw tra ject willen vgrmenT oogst geen instemming. De heer Fijnegeer komt nu met een voor stel om de jachtpacht op het domein op te heffen. De landeigenaars moeten voor hun eigen grond, waar geen wild meer loopt, jachtrente betalen. Dit wordt onbillijk geacht. Het punt wordt toegevoegd. Op voordracht van den heer Nieveen wordt besloten een voorstel in te dienen om op te heffen art. 123 van het Indisch reglement, waarin is bepaald, dat een burgerlijk ambte naar moet oordeelen of een priester of pastoor mag aangesteld Worden in een plaats en een voorstel om aan te stellen een commissie tot onderzoek naar de mogelijkheden van emi gratie naar Nieuw Guinea. De heer Van Klooster verzoekt nog toe te voegen een voorstel tot opheffing van den zomertijd. Tenslotte nog een voorstel op voordracht van den heer Nieveen, om opheffing van het uur vrijdenkers-radio-omroep, welke niet Ko ninklijk is goedgekeurd. AMATEURS-FOTOCLUB. Op initiatief van den heer Stoof, Nieuwe- weg in, alhier, zal men op Vrijdag 2 Oct. in „De Boschvijver" een vergadering houden om te komen tot oprichting -van een ama teurs-fotoclub. Het doel van deze club is het leeren van elkaar door onderling contact gedurende de bijeenkomsten welke een enkele maal door lezingen of lichtbeelden zullen worden opgeluisterd. Ook bestaan er plannen tot het houden van clubtochten, amateurswed strijden, het bestudeeren van litteratuur op fotogebied enz. Op den oprichtingsavond zullen enkele ver grootte foto's vervaardigd door vakfotografen en amateurs uit Soest en omstreken, tentoon gesteld worden. De heer Stoof stelde ons reeds in de ge legenheid deze foto's eens te bezien. Onge twijfeld is het voor amateurs zeer de moeite waard den 2en October eens een kijkje te gaan nemen. Men zie verder de advertentie in dit blad. HET KONINKLIJK PAAR TE SOESTERBERG. Vrijdagmiddag was nog maar nauwelijks de politic medegedeeld dat het Koninklijk ver loofd Paar op hun reis naar het Loo Soes- terberg zou passeeren, of in een oogwenk verbreidde zich dit niéuws door de gemeente. Ook te Soest en Soestdijk drongen de ge ruchten door. Sommige burgers meenden dat het Paleis Soestdijk toch wel even „aange daan" zou worden en stelden zich aldaar' op, tegen de juiste geruchten in. Onnoodig te zeggen, dat zij niets te zien kregen! Verstandiger deden zij, die vlug per fiets zich naar Soesterberg begaven. En dat waren slechts zeer .weinigfen, want na het ontvangen bericht bij de Soester politie trokken onmid dellijk per auto de inspecteur met eenig'e leden ,van het .Corps eveneens naar het Vliegdorp, tn moesten de Soestenaren het al heel toevallig van een surveillcerende agent hooren. Dat heeft heel wat teleurstelling in de ge meente teweeggebracht. En 't doet ons met recht terugverlangen naar de ouderwetsche omroepers Intusschen was men te Soesterberg tusschen vier en vijf druk in de weer om Prinse9 Juliana en Prins Benno hartelijk te ontvangen. Op den hoofdweg zag het zwart van de men- schen, die aldra in een opgewonden stemming verkeerden. Opgesteld stonden ter ontvangst een groot aantal officieren en onderofficieren van de Kon. Luchtvaartafd. Soesterberg, de plaatselijke brandweer in uniform, vele ver eenigingen en corporaties met vaandels en vlaggen, Paters en Zusters van de katholieke instellingen en scholen jldaar, en honderden vroolijke schoolkinderen onder toezicht van het onderwijzend personeel. De plaatselijke muziekvereenigingen hadden de muziek van 't „Wilhelmus" al klaarstaan. Te ongeveer vijf uur werd het ongeduldig wachten beloond. Reeds uit de verte zag men de stoet naderen. Voorop de motorpolitie van het Haagsche politiecorps, daarna de alreeds bekende open Ford van Prins Bernhard, dan de hofauto, waarin H.K.H. Prinses Ju liana gezeten was, gekleed in een grijze bontmantel met bijkleurend vilthocdje. Een auto van de Rijkspolitie en een auto van de Haagsche politie sloten de stoet. Een onbedaarlijk gejuich barstte los en overstemde de muziek, die het Wilhelmus aanhief. Doordat de vereenigingen hun vaan dels lieten nijgen moest de Prins zijn vaart verminderen en tenslotte geheel stoppen, waarop ook de andere auto's stopten. Toen was het publiek niet meer te houden. Oud en jong bestormde de auto's en wilden de Prins en Prinses de hand drukken. Beiden stonden op in den wagen en beantwoordden lachend en knikkend de groeten en handdruk ken. Met moeite gelukte het den heer A. Mulder, voorzitter der plaatselijke Oranje commissie, de felicitatieregisters, welke te Soesterberg ter teekening gelegen hadden, het Koninklijk Paar aan te bieden, welke in dank aan vaard w erd en. Door schoolkinderen en ouderen werd nog luid gezongen en gejuicht, totdat het de Prins gelukte weer beweging in zijn wagen te bren gen. Na dit aardig intermezzo, hetwelk zich op verschillende andere plaatsen herhaalde, kon de reis naar het Loo worden voortgezet. Tegen de schemering passeerde de auto 'waarin H.M. de Koningin gezeten was, zeer onopgemerkt via Soestdijk en Soest den Rijksstraatweg. Slechts een enkele bevoor* rechte, die juist passeerde, kreeg een glimp te zien van Hare Majesteit, Die er de voor keur aan gaf rustig en onopgemerkt naar het Loo te reizen. SOESTER SCHAAKCLUB Oplossing probleem no. 8: jj 1. Thi Khi: 2. Kg3 enz. 1. Kfz 2. Kh3 1. Kf3 2. Th2 Goede oplossingen ontvangen van de dames H. C. Coops en A. B. Spijker en de heeren P. H. v. Doesburg, D. Foekcn, J. Krom hout, K. Post, J. v. 't Riet en J. Wickel. Voor deze week een zeer oud eindspel, sreeds voorkomend in de oude schaak-archie ven en dateerend ongeveer 1650 Eindspel no. 9. ZWART, aocd e fgh 00 r— 0 m -f co cn WIT. Wit: Kf2 en Pe2. Zwart: Kh2 en pi. I13. Wit begint en geeft in v ij f zetten mat. Men wake er voor, dat zwart zich niet pat laat zetten! Dinsdagavond 29 Sept. heeft de 14e jaar vergadering plaats. Na afloop zal een gong wedstrijd plaats vinden, waarvoor prijzen ter beschikking zijn gesteld. Alle leden worden verwacht Oplossingen worden gaarne ingewacht uiter lijk Dinsdag a.s. zoowel door leden als niet- leden aan 't secretariaat van de Soester Schaakclub, Mendelssohnlaan 5, Soestdijk. KATH. KRING SOESTERBERG. Zondag 4 October a.s. zal door den R.K. Kring „St. Carolus" te Soesterberg het win- terprogramma worden ingezet. Op dezen avond zal 's avonds te S uur in hotel „Huis ton Halve" een lezing met gekleurde licht beelden worden gehouden door den Eerw. Broeder Antonius van het Missiehuis St. Jan. De Eerw. spreker, die 13 jaar werkzaam was in Nieuw Guinea en twee en een half jaar onder de koppensnellers heeft vertoefd, zal op een boeiende wijze zijn lotgevallen vertellen. Voor dezen avond in introductie toegestaan. GEM. KEURINGSDIENST. Geslacht op de N.V. Centrale Slachtplaats: 52 runderen, 4 paarden, l pink, 28 vette ka'- veren, 88 varkens, 19 schapen en l hit. Huisslachtingen: c rund. Ingevoerd werd: 5953 K.G. vleesch en vet. Tuberculose kwain voor bij. 5 runderen cn 5 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van „Ver koop in 't klein onder Toezicht": 1 vet kalf. Uit nood werd gedood: l vet kalf. Gestorven: l rund, 1 graskalf, 3 nuchtere kalveren en 1 schaap. Afgekeurde geheelc dieren: I rund, 1 gras- kalf, 3 nuchtere kalveren en I schaap. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 4 paar longen, 12 levers, 3 paar nieren, 1 uior, 2 borstvliezen, 5 lymph- klieren en 3 K.G. ongesmolten vet. Van Varkens: 13 paar longen, 1 hart, 4 levers, 1 milt, 2 paar nieren, 1 maag, 1 stei darmen, 5 lymphkliercn, 14 K.G, ongesmol ten vet en 5 kilogram beenen. Van Paarden: 1 lever. Van Schapen: 3 levers. Hè je da miljoenenromannetje gelezen? As je alleenig maor naor de ciefers kiekt wor je al duuzelig. Ze komme in den Oag maor 47 miljoentjes te kort. Nou da's maor veur 'n kip, zeit de minister, want ie schud zoo maor 44 miljoen tjes uut z"n mouuw. Jao, da begriep ik nou nie. Ze kommen te kort en dan vinden ze in eens weer wat. Jao jong, da zit zoo. Ze tellen de centen nao, die ze in d'r portemonnee ebben en dan kommen ze te kort, maor dan ebben ze nog wat in d'r vessieszakkie zitten, en dan kom men ze uut. Nou 't is maor 'n raore rekening oor. As ik me rekening maok, dan tel ik alles bie mekaor: wa 'k krieg veur de melk, veur de rog, veur me beesten, veur de eiers en ik trek er af wa 'k uuttegeven eb, wa 'k uutte- dronken eb en wa 'k opperookt eb en zoo meer en dan weet ik krek wa 'k tekort kom. Maor dan ek van te voren me beurs omme- keerd en 't kammenet leeggeaold; maor nie eerst te kort en dan zooveul ekstra van 't ooi en zooveul van de errepels. Wij maoken 't in eens af. Maor die ooge eeren motten eerst zeggen: Geen belastingverooging, allee nig de opcenten maor wat ooger. 'k Ben 'n boon ak begriep, dat dan de belastingen niet ooger worre. 'k Zal es zien of 'k nie achter da raoseltje kommen ken, dan vertel ik 't je nog wel es. Hè jie al wa geoord van de begrooting ier in Soest? Belneë, da zal wel karsemus worre veur jo daor wa van oort. Ik eb ooren zeggen, as dat B. en W. ook geld zullen aonvraogen om 'n gids in 't raoshuus aon te stellen, om mensen van da gemeente, die ripperaassies motten op gaon nemen, de weg te wiezen. Assie me nou! Jao, 't is geen smoessie, d'r zien ampte- naren, die de weg niet weten in 't raoshuus* Da zin geen amptenaren van de sikkretèr- rie, maor da motte d'r zien van Openbaoro Warken. Nou zeg, das een goeie mop, die mo jo bie Staolenhoef vertelle. Jao, 't is om je 'n stuup te lachen, maor 't is waar, wa 'k je zeg oor! En nou zei 'k je nog es wa vertellen. Jo weet wel, in Laijen kriegen de erreme in October aoring mit brood en utspot, maor; wist jie da ter ier in de gemeente wonen, die d'r werrempies in zitten en ook nog ielk jaor utspot kriegen Jao, da kriegen ze van der errebaiers as 'n andenken. Dan is zeker de bedoeling da die meneer z'n aigen daaraon verslikt! Da wee 'k nie, maor den dieje is ter arg groos op, dat ie d'n utspot kriegt. Verheel je nou es, dat Gard van mien mit 'n potje utspot bie me kwam, en teuge me zee, ier baos, uut erkentelikhaid. Ik zou den ken, dat ie riep war veur den Dolder, om d'r verder maor niks niemendal van te zeggen. En nou 'k toch aon 't arken bin, ze ebben 'n meneer, die veurstelde om van 'n weduwe 'n gulden van d'r steun af te haolcn, ange- raaien om 'n revolver te koopen en dat eele uusouwen maor ineens dood te schieten. Jao man, zoo gaot 't ier in Soest! Soest blieft Soest. Daor hè je nou veur 'n paoi* jaor, toen had 'n krant, die ier in Soest ver schijnt gin ruumte genog om over dat Natuur bad te schrieven. D'n een had T stoelen van, d'n ander weer wat aanders. An openbare warken mossen ze allemaol 'n medalje veur onbekwaomhaid ebben en zoo meer. Maor net is dieën oofdkondukteur wethouwer ge- worre en nou oor je niks niemendal meer. Niks meer van de rekeningen van. het bad, niks meer van de stoelen, niks meer van al die plezierraisies van de kommissie, niksi meer van al die segaoren die ze oprookten. Heelendal niks meer. Da' vuurtje is hartstikke uuttebrand. 't Is jammer veur al die jammeraars van toen, da ter nog 'n stuk of wat zin, die dat allemaol nog niet vergeten ebben. Ik eb ge- eurd, da dat eele zaokje weer op de proppen komt, mit alles wa d'r aon vast zit. Al veur 'n poosie oorde ik van deuze of van die da d'r 'n broosjuure mos kommen, waor 'n ede oop in zou staon van de raorig- haid, die ier in de laotstë jaoren is gebeurd* 'k Eb net zoolang gezocht, tot 'k er wa van wist. Maor da's veur 'n andere keer. DEN DIKKE. Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist

Soester Courant | 1936 | | pagina 2